N». 12572 Zaterdag XO XT'etoriiari. A°. 1901. <§eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. pit nommer bestaat uit DRIE W; r Bladen. Hj: Eerste Blad. M-Zuidairikaansclie ïereeniging. Leiden, 16 Februari. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: ■J'Toor Leiden por 3 maanden Buiten Loiden, por looper en waar agonten govastigd z(Jn Franco per post f J.lO.l' 1.80 1.65.; PRIJS DER ADVERTENTIËNi Van 1-6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootore letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren bulten de stad wordt f 0.05 berekend. Afdeding Leiden en Omstreken. Ontvangen by den waarnemertden Penning meesterZoeterwoudsche Singel 41: ©oor bemiddeling van het Leidsch Dagblad: Ontvangen van Prof. E. Rlecke, Universitat G&ttingen, door tusschenkomst van den heer L. H. Sierteema11.69 1 Bijdragen kunnen worden toegezonden aan 'den waarnemenden Penningmeester of aan hot Bureel van dit Blad. Hedenmorgen om halfelf had de overgave Van het commando over het 4de regiment infanterie op de binnenplaats der kazerne 'piaata. De aftredende kolonel W. B. J, Duycker, thans in generaalsuniform, dankte daarby voor den ateun, dien hy zoowel van heeren officieren als van het verdero kader, gedurende de ruim drie jaren, die hy de eer had het bevel over het regiment te voeren, heeft mogen ondervinden. Hem was het ook een behoefte aan zyn opvolger, den nleuw-benoemden kolonel Jkr. L. F. A. Van der Goes, mede te deelen, dat ibot regiment zeer hoog stond aangeschreven en dat het tot do boste van de Nederlandsche 'infanterieregimenten kan worden gerekend. Hy riep allen oen tot weerziens toe, geen vaarwel, aangezien hy in zyn nieuwe betrek king, die van commandant der lste divisie Infanterie, meermalen het genoegen zou mogen emaken het bevel over genoemd korps zy .het dan ook niet direct te mogen voeren. De nleuw-benoemde commandant, daarna het woord nemende, wensckte den aftredenden 'chef veel geluk met zyn benoeming en verzocht nan allen op dezelfde grondslagen voort te gaan als tot nog toe, waaraan hy toevoegde, dat, voor zoover zulks in zyn vermogen was en niet in stryd met do militaire wetten, hy altyd bereid zal zyn om ieder te helpen. Dit laatste was ook door don eersten sproker me degedeeld. Na het gebruikelyke defileeren voor den ouden en nieuwen chef behoorde ook deze plechtigheid tot het verledene. —Het dorde concert van hot Conservatorium- k war tot gaf gisteravond eerst twee trio's: Beethoven's Op. 97 B-dur, voor plano, viool en cello, waarna de heor Van Groningen als pianist plaats maakte voor den heer Hofmeester nis altist In Beethoven's Serenade Op. 8 D-dur, welke niet minder belangstelling wekte dan het eerstgenoemde trio, zelfs, behalve een herhaald applaus, na het byzonder moeilyke Allegretto alia Polacca, een „bravo" ontlokte, wel een bewys welk een waardeering het spel 'ondervond en welk een genot het verschafte. Hetzelfde kan gezegd worden van Schu mann's kwartet (alleen stryk) dat nu volgde (op. 60) on een kosteiyk besluit was |van deze zoo veel schoons geboden hebbende eolreé, welke, evenals haar beide voorgangsters, jdoor een vry talryk publiek was bezocht. De ikleine concertzaal der Stadszaal althans was geheel gevuld. Gekozen is tot president van de sociëteit llflnerva de heer J. H. Van Laer. j Tot hoofdredacteur van het studenten weekblad „Minerva" ter vervanging van den heer E. Gorter, is