Leidsche Muziekschool. Souchon a f 1.30 per ']-> K.G. OPRUIMING. A. IiEWENSTEIit ZEEPPOEDER LEIDSCH DAGBLAD, WOENSDAG 2 JANUARI. - TWEEDE BLAD. PERSOVERZICHT. STANDAARD HYPOTHEEKBANK, Maatschappelijk Kapitaal: EEN MILLIOEN GULDEN. (Noordeinde 38, Kleine Zaal). De Firma LEZWIJN en EIGEMAN, to i^dm, HET ANKER AMSTERDA NA. Verkrigbaar in alle buurten der stad. In het bijzonder wordt de aandacht gevestigd op Sm u Groote Opruiming SPOTJPJRIJZEN. Men zie Etalage: Haarlemmerstraat 45. Haat lemmerstraat 147, tovert de beste en goedkoopste NiAIHACflfiES op aiMaling en k Contant, met flinke korting. 9312 34 No. 125S3 Anno 1901. In zyn .Kroniek" in de Stemmen voor f Waarheid en Vrede bespreekt dr. Bronsveld 'het bozoek van President Kruger i©n den indruk, door hem teweeggebracht in itfrapkryk. „Wat vooral op vele Franachen '©en onvergeiykeiykon indruk gemaakt heeft," jsegt dr. B., „is de vroomheid van Kruger. [De heer Briesen, die hem te Parys een bezoek (wilde brengen, kon niet worden ontvangen, 'want, zoo werd hem gezegd, „de President [bidt". Do heer Brisson kon eerst zyn ooren [«liet golooven. Bidt hy? Maar wie ter wereld jtoidt tegenwoordig nog? Welk ontwikkeld man ifeuigt nog voor God de knieën? Nu ja, Jroomscho en protestantsche vrouwen gaan «og naar de kerk, en misschien ook wel andere i zwakke, geknakte lieden; maar welk krachtig (man, welk staatsman in Frankryk bidt nog? iEet werd den heer Brisson daarby meer dan [zonderling te moede. 'Hy werd als terug- Igevoerd naar de tyden van Israel's koningen jen profeten. En hy ging heen, telkens by [zichzelf do woorden herhalende: „De President 'bidt!" Zouden wy niet mogen hopen, dat de be- Ihoefte om óók te bidden in menig hart zal worden opgewekt door de indrukmakende 'figuur van Kruger?" Wat den Duitschen Keizer betreft, dr. B. jheoft deernis met don man, die door zyn (verbintenis met Engeland en zyn betrekking Itot Rhodes, een politiek moet volgen, welke, 'door by na iedereen wordt veroordeeld, i „Wy ontmoeten," zegt hy, „gedurig onder danen van Keizer Wilhelm, maar hebben er [niet éón ontmoet, die geen hart had voor de [Boeren. Hot Duitsche volk verafschuwt En geland en zyn politiek; en nu moet het (aanschouwen, hoe zyn Keizer voor den door iheel Europa vereorden Kruger de deur ge- iflloten houdt van zyn paleis, en den door igeen schepsel geachten Prins van Wales gaat begroeten, als hy langs Duitschlands grenzen [trekt. Is dan zoo menig betoon van ridder- jiyke gezindheid, uitgegaan van Keizer Wil helm, bloot vertoon geweest? Is hy, de drukke, (de beweeglyke, de aan alles en allen den- ifeende man ten slotte een koude egoïst, een, die by alles is bedacht op voordeel en eigen belang? Is het wys, en is het eigenlyk.wel geoorloofd, dat oen vorst zoo weinig rekening houdt met de gezindheid van zyn volk? Wy weten wel, dat de Duitscliers veel meer monarchaal gezind zyn dan wy, maar kan ivan die omstandigheid geen misbruik worden 'gemaakt? Kan de Keizer zich wel ter dege vermaken op het jachtveld, terwyi te Keulen zoo luide en zoo harteiyk de man [Wordt ontvangen en toegejuicht, wien de [Keizer weigerde te zien? Het is voor ons protestantsch gevoel meer (dan smarteiyk de twee machtigste vorsten, die behooren tot een Kerk, uit de Hervorming voortgekomen, verbonden te zien tot het bedryven en wettigen van het schreeuwendst onrecht aan twee protestantsche Staten. Wy, belyders van het Evangelie, wy hebben ons waarlyk niet te beroemen op geloofsgonooten Koningin Victoria met haar geslacht en 'baar ministers, en op Keizer Wilhelm met (zijn tegenwoordigen Rijkskanselier. Wel op indrukwekkende wyze laat de booge God het ons