Korsetten. tS ff. Grootwerker. Dienstbode, P. G., Gasornamciiteii. J. L. CREYCHTON. S. H. G. SMITS. Burgerlijke Stand. H.H, BAKKERS! Dames- ea Kinder BOEKVERKOOPING COGNAC. J. A. M. BEKKING, uddonstuk, gevormd door een briljant van 8t helderste water, oud-Golconda-myn, ter lootte van een duivenei, een zeer zeldzame .een. (Om dien middensteen zyn weder briljanten, Bcbild vormende, gezet. Boven en onder it schild zyn tw6e groote saffieren aan bracht. Aan beide zijden van het schild Innen zich arabesken, geheel bezet met iljanten en tusschen die arabesken en aan uiteinden van de ornamenten zyn ook ffioron geplaatst. jjo top van het kleinood bestaat uit één ooten saffier, daarnaast, iets lager, drie oote briljanten. De armbanden z\jn in deüzelfden styl werkt, eveneens van briljanten en saffieren ot dit verschil dat als middensteen van het liild een saffier gezet is en onder en boven groote briljant. Elke armband wordt ^Ivormd door een onder- en bovenhand, geheel Kt briljanten. Tusschen die banden zyn Babesken ook van briljanten en aan de eind- Huilen saffieren; als sluitsteen een saffier, ■liet halssieraad. Ook dit voorwerp eveneens in den styl van den diadeem en armbanden van briljanten en saffieren ont- orpen en zal bestaan (daar het niet gereed ,n komen in don korten tyd, daarvoor acliikbaar gesteld) uit een afloopenden Hier van smalle schakels van briljanten, laitu&schen kleine ornamenten, in het midden aarvan saffieren gezet zynin het midden van en collier is een groote saffier gezet. Het gedeelte, dat aan den collier hangt, slaat uit éón grooten briljant van het Iderste water, waaromheen het bekende bild gezet is van briljanten; daarnaast de abesken van briljanten en saffieren; aan uiteinden der ornamenten als hanger een oote saffier. Po indruk, dien dit geschenk geeft, is Bariyk schitterend; de glans van de briljanten betooverend, waartegen de zachte fluweel- htige blauwe kleur der saffieren aaDgenaam ruioet. De middensteen van den diadeem is el een bijzondere beschrijving waard. Hot een briljant, grooter dan een duivenei, van t helderste water (oud-Golcondamfin) en iver als een dauwdruppel. Het byeenvinden van een collectie briljanten saffieren, geschikt om tot zulk een geheel zot te worden en die alle van gelijke aliteit en kleur moeten zyn, geeft groote oeiiykneden, die echter met glans over- onnen zjjn door dengeen, die de onder- heidiDg genoot- dit vorstelijk geschenk te ogen leveren. Do hoofdcommissie gaf die dracht aan de firma E. Vita Israël, te Am- irdam, geen onbekende op het gebied van elgesteenten, bestaande sedert 1782, en die [werf reeds met opdrachten voor het Konink- ik Huis vereerd werd, een waarborg dus, It dit geschenk aan de hoogste eischen uds voldoen, dia veronderstelling is niet iscbaamd geworden, daar het geheel, inéén oord uitgedrukt, „vorstelijk" is. [Allo brUjanten zyn van het zuiverste wit van het bekende Amsterdamsche slijpsel, saffieren het schoonste wat te vinden is, |et zetwerk is tot in de kleinste byzonder- den door Nederlandsche artisten vervaardigd, het atelier van den heer Hoeting, onder pedaal toezicht wan 4en heer Vita Israël. De jaakvolle uitvoering van dit werk valt te omen en de Nederlansche Industrie, dio toond heeft op gebied van joaillerié met kt buitenland te kunnen wedijveren, verdient [illo hulde. jHet foudraal, waarin die schatten prijken, van wit leder, waarop de Koninklijke W. in Kroon in goud aangebracht zijn. Ook dit Bui ia te Amsterdam gemaakt en wel door den heer Trautwein. Naar wy vernemen, is