NV 12522 Dinsdag 1® December. 1900 (Beze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nominer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 18 December. LEIDSCH A&BLA PRIJS DEZER COURANT t Voor Leiden por 8 maanden; i i i i i 1.10. Buiten Leiden, per loopei en waar agenten gevestigd ztjn 1.80, Franco per post i i j i i t j i i 1-66. PRUS DER AJJVERTENTTËN: Van 1 6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt 0.05 berekend. 'lEgg&a»» Het Bureel „Loidsch Dagblad" is morgenochtend, Woensdag, van negen aren tot hali'clf gesloten. Met heb bezorgen van advertentlön igelieve men daarmede rekening te houden en deze liefst hedenavond nog te bezorgen. Voor de BoercnkrjtygHgeYangenen en linn Trouwen en kinderen. Sinds de vorige opgave ontvaDgen: By mej. Byieveld: 40 zakjes tabak voor de krijgsgevangen Boeren, van N. N. j» Bij mevr. MullerHeynsius: Een pak, inhoudende 21 paar zwarte kousen, 1 stuk stof voor jongenspakken, 3 hemden, 1 pantalon, van de wed. A. B. De commissie houdt zich bijzonder aanbe volen voor de toezending van schoolboeken ;van lager onderwijs en meer uitgebreid lager onderwijs, beginselen van EDgelsch, Duitsch !en Fransch, zooals die op de Kederlandsche ischolen gebruikt worden. Wellicht liggen er veel ongebruikt, i f Ofïlcloelo Hennisgeving. De Burgemeester van Leiden, Gezien de mededeeling van de Afdeeling Leiden van de Ned.-Zuidafrikaansche Ver- eeniging, van wie de betooging by de door reis van den Staatspresident dor Z.-A. Republiek naar Amsterdam, op Woensdagmorgen 19 December a. a., uitgaat; Verzoekt den Ingezetenen, die wegens de boperkto ruimte op het perron van do Holl. IJz.-Spoorwegmaatschappy, tot dat perron geen toegangskaart hebben ontvangen, zich niet naar liet Station, doch langs den Rynsburgersingei te begeven naar het SCHUTTERSVELD, dat gratis voor het publiek wordt opengesteld en waarlangs de trein zeer langzaam zal voorbijgaan. Tot handhaving der orde en tot bevordering eener waardige betooging aan President KRUGER vertrouwt de Burgemeester, dat aan dit verzoek stipt gevolg zal worden gegeven. De Burgemeester van Leiden, F. WAS. Abonnement-Havengeld. Wordt ter kennis van belanghebbenden gebracht, dat vanaf Donderdag 27 December a. s. en vervolgens iederen werkdag tot on met einde Januari 1901 van 's morgens 1112 en van 's avonds 6 7 uron ten kantore van |den Havenmeester aan de Aalmarkt No. 5 gelegenheid zal bestaan om zich op het haven geld te abonneeren. 1 Men zy er op bedacht, dat de meetbrieven, iafgegeven ingevolge K. B. van 30 Juli 1894 |No. 27 (StbL No. 141 verz. No. 78) slechts 5 jaar geldig zyn. Leiden, De Havenmeester, December 1900. J. Romanesko. Naar aanleiding van een desbetreffend 'verzoek van mevrouw G. C. Nauta—Van IWingen, geven B. en Ws. in overwegiDg aan 'adressante, wegens vestiging in deze gemeentel- restitutie to verleenen van het voor haar zoon betaalde echoolgeld voor de jongensschool lste klasse over de maand October, ten bedrago van f 6. Met den directeur der Hoogero Burgerschool voor Jongens komt het B. en Ws. voor, dat. 