Do grootvorst Wladimir van Rusland komt heden, Maandag, te 8 uren reeds te '§-Graven- hage aan, zoodat dan al de eerewacht met ile muziek der Kon. Mil. Kapel aan het station zal zijn opgesteld. Grootvorst Wladimir wordt niet vergezeld van Zyo Gemalin, de Grootvorstin Marie Paulowna, die door lichte ongesteldheid ver hinderd is gevolg te geven aan Haar voor nomen, om de plechtigheden by te wonen. Z. Keiz. Q. zal nu herwaarts komen, behalve met zijn dochter Grootvorstin Helena, ook met zijn zoon Groothertog Boris van Rusland. Een Reuter-telegram meldde, dat de Groot vorst met zjjn dochter gisteren uit Peters burg la vertrokken. Uit Londen wordt door Reuter geseind, dat de Griek8che gezant te Londen vertrokken Is, ter by woning van het huweiyk van H. M. de Koningin. Wat een vroolyke drukte heerschte gisteren reeds in de hofstad 1 Zondag en droog weer, en dan zulk een feestversiering! Men kon niet ,door de straten komen zoo vol was het en iedereen was nu al voldaan, dat het er zoo inooi uitzag, vooral in de hoofdstraten. Doch het levendigst van al was het voor het Paleis. Zonder ovei dry ving hebben duizen den, die misschien de geheele week de Konink- lyke bruid niet zullen kunnen begroeten, daar uren lang post gevat om even de Vorstin met Haar aanstaanden echtgenoot te zien. Toen het brikje met de vier schimmels, door Hertog Hendrik zelf gemend, wegreed, ging er een hoezee van belang op voor het Koninklijke bruidspaar, dat minzaam de menigte begroette. En overal, waar het bruidspaar .voorbyreed, wuifde en groette de menigte biyde en vroolyk. By den teragkeer, toen het Vorstelyk paar uitstapte, was er geen einde aan het uitbundig gejuich; een ware volksovatie, die wat belooft voor deze week. Door B. en Wa. van Rotterdam is by groote aanplakbiljetten bekendgemaakt, op welke wyze daar ter plaatso het huweiyk der Koningin zal worden gevierd. De dag wordt aangevangen met een mili taire reveille op het Beursplein, des morgens halfnegen, gevolgd door een ommegang van verschillende muziekkorpsen door de stad. Op het uur der voltrekking van het huwe iyk, van ll'/t tot 12 uren, zullen de toren klokken worden geluid, terwyi gedurende de inzegening van 121 uur het carillon van den toren der groote kerk zal worden bespeeld. Aangezien de tyd van het jaar feestvieren in de open lucht minder gewenscht doet voor komen, heeft het gemeentebestuur zich voor don avond de beschikking verzekerd over ver schillende localiteiten, waar van 811 uren Volksvoorstellingen en concerten zullen worden gegeven, waartoe kosteloos toegang zal worden ♦erJeend. Het zyn de Groote Schouwburg, Tlvoli- Ichouwburg, Tivoli-wintertuin, Groote Doele- zaal, Circus, Casmo, Natszaal, Yarkooplokaal Diiigentia, Yereenigingsgebouw, voorm. Beurs gebouw en het Hof van Bourgondiö. Verder zal om 8 uren in het Beursgebouw een pro menade-concert worden gegeven en eveneens «en muziekuitvoering op het Alkomadeplem. De vereooiging tot veredeling van volks vermaken heeft de leiding der verschillende uitvoeringen aanvaard. Morgen, Dinsdag, zuilen aan alle localiieiten plaatsbewijzen worden afgegeven. De feesteiykheden te Delft op 7 Februari zullen bestaan in het luiden der bourdon van de Oude Kerk op het uur der huwelyks- voltrekking, schoolfeesten op de openbare en byzondere scholen en 's avonds een wandeling der muziek en tamboers der