de cassette, waarin H oorkonde is besloten, die het huweiyks- (scbeuk van bet Nederlandsche leger aan 1 H. de Koningin vergezelt, op zich zelf over- irdig nader vermeld te worden. Het ia eonlgszins langwerpig vierkante zilveren iifer, van 55 by 48 cM., die in de bekende Ériek der he eren Yan Kempen, te Voor poten, ontworpen en vervaardigd is. Het afgewerkte vierkante corps met zyn omiysting is oen echte proeve van Iderwets Hollandéche zilversmidskunstvaar- |held. Doch yooral het schuin oploopend uit welks midden zich een kloeke fainkiyke kroon in vermeil verheft, is zeer [Henswaardig. Bondom de Kroon bevindt BK mede in vermeil, een krans van oranjo- idercn en oranjeappelen, die omgeven is lor basreliëf bewerkt vermeil ornamentiek, waardoor het deksel, overhoeks, in vier schilden wordt verdeeld. In die schilden vertoonen zich zeer uitvoerig bewerkte trophóes samengesteld uit kryg8wapenen, équipementstukken en werktuigen, die door do teekenaara der fabriek In de verschillende afJeelingen van het leger naar de nieuwste modellen zyn gekopieerd. In het midden van de trophóe der genie verheft zich een afbeelding van do fraaie poort van Muiden. Aan den voorkant is de infanterie, daartegenover de artillerie, rechts de cavalerie en links de genie, voorgesteld; deze trophées zyn alle uit de plaat zelve uit de hand gedreven en maken een waariyk grootsch en artistiek effect. De koffer la inwendig bekleed met oranjekleurig satyn uitwendig licht oxidó en rust op vier kloeke leeuwen- klauwen in vermeil. Het geheele kunstwerk mag een waardig accessoir genoemd worden der voortroffeiyke schildery van den heer Hoynk van Papendrecht. Door de Nederlandsche Marine ls aan de Kon. Ned. fabriek van gouden en zilveren werken van J. M. Yan Kempen en Zonen, te Voorschoten, ontwerp en uitvoering opge dragen van een kostbaar zilveren huldebiyk, aan te bieden aan H. M. Koningin "Wilhelmina on Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden Hortog van Mecklenburg Schwerin. Het voor dit doel door de heeren v. Kempen vervaar digde ontwerp, mocht do volkomone goed keuring wegdragen der Marine-autoriteiten die zich met deze zaak hebben willen belaston en de uitvoering in de fabriek te Voorschoten zullen volgen. Be fraai uitgevoerde teekening stelt voor, een staande Neptunus aan wiens voet een dolfijn don kop uit de zee verheft en zware golven uit den opgesperden bek laat vlooien. Deze groep rust op een vierhoekig bassement van eenvoudigen maar krachtigen bouw. De vlakke zyden hiervan zyn versierd met voor stellingen die uit de hand basreliëf worden gedreven: aan de vóórzyde moderne pantzer- schepen, daartegenover oorlogschepen van het type uit den tyd onzer zeehelden De Ruyter en Tromp, rechterzyvlak een gezicht op een onzer marinewerven en links een voor stelling van het loodswezen. Ter weder zijde van dit bassement zyn najaden aan gebracht met maritieme attributen, die op schelpvormige klaroenen den historlschen roem der Nederlandsche marine verkondigen, waarop nog kort geleden zelfs door Duitsch- lands keizer gezinspeeld is. De najaden worden ter weüerzyde aan elkander verbonden door artistiek ontworpen trocheeën van vaandels 6Q krygsattributen, in welker midden wapen schilden zyn aangebracht; aan de vóórzyde de wapenschilden van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins-Gemaal met de zinspreuken „Je Maintiendrai" van Oranje-Nassau en „per aspera ad astra" van Mecklenburg-Schwerin; en aan de keerzyde het Rykswapen met twee gekruiste ankers, waaronder in een jarretlère het Inschrift prykt „de Nederlandsche marine. 