'i billijkheidshalve wel termen aanwezig zijn 'om gunstig te beschikken op het verzoek van H. Wulling8 om terugbetaling van schoolgeld voor den leerling G. J. Graichen over de i tweede helft van den afgeloopen cursus, aan gezien deze de school einde Februari heeft verlaten, omdat hy niot in staat was het onderwys met vrucht te volgen. Zy geven mitsdien in overweging aan adressant restitutie te verleenen van betaald schoolgeld, ten bedrage van 30. - Evenzoo stellen zy voor aan J. 0. Annok- ,kee Jr. wegens vestiging in deze gemeente restitutie van schoolgeld te verleenen voor zyn dochtertje, leerlinge der school 2de klasse voor Jongens en Meisjes, over de maanden Juli en 'Augustus, ten bedrage van ƒ2.66. p Aangezien Otto Horst wegens vestiging in 'deze gemeente eerst sedert lo. December het 'onderwys aan de Jongensschool lste klasse heeft gevolgd, geven B. en Ws. in overweging (gunstig te beschikken op het overgelegd adres ivan R. Horst en hem mitsdien rostitutio van betaald schoolgeld to verleenen, ten bedrage iyan 10. 'r Ten aanzien van het adres van W. A. Ouds hoorn geven zy verder in overweging aan [adressant ontheffing te verleenen van de be- (taling van schoolgeld over de laatste drie kwartalen van den loopenden cursus, aange zien zyn dochter vóór 1 December de Hoogere (Burgerschool voor Meisjes verlaten heeft. Ter vervulling der vacature,, die met het einde dezes jaara door de periodieke aftreding •van dr. 0. L. Rümke in de Commissie der Bewaarscholen alhier ontstaan Ui worden door haar aanbevolen de heeren dr. C. L. Rümke en dr. J. C. M. Timmermans. Door P. Kooreman Jr. word by B. en Ws. een plan ingediend voor den bouw van een werkmanswoning in de Plattepoort, ter vervanging van twee huisjes, welke door den gemeenteraad by besluit van 27 September 11. onbewoonbaar zyn verklaard. Op grond der Bouwverordening kunnen B. en Ws. aan dit plan hun goedkeuring niet onthouden, aangezien het aan alle by die verordening gestelde eischen voldoet. Toch komt het B. en Ws, en met hen, aan de Commissie van Fabricage hoogst gewenscht voor, dat do uitvoering van dit plan belet worde. Immers, wel zou, by uit voering van den voorgenomen bouw, in plaats van twee onbewoonbare huisjes een bewoon baar huisje verryzen, maar de algemeene woningstoestand ter plaatse zou even ellendig biyven als zy thans ia. De PJattepoort is namelyk door haar inge sloten ligging voor woonhuizen feiteiyk ongeschikt. Niet alleen toch bedraagt de breedte der tusschen de aan weerszoden der Poort gelegen open ruimte slechts 3 Meter, maar bovendien is dat terrein door een aller- ongunstigsten toegang, van nog geen Meter breedte, ternauwernood te bereiken. In het belang der openbare gezondheid in het algemeen, en van een behoorlyken wonings toestand in het byzonder, schynt het B. en Ws. daarom met de Commissie van Fabricage noodwendig, dat het terrein der Plattepoort, kadastraal bekend onder Sectie H Nrs. 2886 tot en met 2897 en No. 1441, ter grootte van 300 cA., met toepassing van art. 3 der Bouwverordening, door den Raad uithoofde van zyn ingesloten ligging voor bebouwing ongeschikt wordt verklaard. Ten gevolge van de benoeming van een tydeiyk ingenieur by gemeentewerken zal alsnog een vertrek aan het bureau van fabricage moeten worden toegevoegd. Daartoe biedt do open ruimte naast de kamer van den directeur van gemeentewerken do golegenheid. De kosten om die ruimte behooriyk af te scheiden en in te richten worden door de Commissie van Fabricage geraamd op f 400. By de gemeente-begrooting voor hot jaar 1901 werd onder Yolgn. Ill eon bedrag van ƒ75 uitgetrokken voor den aankoop van grond op Vreewyk voor de oprichting van een berg plaats voor een slangenwagon. Blykens het overgelegd rapport van den Commandant der Brandweer is hot daarvoor geschikte terrein, ter grootte van 15 20 M*. gevonden