Bloemisterij of Boem Kery. (Jit Kaapstad wordt geseind, dat het aantal recruten, die daar en in omliggende gemeenten voor de stadswacht z(jn aangeworven, thans 10,000 man bedraagt en dat de eerste aldeeling daarvan heden m lunctie zal treden. Dagelijks worden contingenten recruten naar Piketburg gezonden om do Boeren tegen te houden, die reeds lang, om de posities der Ëngelschen heen, Zuidwaarts zyn getrokken. Een telegram uit Batharst meldt, dat nieuwe gevechten hebben plaats gehad. Men heelt in den nacht van 14 op 15 Januari duidelyk kanonvuur gehoord. Er zyn echter geen olficieele berichten c^tvangen. Dit telegram noemt niet de plaats, waar de gevechten zouden hebben plaats gehad. De Partj8che „Herald" zet er boven: „Ge vechten by Bathurst", maar dit opschrift Jykt niet heel waarschijnlijk, daar het plaatsje gelegen is in het Zuidoosten der Kaap kolonie, dicht bij de havenplaats Port Alfred (tusschen Port-Elisabeth en Oost-Londen) en aan den spoorweg van dit plaatsje naar Grahamstown. De South African League heeft tegen 21 Januari een vergadering uitgeschreven om do krijgswet af te kondigen voor de geheele Kaapkolonie. Twee berichten uit de „Daily Mail" van wervinga-eiithusiasme luiden als volgt: In de Kaapkolonie wordt nu een klein korps opgericht van Duitsche boeren, die, alhoewel slechts genaturaliseerde Ëngelschen, toch zeer veel geestdrift toonen. Het tweede bericht is, dat te Sydney Storm werd geloopen voor het werfkantoor en dat men zooveel haast had om zich op te geven, dat de cavalerie gerequireerd werd om de liefhebbers terug te houden. Het stoomschip „Monarch" met 1100 paar: den aan boord is van New-Orleans naar Kaapstad vertrokken. De officieels ver liezenly sten vermelden nog 7 gesneuvelden, 1 doodeiyk en 7 zwaar gewonden by Nooitgedacht op 5 Januari, verder by verschillende gevechten 4 dooden, 10 gewonden en een luitenant krijgsgevangen (by Ylakfontein op 12 Januari). Verder is er een lange Ityst van dooden, meest aan typhense koorts, die zeventig namen bevat en gevolgd wordt door eenlyst van levensgevaarlijke zieken, die anderhalve kolom van de „Times" in beslag neemt. Uit Pretoria wordt aan de „Standard" ge meld, dat hot commando van Beyers, 1200 man sterk en van acht kanonnen voorzien, noord oost waarta van den spoorweg Pretoria Elandsfontein oprukt. Het was dit commando, dat Zuurfontein en Kaalfontein aanviel en dat nu schynt te trachten gemeenschap te krijgen met Botha's troepen, die do Ooster- spoorwegffjn naar Delagoabaai onveilig maken. Een belangrijk© strijdmacht van do Boeren wordt bijeengetrokken in de districten Bethel en Ermeloo. In de 20,000 ruiters, die Kitchener nu plotseling door de Engelsche regeering zullen worden geleverd, zijn begrepen, zooals m^n weet, 10,000 man politietroepen van Badei> Powell. Die 10,000 zijn echter niet geheel by elkaar. De rocruteering gaat zoodanig, dat er volgens mededeeling van de werfofficieren einde Januariduizend by elkaar zullen zyn. De werving staat reeds maanden open; het kan op deze wyze du3 1902 worden-vóór de 10,000, die de helft der versterkingen uit moeten maken, kompleet zyn. De eïsehen by het af te leggen examen in de rykunst zyn nu verminderd; het springen Is o. a. ver vallen. Dat zullen de Boeren ze dan ook wel leeren. De Engelsche troepenmacht in Zuid-Afrika bedraagt nu 17 regimenten cavalerie, 54 batte- !ryen artillerie, 16 compagnieën artilleristen, 114 .bataljons infanterie, 20 bataljons Yeomanry, etteiyke tientallen koloniale korpsen, behalve .byzondere afdeelingen, zooals