N«. Z2534 Donderdag 3 Januari. A«. 1901. feze (jCourant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. IPenilleton. Do winstgevende misdaad. LEIDSCH DAGBLAD. J PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden per 8 maanden; ..<«>s.3«;f 1-10J Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd t(Jn 1.80. I Franco per poet ..tltrifetfiié*. PRUS DER AD VERTEN TIÉN Van 1-6 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17 J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeron buiten de stad wordt f 0.05 berekend. i en Voor de BoerenkrUKSKeraogenei I li ui ii vronwen en kinderen. Ingekomen bU mej. Briét: ƒ0.805 op een zellig uurtje by baas Z. Offloieole Keiiulsffcyina:, Slierenkeuringcn. I)e Gedeputeerde Staten der provincie Zuid- olland maken bekend: dat ingevolge art. 1 van het in het Provinciaal lad van 1900 onder No. 5 opgouomon reglement ter bevordering der veefokkerij in de pro vinoio uid-HolJand, tot het toekennen van premiën voor tieren boven den leeftijd van 1 jaar en voor inkstieren beneden den leeftijd van l1/; jaar, aarlyks keuringen zullen woiden gehoudon; dat voor deze keuringen do provincie ia ver- eeld in li districten on voor elk district 1 premie van f 150 voor een stier boven den leeftijd van il/a jaar en 3 premiën van f 100 of wel 2 premiën van '100 en 2 van f 50 voor pinkatieren benoden den leeftijd van 1"2 jaar beschikbaar zijn gesteld, met dien verstande, dat slechts voor ui; muntende stieren premiën mogen worden toegekend en dat de toegekende prennën slechts worden uitbetaald, indien de bekroonde stieren van af de bekroning tot 1 September daaraanvolgende in de provincie Zuid-Hol land tegen een springgeld van hoogstens 1 beschikbaar zyn gesteld; dat in elk district slechts de stieren kunnen ededingen, wier standplaats binnen het district gelogen, tenzij in bijzondere gevallen door Ge deputeerde Stalen, volgens art. 5 van liet regie ent, biervan aan een of meer stierenliouders voor een of meer stieren afwijking is toegestaan; dat de gemeente Leiden behoort tot het 10de district, samengesteld uit de gemeenten: Alphen, Hazerewoude, Aarianderveen, Leiden, eiderdorp, Zoelerwoude, Woubrugge, Oudslioorn, eimuiden, Rijnsaterwoude, Ter-Aar, Alkeniade en oudekerk, en dat dc keuring in dat district zal plaats hebben te Alphen op Woensdag 17 April 1901, de3 l'morgens te balftwaalf. De Gedeputeerde Slaten voornoemd, 's-Guaveniiagb, PATIJN, Voorzitter. 17 Dec. 1900. F. TAVENUAAT, Griffier. N.B. Op donzelfden dag on hetzelfde uur wordt «en keuring van Rijkswege gehouden, waarbij premiën worden uitgeloofd, onder gelijke voor waarden als bovon vermeld. Burgemeester en Wethouders dor gemeente Leiden, 1 Brengen ter algemeene kennis, dat net ykkautoor alhier gedurende het jaar 1901 op de volgende dagen zal zyn opengesteld, als; Van 1 Januari tot 13 April op eiken Vrijdag en Zaterdag van des voormiddags negen tot des namiddags óén uur. Van 13 April tot 13 Juni, tijdens de herykreis naar de buitengemeenten van den ykkring Leiden op 3, 4, 17, 13 en 31 Mei en op 1 Juni, telkens van des voormiddags hallnegeu tot twaalf uren en do3 namiddags van halftwce tot vier uren, en 'na 13 Juni wederom op eiken Vrijdag en Zaterdag van des voormiddags negen tot des namiddags één uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 81 Dec. 1900. VAN BEYST, Secretaris. Leiden, 3 Januari. Tot leeraar in do classieko talen aan het 'Gymnasium te Haarlem, is benoemd dr. J. J. Yürtheim, van Leiden. Aan het postkantoor Leiden en de, daar zonder ressorteerendo, hulpkantoren werd ge durende het 4de kwartaal 1900 in de Rijkspost spaarbank ingelegd f 117,224.196; terugbetaald f 124,726.1&5. 