gekozen de heer A. B. Cohen Stuart. j Onder talryke bewyzen van belangstel ling en vriendschap herdacht de weleerw. heer |j. M. Eg, kapelaan aan de parochiekerk van jden H. Petrus, alhier, zyn 12l/a-jarig priester feest. Des ochtends word door zyneerw. een plechtige Hoogmis opgedragen, waarby hy door de overige eerw. geesteiyken der parochie werd geassisteerd. Op den middag had een druk bezochte receptie plaats in de pastorie, iwaar vele parochianen en verdere belangstel lenden, ook uit Dordrecht, de vroegere stand- i plaats van den jubilaris, hun opwachting kwa- tmen maken. Des avonds kinderfeest in het gesticht „de Voorzienigheid", in hetwelk den jubilaris het rectoraat is opgedragen. Nog even vestigen wy de aandacht op de i advertentie van de St.-Josbfs-Gez.-Vereeniging, voorkomende ln dit blad, daar de advertentie, iVrydagavond geplaatst, onjuist was. Voor het examen in de nuttige hand werken zyn geslaagd de dames J. W. Kooi man, van Zwammerdam; P. C. Vis, van j Reeuwyk, en M. W. Vesseur, van Langerak. De heer P. L. C. De Charro, hoofd der I bekende papierhandelaarsfirma te 's-Graven- hage, is aldaar op middelbaren leoftyd over leden. De overledene hield in de Maatschappy tot bevordering der Nyverheid meermalen voordrachten over nyverheidsbelangen en -aangelegenheden en maakte deel uit van het HaagiEïïe departementbestuur, bevorderde het slöjd-onderwjjs en was president der vereenl- ging voor het onderwys aan volwassenen. Vroeger maakte hy een tydlang deel uit van de Kamer van Koophandel en was hy ver- i schillende jaren bestuurslid der Kiesvereenlglng „de Grondwet". In de laatste paar jaren weerhield lichamelyke zwakte hem zich meer U wy dm aan da publiek* 'aangelegenheden. De verdreven ambtenaren der Z.-A. Spoor* wegmaatschappy Molenaar en Schaafsma zfin als klerken-telegrafist by het Staatsspoor- station te 's-Gravenhage in dienst gesteld. By kerkvoogden der Ned.-Herv. Gemeente te 's-Gravenhage kwam dezer dagen in f 1000 als gift der Koningin. In Den Haag gaat het gerucht, dat H. M. de Koningin-Moeder binnenkort een operatie zal moeten ondergaan voor dezelfde kwaal, waaraan Zy twee jaar geleden leed, en dat Zy zich voor dat doel naar Bonn zal begeven. Het heet, dat deze operatie de oorzaak was, dat het huweiyk van Koningin "Wilhelmina niet uitgesteld werd. Gisteren is reeds voor het Paleis in het Voorhout te 's-Gravenhage, dat door H. M. de Koningin-Moeder zal worden betrokken, een schildwacht geposteerd. Omtrent het verbiyf van het Hof (in do residentie of op hot Loo) na het bezoek van de Koningin en Haar Gemaal aan Amsterdam, Is nog niets bepaald. De nieuwe Japanscho gezant by ons Hof wordt in het voorjaar in Den Haag verwacht. De zaakgelastigde Is heden uit Brussel ln Den Haag teruggekeerd. Het bestuur der Vereeniging tot bestry- ding van knoeieryen in den boter- en kaas handel heeft een adres gericht aan de Tweede Kamer, waarin een wyziging der Boterwet verlangd wordt, ln dozen zin, dat lo. aan de fabrikanten van margarine de verplichting wordt opgelegd om de margarine te vermengen met zeker percentage sesamolie en 2o. zoo moge- ïyk, overgenomen wordt de Engolsche bepaling, dat Iedere fabrikant van of groothandelaar in margarine verplicht is een register te houden, dat inhoudt do hoeveelheid en de bestemming van elke zending margarine, die afgeleverd wordt; wolk register ten allen tyde door de beambten van het ministerie, waaronder