d.d. schuttery. Geniengd Nieuws. Hedenmiddag vertrokken per Holland8chen IJzeren Spoorweg naar Den Haag ongeveer 100 infanteristen, ten einde by de des avonds voor het paleis van H. M. de Koningin aldaar te houden aubade, dienst te verrichten 'als lakkeidragers. Ha afloop daarvan keeren !zy alhier terug. De twee mannen uit Leiden, die nit de school in de Gortestraat alhier kleedingstukken, handwerkbenoodigdheden, enz., stalen, na zich door inklimming toe gang te hebben verechaft, werden heden door de üaagBche rechtbank veroordeeld, ieder tot I jaar. Voor een beruchten kippendief, nit Leiden, reeds eenige malen veroordeeld wegens dief stal, vorderde het O. M. heden 1 jaar en 6 maanden wegens diefstal van krielkippen van een hoeve aan den Vhet onder de gemeente Zoeterwoude. Mr. J. H. Telden achtte het wettig bewys niet geleverd en concludeerde tot vryspraak, subsidiair een lichtere straf. De door de Hollandeche Maat schappij van Landbouw uitgeschreven keuring van zaaigranen heeft plaate te Amsterdam op Maandag 11 Februari in het „Hótel Krasna- polsky", te Rotterdam op Maandag 18 Febr. in het „Poolsche Koffiehuis0. Te Breda is een vrouw, genaamd ^„Helmondsche Sien", by den watertoren dood 'gevonden. De politie onderzoekt, daar aan moord gedacht wordt. Te Delfzyi heeft men thans alle hoop op behoud van de aldaar thulsbehoorende bark „Lucina" opgegeven. Yermoedeiyk is het schip ln de Decemberstormen van het vorig jaar met man en muis vergaan. De bemanning bestond uit de volgende personen: G. Hoberg, kapitein; F. Göcken, stuurman; H. Damhoff, matroos; H. Krul- 'zenga, lichtmatroos; H. Borst, lichtmatroos; allen Delfzyiers; F. Groenendaal, kok; L. Schenkel en P. Brouwer, matroos. De laatste drie waren Groningers. Donderdagnamiddag omstreeks halfdrie werd aan het station der G. O. Locaalsp. te Enschedee in een van Amsterdam gekomen goederenwagen een Jongen ontdekt, die daarin zonder medeweten van het spoorweg personeel de roie had meegemaakt. Het was een 9 jarige knaap, die zich Woensdagavond by de Muiderpoort in den wagen had te slapen gelegd. Toen hy wakker werd, vond hy zijn slaapkamer gesloten en in beweging. De stationschef git hot half verhongerde en byna verkleumde kereltje gelegenhoid den honger te stillen en zich te warmen. De politie heeft hom daarna overgenomen en stelde hem na bekomen bericht van zyn moeder, een weduwe, op transport naar Amsterdam. Het meisjo te Vlissingen, dat door haar vader met een schot uit een revolver werd gewond, is overleden. In 1900 ib uit Amerika voorde waarde van 1,500,000 dollars aan muziek instrumenten verzonden. Een bejaard man, P. S., te Schar dam, werd door een hondenkar aangereden, viel en verkeert in zorg vollen toestand. Dezer dagen had het ongeveer 4-jarig kind van een arbeider te Valtherveen het ongeluk een pot mot kokend water om te etooten en zich daarby vreeseiyk te branden. Gisteren is het kindje aan do bekomen brand wonden overleden. De man, die Zaterdagnamiddag ter hoogte van Schiedam over boord viel van het sa. „Orinoco" (ox-Bromo) is gebleken de scheepstimmerman te zyn, ln dionst der RotL Lloyd. Zyn ïyk is nog niet gevonden. Ten gevolge van den zwaron mist kwam hedenmorgen de Harwichboot met een vertraging van 40 minuten te Hoek van Holland aan. Oe uitvaart van Koningin Victoria. In vervolg op de Zaterdag vermelde tele grammen dient het