„Du Nord". Robert en Bertrand, MENU. BAIJER, Poelier, Huishoudster. Brand! WatecMt. H. MARKS JR„ Brusselsch Loof Café „DlaPorte ti Clm". N. D. ASIANDEL- SAUCÜZSBBGODJES Uil. F. v. d. REluOEN, N. Het Beleg en Gntzet der stad Leiden. Herst Apost Zend.-Eera. jy Dimanche Ie 23 Décembre Voortzetting SCH0ENENVEIUN6, in „Zomerzorg", Tailleur, Foulard-Zijden Japon 8.43 Firma P. v.d. MOSTv. SPIJK, Mandolinen-Gezelschap „Hazekof" (8 personen). Kropsla en Bleekselderij J. H. DU CHATTEL. MlLNEK's patent Brandkasten, Kluisdeuren, (lelddoozen, enz. Zeer goede Tweotlo Kamor. Zitting van heden. Per telegraaf.) Er wordt besloten morgen om 10 uren in de afdeeiingen te onderzoeken de vier wets ontwerpen betreffende het huweiyk der Koningin. Achtereenvolgens worden tal van kleine wetsontwerpen behandeld. By de discussie over het wetsontwerp tot wyziging der begrooting van oorlog voor 1899, wyst de heer Tydemanherinnerende aan de geschiedenis der 14 ton, op de chronische kwaal bjj oorlog om steeds te laag teramen. De Minister van Oorlog zal van de gemaakte opmerkingen nota nemen en zooveel mogeiyk voor juiste ramingen zorgen. Bjj het wetsontwerp tot wyziging der grens tusschen 's-Gravonhage en Ryswyk, worden door de Comm. van Rapp. voorgesteld eenige meördere perceelen naar 'a-Gravenhage te doen overgaan, waardoor de grens in een rechte lyn langs de Broeksloot zal doorloopen en een eenvoudiger en in verband met de be staande bouwplannen betere grensscheiding •zal worden verkregen. i De Mitiister neemt het amend, over, waarna 'de beraadslagingen gesloten worden. Hierna wordt behandeld de begrooting der algemeens landsdrukkcry voor 1901. j De heer Schaper dringt in de eerste plaats aan op vervanging van den 85-jarigen directeur door jonger krachten; verder wil hy vervan ging van het stukloon door uurloon en ver betering in het lot van invalide werklieden ter landsdrukkery. De Minister van Binnenlandsche Zaken sluit zich aan by hetgeen de heer Heldt gezegd heeft en verdedigt ook den directeur. De werk lieden zyn in het algemeen zeer tevreden en de zetters en drukkers van particuliere drukke- ryen willen steeds by de landsdrukkery 'geplaatst worden. Overigens meent de Minister, 'dat het stukloon in het belang der werklieden behouden moet blyven. Na repliek van den heer Schaper worden do beraadslagingen gesloten. Aan de orde komt het ontwerp tot ver- verhooging van Hoofdstuk Y der Staats begroting over 1900. De heeren Ritik en Van Alphen ontwikke len hun bezwaren tegen de vivisectie, terwyi de heer Van Karnebeek bezwaar maakt tegen de stichting van een poststation. De Minister wenscht ook zooveel mogelyk de vivisectie te beperken en tracht aan te toonen, dat het poststation dringend nood- xakeiyk is. Het artikel nopens de oprichting van een poststation wordt aangenomen met 40 tegen 21 stemmen, en daarna ook het ontwerp. Voorts werden goedgekeurd de verhoogingen der marine-begrootingen voor verblyf onzer schepen in China en Afrika; de onteigenings- voorstellen voor den locaal-spoor weg Haarlem— .Amsterdam en voor uitbreiding van het station Rczeudaal. Na afdoening der aan de orde gestelde wets ontwerpen werd de beraadslaging over de jnarine-begrooting voortgezet. INGEZONDEN. Mynheer de Redacteur1 Uit het bericht in het „L9idsch Dagblad" dd. 14 dezer, zag ik tot myn genoegen, dat alhier een Bond van Bier- en Mineraalwater- handelaren staat te worden opgericht; want hoewel zelf geen handelaar in bovengemelde artikelen, wekte het toch dikwyis myn erger nis en die myner kennissen, hoe door velen misbruik gemaakt wordt van de hun door handelaren in bruikleen gegeven flesschen, door deze voor allerlei doeleinden te gebruiken, waarvoor ze niet bestemd zyn, byv. om azyn, plie, loog, terpentyn, melk, koffie, enz. enz. Jn te doen. Een elk zie maar eens rond in zyn eigen omgeving en oordeele dan zelf. Intusschen moet het my toch ook weer van het hart, dat de handelaren grootendeels zeif oorzaak van dit kwaad z(jn; want hoe eenvoudig zou dit te keeren zyn door byv. een matige recognitie (pondgeld) van de fles schen to heffen. Elk weldonkonde zou dit gaarne betalen. Vooral thans, nu de handelaren vereenigd optreden, is mijns inziens deze maatregel gemakkeiyk door te voeren. Met beleefden dank voor de opname Leiden, 20 December 1900. X. Hurktberiehten. Leiden, 21 Deo. Ter markt werden heden aan* gevoerd: Stieren 17 atuke 62 a f182. Kalf- en Melkkoeien 102 stuks f 108 a f 228. Varekoeien 129 stuks f 86 a f 190. Vette Oasen en Koeien 183 stuks ƒ118 f 24L Graskalveren 26 stuks f 23 a 62. Kalveren (vette) 69 stuks f 36 o f 105. Kalveren (magere) 26 stuks f6.— a f 18. Hamels (vette) stuks f a fHamels (magere) stuks fafSchapen (vette) 986 stuks f 17.a f 30.—. Schapen (weide) 299 stake f 10.a f 19.Lammeren (magere) stuks f af Varkens (magere) 132 stuks f 15.a f28.Varkens (vette) stuks fa fper KG. Varkens (biggen) 170 stuks f 4.a f 14,Paarden stuks f a f Veulens stuks fa f Bokken of Geiten 6 stuks f2.60 a f6.—. Ter markt aangevoerd 406 runderen, 96 kal veren, 1286 sehapen, lammeren, 132 varkens, 170 biggen, paarden, veulens. 6 bokken of geiten. Ter wekelykscho Kaasmarkt aangevoerd 64 partijen. Besteed werd voor Goadsche Kaas vaD f 18.tot 26.Derby-Kaas van f tot f Leidscbe Kaas de 160 KG. f tot f Edammer Kaas 2de qual.f tot Aan de Stadswaag gewogen 46 partyeo, 1764 stuks, wegende 10283 KG. Utrecht, 21 December. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 63 wagens, te zamen wegende 14490 kilo. De prijzen waren: 1ste qual. f 24.a f 26.50, 2de qual.f 21.60 a f 22.50, zwaardere f v a f per 60 kilo. Handel matig. Hoofddorp, (Haarlemmermeer) 20 Deo. Roodo wintertarwe f af Jarige Tarwe f a fWitte Tarwe f6.26 a f 6.25, Canada tarwe f af Zomer ristarwef 6.76 a/6. Rogge f 4.50 a 4.90, Haver 6.60 af 6.50, Cheva- liergerst ƒ4.60 a 6.26, Wintergerat 4.a 4.40, Zomergerst f a Duivenboonen ƒ6.76 a ƒ7.Roode Duivenboonen f6.76 a f7.Paar- denboonen f6.50 a f6.16, Bruineboonen f7.50 a f8.60, Groene erwten f7.voetstoots, ƒ8. op kook. Schiedam, 20 Dec. Noteering van de Beura- commiseie. Moutwyn f 11.