<Beze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. feuilleton. VERBODEN LIEFDE. N*. 12586 Dinsdag 5 Maart. A«. 1901. PRIJS DEZER COURANT: 'Voor Leidon por 3 maanden l S l t f f 1.10/ V/Buitcn Leidon, per looper en waar agenten govestigd zyn 1.30 (Franco per post 1.65- PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1-6 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17j. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Voor «1e BoerenkrUgsgevangenen en hun Trouwen ©n kinderen. In dank ontvangen: by Mevrouw Muller- Heyn8ius: een mooie rok van mej. M. C. V. O f31 oio ©Ie Kennisgeving. Directe Belastingen. Po Burgemeester van Leiden brengt ter alge- nieene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter band gesteld bet kohier der Personeels belasting No. 11 van den dienst^ 1900, executoir verklaard den 2den Maart j.l. en herinnert voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den by de Wet bepaalden 'voet te voldoen. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 4 Maart 1901. F. WAS. Leiden, 5 Maart. r— Do vyfde voordracht van prof. dr. H. A. Lorentz was gisteravond gewyd aan de be- epreking van moleculaire bewegingen, in het bijzonder de verschijnselen by gassen; hoe de moleculaire beweging den druk teweeg brengt en hoe men uit de grootte van den druk de snelheid der beweging kan afleiden. Ten slotte werd nog gehandeld over de temperatuurverandering, by samendrukking en uitzetting, over de inwendige wry ving en over den invloed, dien de moleculaire beweging op de breedte der spectraaliynen heeft. Aan de beurt van aftreding als leden van den gomeenteraad zjjn: in het lste kies district de heeren dr. E. F. van Dissel, dr. P. J. Kaiser en J. A. van Hamel (allen libe raal), ln het 2de kiesdistrict de heeren P. J. van Hoeken (a.-r.) en de wothouders H. C. Juta on J. Korevaar P. Azn. (lib.) en in het 3de kiesdistrict de heeren P. Zillesen, dr. A. van Rhyn en J. J. Hasselbach (allen lib.). De Raad zal weldra, ten gevolge van de uitkomsten der jongste volkstelling, met vier leden worden uitgebreid. Voor het examen in de nuttige hand werken is te 'a-Gravenhage geslaagd mej. J. C. M. E. Driessen en te Utrecht mej. A. A. E. ürlossen, beiden van Leiden. De klerken der Holl. IJz.-Sp.-My. J. Kraal, te Leiden, en Tj. D. Braakama, te Aalten, (G. O. L. 9.) zullen, met ingang van 9 dezer, van standplaats verwisselen. Bedankt Is voor het beroep naar do Ned.-Herv. Gem. te Eist, by Amerongen, en voor dat naar Moerdyk door den heer P. N. Güsman Jr., cand. te Aalsmeer. In een van gloeiende verontwaardiging getuigend ingezonden stuk, in „Het Vaderland" van Zaterdagavond, wordt er op gewezen hoo by het afnemen van een examen voor fraaie handwerken, hetgeon geschiedde in het gebouw dor Rykspostspaarbank in Den Haag, het in de vestibule van dat gebouw op den uitslag wachtend publiek werd bejegend eerst door een werkvrouw, later door den voorzitter dier commissie, die van boven af riep: dat men naar buiten moest gaan, omdat niemand in het voorportaal mocht biyven staan en aan de candidaten de uitslag niet zou worden medegedeeld, als men niet de straat opging I En dat gebeurt nog wel in een rijksgebouw11 Door de postadministratie ia tot in hoogste ressort beslist, dat feuilletons van couranten, die zyn gezet en opgemaakt in den vorm van loose bladen van boekwerken, niet als by voeg sels van een courant mogen worden be schouwd en dus moeten gefrankeerd worden als gewoon drukwerk. De Uitgeveramaat- Bckappy „Vivat" beklaagt zich daarover in een uitvoerig protest, wyi daardoor „het voornaamste deel" van een door haar ver spreid weekblad met hooger port wordt bezwaard. Gisteravond te 8.56 precies ia Z. H. de Hertog-Regent van Mecklenburg met de leden van zyn gevolg (ritmeester von Maltzahn, militair ceremoniemeester von Gundloch en kapitein von Rantzau) te 's-Gravenhago per