volgende: De rouwstoet kwam om 1.15 aanPaddiügton- station aan, na door do straten gegaan te zyn, overal behangen met zwarte en purperen draperieön, en gevuld met een ontelbare menigte toeschouwers. De stoet had een zuiver militair karakter, waar Yrydag de plechtigheden van maritie- men aard waren. De troepen, verscheidene duizenden sterk, waaronder alle wapens waren vertegenwoordigd, en onder wie opgemerkt werd Lord Roberts, dragende den veldmaar schalkstaf, vormden het eerste gedeelte van den optocht. Daarna kwam de lykbaar, gevolgd door de vorstelyke rouwdragenden. De lykkiat, waarop de regalia waren neer gelegd, wa6 geplaatst op een gewone affuit. De lykwagen werd getrokken door acht room kleurige paarden, geraden door koninklyke postiljons in groot ornaat. Een schitterendo ruiterstoet volgde achter den rouwwagen, aan liet hoofd waarvan Koning Eduard, de Keizer van Duitschland en de hertog van Connaught. De beide eersten in de uniform van Engelsch veldmaarscüaik. De Koning, die tusscüen den hertog van Connaaght en den Duuschen Keizer inreed, had de hoogste Engelsche uniform (die van veldmaarschalk) aan, die er wat somber uitziet, en een beplnimden steek op het hoofd. Keizer Wilhelm droeg zyn nieuwe uniform van Engelsch veldmaarschalk. De Koningin reed met enkele Yan haar dochters acinar den Koning. Daai na volgden de koning van Portugal, die van Griekenland en andere vreemde vorsten, allen to zamen ongeveer 40 in geial. De stoet werd gesioten met hofkoetsen. De equipages vertoonden zoo mm mogolyk rouw versierselen. Keizer Wilheim zag er tamelyk ontdaan uit naast den veel fliukeren Koning. By het voorbytrekkeu van de troepen, hielden de soldaten het geweer met de kolf naar boven en de officieren hun degens met de punt naar den grond; de troins waren omfloerst. Het merkwaardigste was en bleef de doodsche stilte onder de ontzaglyke menigte, die sleciiis verstoord werd door toejuichingen, als Lord Roberts zich op zyn lievelingspaard ver toonde, waarop hy uren lang rondreed om het oog te houden op de opstelling van de troepen op straat. De rouwversieringen aan de huizen langs den weg van den stoet waren een teleurstelling. Er was Diets byzonder smaakvols. Onder de bereden groepen in den optocht trokken de schitterend uitgedoste vreemde militaire attachés sterk de aandacht. De trein vertrok van Paddington naar Windsor to ongeveer 1.40, waar het stoffeiyk overschot der Koningin om 2.30 aankwam. Toen de stoet gereed was om van het station te vertrekken, wilden de artillerie- paarden, die voor de affuit waren gespannen en langen tyd in den kouden wind hadden gostaan, niet loopen; welke pogingen men ook deed, zy waren niet vooruit te krygen. De Koning was zichtbaar verstoord; iedereen vreeede, dat er een ongeluk zou gebeuren. De opperhofmaarschalk wist niet wat te doen. Op dat oogenbiik traden eenige matrozen vooruit en boden hun diensten aan. De paar den werden ving afgespannen; de strengen werden aan elkander geknoopt tot een lange lyn, de matrozen plaatsten zich op een ry en trokken zoo de affuit naar de St.