Van fandag 18 tot Vrijdag 22 Februari GROOTS OPRUIMING LAPPEN. HaarLstraat 26-28. W. KRUYFHOOFT. PARAPLUIE3 Wegens NXEUWSTBAAT12 Uitverkoop. Ambulant Boekhouder, Leidsche Spaarbank. LEIDSCH DAGBLAD, ZATERDAG (6 FEBRUARI. - DERDE BLAD. ,Ter?olg der Advcrtcntiën. HH. Kruideniers! P. F. ROLL&NDET, SLUIT VERZEKERINGEN Conférence Groole voorraad Coupons Als altijd werkelijke Zwarte en gefleurde STOFFEN. Opruimingsprijzen. Nog zullen werden opgeruimd een partij Dameshemden, linnen Servetten, Dekservetten met gekleurden rand en eenige andere Artikelen. Nieuwe Rijn 31. P. A.SAHÖNI. Soogewoerd 37, hoek St.-Iorissteeg. M. BHAISUDSEIS. 12572 ■r£S-«y Anno 1901. Flnano(eel« Kronlelfc I)e Beurs, die in de laatste weken onafgebroken gcloid werd door de beweging der AmerikaaDSche fcpoonvogwaarden, behield ook in de afgeloopcn «roek dit 1 liakter, boewei in lang niet zulk een overwegenu karakter als te voren. Niet alleen dat de Amerikaansclio markt meer nukkig en weifelend was, cn van baar dus niet zulk een domineerende invloed uitging, doch do belang stelling was ditmaal ook meer gericht op indus- triëele waarden. De meeste Staatsfondsen zijn in den laatsten tijd vrijwel veronachtzaamd en hierin is nog weinig verandering gekomen, al 'hebben zich voor enkelen belangrijke gezichts- nnten geopend. In aansluiting bij den hoogen prolongatiekoers ■was er meer aanbod op te merken in onze Staats fondsen, hoewel de grondtoon toch vast bleef. Groote levendigheid gaven industriöele waarden ;te aanschouwen. P e t r o 1 o u m-aandeelen hadden -ver het algemeen een willig verloop. K o n i n k- llijke waren belangrijk hooger door aanhoudende vraag, uitgelokt door de gunstige vooruitzichten, terwijl meer en meer de markt voor deze waarden baar zenuwachtigheid verliest, nu de stelselmatig© aanvallen hebben opgehouden. Een niet minder opmerkelijke rijzing had plaats bij nandeelen iSumatra-Palembang op geruchten van Bon mogelijk te verwachten dividend, hetwelk men ibij voorbaat op 5 pCt. meende te mogen schatten. De koer8verbeteriug werd evenwel door een reactie gevolgd. De handel in Tabaks waarden bleef zeer stil, doch de houding was bepaald vast te noemen; voor aandeelen Senembah en Deli- Maatschappij was echter meer vraag en kon daar door de koers eonige verhooging aanwyzen. .Bepaald willig was de stemming voor G oudmijn- aandeelon, waarvan enkele een aanzienlijke •'koersverbetering kondon behalen. De rijzing voor iS o e m a 1 a t a' s stond in verband met den gunstigen inhoud van een door de directie ontvangen tele gram, waarin van een toenemoode opbrengst mel ding wordt gemaakt, en een dergeljjk bericht, betreffende de Noord-Celebe8-onderneming •veroorzaakte oen gelijke beweging. De handel in laatstgenoemde aandeelen was evenwel van een zeer wankelend karakter, doordat op do verhoogde koersen veel winstDemiDgen plaats vonden. Hot ;geheele verloop gaf dan ook ten slotte groote koersslingeringen te aanschouwen. Ook voor aan deelen Guyana en Ned. -In d. - M ij n houw bestond goede vraag, wat laatstgenoemden betreft mede in verband met ontvangen gunstige berichten, waarin een zeer krachtige exploitatie wordt in bet vooruitzicht gesteld. Een gevoelige daling was in Obligation Margarine-fabrieken op te merken, naar aanleiding van het oindigcn van het syndicaat, ten gevolge waarvan veel fonds tor markt werd gebracht. Ten slotte kwam langzaam eenig horstel lot