N« 12564 Donderdag 7 Februari, A®. 1901. iU, ï-'m W$ï <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. VERBODEN LIEFDE. LEIDSCH DA&BLA PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per S meenden, i i t I t i i if MO. Buiten Leiden, per loopei ao weer agenten gevestigd zfn 1.80. Franco per poet t t e t t 1.65. PRIJS DER ADVERTENTIEII Van 1-6 regela f 1.05. Iedere regel meer f 0.17{. Groote-a letters naar plaateruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Op den huwelijksdag onzer Koningin. Hoort vreugdeschoten en biy geklank, Hoort reine tonen en jubelzang, De winden dragen het juichend mee Van 8tad tot stede, van zee tot zee. Daar was een hooge, een heil'ge stond1, Er werd gesloten een hecht verbond. Een vorstenzone schonk hart en hand Der Koninginne van Nederland. Kniel, volk van Neerland, kniel naast haar [neer Sty ge allor bede tot God den Hoer: O zegen gy Haar, ons Vorstenkind, Zoo Innig door ons, Heur volk, bemind. Leid 't jeugdig bruidspaar, God, door Uwe [kracht, Langs etflle wegen, langs donk'ren nacht. Hun taak is groot en de kracht soms klein, O, wil hen tot hulpe, tot sterkte zyn." Hoort vreugdeschoten en biy geklank, Hoort reine tonen en jubelzang; De winden dragen het juichend mee, Van stad tot stede, van zee tot zee. Offloleele Keuniegevlng. Bnrgeiaeeeier on Wethouder* van Leidon; Gezion art. 8, late alinea, dor Hinderwet; Brengen ter algemoene kennis, dat door hen Ter- gunning Ie verleend aan de firma's J. J. KR&NTZ #n Zn. en VAN DER WEIDE, HELDER eu Oo., on reohtvenrggonden tot het uitbreiden van Lnn fabrieken rtepeoiieyelgk aan de Langegraohi Nus. 7/29, kad. bekend Sectio B No. 3d 2 ea Hoogcvroerd No. 4, k*d. be end Soclie D No. 1200. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leiden, F. WAS, Burgemeester. 6 Februari 1901. VAN HETST, Secretaris. Leiden, 7 Februari. De tot generaal-majoor en commandant der l9te div. infanterie benoemde kolonel W. B. J. Duycker krygt zyn hoofdkwartier te '8-Gravenhage. De tot kolonel-commandant van het 4de reg. lnf. bevorderde luit.-kol. jhr. L. F. A. Van der Goes, komt te Leiden in garnizoen. By de heden door den heer L. Van der Laan gehouden aanbesteding in „Den Burcht" voor de verbouwing van de perceolen 3 en 5 op de Nieuw8traat waren ingekomen 12 inschryvingsbiljatten. Hoogste inschryver was de heer D. Kooreman voor 4290, laagste de heer Jac. Bink voor ƒ8569. By de heden door de Gemeentecommissie van het Ned.-Herv. Kerkgenootschap gehouden aanbesteding van de levering van verschillende bouwmaterialen, smids- en drukwerken waron minste inschiyvers Perceel 1; Houtwaren Gebr. Van Mannekes te Zoeterwoude f 1872.70. Perceel 2: kalk, cement, enz. A. N, De Lint, te Delft 359 50. Perceel 8: metselsteen, Gebrs. Koning te Leiderdorp f 320.T>0. Perceel 4glas- en verfwaren, H. 0. Visser en Zoon, te Leiden ƒ894.85. Perceel 6; smidswerken, S. H. Zandstra te Lelden 124.20. Perceel 6Lood-, zink- en yzerwaren, Gebrs. Kruyt, te Leiden 1345.50. Perceel 7: leien en leihaken, firma Erven Trip te Rotterdam f 519. Perceel 8; drukwerken, Gebrs. De Waard, te Haarlem ƒ259.60. Op den lOden dezer zal in het millitair hospitaal alhier de zilveren medaille worden uitgereikt aan den sergeant (portier) Struyk. Op 6 dezer heeft Hare Majesteit de Koningin in plechtig gehoor ontvangen de in Den Haag aanwezige hoofden der by het Nederlandsche Hof geaccrediteerde gezant schappen ter aanbieding aan Hare Majesteit, ter gelegenheid van Hoogstderzelver huweiyk, van de gelukwensohen hunner Doorluchtige Souvereinen en van de Hoofden der door hen vertegenwoordigde Republieken. By die gelegenheid heeft de buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Zyne Majesteit den Koning van Servië, de heer Losanitch, aan Hare Majesteit overhandigd de versierselen der Orde van den Witten Adelaar van Servië. (Sts.