N« 12560 Zaterdag S Februari. A0. 1901. fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van rgon- en feestdagen, uitgegeven. Dit noiuiner bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. LEIDSCH DA&BLAD. PHIJ3 DEZER COURANT t Voor Lelden per t maanden. i r» i i i I i 5 f l.lk Ruiten LotdeD, per looper «i waar agrotan geraatlgd tijn 1.80. Franco per poet t i J 1.65. PRUS DER AD VERTEN T1ÜN Van 1 6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt ƒ0.05 berekend. Leiden, 2 Februari. Gisteravond trad voor de afdeeling Leiden *an de „Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht" op mevrouw Godefroy, uit Nymegen. Spreek ster sprak over de twee groote bewegingen, die het sociale leven thans beheerschen: de arbeidersbeweging en de vrouwenbeweging; beide zyn ontstaan uit het ontwaken van zelfbewustzijn en sociaal bewustzijn in de vrouw en den arbeiderbeide hebben ten doel sociale rechtvaardigheid. Indien ieder der beide bewegingen tracht te verwezenlijken wat zy als haar ideaal ziet, dan zal de sociale rechtvaardigheid een stap vooruitgedaan hebben. Samenwerking tusschen beide partijen is mogelijk, maar samensmelting niet. Eerst wanneer de vrouwenbeweging haar dool bereikt heeft, de vrouw economisch en 1 politiek onafhankelijk hoeft gemaakt door haar ';de volle burgerschapsrechten verschaft te hebben, is de tijd déór voor de vrouwen zich op te lossen m de verschillende politieke partijen. Maar zoolang de vrouw geen politioke i rechten bezit, waardoor zU haar maatschappe- lyken en wettellen toestand kan verbeteren, moet iedere vrouw haar krachten wijden aan de vrouwenbeweging. De belangen van elke klasse of 6okse, die niet vertegenwoordigd is, worden steeds verwaarloosd; de belaDgen dei- kiezers gaan voor en daar de vrouw geen kiezer is, hebben de afgevaardigden nimmer tijd om aan de belangen der vrouwen te denken. En er bestaan zoovele onrechtvaardige wetten, de vrouw betreffend, vooral in ons Burgerlijk Wetboek, dat het voor do vrouwen ,een dubbele onrechtvaardigheid is, dat wy - zeido spreekster nimmer do aandacht onzor wetgevers kunnen vestigen op die wetten, die zoo dringend herziening behoeven. Sluit u dus aaneen, gij vrouwen, concen treert al uwe krachten op het verkrijgen van vrouwenkiesrecht, dan zult gi) den weldadigen invloed, dien gU in uw gezin uitoefent, ook in dat groote gezin, den Staat, kunnen uit oefenen. Vrouwenkiesrecht bestaat reeds in 4 Staten van Amerika (sinds 1869) en 3 Staten van Australië. De gouverneurs dier Staten verklaren, dat vrouwenkiesrecht de sociale wetten steeds doet zegevieren, een verede lenden invloed op den verkiezingsstrijd uil- oefent en een verbetering van het moreel gehalte der afgevaardigden ten gevolge heeft. De vrouwen vragen in deze ernstige tjjden het kiesrecht, omdat mannen en vrouwen samen moeten werken om tot een bevredi gende oplossing van de sociale quaestie te komen. Het socialisme geeft een eenzijdige oplos sing van de sociale quaestie, het ziet in de sociale quaestie slechts de economische quaestie en beperkt «He economische quaestie nog tot een arbeidaraquaeslie. Het ziet geheel over het hoofd, dat de sociale quaestie voorname lijk een moreele quaestie is. Wij moeten, zoo eindigde spreekster, altru ïsten vormen vóór wi) socialisten kunnen vormen. Aan liederen en zangen b(J gelegenheid van het huwelijk van Koningin Wilhelmma en Hertog Hendrik ontbreekt het niet. Dagelijks ziet men er verschenen, van meer en minder qualiteit, bekroonde en niet-bekroonde. Bijzonder noemen wjj het zoo welgemeende Koninginnelied" van onzen stadgenoot den heer E. ft., dat op muziek is gezet ook door een stadgenoot, den heer C. A. Bonten, die aldus weder een proef heoft afgelegd van zijn componisten-bekwaamheid. Dit volkslied is met accompagnement voor piano. Verder verscheen er nog een aardig „Bruids lied voor onze Koningin" door Anna Vos, alleen voor zang tweestemmig en met piano begeleiding éénstemmig. O*. 