gevoelen, dat het dwaas jis, voor Zyn rijk iets te verwachten van de jmach'igen der aarde, en „vleesch tot zyn arm 'te sluilen"." Dr. B. bespreekt verder de debatten by de elgemeene beschouwingen in de Tweede Kamer en betreurt het, dat de kleine, maar talentvolle groep der radicalen niet de kracht toont te bezitten om positie te nemen tegenover de sociaal-democraten. Hun sofismen ©n declamaties hebben dr. B. dikwyis geërgerd. En de heer Troelstra, zegt dr. B., heeft een jgebruik van zyn recht om te spreken ge- (tnaakt, dat zonder partydigheid wel een mis- Ibruik mag worden genoemd. Men moet toch !©en hoogen dunk van zyn waardigheid hebben, als men zóó lang durft spreken, en dan itegelykertyd geen geduld heeft, om een ander (aan te hooren. i Het is jammer, dat al die holle phrasen op j's lands kosten gedrukt moeten worden. Doch, [dat lange spreken, dat in de rede vallen van (anderen, dat uitvallen tegen personen het (behoort tot het métier van een socialistisch 'volksvertegenwoordiger en groot-redenaar. De Nieuwe Koerier zegt: Aan elke Universiteit bestaat een facul teit van Godgeleerdheid. Aan deze faculteiten wordt echter uitslui tend door Protestantsche hoogleeraren onder- wys gegeven: en zelfs zyn er niet woinigen onder, die de Godheid van Christus loochenen. Het ie dorhalve onmogelyk, dat één enkel Katholiek van hot dair gegeven onderricht gebruik kan maken. Slechts Doctoren in de Protestantsche Theo logie vinden er hun opleiding. Uitsluitend voor de Protestanten zyn de lessen, in Theologie aan de Universiteiton gegevon, bruikbaar. En toch wordt er per jaar voor uitgegeven: 70,210. Nu bestaat er nog een seminarie tot oplei ding van leeraren voor het Hervormd Kerk genootschap. Hieraan wordt uit 'sRyks kas voor traktementen besteed 35,728.75. De Evangelisch-Luthersclien ontvangen 7300. De Hersteld Evangelisch-Lutherschen zyn niet erg door het Ryk bedacht en ontvangen maar ƒ300, doch de Remonstranten zien hun hoogleeraar bekostigd met ƒ2400. Uitsluitend voor het Protestantsch onderwys wordt dus door het R i osteed 115,978.75, zegge honderd vyftiua duizend negen honderd acht en zeventig gulden vyf en zeventig centen. En hoe staat het met de bezoldiging der pro fessoren onzer Katholieke seminariön? Haast ongelooflyk is het verschil van jaar wedde. Yan do professoren onzer 5 seminarién ont vangen één professor 800 4 professoren ieder f600 2,400 21 400 8,400 Te zamen ƒ11,600 Daarby komt nog voor studie-beurzen een uitgave, waartoe het Ryk als restitutie van geannexeerde beurzen verplicht Is de som van ƒ1,080. Zoodat voor het geheele onderwys in de Katholieke Godgeleerdheid uitgegeven wordt 13,580,zegge dertien duizend vyfhon- derd en tachtig gulden, dat is iets meer dan éón tiende, wat voor het onderricht in de Protestantsche Godgeleerdheid besteed wordt. Waar vandaan dit verschil? Bedraagt de Katholieke bevolking soms maar één tiende van de Protestantsche? Voorzeker neen; zelfs gelooven we gerust te mogen zeggen, dat er niet meer Protestanten zyn, wien het door het Ryk behartigd onder wys ton goedo komt, dan Katholieken, die hun priesters aan de Seminaries zien opgeleid. Want behalve de talryke Protestanten, die nooit ter kerke komen, zyn er nog velen, die met het hierboven opgenoemd onderwys niet tevreden zyn, zooals de Vrye Universiteit te Amsterdam kan bewyzen, die door de Calvi nisten bekostigd wordt. Maar wellicht zal men zeggen, dat de pro fessoren onzer Katholieke Seminaries met hun 400 evengoed kunnen bestaan, als de Pro testantsche hoogleeraars met hun vyf- zes duizend gulden, wyi deze laatsten gewoonlyk een familie te onderhouden hebben? Doch we