7 Februari 1901." Het geheele ontwerp is byna een meter hoog en, overeenkomstig herkomst en doel van dit huldebiyk, breed opgevat. De figuren zyn krachtig van uitdrukking en de versie ringen met doeltreffende spaarzaamheid aan gebracht, terwyi een lage socle van eenvoudig gebyteld rood graniet, een aangename kleur- schakeering teweegbrengt. Wy twyfelen niet of het huldebiyk der Nederlandsche marine, zal onder de huweiyks- geschenken door het vorsteiyk echtpaar ont vangen, een waardige plaats vervullen. Eet programma van heden luidde: 'e Namiddags 2 urenBezoek aan de Indische Tentoonstelling in het Stedeiyk Museum, daarna rytoer door Amsterdam van 2 u 45 tot 3 u. 30. 'sAvonds 8.80 uur. Gala Feostuitvoering in het Concertgebouw. Bezoek Concertgebouw (uitryden te 8.15 uur nm.): Dam om Monument, Rokin west- zyde, Spui, Singel, Koningsplein, Leidsche straat, Leidscheplein, brug Singelgracht, Stad houderskade, Hobbemastraat, Jan-Luyken- straat, Van Raorlestraat, Concertgebouw. Van Concertgebouw naar Paleis (tevens illuminatierit): Concertgebouw, Van Baerle- straat, P.-C.-Hooftstraat, Stadhouderskade, Spiegelgracht, Sgiegelstraat, Heorengracht ZZ., Koningsplein, Singel, N.-Z.-Voor burgwal, Mozes- en Afiron-straat, Dam, Paleis. Naar gemeld wordt, zullen Hare Majesteit en de Prins-Gemaal zich hedenavond naar het Concertgebouw begeven in de gouden koets, welke dan electrisch zal zy'n verlicht. De Installatie die hiervoor in het rytuig moet worden aangebracht, is uit Beriyn gekomen. Van heden seint men ons uit Amsterdam: Alvorens het bezoek aan de Indische ten toonstelling ln het Stedeiyk Museum werd gebracht, werd des morgens ten palolze audiëntie gehouden, waarop vele burgeriyke en militaire autoriteiten uit den lande ver schenen, die in een lange ry en in de meest verschillende kostumes, in verband met de waardigheden die zy bekleeden, voorby het Vor8teiyk Echtpaar trokken, na daaraan eerst te zyn voorgesteld. Ook het gemeente bestuur van Lelden was daarby vertegen woordigd. Tevens had by deze plechtigheid de aan bieding plaats van het in dit nommer be schreven Nationaal Huldebiyk en werden de commis8ien ontvangen tot aanbieding der andere geschenken en adressen van hulde. De Koningin-Moeder en de hertog-regent van Mecklenburg-Schwerin woonden die ont vangst by van de vele geschenken, eenige vergezeld van oorkonden in kostbare étuis. Onder het vele, dat in een drietal zalen ten toongesteld was, bekleedde de eerste plaats een schfidery van den heer Hoyinck van Papendrecht, voorstellende de eerste ontmoe ting van de Nederlandsche en Pruisische troe pen in don slag by Waterloo, naby Maison du Roi. Van het cadeau der marine, een Neptunus-beeld in brons, was de teekening aanwezig; daarnaast de boetseering in klei van het bronzen beeld van de Hoofdcommissie der schutteryen. Op een groote tafel bevond zich het zilveren eetservies, aangeboden door de stad Amster dam. Bit servies is zeer massief met cande- labera voor acht kaarsen, ongeveer oen halven meter hoog. Het middenstuk is een reusachtige jardinière, met bloemen gevuld. Verder was er een prachtig ameublement dor Amster damsche vrouwen, van welker commissie presidente is mevr. Vening Meinesz. Namens een achttal damos uit Gelderland werd H. M. een armband aangeboden, namens Utrecht8che dames eon staande klok. Be Am sterdamsche feestcommissie bood oen medaille aan. Een groote zilveren jardinière met bloemen was er van de ambtenaren van het kroondomein, verder een