U u co b H 0 H 9 Voor do Haagsche rechtbank verscheen heden eon 20-jarige arbeider uit Noordwflkorhout, beklaagd van in den avond van 21 Nov. 11. een schot hagel gelost te hebben op een tolegrambesteller, die, op een rijwiel gezeten, den Gooiweg voorby Noord- wykerhout bereed. Het O. M. vorderde, wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel 3 maanden. De rechtbank veroordeelde den z.g. student in de theologie, die zich schuldig maakte aan oplichterij, tot 1 jaar en sprak den koopman uit Leiden, die terechtstond wegens oplichterij, vrjj. Zaterdagmiddag omstreeks half- zes ia er, waarschijnlijk door het vlamvatten van een pot vet, brand uitgebroken op een bovonkamer in de derde Leliedwarsstraat te Amsterdam, bewoond door de 64-jarige juf frouw Schouten. Toen de buren te hulp scheten, had de juffrouw zich reeds ernstig aan hoofd en armen gebrand. Men droeg haar eerst bij buren binnen; later is zij in zorgelijken toe stand naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. Hot vuur is door de brandweer gebluscht. "Was men in de bloembollen- streek vóór eenige dagen reeds bezig met losdek- ken, d. i. verminderen van de dokkende rietkaag, sommige bollenvelden z|jn nu geheel ontdekt en prijken met het jonge, frissche groen. De bioemboilen staan er goed voor. Gistermiddag stond te Amster dam de heer A. M. Arnstein op den hoek van de Prinsengracht en de Utrechtschtstraat voor den winkoi van den apotheker Ansingh te kijken naar do versieringen, toen een rijtuig in volle vaart kwam aanrijden. Verschrikt door het gegil van „op zy" door een paar jongens, stortte de hoer Arnstein achterover in den bloemenwinkel van J. van der Toorren. Door de spiegelruit kwam hy te midden van kostbare bloemen en planten terecht. Eenige glasscherven waren hem in het achterhoofd gedrongen. Hevig bloedend werd hy opge nomen en by den apotheker binnengedragen, waar een verband werd aangelegd. Hy werd van daar naar het Binnengasthuis gebracht, maar begaf zich later per rytuig naar zijn woning Amstel 104. In den bloemenwinkel was nogal wat schade aangericht. Een hoevoelheid dure, uit het buitenland aangevoerde bloemen is geheel vernield. (A. H.) Te Oostzaan werd by een veo- houder onlangs plotseling al het op stal staand vee ziek. Na eenige dagen stierf eon der koeien en moesten andere dieren worden afgemaakt, na een verschrikkeiyk lyden uitgestaan te hebben. De door den heer Schaap ontboden Ryksveearts, de heer Hannema, van Zaandam, constateerde na onderzoek, dat vergiftiging plaats gevonden had door middel van loodwit in het drinkwater. Alleen door boos opzet kon dat vergif in het water zy» geraakt. Het vermoeden bestaat, dat een wraakzuchtig per soon in den nacht van 26 op 27 Januari op hot erf van bedoelden veehouder geweest is. In het in den koestal aanwezige vat zou het loodwit geworpen zyn. De zaak is, naar de „Zaanl. Ct." meldt, by de justitie aanhangig ^maakt. Te Utrecht was gisteren in het bebouw voor Kunsten en Wetenschappen door het Landeiyk HogerhuiSGomité een openbare vergadering belegd. Het publiek was goed opgekomen. Als sprekers traden op de hoeren J. G. Gótze, T. Mol en Keimpe Hogorhuis, met het onderwerp: „Het antwoord op het Gratie- adres". Zondagavond te 9 uren is trein 642 door te vroeg vertrekken by wissel No. 14 te Ylaardingen ontspoord. Vier rytuigen en de postwagen zyn uit de rails geraakt. