Oe Gracieuse. lpIMrtijtl2. BEVnOOL OP LAIIMS. ijzeren Dekschuitje, Aardappelenbericht. HeiLeidscheVülkshuis. ADVERTENTIES. Te Huur: zesjarige HIT, Meubelen of Huisraad. ZbEFTENMAKEHlJ Wed. P. FONTEIN M.Hz., Ais nu die wet op verzoek van Burge meester en verdere voorstanders van het abattoir xoo gemakkelijk kan veranderd worden, desnoods een noodwetje kan gemaakt worden, dan moet dat voor ons winkeliers, grossiers enz. ook kunnen. De een is net zoo na als de ander. Als een slechte betaler by my of eon ander wat gekocht heeft en men gaat zich by de politie beklagen, dan krygt men ten antwoord: daar kan ik niets aan doen; had by het by u gestolen, dan was dat wat anders maar ky heeft het volgens de wet gedaan. Nu, of men nu s'n waar of z'n gold kwyt Is met of zonder de wet, we willen het heel niot kwyt. "Wat wy koopon, moeten we be talen, dus wat we verkoopen moet men ons betalen. Komt I winkeliers, grossiers enz. 1 laten wy ook vragen om de wet te veranderen en wel zóó dat diegenen, die halen en niet betalen, zooals er tegenwoordig veel zyn, ook flesschen- trekkers en hoe die lui verder heeten, gelijk gesteld worden met dieven, want of liet ons ontstolen of geflescht wordt enz., dat blyft ons hetzelfde. Wy zyn het kwyt. H. Brandt Hzn, SpekslagerVerhuizingen en Goederenvervoer. Doezastraat No.8. Geachte Heer Redacteuf1 Beleefd verzoek ik UEd. om een plaatsje voor het volgende: Naar aanleiding van hot ingezonden stuk van den heer W. Bergers en de aanmerking van TJ, geachte heer Redacteur, over het slachthuis, wenschte ik U te zeggen, dat de beer Bergers het heusch niet mis heeft met te beweren, dat er 50 pond vleesch te 6nyden valt van een varken van 125 K.G. Hoe een ander, door wien U bent ingelicht, aan het dubbele komt, is my een raadsel? Gerust, U bent hieromtrent verkeerd ingelicht ge worden. Ten tweede, U roemt het koelhuis zoo; ik geloof ook, dat het vleesch, er in bewaard, langen tyd goed blijft, ten minste zoolang als het in het koelhuis hangt, maar het moet toch vervoerd worden en in den winkel hangen, en dan geloof ik óók, dat bet Da zeer, zeer korten tyd tot bederf overgaat. U zegt, dat de koelhuizen te Groningèn, Nymegen, enz., zoo worden gewaardeerd. Ik meen toch in het „LDagblad" te hebben gelezen, dat (na het arrest van den Hoogen Raad) de slagers in die gemeenten, voor zoover zy dat konden, weer op eigen gelegenheid zyn gaan slachten. Een aardige waardeering voorwaar, zoo gauw men kan weg te biyven van zoo een nuttige inrichting 1 Neen, geachte heer Redacteur, ik geloof, dat, behalve de heeren voorstanders in den gemeenteraad, er haast geen mensch gevonden wordt, die zoo'n gebouw waardeert. Nu noj een vraag: hoe rekent U ons voor, dat, terwyi wy zooveel zullen moeten betalen, er nog voordeelen aan verbondon zullen zyn? UEd. harteiyk dankend voor de plaatsing Uw. Dien8tw. Dienaar, P. H. J. "Vreeburg, Spekslager. CORRESPONDENTIE. Een ingezonden stuk van den heer Bergers zelf kwam van middag te laat om nog in dit nommer opge nomen te kunnen worden. JPOLITIK, Gevonden voorwerpen. Een kinderarmbandje. Een zilveren horloge. Een portefeuille. Een kinderrokje. Een porte- tnonnaie. Een biervat. Een mand met kogelfleschjes. Inlichtingen zyn eiken werkdag tusschen 12 en 1 uur te bekomen aan het Bureel van Politie alhier. In den laatsten tyd maakt een circa 13-jarige jongen er zyn work van by winkeliers te dezer stede op naam van gunstig bekend staande families, goederen te bemachtigen. Men zy dus op zyn hoedel Ëurgerlyke Stand -van JLoldon, Eerste huwelijksafkondiging van 10 