fl. I ME. DO V.WAVEREN'5 I. MENU. „Du Nord", De Schelmen der groote Wereld. W. F. v.d. REUBEN, Heerengracht 2B. Café „Steenhouwers Welvaren", Aialfliscis uittuil. Grand Restaurant Dimanche Ie 16 De&embre: Dagelijkscbe aanvoer van versche Oesters. Vereeniging Tooneelisten, Effecten, Wissels, Coupons Assurantiën, iosu u Verhuring van Safe-Kastjes MaMffi a/fl. Barclt. Meubelen of Huisraad. CORRESPONDENT. IDE meest gewilde Koekjes 8RUSSELSCH LOOF, MïiïïM Iiwiii 1toede kamer. Zitting van heden. Per telegraaf Staatsbegrooting over 1901. Hoofdstak V. Binnenlandsche Zaken, By art. 187 werd door den Minister toe gelicht de post van 84,000 voorliet stichten van een Rykszuivelstation te Lelden. Door den heer Ferf wordt op strenge boter-contróle aangedrongen, welke door den 41Minister wordt toegezegd. Bft art. 198, subsidien voor de instfmd- houding van gedenkteekenen, wil de^neer Drucker het recht der Kamer reserveeren of iy nader enbsidiön zal willen toestaan voor de restauratie der Groote Kerk te Arnhem. By art. 199 wijst de heer Schaper op den onhoudbaren toestand van het terrein voor het gerestaureerd Dinghuis te Groningen en zulk ten gevolge van een onbeteekenend ver schil tusschen ryk en gemeente. De heer Van Heemstra dringt aan op een heid in de restauratie van het Muiderslot. De Minister antwoordt aan den heer Schaper,r dat de schuld hier niet ligt aan het Ryk, maar aan Groningenintus6chen heeft er nader overleg plaats. De heer Schaper ontkent de juistheid van te Ministers mededeeiingen. De heer Drucker dringt aan op minnelijke pchikking, waarna de beraadslagingen worden gesloten. B\j art 222, dringt de heer Fokker er op '.iau in het vervolg geen teeken-premiön meer te geven, daar er teekenmeesters genoeg zyn. De Minister wil dit overwegen, doch er bestaat zeker nog steeds behoefte aan teeken meesters. De verschillende artikelen worden goed gekeurd. Het geheele hoofdstuk V wordt zonder stemming aangenomen. Hoofdstuk YH A. Nationale Schuld. Zonder beraadslaging aangenomen. 'Hoofdstuk YH B. Financiën, De heer Hartogh betoogt de wenschelykheid der herziening van de grondslagen der isuccessie-belasting en wel omdat niet vol doende rekening wordt gehouden met de draagkracht der erfgenamen. De heer Van Limburg Stirum bespreekt nogmaals de bevoorrechting van de jenever stokerij uit melasse boven die uit graan, en jflringt aan op het nemen van maatregelen em het geheel verval der Schiedamsche indus- irie te voorkomen. Do heer Bastert treedt in eenige financieelo beschouwingen ten betooge van het optimisme fles Ministers en om aan te toonen, dat, in btrfld met de mededoeling des Ministers, het «indctJfer der gewone uitgaven ver overtreft pat van de begrooting van 1900. De heer Van den Berch van Heemstede dringt aan op vergemakkelijking in de be fcasting-betaling. De heer De Ras wijst op de onbillijkheid dat verschillende ambtenaren ook bodryfs- jbelasting moeten betalen voor do door hen ontvangen wordende reis- en verbiyfkosten. De heer Van der Kun meent dat premie- vermindering, ten aanzien van do melasse, moer zou baten aan de graanstokers. De Minister van Financiën is ook voor herziening der grondslagen van de successie belasting, doch wyst op de moeiiykhoid om vooral te komen tot een biliyke heffing naar draagkracht. j De melas8e-quaestie is zeer moeilijk en niet cp te lossen door een extra-accijns; het eenig 'middel van verbetering kan zijn een andere uitweg voor de melasse en daarmede houden de suikerfabrikanten zich ook reeds bezig. Yerder beantwoordt de Minister de finan- ^ciëele bedenkingen van den heer Bastert en 'zegt hy het door den heer De Ras besproken punt te zullen onderzoeken, i De heer Kolkmanzich aansluitende by de opmerkingen van den heer Hartogh omtrent 'de successie-belasting, wenscht, dat de Minister kal letten op de draagkracht in den zin van öe werkeiyk financieels krachten der erfge namen. j Na repliek van de heeren Van Limburg Stirum, De Ras en Hartogh, komt de heer JLolkman op tegen het voldoen aan de wen- schen van den heer Van Limburg Stirum ten aanzien der jeneverstokeryen uit melasse. Na dupliek van den Minister worden de algemeene beraadslagingen gesloten. Artt. 1—11 worden goedgekeurd. By art. 12 ontwikkelt do heer Fokker z^Jn bezwaren tegen het doen vervaardigen der muntstempels voor de nieuwe guldens in het buitenland, terwyi toch reeds ia 1898 de Nederlandsche nyverheid getoond heeft ook dit