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Twee extra-wagens vertrokken naar Maassluis. Een dry vende gevangenis. In de Rynhaven te Rotterdam is aacgokomen het Russische transportschip „Yaroslavi", dat speciaal tusschendeks is ingericht tot het ver voer van misdadigers uit Russische havens naar Siberië. Een groot aantal yzeren kooien in het tusschendek zyn bestemd voor de ge vangenen, die onder bewaking zyn gesteld van 60 soldaten der vrywillige marmo. Wegens gemis aan gevangenen is het schip thans geladen met graan uit Odessa aan de Zwarte Zee. Gistermiddag om kwart over tweeën zyn de paarden voor hot rytuig van den heer v. E. in Velp aan het hollen ge slagen. Ter hoogte van het station van de stoomtram gekomen, waar zich juist de dogcart van den heer d. J. L. uit Arnhem bevond, wilde J. Y., de koetsier van den beor d. J. Lhulp verleenen. Hy sprong voor do hol lende paarden en greep de teugels, doch werd meegesleurd, bekwam een paar trappen tegen do borst, terwyi de wielen van hot rytuig over hem heen gingen. In deerniswaardigen toestand onderzocht, bleek het, dat hy zyn rech- terbovenbeen had gebroken, en verder op verschillende plaatsen kneuzingen had opge- loopen. Onmiddeliyk werd geneeskundige hulp ont boden, waarna do ongelukkige, die de hevigste Pijnen leed, per brancard naar het ziekenhuis te Velp werd vervoerd. Zyn toestand is, de omstandigheden in aanmerking genomen, ge lukkig op 't oogenblik bevredigend, ofschoon de beonbreuk geconstateerd is van zeer ernsti- gen aard te zyn. (N. Arnh. .Ct.) INGEZONDEN. De Leidsclie Bicrli. en Mineraal- waieriabrick Vereeniging maakte dezer dagen den volke bekend, dat iy een nieuwen maatregel invoerde om het verhes hunner üesschen tegen te gaan. De motieven en regelen daarvoor aangeven, ztJn geheel binnen de grenzen hunner be voegdheid. Doch hun besluit om geen üesschen van de lompenhandelaren meer te koopen, gaan ze daarmede naar minder eerlijke concurrenten, etc., etc., willen wy even aanstippen. Wat toch ia het geval? De üesschen, allerhande vpyn- en bierflesschen, komen van de publieke verkooping, verhuizing, schoonmaak etc. etc. worden door de lompenhandelaren gesorteerd, verzameld en verkoopen ze volgens voor aangegeven prya ver beneden de waarde, van nieuw, tot op heden aaa uw inrichting, waardoor het verlies van de gebruikers, door de koopers op do helft wordt gereduceerd; mochten hieronder zich bevinden welke door u aan uw afnemers in bruikleen worden gegeven, dan is dat toch do schuld van uw klanten zelf, en niet van die andere lieden (sic). En als er nu minder eeriyke concurrenten, in uw vak bestaan, buiten uw vereeniging, meenon wy UEd. juist door uw besluit, dien oneerlyke concurrenten, volgens uw circulairet in de hand werkt. Gebrs. Palm. Huwelijk der Koningin. Yan den plechtigen intocht van Hare Majes teit de Koningin en Zyne Koninkiyke Hoog heid den Prins der Nederlanden, hertog van Mecklenburg, to Amsterdam, op Dinsdag 6 Maart, volgt hieronder een verkort programma. 10 uur 30. Aankomst van Hare Majesteit de Koningin-Moeder en Zyne Hoogheid den hertog-regent van Melcklenburg-Schworin aan het Centraal-Station. 