1 Het laatste uitgegoven boekje draagt het 'nummer 18,566. By Koninklijk besluit zyn lo. met ingang van 1 Jan. 1901, benoemd tot ledon van de genee.sk. raden: voor Zuid-Holland: dr. A. O. H. Teilegen, te 'e-Gravenhago voor Noord-Hollanddr. P. C. Korteweg, te Wormerveer; dr. J. Mulder, te Zaandijk; dr. J. G. M. Simon Thomas, te Alkmaar; J. E. Stumpff, arts te Amsterdam; J. Van Deventer, Szn., arts te Bloemendaal; J. Polak, apoth. (te Amsterdam; B. A. Van Ketel, apoth. te ^Amsterdam 2o. met ingang van 1 Jan. 1901 benoemd :tot plaatsvervangende leden van de genees kundige raden: voor Zuid-Holland: dr. W. Nolen, hoog leeraar to Leidondr. P. M. S. Kros, to s-Gravenhage (Schoveningen)dr. B. E. Schel- tema, te Delft; dr. P. Langeveld, te Sliedrecht; dr. W. K. M. Gölte, te 's-Gravenhage; W. H. Gantvoort, apoth. te Rottordam; dr. F. Yan der Feen, apoth. te Brielle; voor Noord-Holland: dr. J. Zeeman, te Amsterdam; dr. H. G. Ringeling, te Amster dam; dr. A. H. L. Otto, te Amsterdamdr. L. C. Proot, to Haarlem; dr. M. Niemeyer, to Hilversum; dr. H. D. Kruseman, apothoker te Haarlem; G. H. Van Hooiwerff, apotheker te Hoorn. Tot president der St.-Jozefs-Gozellen- ereenigmg alhior is door Z. D. H. kgr. den Bisschop van Haarlem benoemd do woleerw. iheer C. J. R. Borsboom, kapelaan van do 'St.-Petruskork. H. M. de Koningin-Moeder, vergezeld van jvr. F. L. H. Van de Poll en jhr. S. M. S. Do Ranitz, bracht gisteren te 's-Gravenhage een bezoek aan de tentoonstelling van Indisch bewerkt metaal van de Vereeniging „Oost en West." Begeleid door een paar bestuursleden en voorgelicht door den heer L. Lacombló, die bezig was met hot maken van schetsen, be zichtigde Hare Majesteit met groote belang stelling den fraaien kunstarbeid der Indische metaalwerkers en gaf Haar hooge ingenomen heid te kennen met hetgeen Zy had gezien en mot het streven der Vereeniging. In Don Haag is overleden de heer F. Wolff8on, gepensionneerd hoofdinspecteur van de administratie der zeemacht. Do luit. ter zee late kl. A. W. Graaf Van Hogendorp is geplaatst als officier van politio op 's Ryks werf te Amsterdam. Do gowestelyke commi33io voor de ver edeling van het ambacht heeft besloten den datum van aanmelding voor het afleggen der proeven van bekwaamheid in het schilderen, het timmeren, het meubelmaken en het smeden, waartoe in einde Februari te Haarlem de ge legenheid zal worden opengesteld, te verlengen toe 15 Januari. De programma's van elschen voor elk der vakken in hot bijzonder, als ook de algemeone bepalingen zullen op aanvrage kosteloos worden toegezonden door den secre taris der gowestelyke commissie den heer E. A. von Saher, te Haarlem. Volgens het Jaarboekje van don Neder- landschen Boerenbond bestaat deze thans uit acht provinciale afdeolingen in Noord-Brabant met 12,000 ledon, in Limburg met 7800, in Gelderland met 8000, in Overysel met 1100, in Utrecht met 700 leden, terwijl in Noord- Holland 15 onderafdeelingen, 6 in Zuid-Holland en 1 in Friesland bestaan, waarvan het leden tal niet wordt opgegeven. Alles to zamen geteld zullen ér dus vermoedelijk ongeveer 25,000 personen als leden van den Ned. Boeren bond z|jn Ingeschreven. Onder do stichtingen der vereeniging worden genoemd do coöpera tieve centraio boerenleenbank te Utrecht, waarby een twintigtal Raffeisenkassen zyn aangesloten en do coöperatieve centrale boeren leenbank to Eindhoven, waarbij zich uit Noord- Brabant 82 en uit Limburg 18 locale leen banken hebben aangesloten. In Noord-Brabant, in Gelderland en in Noord- Hollan(| heeft