en zyn de eigenaars bereid het aan do gemeente te verkoopen tegen een prys, berekend tegen f 3 per M1. Dit terrein is allergunstigt gelegen aan de Middenstraat tusschen het Pharmaceutisch Laboratorim en het torrein, bestemd voor Rykszuivelcontrdlestation. De zich thans op het terrein bevindende schuttingen zullen het eigendom biy ven van de verkoopera en de overdrachtskosten zullen door de gemeente worden betaald. Hiertegen kan, naar het B. en Ws. voorkomt, geen bezwaar bestaan. By adres wordt door Joh. Verhoog Jzn., metselaar alhier, vergunning gevraagd voor den bouw van oen hofje op het terrein, kadastraal bekend onder Sectie F, Nrs. 1025 en 815 gedeelteiyk, 624 en 625, gemeente Leiden, volgens de overgelegde teokeningen. By de Commissie van Fabricage bestaat tegen het plan, zooals het thans is ingediend, geen bezwaar, indien althans de afstand der voorgevels van de tegenover elkander te bouwen huizen ten minste 10 Meter en de breedte van de toegangspoort ton minste 5 Meter bedraagt. Volgens de teekening toch zouden de afstanden iets minder bedragen. Voorts acht zy het noodig, dat de hoogte van de overdekte toegangspoort ten minste 3 Motor zy en dat in het midden van de binnenplaats van het hofje een aan de water leiding aangesloten brandkraan worde ge plaatst. Zich met het gevoelen der Commissie vereenigende, goven B. en Ws. mitsdien in overweging, aan adressant de gevraagde ver gunning onder de bepaalde voorwaarden te verleenen. Door het Bestuur dor Afdeeling Leiden on Omstreken der Nederlandsche Maatschappy tot Bevordering der Geneeskunde werd B. en Ws. gevraagd de voorwaardon te mogen kennen, waaronder zy van de Stadsgehoorzaal zou mogen gebruik maken ton behoeve van do op 1 en 2 Juli 1901 alhier to houden Algemeene Vergadering der bovengenoemde Maatschappy. Het komt B. en Ws. voor, dat de Gehoorzaal kosteloos voor die vergadering behoort te worden beschikbaar gesteld. Immers, het ligt alleszins op den weg der gemeente het houden van weten8chappeiyke by eenkomsten binnen haar muren te bevorderen en dus, zooveel dit in haar vermogen ligt, haar medewerking tot het wolslagen daarvan te verleenen. Mitsdien geven B. en Ws. den Raad in overweging, hen te machtigen de Gehoorzaal kosteloos voor genoemd doel ter beschikking te stellen. Door een Commissie, als bedoeld by art, 1 der Verordening op de Onbewoonbaar- verklaring, werd ingevolge de opdracht van B. en Ws. een onderzoek ingesteld naar den toestand der per ceel en Schagensteeg 16, Dyk- kenhof 6, Klooster 42, Lange Agnietonstraat 1 en Michielstraat 12, 16, 18 en 20, met dit gevolg, dat die perceelon naar haar oordeel wegens de daaraan klevende gebreken niet ter bewoning geschikt zyn en ook niet meer ter bewoning geschikt gemaakt kunnen worden. Zich met haar oordeel voreenigende, geven B. en Ws. den gemeenteraad thans in over weging over te gaan tot de benoeming eener commissie uit zyu midden, ten einde de zaak te onderzoeken, omtrent haar bevinding een met redenen omkleed verslag uit te brengen en haar conclusie in een concept-raadsbesluit te formuloeron. Ter vervulling der vacature van 3den onderwyzer aan de school dor 4de kl. No. 1, ontstaan door de benoeming van den heer J. Francken tot onderwyzer te Amsterdam, is de volgende voordracht opgemaakt: lo. D. Do Jong, volontair te Voorschoten; 2o. J. C. Den Ouden, onderwyzer te Oegatgeest; en 3o. A. L. Van dor Linde, onderwyzer te Hillegersborg. Blykens haar in de Leeskamer