11 uur 30. Aankomst van Hare Majesteit en van Zyne Koninkiyke Hoogheid den Prins der Nederlanden, hortog van Mecklenburg, aan het Station Weesporpoort. By den intocht zal do stoet saamgesteld zyn als volgt: Een eskadron huzaren met standaard en muziek Dan volgen do rytuigen met de hof- dignitarissen en daarop het eerste gedeelte van do eerowacht te paard; de ordonnance- offlcioren van H. M. do Koningin; to paard rydend op één gelid. Hare Majesteit de Koningin en Z. K. II. do Prins der Nederlanden, gezeten in een rytuig, bespannen mot acht paarden, gaande een koetsier lang3 elk paard. Rechts van bet kon. rytuig de chof van het militair huis van H. M., luitenant-generaal C. H. F. graaf du Monceau, en de commandant, van de eerewacht te paard, jhr. mr. C. J. den Tex. Links van hot kon. rytuig de bevelhebber in de lste milit. afd., generaal majoor J. G. F. van Houtum, on de onder-commandant van de eerewacht te paard jhr. mr. W. F. Böell. Achter het kon. rytuig de adjudanten van H. M. en van Z. K. H. Het tweede gedeelte der eerewacht te paard. Een OBkadron huzaren tot sluiting van den stoet. Bij aankomst in de hoofdstad zal het koninklyk echtpaar worden begroet met 101 kanonschoten; het carillon zal worden bespeeld en de klokken geluid, totdat het koninklyk echtpaar in hot paleis zal zyn aangekomen. De ter roede liggende oorlogsschepen zullen eveneens 101 kanonschoten lossen. Weg van den Intocht. Staatsspoorwegstation, Sarphatistraat, Hooge- sluis, Sarphatistraat, Frederiksplein, Utrecht- schestraat, Pleerongracht NZ., langs Thorbecke- ploin tot aan h9t Koningsplein, Loidschestraat, Keizersgracht WZ, tot aan de Raadhuisstraat, N. Z. Voorburgwal, Paloisstraat, Dam. Langs den weg van intocht zijn als hulde betoon geschaard afgevaardigden van werk lieden- en militaire voreenigingen met hun banieren. De vereenigingen worden vertegenwoordigd door d9putatiën, groot te zamen ongeveer 6000 mannen. 2 uur 30. Cour van golukwensching voor militaire autoriteiten uit Amsterdam. 3 uur 15. Cour van gelukwensching voor civiele autoriteiten uit Amsterdam. 3 uur 45. Cour vau gelukwensching voor commissiën en particulieren uit Amsterdam. 7 uur. Dirwr in de groote zaal. 9 uur. Rytoor van de Koninkiyke Familie ter bezichtiging der Illuminatie. 't Was gisteren een mooie Zondag, en daarvan maakten honderden, neeD, duizonden, gebruik om de versiering van de stad te zien. 't Spreekt als vanzelf, dat de meeste menschen zich bowogen langs don weg, c!i9n hot Vorste- ïyk Paar by den intocht zal volgen. Do Leid- sche- en Utrechtsche straten waren in de middaguren byna niet door te komen; 'twas soms zóó druk, dat de trams oogenblikkon moesten stoppen. De anders zoo stille Heeren gracht was nu een en al gewoel, want ioder wilde de fraaie versiering der gracht zien, die in het zonlicht zoo goed tot haar recht kwam, en bewonderen al de fraaie versieringen, aan vele der heerenhuizen aangebracht. Doch niet alleen langs den intochtsweg, ook in de Kalverstraat wa3 het vol, den ge- heolon dag en avond. Do venters met „oranje en nationaal" en de verkoopers van portretten van de Koningin en Gemaal maakten goede zaken, 's Avonds was het vol op den Dam, waar de electrische lichtjes om het monument gloeiden; men kon toen zien, dat die verlich ting schitterend zal zyn, te meer als de vol gende avonden ook de groote booglampen branden en de fraaie electrische verlichting langs de gevels van de Groote Club is ont stoken. Aan boord der te Amsterdam vertoevende