A. X.EWENSTEXN, Preanger Koffie f 0.57'|2 de 5 ons. De beste Java-HoFfse f 0.40 de 5 ons. C. HEIIIS to, Dcezastreal 6. JE STAD BMSTRICM1", Haarlemmerstraat 139, Leiden. uiiivöi vdnj ei mm wasscnenj, G. ff. TBEUWENMIZÉE, Eoinvoni 132. Souchon a f 1.30 per K.G. ZEEPPOEDER MAGAZIJN LEIDSCH DAGBLAD, WOENSDAG 6 FEBRUARI. - TWEEDE BLAD. PERSOVERZICHT. Tien-, Twintig-, Dertig- en Vijf-en-Zestig- Cents-Artikeien. 84 fraaie ^aloustpiegels, Firma VINCEriT VAN SPAENDÖNCK, Tilburg. AMSTERDAM. Verkrijgbaar in alle buurten der stad. in het bijzonder wordt do aandacht gevestigd op 3183 46 1 BET ANKER Maarlemm ers traat 147, levert de beste en goedkoopste PiAAIMCBDiES cp afbetaliug en ii Contant, met ftioko korting. esi2 34 Vertegenwoordiger k. DE JÖM. No. 13565 Anno 1901. Nog eons terugkomende op hetbeuluit van de „Liberale Unie", antwoordt de Arnh. Cl. in de eerste plaats op het betoog Van mr. H. Ph. De Kanter in het Vaderland en do H. R. CL, waarin hy, zegt de A. CL „zich bjjzonder inspant om de breuk te lijmen, welke de stemming over het urgentie- voorstel veroorzaakt heeft, en dat dool vooral echijnt to willen bereiken door dat urgentie- voorstel eigenlek als iets overbodigs en on- beteekeneods voor te stellen." „Myns inziens schroef mr. De Kanter heeft die meerderheid (i.e. de 44 in de „Unie"- vergadering) door haar stem protest aange- teekend togen wat do „Arnhemscho Courant" later verklapte te zyn het doel dier extra- stemming men wilde op die manier herkennen de mannen, die bereid zouden z(jnredenoerin- gen om te zetten in daden. En de mislukking van dat plannetjo mag m. i. geen scheuring brengen onder die geestverwanten, die er 2® Januari in geslaagd z\jn een verkiezings- §>rogram tot stand te brengen met 1 vooraan, dus de noodzakelijkheid van grondvvetsher- Eiening ten einde to komen tot algemeen stem- recht voor mannen en vrouwea als vlag in top." Do Arnh. Ct. zegt, dat hetgeen zy zoogenaamd zou verklapt hebben, voor niemand een geheim Was en trouwens door den voorzitter in zyn toelichting van het yoorstel is gezegd. „En hoe noodig het inderdaad was niet tevreden te zyn met een verklaring, welke ih Juni tot stand gekomen was onder den indruk, dat daarmede geenszins bedoeld werd, dat nu ook zeker by de aanstaande verkie zingen de „Liberale Unie" die verklaring zou trachten waar te maken, bewijst ook mr. De-Kanter zelf wederom ten duidelykstodoor de laatste zyner boven aangehaalde woorden. Als de vlag der Grondwetsherziening maar van den top waait, is hy tevreden, ook al zyn er onder de scheepsofficieren, die vooralsnog weigeren daarheen koers te zetten 1" Het slot van het artikel van de Arnh. Ct. Is een antwoord op het artikel van het Vader land. Zy vindt de bewysvoering van het Vaderland, dat, naar men zich herinnert, op grond van de stemming in de Unie-vergadering betoogde dat het hopeloos was te trachten de haven der grondwetsherziening te bereiken, diet, byzondor indrukwekkend. Moost de „Liberale Unie" zegt de Arnh. CL de grondwetsherziening tot stand bren gen, dan ja, zou in de laatste algemeene ver gadering de zaak niet gunstig hebben gestaan. Haar met allen eerbied voor de tot die ver gadering afgevaardigden ©n hun lastgevers, die het Vaderland nu zelfs „machtig" noemt, Om weinige regels later te orkennen, dat by de voorbereiding der „Unie"-vorgadering „de kiezers bitter weinig belangstelling toonden l" meent ook het Vaderland, niet zelf hun be- teekenis wel oenigszins te overschatten, als z() hun min of meer de beslissing toekent omtrent do vraag, of in de Kamer grondwets herziening al of niet aan de orde gesteld zal worden? We weteu het niet zeker en kunnen het