ter in zage neergelegd schryven acht de commissie van toezicht op het middelbaar onderwys het wenscheiyk en biliyk, dat aan den amanuensis by de natuurwetenschappen aan do Hoogere Burgerschool voor Jongens A. Ingeneeger, wegens in den afgeloopen cursus gepraosteerde buitengewone werkzaamheden, een belooning worde toegekend. Zich met haar voorstel vereenigende, geven B. en Ws. in overweging aan Ingeneeger een gratificatie toe te kennen van 50. Ter voorziening in de vacatures, die in de Plaatselyke Schoolcommissie den laten Januari 1901 ontstaan ten gevolge der perio dieke aftreding van de heeren dr. O. L. Rümke, dr. H. G. Van de Sande Bakhuyzen, dr. J. C. Kluyver en dr. D. C. Hesaeling, hoeft bedoelde Commissie den Raad de vol gende dubbeltallen voorgedragen: Vac.'Rümke: dr. 0. L. Rümke en dr. W. De Jong. Vac.-Van de Sande Bakhuyzen: dr. H. G. Van de Sande Bakhuyzen en K. L. Van Schouwenburg. Vac.-Kluyver: dr. J. C, Kluyver en J. M. Obreen. Vac.-He88eliugdr. D. 0. Hessellng en dr. P. H. Damstó. Toen by de behandeling in de secties der gemeentebegrooting voor 't loopende dienst jaar op beplanting van den Maredyk werd aangedrongen, kon door B. en Ws. te dier zake nog geen definitief voorstel worden toe gezegd, aangezien zy nog oemgazina in onzeker heid verkoerden omtrent den rechtstoestand van den Maredyk. Nu evenwel dat bezwaar is opgelost en ook de Commissie van Fabricage blykens haar in de Leeskamer ter inzage liggend rapport tot do beplanting van den Maredyk adviseert, komt het B. en Ws. voor, dat aan dezen meermalen geuiten wensch behoort te worden voldaan. De daarmede gepaarde uitgaven worden door de Oommissie geraamd op 600 en zullen uit den post voor Onvoorziene Uitgaven, waarop thans nog 2234.68* beschikbaar zyn, kunnen worden voldaan. De tweede opvoering van Mart. Schuil's kinder-operette „De Woudkoningin" werd door een nog talryker publiek dan de eerste maal bygewoond. Do schouwburg was gister avond namelyk geheel uitverkocht, In parterre, baignoire en loge waren zelfs alle plaatsen besproken. De belangstelling was dus nu wel zeldzaam groot en de uitvoering slaagde thans nog beter dan den vorigen keer. Opnieuw vielen te bewonderen het geduld, de moeite en de volharding, welke by de voorbereidende oefeningen zyu gevorderd ge worden. De by val was terecht daarom ander maal byzonder en de heer G.B.Duyeter,directeur der Burgerzangschool, werd ten slotte her- haaldelyk toegejuicht. Hy heeft met de uit voering zyner ïeerlingon op zulk een groote schaal en met medewerking van dilettanten op verschillend gebied, een uitmuntend succes behaald. Ook „Vadora verjaardag" ging weer vlot. De Studenten-almanak voor 1901 bevat behalve het portret van den rector-magnificus, prof. Van Iterson, het portret in photogravuro van wyien prof. Siegenbeek Van Heukelom met een „In Memoriam." Het geial studenten wordt opgegeven als in de geneeskunde 196 korpsleden, 145 niet- korpsleJen, samen 341; wis- en natuurkunde 36 en 91, samen 127letteren en wysbegeerte 29 en 63, samen 92godgeleerdheid 23 en 63, samen 86; rechtsgeleerdheid 326 en 42, samen 368; dus 610 korpsleden en 404 niet-korpsloden, samen 1014 studenten. De almanak bevat verschillende verslagen, waaronder overzicht van de lustrumfeesten, programma, tekst van den ridderslag en namen der dames, die aan den ridderslag hebben deelgenomen, mengelwerk en mixed pickles. Men meldt aan de „Tel.": Mr. A- Van de Sande Bakhuyzen, uit Leiden, is als leerling- consul toegevoegd aan het consulaat-generaal te Nieuw-York. 27 dezer vertrekt hy per „Potsdam" derwaarts. Ten gevolge van de ongesteldheid van een leerares aan de H. B.