Maart. J. van Leeuwen jm. 21 j. en A. Kettenis ld. 20 j. ACADEMIENIEIIW8. Leiden: Aan de universiteit alhier is het eandidaats-oxamen in de godgeleerdheid, 2de gedeelte, afgelegd door den heer A. Hoving; het candidaats-examen in de Nederlandsche letteren door den heer A. J. Daniels Offioieele Heuuisgevlng* Burgemeester en Wothoudere van Leiden; Gezien het adres van de firma JANZUURDEEG Zn., houdendo verzoek om vergunning tot uit breiding van haar Dekenfabnek aan den Oaden Singel, kad. bekend Sectie B No. 2570, door vor- vanging van de bestaande atoommachine van 16 pk. door een van 45 pk. Gelet op de artt, 6 en 7 der Hinderwet; Geven Dij deze kennis aan het publiek, dat enoemd verzoek met de bijlagen op ae Secretarie ezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede, dat op Maandag 25 Maart aaust, 's voonniddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 11 Maart 1901. VAN HÈYST, Secretaris. Marktboric iiten. Alfcn? 11 Maart. Aangevoerd 3 wagens kaas part yon: te zamen 125 stuks. Prijs: Goudschs kaas lste qual. f 20.a f 22.50, 2de qual a fDerbykaas Rotterdam, 11 Maart. Vee. Aanvoer Paarden, Veulen, Ezels, magere Runderen, 227 vette Runderen, 167 vette en graakalveren. 1 nuchter Kalf, 45 Schapen of Lammeren, 4*0 ar- kens, BiggeD,Bokken of geiton. Men noteert: Vette RundereD lste qual. CO a 2de qual. 56 a 3de qual. 62 a cente, Oasen lste qual. 60 a 2de qual. 64 a 3de qual. 60 a cents. Stieren lste qual. 60 a 2de qual. 40 a 3de qual. a cents. Kalveren lste qual. 90 a 2de qual- 80 a 70 cents, alles per K.G. Handel zeer traag. Schapen lste qual. 60 a 2de qual. 60 a cents. Handol vlug. Varkens lste quaL 61 a 2de qual. 60, 3de qual. 49 a cents. Licht soort 46 a 44 cents. Schrale aanvoer en tamelijk vlugge handel. Aardappelen: Spuische jammen f 3.— a f 4. Flakeesche jammen ƒ2.50 a f 3.Zeeuwsche jammen a f Geldersche blauwen f 3.20 a 2.60, Zeeuwsche blauwen f 3.70 a3.80, Poters f 1.40 a f 1.60, Wadden f 3.a f 3.26, Fransche bollen f 2.50 a f 2.70. Handel en aanvoer tameljjk. De oorlog- lussciiou Engeland en Trans vaal. Heel veel opgang heeft het bericht van de „Daily Chronicle" over de overgave van Louis Botha in do buitenlandsche pors niet gemaakt. Het is vrywel overal met schouderophalen begroet. Het aanvullingsbericht, dat later ver zonden word en ook door „Central News" werd overgenomen, vond meer goloof. Dat een onder houd had plaats gehad, bleek duideiyk. Maar aan een onvoorwaardelyke overgave geloofde memand. De Engelscbe regeoring blyft intusschen het stilzwygen bewaren. Zy spreekt niets tegen, maar bevestigt evenmin iets, en zy kan dit ook niet doen, omdat zy échec heeft goloden. Uit latere berichten blijkt nu nog bovendien, dat reeds den 27sten Februari een onderhoud te Middelburg plaats had, dat den Ssten Maart by Pretoria werd voortgezet. Zooals uit de van Engelsche zyde komende telegrammen is op te maken, vertrok mevrouw Botha in do laatste dagen van Febr., om haar man voorstellen, door lord Kitchener opge maakt, to overhandigen. Tot een byeenkomst by Middelburg weru daarop besloten. Gene raal Botha kwam, vorgezeld van commandant Yiljoen en andere aanvoerders, naar deze plaats om den Engelschen opperbevelhebber te ontmoeten, doch alleen met het doel van hem de voorwaarden, waaronder men tot den vrede zou kunnen gerakon, te vernomen. Op deze samenkomst werd besloten tot het sluiten van een wapenstilstand van zeven dagon, ten einde den bevelhebbers de gelegen heid te geven met de overige leiders der Boeren overleg te plegen. Vroeg in den morgen van den zevenden