de Boerenbond onderlinge br3nd- assuranties opgericht; in Limburg een onder linge verzekering togen hagelschade, in Gelder land een paardonverzekering en in enkele andere provinciën onderlinge veeverzekeringen. Blykens bi) hot departement van marine ontvangen bericht is het flottieljevaartuig „Assahan", onder bevel van d9n luitenant ter- zee der 1ste klasse F. E. baron Mulert, 1 dezer to Colombo aangekomen. Brieven en andere stukken voor het oorlog echip „Gelderland" zullen voortaan met elko daartoe bestaando gelegenheid uit Nederland worden verzonden naar Batavia. (Sis.-Cl.) Te 's-Gravenhago is overleden de heer F. Wolfson, gepens. hoofdinspecteur van do administratie der zeemacht. Gedurende het jaar 1900 waron in do Weesinrichting to Noerbosch in de verschillende werkplaatsen 157 jongèns geplaatst, die een handwerk leerden. Zy werden tot de volgende vakken opgeleid: timmerman 20, schoenmaker 18, kleermaker 10, boekbinder 22, letterzetter 19, snelpersdrukker 8, schilder 13, tuinman 14, klompenmaker 4, landbouwer 10, meubel maker 9, smid 12 en broodbakker 3. In de gisteren gehoudon openbare ver gadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, was o. a. ingekomen een kon. besluit, waarby niet ontvankeiyk wordt verklaard het beroep van B. Jszn. Uyterlinde, te Zegwaard, tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, tot goedkeuring van een keur van den Palen- steinschen polder. Het stoomschip Laertes" arriveerde 1 Jan. van Amsterdam en Liverpool te Batavia; de „Lawoe", van Rotterdam naar Java, ver- 3) Er kwam nieuwe spanning, toen Nancy's verloofde, snikkende, mot betraande oogen in het cafó verscheen. Zyn jammerklachten sneden veel medolydonden monschen door de ziel. En steeds meer mannen trachtten een plaatsje te krygen in het cafó, om iets naders van het vermoorde meisje te hooren. Toon do arbeidstyd begon, dat is in Engeland 's morgens om acht uren, gingen de mannon heen, maar nu kwamen de vrouwen uit de buurt een kykje in het moordhuis nemen. Toen ging het op eon whiskey-drinken, 's Middags vroegen de mannen weer, of het vermoorde meisje al gevonden was, en 's avonds ver schenen zy in het café, om nog eens lang en breed over het treurige geval te spreken en allerlei veronderstellingen te overwegen. De verdenking was op den gekken Bill gevallen. Door twee constabels werd hy gearresteerd. „Ja, zeker, ik heb Nancy vermoord 1" riep hy vergenoegd. „En nu ga ik naar de gevangenis 1" Spoedig echter bleek, dat Bill den moord niet gepleegd kon hebbon; er kon als vast staande worden aangetoond, dat hy op het noodlottige uur op een geheel andore plaats was geweest. Er werd dus opnieuw naar den moordenaar gezocht. Ook Charles White werd verhoord, maar er bleek niets, dat een reden zou kunnen opleveren, om hem to verdenken. Herhaaldeiyk verscheen de justitie ook in „White Horse" trok 2 Jan. van Southampton; de „Oengaran" vertrok 2 Jan. yan Batavia naar Rotterdam; de „König" (thuisreis) arriveerde 1 Jan. te Lissabon; do „Myrmidon", van Java naar Amsterdam, passeerde 1 Jan. Prawlepoint; do „Prins Willem IV", van Paramaribo naar Amsterdam, passeerde 8 F Doe. St.-Michaels; de „Sonneberg", van Java naar Amsterdam, vertrok 1 Jan. van Colombo, de „DeKlerk", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 1 Jan. 8 u. v.m. Dungeness; de „Gedó", van Java naar Rotterdam, vertrok 1 Jan. van Porim; do „Salak", van Rotterdam naar Java, arriveerde 1 Jan. to Port-Said; de „Solo" arriveerde 31 Dec. van Moji to Batavia; de „Soerabaia", van Batavia naar Rotterdam, passeerde 31 Dec. Ouessant. Hazerswoude. Met ingang van 1 Januari 1901 is het loon van timmerlieden, metse laars, ververs en rietdekkers met 1 cent per uur verhoogd. Deze verhoögiDg, dio slechts de helft is van het gevraagde, is in do ge houden patroonsvergadering met algemeene stemmen toegestaan. In deze gemeente hebben zich weder nieuwo gevallen van diphthoritis voorgedaan. Febris typholdea doet zich niet meer voor. B(j de verhuring der zitplaatsen in de Ned.