— per HL. Zonder fast en zondor belaetiog. Spoeling f 1.30. Noteering ran de Makelaars, Moutwgn f 11.76, Jenover 15.76, idem Amsterd. proef f 17.26. Noteering van den Distfilateurebond. Moutwijn f 11.76, Jensrsr f 16.76, Amst. Protf f 17.26. De oorlog tusschen Engeland en Transvaal. Dat de oorlog nu feiteiyk weer op Engelsch grondgebied overgebracht is, heeft de toch al zeer groote ontsteltenis te Londen nog aan- zieniyk versterkt. De zenuwachtigheid in Londen moet wezeniyk angstwekkend zyn. Met byt6nden spot roept de „Morning Leader" uit: „Dus heefc die groote generaal, lord Kitchener, het met zyn 210,000 man toch niet kunnen verhinderen, dat de Boeren de Kaapkolonie zyn binnengevallon De stout moedige en gewaagde schaakzetten van De Wet worden voor onze generaals en zelfs voor den grooten Kitchener met den dag onbegry pol ijker en daarby heeft men feite! yk nog voor twee dagen over een grootsche dank- godsdienstoofening met groot overwinnlngs- vertoon officieel gesproken. Wat kunnen wy Engelschen toch ellendige comedianten zyn 1" Thans eerst lekken een paar byzonderheden uit over don terugtocht van generaal Clements. „Central-News" deelt ze aan de Engelsche bladen mede: Tydens het gevecht was het vuur van den vjjand zoo doodelyk, dat een hoeveelheid munitie moest worden achtergelaten. Zy viel den Boeren in handen, die de munitie voor levensmiddelen aanzagen (dat kan men zoo denken) en ze in brand staken. Er volgde een zware ontploffing, waarby vele burgers werden gedood en anderen gewond. Het spoor der terugtrekkende Britsche kanonnen werd aangewezen door de ïyken der dooden en gewonden van de bereden infanterie, die dapper den aftocht dekte. De plaatsen der gevallenen worden dade- ïyk door hun kameraden ingenomen, die de kanonnen wilden redden of sterven. De toewyding van de beredon infanterie wekte aller bewondering. Hun vechten was een van de succesvolle bewyzen van helden moed in dezen oorlog. De ambulance van Nieuw Zuld-Wales deed prachtig werk onder een zwaar vuur. De heuvels, die door de Northumberland Fuse liers waren bezet, werden bezaaid gevonden met gebroken geweren, die waarschyniyk vernield waren door de dappere verdedigers. Generaal Clements heeft belangryke ver sterkingen gekregen. Een detachement van het 17de regiment lanciers, sterk 2 officieren, 202 manschappen en 163 paarden, benevens een drietal civiele geneesheeren, zyn te Queenstown scheep gegaan naar Zuid-Afrika. Het geheele getal manschappen aan boord bedroeg 408 na het vertrek uit Engeland. Telegrammen. MADRID, 20 December. RO.) De Kamer heeft de boodschap betreffende het huweiyk van de prinses van Asturié aangenomen met 184 tegen 84 stemmen. PARIJS, 20 December. (R. O.) De minister van oorlog heeft commandant Cuignet berispt, dat hy een geheim stuk had openbaar ge maakt. Naar aanleiding van de verklaringen, door commandant Cuignet aan den minister gedaan, is Cuignet gedetineerd in den Mont Valérien. LONDEN, 20 Dec. (R. O.) Een telegram van lord Kitchener uit Pretoria, gedagteekend van gisteren, zegt, dat een afdeeling Boeren, die op tusschen 500 en 800 geschat wordt, de Oranjerivier is overgetrokken by Rhenoster- hoek. Een tweede bende moet by Zanddrift de rivier zyn overgestoken. Zy worden nagezet, en lord Kitchener heeft een sterke bereden macht afgezonden, die hun flank tracht om te trekken. De Boeren uit Rhenosterhoek zyn vervolgd tot dicht by Venterstad, van welke plaats zy om 8 uren 's middags van den 18den waren voortgetrokken in de richting van Steynsburg. De belangryke punten van den spoorweg in die buurt zyn goed bewaakt, en lord Kitchener hoopt, dat deze benden spoedig weer naar het noorden gedreven zullen zyn. [Rhenosterhoek ligt, volgens een aanteeke- niug