dus Vrydag had het tweede onderhoud plaats, ditmaal in de buurt van Pretoria by Kanonheuvel, die aan den grooton weg naar Middelburg, even buiten Pretoria, zyn spits verheft. Wat er gesproken werd, is voorloopig nog een geheim men wil er ten minste nie t mede voor den dag komen en hierdoor wint het denkbeeld veld, dat generaal Botha namens zyn regeering pertinent geweigerd heeft om voorwaarden aan te nemen, anders gesteld dan die door de Boeren worden ge- eischU In elk geval is men er van overtuigd, dat de vredesonderhandelingen meer gevorderd waren by deze gelegenheid dan in den geheelen duur van den oorlog. Nog belangryk la omtrent deze aangelegen heid de mededeeling, die de „Daily News" van zyn Beriynachen correspondent ontvangt. Deze seint, dat, volgens bladen met verbin dingen met de Boeren-autoriteiten, de Britsche regeering aan sir Alfred Milner bepaalde instructies heeft gezonden met zoodanige concessies, dat een overeenkomst mogeiyk is. Dit feit zou als het waar waa bevestigen den indruk, door het eerste ernstige telegram uit Pretoria over de besprekingen omtrent het staken der vyandeiykheden gewekt, dat feiteiyk de onderhandelingen zyn uitgegaan van de Engelschen en niet van de Boeren. Ten overvloede wordt bet feit bevestigd ln een telegram uit Engelsche bron, meldende, dat president Kruger aan de Belgische ge delegeerden te Utrecht zou hebben gezegd, dat hy hun veel zou kunnen vertellen omtrent de wegen, door de Engelschen ingeslagen om de Boeren over te halen een voor eerstgonoem- den gunstigen vrede te sluiten. Maar, voegde hy er by, het Boerenvolk zal in geen geval een waardeloozen vrede aluiteD, die slechts berust op ingebeelde rechten. Ia een byzondere correspondentie van „De Vlaamsche Gazet" uit Londen wordt tevens gemeld: „Na al hetgeen er over de vredesonder handelingen tusschen Kitchener en Botha geschreven en gesproken is, wil ik u mede- deelen, wat de bezadigde lieden er hier van denken, en ik geloof, dat hun oordeel het meest de waarheid naby komt. Kitchener moet verklaard hebben zonder 30,000 tot 50,000 man bereden versterkingstroepen en zonder een hernieuwing van zyn paarden- materieel den vyand onmogeiyk te kunnen vernietigen. „Het „War-Office", dat, zooals bekend is, slechts kleine versterkingen zenden kon, heeft Kitchener tot een laatste groote onderneming aangespoord. Het was natuuriyk de jacht op De Wet en h6t zuiveringswerk van French in hot Zuid-Oosten van Transvaal. Deze twee groote ondernemingen evenwel zyn, eenigen buit en gevangenen er af gerekend, geheel en al mislukt. „Nu herhaalde Kitchener zyn eischen; hy vorderde n. 1. 50,000 bereden manschappen en 30,000 paarden. Het War-OJlice verklaarde hierop, dat dit eonvoudig onmogeiyk was. Kitchener moet toen geantwoord hebben, dat er dan niets anders overblyft dan onderhan delingen aan te knoopen. Want zyn troepen waren uitgeput en vooral zyn vervoermidde len ontoereikend, daar byna alle trekdieren gevallen zyn. Wanneer hy echter met de her inrichting van zyn leger gereed zou zyn, dan staat het slechte seizoen voor de deur, de Boeren van hun kant zullen zich in kleinere afdeelingen over het geheele land verspreiden, en dan zou er van grooteie beslissende krygs-^ verrichtingen misschien tot aan het einde des jaa s geen sprake moer z|jn." De Londensche Regeering heeft zich hierop tot de onderhandelingen bereid verklaard en Botha eveneens. Botha heelt ongeveer de voorwaarden gesteld, welke de „Tribuna" mededeelde. De Londensche regeering heeft die voorwaarden eerst van de hand gewezen en op overgaaf