stand. Hoewol de afdeeling der Buitenlandsche Staatsfondsen over het algemeen niet veel •bijzonders te aanschouwen gaf, zjjn toch, met bolrekking tot enkelo soorten, in de laatste dagen berichten van beteekenis vernomen. Tn de eerste plaals geldt dit Spanjaarden, welko, dank zij ,de zoo goed als verlaten markt, hier weinig koers- beweging te eanschouwon geven. Do laatste be richten uit Spanje zijn allesbehalve geruststellend ©n duidolijke teokenen wjjzen op een naderenden 'opstand, waarvan de oorzaak en beteekenis van boogst ernstigen aard zijn. Voornamelijk de ellen dige sociale toestanden onder de armere bevolking ia aanleiding geweest tot hot doen losbarsten der dreigend© onweerswolk, en nu eenmaal de ge moederen in opstand zijn gekomen, schijnt de verbittering algemeen te zijn. Voornamelijk schijnt do beweging gericht tegen do geestelijkheid en do door haar beheerde instellingen, welke een 'buitengewone kapitalistische macht hebben ont wikkeld, ten nadeele van hot volk. Dit althans is voor het oogenblik het geldend motief, doch lin hoeverre de Carlistische beweging hiorhij ook van invloed is, valt moeilijk uit te maken. Te Madrid is de staat van beleg afgekondigd en de telegrammen staan onder censuur, zoodat de berichten thans niot op volledigheid aanspraak 'maken. Eén ding staat echter vast, n.l. dat de oproerige geest over geheel Spanje dwaalt en groote bezorgdheid wekt. Een bericht van geheel tegenovergestelden aard zal door de houders van Turksche fondsen, meer bepaald de Obligation C en D, zijn vernomen, liet behelst, dat van de zijde der Engelsche houders kracht wordt uitgeoefend, om den Baad van Administratie der Turksche schuld te bewegen do rentebetaling op do Serieën Turken metl/<pCt. te verhoogen. Dit onderwerp is reeds herhaalde raaien bij den Raad in overweging geweest, doch vond daar steeds heftige bestrijding; het schynt échter, dat thans het Engelsche voorstel krachtigen steun hoeft kunnen vioden, zoodat met belang stelling de beslissing mag worden te gemoot gezien. Toch moet worden erkend, dat voor de redenen, waarom de Raad van Administratie zich steeds tegen verhoogde rente uifkeoring is blyven ver zotten, ernstige gronden zijn aangevoerd en onge twijfeld zal aanneming van het Engelsche voorstel aanleiding goven tot het ontstaan van grove koersfluctuatiën. Onder Zuidamerikaansche Staatsfondsen hadden Mexicanen een vrij levendige markt. De kooraen, aanvankelijk vast, toonden later eonige reactie. Brazilië Funding-obligaliën ondervon den uitgebreide kooporders, zoowel voor binnen- als voor buitenlandsche rekening, ten gevolge waar van de koersen zich flink konden handhaven en ten slotte verdere verbetering aantoonen. In ver band met aanhoudende gunstige ontvangsten, werd te Londen de belangstelling voor Poru- waardon weer levendiger en werden voor deze plaats omvangrijke aankoopen uitgevoerd, waar door ook hier voor de verschillende soorten een opgewekte stemming in bet leven werd geroepen. De markt kon haar opgaando beweging flink blyven handhaven. Ook in Maxwell's was meer levendigheid te bespeuren, dooh werd spoedig door den verhoogden koers, ruim aanbod uitgelokt, zoodat ten slotte de markt in flauwe stemming bleef. Een zeer belangrijke koersverbetering vond plaats in do oandeelen N.