-George-kapel. De dienst in die kapel was zeer indrukwek kend hy had plaats volgens den Anglikaanschen ritus, met koren van Gounod, Tchaikowsky en Spohr. De aartsbisschop van Canterbury sprak den zegen uit. Na den dienst begaven de koningen, prin sen en hoofden der missiën zich naar Wind sor Castle, waar de Koning hen ontving. Van anarchisten heeft men, zoover men weet, niets gemerkt, ofschoon de politie eenige verdacht uitziende personages, biykbaar zuider lingen, verwyderde, tonder een reden op te geven. Verliezen van het Engelsche leger, too alt die voorkomen in de aDaily Graphic''. i T3 0 1 3 O ■6 s a O O O 2 èi o i it |3 a 28 Jan. 6 20 4 21 29 20 9 iO 80 8 89 14 25 BI 18 7 4 20 1 Febr. 6 27 18 a 2 1 5 4 61 Totaal. 10 113 63 169 CORRESPONDENTIE. Een paar inge zonden stukken moeten tot een volgend nommar bleven liggen. Yerkiezingsadvertentiëa worden alleen in het Lcidsch Dagblad opge nomen, wannoer deze door één of meer namen zyn ODderteekend. Deze maatregel is genomen om verkiozings- manoeuvrea te voorkomen, en opdat niemand zal kunnen worden beschuldigd deze of gene advertentie te hebben geplaatst. ICIDEMIEXIE U WS. Leiden. Geslaagd zynvoor het doctoraal examen in de rechtswetenschap de heer M. E. Salomons; voor het propaedeutisch examen in de godgeleerdheid de heer Ph. J. Hoede- maker. Mar Utberichtou. Rotterdam, 4 Febr. Vee. Aanvoer Paarden, Veulen, Ezels, magere Uunderen, iüW vetto Kuuderen, 6-' vette en graaktdveien, nuchtere Kalveren, 365 schapen of Lammeren, 386 Varkens, Biggen, Bokken ot geiten. Mea noteert: Vette Runderen lete quaL 68 a 2de qual. 62 a 3de quai. 68 a cents' Oasen iste quaL 68 a kde quai. 62 a 3de quaL 68 a cents. Stieren late quaL 62 s 2de qual. 68 a 3de quai. 52 a cents. Kalveren late qual. 96 n2de qual-82 a 90 cents, alles per K.G. Handel vlug. Schapen lste quaL 68 a 2de qnal. 62 a cents. Handel vlug. Varkens late qual. 48 a 2de quaL 47, 8de qnal. 46 a cents. Licht soort 43 a 44 cents. Aanvoer klein, handel vlug. Aardappelen: Bpmsche jammen f a f Overmaassche jammen f 4.— a f Geldereche blauwen f 2.80 ƒ3.10, Zeenwecbe blauwen f 3.60 a f Poters 1,30 a f Franscbe bollen f a vZeeowsohe bonten/ a f Wadden ƒ2.60 a ƒ2.60. CORRESPONDENTIE. - C. B., te IJ.l Uw klacht is in onderzoek. De oorlog tusschenEngeland en Transva&L Keizer Wilhelm heeft de nieuwe koningin van Engeland tot kolonel benoemd van een regiment dragonders en, zeker als verzach tende omstandigheid, wordt er bygevoegd, dat koningin Victoria dit by haar leven ook al was, zoodat het slechte een quaestie van erfopvolging isl Immers, men krijgt langzamerhand genoeg van al die plichtplegingen, welke die hooge personages elkander toekennen. Hot is waar, men kan zeggen, dat dit alles geschiedt m het belang van beide Ryken, maar ook daar van kan men genoeg krygen. Het sou ons bovendien niet verwonderen, als de Duitsche Keizer hard bezig is om zyn populariteit te gaan verspelen, tenzy het in den Duitschen aard ligt malgró tout zyn Keizer te eeren. Hoe te rymen vallen de groote anti-Engel- sche vergaderingen, in Duitschland gehouden, met al die beleefdheden, welke men elkaar in Londen bewyst, verklaren wy niet te be grijpen. Maar één ding is zeker, n. 1. dat het ons goed doet, dat de „Hohenzollem" order heeft gekregen morgen gereed te zyn om den Duitsohen Keizer wederom naar hot vasteland terug te brengen, want gezien hetgeen de Eu gelachen op hun geweien hebben, wülen wy dit niet aan het geheele Engelsche volk toerekenen, omdat het te dom en te laag ontwikkeld is om te begrypen hetgeen in Zuid-Afrika geschiedt, daaioui ook is het niet goed hen te boycotten, zoo dit al mogelyk