prachtige kast mot mooie gebonden boeken van het „Nederlandsch Bijbelgenoot schap", van het hoofdbestuur dor Nederland sche Maatschappy voor Tuinbouw en Plant kunde een kolossaal bloemstuk. Bovendien waren er nog cadeaux van „Arbeid Adelt", de Industrieschool en vele andere inrichtingen, te veel om op te noemen. Vermeld dient nog, dat „Arti et Amicitiae" aanbood een ebbenhouten kast met eon Aquarellen kast, welke een kunstwerk is van ingelegd ivoor en metalen artisiteke figuren. Na de audiëntie rood het vorsteiyk Echt paar uit. De feeststemming is nog aanwakke rende. Het publiek wordt niet moede het hooge Echtpaar toe te juichen. Waar men komt, ls overal muziek en vrooiykheid. De weg is vol menschen. Op alle straten en grachten zyn rappe handen bezig om alles op te knappen, ten einde het avondfeest te doen slagen. De verlichting gaat bepaald door en belooft schitterend te zyn. Buiten verwachting is het droog gebleven. De zon komt flink door. By het uitryden naar het Museum was het drukker dan ooit. Aldaar werd het Echtpaar ontvangen door de commissie voor de Indische tentoonstelling. Hedenavond bezoek aan het Concertgebouw. ÏIar ktberi eh toa. Delft, 7 Maart. Granen in vaste stemming en do prijzen eerder iets hooger. Witte Tarwe 6.60 a ƒ7.60. Roode 5.90 a 6.60. Rogge 4.80 a 6.25. Zomergerst 4.30 a 4.60. Chevalier f 6.— a 6.75. Haver 2.70 a 3.70. Groene Erwten ƒ7.— a 8.76, Bruint Doouen 7.a 8.25. Paardenboonea f a Duivenboonen 6.80 a 7.30. Koolzaad Paardenboonea fa fKanariezaad ƒ6.60 a ƒ7.76. Hennepzaad 6.50 a ƒ7.25 per HL. Boternoteering: 60—61. Hoerden, 6 Maart. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 12 partijen. Prijs van Goudsche lste soort 25.— a 2do soort 21.a ƒ24.per 60 KG. Handel traag. 1CADEMIENIEIW8. Leiden. Aan de universiteit alhier is het candidaats-examen in de rechten afgelegd door den heer O. van Bockel. Telegrammen. BREMEN, 8 M»rt. (B. O.) Tfldens den rit van den Rathskeller naar hot station wierp een man, die onmiddeliyk is gevangengeno men, en een werkman, met name Dietrich Weiland, moet zyn, met een stuk yzer naar het rytuig des Keizers. De Keizer moet licht aan de wang zyn getroffen. De rit werd zon der ophouden voortgezet. Weiland ls iemand, die aan toevallen lydt; hy geeft verwarde antwoorden. BREMEN, 7 Maart RO.) Volgens de „Weser Zeitung" trof het stuk yzer de wang des Keizers onder het rechteroog. De Keizer kon echter geen zwaar letsel hebben bekomen, daar hy zich gedurende den geheelen rit naar het station daarover in het geheel niet heeft uitgelaten jegens den burge meester, die naast hem zat. Eerst aan het station werd Z. M. door zyn gevolg opmerkzaam gemaakt op zyn bloedende wang. De dader geraakte onder de paarden van de achter den wagen rydende jagers. Hy werd door het publiek gegrepen en door politie agenten naar het stadhuis gebracht. By het verhoor kreeg hy telkens een toeval, doch zoo nu en dan kon hy ondervraagd worden over de beweegredenen, die hem tot zyn daad hadden geleid. Hy bewaarde hierover echter het stilzwygen. Dat hy voortdurend aan epilep tische toevallen ïydt, schynt het geneesmiddel te bewyzen, dat hfl by zich had. BERLIJN, 7 Maart. (R. O.) De Keizer kwam hier hedenmorgen acht uren aan. BERLIJN, 7 Maart (S. O.) De Keizer, die aan het station door de Keizerin en den Rijks kanselier ontvangen werd, ontving op het slot den geheimraad professor Bergmann. De Keizer zag af van het bijwonen op heden van het onderwya in het ryden der officieren van het Potsdammer cavalerie-reginienl. BREMEN, 7 