-Z uidafrikaansche Spoor, voornamelijk in hot leven geroepen door de zeer optimistische stemming daarvoor aan de Borlijnsche Beurs. Opmerkenswaardig is dat, tegen over do zeer sterk geprononceerde sympathioën van heel het Duitscho vólk voor do Boeren, deze Beurs beslist Engelachgezinde neigingen toont. Ongetwijfeld is dit niet uit pure sympathie voor de Engelschen, want geen beschaafd volk kan die hebben, zoodat bier naar andere oorzaken moet worden gezocht, doch ten opzichte van Engeland zijn in Duitschland in den laatsten tijd a! meer wonderen geschied. Thans was de Borlijnsche Beurs in verrukking door een gerucht, melding makende, dat de Engelsche regeering bereid zou zijn de aandeelen der N.-Z.-A. Spoor tegen een bepaalden koers over te nemen. Hoewel het on waarschijnlijke van dit gerucht voor «de hand ligt, was toch de stemming voor de aandeelen te Berlijn uitermate willig en vond hier natuurlijk gaarno weerklank. Het verloop der Amerikaansche Spoor- wegmarkt was veel minder vast dan in de voorafgaande weken en mag als oen zachte aan duiding worden beschouwd, dat aan alles een einde komt, vooral aan een gouden tijdvak van Ameri kaansche Spoorweg-speculatie. De aanleiding tot de buitengewone ryzing was tweeledig; eerstens, de groote reuzencombinatie, met de daardoor gevormde raachtspositiën van tal van spoorwegen; tweedens, het gewone verschijnsel, dat bij een belangrijke hausse, ook die aandeelsoorten in de ryzing meegaan, wier intrinsieke waarde zooal niet nihil, dan toch bitter weinig beteekent. Dus de oudo gewoonte om, ook zonder grond, oen geprononceerde beweging te volgen. Wat de amalgamatie-tactiek betreft en de daarmede in onmiddellijk verband staande aan koopen van aandeelen van verschillende spoor wegen, mag niet uit het oog worden vorloren, dat langzamerhand de groote combinatiën gevormd z ij n, en er dus niet veel aanleiding meer zal bestaan om nog omvangrijke aankoopen van de zijde der groote spoorwegen te verwachten. Het gevolg zal dan zijn, dot de kraohtigo vraag voor Amerikaansche rekening zal ophouden on vor- scheidene soorten verder aan haar lot zullen zyn overgelaten. Het publiek, dat dan tegen de snel opgaande koersen heeft gekocht, zal dan met waarden opgescheept zitton, waarvan bet zich waarschijnlijk niet zonder verlies weer zal kunnen ontdoen. Vermoedelijk zal dit al duidelijk waar neembaar zyn by aandeelen Denver, voor welker bezit twee partijen haar krachten inspanden. Nu de Gould-combinatie het oontroleerend belang over deze aandeelen in handen heeft gekregen, is do aanleiding tot verdere aankoopen vervallen, waar mede nog niet gezegd is, dat by mogelyke aan houdend© ryzing, deze aandeelen ook niet deze bewoging zullen volgen. Is er thans voor ver schillende aandeelsoorten een koers bereikt, meer in overeenstemming met de verbeterd© positie van de betreffende maatschappijen, zoo zijn er echter tal van aandeelen, welke de stygende beweging voornamelijk hebben medegemaakt door den steun van dat gedeelte van hot publiek, hetwelk yan den stelregel uitgaat, dat hy een hausse-beweging allo 600iten daarvoor aangewezen zijn. Door deze hoog3t gevaarlijke tactiek mag de rijzing belangrijk in de band zijn gewerkt, in do eerste plaats dient foch immer overwogen te worden op welken grond de koersverbetering plaats heeft, want, weel het lot dier aandeelen, wier ryzing alleen is tot-stand-gekomen in den maal stroom der speculatie. Onwetendheid zal dan duur worden gestraft. Het is niet te voorspellen wanneer do rijzing baar hoogtepunt zal hobben