oorlogsbodems wordt een electrische illuminatie aangebracht in denzelfden geeat als tydena de Kroningsfeesten, die toen om haar prachtig effect zooveel bewondering vond. Het Kabinet der Koningin is gedurende de feestweek in het „Amstel-Hotel" gevestigd. De aanbieding van de oorkonde met teeko- ning van het geschenk der Hoogere Burger scholen uit Nederland hoeft Donderdag 7 Maart in het paleis te Amsterdam, tusschen 10 en 12 uren 's morgens, plaats. By de overhandiging zullen tegenwoordig zyn: lo. het hoofdbestuur, bestaande uit do hoeren H. Munniks de Jongh, Amsterdam, lste voorzitter; C. Kroon, Haarlem, lste secr.; J. Salomons, Haarlem, lste penningmeester; G. Polak Daniels, 's-Gravenhage, 2de voor zitter; H. Martin, Leiden, 2de secr.; F. C. W. van Engelenburg, Leiden, 2de penningmeester; E. Deddes, Rotterdam; H. Kortland, Rotter dam; F. van Twisk, O verveenH. Boissevain, Amsterdam; F. A. H. de Marez Oyens, 'e-Gra* venhage. 2o. de volgende afgevaardigden der pro vinciën, door loting aangewezen: voor de prov. Friesland de heer O. Slim, Leeuwarden; voor Groningen de Leer E. Cl iL Cl Bruins, Groningenvoor Drente, de hr. A. Drenth, Assen; voor O very se), de heer D. J. Steyn Parvé Jr., Zwolle; voor Gelderland, de hoer C. Goed- vriend, Arnhem; voor Utrecht, de heer W. H. de Beaufort, Utrecht; voor Noord-Holland, mej. E. H. Hengeveld, Haarlem; voor Zuid- Holland, de heer M. Fauvin Chabot, Rotter dam; voor Zeeland, de heer J. van der Mandele, Zieriksee; voor Noord-Brabant, de heer H. Ch. G. van La wiek, Breda; voor Limburg, de heer H. van Alphen, Venloo. 3o. de volgende, door het lot aangewezen, afgevaardigden der Hoogere Burgerscholen voor moisjes: mej. S. Yerdam, Leiden; mej. E. Bos, Haarlemmej. M. De Grave, Groningen mej. L. Nellen8teyn, Deventer. T J EH* De correspondent te Batavia van de „N. R. C." seint onder dagteekening van 2 Maart: Generaal Van Heutsz is veel beter. De cavalerio is naar Kotta-Radja terugge keerd. M arlctberiohten. Alfen, 4 Maart. Aangevoerd 2 wagena kaas partijen: te zamen 65 stuks. Prije: Goudscho kaas l9te qual. fa f2de qual. ƒ21. a Derbykaaa f Rotterdam, 4 Maart. Vee. Aanvoer Paarden, Veulen, Ezels, magere Runderen, 314 vette Runderen, 112 vette en graekalveren, nuchtere Kalveren, 74 Schapen of Lammeren, 436 Varkens, Biggen, Bokken of geiten. Men noteert: Vette Runderen late qual. 64 a 2de qual. 60 a 3de qual. 66 a cents, Oasen lete qual. 62 a 2de qual. 58 a 3de qual. 61 a cents. Stieren lete qual. 60 o 2de qual. 40 a 3de qual. a cents. Kalveren lste qual. 85 a2de qual. 75 a 60 centa, alles per K.G. Wegens grooten aanvoer, handel zeer traag. Schapen late qual. 60 a 2de qual. 60 a cents. Handel vlug. Varkens late qual. 49 a 2de qual. 48, 3de qual. 47 a cents. Licht soort 45 a 43 cents. Redelijke aanvoer en trage handel. Aardappelen: Spaischo jammen f a f Overmaus6che jammen f 3.60 a f 4.Zeeuwsche jammen /'3.50 a f 4.Geldersche blauwen f 3. a f 3.30, Zeeuwscho blauwen ƒ3.60 a 4.Poters f 1.25 a f 1.50. Tamelijke aanvoer en vraag. De oorlog tusschen Engeland en Transvaal. In hun woede over de hernieuwde ont snapping van De Wet, gaan de Engelsche correspondenten den grooten Boerenaanvoerder met hernieuwden ijver belasteren. Naluuriyk staat de „Times" daarin vooraan. Zyn correspondent te Hopotown beweert, dat De Wet gekrenkt is in zyn