Staatsspooraangekomen. Z. H. werd op het plankier voor het Koninkiyke wachtsalon namens H. M. de Koningin Moeder verwelkomd door den Inten dant van Haar Huis, jhr. De Ranitz. Voorts waren ter begroeting van den Regent aanwezig de Duitsche gezant by ons Hof, graaf De Pourtalós, en de leden der legatie, benevens de Gouverneur der Residentie. Na zich eenlge oogenblikken met deze heeren in het wachtsalon te hebben onderhou den, reed de Hertog, vergezeld van jhr. De Ranitz, in een gala-Hofkoets naar het Paleis van H. M. de Koningin-Moeder in het Lange Voorhout. Buiten het station hadden zich een hon derdtal personen vóór den uitgang van het wachtsalon geschaard, die den aangekomen Vorstelyken persoon met hoera's begroetten. Het gevolg van den Hertog-Regent ging in het „Hótel des Indes" logeeren. Ook heden wordt te 's-Gravenhage, zooals meermalen by gewichtige gemeente aangelegenheden, een byeenkomst gehouden van een aantal Raadsleden. Vermoedeiyk zal dan de schouwburg-quaeatle ter sprake zyn gekomen, waaromtrent men met grond meent te mogen veronderstellen, dat in het belang der betrokkenen naar een overgangsmaatregel zal worden gezocht. Met die overleggingen staat het tydeiyk voortbestaan van het tegen woordig echouwburggebouw niet in onaf- scheideiyk verband. Na de feesten te Amsterdam keert H. M. de Koningin met den Prins der Nederlanden naar Het Loo terug, om daar, naar wy ver nemen, tot 1 April te vertoeven, dan gaat het Vorsteiyk echtpaar naar Schwerin, van waar H. M. en Z. K. H. 12 April op Het Loo worden terugverwacht. Eerst in het laatst van Juni of begin Juli zal, wanneer aan de voorloopig gemaakte plannon gevolg kan wor den gegeven, het Koninkiyk paar voor eenigen tyd naar het buitenland vertrekken. Vad De kunstschilder Mari ten Kate is gis teren gelyk gemeld zyn 70sten verjaardag benoemd tot officier in de orde van Oranje- Nasaau. By de aanbieding van het huidebiyk der kunstbroeders is het woord gevoerd door de heeren H. W. Mesdag namens „Pulchri," Hulk namens „Arti", Stroebei namens de feestcommissie, en jhr. Do Ranitz, die mede- deeling deed van de benoeming in de orde van Oranje-Nassau. B. en W8. van Amsterdam hebben gisteren aanbesteed het bouwen van een tydeiyke vischhal aan de De Ruyter-kade (Wosterhoofd). Ingekomen 25 biljetten. Minste inschryver W. Uitslager, te Amsterdam, voor f 26,900. Te Haarlem is, 73 jaar oud, overleden de heer J. C. Gerlings, sedert ongeveer 43 jaren ontvanger der gemeente. De lste-luit. jhr. C. L. van Suchtelen van de Haare, adjudant van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, Hertog van Mecklen burg, wordt in het begin van April bevorderd tot kapitein en biyft in zyn tegenwoordige betrekking alsdan voorloopig gehandhaafd. Men schryft aan de „Asser Ct.Van goederhand vernemen wy, dat de arrondisso- mentsschoolopzieners van den minister van binnenlandsche zaken een schryven hebben ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat het voortaan niet meer noodig is van alle geoorloofde schoolverzuimen op de staten melding te maken. Zaterdag 30 dezor zal te Amsterdam een algemeene vergadering gehouden worden van de „Liberale Unie." NR. G.) De inschryving der Zuidhollandsche Bier- brouwery te 'a-Gravenhage op de 5-pCts. Hypothecaire obligatieleening groot 1,500,000, welke gisteren openstond, is oenige malen volteekend. By da oveneens gisteren gehouden in schry ving voor de 4-pCts.-leening van f 5,000,000 der gemeente Rotterdam is ingo- schreven voor oen bedrag van f 31,300,200. De koers is 100J/4 pCt. By Kon. besluiten is aan de lotelingen Anthony Gerardus Dissevelt, uit de gemeente Leidon; Georg Hoinrich Losemann, uit de gemeente Amsterdam; Lambertus van Dilst, uit Vli8singen; Martinua Johannes Span, uit Waalwyk, ontheffing van den werkelljken dienst by de militie verleend tot 1 Maart 1903. Aan den fakkeloptocht van Zaterdag e. k., te Apeldoorn, die uit 35 nommers bestaat, zal worden deelgenomen door vereenigingen van allerlei aard: R.