een REIZIGER. Militair Invalidenhuis. lïed.-ZaidafrimiiKli» ïerecniging. ADVERTENTIES. B.-K. WEEKHEID, ftijnlandsche Bankvereeniging, W- Heintz S( Co., K 'Rijn 11, heiden. OUJASTJs*. B&H&E'l'BAKmiI. PRElSELBEEKEN- compöte. 1612 10 KOEKTS FEEJSTR1. Een Familie, Dienstbode. Katwijk aan Zee. Koopt FOULABD-ZUDEI Hen verlangt) Stalen onzer Voorjaars- en Zomer-nouveautés. Leidsche Schonwbarg. Bolland,sch Tooneclgezelscliap. PIANINO. 1620 7 Uitzending van Diners Het moet een verschrikkelijke teleurstelling? voor de Engelschen zijn, op die wijze weer eens na een jacht van een maand op het laatste oogenblik weer De Wet te zien ont snappen. Evenals na by De Aar, ging het in Augustus van het vorige jaar b(j Olifantsnek, in November by Bothavüle en in December over de Caledon rivier. Intusschen uit de reeds vroeger vermelde telegrammen biykt niet alleen, dat De Wet voor do zooveelste maal weer ontkomen is, ook volgt er uit, dat De Wet weldra ver sterking zal ontvangen want Strydeiburf ligt niet ver van Do Aar. Bevendiea staan een aantal Boeren by Houwwator, ten westen van De Aai-, en ton zuiden van Strydenburg. En als daarby dan nog de epstanéehDgen uit het district Piieaka komen, mitsgaders do commando's van zon pioniers Hertzog, Brand, Pretorius on andoren, dan kaD het oen aan- zieniyke macht worden, waarmede Do Wet zijn operaties in do Kaapkolonie zal onder nemen. Hopetown O O Strydenberg. C Van-Wyks-vlei. O Houwwator. :fv O Baartman. O De Aar. O Brits town. Do „National Zoitung", don toestand in Zuid-Afrika besprekende, is van oordeel, dat de „meest beslissende worsteling in de laatste 'phase van den oorlog nu ophanden is. Het komt nu aan op een tweegevecht tussehen De Wet en Kitchener. Dit is voldoende om den toestand to kaiakleriseeren." Wanneer deze uitspraak juist is, dan kunnen wy nog steods met vertrouwen den afloop van dit duel tegemoet zien; tot dusver is De Wet nog niet de mindere gebleken. Een telegram uit Kaapstad van 19 Febr. aan do „Times" zogt', dat sedert 24 uren geen belaigryk nieuwe omtrent den militairen toestand te vermelden viel. In den ochtend van 17 dezor heeft kolonel Plumer do strijd macht van De Wet gezien te Goudspan, tea noorden van Hay den burg, maar de Boeren waren verdwenen reerdat do Engelschen ben konden inhalen. Hek laatefc is De Wets com mando gezien te Loeuwberg, ten westen van Hopetewn. Wel moeten ook noerdeiyker op Boeren zyn g6zien, maar men weet niet of die ook tot De Wets commando behooren. Do heer Bennett Burleigh van de „Daily Telegraph" seinde uit De Aar denzelfden dag „Wy achtervolgen De Wet nog steeds on draven den vyand in hot nauw." Een tweede ontsporing. Behalve van de ontsporing bij Taaiboscb, tussehen Nauwpoort en De Aar, wordt nog melding gemaakt van een dergeiyk feit„ tus sehen Vereeniging en Johannesburg", waarover lord Kitchener Haandag geseind hooft. [Zie ona nommor van Dinsdag-avond.] Achterna biykt, dat dit spoorwegongeluk ■veel belangwekkender is geweest dan lord Kitchener het heeft willen doen voorkomen. Tot deze conclusie komt men door het lezen en bestudeeren dat is by Engolsche oorlogs- telegrammen zeer noodlg - van hot hierachter opgenomen telegram uit Eondtn. Wat biykt uit dat telegram? In de eerste plaats dit, dat het woor heel weinig gescheeld heeft, of de Boeron hadden kans gehad te schieten op den trein, waarin de opperbevel hebber in hoogst eigen persoon gezeten heeft, toen hy van De Aar, waarbeen hy in alleryi eon uitstapje had gedaan in verband met den