Maart. (R. O.) Boesmanns bureau meldt: Hot onderzoek tegen den werk man Weiland leverde tot heden niets nieuws op. Hy wil van het gisteren gebeurde niets weten on houdt vol, dat hy aan toevallen ïydt. Hy maakt den indruk iemand te zyn, die niet goed by het verstand, althans heel onnoozel, is. BERLIJN, 7 Maart. (R. 0.) De Keizer heeft in de rechterwang een wond, welke over het jukbeen heenloopt, vier centimeter lang is en welke tot op het l>een gaat. De wonde bloedde matig en werd zonder naad door een verband geheeld. Volgens het door de professoron Léuthold, Bergmann en Ilberg gettekend bulletin, had de Keizer een vrij goeden nacht. Z. M. had geen hoofdpyn en zyn algemeens toestand is goed. Tot zyn groot leedwezen gaf de Keizer zyn reis naar Koningsbergen op. BERLIJN, 7 Maart. (R. 0.) In den Ryks- dag deed de heer Ballestrem mededeeling van den aanslag op den Keizer en gaf namens den Ryksdag zyn afschuw te kennen over de rampzalige daad, waaraan hy vastknoopte een dankzegging aan God, die den Keizer en het Vaderland bohoedde voor een groote ramp, en een bede tot Hod voor het apoedige herstel van den geliefden Vorst en voor de verdere bewaring van zyn doorluchtigen per soon. By deze woorden waren de afgevaardigden van hun plaatsea opgestaan. De sociaal-democraten waren niet in de zaal aanwezig. De voorzitter constateerde, dat het Huis, doordien de afgevaardigden opstonden, toonden zich by zyn woorden aan fce sluiten. Hierna ging het Huis over tot de orde van den dag. BRUSSEL, 6 Maart (R. 0.) De „CJhronique" meldt, dat Engelsche wervors een groep van 500 Italianen, bestemd om ala kolonisten naar Zuid-Afrika gezoudon te worden, via Antwer pen naar Engeland hebben gezonden. LONDEN, 6 Maart. (R. O.) Balfour kon digde ln het Lagerhuis aao, dat hy morgen oen amendement op het reglement van het Huis zou vooretellen, met de strekking, dat leden, die geschorst waren en met den sterken arm uit het Huis waren verwijderd, onmid deliyk voor den overigen duur der zitting zouden geschorst worden. PRETORIA, 5 Maart. (R. 0.) Het hoopvolle bericht omtrent de waarschyniykheid vaneen apoedige beëindiging der vyandeiykheden biyft den boventoon voeren. Men verwacht, dat de Boeren het initiatief zullen nemen om voor waarden te vragen. JOHANNESBURG, 5 Maart (R. O.) De Kamer van Koophandel hield gisteren een ver gadering, welk9 door ongeveer een derde deel der leden weFd bygewoond. Er werd eon com missie benoemd om by den heer Mi Ine*- in een onderhoud aan te dringen op do nood- ïakeiykheid om vergunning te geven, dat alle uitgeweken kooplieden, alsook de werklieden, mogen terugkeeren, met het oog op hot her leven van handel en bedryf. LONDEN, 7 Maart, (R. O.) Een telegram van lord Kitchener uit Pretoria van gisteren meldt Llchtenburg werd aangevallen door de commando's van De la Rey. Den geheelen dag werd er gevochten. Twee Engelsche offi- eieren sneuvelden. De bezetting van Lichten- burg bestaat uit 500 man met twee stukken geschut. Lord Kitchener zendt versterking. KAAPSTAD, 6 Maart (R. O.) Driehonderd Boeren vielen gisteren Aberdeen aan, maar werden na een gevecht van vior uren afge slagen. De bezetting leed geen verliezen. Na de Oranjerivier te zyn overgetrokken, bewoog generaal Do Wet zich in noordeiyke richting naar Philippolis. Malan'e verkenners, die biykbaar van De Wet's etrydmacht afgezonden waren, vuurden gisteren op een trein by Bosjespoort, maar werden terug geslagen door de Australiërs, die zich in don trein bevonden. Een klein commando Boeren plunderde den 3den Maart