hebben nog nooit gehoord, dat de Staat by het bezoldigen van ambten rekening hield met de omstandigheid, dat de bekleeder van het ambt een familie had of niet. En overigens is het verschil zoo verbazend groot, dat het ook door juistgenoemde reden niet kan verklaard worden. Zelfs het handjevol Joden, dat in verge- lyking althans van de Katholieke bevolking Nederland telt, ontvangt voor godsdienst onderwijs nog een duizend gulden meer dan wy, namelyk f 14,600. Is dat niet schreeuwend? Het bestuur der „Liberale Unie" zal, naar De Tyd meent, waarschynlyk succes hebben met zyn voorstellen inzake het kies- rechtvraagstuk en het belasting stelsel; het blad acht het zeer waarschyn- lijk, dat de algemeene vergadering die voor stellen zal aannemen. Behaalt de machtigste organisatie van liberale kiezers, mot de hulp van allerlei bondgenooten, de overwinning, dan kan zy van het tegen woordig kabinet slechts eischen: se soumettre ou se démettre. Hoe het kabinet hierover denkt, zal men wel niet vernemen vóór de aanstaande verkiezingen. Nu leidt het blad uit de enkele woorden van don premier, den 5den Dec. gesproken, af, dat hot ministerie Pierson- Borgesius-Cort van der Linden (verondersteld, natuuriyk, dat het aanblyft) na de verkiezingen van 1901 hoogst waarschynlyk een ministerie van grondwetsherziening m radicalen geest zyn zal, als de party van de „Liberale Unie" on van don hoer Kordijk en de zynen het tot oen meerderheid weten te brengen. Hieruit trekt De Tijd de volgende conclusiên: lo. dat de vraag vóór of tegen het minis terie den doorslag niet kan geven by de aan staande verkiezingen; 2o. dat bij deze niet uitsluitend op sociale, doch ook wel degeiyk op politieke belangen dient gelet; 8o. dat allo combinatiën of bondgenoot- schapüon, welko tot gewild of niet gewild gevolg zouden hebben de overwinning van de party der „Liberale Unie" en een machtige versterking der groepen in ons Parlement, welke daar aandringen op Grondwetsherziening, door ons uit den booze moeten geacht worden; 4o. dat, waar wy de liberalen, niet minder dan de partyen ter rechterzyde, verdoeld zien, de mogeiykheid van een overwinning van de gecombineerde groepen der rechterzyde steeds in het oog dient gehouden en dat dadrom vooral in de allereerste plaats by de aan staande verkiezingen dient gezorgd voor de versterking van onze eigene party en voor de verkiezing van zoodanige candidaten, tot andere party behoorende (in districten, waar Katholieke candidaten geen kans van slagen bobben), van welke wy ten aanzien van be paalde, vooraf omschreven punten op stellige medewerking en steun mogen rekenen. In een artikel met het opschrift „Bond genooten?" poogde de Nieuwe Rolterdamsche Courant o. a. aan te toonen, dat zy, die Grondwetsherziening wenschen om tot alge meen kiesrecht te komen, naar bondgenooten uitziende, toch niet op veel medewerking schynen te kunnen rekenen. Van daar het vraagteeken in het opschrift. De N. R. Ct. begint met vooraf in het licht te stellen, dat het beroep van mr. Kerdyk op Thorbecke als bondgenoot niet opgaat. Zy erkent, dat volgens Thorbecke als uitvloeisel van het Staatsburgerschap het algemeen kiesrecht in de staatsgeschiedenis der XIXde eeuw ligt. Maar zy doet uitkomen, dat volgens Thorbecke geen principieel verschil bestaat tusschen de erkenning van het staatsburger schap als basis van het kiesrecht en het stellen van voorwaarden, waaraan men, om er toe geroepen te worden, moet voldoen. Thorbecke achtte biykbaar het stellen van voorwaarden, waaraan men moet voldoen om tot de uitoefening van het kiesrecht te worden toegelaten, als middel tot wering van onge