genie, inten dance, geneeskundige dienst, spoor wegafdee- 'lingen, enz. De artillerie werkt met meer dan 20 verschillende soorten geschut. De Boeren hebben er hoogstens 8 gehad. Laffan seint, dat het uitlanders-comité te Durban een lyst opmaakt van „ongewenschte personen", die ambtelyke betrekkingen be- kleeden in Transvaal. De typhus breidt zich uit in het district Pretoria. Majoor Kilkelly, die het hospitaal van de yeomanry bestuurt, hoeft dringend gevraagd om uitzending van verpleegsters. BUITENLAND. Duitiwohland. Volgens de avondbladen wees de Keizer .in zyn toespraak gisteren, by gelegenheid van het 200-jarig bestaan van het koninkryk 'Pruison, in het Tuighuis tot de marine-olfi- eieren gehouden, er op, dat de ontwikkeling 'der marine eng verbonden is aan die van het 'kopinkryk Pruisen. De groote keurvorst heeft het eerst het denkbeeld gehad een vloot te vormen en zyn verbiyf in de Nederlanden, welks hoogstont- Jwikkelde scheepvaart toen voorbeeldig was, heeft zyn voorvader ryke gelegenheid gegeven tot studie. De marine is dus, evenals het Huis Hohen- kollern, aan het Huia van Oranje voor deze Opwekking door het gegeven voorbeeld, grooten dank schuldig. De Keizer hoopt, dat het hem ook verder gelukken moge de marine naar haar betee- kenis te ontwikkelen en wekte op tot ruste loos voorwaarts streven in die richting. In het Huis van Afgevaardigden maakte de voorzitter, dr. Kroecher, bekend, dat de Keizer hem had opgedragen zyn gelukwen- jechen aan het Huis over te brengen. De Keizer liet het Huis zyn dank overbrengen en Voegde daarby, dat hy zich ten volle bewust was, dat de koningen van Pruisen nooit datr gene hadden kunnen doen, wntxein de wereld geschiedenis haddon bereikt, ais zy niet een volk als het hunne achter zich hadden gehad, dat hun zulko voortreffelijke officieren, solda ten en ambteaaren van eiken rang had geleverd als zelden een ander volk heeft gehad. De Keizer sprak zyn va6to vertrouwen uit, dat de geest, die Pruisen op de tegenwoordige hoogte had gevoerd, door alle eeuwen been het volk zal biyven bezielen in dezelfde mate als tot dusver. De heer Kroecher liet daarop, uit naam van alle gekozen vertegenwoordigers van het volk, de gelofte volgen, dat het volk in de toekomst het Vorstenhuis even getrouw zal zyn. De afgevaardigden stemden ten slotte in met den gebruikeiyken H och-roep op den Keizer-Koning. Kex-iiolftfote l-5erieh*©ii# Oude-Wetering: Remonstr. Kerk. Zondag geen dienst. AC AJDEJÜIENIEU WS. Leiden: Aan de universiteit alhier is bevorderd tot doctor in de Nederlandsche letteren de heer S. P. Haak, geboren te Zutfen, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „Paulus Merula, 1558— 1607." Geslaagd zyn voor het theoretisch tandheel kundig examen mejuffrouw E. H. Esser en de heer J. F. S. Esser; voor het arts-examen eerste gedeelte de heer J. A. Audier. De heer P. R. Campert is bevorderd tot arts. Groningen: Geslaagd is voor het late gedeelte van het arts-examen de heer K. Klein, cand.-arts. M.ttrlttber Icliteu. Lelden, 18 Jan. Ter markt werden beden aan gevoerd: Stieren 14 stuks 67 a 100. Kalf- en Melkkoeien 126 stuks 106 a ƒ236. Varekoeien 162 stuks 87 a ft12. Vette Ossen en Koeien 194 stuks f 118 a f 266. Graskai veren stuks fa fKalveren (vette) 61 stuks/' 60 a f 105. Kalveren (magere) 28 slaks f 6.— a f 22. Hamels (vette) stuks f a filamels (magere) stuks fafSchapen (vette) 793 stuks f 16.a f 30.