aangedrongen. Dit heeft Botha ge weigerd en nu heeft men te Londen het oud6 beginsel van onvoorwaardelyke onderwerping laten varen en nieuwe inlichtingen naar Kit chener opgezonden. Botha van zyn kant zou met Schalk Burger onderhandelen en ook met Kruger in verbinding treden. By dit alles houde men evenwel voor oogen, wat president Kruger meermalen gezegd heeft, dat Botha nl. niet de bevoegdheid heeft om onderhandelingen of verdragen te maken, die van algemeen verbindende kracht zyn, en ook is het zeker, dat de staatshoofden der Repu blieken Kruger en Steyn wier gezag de Burgers nog erkennen, geen andere basis zullen aan vaarden dan de onafhankelykheid der Repu blieken. Door het niet tegenspreken der berichten bereikt de Engelsche regeering veel. Zy heeft op het oogenblik meer dan ooit den steun noodig van het belasting betalend publiek en door te zwygen bereikt zy thans meer dan door te spreken. De stemming onder het groote publiek vrooiyk houden, het doen gelooven dat alles goed gaat, dat is de leuze. Daarom wordt ook vermeld, dat de Yeomanry terugkeert. De regeering voelt, dat deze mannen weer naar huis moeten komen. Zy zouden anders hun betrekkingen kwyt raken,-en er zyn trouwens troepen genoeg onderweg om hen af te lossen. Met al deze soort van berichten wordt het publiek ten minste het goedgeloovige aan het lyntje gehouden. Maar het zal wel niet lang duren of er wordt gevraagd, hoe hot nu eigeniyk met de onder handelingen staat. Daarby vergete men niet, dat dus de be richten over den wapenstilstand langs offl- cieelen weg noch zyn bevestigd noch tegen gesproken. Er werd bovendien trouwens gedurende die tyden op verschillende punten van het oorlogsterrein gevochten. De bewering, dat er wapenstilstand was, vervalt, zou men zoo zeggen, ook hierdoor. Het is dan ook zeer begrypelyk, dat zelfs de Engelsche bladen, die toch zoo gaarne zouden mededeelen, dat „de oorlog uit is", de kluts zyn kwyt geraakt en zelf niet weten hoe zich uit do impasse te redden. De „Globe", het bekende JiDgo-blad, wil met een handigen zwaai doen gelooveD, dat er in de data een vergissing is; andere bladen bepalen zich liever tot het vermelden van het bloote feit alleeD. Afwachten is en blyft dus de hoofdzaak. Nieuws van het oorlogeterrein is er zoo goed als niet. Een vertraagd telegram geeft byzonderheden omtrent het gevecht, door Kruitzmger's commando geleverd by Pear- ston, dat door de Boeren werd bezet. Daarby ontkwamen 22 man van Nesbit's ruitery, die in een donga by de stad werkeloos hadden gelegen gedurende den stryd en toen zy de witte vlag zagen hyschen in de stad, het geraden achtten hun biezen te pakken. De Boeren achtervolgden hen eenigen tyd. De Boeren waren 600 man stork en hadden een pom-pom. Zy hebben later Pearston weer ontruimd en zyn getrokken naar het moeiiyke terrein ten noordwesten van de stad. Den magistraat van Pearston en den bevelhebber, luitenant Thomas, namen zy mede. De Engelsche correspondenten gelooven dat de Boeren te Pearston maar geringe resultaten zullen bereikt hebben, daar een paar weken geleden het remonte-departement een 700-tal van de beste paarden uit het dis trict had gebaald. Kolonel Gorringe is Dinsdag Pearston binnen getrokken. De Boeren rukten naar het oosten op, zooals de vervolgers meenden, om Somerset East te bereiken, langs Bruintjes Hoogte, een hoogen berg, die op twaalf myien afstands van Pearston en op achttien myien van Somer set East gelegen is. Een uitstekende weg gaat door den pas, in deze bergen gevormd, welke door slechts wei nigen zou kunnen worden