-K. werklieden-vereeniging, werklieden van de Tabakskervery, van de Fabriek van de heeren Van Gelder Zonen e. d. g.vier muziekkorpsen, zangvereenigingen, oen eerewacht, enz. De stoet zal geopend en gosloten worden door marechaussee te paard. Het Zondagmiddag uit Brussel vertrokken Belgisch nationaal-comité voor Transvaal word gisterochtend om halftwaalf door president Krugor te Utrecht ontvangen. Het album, dat werd aangeboden, is een fraai stuk. De buiten plaat is geteekend door l8id>">or do Rudder, beeldhouwer, en door Gebr. Wolfers te Brussel in zilver en brons gedreven, en stelt voor oen Nederlandsche vrouwenfiguur, die beschermend haar hand uitstrekt over de vier broedervolken (Transvaal, Vrijstaat, Nederland en Belgiü.) Het 88. „Gedó", van Rotterdam naar Java, vertrok 4 Maart van Perimde „Koning Willem III'van Batavia naar Amsterdam, passeerde 3 Maart Gibraltar; do „Malang", van Rotter dam naar Batavia, arriveerde 4 Maart te Port- Said; de „Merapi", van Batavia naar Rotter dam, passeerde 3 Maart Ouessant; de „Oen- garan", van Rotterdam naar Batavia, passeerde 3 Maart Octavos; do „Prins Maurlts" vertrok 2 Maart van Nieuw-York naar West-Indië; de „Salak", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 3 Maart van Suez; de „Titan", van Amsterdam naar Java, passeerde 1 Maart Kaap Spartel; de „Bundesrath" (uitreis) pas seerde 3 Maart Dover; de „Madura", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 3 Maart Perim. Abbenos (gemeente Haarlemmermeer.) Te Abbenes vertoonden zich Zaterdag 11. reeds een tweetal ooievaars. Als gewooniyk zochten zy aldaar hun nest weer op, dat voor drie jaren voor hen gemaakt Is. De verschynselon zyn dus hier, dat wo een zacht voorjaar hebben te wachten. Donderdag a. s. zal de weleerw. heer A. H. J. Verberne, kapelaan te Bovenkerk, te Nieuw-Vennep by den heer A. Duivenvoorde een lozing houden, daartoe uitgenoodigd door het bestuur van de R.-K. kiesvereeniging van district III. Reeds minstens 80 personen hebben zich tot do afdeeling Volksweerbaarheid „Nieuw-Venneps Burgerwacht" aangesloten. Het bestuur bestaat uit 11 leden, zynde een voorzitter, een secretaris, een penningmeester, vier commissarissen en vier gewone leden. Voorzien van een kamer buks, worden de schiet(voor)oofeningen binnenshuis op de zaal van mej. de wed. Stapel gehouden. Vier avonden in de week zyn er aan gewyd; eiken avond een afdeeling onder haar commandant. Later, als het Ryk de leden van geweren heeft voorzien, zuilen de schietoefeningen buiten op een terrein plaats hebben. Hillegom. Op de Zaterdagavond te Hillegom gehouden vergadering van de afdeeling Hille gom, Li8ee, Bennebroek en Sassenheim van den Algemeenen Bond van werklieden in de bloembolienkweekery deelde de voorzitter mede, dat de Bond thans 500 leden telt on dat Oegatgeest en Warmond toezegging hebben gedaan om zich by den Bond aan to sluiten. Aangaande de werkstaking te Lisse werd geconstateerd, dat de solidariteit onder do arbeiders nog zeer gering Is. Met algemeene stemmen word besloten den patroons hooger loon to verzoeken en met hen in onder handeling te treden over een eventueel op te richten Kamer van Arbeid. Tot oprichting van een inlichtingsbureau werd besloten on in beginsel ook tot do oprichting van een weerstandskas. Het voorstel van de afd. Bennebroek, om een onderling pensioenfonds op te richten, werd met 9 tegen 4 stemmen verworpen. De volgende centrale vergadering zal te Sassenheim gehouden worden. De alhier gehouden Amajuba-collecto heeft f 142.74 opgebracht. Oudshoorn. De lotelingen dezer gemeente van de lichting van dit jaar zyn ingedeeld als volgt: K. v. d. Veer, R. Tybout, C. J. H. Turken by het 4de regiment infanterie; D. Byieveld by het 2de regiment huzaren en J. Rynsburger by het 2de reg. veldartillerie. Sassenheim. Als een voorbeeld van de hooge pryzen, die in de. bloembollenstreek voor de lander yen worden betaald, diene het volgende: 8 bunder land, waaronder nog duingrond, behoorende tot de plaats van de erven Leembruggen, te Lisse, zyn gisteren verkocht voor f 8000 por bunder. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. Door bemiddeling van den consul-generaal der Nederlanden, den heer Maas, te Londen, is een schryven verstrekt om aan do pleeg zusters, die naar de vrouwen-kampen van Zuid-Afrika gaan, mee te geven, als aan bevelingsbrief voor den generaal, die het bevel voert over de communlcatieiynen te Kaapstad. Men meldt uit Brussel het volgende over het vertrek van de afgevaardigden van het Belgische Transvaal-comité naar Utrecht. Honderden waren Zondagmorgen byeen in de ruime zaal van de Cour de Bruxelles op de Placo Fontainas. De zaal was versierd met vlaggen en toepasseiyke opschriften. Met het zingen van liederen in de Nederlandsche en Fransche talen werd de byeenkomst geopend. De hoer F. Reinhard, voorzitter van het comité, hield toen oen rede. Nog nooit zeideopr.— had een volkspetitionnement in Belgiö zulk een algemeene deelneming ondervonden als dit. In den loop van zyn rede las de heer Rein hard het adres voor, dat gisteren aan president Krugor is aangeboden, en bet verzoekschrift, dat de Belgische commissie aan koningin Wilholmina uit Utrecht zal toezenden. Met geestdrift werd de rede toegejuicht. Onder het spelen van de Transvaalsche en Vry8taat8cho volksliederen werd nu de com missie, ongeveer 40 personen sterk, in plech- tigen optocht naar het station gebracht. Zy droegen in hun midden de twee albums met verzamelde handteekeningen, waarvan het eene 16 kilo weegt. Overal op straat juichton de menschen den stoet toe. Men meldt vorder uit Utrecht: Maandag heeft de voorzitter van het Belgische Trans vaal-comité, de heer Reinhard, aan president Kruger in bet „Hótel des Pays-Bas" het album aangeboden, dat 27,000 handteekeningen bevat, zoowol van Walen als Vlamingen. Tevens overhandigde de heer Reinhard den President een sympathie adres namens 372 Belgische gemeenten mot te zamen 2,912,000 inwoners. President Kruger sprak daarop ongeveor als volgt: „Ik heb geen woorden genoeg, om myn dank te betuigen voor do sympathie, die my door gansch Europa wordt betoond, en ik mag zeggen ook in het byzonder door he.o Belgische volk zooals het die getoond heeft in zyn vergaderingen, zelfs in de Kamer der Volksvertegenwoordigers. Aan alles is het my duideiyk, dat dit niet het werk der lippen is, maar taal, die aan het hart ontwelt. Zeor gaarne neem ik uw huidebiyk ook namens president Steyn aan, als bewys uwor deel neming in het lot en in den stryd dor beide Republieken. Myn vertrouwen bLyft nog altyd vast op God. Alle volken, alle godsdienstige sekten allen, die in God gelooven, snellen als het ware toe om het recht der wet te verdedigen en dit ia my een toeken, dat do Heer, die hot recht en de gerechtigheid liefheeft, met ons is. Ziet, het zyn wonderen, die daar nog by ons gebeuren, dat een handjevol nog altyd den stryd tegen zooveel duizenden en duizonden kan volhouden, alhoewel zy niet voorzien zyn van het noodige en de havens voor hen afgesloten worden. Het recht, dit biyft myn uitzicht en hoop, zal zegevieren. Ik betuig u nogmaals en namens president Stoyn hartelijk dank." De heer Wolmarans zeido, d«t by hem noch by een der andere leden van do deputatie ooit de gedachte was opgekomen, dat het Belglscho volk niet ten volle sympathiseerde met onze rechtvaardige zaak. Onder meer is dit gebleken uit het zenden eener ambulance, die zoo hoog noodig bleek te zyn. Al wordt de president gehuldigd, de bedoeling is toch sympathie te betuigen met het gansche volk, dat in hera gehuldigd wordt. De president zal, wanneer het hem vergund wordt, per- sooniyk van deze sympathie in het midden van