geestvermogens en iedoreen, die in zyn nabyheld komt, met de zweep afranselt. Hy spreekt van hem als den voormaligen held en verhaalt, dat Haasbrobk geweigerd heeft nog langer met De Wet samen te worken. Dezelfde correspondent geeft tevens een overzicht van Piumer's vervolging van De Wet, waarvan de gebeurtenissen slechts broks- gowys bekend zyn geworden. Den 13den Februari, seint do correspondent, is kolonel Plumer voor het eerst in aanrakiug gekomen mot De Wet's achterhoede, in don omtrek van Philipstown. Don volgendon dag opende de Engelsche artillerie het vuur op het konvooi der Boeren, en men ontdekte do stelling van het voornaamste commando, maar een stortregen belette, den aanval door te zetten. Den 15den viel Plumer de vyandelyke stelling by Wolvekuil aan, 40 K.M. ten noorden van Philipstown. Plumer beschikte toen over cavalerie (waarby een eskadron garde-dragonders), verkenners uit Nieuw-Zee- laud, en eon afdeeling yeomanry. Na een gevecht, dat vier uren duurde, werden de Boeren naar Osterg teruggeworpen, waar het slechte weer opnieuw den algemeenen aanval verhinderde. De Engelschen hadden eenige gekwetsten, onder wie een luitenant. Sedert dat gevecht hebben de invallers geen aanval meer afgewacht. Den lGden, terwyi zy zich naar het Etation Houtkraal, ten noorden van de Aar, richtten, verloren de Boeren, geiyk men weet, ammunitie, kanonnen en krygsgo vangenen. Kolonel Crabbo hield hen by don spoorweg togen en noodzaakto hen, een omweg te maken. Den 17den haalde Plumer lien in by de Put, ten westen van den spoorweg. Den 13den was Piumer's proviand verteerd, by moest te Pauwpan stilhouden en op Elsievak terugtrekken, om zich van mond behoeften te voorzien. Drie sterke patrouilles kregen de opdracht, voeling te bly ven houden met de achterhoede van De Wet, on de driften over de Oranjerivier te bewaken. Dank zy het bewonderenswaardige optreden van die patrouilles, bleef men in aanraking met den vyand, zoodat generaal Knox zich precies rekenschap kon geven van de bedoelingen van den vyand, en de uit het zuiden komende colonnes zóó rangschikken, dat zy De Wet's vereeniging met de Boeren, die zich in het zuidwesten bevonden, konden beletten. Den volgenden dag (28 Februari) seinde diezelfde correspondent nog: Do Wet hoeft getracht, by Brakkies (een pan, ongeveer midden tusschen Hopetown en Prieska vlak by de Oranjerivier gelegen) de rivier weer over te trekken. Dat is aan ver scheiden kleine afdeelingen gelukt; zelfs zyn veertien burgers met een boot Daar den over kant gekomen, hetgeen aanleiding geweest Is tot het gerucht, dat De Wet behouden do rivier overgestoken was. Maar het gros van het commando is daarin niet geslaagd, en ls naar Prieska gemarcheerd, om te trachten, verderop de Oranjerivier over te trekken. Kolonel Plumer, versterkingen ontvangen hebbende, heeft De Wet verhinderd, de rivier over te gaan by Marks-drift en hem zyn laatste kanonnen ontnomen. De vyand was in vol slagen vlucht en had een uit Kimberley komende colonne in handen moeten vallen, maar hy is er in geslaagd, don spoorweg over te steken, en rnon zogt nu, dat De Wet en Hertzog trachten, de Oranjerivier over te steken by de Zanddrift. Zooals men uit Kitcheners telegrammen weet, schynt hem dat gelukt te zijn. Verder meldt de correspondent dat de Boeren in de handen van een colonne in Kimberley