schikter» wegens economische onvryheid of onrypheid van oordeel, geenszins in stryd met het beginsel van algemeen kiesrecht. Een beroep op zyn oordeel maakt dus h. I. wel een eenigszins vreemd figuur in een betoog als dat van mr. Kerdyk, volgens wien het een „principieel" tegen het ander overslaat. De vraag, of de bestaande kieswet wellicht haar eischen niet te hoog stelt, heeft, voegt zij er by, natuuriyk voor deze quaestie geen belang. Daarover kan verschillend worden gedacht. De stelling was, dat hier „princi pieel" verschil bestaat, een „vierkant tegen over elkander staan," en tot bewys van die stelling is h. i. een beroep op het bekende geschrift van Thorbecke evenmin bruikbaar, als een beroep zou zyn op het geheele politieke leven van dien 6taatsman, die gedurende zoovele jaren als minister of als Kamerlid biykbaar van dat principieele verschil nooit iets heeft gevoeld. Daarna wyst de N. R. Ct. wat de levende bondgenooten betreft, op wier medewerking thans gerekend zou mogen worden er aller eerst op, dat er nog een verschil aanwezig is. Hier wordt bedoeld een verschil in de formu leering van het kiesrechtvraagstuk tusschen de circulaire van het hoofdbestuur der „L. U." van januari 11. en de statuten van het comité voor algemeen kiesrecht. Want, volgens de circulaire, kan bedeeling uitsluitng mogeiyk maken, volgens de genoemde statuten is dat niet het geval. Indien nu, merkt de N. R. Ct. verder aan, de samenwerking met een „comité voor alge meen kiesrecht" reeds gevaar loopt, moet de hoop op andere bondgenooten wel zeer zwak zyn. Kon de heer Kerdyk in het Sociaal Weekblad van 1 Dec. nog iets verwachten van „de volgelingen van den Standaarddrager, die reeds begonnen is den grendel weg te schuiven van de deur", hy zal thans, meent de N. R. Ctwel inzien, dat die deur nog tameiyk goed gesloten is. De Standaard schreef o. a.„Is nu algemeen stemrecht de incarnatie zelve van het revo- lutleboginsel, dan is het toch duidelyk, dat wie nog prysstelt op den eerenaam van antirevo lutionair, dit zoolang mogelijk poogt tegen te houden, en dat wie anders deed, zyn over tuiging zou verzaken en zyn plicht niet zou doen." Prof. Molengraaff verdedigt als aanstaande verkiezingsleus: Grondwetsherziening, om te komen tot algemeen kiesrecht met even redige vertegenwoordiging. Beide, zegt hy, moeten samengaan. Maar ook zy, die zich op dit standpunt stellen, zullen, gelooft de N. R. Ct.t wel niet allen bereid zyn, om daartoe wellicht te komen, den zeer onveilijen weg van het blanco artikel m te slaan. Huismanskiesrecht vereenigd met meer voudig kiesrecht zou, geiyk de N. R. Ct. ten slotte doet uitkomen, Het Huisgezin wei toe lachen, maar Het Centrum is van meening, dat wy voorloopig aan iets anders kunnen denken dan aan zulk een kiesrecht-hervorming. En de N. R. Ct. gelooft, dat de meeste kiezers het hierin met Het Centrum wel eens zullen zyn. Er is ook h. L inderdaad in Nederland vooreerst nog wel iets anders te doen. Oratio Hogerhuis. Op 15 Januari zullen door een delegatie uit het Landeiyk Hogerhuis-comitó 't gratie-adres en de lysten met de handteekeningen de Koningin worden aangeboden. Het Landeiyk comité verzoekt hun, die nog lysten in bezit hebben, deze vóór 10 Januari te zenden aan het adres van den secret., L. M. Hermans, v.-d.