z()n volk getuigen, en ook ik zal myn volk, wat er ook van de zaak wordon zal, wanneer ik daartoo in de gelegenheid zal zyn, do verzekering geven van de sympathie van het Belgische volk. De lieer Van Boeschoten merkte torloops op, dat de President en de beer Wolmarans naluuriyk hot oog hadden op hot strydend volk van de beide Republieken. Een treffend oogenbuk was het, toen de leden van het comité by Lot afscheid nemen de handen drukton van don Prosidont. In menig oog welde ten traan en allen schenen ontroerd. Duidelijk bleek hoe de sympathie, die ook onze Belgische stamverwanten voor de Boeren gevi elen, uit het hart komt. Hedenmiddag verliet het comité Utrecht weor. 42) Achim boog, zeor diep voor Suzanne, toen voor den burgemeester, en bi) de deur nog eens. Toen ging hy. Nauwelijks was hy weg, of Suzanne liet haar droefheid den vrijen loopze barstte uit In tranen. De burgemeester, ten einde raad, trachtte baar te troosten. „Huil niet zoo, kindlief. Houd je dan niet van hem?" „Ach jaach ja," snikte zy. „Maar dan begrijp ik van de geheele historie niets meer 1" „O, vraag my niets..'., niets! Ik wou, dat ik dood wasl" riep zy, hevig snikkend. De burgemeester was radeloos. Gelukkig kwam zyn vrouw binnen. „Nu?" vroeg zo, op het weonende meisje wyzend. „Ze wil nietl" „Suzanne," zei de oude dame, „als het mogelijk is, wees dan kalm. Sabine vraagt naar je. We hebben haar te bed geholpen: ze is daar straks flauw gevallen." „Ach, wat een geschiedenissenI" zuchtte de burgemeester. Langzaam, den zakdoek voor de oogen, King Suzanne. Achter, op haar bod, lag Sabine, bleek, mat, Bchynbaar door haar krachten begeven. Ze trachtte zich een weinig op te heffen. „Wat heb je gedaan?" riep ze koortsachtig. -Neen gezegd 1" „Ach, je kon niet anders; je kon niet anders 1" fluisterde Sabine, en zonk in het kussen terug. Do andere knielde aan haar bed, boog zich over haar en schreide: „Maar ik heb hem liefl Nu wil ik het je zeggen: ik heb hem lief, van het oogenblik, dat ik hem zagl" Lang weende zy. Mot zwakke, onzokero hand tastte Sabine naar baar hoofd. „Arm kind," fluisterde zy. „Ik heb my moeten bedwingen, jy moet het ook!" Zy vorgat, dat niet zyzelve, maar het Noodlot haar bedwongen had. XIII. Suzanne wilde nu geen dag langer biyven; ze wilde naar haar moeder, naar oom Frits. En Sabine hield haar niet terug. „Ik hoorde hem zeggen, dat by aan oom Frits alles geschreven hadl Deel my mee, wat die hem antwoorddeI" drong zy. „En schryf my ook, hoe het hem gaat, als hjj te Beriyn is. Je kunt dat wel vernemen, al zie je hem zelf niet." En by het afscheid zei Sabine het hoogste, wat ze zeggen kon, om het hart van het trouwe meisje wel te doen: „Aan jou alleen had ik hem gegund; anders aan geen vrouw ter wereld 1" Zy kon zich licht opheffen tot deze ge dachte; want haar ziel was gerust in de zekerheid, dat de beminde man nooit aan Suzanne zou behooren, en na al wat er ge beurd was, zeker ook aan geen andere. Suzanne schreef spoedig en ze deelde ter stond mede, wat oom Frits „hem" geantwoord had. Ongeveer het volgende: dat de eer van een vreuw te hoog stond om dobr babbelpraat geroofd te kunnen worden. Evenwel begreep hy, dat Achim aio man van eer voldoening had willen geven. Hy hoopte, als Achim te Beriyn was, een bespreking met hom te kunnen hebben. Dit was het laatste toeken, dat Sabine her innerde aan den atormachtigen tyd, die achter haar lag. Toen kwam groote stilte over haar leven. Zy was als een, die wakend droomde; werk- tuigiyk slechts nam zy deel aan hetgeen er om haar heen gebeurde: het Kerstfeest, toen Reinalds huwelyk. Ach, wat kwam hot haar alles overbodig voor, de tranon, do aandoening by die gelegenheid I Wat kon dien menschon wachten, anders dan alledaagsch geluk, ver mengd met wat alledaagache smart I Benno von Zeuthorn had zich verplicht ge acht, als beleefdheid tegenover zyn schoon zuster, van de gedane