—. Schapen (weide) 381 stuks f 12.a f 20.Lammeren (magere) stuks f af Varken» (magere) 68 stuks f 15.a f 30.Varkens (vette) stuks fa f per KG. Varkens (biggen) 45 stuka f 4.75 a f 13.Paarden stuks f a f Veulen9 stuks f a f Bokken of Geiten 4 stuks f 2.60 a f 5. Ter markt aangevoerd 496 rnnderen, 89 kal veren, 1174 schapen, Iammeiea, 68 varkena, 45 biggen, paarden,veulens, 4 bokken of geiten. Ter wekelykscbe Kaasmarkt aangevoerd 29 partijen. Besteed werd voor Goudsche Kaas van f 18.tot f 26.Derby-Kaas van f tot f Leiascbe Kaas ue 150 KG. f tot f Edammer Kaas 2de qual. f tot f Aan de stadswaag gewogen 18 partyen, 655 stuks, wegende 3965 KG. litreclit, 18 Januari. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 10 wagens, te zamen wegende 2000 kilo. De prijzen waren: late qual. f 23.a f 24.50, 2de qual. f 20.50 u f 22.zwaardere f a fper 50 kilo. Handel matig. Hoorn, 17 Januari. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 59 stapels kaas, wegende 21,514 kilo. Hoogste marktprijs voor kleine f 23.50, commiesie ƒ28.00, middelbare fper 60 KG. London, 17 Januari. Ter Veemarkt zrjn aange voerd: Kunderee 1000, Schapen en Lammeren ïOO, Kalveren 30, Varkens 130. Prijzen: Beate Run deren 2/4 a 4/6, Schapen en Lammeren 8/2 a 6/9, Kalveren 3,6 a 6/-, Varkens 2 8a 44. ooiiieaaui, 17 Jan. Noteering van de Beurs- eommieaie. Moutwijn f 10.25 per HL Zonder lusi en xonuer belasting, bpoehng f O.60. Noteering vau de Makelaars. Moutwyn f 11. Jenever f 16.idem Auieterd. prosi f 16.60. Noteering van don Distillateursbond. Moutwjjn ƒ11.Jenever ƒ16.Amst. Proei ƒ16.60. LEIDEN, 18 Januari. In de vergadering, gisternamiddag op het Raadhuis alhier gehouden met de sub commissie voor het nationaal huldeblyk aan H. M. de Koningin, werd allereerst verslag uitgebracht door den heer J. A. Van Hamel, als penningmeester, waarvau de uitkomst is dat in het geheel na aftrek van de kosten f 4697.857a zyn byeenverzameld. Daarna kwam aan de orde de bespreking van eonige feestelykheid op den dag van het huweiyk van H. M. de Koningin. Er ie besloten om een uitdeeling van brandstoffen en spyzen te doen plaats hebben aan de armen van alle gezindten. Voorts zal er waarschyniyk een volks concert plaats hebben op de Koornbeursbrug, terwyi de liedertafel „Arion", de Leidsche tooneelvereeniging „Jacob Cats", de gymnas tiek- en schermvereeniging „Hercules" en het Btudentenmandolinen-gezelachap „Lojarkoff" zich bereid hebben verklaard om een feestavond te organiseeren, dit laatste waarschyniyk op een andereD dag. Zooals gevreesd werd, is de heer K. T. Caron overleden. Had hy zich reeds als stationschef hier ter stede veel vrienden gemaakt, nadat hy zich door ziekte genoodzaakt zag zyn ontslag te vragen en zich als industrieel hier ter stede vestigde, had men te meer gelegenheid zyn prettlgen omgang met iedereen op te merken. Zyn vele vrienden waardeerden hem zeer en voor zyn familie, die plotseling de vele bowyzen van belangstelling in feestvreugde, nog pas enkele dagen geleden hem toege zonden, zal zien veranderen in teekenen van rouw, ls zyn afsterven een groot verlies 1 Maar zy kan verzekerd zyn, dat vele en vele stadgenooten treuren met haar over dit treffend scheiden 1 De Engelsche mail wordt morgenochtend alhier verwacht. By het vertrek van het Koninkiyk echt paar uit Den Haag., in den avond van 7 Februari, naar Het Loo, wordt in de residentie de weg genomen langs Lange en Korte Voor hout, over de Prinsessegracht, Bezuidenhout naar het station (Staatsspoor). Geen andere Yorstelyke personen dan die gisteren gemeld zyn, zullen de huwelyks- plechtigheid van H. M. bywonon. Z. K. H. de Groothertog van Saksen-Weimar- Ei8enach komt alleen