7 Februari a. s. zal van het 4de regiment infanterie alhier een detachement ter sterkte van 3 officieren en 100 onder officieren en minderen naar 's-Gravenhage worden gezonden, ten einde mede don weg, langs welken de Koninklijke huwelijksstoet voorbijtrekt, af te zetten. Bedoeld detachement zal op genoemden datum te 6 u. 6 min. 's morgens vertrekken en in den loop van dien dag alhier terugkeeren. De „Sts.-Crt." bevat de statuten der vereeniging „Bethesda", alhier. De ambtenaar by 's Rijks directe belas tingen E. Scherphuis te Lisse is verplaatst naar Amsterdam. Bij de Leidscke Spaarbank is in de maand Jan. ingelegd f 62,695.07 en terugbetaald f 59,966.17s, terwijl zijn afgegeven 94 nieuwe en geheel afgelost 61 boekjes. Het gezamenlijk tegoed der 11,836 inleggers bedroeg einde Januari f 2,193,734.36 waarbij nog komt de rente over 1900. De heer Von Wage, hoofdinspecteur by de administratie der zeemacht heeft naar men verneemt eervol ontslag aangevraagd. De Portugeesche gezant by ons Hof, graaf De Sólir, die eenigen tyd geleden door zyn Regeering naar L - sabon werd opgeroepen, «ordt Maandag a. s. in Den Haag terug verwacht tot weder inaezniog van zyn plaats ln het corps diplomatique ter gelegenheid van Hr. Ms. huwelyk. In het district Enschedee is gekozen tot lid der Provinciale Staten van Overysel de heer G. Elhoret (antir.) met 2382 stemmen. De heer Ter Kuile (lib.) verkreeg 2328 f-emmen. Gisteravond hield de Vereeniging voor Gemeente- en Volksbelangen te Rotterdam onder leiding van den heer H. J. Meerkamp van Embden een openbare vergadering, ter bespreking van de aanhangige wyziging in de concessie der Rotterdamsche Tramweg- maatschappy. Aan het debat daarover werd door verschillenden deelgenomen en hoewel niet bleek van principieele tegenkanting tegen de wyziging der trekkracht, werden toch de bezwaren tegen het ontwerp-contract breed uitgemeten. Er waren er, die zich niet kon den vereenigen met de bedongen verlenging der concessie met vier jaar, omdat daardoor de Gemeente nog langer de winsten nit dit winstgevend bedryf zou moeten derven, en het was trouwens ook niet noodig, dat dit geschiedde, nu de hoeren Muller en Van den Berg hadden aangetoond, dat de positie niet zoo door de Maatschappy werd b9heeracht, als B. en Ws. het hadden doen voorkomen. Vervolgens kon men het niet vinden met het beding, dat de Gemeente verplicht was om na expiratie van de overeenkomst het materieel over te nemen der maatschappy en wenschte dit veranderd te zien in een recht. Dan waren er de vaste stopplaatsen, die tegenkanting ontmoetten, terwyi zeer lang werd stilgostaan by de beweerde ongeschikt heid van verschillende straten vanwege de smalheid om door trams te worden bereden en by het vermeerderd verkeer op nu al zeer drukke kruispunten, in verband waar mede verschillende wyzigingen aan de hand werden gedaan. Het resultaat was dan ook, dat met nagenoeg algemeene stemmen een motie werd aangenomen, waarby het