inval van De Wet in do Kaapkolonie, naar zyn hoofdkwartier, Pretoria, terugkeerde. Een dergelyke kans hebben de Boeren voor eenigen tyd op de lyn naar Komatipoort gehad. Ditmaal is lord Kitchener evenals toen den dans ontsprongen jammer genoeg. Maarzoo heel gemoedeiyk is het jongste geval tussehen Yereeniging èn Johannesburg toch waarschyn- lyk niet afgeloopen. Wy moeten dat afleiden, zegt de „N. Gron. Ct.", uit een paar vreemde dingen in het telegram. Het vermeldt, dat het ongeluk is gebeurd tussehen Yereeniging, dat aan de Vaal ligt, en Johannesburg, dat ligt aan eon zytak van den spoorwog, die by Elandsfontein de hoofdiyn verlaat. De trein moest lord Kitchener Daar Pretoria brengen, ging dus door en had niets te maken op de zyiyn naar Johannesburg. Maar nu be- grypea wy niet, hoe lord Kitchener kan spre ken vaa een déraillement tussehen „Yereeni ging en Johannesburg". Het moet gebeurd zyn tussehen Veroeniging en Eiandsfontein of tussehen Veroeniging en Pretoria. Een tweede eigenaardigheid in het telegram is de bagagewagen van Kitchener. Het lykt wel, of de opperbevelhebber ook directeur is van een specialikeitengezolschap, die een aparten trein noodig heeft voor het vervoer van de requisiten zyner sujetten. De zaak zal wel deze zyn, dat het niet een bagage- maar een verkenningetrein ge weest is, die den trein van lord Kitchener vooruitreed. In de derde plaats moet het de indacht trekkeD, dat do Boeren met hun karren en wagens gereed stonden, om den inhoud van den vernielden trein mee te voeren. Daaruit biykfc, hoe goed zy ingelicht worden, omtrent het doen en laten van den vyand niet alleen, maar tevens, dat de Boeren zich op hun gemak in de nabyheid van de hoofd- jyn bewegen. En ten slotte zy er de aandacht op gevestigd, dat het telegram niet zegt, dat de Boeren den inhoud van den trein weggevoerd hebben. Wel, dat de gepantserde goederenwagons van Kitcheners trein de Boeren verjoegen. Dat ia dan zeker gebeurd, nadat de Boeren dat, wat zy van hun gading vonden, op hun wagens geladen hadden. Laffan maakt melding van een gerucht, dat president Steyn zou zyn gevangengengenomen. Tot dusver is het gerucht niet bevestigd. TrouvrtDs, voldoende troost ia dat men hier te doen heeft met een gerucht van het agent schap Laffan. Dat beteekent, vry vertaald: niet gelocrsn! De „Dailv Express" herinnert er aan, dat Steyn den Sleten Februari 1896 tot president van den O. V. S. is gekozen on zyn ambtstydj onder gewone omstandigheden, dus hoden ver streken zou zyn. Thans komen do eersto opgaven in van de verliezen, door generaal French geloden op zyn tocht tegen Botha. Do eerste lyst ver meldt een gesneuvelde, 42 gewonden, waar van 21 zwaar of levcusgevaaijyk. Verder worden vormeld 2 man gosaeuveld en 4 ge wond. De ambUlyko verliozenlyst constateert, dat er sedert 6 Februari, toen hy zich teBofchwell by Carolina bevond, geen geraeonsehap met Smith-Dorrien is gowoeat. Luitenant Kantor van het West-Yorkshiie-regimont en 23 man schappen sneuvelden daar. De bevelvoerende officier te Wonderfontein heeft gemeld, dat van generaal Smith-Dorrien sedert niets is vernomen. Ten slotte vermeldt de verliezoniyat 25 ziekeD, die overleden zyn, en een lange ry van zwaai- zieken. In den laatsten tyd schynen de Boeren hun gevangenen niet meer na ontwapening weer in vryhoid te stellon. Een bericht uit Kaapstad althans meldt, dat do militaire com mandant van Calvinia het aanbod heeft aan genomen om over een uitwisseling van ge vangenen te onderhandelen. Uit