bereikt en of een reactie spoedig zal intreden. Wel is de tijd gekomen, waarop groote waakzaamheid noodig wordt, al is er nog wel een enkele oandeelsoort aau te wijzen, wier intrinsieke waarde een belang rijk hoogeren koers rechtvaardigt. Itijnlandache Dank. RECLAMES, a 40 Cents por regel. Zenuwziekten. De zenuwziekten komen voort uit een groote zwakte der zenuwen en een min of meerdere bederving van het bloed. Een krachtigo spier- herstellor en vernieuwer van het bloed is noodig in deze omstandigheden. De heer O. Borgstein, een zeer achtbaar persoon, wonende te Culemborg in de provincie Gelderland, vertolde aan onzen verslaggever het volgende; „Gedurende een reeks van jaren is myn echtgenoote ïydende aan zwakte op de zenuwen en voortduronde pünin het hoofd, in een woord aan al de gevolgen der zenuw ziekten. Menigmaal de gunstige resultaten van de Pink-Pillen van Dr. Williams gelezen hebbende, besloot ik ook eens eenige doozen dier pillen aan te wenden en na eenige maanden ge voelde zy klaarblykeiyk zeer veel verlichting, waDt de hoofdpyn is verdwenen. En ofschoon ik aan de aanbiedingen en aanbevelingen, die de courant en nieuwsbladen dageiyks bevatten, geen geloof hecht, kan ik met zekerheid con- stateeren, dat de Pink-Pillen van Dr. Williams myn vrouw van een groot lyden verlost hebben, en boveol ze den ïydenden personen ten zeerste aan". Do Pink-Pillen van Dr. Williams zyn werk dadig in alle gevallen van lichamoiyke ver zwakking, zoowel by de vrouw als by den man ten gevolge van de verarming van het bloed, zooals bleeke gelaatskleur, bloedarmoede, rheumatlok, algemcene lichaamszwakte. Zy zyn een hernieuwer van het bloed, eon ver sterker dor spieren. Prys ƒ1.75 de doos; ƒ9.— per 6 doozen. Verkrygbaar by J. H. I. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland, en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrygbaar voor Leiden en Om streken by Rky8t Krak, Drogeryen, Bees tenmarkt Wyk 5 No. 41, en J. H. Dijzuui3, Drogeryen, Hoogstraat No. 5. TVacht U evenwel voor de n%maak3els, ver schaft U de echte Pink-Pillen alleen bij den heer Snabilié, te Rotterdam, of bij dc depot houders, die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personen verkoopen goedkoopcre zoogenaamde Pink-Pillen-, zulks slechts, om het publiek te bedriegen. Onze ver slaggever vernam op verschillende plaatsen in Nederland, hoe de personen er ingcloopen zijn cn hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink-Pillen ondervonden hadden onnoodig te zeggendat deze personen spoedig met het gebruik der echte Pink-Pillen weder zijn begonnen. Het namaaksel der Pink-Pillen heeft nog nooit ietnand genezen,Xjj- Hiernevens afbeelding der xgw. uri doos met de echte Pink- SPÜ) Pillen. 1449 65 Opheffing van het station Veouenhurg. Het gerechtshof te Amsterdam woes gisteren arrest in de zaak betreffende de opheffing van het station Veenenburg. Hot Hof bevestigde hot vonnis der Amster- damsche Rechtbank, waarby aan de erven Leembruggen hun vordering gegrond op een in 1842 tusflehen do Holl. IJzoren-Spoorweg- maatschappy en den heor W. Leembruggen gemaakte overeenkomst tot wederopneming van het station Veenenburg in de dienstrege ling en by niet nakoming van oen condera- neerend vonnis tot betaling van een schade vergoeding van 25 per dag, werd ontzegd, en veroordeelde appellanten in do kosten, be groot op 377.72. Ten aanzien der inviywaringsroeping van don Staat dor Nederlanden door de Holl.IJz.