tot by woning van de huweiyksvoltrekking, dus slechts ééu dag. Van het gozantschapsgebouw van Duitsch land te 's-Gravenhage wapperde heden de Duitsche Ryksvlag, ter gelegenheid van het 200-jarig bestaan van het koninkryk Pruisen. Zooals reeds is gemek^ sullen iLM. de Koningin en Z. H. Hertog Hendrik van MecklenburgSchwerin op 5 Maart a. a. m de hoofdstad komen. Het koninkiyk echtpaar zal te halftwaalf aan het station Weesperpoort aankomen. De weg voor den intocht zal zyn: Sarpha 11 straat, Hooge Sluis, Frederlksplein, UtrechtschesJraat tot HeereDgracht, Heerengracht noordzyde tot Koningsplein, Leidschestraat tot Keizersgracht, Kaizersgracht westzyde tot Raadhuisstraat, Raadhuisstraat, N. Z. Voorburgwal, Paleisstraat naar den Dam en naar het Paleis. Ter gelegenheid van de inkomst van de Koningin met haar gemaal zal de Dam ver sierd worden naar plannen, ontworpen door de gemeente-architecten Springer en Leguit. Het monument wordt met bloemen versierd; aan hooge masten wordt electrisch booglicht aan gebracht; de kosten zyn omstreeks ƒ8000. Het stoomschip „Myrmidon" vertrok 18 Jan. van Amsterdam naar Java via Liver pool; de „Prins Hendrik", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 18 Jan. te Genda. T e 1 o g a ui m o n, LONDEN, 17 Jan. EO.) Lord Kitchener seint dd. 16 Jan. uit Pretoria: Er wordt bericht, dat er drieduizend Boeren saamgetrokken zyn by Carolina. De vliegende colonne van kolonel Colvllle ia by Van-Tonders-Hoek slaags geweest. De Boeren zyn teruggedreven met hevige ver liezen. 800 Boeren zyn gisteren te Aberdeen, ten Zuidwesten van Graaff-Reioet, binnengekomen en hebben de winkels geplunderd. Honderd man Infanterie en eenige bereden manschappen kwamen in den namiddag aan. De Boeren trokken terug, toen zy hen zagen komen. LONDEN, 17 Januari, (R. O.) De „Evening Standard" deelt een gerucht mede, dat er een aantal Boerengevangenen van Ceylon ont vlucht zyn. LISSABON, 17 Januari. (B. O.) Omstreeks 900 uitgeweken Boeren te Loren$o-Marquez zullen naar Lissabon worden overgebracht op een Portugeesche vrachtboot. STANDERTON, 17 Jan. (B. O.) Willem Steyn, lid van den Eersten Volksraad der Zuidafrikaansche Republiek voor dit district, die naar een commando was gezonden om zyn medeburgers te bepraten zich over te geven, is gevangengenomen en naar Piet- Retief gezondeD, onder beschuldiging van hoog verraad. KAAPSTAD, 17 Jan. (R. 0.) De krijgswet is in alle districten van de Kaapkolonie afge kondigd, behalve in de districten Kaapstad, Simonsstad, Wynberg, Port-Elisabeth, Oost- Londen, Transkei en Temboeland. Ook in Griqualand-Oost is do krygswet afgekondigd. In de Kolonie mag niemand, behalve ambte naren en militairen, wapenen en munitie in zyn bezit houden. Deze moeten op I Februari aan de autoriteiten ingeleverd zyn. BRUSSEL, 18 Jan. (E. O.) De heer Eloff, kleinzoon van president Kruger, is alhier aangekomen, en werd geïnterviewd door de „Petit Bleu". De heer Eloff zeide, dat Kruger thans niet naar de Vereenigde Staten zal gaan, en ver klaarde er van overtuigd te zyn, dat tusachen- komat door arbitrage aanstaande ie, en dat De Wet rekening houdt met de regelen en gebruiken, goldende in tyd van oorlog. PARIJS, 18 Jan. EO.) De correspondent van de „Matin" te Londen interviewde een lid der Engelsche regeering aangaande de looponde geruchten over de mogeiykheid van arbitrage. De minister antwoordde, dat Engeland geen enkel voorstel zou aannemen. Van waar daar toe een voorstel ook komen moge en onder welken vorm ook, arbitrage ia onmogeiyk. De Republieken