de landbouw ressorteert, kan worden ingezien. Mot kleinen stoet, eenvoudig, overeen komstig den wensch van den overledene, werd gistermiddag te 's-Gravenhage het stoffeiyk overschot van den betreurden mr, A. F. K. Hartogh naar de algemeens begraafplaats geleid. Groot was de deelneming op het kerkhof zelf, alwaar vertegenwoordigd waren alle kringen der maatschappeiyke samenleving. Aldaar bevonden zich o. c. leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van allo richtingen; vertegenwoordigers van de rechter- lyke macht, van de ballën uit Amsterdam en 's-Gravenhage. Opgomerkt werden voorts de ministers Pierson, Lely, Röell en Cromer de leden van de Eerste Kamer der Staten- Generaal Vlielander-Hein on Rutgers van Rozenburg; de Staatsraad Asser, de Commis saris der Koningin in Zuid-Holland de heer Patyn; de onder-directeur met het personeel der Eerste Nederlandsche Yerzekeringsmaat- schappfi; de oud-leden der Tweede Kamer Plate, Hintze en Rethaau Macaró. Voorts de oud ministers Smidt, Havelaar en Dyserinck, zoomede vele vrienden uit Amsterdam en 's-Gravenhage. De ministers van Justitie en vaa Binnen 1. Zaken volgden in den stoet. Aan het graf werden woorden van troost gesproken door den minister Pierson; door het Kamerlid Pynappel werd namens zyn collega's de overledene gehuldigd; de minister Cort van der Linden herdacht hem als oud-studievriend, mr. Patyn voerde het woord namens de eerste Nederlandsche Levensverzekering-Maat- schappy; de heer BarnBtyn bracht namens den Landwerksvriendenkrlng te Amsterdam den overledene hulde. De zoon van den over ledene dankte voor de eer. De sedert 1870 gepensionneerdo kapitein der inf. G. J. W. Van Rhyn, van het O.-I. leger, is te Zwolle in 77 jarigen ouderdom overleden. Uit Apeldoorn wordt gemeld: De Prins- Gemaal betrapte Donderdag, met drie jacht opzieners op jacht zynde, twee stroopers in het bosch achter het park. Hy liet de geweren afnemen en proces-verbaal opmaken. Gistermiddag reden H. M. de Koningin en Haar Gemaal door het dorp in de richting van Beekbergen. De koetsier-majoor mende de appelgrauwe schimmels. Het stoomschip „Bergedorf', van Bata via naar Amsterdam, arriv. 14 Febr. te Genua; de „Duisburg", van Batavia naar Amsterdam, arriv. 14 Febr. te Singapore; de „Prins "Wil lem V" arriv. 16 Febr. van "West-Indlë te Nieuw-York; de „Slndoro", van Java naar Rotterdam, pass. 15 Febr. des voorm. Wight; de „Zaandam", van Amsterdam naar B.-Ayrea, vertrok l'ö Febr. van Cardiff. Abbenes (gem. Haarlemmermeer). Alhier had onder de mingegoede ingezetenen vanwege de ysclub: „Liefdadigheid zy ons doel", een buitengewone ultdeeling plaats. Aan 78 huis gezinnen werd al naar de behoefte een hoeveelheid vleesch verstrekt, terwyi aan 43 huisgezinnen brood, meel en boonen worden uitgereikt De kosten ervan werden hoofdzakeiyk door de kas der ysclub bestreden, waarvoor, zoo noodig, f 126 uitgetrokken was. Na een driejarig bestaan van het onder ling ziekenfonds te Nieuw-Vennep, telt de Vereeniging, die met 42 leden begon, reeds nu 122 personeu als lid. De functlën van het fonds werden gratis waargenomen. Een commissie van toezicht gaat over de flnancleele zaken en houdt een nauwkeurig beheer. Met April a. s. wordt het 3de boekjaar gesloten en de kas zal dan, behoudens onvoorziene omstandigheden, sluiten met oen voordeellg saldo van 700 a 800 gulden, niettegenstaande het afgeloopen jaar door de Influenza