verdedigd tegen achtervolgers. Van Bruintjes Hoogte naar Somerset East gaat de weg door het dal, waarin de Kleine Vischrivier zich kronkelend een uitweg weet te banen. Ter linkerzyde zyn de Sneeuwber gen, die loopon tot den Bo6chberg, vlak by Somerset East. De Boeren bevinden zich daar op een ter- roin, zooals zy dat het liefst hebben, en de Engelsche achtervolgers zullen de handen vol hebben hen daar te verdry ven. Tusschen Heidelberg en Elandsfontein deden de Boeren een aanval op een trein £Jatal naar Pretoria. De weg werd met dynamiet vernield. Van de troepen in den trein werden drie man gedood en vier ernstig gewond. Wat het lot der overigen was, meldt het tele gram niet. mmbmirfnaftm. ti ti itbtzmf?l*rrl^l Kolonel Aldorson kwam den 2Sslon Fubruarl te Piet Retief aan, na by Derbq een troep van twee- of driehonderd Boeren op de vlucht te hebben gedreven. Een dagblad-telegram omtront den aanval op Lichten burg meldt, dat de Boeren- een ge deelte van het plaatsje bezetten, maar werden verslagen on gedurende den nacht terugtrok ken. Zeven Boeren werden gevangengenomen. Zaterdag zyn uit Southampton weer 800 man versterkingen naar Zuid-Afrika vertrokken. Telegrammun. BERLIJN, 10 Maart. (R. O.) Uit Peking wordt van gisteren gemeld, dat de Russische gezant, volgens berichten uit Cliineesche bron, de onderteekening van de overeen komst betreffende Marrtsjierye blyfc eischen en met dwangmaatregelen dreigt, ingeval tie onderteekening niet geschiedt binnen den gestelden tyd. Graaf Waldersee seinde van heden uit Peking De colonne-Ledebur heeft den 8sten de poort in den grooten muur ten westen van den Aoetsoelingpas, 130 kilometer ten westen van Faotlogfoe, bestormd en vier kanennen genomen. BERLIJN, 10 Maart. (R. 0.) De verwonding van keizer Wilhelm heeft een normaal verloop. De zwelling der oogleden is verminderd; dc Keizer slaapt goed on gevoelt zich wel. BERLIJN, 11 Maart RO.) De genezing van 'b Keizers wond heeft zoo'n geregeld ver' loop, dat Z. M. hedenmorgen zich weder naai zyn werkkamer kon begeven. LEIDM, II Maart* Thermometerstandgisteravond om 8 uroa 2° C. 35.6° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren 0.5° C. 32.9° F., 'a middags om 12 uren 3.5° O. 88.3° F., 'snamiddags om 4 uren 3.5° 0. 38.3° 7. Prof. mr. P. A. van der Lith, lid der Prov. Staten in Zuid-Holland voor het district Lelden, die dit jaar moet aftreden, wonscbi om gezondheidsredenon niet weder voor eey candidatuur in aanmerking te komen. De gemeenteraad van Leiden zal a. q. Donderdagnamiddag te twee uren een openbare vergadering houden. By de heden alhier gehouden openbar( verkooping van cokes in partyen m 100, 10 en 5 H.L. waren de pryzen 61, f 6.30 en f 3.16. Het adres tot den gemeentoraad vatj '6-Gravenhage gericht door geabonneerden en getrouwe bezoekers van den Schouwburg, om de sluiting van het komediegebouw uit te stellen, is heden by den Raad ingediead voor zien van 1418 handtoekeaingen Het stoomschip „Soerabaia»^ van Rotter dam naar Batavia, arriveerde jo Maart b© Padang; de „Solingen" vertrok 9 Maart van: Batavia naar Amsterdam; de fBall", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 11 Maait' Bevezier; de „Bundesrath" (uitreis) srr. 9* Maart te Lissabon; de „Burg®meeeter Den Tox", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 8 Maart van Padang; de „Koningin Wilhel- mina", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 10 Maart Perim; de „Lombok", van Batavia naar Amsterdam, vertrok ll Maart van Port Said; de „Oengaran", van Rotterdam naaa Batavia, passeerde 9 Maart