bestuur werd opgedragen tot den Raad het verzoek te richten de overeenkomst in haar tegen- woordigen vorm niet aan te nemen. Verschillende Raadsleden en andere auto riteiten woonden de vergadering by. Het stoomschip „General" (uitreis) arri veerde 31 Januari te Napels; de „Herzog" (thuisreis) vertok 31 Jan. van Zanzibar; de „Potsdam", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 1 Februari Prawlopoint; de „Prins Haunts" arriveerde 1 Febr. van Amsterdam te Paramaribo; de „Prins Willem III" vertrok 2 Febr. van Paramaribo naar Amsterdam; de „Soerabaia", van Rotterdam naar Java, pas seerde 1 Febr. Bovozier; de „Prins Willem IV" vertrok I Febr. van Amsterdam naar Suri name; de „Telamon" vertrok 1 Febr. van Amsterdam naar Batavia via Liverpool. Abbenes (gem. Haarlemmermeer). Aan de zoldering der openbare school te Abbenes kwam een begin van brand voor, welke nog intyda bemerkt en gebluscht werd. Dezer dagen werden by don heer B., te Abbenes, een zeker aantal kippen vermist. Niet minder dan 32 werden gedurende den dag dood op het erf of daarbuiten gevonden, waarvan vele min of meer kenteekenon droe gen, dat zy door een hond gebeten waren. Aikemado. Het aantal ingeschrevenen voor de nationale militie van de lichting 1902, beloopt hier 43, tegen 44 voor de lichting dezet jaars. Bodegraven. In onze Landbouwafdeeling hielden we krygaraad van de boerengeneraals, ten minste dat vertelde de spreker voor dien avond, de heer A. Okkinga. Hy noemde zich zelf adjudant en deelde mode, hoe het slagveld verkend en do verschillende legerafdeelingen gebruikt moesten worden. Zyn oorlog was echter geen bloedigo, maar een vreedzame. De stryd van den boer tegen het water, het onkruid, enz., gesteund dour de meststoffen, waren deze zyn troepen. Aldus zyn beeld spraak voortzettende, deelde spreker het voornaamste mede uit de bemestingsleer en de behandeling der weilanden. De meeste generaals gingen voldaan over den goeden raad van den adjudant naar huis. In de huishoudeiyke vergadering van ons Nutsdepartement zyn benoemd als com missarissen van do Spaarbank de heeren H. Le Ooultre, W. Yan der Giesen en J. Van der Schenk; als commissarissen voor de Bewaarschool de heeren J. L. F. De Meyere en H. Goebel; als commissarissen van de Volksbibliotheek de heeren H. Le Coultre en T. Sanders en als leden voor de commissie tot het nazien der rekening van de Spaarbank de hoeren W. A. De Favauge en J. J. Heusdens. Benthuizen. Het aantal ingeschrevenen voor de nationale militie voor de lichting van 1902 bedraagt in deze gemeente 7. Leiderdorp. Op 1 Januari 11. waren In deze gemeente woonachtig elf houders van honden karren. Het in8chry vingsregister voor de nationale militie der lichting 1902, bevat de namen van 18 lotelingen; acht daarvan hebben reden van vrystelling als te zyn eenige wottige zoon of wegens broederdienst. Noordwjjkerliout. Als onze gemeente een kroniekschry ver ryk was, zou hy ongetwyfeld de afgeloopen week met votte letters in zyn chronologie hebben aangeduid. Wie onzer had zich vóór een halfjaar voorgesteld, dat de eerste gezellige avond in dit seizoen ons zou worden geboden «foor een eigen muziekkorps? Sn toch is dit het geval geweekt. Dank z(J den goeden wil en het volhardingsvermogen van een voldoend santAl maniyke Ingezetenen, den flnancieelen steun van tal van andere en den vermoedeiyk incerlyken nan^raog, om op het gebied van toonkunst iets tot stand te brengen, van den directeur den