veel is uitgekeerd. Op initiatief van een negental personen is men te Hoofddorp na een bespreking tot de oprichting van een onderliDg ziekenfonds besloten. Reeds 64 personen gaven zichvoor- loopig als lid op. In de vergadering op Donderdag 21 Febr. zal de behandeling van het concept-reglement aan de orde gesteld worden. Wy vernemen, dat by den slager A. D., in deze gemeente, by een geBtorven paard miltvuur la geconstateerd, zoodat het is ver brand, en dat D., die het paard had geslacht, aan bloedvergiftiging ïydt, zoodat hy zich onder geneeskundige behandeling heeft moeten stellen. Alkemade. De stembureelen voor de ver kiezingen in 1901 bestaan uit: le stemdietrict. (Voorzitter do Burgemeester ambtshalve) plaats vervanger H. Bakker, leden: H. Bakker en C. Van Ryzen, 3de lid J. J. Van der Meer, plaatsvervangers J. J. Van der Meer, J. Bonda en T. El8tgeest. 2de etemdistrict, voorzitter H. Van der Poel, plaatsvervanger Jac. Van der Voort, leden Jac. Van der Voort en A. Los, 8de lid A. J. Van der Zon, plaatsvervangers A. J. Van der Zon, T. Nigten en C. Straathof. Het kohier van den hoofdeiyken omslag dezer gemeente, voor het jaar 1901 is vast gesteld tot een bedrag van f 3125 en bevat 490 contribuabelen, gerangschikt in 15 klassen, bedragende do hoogste aansiag f 65, de laagste ƒ1. Het Honden-kohier beloopt 227, over 74 honden lste klasse h ƒ2, en 79 2de klasse k ƒ1. Bodegravoii. Voor de tweede maal is do openbare Nuts vergadering, alhier, waarin de heer en mevrouw Temooy Apèl—Haspels zullen optreden, uitgesteld moeten worden. De plaatsen waren Donderdagmiddag al be sproken en toegangskaarten aan nlet-leden verkocht, toen tegen den avond by het bestuur een telegram kwam, meldende, dat de spreker en spreekster voor dien avond verhinderd waren to komen, wyi ze te Brussel inge sneeuwd waren. Dadeiyk stelde hot bestuur de Nutsleden biervan per bode in kennis, terwyi om velen anderen een vergoefschen tocht naar do Nutszaal te besparen, door den dorpsomroeper by bekkenslag bekend werd gemaakt, dat de Nutsvergadering rxiot door ging. Zy ia nu uitgesteld tot Vrydag 22 Februari a. s. Hazerswoudo. De sneouwatormen in aan merking genomen, die Donderdag hadden ge woed en de reis naar „Salvatori" voor velen onmogeiyk haddon gemaakt, mocht dr. B. Van Meer, Ned.-Herv. predikant te Utrecht, zich 's avonds toch verheugen in een vry talryk gehoor. Door een samenloop van omstandig heden werd het aangekondigde onderwerp „de H. doop" niet behandeldmaar in plaats daarvan gaf de geleerde en begaafde spreker eenige beschouwingen over „wonderen" ten beste. De wonderen, door menschenhanden in den tegenwoordigen en in den ouden tyd ge wrocht, leverden de stof voor het eerste deel der rede, terwyi de wonderen van God, hetzy door menscheiyke tusschenkomst, hetzy door rechtstroeksche ingryping iu de natuurwetten, het tweede en voornaamste gedeelte der lezing uitmaakten. Koudekerk. Dinsdag 19 dezer hoopt voor ons Nutsdepartement op te treden de heer J. H. Lamberts Jr. Reeds meermalen hadden wy het genoegen dezon zeer bekenden decla mator in ons midden te zien, zoodat aan beveling om deze lezing by te wonen zeker overbodig kan worden geacht. Door eenige notabelen uit deze gemeente is het plan opgevat oen collecte to houden langs de huizen der ingezetenen en uit de opbrengst daarvan de behoeftigen in deze gemeente te bedoelen met levensmiddelen. Het ls te hopen, dat