-Herv. kerk deed zich het merkwaardige verechynsel voor, dat voor sommige plaatsen hot dubbele, voor andere zolfs het viervoudige werd geboden. In figuuriyken zin kan men zeggen, dat er om gevochten werd. Tot kerkvoogd by de Ned.-Herv. gomeonte werd horkozen do heer C. Van Oppelaar en gekozen do heer G. C. De Jong, in wiens plaats als notabel nu weder door stemming der gemeenteleden moet worden voorzien. Lisse. Niet door onzen gewonen corres pondent wordt ons het volgende gemeld over het hier gegeven weldadigheids-concert. Liefhebbers van goede muziek waren ge komen en vulden do gezellige zaal van den heer Th. Van Ruiten. De verwachtingen waren hoog gespannen. Of zy vervuld zouden worden, daarvan waren waaracbynlyk nog lang niet allen zeker. Wy zouden te hooren krygen: cie dames J. Vair Maldon, van Amsterdam (piano), en M. W. De Graaff, van Lisse (piano); verder de Heeren H. J. Beek (vloól), A. J. Cornelissen (violoncel), f (tónor), allen van hot Conservatorium, en M. S. Spoor, van het Concertgebouw orkest, te Amsterdam. Allen verleenden geheel belangloos hun modewerking voor deze uitvoering, waarvan de entróes gestort zouden worden in de kas van het Ondersteuningsfonds by ziekte. Onder meer vermeldde het programma „Cavalloria Rusticana", van P. Mascagni, „Ave Maria", van C. Gounod en „Panis Angelicus", van Cósar Franck (voor lénor); „Preludium" uit de Holbergsuite van E. Grieg, „Pas des Marionettos", van E. Possard (voor piano); Mazurka, Gavotte, Romance (voor fluit) en „Fantaisle Brillante", van Wilh. Popp (voor viool, fluit, violoncel en piano). Reeds dadeiyk na uitvoering der eerste nummers waren wy overtuigd, dat onze goede verwachtingen niot beschaamd zouden worden. De toehoorders genoten in ademlooze stilte heeriyke muziek. De onberispeiyke uitvoering en hot diep gevoelde spel deden hen na ieder nummer in geestdriftig applaus uitbarsten; by eenige nummers kwam er geen einde aan voordat do uitvoerder(s) het nomtner ten tweeden male uitvoerde(n). In het begin van den avond werden den dames bouquetten aan geboden door den heer S. P. Ten Cate, alhier. voor een onderzoek in loco, by welke gelegen heden telkens weer een groot nieuwsgie rig publiek verscheidene vaten bier leeg dronk. Na verloop van enkele weken word gecon stateerd, dat het lyk onmogeiyk in den vy ver kon liggen. Hy was wel honderdmaal afge- dregd en er was gevischt met een sleepnet; totaal niets kon zich meer op den bodem van den vyver bevinden. Maar waar was dan het lyk? Het had toch al den schyn, dat de moordenaar zyn offer in den vyver had geworpen. En waarom was het arme meisje vermoord? Dat geheimzinnige en raadselachtige was hot juist, wat de moord zoo interessant en „White Horse" beroemd maakte. Daar kwam nog iets anders by. Destyds werd in Engeland veel aan het spiritisme gedaan. Het was in de mode, een der kamer vrouwen van de koningin was een medium en Gladstone behoorde tot de yvorige aan hangers van de geestenleer. Blykens een officieel rapport werden in de week van 20 tot 27 December 1878 in Londen zes en elders in Engeland twee en zestig spiritistische séances gehouden; verder nog ontelbare séan ces in particuliere kringen. De geesten werden