Pella en nam vier Eogekchon gevangen. [Pella ligt in de Kaapkolonie, op de grens van Kenhardt en Namaquaktnd, dichtby do grens van Damaraland.J SOMERSET-EAST, 6 Maart. (f?. O.) De Boeren, die Zondag Pearson bezetten, waren ongeveer 700 man sterk. Zy haddau iwee kanonnen. Do Engelsche bezetting, ongeveer 76 man tellende, verdedigde zich dapper, maar de Boeren waren te sterk. MADRID, 7 Maart. (R. O.) By arroat van den kapitein-generaal m de staat vaa beleg opgeheven. Stomp wijk. Dezer dagen had alhier een eenvoudige maar treffende plechtigheid plaats. Op het graf nameiyk van den voor allen te vroeg ontslapen koer B. H. Haneeeu, ln leven hooid der opeabaie gemeenteschool tefitomp- wyk, word een steen met eieriyk fizeren knus geplaatst, door de gemeeoteoAren ge schonken uit dankbaarheid en achting voor het vele geede en nuttige, door wyien den keer Haneean gesticht, gedurende meer dan 15 jaren, dat do beminde overledene, als hoofd der school, alhier is werkzaam geweest, W»3 het voor zyn echtgenoote met haar 8 kin deren, waarven bet ou tirte 14 jaren telt, een zware slag, edn onherstelbaar veriiee, een zoo zorgvollen man en vader «ei steun te moeten missen, voorzeker mogen wy zeggen, treft het in de tweede plaats ook Stompwyk's ingezetenen, voer wie h[i by sooveten de raadsman en wegwyaw n*, zoowel voor jongeren als veer ouder ea van dagou. Immer en attyd toeh w.^é hy bereid om anderen behulpaaam te zyn. Veel hebben zy aan den heer Hanesen te dankou, die zyn leerlingen zoo goed den jcieten weg wist aan te wyzen om tot hun doe\ te geraken. Hy zal dan ook steeds onvergetelijk biyven. CORRESPONDENTIE. Een paar inge zonden stukken mooton toe eon volgend nommer biyven liggen. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: A. Griekspoor en K. L. Speelman. O. P. Middel koop en C. J. van den Heuvel. Gehuwd: W. v. 't Hof en M. B. Biesheuvel.— H. J. Eleobaas en J. Wortman. Bevallen: J. K. Middelkoop geb. De Gier D. J. Kroon geb. Den Ouden E. Mulder geb. Eilander D. C. van Elderen geb. Treur Z. T. A. Tos geb. Dam Z. N. Griekspoor geb. Van der Heiden Z. B. van Saaze geb. Kunis Z. T. Touw geb. Verheul D. P. Schalk geb. Dekker D. P. van Tol geb. Hogen- boezem Z. Overleden: C. Nederveld 41 j. J. M. Renting i) in. J. Kolle 3 m. L. Tos 1 dag. WASSENAAR. Geboren: Uuberta Wijnanda, D. van N. Bellekcyn en M. W. Zandvliet. Cor nelia; Z. van C. Versteeg en A. E. Borsboom. Albertus Petrus, Z. van J. Knijnenbnrg en M. M. van der Helm. Anthonius Jacobus, Z. van L. v. d. Boog en A. Gordyn. WOUHKUGGE. Geboren: Elizabeth Maria, D. van W. Winters en P. W. Van Dijk. ZOETERMEER. Geboren; Comelis, Z. van J. Vis en C. Bos. ZEGWAARD. Geboren: Johannes Cornelia, Z. van J. Vonk en J. Buitendijk, Jan, van T.^ Westhoek en A. de Wilde. Johanna Wilhel mina, D. van J. van der Goes en A. M. de Haan. Gehuwd: G. 8-C. du Chatinier jm. 2? j. eft M. van der Tas jd. 23 j. Al) YEKTEHTIEK. Getrouwd2047 (5 IETER APOLONIUS VAN LUYKEN en OPHIA HENDRIKA SCHORNAGEL. Leiden, Haarlem, 7 Maart 1001. Getrouwd K. A. KARSTENS en 2058 8 M. C. C. E. v. d. MARK, mede namens wederzydsche Jlie, hun dank betuigen voor de elo biyken van belang6tolliDg. Leiden, 6 Maart 1901. Gehuwd WILLEM M. VAN DEN BROEK, gep. Kapt. art. O.-I. L., en HERMINE G. VAN CAMPEN. Nijmegen, Amsterdam, 7 U 2027 7 Da Heer en Mevrouw VAN DEN ikoek—vak Campen bedanken voor 8 '•alrijke bewyzen van belangstelling, [I hun huweijjk ondervonden. 2028 4 Voorspoedig bevallen van een wel schapen Docliler N. M. BRUGMANS, Vak Buueih. Lsidix, 6 Maart 1901. (Leegewerfsteeg No. 7.) Algemctnc kennisgeving. 