milde bydragen zullen toevloeien, opdat de commissie hen, die door den langdurigen winter buiten verdiensten zyn, ruim van oen en ander kan voorzien. De inzameling zal plaats hebben op Dinsdag 19 dezer. Leiderdorp. De lotelingen dezer gemeente voor do lichting 1901 W. Nagtegaal, H. B. van der Born, H, van der Zyden en H. den Hollander, zyn tegen Vrydag 1 Maart a. s. opgeroepen, ten einde te worden ingeiyft. Door den Commissaris der Koningin in deze provincie ls aan den milicien dezer ge meente G. Hyikema verlof verleend, om zich gedurende twaalf achtereenvolgende maanden la Duitschland op te houden. Door ingelanden van den Zyilaan- en Meyepolder is de rekening over 1900, vast gesteld in ontvang op ƒ549.81, in uitgaaf op 502.82, en het batig saldo alzoo op 46.99. De begrooting voor 1901 werd vastgesteld in ontvaDg en uitgaaf op f 645.98, terwyi de omslag werd bepaald op 4 per hectare. Lisse. Gisteravond werd door de Protes- tantsche Kies vereeniging alhier een algemeene vergadering gehouden. Het eerst kwam aan de orde de rekening en verantwoording van den penningmeester. Uit die rekening, welke met een flink batig saldo sloot, bleek, dat de flnancleele toestand der Vereeniging gunstig wat. Daarna kwam aan de orde de verkiezing van 2 bestuursleden wegens periodieke af treding. De belde aftredende leden, de heeren J. C. Zaneveld en W. Van Maanen, werden her kozen en namen do benoeming aan. Daar verder niets meer te behandelen was, gaf de Voorzitter het woord aan den heer K. E. De Waal Malefijt, van Haarlem, tot het houden van een voordracht over Transvaal, welke lezing met onverdeelde aandacht werd aangehoord. Met dank aan den spreker sloot de Voor zitter daarop de vergadering. Door mevrouw de gravin Van Lynden is aan het Burgeriyk Armbestuur alhier ge schonken een gift van 100, ten eindo aan de armen een buitengewone bedeeling te doen, welke gift met dankbaarheid is aanvaard. Noordwykerhout. la het algemeen is de aardappelenteeJt ia hot vorig jaar niet ongun stig geweest. Wat mag dan de reden zijn, dat die in het duin langs deze gemeente totaal ls mislukt? Dat dit inderdaad het geval ls, hiervan getuige het volgende overzicht van uitgaven en inkomsten van een drietal per- ceelen, gezameiyk groot ongeveer a/, H.A. Uitgaven: Delf- en spltloon23.— Bemesting 13. 9 H.L. planters a 2.50 p 22.50 Vervoer van ld1.50 Schoonhouden Rooiloon6.25 Vervoer naar huis.2.— Pacht11.50 Totaal 89.75 De opbrengt der drie perceelen, ten behoeve waarvan bovenstaande uitgaven zyn gedaan, was als volgt: 2'/2 H L. groote aardappelen 4. 10. 2 kleine k 2 50 n 6. 2 kraat a„0.60 1.20 Totaal 10.20 Alzoo een scliadeiyk slot van ruim 73, Dezer dagen werden de pachters der duin- gronden herinnerd aan de botaling der pacht, waartoe velen onmachtig zyn. In aanmerking genomen, dat het mislukkeu van den oogst alloen ls toe te schry'ven aan de talrfikheid der konynen, die niet alleen het veld kaal hielden, maar zelfs de planters uit den grond krabbelden, om ze als voed3el te gebruiken, ls de vraag gewettigd of het, met het oog op de bestaande voorschriften, die een derge- lyke vermenigvuldiging van hot konyn by een behoorlyke opvolging in den weg staan, niet biliyk zou zyn, de pachters ovor het afge loopen jaar van het betalen der pacht vrydom te verleonen. Oude-Wetering. Donderdag 21 Februari, des avonds te 7 uren, hoopt voor de Afd. „Oude-Wetering e. o." van den Nederl. Protes