N*. 12590 Zaterdag t> Maart. A®. 190r. (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Eerste Blad. ISed.-Zuidafrikaansclie ïereenigiag. De „Morgenstond". LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT: Voor Loiden por 3 maanden.' S* I 5 T~f 1.10.* Ruiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd z\jn 1.30 Franco per post 1.65* PRIJS DEE ADVERTEMTEËN: Tan 1 8 regel3 f 1.05. Iedere regel meer f 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Toor het incassoeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Pit nonimer bestaat uit DRIE Bladen. AfdeeLing Leiden en Omstreken Ontvangen by den PenningmeesterZoeter- roudache Singel 41: Van K. 60.-»— Bijdragen kunnen worden toegezonden aan leo Penningmeester of aan het Bureel van dit Had. Leiden, 9 Maart. Be hoer A. v. d. Wissel, Doopsgezind predl- ant te Drachten, trad gisteravond voor de iden van de afdeeling Leidon e. O. van den (ederlandschen Protestantenbond op en sprak i»ver bet aangekondigde onderwerp „Judas". Hoewel ieder Judas en zyn verraad kent, lei spreker, staat er historisch noch omtrent H]n persoon noch omtrent de oorzaak van tyn verraad iets zekers vast. Vandaar dat men omziet naar bewerkingen ran „Judas", waarin beproefd is tot een op lossing van dit zielkundig raadsel te komen. Spreker behandelde daarna uitvoerig het reurspel „Jesu von Nazareth" van Nicolaï Jraf Rehbinder en met aanhaling van eenige gedeelten uit dit werk, toonde hy aan hoe iler Judas voorgesteld wordt als een dweep- riek yveraar, die zich niet losmaken kon van iet denkbeeld „Koning en Troon" verbonden lan ztjn Mesaiasbegrip, en die, toen hy teleur gesteld was door Jezus' optreden, dat oogen- ïlik der openbaring van Jezus als Messias tocht te verhaasten. Het tweede werk „Judas", een passie geschiedenis van Tor Hedberg, werd na de jauze behandeld. Spreker noemde het een buitengewoon boek, het eenige book, waarin do Christen, zonder altoos bybelteksten te spreken, woorden van hooge wyding doet hooren. Met het voordrogon van eenige schoone gsdse\ten uit dit boek, wees spreker er op, hoe Judas hier voorgesteld wordt als een man, die, meelevende met zyn tyd, toch in Jezus te weinig de verwezenlyking vindt van iet beold, dat hy zich gevormd had; boe hy loor zyn onstuimige liefde tot Jezus wordt gedreven en toch telkens weer met haat tegen lem wordt vervuld; hy was een man van Juda. Wat is dat alles? Is Judas een zielszieke, ooals er in Jezus' dagen z >velen werden evonden, of een willooze, beheerscht en ge reven door een wil, buiten hem, maar die :|Jn slachtoffer niet loslaat? Een twyfelaar, iu eens vol liefde, dan beheerscht door feilen iaat, als niet „Jezus de Christus" door Hem rordt omgezet ln een daad, dan biyft voor lem niets over dan te vertwyfelon aan de erwezeniyking van die gedachte. Die twyfel aakt hem ziek. Zoo wordt het drama voorbereid, in letbsemanó afgespeeld. By dezen schryver zyn de oorzaken van at verraad, de herinnering aan hot oude ge- )of in den Messias, de moeite om in Jezus' ir een richtsnoer voor zyn leven te vinden, i daarby toch weer de onuitwischbare indruk an Jezus' persoon. Zyn verraad is een uit- loeisei van zyn ziekeiyke liefde. Het geneesmiddel daarvoor, „het geloof", ntbrak by Judas. - De minister van binnonl. zaken brengt ter algemeene kennis, dat hot Ryks-Kabinet van Prenten, te Leiden, van 15 Maart tot 22 April 1901 voor het