ware; men neme eenvoudig de burgerJyke beleeldheid in acht. Maar de benoemingen tot koiouei, veldmaar&ca&lk en verdere pluim- strykery vinden wy men vergeve ons het onaangename woord in de hoogste mate waJgiykl .Central News** verneemt uit Pretoria, dat Jn het dorp de vluchtelingen snel toenemen. Vele Boeren-huisgezinnen brengen den voor raad van hun hoeven en hun huisraad mede. Alle ledige gebouwen lu Pretoria worden m beslag genomen voor huisvesting. De menigte rondom de kantoren, waar de rantsoenen worden uitgedeeld, neemt natuuriyk ln geiyke mate toe; kleederen staan nu eindeiyk ook op de lyst der uitgedeelde goederen. Er heeracht zeer hevige ziekte onder do Engelsche paarden. De aanvallen op de mynen houden aan. Een telegram van 30 Januari uit Johannes burg zegt, dat 400 a 600 Boeren uit de rich ting Nigel (Heidelberg) een aanval op Benoni hebben gedaan. Of het hun gelukt is de mynen te beschadigen wordt niet vermeld, wel dat er gevochten is, waarby twee ge wonde en drie andere Boeren den Engelschen in handen vielen. De Engelschen hadden zelf 1, zegge één gewonde. Te Brussel is een telegram uit Johannes burg aangekomen, waarin gemeld wordt, dat eon Eoeren-commando de "West-Gold myn verwoest heeft, In verband met de schade, aan de Johmn- nesburger mynen toegebracht, rukken aan- vuilingstroepen in noordelijke richting op, tot versterking der krygsmacht. Zonder verdere by zon derheden wordt mel ding gemaakt van een gevecht by Belfast aan de Oosteriyn op Zondag j.l. De Engelschen zonden echter vier ambulance wagens voor hun gewonden uit. De Boeren hielden er, altyd volgens een „Central-Ne ws-"telegram, drie van vast voor hun eigen gekwetsten. Roberts heeft aan het parlementslid Welr, die hem gevraagd had wanneer de London Scottish" vrywilliger8 zonden terugkeeren, geantwoord, dat maatregelen voor de ver vanging der vrijwilligers genomen werden hy kon echter nog onmogeiyt zeggen wanneer die ten uitvoer gelegd zouden worden. De correspondent van de „Times" te Madras seint, dat het plan, om krygsgevaDgen Boeren naar Voor-Indiö te zenden, daar zeer weinig instemming vindt: men vreest, dat men die menschen moeilijk zal kunnen huisvesten en van drinkwater voorzien. De Berlynsche correspondent van de „Standard" zegt uit goede bron te weten, dat keizer Wilhelm nog evenzeer tegen interventie tnr sake van Zuid-Afrika is, ais vroeger. Van Fiume zyn 1000 paarden naar Zuid- Afrika vertrokken. In den loop van deze maand zullen nog 6000 paarden gaan. De Boeren zyn niet geheel en al zonder nieuws. Uit een Engelsch telegram biykt, dat de courant de „Zoutpansberg Wachter" nog steeds te Pietersburg verschynt en geregeld voor de Boeren gunstige berichten, ontleend aan Europeesche en Kaapsche couranten, overneemt. Verschillende commando's uit het noorden en noordoosten van den Oranje-Vrystaat trek ken, naar Renter seint, zuidwaarts en nog een andore poging, om de Kaapkolonie binnen te trekken, wordt verwacht De Bntsche troepen hebben voeling met de achterhoede van den vyand en nieuwe afdeelingen worden per spoor uit het zuiden aangevoerd. Het invallende commando in het centrale district van de Kaapkolonie is sterk in het nauw gebracht In de Oranje-Riviorvallei lieten de Boeren veel paarden en wagen6 achter en trachtten door Meiring's Poort te retireeren, maar zy werden teruggeworpen door de Engel6chon, die