van Reuter by dit telegram, op 11 K.M. ten westen van Odendaalstroom, Zanddrift op 11 K.M. ten oosten van dat dorp.] LONDEN, 20 December. Een telegram uit Kaapstad van heden meldt, dat er Boeren zyn opgedoken in het district Colesberg. Vandaar groote ongerustheid te Kaapstad. De Kaffer- markt hier sloot vandaag flauw. LONDEN, 20 December. (R. O.) De avond bladen melden, dat de inval in de Kaapkolonie een grooteren omvang heeft aangenomen. De Boeren hebben het district Colesberg bezet, en gisteren en hedenochtend is zwaar geschut vuur gehoord ten noorden van Krugorsdorp. BRUSSEL, 20 Dec. (R. O.) De „Petit Bleu" bevat een telegram uit Kaapstad, om half- twaalf hedenochtend van daar verzonden, be vestigende, dat de inval in de Kaapkolonie een steeds grootere uitbreiding krygt; de Boeren hebben het dorp Colesberg reeds bezet. KAAPSTAD, 20 December. (R. O.) De toe stand in het noorden van de Kaapkolonie wordt ernstiger. Men schat, dat er in het geheel wel tweeduizend Boeren de kolonie over de Oranje-rivier zyn binnengetrokken. Ofschoon men geen vrees koestert aangaande den einduitslag (van den inval), is men ern stig beducht, dat Afrikanervrienden zich by de Booren zullen aansluiten en de opstand zich zal uitbreiden. Het gebrek aan geoefende bereden troepen wordt ernstig gevoeld. Zy, die het best be kend zyn met 's lands toestanden, dringen aan op de noodzakeiykheid om alle beschikbare bereden troepen naar Zuid-Afrika te zenden. KAAPSTAD, 20 December. (R. O.) Do regeering te Kaapstad heeft oen bericht uit gegeven, waarin wordt vermeld, dat de Boeren, dia een inval deden in de Kaap-kolonie, by Rhenosterhoek worden opgehouden daar Steynsburg sterk bezet is. Do Boeren, die by Zanddrift de rivier overstaken, ongeveer 2000 man sterk, bezetten Philipstown, namen op 19 December het garnizoen van Ventersdorp ge vangen, maar deden een niet geslaagden aan val op Hamelfontein in het Colesbergdistrict. BLOEMFONTEIN, 20 Dec. (R. O.) Na Tha- banchu en de Ladybrandlinie langs getrokken te zyn, begaf generaal De Wet zich naar Ficksburg. Zyn totale verliezen tydens zyn opmarsch naar de Kaapsche grens en zijn daaropvol- genden terugtocht bedragen nagenoeg vyftig man aan dooden en 100 man aan gevangenen, behalve drie kanonnon en veel ammunitie. BERLIJN, 21 Dec. (Wolffbureau). Graaf von Waldereee meldt uit Peking, dato 19 dezer, dat het detachemont van Guendell by den opmarsch van Snan hai-kwan den 14don by Tungling, in de nabyheid der oostelyke keizeragravon, een gevecht had, waarin het gelukkig was en 15 Boxers doodde en 8 wondde. Omcleeio KennUgevingi Vergadering van don Gemeenteraad Tan Lelden, op Zaterdag don 22sten December 1900, des namiddags te halfvijf. Punt van behandeling Voorstel omtrent het aangaan van een geld- leening ten laste der gemeente. Gemengd Nieuws. Terwijl van de openbare gebou wen en de kerktorens te Amsterdam ter ge legenheid van het bezoek van Kruger de vlaggen wapperden, onthield het Paleis van Justitie zich van dit huldebetoon. Naar het „Hbl." hoorde zouden zy, die tot het uitsteken der vlag bevol moesten geven, hebben verklaard, dat vrouwe Justiiia geen reden heeft tot vlagvertoon voor eenige zaak, die mot den Zuidafrikaanschen oorlog in verband staat of zy moest een rouwvlag dragen. De