staan op de handhaving van haar onafhankeiykheid, terwyi Engeland be sloten is ze aan zich te onderwerpen. Engeland zal tot den einde toe volhouden om dit doel te bereiken. STANDERTON, 16 Januari. (E. O.) Generaal Colville's colonne werd aangevallen door 1000 Boeren. Op 400 hunner werd een charge ge maakt door de achterhoede der cavalerie, die het overige gedeelte der Boeren noodzaakte terug te trekken. Een vastberaden aanval werd gedaan op den legertros, welke aanval met zware verliezen werd afgeslagen. De Ëngelschen hadden vyftien gewonden; één Engelschman werd gedood. KAAPSTAD, 17 Januari. (R. O.) Daar de Boeren, die in het westen der Kaapkolonie zyn gevallen, geen vorderingen maken, trekken do verstrooide troepen terug, om zich by het hoofdcommando te Calvinia te voegen. Er wordt meer actief opgetreden In het centrum des lands, waar de invallers vooruitrukken op Willowmore. Een hevige schermutseling had den llden dezer plaats by Murraysburg, waar de Britsche verhezen 20 man bedroegen. Enkele Hollanders hebben zich gevoegd by de invallers, te zamen ongeveer 100 man sterk. LONDEN, 18 Jan. (R. O.) Lord Kitchener seint uit Pretoria: De Nieuw-Zeelanders en Australiërs vielen aan en versloegen geheel 800 Boeren, op 8 myien ten westen van Ventersburg. 4 dooden en 2 gewonden werden op het slagveld door de Boeren achtergelaten. Voorts werden gevonden paarden zonder ruiters, terwyi zadels en bandelieren werden genomen. De Ëngelschen hadden 1 gewonde. Kolonel Colville's colonne werd 17 Jan. ten noorden van Standerton door den vyand aan gevallen, die zich geconcentreerd had; de vyand werd met zware verliezen terugge dreven, terwyl de verliezen der Ëngelschen bedroegen: 1 doode en 15 gewonden. NIEUW-YORK, 18 Januari. (E. O.) Op het feestmaal der „Holland Society", dat gisteren plaats had, verklaarde de ex-president Cleve land, dat het succes der onderwerping van de Philippynen de Vereenigde Staten nood wendig in een zeer moeiiyke positie moet brengen. Hy maakte een vergeiyking tusschen hetgeen de Vereenigde Staten doen ten op zichte van de Philippynen en de handelwyze van Engeland ten aanzien van de Boeren. Over beiden sprak hy in heftige bewoor dingen zyn groote afkeuring uit. Ook andere woordvoerders gaven uiting aan hun sympathie voor de Boeren. De „Society" nam een adres van geluk- w en aching aan, tor gelegenheid van het huwe iyk van Koningin Wilhelmina. Dit adres wordt heden verzonden. BERLIJN, 18 Jan. (E. O.) De „Reichs- anzeiger" maakt de instelling bekend van een orde van verdienste der Pruisische Kroon, die éón klasse zal hebben en in rang zal staan tusschen do orde van den Zwarten Adelaar en het grootkruis van don Rooden Adelaar. In een Boodschap aan hot bostunr der Ryksmarine wordt herionerd aan de grond legging tot de Brandenburgsche vloot door den grooten Keurvorst, wiens geest ook nu nog leeft op de vloot. Als onderscheiding6- teeken voor de marine worden ingesteld de keizeriyke initialen op de sluiting van den koppel en de sjerp. Aan de marine wordt voorts als eeremarsch voor tamboers en pypers de Hollandsche eeremarsch gegeven, dien alleen de marine-korpsen zullen mogen spelen. Elndeiyk wordt aan de marine een bronzen standbeeld geschonken van den grooten keur vorst, dat te Kiel zal worden opgericht. Het blad voor de legerorders bevat een dankbetuiging van den Keizer aan het leger voor zyn toewyding. Zoolang deze geest het leger aan z(Jn Koning bindt, zoolang zyn geen stormen te duchten, en zal Pruisens adelaar trotsch zyn hooge vlacht voortzetten tot