den pas bezetten, en moesten oostwaarts terugtrekken in twee afdeelingen. Een van deze verloor verscheidene dooden en gevangenen in schermutselingen; zy werd teruggedreven in do Kcuga-heuvels. Waar deze tweede afdeolmg, ongeveer 200 man sterk, zich ophoudt, is onbekend. Men bericht, dat er verschillende troepen van den vyand tusschen Steynsburg en Ven- terstad zjjn, waarvan een onlangs uit den Oranje-Vrystaat de rivier is overgetrokken. De garnizoenen, onmiddeliyfc ten Zuiden van de Oranje-Rivier, zyn gewaarschuwd tegen volgende bewegingen in verband met den alge- meenen zuidwaartschen trek van don vyand. De troepen voor do verdediging van de Kolonie nemen snel in aantal toe en de Britsche troepen komen langzamerhand aan. Een duizendtal manschappen dor bereden infanterie worden nu te Port-Elisabeth ont scheept. Een bericht uit Kaapstad van den Sisten Januari maakt melding van een samentreffen tusschen de Boeren en een gedeelte van de strydmacht onder kolonel De Lisle, later versterkt door troepen, die kolonel Bethune zond. Het gevecht had plaats in geacciden teerd terrein, het Clanwilliain-di6trict. De Boeren sloegen op de vlucht, na de Engel sche troepen onder hevig vuur te hebben genomen. Hot verplaatson van den zetel der Trans- vaalsche regeering naar Bothasberg wordt ook in Transvaal8che kringen ais een zeer belangryk feit beschouwd. Bothasberg is ge legen in een streek, welke niet gemakkeiyk door Kitchener's troepen bereikt kan worden. Christiaan De Wet moet, naar gemeld wordt, nog een van Kitcheners vredesapostelen, die zijn mannen tot desertie kw .rn overhalen, hebben laten fusilleeren. Uit Pretoria wordt aan de „Daily Mail" geseind, dat lord Kitchener een vereenigde boweging, onder zeven generaals, op touw zet, naar do districten tusschen den spoorweg naar Delagoaba >1 en dien naar Natal, ten einde de Boerencominando's daaruit te ver dry ven, en alle voorraden, den veestapel, enz. uit dat gebied over te brengen naar Pretoria. Ëiykens een nader, achterstaand telegram schijnt dat bericht bevestigd te worden. Telegramiuc u. BLOEMFONTEIN, 1 Febr. (R. O.) De Wets commando is gezien door de voorhoede van kolonel Marshall's colonne. Zy trok gisteren tusschen Sanna's Post en Thabanchu naar het zuiden met twee wagens en een aantal Kaap sche karren. PRETORIA, 2 Febr. (R. O.) Er wordt thans door zeven Britsche colonnes een ge combineerde beweging gemaakt met hot doel oosteiyk Transvaal van den vyand te zuiveren. De troepen rukken voorwaarts van verschil lende punten van de spooriyn Johannesburg Pretoria en van de Delegoa lyn; ze rukken naar één punt op. KIMBERLEY, 2 Febr. (R. 0.) In een ge vecht met de Boeren by Ko/flofontem char geerde de Britsche bereden macht onder be dekking van geschutvuur. Zeventien Boeren sneuvelden, een aantal werden gewond en drie z(jn krygsgevangon gemaakt. [Wy vertrouwen dit bericht niet, dat aan Elandslaagte doet denken. Byna nooit toch hebben de Boeren den vyand de gelegenheid tot zulke charges gegeven.] LORENQO-MARQUEZ, 8 Febr. (R. O.) Twee duizend Boeren onder kolonel Blake (den aan voerder van het Ierache korps) bevinden zich op Portngeesch gebied, naar men gelooft met het doel de Boeren te be vry den die hier zyn. De Portugeezen besloten alle Boeren, die weigerden zich aan de Engelschen over te geven, naar Madeira te zenden. LONDEN, 8 Febr. (R. O.) Een