publiek zal gesloten zyn. De „Staatscourant" vermeldt, dat prof. A. Newton, te Cambridge, aan het Museum van Natuuriyke Historie te Leiden een buiten gewoon zeldzame verzameling vogels van Hawaii, 19 vogels en een nest, door den beor R. C. L. Porkin8 verzameld, ten geschenke heeft gezonden. Aangenomen ie het beroep naar de Geref. Gem. te Noord-Scharwoude c. a. door den heer J. Schoonhoven, cand. te Aalsmeer. Per Holland8che Spoor keerde H. M. de Koningin-Moeder hedenochtend te 11'/, uur uit Amsterdam in do Hofstad terug met do leden Harer Hofhouding, die Haar hadden vergezeld, en met verschillende leden der Hof houding van H. M. de Koningin. Op het per ron werd H. M. gecomplimenteerd door den wethouder dr. Mouton, waarnemend burge meester by de tydeiyko afwezigheid van Baron van Harinxraa. In een open calèche reed zy vervolgens naar Haar Paleis. Onze gezant te Londen is uit Den Haag naar Brussel vertrokken. Mevrouw Waszkiewicz woont als Neder- landsch gedelegeerde een te Parys te houden bestuursvergadering by van de Internationale Unie voor het protestberoep inzake Zuid-Afrika, waarin maatregelen zullon worden beraamd om 't groote publiek ln alle landen tot dit protest te doen meewerken. Een voldoend aantal onderteekenlDgen van invloedryke personen is reeds verkregen. Zeventien leden van den gemeenteraad te 's-Gravenhage hebben het volgende voorstel ingediend: „Do Raad der gemeente 's Gravenhage besluit tot het bouwen van een schouwburg en gaat over tot de benoeming van een commissie van zeven raadsleden, wolke tot opdracht beeft ten spoedigste omtrent dien bouw voorstellen aan don gemeenteraad in te dienen." De voorstellers zyn de heeren: Van Malsen, Snouck Hurgronjo, Van Zuylen van Nyevelt, Dolk, Van Hattum van Eilewoutsdyk, Repelaer van Dnel, Van Berckel, Penn, Hoogenraad, Van der Toorn, Verloop, Edorsheim, Van Santen, Janse, Van Liefland, Simons en Van der Burgh. Ook het koorpersoneol dor Fransche Opera heeft nu een adres tot den Raad gericht, dat Dinsdag a. s., mot do andere overeenkomstige verzoekschriften om op het genomen besluit terug te komen, ter tafel zal worden gebracht. De regeerende vorst van Waldeck en Pyrmont wordt hedenavond om kwart oyer negenen in de residentie verwacht en zal eenige dagon de gast zyn van H. M. de Koningin-Moeder. De heeren J. Romany Aranda en A, Salvettl Lausaat, ingevolge koninklyke machti ging benoemd tot vice-consul der Nederlanden te Denia en Alicante, zyn in die hoedanigheid door de Spaansche regeering erkend. (Sts.-C't.) Hr. Ma. pantserdekscbip „Zeeland", onder bevel van don kapitein ter zee H. F. Kouwen- berg, is 8 dezer te Willemstad (Curasao) aan gekomen. In vry-antirev. kringen in het district 8teenwyk (o. a. do kiesvereniging te Stap horst) denkt men er zeer sterk over eon candidatuur voor de Tweede Kamer aan te bieden aan den heer Jhr. Quarlea van Ufford, burgemeester van Noordwyk, vroeger lid dier Kamer voor Hilversum. Het 8childery van den heer Hoynck van Papendrecht, door het leger aan H. M. aan geboden, stelt, als reeds met oen enkel woord gemeld is, het ontmoeten van Duitsche en Nederland8che troepen in den slag by Water loo voor. Het is een episode uit de laatste uren van den stryd. Aan het einde van den dag rukte de brigade-Detmers van de Neder- landsche divisie Chassé tegon de oude Fransche garde op, bracht haar, in verband met andere troepen, aan het