-Gt.) Koning Leopold heeft door zyn gezant in Den Haag aan Hertog Hendrik de ver sierselen van grootkruis der Leopoldsorde doen overhandigen. Naar men verneemt, is aan hertog Hendrik van Mecklenburg, Gemaal van H. M. de Koningin, de titel van Prins der Nederlanden verleend. Op uitnoodiging van het bestuur van den „Nederlandschen Journalistenkring" heeft het bestuur van de Amsterdamsche journa listen'vereeniging „Do Amsterdamsche Pers" zich belast met de regeling der persaange legenheden in verband met de feesteiykheden, die te Amsterdam zullen plaats hebben, ter gelegenheid van het bezoek van H. M. de Koningin en H. D. Gemaal aan de hoofdstad, in het begin van Maart a. s. In de vergadering van aandeelhouders der Zuidholland6cho Bierbrouwery te 's-Gra- venhage is tot mede-directeur bonoemd de heer C. J. Duurentydt. Men meldt uit Den Haag: De Portu- geesche gezant by het Nederlandsche hof, graaf De Sólir, is sedert enkele dagen alhier teruggekeerd en heeft zyn functiën weder hervat. Naar wy vernemen, zal thans ook jhr. mr. H. Van Weede binnen zeer weinige dagen naar Lissabon terugkeeren, zoodat het incident- Pott schynt bygelegd te zyn. Naar men verneemt, zyn benoemd tot grootkruis in de orde van Oranje-Nassau de gezanten van Duitschland, graaf De Pourtalès; van Oostenryk-Hongarye de heer Ocolycsatiyi en vaii Servië, de heer Losamtch. De Eerste Kamer heeft gistermiddag het wetsontwerp houdende wyziging in de bepalingen betreffende het straffen en de strafrechtspleging ten aanzien van jeugdige personen, aangenomen met 30 tegen 6 stemmen. (Tegen de heerenMeickelbacb, VariPaUandt, Kist, Nysingh, Van der Biesen en Godin de Beaufort). Mede werd aangenomen het wetsontwerp houdende bepalingen en voorschriften omtrent maatregelen ten opzichte van jeugdige per sonen. De Kamer werd hierop tot nadere byeen- roeping gescheiden. Het Perskantoor van het Algemeen Neder- landsch Verbond te Dordrecht doet navraag naar de volgende personen: Hendrik Jan Ter Brugge, vroeger letterzetter der Staat8drukkery, Pretoria; D. Kraan, spoor wegbeambte te Volksruet, by commando Ermelo van het begin van den oorlog af; T. Olie, was in Augustus 1900 onder generaal Louis Botha; Sim Jacobs, bestuurder der Buffelsdoornkolenmyn; Floris Van Schouwen burg, landdrost van het district ErmeioLeon Brondin, van Buenos Ayres, waarschynlyk op commando; M. J. Hollebrands, was 20 Sept. 1900 te Pretoria onder generaal Erasmus; Gerrit Jan Kievit, van Pretoria, werd in Mei by Zandrivler zwaar gewondA. P. Staalman, van het begin af op commando, was 7 Maart 1900 verpleegde in het hospitaal der Staats- mei8jes8chool te Pretoria; mej. Marie Houwert, was 7 Augustus nog te Johannesburg; mej. Machteltje Willemsen, huishoudster by ds. Godefroy, Pretoria; N. J. Selvins, ambtenaar Z.-A. S.-M. op commando, vroeger by het seinwezen te Pretoria; Joseph Van Straaten, ambt. Z.-A. S.-M. op commando, van Pretoria; J. M. J. Mülier, dito, was bureauklerk te Pretoria; L. M. Geers, dito, was teokenaar te Pretoria en G. De Groot, dito, was lading- meester te Johannesburg. President Kruger is nu ook aan het rechteroog geopereerd. De operatie is uit stekend geslaagd. B. en Ws. van Enschedee hebben aan de hoofden van scholen in die gemeente een schryven gericht, waarin zy mededeelen, dat aan die onderwyzere, die het met hun politieke gevoelens in stryd achten aan de feesceiykheden in de school op Harer Majes- teits huwelijksfeest deel te nemen, voor dien dag kan worden vrygegeven. De luit. t. z. late kl. J. A. A. C. ridder Van Rappard, wordt uit Oost-Indië, in ons land terugverwacht en zal in afwachting eener nadere bestemming op non-activiteit worden gosteld. De