tantenbond op te treden ds. H E. Knappert, predikant by de Herv. Gem. teNieuwveen. Door het bestuur der Rem. Gemeente alhier is het verzoek, om voor dit doel hot kerkgebouw en de Liederenbundels te mogen gebruiken, bereidwillig toegestaan. Ook niet-leden hebben tot dezo lezing vryen toegang. De commissie tot wering van school verzuim vergaderde hier Donderdag-avond in het lokaal der openbare school. Uit haar mid den werden benoemd tot voorzitter de lieer G. J. B. Bontje, en tot secretaris de heer J. F. De Ren, beiden hoofden van scholen, aan welke laatste betrekking een jaarwedde van 15 is verbonden. Stonipwyk. De loop der bevolking dezer gemeente ln het jaar 1900 was als volgt: Totaal 04 j. 75 m. 53 m. 110 vr. 117 185 139 m. 163 vr. 802 39 m. 81 vr. 70 97 m. 98 vr. 195 136 m. 129 vr. 265 1516 m. 1471 vr. 2990 8 m. 84 vr. 37 Geboren Gevestigd Vermeerdering: Overleden Vertrokken Vermindering: De bevolking op 31 Dec. 1899: in 1900 verm, met: Totaal der bevolking op 31 Dec. 1000: 1519 ra. 1508 vr. 3027 Verder 8 levenloos aangegeven. Er werden 30 huwelyken gesloten. Zegwaard-Zoetorraeer. Gister- en eergister avond gaf ons Harmonie-gezelschap een uit voering voor zyn donateurs lsten en 2den rang in „De jonge Prins" alhier. Het programma, waarop een tiental muziek nummers, afgewisseld door een kluchtspel en enkele voordrachten, werd netjes afgespeeld. Vonden we het den vorigen keer, in liet belang der Veroeniging, beter geen melding te maken van de uitvoering, thans kunnen wo gerust verzekeren, dat de Vereeniging op den goeden weg is en, met een weinig goeden wil en met flinke degeiyke leiding kan komen waar zy wezen moet. In aanmerking genomen de zaal, waarin de uitvoering gegeven werd, werden de verschillende muziekstukken ver- dlensteiyk uitgevoerd en bleek, dat er flinke krachten aan het gezelschap verbonden zyn. Mocht het gezelschap kunnen besluiten ook gedurende de zomermaanden injie buitenlucht eens een enkele uitvoering te geven, dan kan het verzekerd zyn, zoo voortgaande, een dankbaar gestemd publiek rond zich te zien. Zegwaard. Ter Secretarie alhier zyn ter visie gelegd do lysten der stemgerechtigde ingelanden van het lste, 2de, 3de en 4de kiesdistrict van het hoogheemraadschap Schie- land, zynde de districten Overechle, Bleiswyk, Nieuwerkerk en Moordrecht. Ier-Aar. De voordracht ter benoeming eener onderwyzerea aan de openbare lagere school in deze gemeente bestaat uit: lste Mej. F. A. Van Wyk te Heemstede, 2de M. J. G. Carrière te 's-Gravenhage, 3de F. De Boer te Grootenbroek, 4de M. J. Van Parys te Sas8enheim. De aanbeveling, opgemaakt krachtens art. 22 der Leerplichtwet, ter benoeming eener commissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente, bestaat uit de volgende inge zetenon lo. G. C. Weeren en C. H. Kroft; 2o. J. Visser en C. Kempenaar; 3o. J. Van der El6en en J. Van der Hoorn; 4o. W. F. Visser en J. G. Vis; 6o. C. Quak en C. Schraverus; 6o. J. Van Zwieten en C. F. Droog; 7o. J. Hogenboom en H. Van Smoorenburg. Op het verzoek van H. J. Schreudor ln doze gemeente om met 1 Mei 1901 in een perceel te Korteraar D. No. 27 sterken drank ln het klein te mogen verkoopen, is gunstig beschikt. Voor den dienst der nationale militie van de lichting 1901 zyn voor deze gemeente opgeroepen tegen Vrydag 1 Maart a. s. de lotelingen 0. Versluis, S. A. Van Zwieten, F. Visser, P. G. Cats en L. Lek, respectieve- ïyk getrokken