- Spoorweg-My. besliste het Hof, dat, waar de vordering aan de erven Leembruggen was ontzegd, een beslissing te dien opzichte kon achterwege blyven, mitsdien appellante, in deze de Holl. IJzoren-Spoorwog-My., in haar vordering niet ontvankelijk verklarende, met haar veroordeeling in de kosten a 488.78. In het arrest werd overwogen, dat, moge het optreden der Regeering voor de Spoorweg maatschappij al geon overmacht hebben opgo- loverd, wat niet verelscht wordt, do maat- schappy als gevolg van dat optreden'behoort to worden beschouwd als door omstandigheden onafhankeiyk van haar wil, en waartegen zy niets vormocht, te zyn gekomen in de onmo- geiykheid om do bepalingen van de in 1842 gesloten overeenkomst na te komen. llillegom. De navolgende lotelingen voor do lichting 1901 zyn opgeroepen om op Vrydag 1 Maart a. 8. by de militie te worden ingeiyfd: Jac. Boot, K. H. Van Bourgondiön, W. Gabel, M. De Groot, W. G. Lommerse, N. A. Van Liorop, B. Maas, H. Out, T. J. A. Pardoen, M. J. Ruigrok on P. H. Zandvliet. Aau 7 dezer lotelingen, dio met vrucht hebben doelgenomen aan het voorbereidend militair onderwys, zal het Model W worden uitgereikt. Gisteren werd ons een allergezelligste avond verschaft door de vereeniging „Voor waarts" in het lokaal van het cafó „Flora", alwaar door haar een openbare uitvoering werd gegeven. De beide komedie-stukjes ge titeld: „De Werkstaking" en „Roode Sander", zoomede al de voordrachten van het programma, werden op zulk eon wyze uitgevoerd en voorge dragen, dat ze herhaaldeiyk door luid gelach werden onderbroken en telkens een welge meend daverend applaus uitlokten. De voor drachten zoowel van mej. I. J. al3 van de heeren W. E., G. J., en J. v. H., waren uit stekend en do inhoud der stukken was niot laf of zouteloos. Ook de duetten waren aardig gekozen. De dames E. v. H., en I. J.f spoelden haar rollen op uitmuntende wyze. De indruk, dien beider optreden gemaakt heeft, is van dien aard, dat wy do Vereeniging met deze aanwinst geluk kunnen wenBchen. Na het oindigen van den slotzang werd or gelegenheid tot danson gegeven. Er heerschte steeds een opgewekte stemming en ik meen met oen gerust geweten te kunnen zeggen, dat ieder hoogst voldaan was, waardoor het te ver wachten is, dat de vereeniging „Voorwaarts", meor en meer zal toenemen in leden, donateurs en begunstigers. Katwyk. De „Harmonie Kat wyk" geeft Maandagavond a. s. haar tweede uitvoering in dit jaar in de zaal van den heer H. Fennes alhier. Het programma bevat mede behalve eenige muzieknummers een paar tooneelstukjes of samenspraken, die wel in staat zullen zyn den bozoekera een aangenamen avond te ver- pchaffen. De Jongedochter8-vereeniging „Bidt en Werkt" hield met begunstigsters en familie betrekkingen der leden haar gewone jaar vergadering in het lokaal der Ciir. Jongeling# vereeniging, dat daardoor overvol was. De leiding der vergadering was opgedragen aan den eere-voorzltter der Vereeniging ds. Bollee. Uit do verslagen van secretaresse en penning- meosteresse bleek, dat de Vereeniging zeer zeker bloeiende genoemd kon worden. Tal van samenspraken en voordrachten gaven den velen bezoeksters een recht gezellig samen zijn. Uit de medodeelingen kan worden aan gestipt, dat in het afgeloopen jaar werden uitge deeld 159 stuks gemaakte kleodingstukken. Leidscliendam. In de jongste vergadering van den raad