Kaap del Armi; de „Salak", van Batavia naar Rotterdam, ver trok 10 Maart van Marsaüte; de „Sindoro", van Rotterdam naar Ja»*, orriveerde 10 Maart te Southampton. Koude^"^. Woensdag 13 Maart a. s., des avonds CL 7 uren, zal alhier door den heer Jaa 0. De Vos, uit Amsterdam, voor het Departement Hazerswoude-Koudekerk der' Maat8chappy tot Nut van 't Algemeen, een lezing worden gehouden. Oegstgeest* Door den heer C. J. Dieben, te Leiden, is vergunning gevraagd tot oprichting eener stoomwasch- en strykinriohting onder deze gemeente op het terrein aan den straat weg naar Leiden, Sectie O. No. 1883. Voorspoedig bevallen van eon Bochter 2ISO 4 M. M. BRITTIJN, geb. Bonarius. Leiden, 10 Maart 1901. Geboren AUGUSTA MARIA ANTONIA, Dochter van: J. A. KOHSCHULTE. G. A. KOHSCHULTE—Mkijers. Leiden, 11 Maart 1901. (Haarlemmerstraat 72). 2178 7 Heden overleed, na een korte on gesteldheid onze innig geliefde Echt genoot, Broeder en Behuwdbroeder de Heer PIETER WILLEM BEUZE- MAKER, in den ouderdom van 61 jaren. Uit aller naam, Wed. P. W. BEUZEMAKER, MAN DEM AKER, Leiden, 8 Maart 1901. (Vischmarkt 13). Algemeene kennisgeving. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht2107 16 I>e Zaak zal op denzcliden voet worden voortgezet. Heden overleed onze jongste leveling ANTONIA. 2176 6 J. v. d. SPEK. M. v. d. SPEK Bbabbbs. Leiden, 10 Maart 1901. (Beestenmarkt No. 84.) Nog treurende over het verlies van onze dierbare Echtgenoote en zorg volle Moeder trof ons weder een nieuwe slag door het overiyden van onze be minde Dochter en Zuster ANNA MARIA CLASINA, voorzien van de H.H. Sacramenten, in den jeugdigen Iteftyd van 24 jaren. Leiden, Uit aller naam, 10 Maart 1901. J. VAN KAMPEN. (St. Aagten8traat 16). 2176 12 Benige en algemeens kennisgeving. Heden overleed plotseling onze jongste lieveling JüHAN, in den ouder dom van 5 maanden. ADR. KO UWEN BERG. E. KOU WENBERG Zeegerman. Leiden, 11 Maart 1901. (Morschstraat 29). 2165 7 Heden overleed, in het Höpital Wallon alhier, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer ANTHONY ADRIANUS GROND- HOUT, ruatend geneesheer te Dor drecht, in den ouderdom van 76 jaar. J. A. M. A. GRONDHOUT. H. 0. GRONDHOUT, NANNIE GRONDHOUT. Leiden, 11 Maart 1901. (Papengracht 12.) Bezoeken kunnen niet worden af gewacht. 2167 14 Wy zeggen dank aan alleD, die deelnoming betoonden by het over iyden van onze geliofde Moeder. A. L. DE VLIEGER. C. E. DE VLIEGER Gijsman. Leiden, 11 Maart 1901. 2149 6 Voor de vele biyken van belang stelling, ondervonden gedurende de ziekte en by het overiyden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, betuigen wy onzen h&rteiyken dank. 2166 10 Uit aller naam: Wed. J. BOUDRI, Van den Berg. (LorldaDshof 7, Varkenmarkt.) By doze breng ik myn harteiyken dank voor de liefderyke én zorgzame behandeling tydens de ziekte myner geliefde Dochter in het Academisch Ziekenhuis ondervonden, in het by- zonder aan Prof. NOLEN, Dr. KUENEN, de Hoofdjuffrouw LEUS SER en ver dere Verpleegsters. J. VAN KAMPEN. Lktdkk, 11 Maart 1901» ^L-Aagteuatiaat 8177 11 Het Bestuur der Eeidsclie Yarkensslaclitcrs-Yereenlgiug noo- digt den Spekslager, «lie van een Varken van £20 pond schoon, bijna 100 pond mager Vleesch kan sneden, uit, zich bekend te maken, daar dit een nog nooit gekend voordeel voor de Slagers wereld, zal opleveren. Van een goede belooning kan hy verzekerd zijn. Het Bestuur voornoemd.: Tb. M. W. BERGERS, President. P. J. U. VAN BEN BERG, Vice-President. M. F. TAVERNE, Penningmeester. IV. Th. A. BERGERS, Secretaris. J. LA RIYIERE, Commissaris. Leiden, 11 Maart 1901. 