Port Nolloth wordt van 17 dezer gemeld, dat twee boeren, die uit BushmaDland te Concordia zijn aangekomen, vertelleD, dat zy gevlucht zyn voor oen afdeoling Boeren, die paarden opeischte en er reeds een honderdtal had weten in handen te krygon. Een oude Boer moet door hen met de zweep gestraft zyn. In een Engelsch bericht uit Bloemfontein wordt in herinnering gebracht, dat de com mandant Spruit, dio kortgeleden by de operaties in hot ooston van Transvaal is gesneuveld, indertyd reeds door de Engelschen op den avond van Cronjé's overgaaf by Koedoesberg- drift gevangen wa9 gemaakt. Commandant Spruit sprong echtor uit den trein, die hem zuidwaarts bracht, en voegde zich in den omtrek van Colesberg weer by de Boeren. Uit Standerton wordt aan „Central News" geseind: Botha volgt den zuideiyken oever van de Pongola ten zuiden van Pietretief, oogenschyniyk naar Zoeloeland oprukkend, maar velen gelobvon, dat Botha zyn plan, om in Natal te vallen, nog niet heeft opgegeven. Een Laffan-tolegram uit Ottowa zegt, dat de Franeche parlementsloden sterk protesteeren tegen verdere wervingen in Canada voor den dienst in Zuid-Afrika. Z() worden gesteund door etteiyke Eogelsche Canadeezen. Telegrammen. BRUSSEL, 20 Febr. R0.) Een Belgische delegatie zal den 4den Maart naar Utrecht vertrekken om president Kruger een nationaal album aan te bieden, te gelUk met de wensche* van 870 Belgische gemeenteraden en moties der Kamers ten gunste van arbitrage. WEENEN, 20 Febr. (2?. O.) De verklaringen van den voorzitter in de Oostenryksche Kamer betreffende de interpellaties, in een andere taa! dan de Duitsche, verwekte een groot rumoer. De Czechen wierpen met preppea papier naar de prosidentatribune, Onder groot lawaai werd de zitting tot morgen opgehoven. LONDEN, 20 Febr. RO.) Telegrammen uit Pretoria in de avondbladen berichten, dat de tussehen Yereeniging en Johannesburg ontspoordo trein, waarover lord Kitehoner gisteren heeft geseind, Kitchener's bagage bevatte en ODmiddellyk voorafging aan een trein, waarin Kitchener zelf van De Aar naar Pretoria terugkeerde. Yier wagens zyn ver- bryzold. De machinist Is gedood. De Boeren hadden karren en wagens klaar staan om den inhoud van den verongelukten trein weg te voeren. De gepantserde wagens van Kitekener's trein verdreven de Boeren. PRETORIA, 21 Febr. (R. 0.) Berichten uit Lydenburg melden, dat Schalk Burger, waar nemend President, in een toespraak, onlangs gehouden tot de verzamelde burgers, zeide, dat hy nu hun zaak voor geheel hopeloos hield en voortzetting der vyandelijkheden voor vruchteloos. Perseonlyk kon hy niet don raad geven tot do overgave, maar, de onveraeyde- ïykheid daarvan in aanmerking nemende, is het dwaas zich by kleino gedeelten over te geven. Het beste ware hot algemeene besluit te nemen zich als natie over to geven. PEKING, 21 Februari. (R. 0.) De Chineesche regeering heeft toegegeven wat de quaeati? der bestraffingen botreft. Za hoeft de eischtn der mogendheden geheel ingewilligd. Het antwoord van het Hof li nog niet aan de legaties medegedeeld, maar het is bokend, dat het ontvangen is door prins Ching en en Li Hung-Chaig. Waarschyniyk zal het morgen worden mede gedeeld. KEULEN, 21 Februari (1?. 0.) DeKölnische Zeitung" ontvangt uit Peking van gisteren het volgende telegram De keizer van China hechtte eerst heden zyn goedkeuring aan de door de vertegen woordigers der mogendheden opgemaakte ïys- ten van hooge waardigheidsbekleders, die ter dood gebracht moeten worden. Het keizerlijk besluit, dat do formeele goedkeuring dor straffen bevat en de spoedige ten uitvoerleg ging daarvan toezegt, wordt ledoren dag te gemoet gezien. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Per telegraaf.) By het voortgezet algomoen debat over de loger wetten betoogde do heer Tro°lstra lo. dat de behandeling dezer ontworpen plaats heeft in dezelfde sleur en met even weinig ernst als in militaire zaken gewooniyk ge schiedt; 2o. dat omtrent de taak van ons defensiewezen en in het verband tusschsn en de deugdelijkheid van de onderdooien zoodanige verwarring bestaat, dat een basis voor een goede legerorganisitie ten eonenmale ontbroekt, althans voor het oogenblik; 8o. dat de aard van het leger zoowel het gebruik binnenslands als de tegenwoordige rechtspositie van den soldaat sprekers party verbieden tot uitbreiding van het leger mede te werken; 4o. dat de zg. verkorte diensttyd op zulke losse schroe ven staat, dat het hem voorkomt, dat het slechts ia het Trojaansche paard om de geldeiyke en persooniyke lasten, die van de legorwetten het gevolg zullen zyn, binnen te halen, en ten slotte 6o. dat de belangen van een groot deel van het volk verbieden aan de tot-sland-koming der legorwetten mede te doen. De vraag, in het Yoorl. Verslag gedaan, of het maar niet beter is af te zien van ver dediging van onze onafhankelykheid en ons te beperken tot handhaving onzer nationaliteit, juicht spr. toe als een pogiDg om een systeem in ons defensiewezen te brengen. Yoor hand having onzer nationaliteit hebben wy slechts een veldleger noodig. Wat wy thans hebbeneen vloot voor Nederland en Indiö; een vesting- stolsel, dat hinkt op 3 gedachten, en bovendien een- veldleger, dat voor zyn taak als levend stootkussen om den intrekkenden vyand op te houden, toch niet toereikend zal zyn; is voor de ffnancieele krachten van ons volk veel te zwaar. Waarborgon, dat wy by deze wetsvoorstellen waar voor ons geld krygen, ontbreken geheel, en dieper en dieper komen wy op deze manier in het militaire moeras terecht. Wy moeten eerst weten, dat er eon redelyke en econo misch en politiek goede basis is. Zoolang de rechtspositie van den soldaat door de tegen woordige Krygswet, en militaire strafrecht en strafwet zoo «chamöeiyk geregeld is als thans het geval is en da aanklager van den soldaat tevens diens verdediger moet zyn, en de vryholdsberooving buiten de kazerne blyft gehandhaafd, achten de socialisten zich niet verantwoord meer jongelieden aan dit systeem te onderwerpen, te minder, wanneer men voorts ziet waarvoor het leger wordt gebruikt, zooals by werkstakingen als te Dordrecht om jongens uit het volk als wapen te gebruiken tegenover hun broeders, die voor lotsver betering opkomen. Yoorts beweerde spr., dat do minister zyn positie verzwakt door den 8-maandschen oefen- tyd niet in de wet vast te stellen. Waar dit niet het geval is, zal een volgend minister de oefenplicht kunnen verlengen. Den 8-maand schen oefontyd zooala thans voorgesteld, be schouwt spr. als een sociaal etiquet om de persooniyke en ffnancieele lasten binnen te halen. Tegen 's ministers organisatie stelt spr. het georganiseerde arbeidende volk. Een Regearing, die het kiesrecht aan het volk onthoudt,, heeft niet moreel recht dat volk te vragen de wapens te dragon. De Voorzitter kwam na de rede van den heer Troelstra op tegen een van diens uit latingen als zou een Kamerlid, vroeger tegen stander van dergoiyke marine-uitgaven, den Neder). Leeuw hebben gekregen, omdat