der gemeente Stompwyk waren allo leden aanwezig. Na de lezing der notulen van de laatste vergadering vroeg het lid N. Blonk wyzlging aan. De secretaris had zyn bezwaar tegen den post der begrootiug van 460 zoodanig vermeld, dat dit bezwaar verkeerd kon worden uitgelegd. Hy verzv..ht daarom te lezen: het lid N. Blonk maakte bezwaar tegen den post van 460 op do begrooting voor oen gemeente-beambte, omdat zoodanig beambte niet benoemd was en dat hy ovorigens niet van plan was mede te werken tot een dergelyke benoeming, waarby aan een volontair ter secretarie 460 werd verleend voor een werktyd van ongeveer vyf uur daags. Ged. Staten hadden de begrooting der gemeonto goedgekeurd met een begeleidende missive, waarin werd golast, de 460, uit getrokken op de begrooting van 1900, niet uit te keeren, omdat do beambte, waarvoor hy moest dienen, niet benoemd was, en dezen post van do bogrooting over 1901 af t' voeren, zoo niet tot da benoeming worr overgegaan. Wegens bot ororlyden van dep. heor Hanson kwam do betrekking van hoofd der school to Stompwyk vacant. Do Raad besloot go- gadigden op to roepen togon een salaris van ƒ1100 met vryo woning. Hun, dio akte voor het Fransch m voor don landbouw bezaten, zou do voorkeur gegoven worden. De heer Coppons, hoofd dor buurtschool aan den Veen. weg, verzocht overplaatsing naar Stompwyk of, zoo biertegon bezwaar bestond, verhooging van zyn traktement van /800 op 1100. Hierop werd afwyzend beschikt. Den onderwyzor aan dozelfde school, die na een jaar verblyf eon gratificatie van 36 gulden vrüog, werd 25 gulden toegezegd na tweejarige ambtsvervulling. Op liet verzoek der weduwe van het over* leden hoofd der school te Stompwyk om eenig pensioen word afwyzend beschikt. Nadat de raad nog oen commissie van 7 leden tot wering van het schoolverzuim benoemd had, zotte hy de beraadslagingen met gesloten deuren voort. Noord wyk. Woensdag-avond vierden de leden der sociëteit „Concordia", gevestigd in hot „Hof van Holland", hun jaarlykschen feestavond. Gekenmerkt door oen hartelyken toon, werd de avond genoeglyk gesleten, terwyl de verschillende spelen, als biljart- en kaartspel, veel bydroegen om den band tusschon de leden nauwer aan to halen. Door de goodo zorgen van het bestuur was men ln staat gesteld, de mededinging tusschen de spelers zoodanig te maken, dat allen met een prys of herinnering aan deze jaarlyksche byeen- komst huiswaarts keerden. oorschoten. Donderdag avond trad in het Ambachtshuis voor het plaatseiyk Nutsdepcr- tement op ds. H. Van Kleeff, uit Leiden. De besneeuwde wegon werkten het bezoek aan de lezing niot in de hand. Voor een klein, maar aandachtig publiek gaf de spreker vóór de pauze een overzicht van het gedicht „Ahaaveros" van Haushofer. Na de pauze droeg do spreker twee ge dichten voor van Coppóe: „de Nacht" en „de Sandwichman". Na iedere voordracht vond do •preker toejuiching en aan het eind der ver gadering werd hy door den waarnemendon voorzitter bedankt. Oegstgeest. In een gisteren gehouden ver gadering van de Commissie tot w&i..