ondervraagd naar de geheimzinnige gebeur tenis; de overledene moest vertellen, waar haar lyk was, waarom zy was vermoord, enz. De geest van Nancy verscheen dan ook overal prompt of gaf bescheid door tafel kloppen, maar de antwoorden waren als altyd zóó dubbelzinnig en duister, dat niemand er wys uit kon worden. In elk geval gaf het een nieuwen prikkel tot zoeken, er werd hier en daar in den grond gegraven, men dregde nog altyd op eigen houtje, en „White Horse" was steeds vol gasten. Zelfs equipages hielden stil voor het café. Na afloop dankte de heer A. v. d. Mey den dames en heeren executanten voor hun zeer gewaardeerde medewerking, waardoor niet alleen een liefdadig doel bereikt, maar tevens aan velen een avond van waar kunstgenot versohaft was. Nogmaals juichte bet voldane publiek en ging heen, hopende dat het niet de eersteen laatste maal zal zyn, dat wy zulke muziek alhier te hooren krygen. Oudshoorn. Gedurende de afgeloopen maand werden aan het hulppostkantoor alhier be handeld 112 telegrammen, nl. 42 verzonden en 70 ontvangen. Voorschoten. Ten bewyze hoe glad het hedenmorgen ook hier na de vorst en den mist was, diene, dat de bejaarde G. Van Leeu wen op straat viel en een zyner beenen brak, zoodat hy naar den dokter werd gedragen. Wussenanr. In de vergadering derafd. W. van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur heette de voorz. de leden harteiyk welkom op deze eerste vergadering in het nieuw begonnen jaar. Hy wenachte allen Gods besten zegen en sprak den wopsch uit, dat het eerste jaar dezer eeuw een ryk gezegend jaar moge zyn. In zake de quaestio hot tarief van goederen vervoer op do tramiyn Leidon Haarlem heeft het Hoofdbestuur beloofd zyn steun hieraan te willen verleenen, doch het wenscht eenige feiten te kennen. Daarom verzocht do voorz. allen, die nog eenige feiten of bewyzen kunnen bjjbrengon, deze op te geven aan den secre taris der afd. Tot leden van het bestuur worden herkozen de hooren J. S. Grevers en J. y. d. KroftJr. De heer Grevers neemt zyn herbenoeming aan. De heer J. v. d. Kroft wenscht het al of niet aannemen nog in beraad te houden. Uit de verantwoording van den penning meester bleek, dat hot batig slot dat van het vorige jaar nog overtrof. De heeren L. Rooy- akkers en L. Grevers, die de rekeningen enz. nazagen, hebben allee in orde bevonden. De voorz. dankte den penningmeester voor zyn gehoudon beheer. In de vraagbus kwam o. a. de vraag voor of liet niet mogeiyk zou zyn eon tentoon stelling van losse bloemen te houden aan den „Nieuwen Deyi". De voorz. zeide, dat dit voorstel eonige besprekingen vereisckte, en wenschte het aan te houden tot een der volgende vergaderingen. Na de verloting van tuinbouwgoreedsehappen en eenige platen van het prachtwerk „Flortlegium Harlemense", werd de vergadering gesleten. Uit „^tnatscoui-aut". Kon. besluiten: Benoemd met iDgang van 11 Januari tot schoolopziener in het arrondisse ment Ernmen, mr. J. Van Gilse, te Emmen; met iugang van 16 Januari tot schoolopziener in het arrondissement Den Helder, mr. R, Van Goens, te 's-Gravenhage, en tot schoolopziener in het arrondissement Dokkum, J. Smilaa, to Akkrum; met ingaug van 15 Januari tot burgemeester der femeenten Kuinie en Blankenham, de heer J- mmink, met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als burgemeester der gemeente Buiksloot; met ingang van 1 Januari tot commies der posterijen en telegrnphie van de 4de klasse J. F. Daalmans, thans surnumerair der posteryen en telegraphic, en tot commies bij het Departement van Oorlog, de adjunct-commies by dat Departement mr. L. M. Rollin C'ouquerque. Benoemd: Bij den generalen etaf, tot luitenant kolonel, de majoor W. A. T. De Meester, van dien staf, hoofd dor Ilde afdeeling van het Departement van Oorlog; bij het wapen aer infanterie, totluit.