heer A. Bervais, hadden we vóór vier maanden ongeveer het genoegen de geboorte te kunnen berichten van ons fanfarekorps, dat by don doop den ptötischen naam van „De Echo der Duinen" ontving, en nu reeds toonde de jonggeborene voldoende kracht te bezitten, om zich te vertoonen aan een even verrast als verbrasd publiek. Hulde te brengen is plicht. Na eon première voor donateurs en kunstlievende leden, die natuur- ïyk een meer intiem karakter droeg, had op den avond van den laatste van Louwmaand de eerste publieke uitvoering plaats. Ons korps zag er kranig uit. De nieuwe kópi, blauw met zilver, kleedde goed en de in het avond licht fonkelende instrumenten schenen niet alleen tevens de harten in gloed te zetten van hen, die ze straks zouden bedienen, maar ook van de tal ryk opgekomenen, die het café „Het Wapen van Noordwykerhout" vulden, 't Was eivol en een feesteiyke stemming was de heer8chende. De president van het korps, de heer L. J. Mens, trad voor het voetlicht. Met eenige welgekozen woorden riep hy den aanwezigen het welkom toe en dankte hy voor den ver leenden steun. Daarna nam de directeur, de heer Bervais, het woord, om te doen uit komen, dat men zich niet moest voorstellen, reeds dozen avond flja muzikaal genot te smaken, maar dat de avond alleen moest bewyzen, wat toewyding en volharding in vier maanden tyds vermogen. En toen maakten we kennis met „La première", het eerste nummer op het programma, uitgevoerd door ons fanfarecorps. Dat programma bevatte een tiental nummers, waarby mondelinge voor drachten het instrumentale gedeelte afwis selden. Wat het fanfarekorps presteerde zal niemand hebben teleurgesteld en mocht de directeur ons geen fijn muzikaal genot hebben voorge spiegeld, dan sloeg dit ln geen geval op het door hemzelf voor piston on orgel gearran geerd en voorgedragen „Standchen" van Schubert, waarby de president de orgelparty uitvoerde. Wat de mondelinge voordrachten aangaat, niemand ral hierin zeker de kroon onthouden aan den heer Van den Ende. Om van de andere niet te spreken, had zyn toegift „Laura maak licht" by zonder veel by val en verwekte zyn creatie van een „Uilenspiegel" groote hilariteit, vooral ook ten gevolge van zyn kleeding, als men die zoo nog heoton mocht. Alleen hy wachte zich voor overdrijving. Baf, de kastelein in hetzelfde etuk (de heer De Winter) en de nette juffrouw by den commissaris (de heer Meeuwenoord) in een ander etuk, waren ook heel goed. Wie niet barteiyk heeft gelachen is een rechte Nurks geweest. Wanneer we nu nog vermelden, dat de biyken van sympa thie, die hot fanfarekorps tyden6 de uitvoering ontving, meermalen het spelen van: „Lang zal hy leven", noodzakelijk maakten, is het zeker niet gewaagd te zeggen, dat deze „Eerste gezelligo by eenkomst" tevens een genotvolle is geweest. Ook deze perzik smaakt naar meerl Onder vele biyken van belangstelling vierde de heer J. Bouwmeester, postbode alhier, zyn vyf-en-twintigjarig jubileum in dienst by de post. We hopen hierop nog nader terug te komen. tiegstgeest. By het bostuur van den „Marendykpolder is thans van Gedep. Staten terugontvangen de „Verordening op de kaden, molentochten en slootan", goedgekeurd op den &jten Januari 1901. S&sseiiiiciin. Het aantal kinderen, op 1 Januari 1901 in deze gemeente aanwezig en vallende in den leerplichtigen leeftyd, be draagt 322. Het aantal ingeschreven personen vcor de nationale militie bedraagt in deze gemeento 17. Voorhout* Het feest, dat