-S. voor Meisjes te 's-Gravenhage is de aanstelling van tydeiyk personeel noodig geworden. Dientengevolge zyn den gemeenteraad voor den tyd van 1 maand ter benoeming van twee leeraressen in de Fransche taal en letterkunde aan genoemde school aanbevolen: 1. mej. L. Vos, te Haarlem; 2. mej. J. P. W. Ryke, te Lelden. Het examen van den cursus voor Hoef beslag, te houden vanwege de afdeeling Leiden en Omstreken der Hollandsche Maatschappy van Landbouw, in oen der lokalen van de Ambachtsschool te Leidon, zal plaats hebben op Woensdag 19 December a. s. In de vergaderiag van do Doggerinaat- schappy te Schevenmgen op a.s. Vrydag zullen voorstellen worden gedaan tot uitbreiding van kapitaal, verkoop van zeilschepen on aanbouw van vischstoombooten. In afwachting van de aankomst van den aanstaanden Gemaal van Q. M. de Koningin, stond gisteravond tegen negen uren een groote schare op het perron van het Staatsspoor- station ter weerszyden van de* Koninkiyke wachtzaal te 's-Gravenhage. De gewone Duitsche trein had circa 20 minuten vertraging en bereikte daardoor eerst te 9 uren 36 min. het station. Op het oogenblik, dat Hertog Hendrik, die de jagersuniform met blauw-gryze overjas droeg, het perron betrad, hief hot publiok een welkom8t-hoezee aan. Z. H. werd by zyn aan komst begroet door luitenant-generaal Graaf Dumonceau, chef van het Militaire Huis; rit meester Van Tets, adjudant van H. M. de Koningin; den Duitschen gezant Graaf de Pourtalès en den militairen attaché der legatie den burgemeester; dengeneraal-majoor Scherer, gouverneur der residentie, benevens door den daar ter stede aanwezigen voorzitter van het Mecklenburgsche Landsgerecht dr. Langfeldt, allen wolken heeren de Hertog de hand drukte. De officieren van zyn gevolg, waarby Hr. Ms. adjudant, kapitein Van Hoogstraten, waren eveneens in tenue gekleed. De Rynstraat was vol van menschen, die onder het voorbyryden van den g*la-coupé, waarmede Hertog Hendrik werd afgehaald, hun gejuich deden hooren. Men had gehoopt de Koninginnen aan het station te zien, maar die verwachting is niet vervuld. ÏÏ.H, M.M. begroetten don verloofde in het Paleis. Geruimen tyd stond de Koningin voor het venster van het salon, rechts van het balkon, en nu en dan voegde zich d,e Koningin-Moeder by Haar Dochter. Het talryk publiek, dat zoo veel mogelyk tot onder de booggalerjj van het Paleis werd toegelaten, deed het voorplein van toejuichingen weergalmen. Als tegen 10 uren de nadering van het rytuig H. M. wordt aangekondigd, ook door de luide kroten van het volk, snelde H. M. naar de vestibule, woldra gevolgd door Ko ningin Emma, en ontving Haar aanstaanden echtgenoot op allerverbiydendste wyze aan de deur van het paleis. Daar bevonden zich baron Clifford, Hr. Ms. Hofmaarschalk, en de grootmeester baron Sirtema van Grovestins. Onder algemeen gejubel van het publiek, dat mot vreugde van deze ontvangst getuige was, begaf het vorstelyk paar zich gearmd naar boven en vertoonde zich nog een wyle aan het venster. De Haagsche gemeenteraadsleden Penn, Verloop en Repelaer van Driel hebben den gemeenteraad aldaar ter behandeling aange boden de volgende motie: De Baad, wenschende een beslissing te nemen aangaande het electrl6ch bedryf te dier stede, verzoekt: o. B. en Ws. de