ook moeiiyk naslaan, maar wij gelooven on8 stellig niet te vergissen, als wU zeggon, dat er niet veel leden onder de leuze van grondwetsherziening in do Kamer van 1883 gekozen zullen zjjn, en toch werd zy aan de orde gesteldl Evenmin voolt do Arnh. Ct. iets voor den „bangmaker", dat er 67 stemmen in do Tweede Kamer meeten z(jn voor grondwetsherziening. „WU zouden," zegt de Arnh, Ct., „daartegen over de vraag willen stellen: Zou het Vadw- land werkeiyk denken, don indruk te maken zich sterk te gevoelen, als zy met zulke argumenten komt, waarvan zyzelve weet, dat ze 6lechts halve waarheid zyn? Immors, de twoe-derden meerderheid wordt eerst vereiscbt ok de ontbinding der Kamers, nadat de nieuwo redactie der grondwet reeds gefermuleord is en do afgevaardigden staan voor de keuze: afwijzen of onveranderd aannemen. Het Vaderland herinnere zich de grondwetsher ziening van 1887, en zy zal zelve inzien hoe weinig dit argument beteekent." Do grondwetsherziening moet toch komen, meent de Arnh. Ct. De beslissing van de vergadering van den 26sten Januari is zoo zeer te betreuren, omdat de komst der her ziening er onnoodig door vertraagd wordt. Hot Vaderland besluit de Arnh. Ct. geloove ons op ons woord, dat de beslissing der „Liberale Unie" ons oprecht en innig leed dodt. Natuurlijk niet om het verlies dei- halve broeders, die tegen het vaststellen van een flink hervormingsprogramma geen bezwaar hebben, maar dit op hot papier oneindig voel mooier vinden dan in de werkelykheid. Maar ter wille van heb welzijn dos lands en van de verwezenlijking der door ons werkeiyk nood- zakeiyk geachte hervormingen. In verband mot de wyziging van do wet op hot lager onderwijs (subsidie- wot) vermolden wy nog oen hoofdarttkel van De Standaardwaarin zy betoogt, dat in het stelsel van doze wet geenszins de Yolle koston, die loerplicht ondersteld wordt aan de bij zondere scholen te veroorzaken, geheel ver goed worden. De verhooging toch van liet subsidie aan gemeentebesturen en schoolbe sturen dokt in het redebeleid van den minister slechts de helft der meerdere kosten. Die meordere koston worden, zoo redeneert De Standaard vorder, berekend op pl. m. 100 per onderwyzer, de vorhooging van subsidie op 60. Neemt men aan, dat ook het bij zonder onderwys zijn ouderwyzerstrakteraeu- toa op gelyken voet verhoogt als hot open baar onderwys, dan komt h. i. de zaak voor eon openbare en een byzondere school, zeg van 5 onderwyzers, aldus te staan: Beide krygen 500 meer kosten. Het Ryk ver goodt aan beide, tot dekking van die meerdere kosten, 300. De openbaro school ontvangt de resteerendo 200 uit de publieke kas der gemeente, en voor zooveel noodig van het ayk volgeos art. 49. Do byzondere school daarentegen moet deze 200 uit eigen middelon aanvullen, en zulks terwyl de voorstanders van deze school roods meer aan de gemeente zullen moeten betalen, om de 200 te helpen dekken voor de openbare school. Yoorzeover hierby dus óók te rekenen is met de gevolgeu van den leerplicht, worden, meent De Standaard, de byzondere scholen voor 40 pCt. financieel van slechter conditie. Hetzelfde geldt h. i. van het herbalingsonder- wys, en in nog erger mate. Het stelsel dor wet zet, naar het oordeel van De Standaard, de byzondere 6chool ach teruit en maakt haar financieel slechter, zulks omdat hot van Rijkswege slechts de helft der meerdere kosten vergoedt, en de andere helft voor de openbare school uit de publieke kas dei* gemeente put, on voor de byzondero school laat komen uit haar eigen middelen. "Wel stolt de minister voor, alsnu aan de byzondere school 25 pCt. schoolhuur te ver goeden en De Standaard stelt dit zeer op