-Helmstraat 46, Amsterdam, en verzoekt allen landgenooten dringend alsnog, zoo zy het nog niet gedaan hebben, hun handteekening te plaatsen op de lysten, opdat het aantal, dat de Koningin zal worden aangeboden, zoo groot mogeiyk zy. Hoe moer handteekeningen, hoe grooter kans van slagen. Geveilde peroeelen* Gehouden verkooping in het Notarishuis aan Den Burg, alhier, op Zaterdag 29 December 1900, ten overstaan van: lo. Mr. L. M. J. H. Kerstens, notaris te Leiden: Drie huizen, Woutershof 1, 2 en 3, in bod ƒ2301, kooper de heer F. A. Schamper q.q., voor ƒ2311; twee huizen, Vliet 52 en 54, samen in bod 840, kooper de heer J. N. Botermans q.q.drie huizen in de Ruime Consciöntiestraat 8, 10 en 12, samen in bod ƒ1190, kooper dezelfde q.q., voor ƒ1191; het pakhuis, Ged. Voldersgracht 9, in bod 410, kooper de heer K. Wallaart. 2o. J. F. Meiners, notaris te Leiden: vier perceelen bouwterrein, aan den Morschweg, groot 13 46 aren, in bod ƒ5900, kooper de heer D. Van Lith; twee perceelen alsvoren, groot 694 aren, in bod ƒ3100, kooper de heer P. A. A. Van Loon; twee perceelen alsvoren, groot 688 aren, in bod ƒ3250, kooper de heer N. v. d. Spek; een perceel alsvoren, groot 3—40 aren, in bod f 1700, kooper de heer J. v. d. Voet q.q., voor 1709; een perceel alsvoren, groot 336 aren, in bod 1400, kooper de heer N. v. d. Spek; een perceel alsvoren, groot 332 aren, in bod 1400, kooper de heer J. P. Van Beukering 'q.q.; drie perceelen alsvoren, groot 971 aren, In bod 4245, koopers de heeren P. Kooreman Jr. c. s.; twee perceelen alsvoren, groot 625 aren, in bod 3000, kooper de heer J. v. d. Voet; twee perceelen alsvoren, groot 8 19 aren, in bod f 3400, kooper de heer J. v. d. Voet q.q., voor 3650; het huis, Vestestraat 47, in bod 610, kooper de heer W. Kalkhoven, voor ƒ620; do huizen Nieuwe Ryn 99 en Mare 21 zyn niet gegund. Burgerlijke Stand vau Leiden. Eer6te huwelijksafkondiging van 30 Deo. J. Verlind jm. 32 j. en M. Verhoog jd. 24 j. J. Brugman jm. 23 j. en S. P. Ruitenbeek jd. 22 j. J. H. Buschman jm. 26 j. en E. M. v. d. Ende jd. 26 j. - W. F. Singerling jm. 20 j. en H. H. Galjaard Jd. 19 j. ALKEMADE. Geboren: Gerardus Johannes. Zoon van J. Bergers en T. Van Geilswijk. Geertruida Elisabeth, D. van J. Vol water en A, De Jong. Hendrikus Johannes, Z. v. J. Hogen- boom en T. Bakker. Petrua Theodorus, Z. v. J. Bakker en M. E. Stokman. KATWIJK. Geboren: Willem, Z. van N. Van Duyvenbode en A. Varkevisser. Pieter* Z. v. A. Haasnoot en H. Schaap. Sijpke, y'. N. Van Egmond en E. Jonker. Jan, Z. van s! Hoekstra en A. Starkonburg. Dirkje, D. v. A Haasnoot en A. Schaap. Cornells Everardns, o. v. G. v. d. Berg en j. 0. Halleen. Leendert, Z. v. J. Klok en S. Ros. Elisabeth Hendrika, D. v. P. Van der Spek en J. Vliegenthart. Overleden: Pietje, dagen, D. van J. Zwanenburg en W. De Vreugd. Maartje Schuite maker, 78 j., Wed. van J. Puister. Cornelia, 5 j., 'li. v. C. Den Haas en P. Guyt. Gehuwd: N. Van der Plas jm. en A. Van Duyn jd. H. Van Beele jm. en P. Geytoman Vooys. Ondertrouwd: J. Van Duyvonbooden jm. en A. P. Penninga jd. M. Barnhoorn jm. en B. Kuyt jd. J. Van ltijn jm. en J. v. d. Marei jd. LEIüERDORP. Bevallen: J. C. Brouwer geb. Remmerswaal D. Overleden: P. II. Den Hollander, 29 j. LISSE Ondertrouwd: J. P. Van der Hulst en M. Van Diest. C. v. d. Berg en P. Steen- voorde. Gehuwd: M. Haven on C. Baak. Geboren: Anna Maria, D. van J. T. Hulse bosch en E. J. Wiegant. Hendrik, Z. v. H. S, Van Waveren en C. Van Voorst. Ca9parus, Z. v. J. Schrama en C. H. v. d. Linden. Petrus Gerardus, Z. y. J. Beelen en P. G. Hoogduin. Johannes, Z. van H. Raaphorst en J. Tulen. Helena, D. v. P. Van Bohemen en M. F. v. d. BogerL Overleden: Jan Van Vaneveld, echtg. van J. De Klerk, 73 j. Gemengd Nlenvr De storm van Donderdag en Vrydag is in Engeland en het Kanaal ernstiger opgetreden dan men aanvankeiyk gemeend heeft. Zoo herinnerde men zich in Bristol sedert jaar en dag niet een dergeiyk nood- weor, dat daken en boomen afrukte en de torenklok wegblies. Op