zouden zyn gevallen, als ze maar niet in den nacht door het cordon waren geslipt. Er wordt nu een nieuwe concentratie voorbereid» Tevens blykt uit de nieuwe oorlogsberichten in da Londen8che bladen, dat inderdaad de toestand der Boeren In het zuidoosten der Zuidafrikaansche Republiek niet zoo slecht is als men wil doen voorkomen. In het district Standerton werd een natuur- lyk kleine afdeeliDg Britsche infanterie aan gevallen door de Boeren. Deze werden, toen de Engelschen in het kamp waren gelegerd op een paar heuvels, op twee myien afstand ontdekt. Hun sterkte zou zeventig man hebben bedragen. De Boeren maakten een wyd om trekkende beweging, waarop de Engelschen terugtrokken. De Boeren openden daarop het vuur op 2500 yards afstand en wondden drie man van den vyand. Zy galoppeerden naar een kopje op de rechterflank, ten einde de Engelschen af te snyden, maar na twee uren vurens trokken de Engelschen in goede orde terug zonder verliezen. Een ander staaltje, dat bewyst, dat de Boeren den strfld nog niet moede zyn, is dit: Kapitein Clements en luitenant Harvey chargeerden met zes verkennero op vyf Boeren op een kopje by Strydenburg. Beide officieren werden gewond. Kapitein Clements schoot drie Boeren met zyn revolver dood en de overigen werden gevangengenomen. De Brit sche troep werd op de hielen gezeten door een „groote" Boerenmacht, die herhaaldelyk poogde, doch zonder succes, de gevaDgenen te vorlossen. Twee colonnes onder de generaals Smith- Dorrien en Alderson, seint Reutels corres pondent te Pretoria, werken yverig mede in de oostelflke operaties onder leiding van generaal French. Zy doen uitstekend werk door het „schoonvegen" van de streek en hebben veel lovensmiddelen en wagens buit gemaakt, en veel Boeren gevangengenomen. De wyand is in die streek zeer gedemorali seerd. Tot dusver zyn te Kaapstad vyftig gevallen van pest geconstateerd, waarvan twaalf met doodeiykon afloop. Ook zyn in twee plaatsen buiten Kaapstad peötgevallen voorgekomen. Een nieuwe, onbegrypelflke flater van het Engelsche ministerie van oorlog ls te Liver pool gebleken, waar het ministerie geen nieuwe vrywilligers voor Zuid-Afrika opriop, meenende, dat de Liverpoolscho vrijwilligers, in 1900 uitgezonden, nog in Zuid-Afrika waren, terwyl do menschen reeds Yier maanden geleden zyn teruggekeerd. Tclegrum t>i o tx. ST.-PETERSBURG, 3 Maart. RO.) Hot Russische Telegraafagontschap moldt Wy vernemen uit volkomen geloofwaardige bron, dat do tekst van eou Russisch-Cliineesche conventie betreffende Mandsjoeryo door de buiteaiandsche pers iügu opzet verminkt is, om wantrou wen togon Ruslund op te wekken. Vooral valt in het oog door zflti onvereonig- baarhoid hot in uittreksel geciteerde artikel botretfende Nioe-isehtvang. Indien liusland met China een speciaal verdrag wil-ie afsluiten, zou dit slechts het doel kunnen hebben, dan wonsch to verwosenlyken om Mandsjoeryo anti China terug te geven en de voorwaarden vast te stollen, waaronder de ontruiming van deze provincie zou kunnen plaats hebben. LONDEN, 3 Maart. RO.) De Koning kwam hedenavond aan Charing Cross aan, waar hy ontvangen word door den hertog van Corn wall, en begaf zich dadelijk naar Marlborough House. MADRID, 3 Maart. RO.) De Koningin- Regentes belastte den heer Yillavorde mot de vorming van een nieuw kabinet. Viilaverde zal morgen de