wankelen, en nam daarna tot tien uren in den avond deel aan de ver volging van het vyandelyko leger. Op den linkervleugel dier brigade bevond zich het 19de bataljon nationale militie, waarvan een der flanken-compagnieön werd aangevoerd door kapitein Rochell. Deze compagnie nu stootte ter hoogte van het gehucht Maison du Rol, uitgeput van een hevigon stryd en een zwaren mar8ch door modderig bouwland, op Pruisische troepen, die hier geen bondgenooten ver wachten. Het scheelde dan ook weinig, of een noodlottig gevecht was ontstaan. Maar na de herkenning volgde algemeene vreugde en verbroedering tusschen de officieren en de soldaten der verbonden natiön: en dit is op het 8cbildery voorgesteld. (N.P.Ö.) Het bestuiT der Weesinrichting te Neer bosch heeft een circulaire om steun rondge zonden, die het zelf en met het meeste recht een noodkreet noemt. De financieele toestand van de stichting is thans zoo treurig geworden, dat men op den bestaanden voet eenvoudig niet zal kunnen doorwerken. Reeds ls het getal weozen, dat verzorgd wordt, teruggebracht op 550, dus ongeveer de helft van wat het wel gewoest is. Het bestuur doet dienaangaande de volgende mededeelingen: De vaste goederen, alle in eigen gebruik, zyn belast met een hypotheekschuld van 92,000. De erfenissen en legaten, tot een belangryk cyfor, zUn alle met vruchtgebruik belast. Een som van 120,600 is daarop aan de inrichting ter leen verstrekt. De verdere posten van het actief betreffen de verschillende inventarissen van de huizen en de werkplaatsenton elotie eon post van pl. m. 35,000 uit verachil- londe hoofden, om te ontvangen in den loop van 1900. Tegenover deze 35,000 de credi teuren- te zamen voor zL f 78,500 wegons Joopende rente, assurantiepremie, salarissen, kassier, leverantlön voor het onderhoud der weezen en voor de werkplaatsen. Deze schuld aan crediteuren loopt in hoofdzaak over de laatste twee jaren. De inkomsten hebben de uitgaven niet gedekt en in het loopend jaar, sinds 1 April, zyn de inkomsten niet hooger dan in gelyk tydvak van 1899. En inmiddels heeft de exploitatie weder 8 maanden geloopen. Tonzy men in don loop van dit boekjaar verbiyd wordt men byzonder giften of nog enbekonde legaten, zal men, ondanks inkrim pingen en bezuinigingen, op ultimo Maart e. k. komen te staan voor nog grooteren schuldenlast. „Op heden verkeert Neerbosch dus in oogen- blikkeiyken nood". Het atoomschip „Koning Willem II," van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 8 Maart te Suez; de „Magdeburg," van Batavia naar Amsterdam, vertrok 7 Maart van Singa pore; de „Potsdam," van Rotterdam naar Nieuw-York, ie 8 Maart Wight gepasseerd. Benthuizen. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim zyn in dezo gbmeente benoemd de heeren J. v. den Berg, hoofd der school, R. Paul en S. v. den Berg. Hillegoni. Door het bestuur van het alhier bestaande ziekenfonds „Hulp in Nood" is besloten, dat de algemeene jaarvergadering voor de leden, weldoeners en donateurs zal worden gehouden in de zaal van het café „Flora" op Dinsdag 12 Maart a. a. des avonds te haifacht. De toestand van den werkman J. Schimmel, die onlangs naby zyn woning door een val zyn been brak, ia thans van dien aard, dat zyn opneming in het Ryks Universiteits ziekenhuis werd noodig geacht. Men vreest, dat zyn been zal moeten worden geamputeerd. Woensdagavond trad voor de afd. Hille- gom van hot A. N. Werkl.