het Kanaal werden aan boord van menig vaartuig bange oogenblikken doorleefd. De dienst met de Fransche kust was eenigen tyd geheel in de war en moest gestopt wor den. Twee Engelsche oorlogsschepen werden beschadigd in den storm: de „Black P e", die voor 600 pd. st. schade opliep, en de „Teazer", die te Portsmouth voor anker lag. Overal langs de kust zyn een aantal kleine, doch ook enkele groote schepen op de kust gezet; by enkele dezer is het lot, dat de bemanning vergaan is, nog onbekend. De Engelsche viermaster „Primrose Hall", van Liverpool, leed schipbreuk by Holyhead. Een 8toomreddingboot trachtte hulp te bren gen, doch kon het schip niet bereiken, dat kort daarop in tweeën brak. Van de 33 op* varenden kon slechts één gered worden, die op de rotsen der kust werd geworpen en zwaar gekwetst werd. Over een groot deel van Engeland, in de graafschappen Leicester, Northampton, War wick, Worcester, Hereford, Gloucester en Somerset hebben tevens de zware regens der laatste dagen groote overstroomingen veroor zaakt. De rivieren zyn tot een ongekende hoogte gerezen, groote uitgestrektheden bouw grond staan onder water, fabrieken aan do rivieren en huizen in laaggelegen steden zyn ondergeloopen en het verkeer op de Midland-, North Western-, en Great Western- spoorwegen is grootondeels gestoord door het wegspoelen van stukken weg en het instorten van bruggen. By de verkiezingen va n een a f- govaardigde in het Spaansche kiesdistrict Vivar (provincie Granada) is het tot een bloedig ge vecht gekomen, waarby twee dooden en elf zwaar gewonden zyn gevallen. Een bericht van een nieuwe samenzwering in Servié komt nit Berlyn. Een aantal hooggeplaatste officieren moet een samenzwering hebben voorbereid om Koning Alexander van den troon te stooten on te vervangen door den gewezen koning Milan. Wegens den kolennood staan in de Zuidru8si8che metaalfabriek-districten reeds zeventien hoogovens stil. De kolenprya is in de laatste dagen met 3 kopeken per pud gerezen. Op Mauritius zyn 40 personen door de pest aangetast, van wie 34 zyn over leden. Directeuren: Mr. H. EL C. CASTENDIJK en B. DE REGT Izn. i De Bank verstrekt op zeer biliyke voorwaarden gcid op eerste \Jiypotheek en geeft onder contröle van het „Algemeen Admiiii- l titratie- en Trnstkantoor te Rotterdam", 4 °/0 en 4£ °/0 PAXI>- fepRlEVEN nit. (Coupons 1 Januari en 1 Juli), verkrijgbaar: J Correspondenten voor liefden: |£909 26 de Heeren LEZWIJN <fc EIGEMAN. Ouders kunnen hunne Kinderen de lessen na 3 Januari doen volgen. Schoolgeld f 36, 2 uit één gezin f 33 's jaars. 9 22 Aanmelding: schrifteiyk Noordeinde 38, tevens op spreekuur 12 2. Th. ENDERLE, tgedipl. „Conservatorium" te Keulen, „Noue Academie für Tonkunst", te Berlyn. heeft in haar brandvrije Kluis een aantal Brandkastjes geplaatst (zoogenaamde Safe-Deposit-Inrichting) en geeft gelegenheid tot het haren van deze Kastjes, ter bewaring van Efifecten en andere waardenop bfj haar verkrijgbare conditiën. 90 10 MET verdient door hare deugdelyke samen stelling verre de voorkeur boven andere goedkoopere soorten. 10201 16 GEBR. DOBBELMANN, Zeepfabrikanten, SUMEGEST. Wegens te grooten voorraad en om plaats te maken voor de nieuwe Voorjaarsgoederen van alle voorhanden Heeren- en Kinderlileecling, als: WINTERJASSEN, DEMI-S AISONS, JEKKERS .CABANS, KINDERJASJES, JONGENS- en HEEREN-KOSTUMES en KINDERPAKJES, voor SPOT 10951 40 O. BÖC3rSÏIL4Arü-l>J-. 3 OJSTDBRRIOJHT GRATIS. 3 jaren sclirittelijk garantie. MACHINES WORDEN OOK VERHUURD PER DAG, PER WEEK EN PU MAANB. Haarlemmerstraat 147. Vertegenwoordiger A. DE JONG.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 5