het wolzyn van Pruisen en Duitschland. BERLIJN, 18 Jan. (E. 0.) Naar aanleiding van het Pruisische jubelfeest hebben de Keizer en Koningin "Wilhelmina der Nederlanden telegrammen gewisseld. Het telegram van den Keizer aan de Koningin zegt Het feest, dat my en myn Huis door Gods genade vergund is te vieren, doet myn blikken, behalve op den Schepper, richten op de Nederlanden. Het groote Oranje-geslacht danken wy de deugden, die den grooten keurvorst sierden. Aan dit geslacht hebben wy de heerlyke Vorstin te danken, die Pruisen zyn eersten koning schonk. Ter gedachtenis daaraan en omdat de Neder landers onze eerste matrozen waren en een Nederlander onze eerste admiraal, heb ik als presenteer-marsch aan myn marine den oudere „eeremarsch" der Nederlandsche vloot verleend. Moge God onze beide Huizen steeds genadig zyn, zooals eens in goede en kwade dagen onzen voorouders. inijn hevelen z66? WILHELM.) .'u i telegram ■n - r uirifnr Myn Marine echter zal het woord van acf miraal De Ruytor tot bet hare maker. „het is my liever, dat ik niet geprezen* word door niemand cn dat ik naar myn ge-? weten vry kan handelen en uitvoeren kan, als ik moe Daarop volgde het na van Koningin Wilhelmina: Den Haag, 17 Januari. Aan Z. M. den Duitschen keizer. Ik dank U van ganscher harte voor UtF, telegram, dat My zeer gelukkig maakt en voof de gevoelens, die u op den gedenk waardigea) dag van morgen ook Myn land, Myn vooi^ ouders en Onzen grooten De Ruyter doen ge-') denken. Uwe waardeering en erkenning voor hebt? geen langen tyd geleden geschied ia, roerfc) My diep. Zeer verheugd ben Ik wegens het verloeneu van onzen ouden eeremavsch als presenteer- marsch aan de marine. Gy weet welk een innig aandeel Ik aap het beteekenisvolle feit van heden hecht. J Ik herhaal U Myn alleihartelijkste en vriend^ schappeiyken gelukwenscli. WILHELMINA. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren, 1° O. 80.2° Fahrenheit, hedenmorgen om. 8 uren —4° C. 24.8'> F., 's middags om' 12 uren 0° 0. 32° F., 's namiddags om* om 4 uren 2° C. 85.6° F. V i ~'t Vyf reizigers, die per stoomboot] uit Alexandrië te Huil waren aangekomen.? zyn onder verdachte verschynselen ongesteld, geworden. Drie van hen zyn gestorven. Men' vreest hier te doen te hobbon irvi gevallen) van builenpest. 1 Te Beaumont, in Texas, moet een zeer ryke petroleumbron z'yn ontdekt, die por, dag 25,000 barrels olie leveren kan. Sedert; de ontdekking, een dag of drie, vier geleden^ spuit de bron een zuil van zes inches middel-* lyn, 200 voet, omhoog, zoodat hondeidduizend vaten kostbare olie zyn verloren gegaan. Van' alle kanten stroomen avonturiers naar dof streek, die tot fabelachtige pryzen stukken' land koopen om er te boren. Er zyn reed®* twee groote syndicaten en tal van kleinere- maat8chappyen gevormd om den bodem van? Zuid-Texas te exploiteeren. y ADVEKTESTIES. Heden overleed onze Moeder GEEKTJE VERLOOP, Weduwe van B. DEN HOUTER, in den ouderdom van ruim 70 jaren. 468 24 M. J. W ARMEN HOVEN Den Houïeb. J. WARMENHOVEN. J. P. DEN HOUTER. J. W. CRAMER- Dt Lier. Den Houïeb. H. C. Th. CRAMER. Th. G. DEN HOUTER. M. C. DEN HOUTEK- W. B. DEN HOUTER Bzu. T. DE GROOT- Den Houïeb. J. H. DE GROOT. L. DEN HOUTER. Leiden, 16 Januari 1901. (Heeiengracht 100). Alqcmeene kennisgeving. Voor bezoeken run rouwbeklag wordt beleefd bedankt. R otter dam. Heden overleed, na een korte on gesteldheid, in de hope des Eeuwigen Levens, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Echtgenoot, Broedor, Behuwdbroeder, Oom en Neef de Heer DIRK MATTHEÜS SLEGTENHORST, In den ouderdom van 70 jareo. Mede namens ds Familie, Mej. Wed. D. M. SLEGTENHORST- Dibkzwaoeb. Leiden, 16 Januari 1901. (Tevelshof 18.) 