uitgevers der „N. R. Ct.", de heeren Nygh en Van Ditrnar, geven ter gelegenheid van het koninklyk huweiyk aan alle inteeke- naars van dat blad ala premiewerk, eon byzonder eieriyk uitgevoerden stamboom van het Huis Oraoje-Nassau ten geschenke. Tus- schen het loover en de oranjeappelen van den boom bevinden zich, in kleuren met zilver en goud, al de wapens der Vorsten uit dat Huis. De boom begint by Willem den Ouden, Graaf van Nassau-Dillenburg, die gehuwd was met Juliana van Stolwyk. Hun oudste zoon Willem stichtte de linie Oranje-Nassau, welke in 1702 is uitgestorven met het overiyden van den Stadhouder-Koning Willem III. Inge volge arrest van het Hof van Holland nam Johan Willem Friso toen den naam Oranje aan. Een biy vendo herinnering aan hetgeen ieder weten moet on een fraaie versiering van woon- of werkvertrek tevens, zal deze plaat stellig byzonder welkom zyn. Ze is een mooi uitgevoerd product steendruk van L. Van Leer Co. te Amsterdam, en hulde tevens aan den heer T. Van der Laars voor zyn smaakvol ontwerp. Het Duitsclie keizerl. jacht „Hohenzullern" kwam gistermiddag om twee uren op de reede te Viissingen gevolgd door den kruiser f Nymph". De beide pantserdekschepen „Nooiuorabant" en „Zeeland" pavoiseorden en paradeerden, terwijl er drie-en-dertig saluutschoten werden gelost. De Keizer werd namens onze Koningin aan boord van zyn jacht begroet door den schout by-nacht W. J. P. Van Waning, die met zyn adjudant in een stoomsloep naar boord ging. De Duitsche consul L. J. Gruber ging met een sleepboot naar het jacht, om den Keizer te complimenteeren. Tydens het bezoek van den echout-by-nacht Van Waning en zyn adjudant Boon en den Duitschen consul aan boord van het keizer- ïyk jacht, was men aan de pontonhal vry druk bezig met het leggen van een kleed, voerende van de ponton door de hal naar het perron en den gereedstaanden trein. De genoemde autoriteiten vertoefden ge- ruimen tyd aan boord en het duurde ook na dat bezoek nog geruimen tyd, eer Z. M. het jacht verliet. Eerst te ongeveer vyf uren daalde op de „Hohenzollern" de Keizeriyke Standaard, een bewys dat Z. M. het jacht verlaten had. Kort daarop landde de Keizer in een stoom sloep aan de ponton. Hier werd hy begroet door verschillende autoriteiten, onder wie de Duitsche consul, de Engelsche vice-consul, de burgemeester van Viissingen, de schout-by- nacht Van Waning, enz. De Keizer gaf eenigen dezer heeren een handdruk. Z. M. was gekleed in de admiraals- uniform. Op militaire wyze beantwoordde hy de begroetingen van de op de ponton en daar buiten aanwezige personen. Voorafgegaan door den Duitschen consul begaf de Keizer zich door de vorsteiyke wacht kamer onmlddeliyk naar den gereedstaanden trein en te vyf uren zette deze zich.naar Hamburg in beweging. Het keizeriyk jacht werd behalve door een Duitschen kruiser, begeleid door het Engelsche oorlogsschip „Niobe". Het stoomschip „Bundesrath" (thuisreis) arriveerde 4 Febr. te Marseille; de „Rotter dam" arriveerde 6 Febr. van Nieuw-York te Rotterdam; de „Bali" van Batavia naar Am sterdam, passeerde 6 Febr. Gibraltar; de „Java", van Batavia naar Amsterdam, pass. 6 Febr. Kaap del Armi; de „Koningin-Regen tes", van Batavia naar Amsterdam, pass. 6 Febr. Gibraltar; de „Lawoe" arriv. 6 Febr. van Rotterdam te Batavia; de „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, pass. 6 Febr. Ouessant. Roelof-Arendsveen. Dinsdag- en Woens dagavond werd hier in de flink bezette Pan- cratiu8zaal opgevoerd het treurspel in vier bedry ven „Brancomlr" (spelende in het Balkan gebergte) zynde een episode uit denTurksch- Bulgaarschen Oorlog, betrekking hebbende op het voortrukken der Turken onder bevel van Orthogoi naar Widdin, de hoofdstad van Bulgarye. Ook in den avond van 7 en 8 dezer, wordt dit tooneeletuk opgevoerd. Van heinde en verre is do toeloop van belangstellenden zeer groot, daar bepaald iets schoons te zien en te hooren valt. Zoeterwoude. Gisteravond trad alhier voor de leden der R.