- kolonel, de majoor H. G. Van Tafel; by het 2de reg., tot luit.-kolonel, de majoor R. G. Moerbeek; bij bet 7de reg., tot kolonel-commandant van het Een voorname dame zag Nancy's portret aan den wand hangen en vroeg wat zy er voor geven moest. „O, dat verkoop ik voor geen geld ter wereld", antwoordde de sluwe Jim, maar dadeiyk daarna ging hy naar den photograaf, deed een groote nabestelling en verkocht voortaan de portretten van zyn dochter voor een shilling per stuk. Daar sloeg hy een prachtig slaatje uit. De kranten hielden zich nog altyd bozig met den gehoimzinnlgen moord, vooral de „Mor ning Star", waaraan Charles verbonden was. Den vader en den verloofde van het ver moorde meisje moest voldoening gegeven, de moord moest geboet, allereerst echter moest het lyk gevonden worden; de redactie eischte, dat de vyver zou worden leeggepompt. Dat bedacht de vernuftige Charles, en toen door de politie niet aan dezen eisoh voldaan werd, Btelde de redactie zich beschikbaar voor dit doel gelden in ontvangst te nemen. Vader Jim had inmiddels ook met den directeur van de bierbrouwery gesproken. Deze begreep, dat die leegpompery ook voor de bróuwery voordeelig zou zyn, en liet een pomp en een oude locomobiel naar den vyver brengen. Rondom het water werdon tenten en kramen opgericht en het uitpompen werd in alle kranten met veel ophef aangekondigd Het leegpompen werd als het ware een volks feest. Duizenden kwamen toestroomen en voor de kinderen waren er luchtschommels en draaimotens. De locomobiel pompte ontzettend langzaam, men had den vyver ook evengoed met emmers kunnen leegscheppen. Het duurde drie volle dagen, en telkens was een talryk publiek aanwezig, dat het wachten dorstig maakto. Toen eindeiyk het siyk van den bodem zicht- korps, de luit.-kolonel O. A. De Bruyn, van het regiment grenadiers en jagers; tot luit.-kolonel, de ma o'jr A. J. Vetter; by het wapen der artillerie, bij hei 'Jdo reg, veld-art. tot laten luit., de 2de luit. J. liisli Stephenson; bij hot 4de reg. vesting.-art. tot kapt., de lste luit. A. H. W. J. Boom, van den staf der art.; bij de instructie-compagnie tot laten luit., de 2de luit. J. Eloosterhuis, van die com pagnie. Eervol ontslag verleend: mot ingang van 1 Februari aan jhr. J. C. Van Slyrum, op zijn ver zoek als burgemeester van Oud-Alblas. Koloniën. Bij bet technisch bureau van het dep. van koloniën zijn met ingang van 1 Januari: a. tijdelijk benoemd tot ingenieur lste klasse, de heer J. I. Sluiter, werktuigkundig ingenieur te 's-Gravenbage; b. bevorderd tot ingenieur lste klasse, de inge nieur 2de id. J. C. Schilfer; c. bevorderd tot hoofdcommies, de commies M. A. Van Hasselt; f d. benoemd tot technisch ambtenaar 2de klasse, de heer J. Boekwyt, reeds bij het Technisch Bureau werkzaam; e. bevorderd tot teohnisch ambtenaar 2de klasse, de tijdelijko opzichter lste klasse D. J. Galden; f. tydelyk benoemd tot technisch ambtenaar 2de klasse, de heer N. De la Lande Cremer. Eervol ontslag verleend met toekenning van pensioen, op haar verzoek, aan mejuffrouw J. W. Slot, laatstelijk hulponderwyzeres bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen en met dezen gelykgestelden in Nederlandsch-Indië. Polytechnische school. Benoemd voor het tijdvak van 4 Januari tot on met 31 December 1901, tot ambtenaar onder den directeur dor Poly- technische Sohool te Delft, met het dagelijksch bestuur der gebouwen ©n meubelen dier inrichting belast, tevens klerk van den direoteur, H. Hoog, ambtenaar van de Nederlandsche Zuidafrikaansche Spoorwegmaatschappij te Alfen aan den Rijn. Poster ij en en telegraphic. Benoemd: by het hoofdbestuur der posterijen en tolegraphie tot assistent, mej. B. G. Van der Moulen, te 's-Gravenhago, en tot vasten knecht C. De Vries, te Ryswijk (Zuid-Holland). President lirugcr. Gistermiddag zyn dr. Vinkhuyzen en dr. Coert met den lyfarts van president Kruger, dr. Heymans, in consult gewoest over den toestand van den President. Het consult duurde een kwartier. Na afloop is opgemaakt het volgend bulletin „De President is sinds eenige dagen door een herhaling zyner bronchitis aangetast, die met het oog op zyn leeftyd en de hier heer- schende klimatlsche invloeden hom noodzaken zal zich meor dan gewooniyk in acht te nemen." jy Telegraaf en post hobben Nieuwjaarsdag een onafzienbare menigte gelukwenschen naar het „Hotel dos Indes" voor de daar vertoe vende hooggeplaatste Zuid-Afrikaners doen toestroomen, welke den heer Van Boeschoton en zyn secretarissen handenvol werk geven. In den laatsten tyd leed de President meer malen aan bronchitis. Zoo te Machadodorp, to Lorenzo-Marques en ook een korte poos op de „Gelderland". In verband met do groote belangstelling en sympathie, die het publiek den President betoont, zal gedurende zyn ongesteldheid dageiyks een bulletin wordon ultgegeveD. De legatie van do Zuidafrika&nsche Repu bliek heeft ook een tole^am van niouwjaars- gelukwenschen gezonden aan d6n heer Loubet, president der Fransche Republiek. Het vertrek van president Kruger naar Utrecht is, behoudens onvoorziene omstandig heden in verband met zyn gezondheidstoe stand, bepaald op 10 dezer. President Kruger heeft aan den kerkeraad van Bazel zyn diepgevoelden dank laten overbrengen voor de giften, die daar ten be hoeve der Boeren vrouwen en kinderen wor den byeengebracht. De juiste opbrengst der baar werd, verdubbelde het publiek nog, ioder wilde Nancy's lyk zien. Eindeiyk was de vyvor heelemaal leeg, en verscheidene menschea wroetten in het siyk om, zonder ovonwel iets te vindon. Hot publiek werd dus in zekeren zin teleurgesteld, maar het was toch gezellig geweest aan den vyver. Vader Jim was, naar hy zich voordeed, zeor teleurgesteld, inwendig echter lachte hy in zyn vuistje: hy had een zakvol geld verdiend. Vier jaren waren vcorbygegaan, en nog altyd was het raadsel onopgelost gebleven. Nog dikwijls schreven de kranten over den geheimzinnigen moord, elk blad verdedigde zyn eigen theorie. „White Horse", geheel her bouwd, was Inmiddels eon der dni'-st be zochte cafó's geworden. Hot huis" stond or ook nog wol, maar da.. t was een groot, deftig gebouw opgetreden. En waar de vorige kastelein aardappelen had verbouwd; was nu een tuin met alleraar digste zitjes. Vader Jim had ook het geluk, dat de wyk plotseling een geheel ander aanzien gekregen had. Er waren villa's, mooie winkels en huur kazernes gebouwd, alles ten govolge van de verplaatsing der beroemde cakesfabriek van Wight naar dit gedeelte der stad. Om oonig idee te geven vnn de grootte dezer fabriek, zy hier meegedee'd, dat ze 154 span Isabella- kleurige paarden op stal heoft staan, waarmee dagelijks door Londen wordt goreden, om de winkels van cakes te voorzien. En Jim had „White Horse" voor tien jaar gepacht, tegen een spotprysl Toen gebeurde er iets, dat zou vooren tot het eind der lucratieve tragi-comedie, maar ook nog ©ns aanleiding gaf tot nieuwe volks verhuizing naar „White Horse". (Siot volgt.)

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1