2184 24 Om het Leidsche publiek met de Berlitz-Mcthode en onze leeraren bekend te maken, zullen wy a. s. Woensdag den 13den dezer openbare proeflessen houden. De toegang daarvoor is vry en voor iedereen toegankeiyk en wel: 2183 20 Voor Barnes: Voor Heeren 11 12 Spaansch en Italiaansch. 7 8 Duitsch en Fransch. 2 3 Engelsch en Fransch. 8 9 Engelsch en Spaansch. The Berlilz-school of Eangnages. 500 Rljnl. Roede nitmnntend land voor Zomervrucht. Nadere conditiën overeen te komen: P. J. INGENIiOES VAN SCUAIK, 2157 8Voorschoten. Te koop gevraagd: een groot 8, 10 12 ton. Prys en grootte en wanneer gebouwd wordt franco inge wacht adres: C. BOELHOUWER, te Maarsen.2145 8 Door afschaffing te koop: een mak voor alles; een DOGCAIt met COLLINS-Patentaa en een TUIG. bu C. VAN DEN BERG, RUwielfabri- fcaat, Aifea »/d. E^u. 2112 7 Telephoonnummer 424. lederen Bonderdag te 10 uren publieke verkoop van Daags te voren te zien van 10-3 uren. Bageiyks kunnen goederen wor den bygebraebt of op verzoek afgehaald. Onzuivere goederen worden niet aangenomen. 2154 12 Janvosseusteeg 48, Telden. Ondergeteekende biyft zich beleefd aanbevelen tot het leveren van alle soorten koperen, Ijzeren, zijden, baren, perkamenten en ge vlochten Zeelten en Wannen. Reparatie spoedig en bitlijk. Hoogachtend: UEd. Dw. Dnr., 1614 12 M.L.BE VRIES, Zeeftenmaker, Janvossenateeg 48. Zaterdag 16 Maart 1901, te zeven uren, in het Notarishuis aan den Burg, te Leiden, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris, te Leiden, atslag van de navolgende BUIZEN, alle te Leiden, en in bod gebracht, als: 1. Het HEERENHUIS, Ryn- en Schiekade 111, op ƒ6600. 2. Het HUIS, Kaiser- straat 24 en 24 a, op 1400.— 8. Het HUIS, naast het vorige, 26 en 26a, op. 1350.— 4. Het HUIS, Hoefstr. 57, op2600,— 6. Het HUIS, Morsch- etraat 18, op2100.— 6. Het HUIS, Narm- atraat 28, op1000. 7. Het HUIS, Binnenvest gracht 6, op900.— 8. Het HUIS, Schapen- belpoort 2, op610.— Terstond verhoogd met 40.— 9. Het HUIS, Paradyz- steeg 37, op„510.— 10. Het HUIS, Gorte straat 20, op„810.— 11. Het HUIS, Meutjes- steog 17, op1050.— 12. Het HUIS, Brande- wynsteeg 10, op825.— 18. Het HUIS, Klooster 40, op160.— Terstond verhoogd met 50.— 14. Het HUIS, Korte An- genietenstraat 4, op 630.— 16. Het HUIS, Lange Angenietenstraat 8, op 380.— 16. Het HUIS, Wittelaan, 9, op440. 17. Het HUIS, alz voren, 10, op430.- Ten kantore van voornoemden No taris worden tot en met Zaterdag e. k., van 10 2 uren, verhoogingen aangenomen tegen genot van 1/5 der verhoogsom. 2179 48 Zaterdag 10 Maart a. des avonds te 7 uren, in het Notarishuis aan den Burcht te Leiden, ten over staan van Mr. 0. H. P. KLAVER- WIJDEN, Notaris te Leiden, afslag van het HUIS en ERF, to Leiden, aan de HeereDgracht No. 3, groot 62 centi aren, in bod gebracht op f 2600.— Tot en met Zaterdag a. s., van 10 8 uren kunnen ten kantore van genoemden Notaris KLAVER WIJDEN, verhoogiDgen worden gedaan tegon genot van één v ij fide der ver- hoogsom. 2182 14 Heden gelost, versch uit de kul -n, een lading pnik beste en suooie Ronde Jammen h 22 en 24 Cts. de vyfkop. Zeeuwsche Paar spet te u, Blauwen en Noordwijksche Buinzandaardappelen bene vens andere soorten tegen de meest concurreerende pryzen, verkrygbaai by het oudst bekend adres: 2159 18 HOOGEWOERB 80. Wederverkooper8 zeer veel Rabat. X«ntoonMelUng van Zwctiiscli KuiialEiaiMlH-crk, geopend van Hiuindng 11 Maart tot en met Vrijdag 15 Maart, van 7 tot 10 uren. Toegangsprijs voor bot pu bliek 10 Cente. 217A 9 j

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3