pry's. Maar dit heeft, merkt zy aan, op zich zolf met leerplicht niets uitstaande. Het zou eiecli van goiykheid geweest zyn ook zonder leerplicht, en kan dus nooit in aanmerking komen voor dekking der leerplichtkosten. Het gaat geheel buiten leerplicht om. Voor zoover daarentegen leerplicht tot het bouwen van een niouwo school noodzaakt, wordt slechts 25 pCt. vergoed, on biyven do overige 75 pCt. voor rekening van het schoolbestuur. Do conclusie van De Standaard kan,, zegt zy, afgezien van berekeningen die nog niet te maken zyn, op het standpunt van den minister zolf dus geen ander zyn, dan dat hy voor do byzondero school de meerdere uitga ven uit leerplicht voortvloeiende slechts voor de helft ondervangt. Om ze goheol te onder vangen, had hy h. i. de meerdere koston, waartoe hy noodzaakte, niet voor de helft aan de gemeenten moeten laten, maar geheel by hot Ryk moeten nemen. Dan zou alle meerdere uitgave gedekt zijn geworden en financieel geen slechter conditie zyn ingetre den. Nu hy daarentegen het stelsel volgt om do gemeente voor do helft te laten opko men, loidt dit stelsel als zoodanig er h. i. met noodzakeiykheid toe, om de byzondero school financieel van slochter conditio te maken, tenzij hy aan de gemeente de verplichting oplegt, om por leerling gelijke som aan het byzonder onderwys uit te betalen, als ze zelve meer zal hebben uit te geven voor leerplicht en voor herhalingsondorwys. Do Stichtsche Crt. is door nadere en nauw keuriger lozing versterkt in do ovortuiging, dat het den minister er om te doen is ge weest om op eorlyke en loyalo wijze zjjn woord in te lossen, by de behandeling der leerplichtwet gegeven, dat voorstellen zouden worden gedaan om to voorkomen, dat door die wet de financieele positie dor byzondere scholen zou verslechteren. De toegestane vergoedingen bobben h. i. niet ten doel den druk voor scholen te verminderen, dat wacht tot do finaio regeling. Men heeft h. i. nu alleen maar te vragen of inderdaad voldaan wordt aan de ministeriöelo toezegging, dat do leerplicht die op zichzelf, zooals hy thans geregeld is, voor do bijzondere scholen toch reeds genoeg bezwaren met zich brengt— financieel althans ze niet van slechter conditie maakt. En dan gelooft de Slichtsohe Ct., dat, als men de regeling uitsluitend uit dat oog punt beschouwt, zy wat het personeel en materiëel aangaat geen reden oplevert tot beklag. Zy heeft echter aanmerking op dorogoling aangaande het herhalingsondorwys. Al is dat niet verplicht gesteld, de scholen zullen er zich h. i. niet aan kunnen onttrekken on zy zou dit ook niot wenschen. Terwyl nu de minister zelf do kosten van dat herhalings- onderwya op GO cent per losuur schat, wordt slechts 30 cent vergoeding aan de besturen uitgekeerd. Maar veel ernstiger bezwaar vindt de Stichtsche Ct. in de wyze, waarop de minister gemeend heeft de regeling van jaarwedden der openbare onderwijzers aan dozo regeling te mooten verbinden. Door dit te dóen heeft hy h. i. een nieuw element in het ontwerp gebracht, dat de verhoudingen ganscheiyk wUzigt en aan do tegemoetkoming, aan het byzonder onderwys verleend, een groot deel van haar beteekenis ontneemt. De trakte menten by het byzondor onderwys zyn nl. over het algemeen veel lager dan by het openbaro. En wat doet de minister nu? De bydrage, dio even voldoende is om de kosten van vermeerdering van personeol te bestryden, moet nu tevens dienen om de Yerhooglng van traktement, die zoo dringend noodig Is, te bekostigen. Hoe, vraagt do Stichtsche Ct., moet hot nu gaan? Moeten onze reeds zoozeer achteraankomende onderwyzera het nogmaals aanzien, dat hun collega's der openbare school hun met 