hy den minister had geholpen door voor het schip a double usage te stemmen. De Voorzitter verklaarde, dat, had hy die uitdrukking, die hy qualifleeerfc als beleedigend en beneden de waardigheid van de Kamer, gehoord, hy den spreker tot de orde had geroepen. De heer Lohman sloot zich aan by derede van den heer Seret. Hy verdedigde faculta- tieven diensttyd van 12 maanden, en drong op bezuiiiging aa». Do heer Willinge ontwikkelde eenige be zwaren, o. a. dat de kamer er geheel onbe kend mede ia hoe do Vestingwet er zal uitzien; en dat do voorgestelde organisatie alle lasten op dezelfde legt, en de kosten niet zullen meevallen. Hy wil den 8-maandschen oefentyd In de wet vaststellen. De heer De Visser meende, dat de heer Troelstra nu veel moer bereid is voor defensie te doen dan vroeger en diens standpunt over eenkomt met dat van den heer De Beaufort by de legerwet Borgansius. Hy ontwikkelde verschillende bodenkingen en vreest, dat het veldleger niet berekend zal zyn voor zyn taak. De heer Kuyper is het eens met de con clusie van den heer Soret, maar meent, dat de ffnancieele quaestie niet den doorslag mag geven. Legeruitgaven zyn relatief niet zoo hoog en gaan onze economische krachten niet te boven. Een goed volksleger acht hy hot best wegens beroïome en geestdrift en De Wets tocht wekt daarom thans algemeene bewondering wegens den heldenmoed van een klein groepje mannon, dat hun leven wil opofferen voor de vryheid. Verder verdedigt hy korte oefening en ontlasting der militie van wachtdiensten en corveeön. In de vacature in de Gemengde Commissie voor de Stenographic, ontstaan door het over ly den van mr. Hartogh, werd voorzien door de verkiezing van den heer Pynacker Hordjjk. LEIDEN, 21 Februari. Thermometers tandgisteravond om 8 uren 6.5° 0. 20.3° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren —8° C. 17.6° F., 's middags om 12 uren 2.5° C, 27.5° F., 'snamiddags om 4 uren 0.5° C. 32.9° F. De uitslag der verkiezing, gehouden door stemgerechtigde leden der Ned.-Herv. Gem. alhier, (over de vraag of in de eerstvolgende tien jaren het beroepen van predikanten en het verkiezen van ouderlingen en diakenen zal worden opgedragen aan den kerkeraad dan wol aan een kiescollege) is dat het kiescollege gehandhaafd blyft. Yoor do handhaving van het kies college waren uitgebracht 665 en voor de opheffing daarvan 474 stommen, terwyi 25 biljetten van onwaards waren. De 1ste luitenant G. C. Grove, van het 6de bataljon van het 4de regiment infanterie, wordt veor den tyd van drie jaren gedeta cheerd by het leger in West-Iudiö. Genoemde officier zal morgen zjn bestemming naar Harderwyk volgen. By het detaehemeut van de bataljons infanterie alhier, dat gedurende het verbiyf van Hare Majesteit de Koningin te Amsterdam diensten aal verrichte», is als commandant ingedeeld de kapitein C. F. Yan den Hoff, en- als modefeleider de 2de luitenant J. H. C. P. Brandt. Onder de leiding va* den leten luitenant F. J. G. W. Leers, van het 4de regiifient infanterie, is dozer dagen een aanvang gemaakt i met de exercitiön van de Leideehe studenten vereniging „Pro Patria." Zooals bekend is, zal gedurende het verbiyf van Hare Majesteit de Koningin mot Zjne Koninkiyke Hoogheid den Prins-Gemaal to i Amsterdam door stuèoEten van de vier universiteiten hier to lande, onder het com mando van hun eigen officieren, een eere- wacht worden gefor*seerd. Z. K. H. Prins Hendrik ontvangt sinds z(jn beneemiug tot adv.iseerend lid van den Raad van State geregeld