uitnoodiging gebruik te maken. Zyn komst was voor haar het eenlge lichtpunt in dit feest, dat haar ver veelde en tegenBtond. Hom kon ze naar Achim vragen; eindeiyk eens weer iets van hem vernemen. Doch toen de jonge, vroolyke offleior voor haar stond, ontzonk haar de moed; ze kon dien naam niet over haar lippen krygen. Na Reinalds huwelyk ging het leven by de oudelui te Mühlau nog eentoniger voorby. Sabine gevoelde zich steeds als een vreemde in bot ouderlyk huis. Eu soms vroeg ze zich wel ernstig af, of dat niet aan haar zelve lag. Deed ze wel één enkele poging om dien invloed uit te oefenen, welken een verstandige vrouw kan hebben op haar omgaving? Ik wil nietl antwoordde ze dan hooghartig de vermanende stem. Neen, ze wilde niets. Geen leven, geen vreugd, geen vergeten. Ze wilde enkel lyden. Eiken dag telde zy, voor haar scheur kalender staande, hoe lang hot nog duurdo tot 1 Maart. Dat was de dag dor verlossing: het was reeds in November bepaald, dat zy in do eerste dagon van Maart naar Beriyn zou gaan. Ze was to lusteloos, brioven te schryven. Slechts nu en dan kreeg Suzanne een brief kaart, zoo kort mogelyk. Suzanne echter Bchreef dikwyis. Begoerig verachte Sabine in haar brieven naar een naam. Die kwam echter niet voor. Och, men kon to Beriyn ook zoo gemakkelyk elkaar misloopon; men kon or jarenlang wonen zonder eou bekende te ontmoeten. Sabino begreep niet, hoe haar vriendin zoo opgewekt schryven kon: over de Donderdag avonden by oom Frits, over haar studio en de betrekking, die ze togen Faschen zou aan- vaardon. „Zy heeft hem niet zoo lief als ik," dacht ze. Eindeiyk waren de laatste bezwaren van papa en mama overwonnen en Sabine reisde naar Beriyn. Ze kwam er tegen vier uren in den namiddag aan, en oom Flits verwelkomde haar aan den trein met een bouquet prachtige rozen. Suzanno was door bezigheden verhinderd. Het was haar een groote vreugde, den goeden, ouden man weer te zien, maar ze gevoelde zich toch een woinig beklemd en gedwongen. Waarover moest ze spreken? Men kon toch niet alles stilzwygend voorby gaan; daarvoor was er te veel gebeurd. HU was echter opgewekt en ongedwongen. In het ry tuig gezeten, vertelde hy haar dadelyk, dat haar ouders hem toch elk jaar een paar maanden het gezelschap van haar en haar kinderen moesten gunnen. Die afwisseling zou haar levenslust en levensmoed geven; dan zouden haar wangen niet meer blm zyn ala nu. „Hoo denk je er over?" vroog ajj. Melancholisch glimlachend, Bprak /.y» „Heel gaarne. Als u gelooft, dat ik woer opgowokt kan worden, ooit weer mot moed hot loven zal kunnen dragen „O ja, met den moed van een, die over wonnen hoeft 1" Zy schudde het hoofd; hy zag baar deel nemend aan en zwoeg. Een oogonblik daarna begon by excuses to maken over zyn woning, waar ze misschien niet alles in do puntjes zou vinden. „Komaan," zei Sabine vorlegen, „u woot toch, hoo oonvoudig- hot by myn oudors aan huis is!" „Ja, ja; maar daar wandel je rond als een vorkloede prinses!" „Doe ik dat?" vroog zy verbaasd Ir. zyn scherts schoen een vermaning te liggen. IntusBchen bleek hot mot de gebreken zynor huishouding niet zoo erg te zyn. De oude huishoudster had voor alles gezorgd; zo ver welkomde do gast vriendelyk eu ging haar voor naar een kourig ingerichte slaapkamer. „Over een half uur oton we," zei de vrouw, toen ze haar alleen Het. Voor hot eerst sedert maandon wyddo Sablr.e weer zorg aan haar uiterlyk. Ze wist, dat de oude man daarvan hield. Eigouiyk had ze go- dacht, dat dit haar geen oogenblik van baar leven meer zou interossoeren. Aan tafel vond ze oom Frits alleen; de hulshoudster, die anders me» at, had er op aangodrongen, hem dezen eersten dag alloen te laten. Een knecht bediende. Do oude man -t veel; Sabine zag wel, dat hy over icia toode, dat er niet uit wilds; zo kende dat van vroeger. (SM volglA

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1