100 of 200 per jaar vooruitkomen Moeten onze school besturen besluiten om, in stryd met het dool waarvoor het meerdere subsidie werd gegeven, nl. tot uitbreiding dor school, de school niet uit to breiden, maar kinderen weg te zenden, om zoodoende bun onder wijzers beter to kunnen bezoldigen? Zy vreest, dat éón van beide maar al to vaak gebeuren zal. De Stichtsche Crt. maakt er voorts ook nog aanmerking op, dat, terwyl het traktement van den onderwyzer om de 5 jaar met 50 klimt, en hy voor de hoofdakte 100 krygt, do bydragen van het Rijk steeds dezelfde blyven. liet gevolg hiervan zal h. i. zyn, dat oudere onderwyzers met veel meer moeite oen plaats zullen kunnen krygen dan jon gere, iots dat zy niot in het voordeel van het onderwys acht. Zy is van meening, dat do salarisrogeling, hoe dringend noodzakelyk ook voor alle onderwyzers, niet in dit ontwerp had moeten zyn opgenomen. Nu dit toch is geschied, zou zy dio zoo wonschen te zien goregeld, dat alle periodieke verhoogingen go- bracht werden ten laste van 's Rflks kas on by wyze van subsidie aan de gemeente- en schoolbesturen werden gerestitueerd. Zooals liet nu gaat, beschikt h. i. het Ryk over do gemeentekas en indirect ook over do kas der schoolbesturen en zullen deze laatsten zich telkens voor do pynlyko keus zien gesteld om óf de school to doen Ityden voor don onderwyzor, óf den onderwyzer voor de school. Het Centrum had een artikel met hot opschrift: „Goede indruk". Deze courant is van oordeol, dat do uitingen van ontevreden heid, die zich hier en daar in de Pers doen hooien, niets veranderen aan het feit, dat de Regeering haar belofte is nagekomen en van haar standpunt op loyalo wyze ook de by zondere school tracht te vry waren tegen financieele moeiiykheden, welke voor haar uit den nieuwen toestand zullen voortvloeien. Dit is, zegt Het Centrum, de groote daad, dio wy thans op de eerste plaats hebben te beoordeelen en waarover men zich verheugen moet. Niet slechts, omdat aldus hot goed recht van ons byzonder onderwys opnieuw wordt erkend on het bestaan van dit onder wys vaster geankerd in de wetgeving, maar ook omdat do eeriyke inlossing der ten vorigen jare gedane belofte don staatkundigen toestand ten goede komt. „Er zal," zoo besluit Het Centrum, „wellicht over dit wetsontwerp nog veol geredeneerd kunnen worden. Het geeft misschien niet ge noeg. En zeer juist is byv. de opmerking van De Residentiebode, dat aan het voorgosteldo terugwerkende kracht dient te worden ver leend. Maar geest on strekking dezer nieuwo subsidiewet zyn zoodanig, dat de aan te brengen wyzigingon slechts technisch, niet essentieel, behooven te zyn. Het standpunt, waarvan do Regeering uitgaat, is onborispelyk, ovenals de basis waarop haar werk steunt. Waar aldus de goedo wil voorzit, is een zake- lijko gedachtenwjsseling mogelyk on kan men verwachten, dat liet ontwerp uit den smeltkroes der parlementaire beraadslaging van zijn ge breken gezuiverd zal te voorschyn komen. De noodigo „bekwame spoed" raag daarby natuuriyk niet ontbreken. Als onmisbaar ge volg, en noodzakelyko aanvulling eenor reeds in werking gestelde wet, is de afdoening van dit ontwerp meer dan die van elk ander urgent." INGEZONDEN. liet openbaar Slachthuis. „Een beroep op de Leidsche Burgery" heet het helaas niet onderteekende stuk over het openbaar slachthuis te Uwent. Dat „schuil vinkje spelen" toont niet veol moed in eigen zaak en in verband met hetgeen dikwerf geschreven en beweerd wordt-, zou men van do onderteekening dikwerf een goeden waarde meter kunnen maken. Het ingezonden stuk in Uw Dagblad van l Febr. berust op oen zeer onzuivere basis, want de Alkmaarsche