-K. Klesvereeniging op de heer r. d. Horst, uit Rotterdam. De zaal van den heer L. Dolle was nagenoeg geheel bozet. Waren de verwachtingen hoog, die van den heer v. d. Horst gekoesterd werden, ze zyn ten volle bevredigd. De heer v. d. Horst heeft voor de zooveelste maal weer getoond, dat hy onder de karakter-komieken van onzen tyd een der eerste plaatsen inneemt. Achter eenvolgens werden door hem met uitbundig succes voorgedragen lo. „De Acteur", 2o. „Joris Goedbloed" van A. De Winter, 3o. Johan v. d. Steur, de commis-voyageur", een zeer luimige en uiterst lastige voordracht, 4o. „De Vroolyke Melkboer", 6o. „De Dorpskomiek" van A. De Winter (de echte Noordbrabantsche uitspraak ontbrak hier evenwel), 00. „Mop de Visscher", 7o. „De barbier van Houttum" van A. De Winter, 8o. „Docter C. K." van A. De Winter, 9o. „Sport, kunsten en wetenschappen" van A. De Winter, lOo. „De Handelsreiziger" en llo. „Een slachtoffer der wetenschap" van A. De Winter. Na elke voordracht viel den heer v. d. Horst een daverend applaus ten deel en menigmaal werden de lachspieren van zyn dankbaar auditorium in beweging gebracht. Terecht dankte de voorzitter na afloop den heer v. d. Horst harteiyk voor de aangename uurtjes, den leden der Kiesvereeniging bezorgd, en wenschte tevens het bestuur geluk met zyn keuze, om den heer v. d. Horst voor dezen feestavond uit te noodigen. De komlekolinp laat ik de uitdrukking bezigen, bracht zyn dank uit voor die waardeerende toespraak en hoopte meermalen in de gelegenheid to worden gesteld voor de Yereeniging op te tredev' Inderdaad, deze perzik smaakt naar meer. Slechts één vrouw woonde den foestavond by. Wie weet wat de toekomst nog den vrouwen bereidt, die nu van dezen avond waren ui*" gesloten. Ze zouden zich bepaald geamuseerd hebben. Blykens de uitkomsten der jongste volks telling telde onze gemeente op 1 Jan. 1900. M. V. Tot, Zy vermeerderde in 1900 1494 1748 82"? door geboorte met 60 40 9o door vestiging 176 278 449 1720 2067 3787 Zy verminderde door over iyden 34 31 65 door vertrek 158 230 888 192 261 453 zoodat op 1 Jan. 1901 de bevolking bedrog 1628 m., 1806 vr., tot. 3334. Het totaal houders van hondenkarren bedraagt in deze gemeente thans 28. In het afgeloopen jaar werden door den gemeentegeneesheer alhier verricht 26 vaccJ- natiën aan ingezetenen, allen boven het eerste levensjaar. De heer G. J. Lekkerkerker, benoemd tot lid der commissie tot wering van school verzuim, heeft na beraad de betrekking van secietaris dier commissie aangenomen. CORRESPONDENTIE. - Een „volbloed Oranjeman" stelt voor, om hedenavond, na, afloop van het concert op de Koornbeurs, met' de muziek voorop, een ommegang door de stad te maken, zoo mogeiyk in twee gedeelten en gaande door verschillende stadswyken. Dat zal vreugde en vrooiykbeid geven, meer nog dan het concert zelf op de Koornbeurs. Tot ons leedwezen moesten we het verslag omtrent de tooneelvoorstelling van, gisteravond („Baddoctoren") tot morgen laten liggen. AT JEU. Biykens van den gouverneur van Atjeh en Onderhoorlgheden ontvangen telegraphiscb berichten, zyn sedert de jongste mededee. lingen dienaangaande in de Nederlandsche Staatscourant van 18/14 Januari 1901 by de krygsverrichtingeu aldaar: gesneuveld de fuseliers C. Van den Boogerd No. 34227 en W. A. Mentrop' No. 80647, en gewond de 1ste luitenants der infanterie W. Van der Wiele* en J. E. W. Verschulr', de onder-luitenant G. Wieland*, de sergeant P. F. Van de Vy vere No. 86687 en de fuseliers J. H. Bakker No. 39241, H. Lips No. 24623, J. Lubbers' No. 35538 en S. Duinmeyer* No. 41165. N.B. De met een aangeduide personen werden getroffen by het jongste gevecht in 8amalangan (Batèë Iliö). (Slsct.) Indebted. Werkliar. zijn opgenoment j Volw. Kin. DATUM. DAGEN. porB. deren. I101**1- 1 27 Jan. Zondag 64 15 79 28 Maandag 72 18 85 29 Dinsdag 83 18 101 80 Woensdag. 