hebbende lotingsnommers 1—3, 4-6 en 7. Zoetorwoudo. In het lokaal van den heor L. Dolle, in de Weipoort, trad gisteravond op de heer B. v. d. Horst, uit Rotterdam, iu gezelschap van den heer C. F. Schade, terwyi als pianist fungeerde de heer J. Bus, beiden uit Rotterdam. Beide heeren hadden ook dit maal veel succes als coupletzangors en karakter komieken. De goede dunk, dien de heer v. d. Horst by zyn eerste optreden alhier had achter gelaten, werd heden opnieuw bevos'igd. Üok de heer Schade toonde de rechte man op de rechte plaats te zyn. Een tot „weerziens" zy beiden heeren van harte toegeweiischt. Vrydag 1 Maart a. e. zuilen de navol gende 7 lotelingen dezer gemeente dor lichting 1901 worden ingelyfd, te weten: No. 2 A. Maar8chalkorweerd, no. 4 N. Th. liomyn, no. 5 Jobs. v. d. Mast, no. 9 Johs. Zonderop, no. 11 W. v. Benten, no. 14 L. J. Bosman en no. 16 Karei Hill. Door 48 personen in deze gemeente is aangifte gedaan om dit jaar voor het eerst op de kiezersiyst geplaatst te worden. \Jit de t.8taat*oournnt". Bq Kon. Besl. is W. J. J. Verstraatea benoorad tot burgemeester der goineente Bouuiogon. Voor bet tijdvak van 16 dezer tot 1 Januari 1902 is benoemd tot assistent voor de patholo gische anatomie aan de ryks universiteit le Groningen, dr. S. Satykow. 13ij het openbaar uitgebreid lager onderwijs ia Suriname kunnen worden geplaatst twee onder wijzers, elk op een traktement van f 2800 's jaars. Voor uitzending kunnen in aanmerking komen zij, die don leeltyd van dertig jaren nog niet heb ben bereikt en in het bezit zijn der hoofdakte en daarenboven vau eene akte voor de wiskunde. Akten voor vreemde talen strekken tot aanbe veling, wanneer zjj gepaard gaan met de akten, welker bezit eon vereisobte ia. Men zie verder de de BSts.'' (No. 89). dcinccntcraad vau Snsscnliciiu. Voorzitter: de burgemeester Jhr. Mr. J. W. Schorer. Afwezig met kennisgeving: de heer S. baron Van Heemstra. Ingekomen is een schryven van B. enWa. der gemeente Hillegom, waarby een concept raadsbesluit wordt toegezonden, waarin de gemeenten Hillegom, Lisse en Sassenheitn machtiging aan Ged. Staten vragen om tot den gemeenschappeiyken aanlog van een tele- phoon in genoemde gemeenten ovor te gaan. De Voorzitter deelt mede, dat in eea vroe gere vergadering besloten ls, in beginsel met deze zaak mede te gaan en een concessie aan te vragen, zoodat hy namens B. en Ws. voor stelt de machtiging aan te vragen. Conform wordt besloton, Op de gebruikelyke rondvraag van den Voorzitter of een der leden nog het woord verlangt, vraagt de heer Kruyiï of do bedeo- ling, by gelegenheid van hot huweiyk van Hare Majesteit de Koningin gehouden, naar genoegen ls afgeloopen. De Voorzitter antwoordt, dat hy van de verschillende diaconieën lysten heeft ontvan-1 gen van de door hen bedeelden, terwyi alles regelmatig is toegegaan. De heer Marbus vraagt of er niets aan te doen is, dat groote schuiten, die in de haven komen lossen, daar ook na do lossing nog geruimen tyd blyven liggen en zoodoende do haven onnoodig versperren. De heer Ryuaburger stelt voor, om by een eventueele wyziging der Politie verordening hierin te voorzien of door het heffen van havengelden hieraan te gemoet te komen. De Voorzitter antwoordt dat een en ander in overweging zal worden gehouden. Niets meer aan do orde zjjnde, wordt do vergaderiog door den Voorzitter gesloten.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1