A m s t e r d am s c h e rechtbank heeft gisteren Knuivers wegens aanranding op den looper Nicolas van de Associaliecassa veroordeeld tot 5 jaren gevangenisstraf. Gisteravond is door den laatsten personentrein van Hengeloo naar Almeloo, voor het station Borne, zekere J. S., van Almeloo, aangereden en gedood. Te Berkei is het koffiehuis met woonhuis van den hoer Martons tot den grond afgebrand. Er kon niets gered worden, behalve de geldtrommel van den kastelein. Alles is verzekerd. Te Uden is de landbouwer P. V. op zyn hofstede-van den hooizolder gevallen. Inwendig zwaar gekneusd, overleed hy eenige uren later. Te Roosteren is een 6-jarig knaapje, dat op een stoel geklommen was, daar af gevallen in een pot met kokende melk. Met brandwonden overdekt werd het kind er uit gehaald en na een paar uur is het over leden. De 20-jarige milicien Heerko Prins, van het 1ste reg. inf. te Assen, is door den krygsraad te Leeuwarden wegens poging tot moord op zyn vrouw Harmke Dontja, te Siddebuursterveen, gemeente Sloch- teren veroordeeld tot 15 jaren gevangenis straf, met vervallen-verklarmg van den mili tairen stand. Zooals men zich herinnert, heeft hy, toen hy thuis met verlof was, by een twist met zyn vrouw, op deze 3 revolverschoten gelost, waarby zy levensgevaarlyk in hoofd en borst is getroffen. De vrouw wordt nog steeds in het acade misch ziekenhuis te Groningen verpleegd. Een verschrikkelijk ongeluk' overkwam te Berlijn den opGra-zaugor derj Koninklijke Jlof-opora, Rud. Krasa. Lij was bezig, zoo verhaalt de „Her). Lofc.-Anz.", met het schoonmaken van een revolver, welker* loop verroest was; by het poetsen ontplo.'tei een patroon, die in het wapen was biyven zitten; de huls vloog don heer Krasa in het: gezicht en vernielde het rechteroog. Ia] een oogen-kliniek moest hot oog vcrwyderd worden. De schildwacht, die by het kruit-; magazijn van Nioder-Neuendorf op post stond, heeft in den nacht van Dinsdag op Woensdag by ongekfc. een kameraad neergeschoten. Een 1 soldaat van de 7de compagnie van het 5de garde regiment uit Spandau vatte het onge lukkige voornomen op zyn kameraad, die op wacht stond, aan het schrikken te maken. Hy sloop naar hem toe on sprong daarop in allerlei bokkensprongen op hem aan. De schild- wacht nep volgons zyn voorschriften eenige malen Halt 1 en toen de andere met zyn fratsen voortging, schoot de schildwacht. De grappenmaker kroeg den kogel dwars door het hoofd en was dadelyk dood. Er is een onderzoek geopend; schuldig schynt de schild wacht niet. LEIDEN, 21 Deeember. Thermometarstandgisteravond om 8 uren 6° C. 42.8° Fahr.helt, hedenmorgen oeq 8 uren 7° C. 44.6° F., 'b middags om 12 uren 8° C. 46.4° F., 's namiddags om 4 uren 7° C. 44.6^ F. Zondag 6 Januari a. s., des avonds, zal door het „LeiüschKruisverbond", R.