de oproepiugsbriefjes voor dat college. Het stoomschip „Koning Willem I", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 21 Febr, te Padaijg. Katwijk. Aan do yverlgo nasporingen dor politie is hek te danken, dat vermoedeiyk de persoon, dio zich schuldig maakte aan het ontvreemden van gelden uit een paar winkel laden alhier, bekend is. Na lang zoeken is do hand gelegd op een 19-jarigen Hagenaar, dio wel is waar ontkent op dien avond te Katwyk te zyn geweest, doch die reeds door de politio is herkend. Te 's-Gravenhage is hy by do politie mede geen onbekende. ACADEKIEMEDWS. Utrecht. Aan do ryks-universiteit te Utrecht werd heden met gunstigen uitslag afgelegd het doctoraal examen in do genees kunde deor den heer J. B. P. Kortman, gob.' te Leidea. Afdecling Leiden en Omstreken. Ontvangen by den waarnemenden Penning meester, Zoeterwoudsehe Singel 41: Door bemiddeling van het Leidsch Dagblad Voor de Boeren omdat Koos zoo mooi voorgedragen heeft f 0.50 Gecollecteerd door Jan en Mina 0.25 Gecollecteerd voor de Beeren op do receptie van Cas en Jans 0.87G Bydragen kunnen worden toegezonden aan den waarnemenden Penningmeester of aan het Bureel van dit Blad. PiEEUWIJK. Bevallen: N. v. Spongen geb. Rijkaart D. G. v. Dijk geb. Oskarn Z. J. Kraan geb. v. Tol D. T. ilagen geb. Noorao- fraaf D. (dragende de namen Wilhelmina, Helena, aulina Maria) M. Schouten geb. v. Dijk 'L. A. v. d. Berg geb. Berd ijk Z. Overleden: A. Okkerse 14 m. J. M. y. Leeuwen 28 j. A. J. v. Rijn 6 ro. Gehuwd: A. Nederhof en M. J. Verlaan. A> Blonk en S. A. Hagen. TER-AAR. Bevallen: N. Lek geb. Hooger- vorst D. Overleden: M. v. Geen, echtg. van H. Do Bruyn 67 j. G. v. d. Hoorn D. 14 m. ZwAMMERDAM. Bo vallen: G. Blanken geb. Dekker Z. N. Sluyter geb. Verschuur© D. Overleden: W. G. v. Leeuwe» v. Duiven- bode, wed. v. H. Nout, 79 j. M. Domburg, echtg. van G. De Ruyter, 64 j. UITLOTINGEN. raoimi-iotea vao 1888 a ,fr. 360. Trekking v*u 15 Februari 1901. Botaa biar 15 Maart 1901. Hoofdprijzen: Fr. 250 000 r.o. 1291-504; fr. 100,000 d. 1G07193; fr. 10,000 n. 1018037 en1 1971164; fr. 5000 d. 029164 en 190263*; fr. 2000 n. 68127, 647916. 762503, 1936444 oa 1021237. ho volgende nummers elk fr. 1000; 1984738, 1753581,1 994275, 533712. 1905330. 470530, 1261161, 1627227, 67702. 1711098. 122129, 119292, 1081095, 1581498, 1242686, C93515, 542650, 476308. 16C056-5, 1948635, 636757, 1033417, 273368, 1360970, 1660401.1610032, 208803, 15.417, 810182, 1513821. 1773160, 3G592,'i 1620603, 977405, 19810G7, 1816021,16S6443, 806101 164916, 640069. 1153004, 66896, 692203. 608952; 1862560, 1613240, 1495223, 211289, 1529361 en 194152. Heden berdenken onze geliefde Ouders GERRIX ZUURDEEG ES CORNELIA. VAN ES bun 50.Jn>rigen Trouwdag. Mun dankbare Kinderen. (Oudeiiedenbuis.) 1606 7 Getrouwd: J. G. BELLAAR SPRUVT, Electrotechnisch Ingenieur, en 1603 10 G. A. E. VERDAM, die, ook namens bun Ouders, hun op rechten dank betuigen voor de talrijke blijken van hartelijkheid en vriend schap, dezer dagen ondervonden. Leiden, 21 Februari 1901. Getrouwd P. J. 1NGENHOES VAN SCHAIK en 1606 9 A. P. DEURLOO, die, ook namens wederzijdacho Oudera, hun hartoliJken dank betuigen voor de talrijke bewijzen van belangatel- ling, bjj hun huwelijk ondervonden. Voorschoten, 21 Februari 1901. Heden overleed tot onze diepe droef heid, na een langdurig doch geduldig )0den, onze geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer PLEUN VRU, in den ouderdom van 33 jaren. 