lyafc der ministers aanbieden. COLESBERG, 1 Maart (R. O) Steyn en De Wet trokken gisteren met 1500 man de Oranjerivier over by Leliefontein nabydevei- nielde Colesbergbrug, onder het vuur van acht kolonische verkenners, die good verborgen waren en er verscheiden doodschoten. Het vuur werd niet beantwoord. Ondanks den hoogen stand van het water en den sterken stroom kregen de Boeren acht karren aan den overkant; vyf karren en voel paarden werden achtergelaten. Een boer van Leliefontein zegt, dat Steyn er verschrikkeiyk ellendig uitzag on dat het goheole commando vreeseiyk uitgehongerd was. KAAPSTAD, 3 Maart. (li. O.) De pest breidt zich uit. Gisteren en vandaag kwamen elf nieuwe gevallen voor, waaronder by oen Euro- pee8che vrouw. Er zyn vyf ïyken van kleur lingen gevonden. BRUSSEL, 3 Maart. RO.) By gelegenheid van haar vertrek naar "Utrecht, richtte do Belgische delegatie van het Nationaal Comité voor Transvaal een schryven aan de Koningin van Nederland, waarin haar hulde wordt gebracht voor haar houding ten opzichte van president Kruger en haar gesmeekt wordt het initiatief te nemen voor het byeenroepen van het hof van arbitrage. [De afgevaardigden ten getale van onge veer 25, vertrokken naar Utrecht met den trein van 3 u. 26 rn.J LONDEN, 4 Maart (R. O.) De „Daily Ex press" zegt uit een alleszins vertrouwbare bron vernomen te hebbeD, dat commandant-gene raal Louis Botha in het geheim een wapen stilstand werd toegestaan, waardoor hy werd in staat gesteld te correspondeeren met presi dent Kruger, tot wien hy dan ook zeer be sliste vragen richtte. Als laatste redmiddel zou de President een poging te St.-Petereburg hebben aangewend met botrekking tot de Haagsche Vredes conferentie, maar het door hem verkregen antwoord zou onbevredigend zyn geweest. [Ook het bovenstaando is weer een leugen- telegram, goiyk blijkt uit de volgende mede- deoling van het „Utrechtsch DbL": Een onzer medewerkers begaf zich, naar aanleiding van dit telegram, onmiddeliyk naar het „Hotel des Pays-Bas, waar hy een onder houd verzocht met den heer Yan Boeschoten, secretaris van den president. Deze gaf hem daarop, na oenige oogenblikken met den presi dent te hebbon gesproken, het volgende com muniqué: „De heer Van Boeschoten, hoofd van dienst, deelt ons mede, dal dit bericht absoluut o»- waar is".] LONDEN, 4 Maart. (R. 0.) Aan de „Tim 1 wordt van gisteren uit Peking gemeld, t Oostenryk, Italië en de Yereenigde Staten zich aansloten by het protest tegen China, Rusland heeft echter aan China doen weten dat de gestelde eischen onherroepeiyk zijn. Men verwacht, dat China zwichten zal, daar geen enkele mogendheid hulp toezegt by een mogeiyke weigeriDg. Japan gaf er China kennis van, dat, indien het wat grond of handel betreft, Rusland voordeelen waarborgde, Japan daarop in de zelfde mate aanspraak zou doen gelden. LEIDEN, 4 «aart. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 5.5° C. 41.9- Fahrenheit, hedenmorgon om 8 uron 3° C. 37.4^ F., 's middags om 12 uren 8.5° C. 47.3J T., 'snamiddags om 4 uren 8.5° C. 47.3° F. De Nederlandsche kunstenaars zyn heden niet in gebreke gebleven hun kunstbroeder, den bekenden figuur- on landschapschilder Mari ten Kate, te 's-Gravenhage, op zyn 70sten verjaardag, blyken to geven van hun waardeering en vriendschap. Een commissie, saamgesteld uit vertegen- woordigers van verschillende kunstrichtin gen en uit kunstbevorderaars, heeft den dag van heden voor hem tot eon onvergeteiyken herinneringadag gestempeld. Die commissie, waarvan de heer J. Stroobel president eri de heer J. G. Smits secretaris-penningmeester was, heeft op haar aanvrage tot de Neder landsche kunstenaars om heden een album met teekeningen aan te bieden veel succes gehad. Niet minder dan 72 aquarellen, niet alleen van do voornaamste en bekendste schilders, maar ook van vele jongero kunstenaars, die Ten Kate hadden leercn kennen in zyn hoe danigheid van secretaris-penningmeester van de koninkiyke commissie voor de subaidiön aan jonge kunstenaars, konden byoenver- zamold worden. Het album draagt in vergulde letters het inschrift „Aan Man teu Kate 1831 4 Maart 1901"; do opdracht op het voorblad luidt: „Aan J. Man ton Kate op zyn 70ston ver jaardag 4 Maart 1901, aangeboden door zyn kunstbroeders, vrienden en vereerders." Het album werd den jubilaris hedenmiddag oni half twee te zynen huize door de commis sie aangeboden, terwyl zyn vrienden en ver eerders hom uitgenuodigd hebben tot een loestmaaltyd, die in het begin der volgende week zal plaats liebb6n. De Hertog Regent van Mecklenburg wordt hedenavond met den gewonen D-trein der Staatsspoor om 9 u. 16 m. in do residentie Yorwacht. Er is niets bekend van een heden te houden geheime zitting van den Haagschen gemeenteraad, waarin de Schouwburgquaestie zou worden besproken, zooals een der bladen iieoft gemeld. De heer D. baron van Asbeck is be-, noemd tot attaché van Hr. Ms. gezantschap to Brussel. AU VEltTENTIEB. Zoo hut oen lieeru behaagt, hopen onze geachte Oom en Tante J. JAPIKSE EN 1946 10 M. BOLDERDIJK, den 15den Maart hun 25-jarig IIuweljjltsfecsl te herdenken. Namens hun dankbare Neefs, C. B. J. SCHAAP. LISSE. ALB. SCHAAP. Voorspoedig bevallen van een flinke Dochter I. A. DE LA RIE Yan den Boscb. Leiden, 3 Maart. 1940 6 (Ciarastceg No. 18.) Voorspoedig bevallen van een Docliter J. DUK Bbittijn. Leiden, 4 Maart 1901. (Wilhelminastraat 8.) 1958 5 Op hedon overleed te Deventer plotseling myn geliefde en geachte Broeder de Weledelgeb. Heer J. Ph. NEEB, in den oudordom van byna 78 jaren. 1955 8 P. G. NEEB. Leiden, 3 Maart. Eenige kennisgeving. (S Heden overleed, na voorzien ro z(jn van da H.H. Sacramonten de Stervenden, onze geliefde Vader .1 Grootvader PETRUS GERARDUS VAN CLEEF, Weduwnaar van JO HANNA MARIA VAN DER GRAAF, in den ouderdom van bfjna 92 jaren. Mede namona do Familie: P. C. VAN CLEEF. Leiden, 2 Maart 1901. 1942 11 St.-Jaobahof 5 (Doezastraat). Heden overleed, na een kortstondig, doch hevig Itfden, ml)n innig geliofdo Ecbtgenoote en zorgdragende Moeder, ANTJE VAN DEN HOER, geboren Slootweg. Uit aller naam, A. v. d. HOEK. Leiden, 4 Maart 1901. (Vliet 40.) 1950 9 De Heer en Mevrouw DE MOOY Ds Koster zeggen dank voor de belangstelling, betoond b(j de goboorte hunner Dochter. 1952 7 Leiden, 4 Maart 1901. Kraamvisites worden lij voorluur afgewacht Vonderdag 7 ilaart. Hiermode betuig ik m()n hartelüken dank voor de vele bewezen van deel neming, ondervonden b(j het over lijden van m(jn veelgeliefden Zoon, Dr. C. C. DE LOOS, aneistent-geueee- heer v/h.WUbL.-öaBthuie te Amsterdam. Uit aller naam, Dr. D. DE LOOS. Leiden, 4 Maart 1901. 1957 9 <D N

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3