op den dag van het huwelyk van H. M. de Koningin van gemeentewege aan de schoolkinderen zou worden gegeven, wordt uitgesteld wegens het heer8chen der mazelen, waardoor nog steeds do school voor de helft ontvolkt is. Loop van de bevolking gedurende 1900: De bevolking bestond op 1 Januari 1900 uit 898 m. en 673 vr., totaal 1571 inwoners. Vermeerd. door geboorte 31 j. 24 m., tot. 55, vestiging 97 m. 38 v., 136 Geheele vermeerdering 128 m. 62 v., tot. 190. Vermiud. door overiyden 19 m. 13 v., tot. 82. vertrek 105 m. 44 v., 149. Geheele vermindering 124 m. 57 v., tot. 181. De bevolking bestond dus op 31 Dec. 1900 uit 902 m. en 678 vr., totaal 1680 personen. Het aantal kindoren van leerplichtigen leeftyd bedroeg op 1 Januari jl. 258. Hiervan waren op 15 Januari slechts 162 als school gaande op de gemeenteschool ingeschreven verschillende kinderen echter bezoeken de R.-K. Meisjesschool en de Christ, byz. school te Sassenheim. Roeloi'-Arendsveen. De tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" van Lisse, gaf Donderdag avond een openbare uitvoering in de zaal van den heer G. Marinkelle alhier. Voor een talrijk publiek werden achtereenvolgens opge voerd: „Het Testament van Oom Jan", biyspel in 4 bedryven „Een nacht in het cachot", komische solo-scène, „Knoopen in den Zak doek", biyspel in 1 bedryf, en „Een verlaten Echtgenoot", komische voordracht. De stukken, die bepaald van studie getuigden, en telkens een gullen lach ontlokten, werden aandachtig gevolgd. De avond vloog ommuziek en dans verhoogden nog de feestvreugde, die de aanwezigen bezield. Eerst laat ln den nacht keerden de vele bezoekers, zeer voldaan, naar hun woningen terug. Gisteren, Vrydag, genoot de R.-K. parochie alhier, de eer van een bezoek van mgr. Van Baars, bisschop van Cura^au, die te 12 uren aan de pastorie afstapte. W&rmoud. Het voorloopig gesloten In- 8chryving8regi8ter der nationale militie voor de lichting 1902 bevat 13 namen van inge schrevenen. ZegwA&rd-Zoetermeer. In deze gemeenten zyn voor de nationale militie ingeschreven: te Zegwaard 17, waarvan 6 reden tot vry stelling zullen opgeven, en te Zoetermeer 16, waarvan er 4 reden tot vrystelling zullen inbrengen. Het aantal kinderen, geboren in 1888 tot en met 1894, die onder de leerplichtwet vallen, bedraagt te Zoetermeer 192 en te Zegwaard 247. Vereeniging tot Bevordering der Bouwkunst te Leiden. 40ste Vergadering, gehouden in het Nutsgebouw. Aanwezig waren 23 leden en 8 introducés. Aan deze vergadering ging vooraf een kunst beschouwing van het fraaie plaatwerk: „Het Kouinkiyk Paleis te Amsterdam", welwillend afgestaan door den heer D. Van Lith. De voorzitter, de heer Van Ruyven, opende met een toepasseiyk woord deze eerste ver gadering in het mouwe jaar in de nieuwe eeuw. Het jaarverslag door den secretaris uit gebracht mocht aller goedkeuring wegdragen. De voorzitter deelde allereerst rnedo, dat de op het convocatie biljet vermelde kunstbe schouwing van de „Plannen der Lichtfabrieken te Haarlem", door het groot aantal teekecingen, aan deze plannen verbonden, onmogeiyk nu gehouden kon worden. In een volgende ver gadering zullen de teekeningen seriesgowys opgesteld worden. Alsnu was het woord aan de heer Henri Huinck, lid der firma Huinck Vanlmhove, te Rotterdam. Genoemde heer trad niet als spreker op in deze vergadering, doch als practisch man om de aanwezigen in kennis te stellen met al de nieuwste snufjes op het gebied van bouwmaterialen. Te dien