telegram van lord Kitchener van gisteren, zonder op gave van plaats van afzending, meldt, dat de post te Modderfontein aan den Gatsrand (ten zuidwesten van Krugeradorp) door duizend Boer' i is aangevallen. Uit Krugersdorp werd een ontzetcolonne afgezonden, maar deze kon niet beletten, dat de post den Boeren in handen viel. Bijzonderheden ont breken nog, maar de te Modderfontein ge vangengenomen officieren en manschappen zyn te Vereeniging aangekomen. CLANWILLLAM, 8 Febr. (R. O.) Een patrouille kolonialen ontmoette de Boeren gisteren by Klipfontein. Na een gevecht van vyf uren verdreef zy den vyand uit zyn stellingen. Het dichte houtgewas maakte het ondoeniyk, de Boeren te achtervolgen. Dezen verloren drie man, de Engelschen leden geen verliezen. Kitchener's verkenners hadden gisteren een gevecht met don vyand by Doorn- rivier. LONDEN, 4 Februari. (R. O.) Een telegram van Lord Kitchener uit Pretoria van gisteren meldt: De verliezen by Modderfontein *yn: twee officieren gedood en twee gewonden. Het blyfct dat de post werd overrompeld in een euk- donkeren nacht onder hevige stortbuien. De Boeren waren ongeveer 1400 mau sterk met één kanon en een pompom. De colonne Campbell was in gevecht met een 600-tal Boeron, die teruggeslagen werden. Aan Engelsche zyde werden één officier ge dood, één ernstig gewond on 18 man gedood en gewond. De colonne van French, bj Bethel operee» rende en naar het oosten trekkende, dreef den vyand voor zich uit met zwakken tegen- stand. Er wordt bericht, dat de troepen van Da Wet zich bevinden ten zuiden van De Wetsdorp* BERLIJN, 4 Februari. (R. O.) In de Kamer van Afgevaardigden was heden de Kanaal- wet aan de orde. De minister Thlelen verdedigde het wets ontwerp, dat ten doel heeft de oeconomiseh* toenadering tusschen het Oosten en Westen, het op de markt brengen van beider pro ducten en ook de inlandsche en builen- landsche markten te bevorderen en de weer baarheid van liet land te verheogen. Wy zullen ons thans, zegt de minister, té water zoowel als te land in verkeerswegen verheugen, zooale geen der ons omringende Blaten. De heer Am Zehnhoss, lid van het Centrum, houdt het ontwerp van dit jaar voor n slechter dan het vroegere. Zyn Ryniandsche vnenden zouden het wette- ontwerp in dezen vorm moeten afstemmen. LONDEN, 4 Febr. AJ3.) De morgenbladen deelen mede dat de lfjst der ongelukken, Zater dag by de begrafenis voorgevallen, nier zeer lang is; er word-n geen gevallen metdoode- jyken afloop gemeld. KIEL, 4 Februari, (R. 0). Prins Heiuricb werd by de Engelsche vloot h la suite aan gesteld. BERLIJN, 4 Febr. (R. 0.) Ryksdag. Op een s vraag hoeverre de internationale erken ning van het pandrecht op schepen than* gevorderd is, verklaarde de Siaats-Secretari* het volgende: Wy besloten omdat de noodzakelijkheid van deze quaestie bestond om met do Neder- landsche regeenog een contractneele overeen komst op dit gebied te sluiten. De Nederlandsche regeering verklaarde zich bereid dat de Nederlandsche rechtbanken onx* daarop betrekking hebbende beslissingen zouden erkennen. LONDEN, 4 Febr. (R. O.) De „Times" ve«» neemt, dat keizer Wilhelm de koningin van Engeland benoemde tot kolonel van het regi ment Pruisische dragonders, waarvan ook koningm Victona kolonel was. (Dit is hetzelfde regiment, waarvan koning Eduard VII reeds tot kolonel benoemd was.) LONDEN, 3 