-K. Drank- bestrydersvereeniging, een openbare vergade ring worden gehouden, waarin als spreker zal optreden de heer J. T. Ylekke, van Oud- Gastol, de bekende kampioen voor drank- bestryding, die deze zaak o. a. op het te Utrecht gehouden drankbeatryders-congrea zoo duidoiyk uiteenzette. De afdeeling Bakkery van de 's-Graven- haag6che Coöperatieve broodbakkery en ver- bruiksvereeniging „de Hoop" maakte in het afgeloopen vereenigingsjaar een winst va» f 86,288. Daarvan wordt 19% als dividend uitgekeerd, waardoor do leden ongeveer 10 weken vry broodverbruik hebben. De overige afdeeiingen, waarvan de winst in contanten wordt uitbetaald, geven de vol gende cyfers aan: „Kruidenierswaren": winst f 7203, waardoor de leden 6% dividend ont vangen; „Boter en Vleeschwaren"winst f 4180, dividend 6%; „Melkinrichting" (sedert 8 maanden opgericht): winst f 1606, divi dend 4%. Aan den maaltyd van H. M. de Koningin, waaraan H. M. de KoningimMoeder en Z. H. Hertog Hendrik deelnemen, zyn heden ge- noodigd dr. Langfeldt, voorzitter van het Mocklenburgsche Landsgerecht, zoomede ver schillende dames en heeren, behoorende tot; do Hulzen van Hare Majesteiten. By de huwelijksinzegening van H. M. de Koningin in de Groote Kerk te 's-Graven hage zal dit gebouw worden verwarmd door middol van kachels met groot verwarmings oppervlak, De dd. 1 Februari 1901 van het lste regiment huzaren te Deventer by het 4 de regiment infanterie overgeplaatste late luite nant-kwartiermeester J. A. Van der Meer wordt ingedeeld by het 4de bataljon van heb korps te Leiden. Aan het examen voor reserve-sergeant^ by het 4de regiment infanterie dezer dagen, gehouden, werd voldaan door de reserve- korporaals J. Verkoren en M. J. N. Spaargaren,, alhier in garnizoen. De Fransche gezant wordt tegen het einde dezes jaars uit het buitonland in Den Haag terugverwacht. Het stoomschip „Merapi", van Rotterdam naar Java, vertrok 20 Dec. van Suez. ADYEBTEHTIEÏT. Voorspoedig bevallen, van een Dochter 10840 6 Mevrouw KLUYVER, Fockema Andbeab. Leiden, 20 December 1900. Bevallen van een Dochter G. M. DEN OLDER, 10820 4 "Van de Gbut. Leiden, 21 December 1900. Heden werden wy verbiyd door de geboorte van een flinken Zoon. J. O VERDUIN. M. O VERDUIN—Colijn. Leiden, 21 December 1900. (LaDgestraat No. 5.) 10825 6 Tot onze innige droefheid overleed heden voorzien van de H.H. Sacra menten, in den ouderdom van byna 73 jaren, onze beminde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Mevrouw de /Weduwe ALIDA MARIA THEYS, geb. Van Zeeland. 10839 12 Uit aller naam: J. H. THEYS Pr., Execut Test Leiden, 21 December 1900. Volstrekt eenige kennisgeving. Voor de vele bewyzen van deel neming, ontvangen by hetoveriyden wan onzen geliefden Zoon en Broeder Mr. W. A. DE LAAT DE KANTER, zeggen wy aan allen harteiyk dank. Uit aller naam, 10816 9 MevT. de Wed. L. M. DE LAAT DE KANTER-De Kanteb. Leiden, 21 December 1900. O 10821 9 alle dagen versch. By beschikking van den Edelachtb. Heer Rechter-Commissaris in het Faillissement van NICOLAAS GEK KIT SPAARGAREN, wo nende te Leiden, is bepaald: lo. dat de Schuldvorderingen by den Ondergeteekende moeten worden ingediend vóór of utterly k op 15 Januari 1901; 10837 17 2o. dat de Verificatie-Vergadering zal worden gehouden op Zaterdag 23 Febrnari 1901, des namid dags te 2 nren, in het Gerechtsge bouw aan den Korten Vyverberg No. 8. De Curator: Mr. E. a WIERS MA. Leiden, 21 December 1900. ROTTERDAM TOONEELGEZELSCHAP. Directie: C. VAN DE VELDE. ZOKD1G 23 DECEMBER: De Lustige Vagebonden, Kluchtspel met Zang in 4 Bedrijven. Woensdag 20 December, 2den Kerstdag, 10836 22 ZIE AANPLAKBILJETTEN. 23, 23, 30 Dee. en verder alle Zon- en Feestdagen v.m. 10 en nam. O uren: dienst. 