88 17 105 81 Donderdag 84 14 98 1 Febr. Vrydag 81 13 94 2 Zaterdag. 71 10 81 15) Den volgenden morgen verzekerde de huls dokter, dat nu het ergste achter den rug was. Men kon kalm de genezing afwachten, onhy beval de moeder dringend aan, eiken dag minstens een half uur te gaan wandelen. Eerst wilde zy hiervan niet weten; zy wilde het knaapje niet overlaten aan de zorgen van de meid; doch de dokter drukte haar op het hart, dat het ook een plicht jegens haar kin deren was, voor eigen gezondheid te zorgen. Dat zag de jonge vrouw in. Den tienden dag na Leo's ziek worden deed haar eerste wandeling. Zy zocht niet het plantsoen, maar een eenzamen weg naar een dennenboschje, waar versterkende, geurige harslucht haar omgaf. Witte, bolle wolken lieton de stukken helderen hemel, die zicht baar bleven, in dieper blauw glanzen; een frissche koelte streelde haar gelaat. Zy was biy, buiten te zyn; op weg naar de poort hadden eenige belangstellende ken- Dissen haar opgehouden met vragen naar het kind. Nu was zy in de eenzaamheid; te Mühlau ging men op werkdagen niet wan delen, en zeker niet, wanneer er maar eenige mogeiykheid op regen bestond. Terzyde van den ryweg was in het gras een voetpad getreden; daar ging Sabine met geruischloozen tred. Geruischloos ging ook de man, die achter haar liep en zich haastte, om haar in te halen. Ten e»ade haar niet doen schrikken, \iep hy ai Uit de verte: „Mevrouw lMevrouw I" Zy wendde zich om en bloosde. „Meneer von Körloggl" „Ik zag u myn huis voorbygaan en wachtte een paar minuten om u to volgen zonder opzien te barenik wilde hot van uzelve hoorenhoe is het met uw zoontje?" Haar oogen straalden van dankbaarheid. „Bevredigend, goddankl" sprak zy; „zeer bevredigend; anders had de dokter my de deur niet uit gekregen." „Gelukkig I" zei hy, uit den grond des harten, haar do hand drukkend. „Ach, niemand kan in gedachten meer met u geleden hebben dan ïki Wat een kwelling, niets temogen vernemen dan onbestemde geruchtenzelf niet direct te mogen vragen I Hallendorf sprak er een paar maal zeer bezorgd over. Hy, als intiem vriend des huizes, scheen goed inge licht over den stand van zaken „Meneer von Hallendorf intiem vriend des huizes? Hoe komt u daaraanvroeg Sabine verwonderd. „Hy komt dikwyls by myn broer op „Heinsdorf" by ons niet Maar wel is hy zoo vriendeiyk geweest, dageiyks naar Leo te doen vragen." Achim zweeg, een weinig verlegen. Hy kon en wilde niet zeggen, dat Hallendorf op bluffe rige manier placht te spreken over zyn be trekkingen tot de familie Deuben, zóó, dat hy zich al eens vol schrik en verbazing de vraag had gesteld, of dat mogeiyk was: Sabine en Hallendorf? Juist voor hem, die een blik geslagen had in haar smachtende ziel, lag het denkbeeld voor de hand, dat zy, enkel om een verandering te brengen in haar bestaan, den eerste den beste zou nemen. Maar Hallendorf?.... Neen, dat was niet de man, dien Achim zulk een geluk waardig achtte l Naast elkaar liepen zy voort, Achim in het zand van den weg wadend. Hy schilderde haar zyn angst om het zieke kind. „In deze dagen," zei hy, „zag ik eerst ten volle, hoe uw geheele loven heimeiyk met het rnyne verbonden is." „Ik dank u," mompelde Sabine, „ik dank u van harte I" Zy gevoelde, dat het geen gemaakte deel neming was, en zy vertelde van den zieke, hoe hy koorts had en yide Plotseling schrikte zy; het was of door de kruinen der boomen weer de kinderstem klonk, die riep om