einde had de firma er voor gezorgd, dat er in de zaal aanwezig was een exquise collectie monsters van deze materialen, die de aanwezigen zicht baar kon overtuigen van de magniüque hoe danigheden der door deze firma geïmporteerde artikelen. Allereerst kregen wo te zien het nieuwe materiaal Monoliet, dat in den vorm van een steen met succes wordt verwerkt voor vloeren, wandbekleedingen, enz. Vervolgens den „Glas- steen", een fraai artikel, dat door vermen ging met diverse oxydeo verschillende fraaie kleuren kan aannemen. De eersto fabriek hiervan werd opgericht te Lyon, in 1897, met een kapitaal van f 1,500,000. Een artikel, dat by voldoening ln het gebruik een groote toekomst te gemoet gaat, is de geperste turfsteen „Porflt", dat speciaal ge bruikt wordt voor de bekleeding van urinoirs. By gebruik van dit materiaal wordt aan do hoogste hygiënische eischen voldaan, en de dure duinwater-besproeiing is totaal over bodig. Jammer, dat het voor de importeurs zoo hoogst moeiiyk is, in ons land een nieuw, coch inderdaad goed artikel te introduceeren. Wy Hollanders geven wel attesten dat het artikel goed bevalt, doch nabestellen ho maar. Men hangt nog te veel aan do conservatieve gebruiken op dit punt, zeide de heer Huinck. Vervolgens werd behandeld het „Draadglaa", dat de inderdaad gunstige eigenschap heeft by breuk aan den inwendigen draad te biyven hangen. Ook de „Glazen bouwsteenen", „Glas tegels" en het „Marmergias" zyn artikelen, die by een betrekkelijk lagen pr(Js door bun doelmatigheid verdienen verwerkt te worden. Er was ook aanwezig een nieuw model „Dakroeden"; dit zyn stalen roeden met lood- bedekking, die door de enorme storkte aan de firma reeds ontzagiyk veel nabestelling hebben bezorgd. Te bezichtigen waren tevens gedeelten vloeren van mozaïek, zeer fraai van kleur en samenstelling. Deze vloeren worden door de eigen werklieden der firma gelegd. M idat nog besproken was de Ijzersteen en het practisch „Houtparket", besloot de heer Huinck zyn interessante mededeelingen. Zonder enigen zweem van humbug heeit de firma bewezen, dat op het gebied van nieuwe bouwmaterialen het adres der firma Groote Draaisteeg te Rotterdam voor heeren bouw kundigen het adres by uitnemendheid is. Met groote belangstelling werden in de pauze de artikelen bezichtigd en nader verklaard. Alsnu werden door de debat-commissie de volgende vragen ingeleid: lo. Is het niet mogeiyk, dat de Vereeniging er by heeren architecten op aandringe, de pryzen van bestekken en teekeningen lager te stellen dan dit tot heden het geval is? Indien dit mogeiyk ware, zouden veel onder aannemers dit toejuichen. 2o. Kunnen wy als leden der Vereeniging L b. der Bouwkunst er by heeren architecten op aandringen de bestekken en teekeningen op andere plaatsen dan in cafó's ter inzage te leggen en de aanbestedingen op die plaatsen te houden? 3o. Verdient het geen aanbeveling in de bestekken vertrouwbare tarieven te hebben, in verband met den kostenden prys van de materialen op het tydstip der besteding? Als rapporteur voor de „Debat-commisale" trad op de heer A. T. Kraan, terwyi aan het debat deelnamen de heeren D. v. Lith, J. A. Verhoog, W. Splinter, A. L. Verhoog, G. De Vink, G. F. Bartelaman en de voorzitter. Wat betreft de eerste vragen werd beelcten, dat er namenB de Vereeniging by de heeren architecten beleefd op aangedrongen zal wor den, dat door de architecten zelf het initiatief genomen worde, in deze inderdaad belangryke