Slachthniazaak i6 daarin niot goed voorgestold en het vergeiykcn daar mede is dus onjuist. In de Raadszitting van 80 Januari brachten B. en Ws. van Alkmaar, om aan eon opdracht te voldoen, een voorstel in behandeling tot het bouwen van een slachthuis voor ongeveer ƒ60,000. Dat ongeveer, In het Raadsvoorstel zeer duidelijk genoemd, was rekbaar en werd dan ook 63,000, terwyl B. en Ws. mededeelden, dat zy ook voor minder gereed konden komen, maar dat zulks ton koste van soliditeit en ruimte ging. Omdat een koelhuis door geen speciaal gemeentebelang geöischt wordt, is dat in het Alkmaarsche plan dan ook niet opgenomen. Een directeurswoning wordt niet gebouwd en op het in koop verkregen terrein staan twee gebouwen, die mot weinig kosten inge richt kunnen worden tot: d. kantoren, met woning voor den halbaas; b. stalling voor paarden en honden. Men ziet nu reeds, dat de vergeiyking, dat Leiden zich met een driemaal grooter slacht huis kan redden, ais het in Alkmaar voorge stelde, aan alle zydon mank gaat, want in hot Leidsche plan zyn alle nevengebouwen •pgenomen. Terreinen bleven buiten beschouwing, maar die zyn in verband tot rioleering, omheining eu bestrating van zeor grooton invloed en nu kan ik U wel molden, dat de ligging van het Alkm. slachthuis, ten opzichte van de drie bovengenoemde zaken, alweer van zeer veel voordeeUger aard is dan by U. Op de door don inzendor aangevoerde gronden kan een initiatief nemer niet veel succes hebben en ook in Assen kan geen sprake van een koelhuis zyn, wanneer men. sleoht3 30,000 verbouwt. Indien het door my ontworpen plan tot uitvoering komt, krygt Alkmaar verhoudings- gewyze tot andere plaatsen, geon duur slacht huis; maar dergelyke inrichtingen zyn, zooals de inzender in het „Leid6ch Dagblad" moent, niet te bouwen volgens „don ouden regel van drieën". U, Mynheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaateruimte, G. Loomak, Gemeente-architect van Alkmaar. Geveilde peroeelen. Gohouden verkooping in het Notarishuis aan Den Burg, alhier, op Zaterdag 2 Februari 1901, ton overstaan van: lo. Mr. O. H. P. Klaverwyden, Notaris te Leidou. Hot heorenhuis, Zoolerwoudscho Singel 49, in boel 5000, kooper do beer J. N. v. d. lleyden Sr.; het hoerenhuis, alsvoren 07, inbod ƒ5000, kooper do lieer J. Lanian; heb heereuhuis, alsvoren 6S, in ucd 4100, kooper do heer N. v. d. Spek; het huis, Vest wal 11 en 11a, inbod ƒ7000, kooper de hoor J. J. Buy; het huis, Heerenstraat 83a. in bod 2000, kooper do hoer J. Bouwer qq.het huis, Utrechtsche Veer 9. in bod 3400, kooper de hoer H. Van Zoelen qq.; het huis, Boer- havestraat 29, in bod 28U0, kooper de heer H. B. J. M. Verhaaff voor 3000; het hoeren huis, Zoeterwoudschen Singel 50 en twee huizen, Heerenstraat 836 en c, zyn niet gegund. 2o. A. D. Yygii, Notaris te Leidon. Het pakhuis met bovenwoning, Zuidsingol 2, in bod f 1975, kooper do heer A. Verhoog Jz, qq. voor 2105. Burgerlijke Stand. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: W. H. Wijnhout en S. Donker. Gehuwd: J. Vreeken, wedr. en J. A. Griek- spoor, wede. K. Van 8aaten en A. Koning. G. fconiseu on G. Van DrieL 1'. Bakker eD W. Van Es. T. Tuinman en D. Brandsnia, wede. Bevailen: J. Uouloozo .geb. De liaan Z. E. M. Timmermans geb. Zijlmaus Z. W. Kempe geb. Raams 1). 