voorbereidende maatregelen te willen nemen, om voorstellen dienaangaande in te dienen uiteriyk 1 Mei; b. de tramcommissie, indien zy van oordeel Is, dat de oplossing der traoiquaostie verband houdt met het electriech bedryf al3 boven genoemd, haar eindrapport aan den Raad in te dienen uiteriyk 1 Maart. Z. H. de Paus heeft het diploma en het kruis „Pro Ecclesia et Pontifice" verleend aan mevrouw Eugenie Hanlo, goboren de Sonnaville freule Zenobie de Brouwer; mevr. Arnoldine Ficq-Terwindt; mevr. Agnès Marie Noordman- Wyers en den heer Herman Noordman. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Zoetermeor den weleerwaarden heer J. H. F. Root en tot kapelaan te Quintsheul den weleerw. heer M. C. M. Bohl. Tot derden predikant by de Ned.-Herv. Gemeente te Scheveningen is beroepen ds. J Lammerts van Bueren, te Bunnik. Blykens het op last van het departement van oorlog nieuw verschenen boekwerk „be- echryving van de uniformen van de land macht" is het aan alle officieren van heb leger toegestaan aan de binnenzyde van den kraag van de kortejas, attilla of dolman een wilten boerd te dragen, met dien verstande evenwel,, dat de boord niet meer dan 2 m.M. boven den kraag uitsteekt Eveneens is het den officieren van de onbereden wapens toege staan buiten dienst overschoenen to dragen van zwart leder. De sedert 1841 bestaande bepaling, dat het aan hen vergund is buiten dienst oen parapluie te gebruiken, is echter weder ingetrokken. De Arnhemsche burgemeester, baron E. C. Sweerts de Landas Wyborgh, die, ten einde by de aankomst van de „Gelderland" tegen woordig te zyn, naar Marseille vertrok en daar vry ernstig ziek werd, is thans herstel lende. Toch laat het zich aanzien, dat de patiönt, die pp het oogenblik te Nizza ver toeft, nog gedurende zeer langen tyd in het Zuiden tot algeheel herstel zal moeten biy ven. Hr. Ms. pantserschip „Piet Hom", onder bevel van den kapitein ter zee J. H. M. Jansen, Is 16 dozor to Shanghai teruggekeoro. Het stoomschip Kanzier(uitreis) pas seerde 15 Dec. Gibraltar; de „Koningin- Regentes" arriveerde 17 Dec. van Amsterdam te Batavia; de „Lombok", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 17 Dec. te Port Said de „Potsdam", van Nieuw-York naar Rotter- dam", passeerde 17 Dec. Prawlopoint; do „Zillah" (Holl.-Amerika-iyn) van Newport-News naar Amsterdam, passeerde 17 Dec. Wight. Hoarlenunormoer. Aan den heer J. Eggink, te Hoofddorp, werd op zyn verzoek eervol ontslag verleend als kerkeiyk ontvanger der Hervormde Gemeente Haarlemmermeer met ingang van 1 Januari a. s., terwyi in diens plaats als zoodanig werd benoemd de heer D. Eggink Jzn., ambtenaar ter secretarie te Hoofddorp, met ingang van gemelden datum. iiiliogom. Gisternamiddag, te ongeveer twee uren, is de schildersbaas de heer A. A. O. Van Oostveen, alhier, by zyn werkzaam heden in de R.-K. kerk, van een ODgeveer 12 meter hoogen steiger govallen, met het noodlottig gevolg, dat hy in bewusteloozen toestand werd opgenomen en overgebracht is naar de sacristie, alwaar hy, eenige uren later, niettegenstaande de spoedig verleende geneeskundige hulp van de heeren dr. Kleyn 1 en Der Weduwe, zonder het bewustzyn te hebben terug gekregen, is overleden. Het treurig ongeluk, waardoor de gemeente een kundig en yverig werktnan en een geacht ingezetene heeft verloren, moet, naar men zegt, te wijten zyn aan „de omstandigheid, dat de heer Van Oostveon, by het boschouwen van zyn werk, onwillekeurig een paar passen