-Yerb. als spreker op mevrouw Schook-Haver met het onderwerp „De vrouw en do arbeidersbeweging." Spr. vergeleek in een boeiende rede de plaats van de vrouw in de maatschappy by die van den arbeider ten opzichte van den bezitter, om tot dezelfde conclusie te komen nl. deze, dat by beiden uit het individualisme de sociale plicht moet geboren worden, die in het vereenigingsleven gevoed moet worden. De aanleg en de omstandigheden bepalen de plaats van den mensch in de maatschappy en die omstandigheden zyn het juist, die de klove tusschen man en vrouw in don loop der eeuwen zooveel grooter gemaakt hebben. Voor al ln den tyd, den tyd van groot-industrie, geldt de spreuk: Hem de Wereld; Haar het Huial" Alsnu gaat spr. do oorzaak van dezen af stand na en doorloopt zoo het meisje van haar geboorte tot haar huwelyk, om tot de slotsom te komen, dat de ouders zelf de oorzaak zyn van het minder waardig zyn van hot vrouweiyk geslacht, terwyi de geheele inrichting van de maatschappy vyandig tegen over haar staat. Daarvoor to stryden is het doel van de vrouwenbeweging en dit kan zy doen, door zich te ontwikkelen in en buiten de Vereeniging. Aan het debat namen een 3-tal personen deel, die zeer tot genoegen van de vergadering beantwoord werden. Leiderdorp. Ter gemeente-secretarie alhier ligt ter inzage een verzoek met byiagen van den heer J. v. Ommering, om vergunning tot het oprichten eener slachtery, ln het perceel Lage Ryndyk No. 1 f kadastraal bekend in Sectie A. No. 8257. Noordwykerhout. B\J de door de H. IJ.-S.-M. in deze week gehouden aanbesteding van het onderhoud op haar lyn Amsterdam Rotterdam was voor de ptrceelen 1 en 2 minste in- echryver de heer R. van Dyk, alhier, respec- tieveiyk voor 8600 en 7320, dus tot oen gezameniyk bedrag van 15,920. Het aantal zitplaatsen is in evenredig heid van het aantal gagadigden in de Nod.- Herv. kerk, alhier, wat gering en daaruit volgt sterke concurrentie, waar het geldt het bezit van de gewilde zitplaatsen. Nu de bank van wyien mevr. Hoog met nog een paar andere mooie plaatsen ter beschikking waren, besloten kerkvoogden die publiek te verkoopen. Dit besluit heeft do administratio geen windeieren gelegd. Voor flinke sommen werd van eerst genoemde bank eigenaar de heer R. van Dyk en van de andere plaatsen de heer G. Bouw meester. „'tis nog niot lang geleden, ja, Er was niets op Noordwykerboutl" zoo zong de tooneelvereeniging „K.I.O D" by de eerste uitvoering na haar oprichting. Sedert ia zy verhuisd en heeft zy haar tenten opge slagen in hot café „De Zwaan". Maar als vond men het jammer, dat het mooie zaaltje in het café „Het Wapen van Noordwykerhout" ongebruikt bleef een fanfarekorps ondor den poötischen naam van „De Echo der Duinen" nam de plaats in van de tooneelvereeniging en sedert dien tyd hoorde men by een wan deling door de gemeente allerlei onbestemde ja, onheilspellende geluiden, die aan alles deden denken, behalve aan muzikale genie tingen. Zyn we wèl ingelicht, dan zyn de kinderen als het donker wordt voor een bood schap met geen stok ter deure uit te krygen. De groote menschen, niet meer doende aan bygeloovigheden, vraagden zich alleen af: Zal van al dat leelyka nog iets moois komen f Dank zy echter het liefdevuur (dat der kunst, bedoel ik) brandende in den directeur, den heer A. Bervais, gepaard aan veel yver, opoffering en volhardingsvermogen óók van de leden, verraste „De Echo" ons na slechts enkele maanden studie met een aangenamen avond, waarop zy zich reeds met een paar welgeslaagde nummers introduceerde aan een publiek, dat één en al verbazing was. Sedert worden met denzelfden yver en lust nieuwe nummers ingestudeerd. Maar, ai zi°t\ hoe ook bier weer verleiding lokte en toolacn..