8. Buiser geb. Tas D. W. Vervoet geb. Mostert Z. G. Poel geb. Blij- Jevon Z. A. Polak geb. Van Veen Z. A. M. Do Vries geb. Tiebout Z. \V. Van Oudenaien eek- Vermeer D. li. Colrjn geb. De Kok Z. U. De Groot geb. Bisschop D. S. Vaa 't Hof 8eb. Hartman D. G. Visbeen geb. Verwoerdt i. A. Bakker geb. Stolker (leveni. D.) Overleden: H. Koza, 2 mnd. O. J. Blomme- gtgu, 23 mnd. A. T. Blommestijn, 13 d. \V Holleman, 5 mnd. L. Iiemmer gob. Beers, 79 j. A. M. Lotton, 2 j. M. Van Wielingen, 10 m. A. Benjamin geb. Olij, 01 j. HAZEKSWOUDK. Bevallen: J. Bogerrnan ?eb. Broere Z. K. Van Klaveren geb. Groen Z. Van Velzen gob. Overes, leveni. Z. Overleden: M. Koppo D. G mud. NOORD WIJK. Geboren: Cornelia Johanna, D. van C. Steenvoorden en H. Koelowiju. VVi! helmina, D. van N. Bogervorst en H. Mink. Altda, D. v. L. Komijn en Th. Koelwwijn. Cor nelia Wtlhelmina, D. v. F. Steen voorden en A. Broderodo. Anna, D. v. Cllr. Warmenhovea en W. Mooijokind- Ondertrouwd: B. T. Van Abswoude, 23 j. en H. K. Tukker, 24 j. Gehuwd: J. M. Haasnoot, jin. 25 j. en A. flazenoot, jd. 24 j. Overleden: A. E. Becking, 73 j, wed. van J. A. Mooy. LEIDERDORP. Bevallen: A. Deinraendal, geb. lieenk D. J. Meerburg geb. Van't Riet D. WASSENAAR. Overleden: E. Vermeulen, ecktg, van F. Van der Moer, 48 j. C. J. Parle- vliet jm. 24 j. J. G. Van der Zalua, Z. 20 rn. C. G. Serrurier, wed. C. Verbrug 71 j. M. W. Beilekoin, Z. 1 j. J. Van der Velde, eebtg. vaa P, L. Alkemade 66 j. Geboren: Jacob Nicolaas, Z. van C. J. Menkes en M. Vogelaar. Petrus, Z. van P. Houniet on A. De Koning. Johannes Wilhelmus, Z. van J. Snelderwaard on C. M. VVonsveen. PotronclJa Wynanda, D. van N. Zandvliet eu P. Vnn der Star/ VOORSCHOTEN. Geboren: Alexander, Z. vat J. De Graaf en J. Beukenholdt.Johanna Jacobs, D. van J. J. Warnaar en J. 0. Den Neijsel. Overleden: Grietje Romps 77 j., wed. vaa G. v. Tol eerder van 0. v. d. Zwaan. POLITIK. Gevonden voorwerpen. Een zinken schoorstoenpyp.— Eon vrouwen zak met een zakdoek. Een paar handschoe nen en oenige centen. Eenige sleutels aan oen ring. Twee yzeren stangen. Een lederen damesportemonnalomot geld. Eenige stukken karpet in een rol. Een lorgnet. Een halve liter (metaal). Inlichtingen zyn olken werkdag tusschon 12 en 1 uur te bekomen aan het Bureel van Politie alhier. Berichten over Rijnlaml's boezem, gedurende de week van 27 Jan.2 Febr. 1901. Staal van don boezem te LotdeD. Idem te Oude-WeterinK Werking der stoomgemalen Waterlooziag Uuga natuurlijken weg. Waicriolating [log ca val in mM. 27 J. n. 23 Jan. 29 Jan. 30 Jan. 31 Jan. 1 Fobr. 2 Febr. 50 64 62 54 54 55 66 cm,~A.P, 45 48 48 60 52 53 57 om.—A.P. Spaarndam 161 o., Halfweg 1481/^ u., Gouda 1217* u., Katwijku, Öpaarndaru 3 u., Halfweg 6 u., Gouda u„ Katwjk 18 o. Door do aluie to Gouda u. 29.9 Men lette er op, dat de ECHTE Kinailrtippe]** van Dr. DE VRIJ f 1.- kosten, en de naam H. KAKMÏJT© Luiten op de roode doos staat. Gocdkoope uauiunkscls zijn lu ouiloop. 631 6 Van af heden tot en met 28 Februari a. s.: 13uiten- gewoon goedkoopo aanbieding van Om den verkoop van deze Artikelen zooveel mogelyk te bevorderen, wordt bij elk artikel een nummer gegeven, deelnemende aan een verloting van 231 50 welke op 23 Februari a. s. zal plaats hebben. Beleefd aanbevelend: J. VAN DER STOK. Het DEPOT Toor EEIDEN is gevcatlgrl l.lj 428 20 Opzondiijg der üoedoron wekelijks, aflevering binnen 10 dagen. H— 'AOT HALF FHHlH Ai I: OPKUIMïNG van alle voorhanden Ta pijl goederen, v.n. Axiniuster, Brussels, Tapestry, van Gordijnen en Linoleum. Allen nieuwste patronen; elke verlangde metermaat; belangrijke prijsverlaging. 9S4 20 IÏASSEOIA1V, PANDER, Leiden. Groothandel. MET k-j verdient door hare deugdelijke samen- gj stelling verre de voorkeur boven andure g goedkoopere soorten. 1020T 16 GEBR. DOBBELMA5LN, 1 Zeepfabrikanten, NIJMEGEN. OK UKJrtRJLOIiT GKB-iVriS. 3 jaren schriftelijk garantie. MACHINES WORDEN 00» VERHUURD PER OAS, PER WEEK EN PER MAAND. Haarlemmerstraat 147.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 5