1622 8 Wel PL. VRIJ-Touw. Mede namens hare drie jonge Kinderen. Siowwu*, 19 Februari 190A Hoden overleed, na een kortstondig doch smartelijk Hjden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot vader en Zoon de Heer JACOBUS VAN WIJK, in den ouderdom van ruim 67 jaren. Wed. J. VAN WIJK - Stephanüs. J. SCHOUTEN-Van Wijk. J. SCHOUTEN. J. VAN WIJK JB. H. J. VAN WIJK-CadiS. P. VAN WIJK. C. J. VAN WIJK—Aleerda. A. VAN WIJK. IZAK VAN WIJK. Wed. MARIA VAN WIJK. Leiden, 20 Februari 1901. (Levendaal 163.) 1617 18 Heden overleed zacht en kalm, doch onverwachts, onze geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Hoer D. J. FARMENTIER, oud ruim 71 jaar, in db vaste hoop des eeuwigen levens. God trooste ons in dit smartelijk verlies. 1608 11 Uit aller naam, J. E. PARMENTIER Meijbooh. Katwijk a/Zee, 20 Febr. 1901. Wordt gevraagd tegen half Maart of April: een zonder gcede getuigen onnoodigzich aan te meldenFr. brieven letters V. D. aan MEEUSSENA Advertentie- bureel, Den Haa#, 1604 8 £oi(en ut Zange. Sïïëem/ 6fen Jepo&ito voot foxtnj'tt. 7120 Maatknlppon (Fr. en Weenor Coupe), Kostuumnaaien en Handwerken. Aan vang van den Cursus 1 Maart. Inlichtingen worden op aanvrage gaarne verstrekt door 1616 10 Mej. ADR. «ODEFItOV, Gediplom. Leerares DamesConfoctie. Brcestraut 93, I/Clilcn. Ter overneming aangeboden wegens omstandigheden: een zeer goede BANKETBAKKERIJ, welke een goed bestaan oplevert. Koop som f 1400. Brieven aan het Bar. van dit Blad onder No. 1607. 8 HEDEN WEDER ONTVANGEN (in flacons en per gewicht). GEVRAAGD: 1699 5 AdresHaarlemmerstraat 147. Gevraagd: een OPPASSER (ongehuwd). Zich aanmelden op het Bureel van don Commandant des voormiddags tussehen 9 en 10 uren. 1611 7 een dubb. Heerenhuis met Tuin a. d. Tram gekocht hebbende, wenscht de Bovenwoning (binnen door) aan een llevronw met Bienstb. te Terharen (de Toegang kan ook afz. gemaakt worden). Refl. onder No. 1619 aan het Bureel van dit Blad. 10 Voor direct als Noodhulp ge vraagd: een Adres: Mej. v. IZENBURG, Maarsmaussteeg. 1621 Een HUIS te huur, staande Burgersdykstraat dicht by Strand; bevatt.Yoor- en Achterkamer met Alkoof, 2 Bovenkamers, voorzien van Waterleiding, verder alle gemakken. To bevragen by J. B. BLOOT, Winkelier, aldaar. 1594 9 Ter overneming aangeboden: een MelkslijteriJ, waar dageiyks 900 liter melk wordt verkocht, benevens 2 Paarden, 8 Wagens, Melkkannen, enz. Tusschenper8onen komen niet in aanmerking. Adres: P. v. KOPPEN, Paulu8-Potter8traatNo. 293°, Den Haag. 1486 7 Specialiteit! Bedrukte Foulard-Zijde, Louisine, Chiné, Ecrue en "Waschzijde voor Costumes en Blouses, van af 60 Cts. p. Meter. Wy verkoopen in Holland direct aan Particulieren en zenden de uitgekozen Zyden Stoffen franco rechten en port aan huls. SCHWEIZER CJo,, Luzern (Zwitserland), ZIJDENSTOFFEN-EXPORT. 1601 «0 Directie: A. VAN LIER. Woensdag 27 Februari, halfacht: Nieuwo Revue met zang, couplotten enz., in 6 tafereelen en een Apo theose door Dtvabsejkeh. Muziek van Christiaan van Dimtkiuol Pryzen der Plaatsen: Loge f Baignoire f 1.35, Parterre ƒ1.10, 2de Rang ƒ0.00, Amphitheater 0.40, Galery 0.25., Plaatsbespreking van af heden by; Mej. ANDREAE; Dinsdag en Woens-' dag van 10 2 uren aan den Schouw burg. 1616 25- Tor overneming aangeboden: een goed onderhouden PIAN1FO iu nette Kast, zeer mooi van toon, voor 133 G1«I. met Garantie. Te bevragen: Bapenhnrg 73. van af 8» Cents, f 1.— en hoogerj Beleefd aanbevelend, Wed. A. J. BACKER, Fapengrackt A. 797 7

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3