- ben, die zich der kunst hadden gewyd. Nauwe- ïyka op den drempel van den tempel der Muzen aangekomen, wenkte ook Thalia, eischte offerande en 't ontvankelijk gemoed van menigen Muzenzoon bezweek en naderde ook haar altaar, om dus voortaan zyn liefde te verdoelon. Zoo is het gekomen, dat op een I volgende uitvoering van „De Echo" tooneel- j spel de muziek zal afwisselen en het dus ook hier zal wezenElck wat wils. Door een en ander loopt evenwel 'tlyfdeuntje van K. I. O. D. -s geen gevaar. Zy leggo slechts een eterken klemtoon on zinge: „Er was niets op Noord-1 wykerhout" en het zegt mogeiyk méér, dan 1 ooit was bedoeld. Itoolof-Arendsvoon. De commissie tot wering van schoolverzuim, alhier, benoemde tot haar voorzitter den heer F. W. Fontane, directeur van het Ryks Post- en telegraaf kantoor, en tot haar secretaris den heer J. Hendrix, hoofd der openbare lagere school. Sassonhoira. Vergadering van den Alg. Ned. Bond van werklieden in de bloembollen- kweekery afd. Sassenheim en Omstreken. De heer P. Goedt, voorzitter, opende de vergadering. Als nieuw lid werd aangonomen A. J. Kraan en als lid-leerling L. van Leeuwen. Hierna bracht de 1ste secretaris een verslag uit over den toestand van het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat veel was tot stand gebracht. Alsnu werd rekening en verantwoording gedaan over het afgeloopen jaar. Hieruit bleek, dat de ontvangsten ƒ132.57 en de uitgaven 118.73 bedroegen, ergo restende een batig saldo van ƒ18.84. Wat de onderstandskas betreft, bleek, dat er ƒ91.65 was ontvangen en ƒ10.40 wegens ziekte was uitgekeerd, restende een batig saldo van 81.25. Slechts 11 van de 100 leden der vereeniging zyn lid der Onder standskas. Vervolgens was aan de orde bestuurs verkiezing. Aftredende waren de lste voorzitter, de lste penningmeester en de lste commissaris. Als voorzitter en penningmeester werden respec- tieveiyk herkozen de heeren P. Goedt en K. Oudshoorn, als commissaris werd in de plaats van den heer T. Heemskerk, die niet her kiesbaar was, gekozen de heer J. van Dieat Cz. Allen lieten zich de benoeming wolgevallen. Ten laatste bracht de heer P. van Dyk ver slag uit van de gehouden bonds-vergadering te Hillegom. Niets meer aan de orde zynde, werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Peu-iiloxoxi, De eeuwige, machtige zoe rolt echter haar et schuim gekroonde golven tegen het strand, >n strekt zich ver in een blauw, eindeloos 'orschiet uitl En de meeuwen fladderen met iü melancholiek gekryt over de branding, en le monschen, die niet lachen, niet schertsen, '•ef hebben on zich amuseeren, maar alleen hllon zjjn in dat gedeelte der schepping, raarin wind en golven hun psalmen tor eere an den Allerhoogste zingen en het heidekruid n de blauwe gentiaan zich voor zyn macht n grootheid buigen, die wandelen op afge- 8gen plaatsen in de hooge duinen en vergeten a hun vreedzame stemming, dat ver achter ten golvendon horizon een wereld vol zorg, Md en moeite ligt. De vloed komt opl Landraad Erksdorffhad ten arm van zyn vriend Rectow genomen en n de