achterwaarts deed, ten gevolge waarvan by ongemerkt te ver het eindo van de steiger plank bereikte, waardoor doze kantelde en met hem naar omlaag ging. Des avonds werd het ïyk naar de woning overgebracht. Ten huize van P. S. De N. aan de Hoofdstraat heeft zich een geval van besmette- lyke ziekte (diphtheritiö) voorgedaan. Hazerswoude« Openbare vergadering van den gemeenteraad op Woensdag 19 December a. s., des voormiddags te 11 oren. Punten ter behandelinglo. Mededeeling Ingekomen stuk ken. 2o. Benoeming commissie art. 31 Politie- reglement. 3o. Benoeming stembureelen 1901. 4o. Verpachting tel Gemeeneweg. 5o. Beschik king hout langs Voorweg. 0o. Ontheffing echoolgeld. 7o. Motorrytuigen. 8o. Huweiyk' Koningin. 9o. Eerebiyken byzondere school mej. Nypels. lOo. Suppletoire kohieren a Hoofdeiyko omslag, b. Hondenbelasting. Gisteravond hield de commissie tot inza meling van gelden voor het nationaal huldo- blyk onder voorzitterschap van mr. C. 3. Van Dobben de Bruyn, burgemeester dezer ge meente, haar tweede en laatste vergadering en wel ln de kleine zaal van den kastelein C. L. Boers. Het gezameniyk bedrag was ƒ309.64, dat, na aftrek van enkele onver- mydeiyke onkosten, aan de hoofdcommissie zal worden opgezonden. De voorzitter bedankte «.e leden der com- missie voor hun toewyding en yver en stelde daarna ieder ln de gelegenheid, zijn opgodano ervaringen, op dezen tocht door de gemeente, mede te deolen, waaraan door velen werd vol daan. Daarna werd de vergadering gesloten. Weder bobben zich in deze gemeente nieuwe gevaileu van diphtheritis voorgedaan. Leiderdorp. Aan J. Teske Jr. Is door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente vergunning verleend tot het oprichten oener inrichting tot het doen slaan on drogen van' wolhuiden in het perceel, kadastraal bekend Sectie A, No. 999. Leidschondum. De inzameling voor het nationaal geschi-nk aan H. M. bodraagt in Stompwyk f48.11 en ln Veur f 85.25. Noordwjjkorhout. Wanneer' Woensdag president Krugor met den trein onze ge meente passeert, wordt hem ook van hier een hulde gebracht. De heer P. De Kan, poldermeester van den Hoogeveenschen polder, laat nl. van den molen, die langs den spoor weg staat, zoo hoog mogelyk een groote Tran8vaalsche vlag waaien. Zoeterwoude. De leden van den Raad dezer gemeente zyn byeengeroepen ter vergadering op Donderdag 20 Dec. a. s., dee voormiddags te halfelf. De agenda luidt: lo. Ingekomen stukken. 2o. Onderzoek der geloofsbrieven van den heer G. Dorrepaal, benoemd lid van den Raad. 3o. Raadsbesluit tot hot doen van af- on OYerecbry ving in de begrootiog dienst 1900. Uit <Ao „^taaUooiiraat". Kon. besluiten. Benoemd tot substituut- grilfier bij de rochtbank te 's-Uertogenbosch mr. W. J. M. Ummels, advocaat aldaar; te Leeuwarden mr. C. L. baron Van Harinxma thoe Slooten, ambt, bij het Opoub. Minist. van de kantongerechten te Borlicum, Uarlingen, Sneek en Bolsward; tot griffier bij het kantongerecht te Den Helder mr. J. G. Vao üeuven, adv. te Amsterdam; tot burge meester te Zaaraelag P. J. Wortman, secretaris dier gemeente; tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Asten J. L. Pitlo ltz., thans te Emmen; te Emmen W. Ringnalda, thans te Smilde. Met ingang van 1 Januari aan den offic. van adm. 2de kl. J. M. Tromp vergunning verleend' tot het waarnemen van een particuliere betrekking buiten hetzeewezen voor den tyd van eon jaar

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1