zaak een gunstig besluit te nemen, om zoo doende aan deze alleszins biüyke wenscüen te voldoen. De voorzitter stelt voor naar aanleiding der laatste vraag er op aan te dringen, dat in de bestekstarieven de pryzen gesplitot zullen worden, naar verhouding van den kubieken inhoud der bewerkte materialen. De heer J. A. Verhoog maakte nog de opmerking, dat een deugdeiyk tarief vaak op publieke aanbestedingen achynbaar tot een paskwil wordt gemaakt, door de onbesuisd lage inBchry vingen van enkele aannemers. Door het inmiddels gevorderde uur werden enkele punten der agenda aangehouden. In de Februari-Vergadering zal optreden ais spreker de heer Willem 0. Brouwer over de Plateelbakkerij, enz. hetgeen onder applaus vernomen weid. De voorzitter sluit de verga dering. F. A. W. Gemeenteraad van Lisse. Tegenwoordig al de leden; behalve de heer van Stockum. Voorzitter: de Burgemeester. Deze deelt mede, dat zyn Ingekomen: a. Missive van God. Staten ter begeleiding van de goedgekeurde Gemeentebegrooting voor 1901. b. Procesverbaal der op 27 Dec. 1900 plaats gehad hebbende opneming der boeken en kas van den gemeenteontvanger, waaruit biykt, dat op dien datum in kas was f 2327.44 en dat de boeken en bescheiden in orde waren. Beide stukken voor kennisgeving aangenomen. c. Verzoek van de werkvrouw van het Raadhuis om verhooging harer jaarwedde. Wordt besloten die jaarwedde te stellen op f 60. d. Een schryven van het Hoofd der open bare schooi, houdende verzoek, om met het oog op het toenemend aantal leerlingen het personeel met 1 April a. e. te vermeerderen met 1 onderwyzer, en het aanschaffen van 24 nieuwe schoolbanken, wordt wat het eerste punt betreft aangehouden tot een volgende vergadering, terwyi tot het aanschaffen van schoolbanken wordt besloten. e. Verzoek van den gemeentewerkman J. Beyk om verhooging zyner jaarwedde. Wordt vastgesteld op 460. Missive van Burg. en Weth. van Hillegom onder by voeging van een Raadsbesluit in ver band met het aanvragen van concessie voor den aanleg eener telephonische verbinding tusschen de gemeenten Lisse, Hillegom en Sa88enheim, met verzoek tevens dat de Raad van Lisse oen dergeiyk besluit nome. Conform dit verzoek besloten. De Voorzitter brengt ter tafel een concept besluit tot verhooging der begrooting voor het dienstjaar 1900 ln ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van ƒ651.16. Wordt met algemeene stemmen vastgesteld Aan de orde zyn thans eeDige benoemingen. I. Stembureau. o. Tweede Kamer: de heeren A. VanderMey enJ.Riggel. Plaatsvervangers: C. H. Wolff en M. Van der Veld. b. Provinciale Staten: de heeren A. Van der Moy en C. H. Wolff. Plaatsvervangers: J. Riggel en G. Blokhuis. c. Gemeenteraad: de heeren A. Van derMey, M. Van der Veld en C. H. Wolff. Plaats vervangers: D. J. Van Stockum, J. Riggel en R. Huyg. Als plaatsvervangend Voorzitter wordt aan gewezen voor de Tweede Kamer en Prov, Statende heer R. Huyg; voor den Gemeente raad: de heer G. Blokuuis. II. Commissie Schuttery. De hoe ren 0. H. Wolff en M. Van der Veld. HL Commissie tot wering van Schoolverzuim. Uit de door Burg. en Weths. opgemaakte aanbeveling worden benoemd de heeren Jhr. P. F. A. J. Von Bönninghausen, J. C. Zaneveld, H. Kingma, C. L. F. De Meulder, A. Guide- mond, J. W. Lefeber en J. Pynacker. Nadat nog besloten is tot vernieuwing van de brug aan den Achterweg by de Voortlaan, sluit de Voorzitter de Vergadering.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1