20 Dec. allédn om 10 uren. Waarheid zoekende Komt! Joh. 8:31, 32, 47a, 2 Cor. 5: 19-21, 1 Joh. 4: 1-6. Joh. 10:7 10. 10831 10 KEEK EN GKAC1IT Ne. 3b. Grand Restaurant rr Couvert i ƒ1.25. Potage Tortue. Cabillaud au gratin. Tendrons de Veau au jus. Haricots Princesses. Lapereaux en Gibelotte. GlOce au Nougat. Dessert. 10832 42 Couvert S 2.--. Hors d'Oeuvre Varié. Potage Tortue. Croustade a la Hontglas. Queue de Cabillaud au gratin. Chateaubriand k la Royale Pommes Chateau. Céléri au jus. Perdreaux rótis. Compote. Glacé Pralinée. Fruits. Fromage et Dessert. Aparte Zalen disp. voor Déjeuners' Diners en Soupers. 10833 8 RAPENBURG 91. Voor de Feestdagen voorhanden: Kalkoenen, Ganzen, Poulardes, Reevieescb en alle soorten Wild en Gevogelte. Voor het netjes bestoren van een Huishouden met behulp van een Dienst bode, die niet koken kan, wordt direct gevraagdeen nette Burger dochter of Weduwe, P. G. De wasch wordt gevouwen en gestreken aan huis bezorgd. Adres te bevragen by W. MAT VELD, Papierhandel, Paardensteeg. 10838 12 op Morgen ZATERDAG 21 DECEMBER, aan te vangen 's morgens te 11 uren. 10835 11 Te zien: tusschen 9 11 uren. Deurw. v. THIEL. Geliocl Wolion Dameskous a 86 ets. a50cts. by meer paren korting. a/d. Machinale Kouskkbh lbij. W. C. DE LA COERT, Doezastraat 41. io840 s AANBREIEN van af 10 Cts. HOOGEWOERL) 30. 7303 7 13 Cts. per half H.G. en mooie Druiven, groote Madarljnen en groote Kastau)es by 10830 7 6. VAN DER ZEEUW, Varkenmarkt 15. en hooger. 14 Meter franco en vry van invoerrechten thuis. Monsters omgaand; cvonzoo van zwarte, witte en gekleurde „Henneberg-Zyde" van 45 cts. tot f 11.10 p. Meter. 10316 10 0. HL:\NEIIF.llG, Zijden-Fabrikant (K. en K. Roll.), Zurich. Haarlemmerstraat 142. Telephoonn. 304. Hamburger Osseribben, Banket hammen, Rolhammen, Muisjes Rook- vleesch, Ossetong, gekookt en rauw Rookvleesch, Ham, Saucisse do Bou logne, Truffelleverworst, Kalfslever- worst, Preskopf, Tongenwornt, Hoofd kaas, Rookworet, Knackworst, Rolpens. 10841 11 ZONDAG 23 DECEMBER a. CONCERT met Aauvaug 8 uren. 10829 16 Verplicht programma d 10 CenU. extra moot, b() O. DOEVE, Tuinman, P.-K.-Koorstaog 12. Leiden. 10810 6 Groenten-, Fruit- ea Aardappelenbandel- Hoogewoerd 67. 10828 6 Aanbevelend: De geïllustreerde prijscourant met byvoegsel van do 10834 12 is gratis verkrygbaar by den eeulgeu Agent voor Leiden en Omstreken Hooigracht "4, te Leiden. wordt tydelyk zeer goedkoop aangeboden in „De Twee I Sleutel*»", Leiden. 1082 FTF* Zaterdag 22 December 11H>0, te zeven uien, ln hot Notarishuis aan den Burg te Leiden, ten over staan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leidon, afrlag van eenige HUIZEN te Leidon, in bod gebracht,als 1. Het HUIS, Narmstraat 17, op 885. Later verhoogd met. 26.— Daarna mot 9 26.— 2. Het HUIS, alsvoren, 19, op896.- Verhoogd met. v 26.— 8. Het HUIS, alsvoren, 26, op860.— Terstond verhoogd met 10.— 4. Het HUIS, alsvoren, 80, op860.— Terstond verhoogd met 10.— 6. Het HUIS, Smidsteeg 36, op„1110.- Terstond verhoogd met 40.— 6. Het HUIS, alsvoren, 34, op600.— 7. Het HUIS, 8chagen- 8teeg 16, op390.— Ten kan lore van voornoemden Notaris worden tot on met Zaterdag e. k., van 10-2 uren verhoogingon aangenomen togen genot van é<?n vijfde der verhoogsom. 10770 82

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3