prettigste ontbytstemming gezegd: iKom, Ekhard, wy moeten eens zien wat de pollen aan de andere zyde van hot strand tenricht hebbenI Daar is een waar Indiaansch terp aan tenten en zandhoopen ontstaan, en 'Gt nioet hoogst vermakelyk zyn, de vlucht Hjtige, dikke badgasten, die in het zweet luns aanschyns graven om mager te worden, 'oordat de vloed opkomt, gade te slaan l Daar lunnen wy misschien nog een reddings- nodaille verdienen, ingeval een der golven lugger mocht zyn dan de dikke vrouw van u bandelsraad 1" En terwyi de beide hoeren oor het menschengewoel op het strand wan ton, om hot yryere en eenzamere gedeelte van de promenaue te bereiken, waren de oogen van den landraad ijverig bezig, onder de schoone baduiraten en nimfjes revue te houden. „Nog eens, kerel, knyp my toch niet zool" zeide Rectow geergerd met een heftige be weging van zyn elleboog, „ik heb reeds blauwe en groene plekken sinds de twintig uur van ons verbJyf hierl" „Pstl Gy moest liever eens die allerliefste, kleine blondine bewonderen „Aul" „Nu bedoel ik die brunette daar „Hoor eens, Frits, schei toch uit met zulke grappen 1 Gy weet, dat de blondines my even onverschillig zyn als de brunetten...." „Is dat waar? Wordt je visschenbloed, ook nu, ten aanschouwe van deze Flora van aller bekoorlijkste dames, niet warm?" „Alleen op die plaatsen, waar go my zoo ellendig masseert I Anders biyft het koel tot aan het hart." En Rectow liet onverschillig zyn pince-nez vallen en zag over de bonto menigte heen naar den steeds hooger stijgenden vloed. Erk8dorff drukte teeder zyn arm: „Pracht- mensch, hoe zal myn vrouw zich over haar braven echtgenoot verheugen! Eeriyk gezegd, zy is razend jaloersch en zou my nooit alleen hebben laten reizen, wanneer zy den voet niet verstuikt had, en ik op bevel van den dokter van myn reeds verkregen verlof ge bruik moest maken 1 Myn vrouwtje heeft dik- wyls vreemde grillen en wyi ik haar oprecht liefheb, veel meer dan de kleine „Othello" vermoedt, zoo schik ik my steeds als een lammetjel Maar nu, nu ik weer eens den halster heb afgeworpen, verheug ik my toch over myn vryheid, want ik wil daarvan geen misbruik maken, maar die alleen tot een onschuldige grap gebruiken en wel: myn autioke het hof maken l M«ar ook dat zou in do oogon van myn wyfje reeds een misdaad zyn, en daarom kan lk je niet zeggen, hoezeer ik my over het patente idee van onze ver wisselde rollen verheug 1" „Maar ik begryp je niet, dat idee is wel tegenover juffrouw Bach van belang, maar wat kan het ten opzichte van je afwezige vrouw voor waarde hebben?" Erksdorff zette oen geheimzinnig gezicht. „Dat zal ik je zeggen! Gy, menschenkind, die geen kind of kraai bezit, kunt immers niet vermoeden, wat zulk een jaloerscho vrouw niet al uitvindt! Er moet namelyk maar een soort nicht of tante of grootmoeder van haar intiemste vriendin ook hier in Westerland zyn, en ik beu vast overtuigd, dat myn dwaas, klein Liesje die als spion zal gebruiken. Die dame moet dan, en zulke matrones zyn meestal de ergste baboelkoosen, ray gadeslaan en van myn gedrag, via vriendin, verslag doen! En ziet ge, Ekhard, wyi gy nu de landraad Erksdorff zyt en met koelen blik de meeuwen telt, in plaats van de tentoonstelling van schoonheden van Sylt te bekyken, wyi gy niet zult dansen en hofmaken, moet myn gedrag immers schitterend uitvallen! Vrouw lief zal verrukt over my zyn, het innigst en