Febr. (R. O). Een honderdtal meuöchen zyn gisteren in de verschillend* hospitalen opgenomen. De meesten leden aan bezwytningen of hadden lichte verwondingen; er hadden twee ernstige ongelukkon plaat# ten gevolge van het slaan van paarden. De „Hohenzollern" is voor Sneerness aan gekomen met bevel om den Keizer Dinsdag namiddag te Port-Victoria op te nemei. Heden woonden de Koning, de Koningin, de Keizer, de Duitsche kroonprins, de hertog van Saksen Co burg en alle Britsche prinsen en prinsessen den dien&t in St.-George's kapel by, daarop bezichtigden zy de keurige kransen in de kapel. De byzoiung van het iyk van Koningin Victoria in het mausoleum van Frogmore heeft morgenmiddag om drie uren plaats. CUXHAVKN, 8 Febr. Van het gestrande stoomschip „Sommerfeld" zyn door de redding» boot van het 2de vuurschip wederom 11 man van boord gehaald, die met de stoomloodsboot naar hier zyn gebracht. De kapitein en 10 man bevinden zich nog aan boord. LEIDEN, 4 Februari. Thermometerstandgisteravond om 8 nren 2° C. 28.4° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren —3° 0. 26.6° F., 's miudags om 12 uren —1° 0. 80.2J F., 's namiddags om om 4 uron 0.6° CL 32.9° F. By de hoden alhier gehouden openbar* verkooping van cokes m partyen van: 100, 50, 10 en 6 HL- waren de hoogste pry zen f 63, f 32, f 7 en f 3.26 en de laagste 63, f 82, f 6.60 en f 8.26. De mis8iön, die onze Koninginnen ver tegenwoordigden by de begrafenis van Koningin Victoria, zyn in Den Haag teruggekeerd. Men meldt van Het Loo aan het „Utr. DbL": De vroegere vertrekken van H. M. de Koningin-Moeder, gelegen in den vleugel van het paleis aan de zyde van het park, beneden, zyn thans alle ryk en smaakvol ingericht voor Z. EL H. den prins-gemaal, in siyl Louis XIV. Van den dag van het vertrek van HH. MM. tot heden is als het ware een leger van werklieden bezig geweest, om een en ander in orde te maken, zoo ook de vestibule, die mede van grooten kunstsmaak getuigt en ge heel in denzelfden Btyi is gerestaureerd. Het idee is, langzamerhand het geheele palels weer in te richten m den geest van den oorspronkeiyken bouwmeester Garot. De verschillende werkzaamheden goechieden onder toezicht van den intendant der Konink lyke paleizen, jhr. Hoeufft. H. M. de Koningm biyft dezelfde vertrek ken bewonen, die zjj vroeger reeds in ge bruik had, eertyda bewoond door Z. M. Koning Willem III, den rechter-bovenvleugeL Woensdagmiddag zullen op Het Loo aan komen 12 paarden, toebehoorende aan Z.K.H» den a. s. prins-gemaal. Het stoomschip „Bali°, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 8 Febr. van Marseille; de „Koningin-Regentes", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 8 Febr. te Genua en zette denzelfden dag de reis voort; de „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, arnv* 8 Februari te Southampton; de „Reichstag" vertrok 8 Februari van Rotterdam naar Oost-Afrika; de „Zaanland" vertrok 2 Februari van Amsterdam naar Buenos-Ayres de „Bogor" arriveerde 4 Febr. van Rotterdam te Padang; de „Lawoe" arr. 4 Febr. van Rotterdam te PadaDg; de „Prins Frederik Hen drik" vertrok 2 Febr. van Nieuw York naar West-Indiö; „de „Prins Willem IV", van Am«j sterdam naar West-In dié, passeerde 8 Febr. Ouessant; de Sindoro", van Batavia naar Rotterdam, vertrok ft Fehr. van Port-Baid.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3