486 18 Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder Mej. ANNA IDEMA, Weduwe van ABRAHAM KOST, in den ouder dom van bjjna 61 jaren. Namens de Familie: A. KOST. M. KOST-Vebveb. A. M. KOST- WlJTINO. W. F. WIJTING. A. KOST. W. KOST- voobschotbn zleqelaab. B. W. ZIEGELAAR. H. KOST. A. KOST. D. KOST. C. KOST Vebmeö. Obosigeest, 17 Januari 1901. llynstraat 124. 498 21 Tot onze diepe droefheid overleed heden plotseling te Utrecht onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Be- huw en Grootvader de Heer K. T. CARON, in den ouderdom van bj)na 60 jaren. 474 12 Uit aller naam: G. CARONDe Haak. Leiden, 17 Januari 1901. Eenige en algemeens kennisgeving. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht. Heden overleed, na een langdurig en smartelijk ly jen, onze geliefde eenige Dochter en Zuster OATO, in den ouderdom van 26 jaren. W. P. MULLE Sr. C. MUL1E, Leiden. Van Gekb. i O. MULLE, Dordrecht. W. P. MULIÉ Jr., Ben Haag. G. MULIÉ, Semarang. Leden, 18 Januari 1901. Verzoeke van rouwbeklag verschoond U btyven. 600 U Heden werd ons ouderhart, nog geheel onverwachts, diep getroffen door het overiyden van onze innig geliefde en onvergeteiyke Dochter, na een kortstondig lyden van slechts 10 dagen, ADRIANA MARIA, in den nog jeugdigen leeftyd van slechts 29 jaren. Allen, die haar gekend hebben, zullen beseffen wat wy in haar ver liezen en den zwaren slag, welke ons treft. 489 19 O. COLPA. A. M. COLPA Jaoob8. Leiden, 17 Januari 1901. (Heerengracht 116). Verzoeke beleefd van rouwbek'aj verschoond te blijvenwegen» verdere zieJcte-omstandigheden. Heden werden wy diep getroffen door het nog onverwachts overiyden van onze innig geliefde en onver- geteiyke Zuster, Behuwdzuster en Tante, na een kortstondig lyden van slechts 10 dagen, ADRIANA MARiA, in den nog jeugdigen leeftyd van slechts 29 jaren. Allen, die haar gekend hebben, zullen beseffen wat wy in haar verliezen en den zwaren slag, welke ons treft. 490 23 I. COLPA. J. COLPA. C. COLPA—De Gljs. O. COLPA. F. COLPA. P. COLPA—Van Oosten. J. VERHOOG COLPA. P. J. VERHOOG. W. F. COLPA. M. COLPA. Leiden, 17 Januari 1901. Voor de vele bewyzen van deel neming, ondervonden by het overiyden van myn geliefden Echtgenoot, PIETER BAVELAAR, betuig ik myn harteiyken dank, in het byzonder aan de Weledele Zeergel. Heoren Doctoren H. W. BLÖTE, G. M. KRUI MEL, en Mejuffr. J. DEN OLDER (Wykverpleegster) voor de iiefderyke behandeling. Wed. P. BAVELAAR- Latebveer. Leiden, 18 Januari 1901. 601 13 Voor de vele bowyzen van deelne ming, ontvangen by het overiyden van onzen onvorgeteiyken Echtge noot, Vador en Broeder ALBERTUS FRANCISCUS VAN BEEK, betuigen wy onzen harteiykon dank. Mede namens de familie, Wed. A. F. VAN BEEK, PEBV008T. Ryndykstraat 94. 483 10 Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hun harteiyken dank aan hun geachten Patroon den Heer Th. v. RAVESTEIJN Wz., Firma VOOR HOEVE en v. RAVESTEIJN, voor de stoffeiyke biyken van achting en waardeering, hun geschonken den lOden en 17den Jan. 11., het Personeel voor zyn Souvenirs; en allen, dio hun qer gelegenheid van. hun 25 3 '~igo dienstvervulling op ©enigerlei wyzo biyken van belangstelling gaven. P. LUKSENBURG. 494 J. POELIEJOi: X© huur ot' te 4- een mooi terrein met uits' -.end daar voor geschikt land. Te bevragtn by P. VAN DRIEL Be. Galge water No. 2. 484 7

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3