<g van Schoolverzuim (Art. 22 der Leerplichtwet) is tot voorzitter gekozen de heer G. H. Van Silievoldt, tot secretarisde heor 1'. W. De Jong. RyiLzntorwoudo. Daartoe uitgenoodigd door het Departement Rynzaterwoude der Maat- schappy tot Nut van het Algemeen, zal hier in den avond van 28 dezer in het gewone lokaal eon spreekbeurt worden vervuld door ds. Klein Wassink, van 'Leimuiden. WuddingsTeen. Op de fabriek van don heer Bremmer had T. L. het ongeluk te dicht by een cirkelzaag te komen. Hy verwondde zyn pols zoodanig, dat. aanstonds genees kundige hulp moest worden ingoroepen. Donderdag had de eerste uitvoering van het Waddingsveen'a Mannenkoor plaats. Het talryk opgekomen publiek juichte het Koor herhaaldeiyk warm toe, dat onder de degeiyke leiding van den directeur, den heor A. L. A. De Trazegnies, flinke vorderingen had gemaakt. Van harte hopen wy, dat menigeen zich als werkend lid zal aanmelden, om ons K<m.ion- koor to 8tounen. Dat verdient het te. volle. De Gereformeerde Kerk alhier ln. ,i oen beroep uitgebracht op da. J. Schoonhoven, to Alkmaar. Warmond. De afdeeling Warmond van de Algemeone Vereeniging voor Bloombollen- cultuur herdacht ln een druk bezochte en ge animeerde vergadering het tienjarig bestaan der afdeeling. Zeer werd op prys gestold, zoowel door het bestuur als door de leden, dat de oud-voorzitter, eere-lid en donateur der afdeeling dr. C. H. C. Machen, bereid was ge vonden, de vergadering te openen, hetgeen hy deed mot harteiyke en toepasseiyke woorden. Na de gewone werkzaamheden, waaronder een bestuursverkiezing, waarby do heeren S. J. Schouten en C. Papöt werden herkozen by acclamatie en als nieuw lid werdgokozen do heer J. Kroon, had de verloting plaats van 14 pryzen, bestaande uit kunstvoorwerpenen planten. Hot ledental, by de oprichting 29, is thans gestegen tot 49. Een net Jonginenscli zag zich gaarne geplaatst als eerste Be diende, ook genegen om als Reizi ger op te treden. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 1378. 7. Nieuwe Rijn 3. tegen brand, op het vervoervan goederen per schip, stoomboot of spoor, op geldswaardig papier, per post, VAN GEND LOOS, enz., op het leven en tegen ongelukken, tegen inbraak, diefstal, enz., enz. 6713 11 TE HUUR: een afzonderlijke BOVEN WONING, staande Oude Vost 109a, met riant uitzicht, bevattende: 2 Kamera en Suite, groote Huiskamer en aangrenzende Slaapkamer, Logeer kamer, Kouken en Provisiekamer. Op do 2de verdieping bevinden zich Dienst- bodonkamer, 2 Logeerkamers, terwyl alle vertrekken op de lste verdieping uitzicht hebben op de straat» Huur- prys ƒ350.— per jaar. Te aanvaar den 1 Mei a. s. Te zienDinsdags en Donderdags van 2 tot 4 uren, mits roorai belet te vragen, 1234 15 Dimancliu soir, 1? Fèvrier, 4 8 h.: la Blblioikèquc Wallonnc (Pieterskerkhof), de M. RUFFA, pasteur a Livourne. Sujet: Lo Protestantisme en Italië au eommencemeut du XXe siècle. 1458 10 geroutineerd, enkele on dubbele methode, correspondent in hotNeder- landsch, Fransch en Duitsch, met aanbevelingen van voorname firma's, heeft nog eenige namiddag- on avond uren disponibel. Reflect, per brief franco aan het Bur. v. d. Blad onder No. 1268. 10 Bijschrijving van Rente (zonder betaling) op Woeusdag 20 Februari, van 10 2 uren en van lialféèn tot 2 uren. De avondzitting van 20 Febr. wordt NIJCT gehouden. 1446 10 VAN 1170 81 1172 10 met 10 pCt. korting BIJ CONTANTE BETALING. is de Zaak Hartesteeg 2 MAANDAG verplaatst naar BIJ" BBIT BURCHT. "52 24 J. O. KLIKEE, Grossier in Likeuren en GedistilleerdW-Agent der Kannenhier- filaalschappij te Amsterdam. Gedurende deze week GROOTE UITVERKOOP ran allo Goederen, waarbij ook een groote pai'tij Lappen, tegen werkelijke spotprijzen. 1474 30

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 9