rooskleurigst weerzien En de spreker trok den arm van zyn vriend plotseling met een ruk naar zich toe, liet een zacht brommend geluid hooren, en wees naar een zandkuil, die, eenigszins van de promonade verwyderd, als uiterste voorpost tegen de zee was gegraven. Daar lag schilderachtig in het diep uitge holde zand een vrouwelyko gestalte, welke door de middaghitte en den slaap overmand was. Een licht zomerjaponnetje met rose bloemen liet ietwat onbescheiden een voet in oen schoen met kruisbanden zien, een ge streepte, lichte sjaal vormde den achtergrond voor een hoofd, waarop coquet een veeren- hoedje balanceerde; de roman was aan de hand met de lange, dunne vingers ontgleden, en de roode parasol, die te voren het gezicht van de slapende dame had beschermd, was op zyde in den kuil gerold. „Frits, dat is immens jouw juffrouw Bach I" riep Rectow plotseling vol belangstelling. „Zy slaapt by de wiegeliederen van den vloed den slaap der rechtvaardigen! Maar naast haar, wie mag dat gryze wezen onder dat regen- dak zyn?" „Naar ik hoop een waardig pondant van juffrouw Sidonio. Eén oude vryster het hof te maken, is zeer vermakelyk, maar twee te kunnen aanbidden, is een kosteiyk genot. O, dat toch een windvlaag zoo vriendeiyk was en de parapluie oplichtte." De landraad bleef staan on keek met go- spannen nieuwsgierigheid naar hot gesluierde beeld van Saïs. Naast juffrouw Sidonie lag nog een vrouweiyke gedaante in den zandkuil, die er, by het vlinderachtige bonte uiteriyk van haar gezellin, grauw uitzag. Een gryze plaid was kuisch en zedig om de slanke ge stalte geslagen en viel zelfs een eind over de voeten; hoofd, borst en armen bedekte de uitgespannen parapluie, welke slechts aan haar stok een mollig, blank handje liet zien, dat zich naar allen schyn nog even te voren met het haakwerk, dat op zyde lag, had bezig gehouden. Deze hand hid Erksdorff ook dadeiyk ln het oog. „Beschouw dat aardig pootje eens, Ekhard, dat maakt alles weer goed, wat het ver welkte gezicht bederven zal! In allen geval is de tweede antieke verstandiger dan de eerste, dat duidt reeds haar geheele toilet aan „Gy ziet voorloopig slechts een plaid en eon parapluie 1" „En een hoed! Ziet gy dien niet rechts in het zand liggon? Een eenvoudige matrozen- hoed, met zwart fluweelen lint „Zooals gewooniyk slechts jonge meisjes dragen." „Om het even; hy is eenvoudig en netjes, en het handje met de beide smalle gouden ringetjes en de slanke vingertjes is van nabjj zeker allerliefst." Arme Sidonie, je ridder verlaat zyn vaandel t" „Volstrekt nietZoo die andere oudejuffrouw vriendeiyk en verstandig is, zal ik haar zeer hoogachten en respecteeren, terwyi het beekje my onweerstaanbaar zal aansporen haar voor haar onwaardige coquetterie te straffen." „Denkt ge hier te biyven staan tot de beide marmotten wakker worden?" „Neen, ik wek ze zoo dadeiyk, door juffrouw Sidonio deze roos uit myn knoopsgat als „ver bloemde" liefdesverklaring in den schoot te werpen „Houd opl" Rectow lachte plotseling zóó luid, dat hy zyn zakdoek voor den mond drukte. „Jouw beide schoonen zullen met een paar minuten nog veel aangenamer wakker gemaakt worden. Ziet gy niet, hoe de vloed voortdurend nader komt? De beide dames nieuwelingen hebben haar kuil veel te ver naar voren gegraven, de golven moeten in een paar oogenblikken haar hoofden doopen." {Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1