2037 1 Heden overleed, in het Gesticht „Endegeest", onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mejuffrouw MARIA SÜZANNA KRANEVELD, Wed. REINIERSE. Uit aller naam: J. KRANEVELD. (Vestwal 14«.) Leed en, 6 Maart 1901. Bmteken kunnen niet worden afge wacht. 2039 11 Heden ovorleed, te Zegwaard, na een geduldig lyden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer JOHANNES HEISTERBORG, in den ouderdom van ruim 88 jaren. De overledene was gerechtigd tot bot dragen van het Metalen Kruis. M. M. HEISTERBORG. 's-Gravcnh. A. HEISTERBORG. I E. M. M. HEISTERBORG- Laden. Andbeae. M. E. VAN ATTEN- j Heistebbobg. j F. VAN ATTEN. waard. G. J. HEISTERBORG. I n A. HEISTERBORG— U'lg van den Handel. Leiden, 6 Maart 1901. 2082 18 Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bi) het overlijden van onzen Broeder en Behuwdbroeder den HoogEerwaarden Heer Mgr. NICO- LAAS FRANCISCUS TAVERNE, be tuigen w(j onzen hartelyken dank. Namens de Famine; 2030 S J. 1. TAVERNE. Heden overleed, na een langdurig lijden, voorzien van do H.H. Sacra- meuten der Stervenden, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder Mejuffrouw ANTOINETTE ELISABETH ROOMBERG, Wed. van ADRIANUS DE KAPER, in den ouderdom van 76 jaren. Mede namenB de Familie: F. FAES. Leiden, 7 Maart 1901. (Haarl.straat 216a.) 2038 12 De eenige uitdeelingeljjst in het faillissement van J. 91. ILELIiING, vroeger Wjjokooper te Leiden, thans wonende te 's-Gravenhage, is neder- gelogd ter griffie der Arrondisaemente- Rechtbank te 's-Gravenhage en in afschrift ter griffie van het Kanton gerecht te Lelden, om aldaar gedurende 10 dagen to liggen ter kostelooze inzage der schuldeischers. 2061 12 De Curator, Mr. J. C. VAN DER LIP. BREESTRAAT BZ, LEIDEN, 78187 dogelijks te coiumlteeren, bclialve Dinsdags. Direct gevraagd een Grootwerker. 2048 fl Hooigracht 87. W iskunde. IaCSSCii in bovengen, vak aange boden voor H. B. S. en Gymn. Rekenen voor Akto L. O. en Hoofdakte. Conditiën biliyk. J. 31. KOOLHAAS, He er ea gracht 60. 2041 8 Wordt gevraagd tegen 1 Mei in een gezin z. k. een flinke, zindeiyke die zelfstandig kan koken en werken onnoodig zonder goede getuigen zich aan te melden. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 2033. 9 Meeste modellen 202510 tot voordeelige pryzen. I. HENRI BERKEUON, Lange Mars AO, Leeraar voor Plano. Spreekuur des morgens vau 10 tot 18 uren. 6197 6 Aan de Waag 'ia de Aalmarkt ligt een SCHUIT met groote levende SPIERING. 2046 6 Eeidsche Accountantskan toor: P. A. A. v. EOON en W. 91. HACKPOORT, Oude Test 1, inrichten, controleeren en bewerken van admini straties. Alle werkzaamheden op administratie!' gebied. 1174 7 Er wordt terstond een 2<Ie BAK KERSKNECHT gevraagd, die met paard en wagen om kan gaan, by P. IV. VAN HOU WENINGEN, te Hillegom. 2026 7 Ontvangen EEN 9R00TE SORTEERIMG ELEGANTE MODELLER Lage prijzen. 2048 19 Aanbevelend, Verschenen by A. H. ADRLANI,Lelden JUDAS, door TOR HEDBERG, Derde Drtik. Prijs: in Prachtband f 1.90. Een juiste en edele karakterschets van Judas Iecariath geeft TOB HEDBER O tti eijn hoek, waaraan de naam werd toegedacht van een gedicht in proza" 8021 10 De Ned. Spectator. „Limburg Stirum" bij 9 Kijkdagen; Vrijdag en Zaterdag, 8 en 9 Maarb 2034 10 L'Union des distillateurs a 1828 2® COGNAO fins bois, ƒ1.35 de Liter, in origineel ver zegelde bemande flesschen van 5 liter^ onder contrële van het Scheikundig Bureau. Depot voor Leidek Breestraat.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3