papal Hy zag haar ontroering, al bleef hem de rechte oorzaak duister. „Arme SabineI" fluisterde hy. Zy hoorde het niet. Haastig sprak zy: „Ik moet naar huis; ik word plotseling zoo angstigde kindermeid kan ik niet vertrouwen „Mag ik morgen u weer komen vragen, hoe het gaat?" vroeg hy met smeekenden blik. Zy echter hield de oogen neergeslagen. „Ik weet niet, of ik morgen „In elk geval zal ik om denzelfden tyd hier zyn," zei hy kalm; „ook op gevaar af, tever geefs te moeten wachten." Hy behoefde niet tevergeefs te wachten. Den volgenden dag was zy rusteloos en in tweestryd. Maar aan een sterken drang ge hoorzamend, bevond zy zich te rechter tyd weer op de plaats voor een korte ontmoeting. Kort en gehaast bleef dat ook volgende dagen; snel werden vraag en antwoord ge wisseld; Sabine gevoelde zich daarby gejaagd als een schuldige, die is ontvlucht. Doch wegblyven, zich de naamlooze opwinding van dit korte samentreffen sparen, dat kon zy niet, dat wilde zy niet. Achim vroeg haar eenmaal verlof, wat speelgoed mee te nemen voor den kleinen herstellende, die zich zoo verveelde. „Neen, neenl" antwoordde zy. „Ik kan het onmogeiyk het huis binnensmokkelen. Waar zou ik het vandaan hebben? Acb, u ziet, ik ben zoo woinig vry, dat ik geen paardje voor myn jongen kan meebrengen, of ik moet uitleggen, waar ik het kocht en wat het kostte." Drie dagen later kreeg Leo een aan hem- zeiven geadresseerde kist met allerlei speel goed, afgezonden door een groote firma te Beriyn, „volgens order". „Natuuriyk van dien goeden oom Benno," zei 8abine, hoewel ze zeer goed wist, dat het niet in de gewoonten van luitenant von Zeuthern lag, zoo royaal voor den dag te komen. Zy pakte de kist uit, byna met eer bied, en toonde stuk voor stuk aan het jubelende kind, wiens biydschap niet grooter was dan de hare. Toen Achim den volgenden dag vroeg: „Verveelt Leo zich nog zoo?" zag ze hem lachend aan en zei: „U weet wol, dat hy tydkorting heeft." „Hoe zou ik dat- weten?...." Hy hiold zich dom en lachte ook. Sabine en Achim werden met den dagver- trouweiyker, en steeds kwam hun dit natuur - ïyker voor, daar hun gesprekken van het hooge, schokkende zielelyden waren afgedaald tot de kleinigheden van het alledaagsche leven. Ze meenden ook, dat niemand hun ont moetingen opgemerkt had. Maar het was natuuriyk onmogeiyk, elkaar dagen achtereen zoo dicht by de poorten van Mühlau te ont moeten zonder gezien te worden. Op zekeren dag vroeg de burgemeesters vrouw: „Welke officier was het, met wien je gis teren op den weg naar hot dennenboschje hebt geloopen? Daarvan heb je ons mets verteld!" Het werd onschuldig gevraagd, louter krach tens de gewoonte, dat ieder lid der familie tekst en uitleg moest geven van de allerge ringste voorvallen. De u s'er had Sabine gezien en ook von -eenen te hor- kennen; doch hy v.. .f zyn oogen wantrouwen dan zoo iets :ugeiyks aan te nemen. „Ik?" zei Sabine. „Ik herinner iny niets." „Lieve Hemell De ontvanger heeft je toch gezien, en hy heeft nog aan zijn vrouw ge zegd, hoe het hem genoegen deed, dat je niet meer aile menschen zoo trotsch en stom voorbyiiep." „Och ja, dat is waar ook," hernam Sabine, zich beheerschend; „het was Bl&ser, die lang en breed naar Leo Informeerde." „Blaser is oen notte man," zei de oude dame, en dacht bij zichzelve: „Hoe kon die ontvanger zich inbeelden, dat zy met von Körlegg zou spreken?" Dien avond was het weer muzieksoiróe. Het drietal was het ongelukkige trio van Brahma nog niet de baas geworden; Kolvator en Turibius waren nu echter zekerder van hun zaak dan de pianiste en lieten zich hierop niet weinig voorstaan. Onder het ge wone gekibbel werd er voortgejaagd en ge raspt en gerammeld. Wordt vaio'gd.)

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1