werk te kunnen verrichten. Op het gezag van Pier Pander wyst spr. er op, dat de fabriek van Begeer te TJtrocht uitnemend geschikt is voor de vervaardiging der stempels. De Minister van Financiën zegt bevoegde beoordeelaars te hobben geraadpleegd, die hem geraden hebben de uitvoeriDg der stempels op te dragen aan een Fransch fabrikant, doch in het vervolg zal men alles in het binnen land kunnen laten vervaardigen. Artt 12—18 worden goedgekeurd. Een door den heer Bastert toegelicht amen dement om niet toe te staan de voorgestelde traktements-verhooging van belasting-inspec teurs in compensatie van tot dusver genoten voorkeur boven de ontvangers by de ver vulling van ontvangkantoren eerste klasse, werd bestredon door do hoeren Roessingh, Bouman en den Minister. De heeren Van Alphen en Ketelaar bepleit ten lotsverbetering der belastingkommiezen en inspectieklerken door een ancienniteits-rege- ling, waaraan de Minister, naar deze ant woordde, niet kan voldoen. RECLAMES. 40 Cents per regel. 10606 7 „Hen neber-g-Zi j d.e'% slechts echt, wanneer direct van my af komstig. Zwart, wit en gekleurd van 45 Cents tot f 11.10 p. Meter. Aan iedereen franco en vry van invoerrechten in huis. Monsters omgaand. G# HENNERERG, Zy denfa brikant (K. u. K. Hofl.), Zürich. 31 ark tb erioSite 11. Lolden, 14 Dec. Ter markt werden lieden aan gevoerd: Stieren 15 atuka ƒ63 a 1G0. Kalf- en Melkkoeien 106 stuka 110 a 235. Varokooien 116 atuka ƒ90 a 195. Vette Ossen en Koeien 164 atuk8 117 a 250. Graskalveren 22 stuks ƒ26 a ƒ68. Kalveren (vette) 64 stuks ƒ35 a 94. Kalveren (magere) 37 stuks ƒ6.— a 23.—. Hamels (vette) stuks a Hamels (magere) stuka a Schapen (vette) 1306 stuks 16.a 29.—. Schapen (weide) 304 stuks 12.a 19.Lammeren (magere) stuks a Yarkens (magere) 201 stuks ƒ14.a 28.Varkens (vetlej stuks a per KG. Varkens (biggen) 306 stuks 3.76 a 13.Paarden 2 stuks 70 a ƒ92. Veulens stuks a Bok of Geit 1 atuka ƒ3.a Ter markt aangevoerd 423 runderon, 91 kal veren, 1610 schapen, lammeren, 201 varkens, 306 biggen, 2 paarden,^veulens, 1 bok of geit. Tor wekoiykache Kaasmarkt aangevoerd 48 partijon. Besteed werd voor Goudsche Kaas van ƒ18.tot ƒ27.—Derby-Kaas van tot Leidsche Kaas de 160 KG. tot Edammer Kaas 2do qual. tot Aan de Stadswaag gewogen 42 partijen, 1657 stuks, wegende 9529 KG. lltrccht, 13 December. Op do kaasmarkt waren heden aangevoerd 65 wagen3, te zamen wegende 14950 kilo. De prijzen warenlsto qual. 25.a 27.60, 2de qual. 22.50 a 24.zwaardere a per 60 kilo. Handel matig. lloorn, 13 December. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 134 stapels kaas, wegende, 42,227 kilo. Hoogste marktprijs voor kleine f 30.—, commissie 29.60, middelbare 27.por 50 KG, EUftüi, 13 December. Ter botermarkt waren aan gevoerd 128 partijen, prijs 671/« a 60 c. per V2 kilo. Kipeieren C.a 7.de 10Ö stuks. Hoofddorp, (Haarlemmermeer) 13 Deo. Roode wintertarwe a Jarige Tarwe ƒ6.76 a ƒ7.25. Witte Tarwe ƒ6.40 a ƒ6.50, Canada tarwe a Zomer ristarwe a ltogge 4.60 a 6.Haver 6.a 6.50, Cheva- liergeret ƒ6.26 a 6.50, Wintergerst 4.25 a 4.60, Zomergerst af f Duivenboonen ƒ6.60 a ƒ7.Roode Duivenijoonen ƒ7.10 a Paar- denboonen ƒ6.a ƒ6.26, Bruineboonen ƒ8.a ƒ8.60, Groeno erwten ƒ7.25, voetstoots, ƒ8.80 op kook. Schiedam. 13 Deo. Noteering van de Benrs- oommiscie. Moutwijn ƒ11.25 per HL. Zonder fust en zondor belasting. Spoeling ƒ1.10. Noteering van de Makelaar*. Moutwgn 11.75, Jenever 16.76, idem Amaterd. proef 17.26. Noteering van den Distillateurabond. Moutwijn f 11.76. Jenever f 16.76, Amat Proef 17.26. ACADEMIENIE(iW& Lelden. Heden is alhier tot doctor in de rechtswetenschap bevorderd, na het verdedigen van Stellingen, de heer D. K. G. De Jong, geboren te 's-Gravenhaga. Geslaagd *yn voor het candidaats-examen in de rechten, de heeren C. Hombroek, N. P. O. Yan Wijk en J. Goeman Borgesiua. Bevorderd la tot arts de heer K. S. De Graag en geslaagd voor hot arts-examen eerste gedeelte de heer A. J. Duymaer van Twist. Groningen. Bevorderd is tot arts de heer 3. Van Houten, cand.-arts, geboren te Groningen. Kerkelijke Borlohten, Oude-Wetering: Remonstr. Kerk. Zondag-voormiddag to 10 uren, ds, De Jong, predikant te Nieuwkoop. Tolegrauimon. LONDEN, 13 December. RO.) De wet op hot aanvulhngekredlet voor oorlog is in tweede lezing, door het Lagerhuis aangenomen. In den loop der beraadslagingen zeide Hicks- Beach, dat wellicht nog gedurende een paar jaren na den oorlog Transvaal niet zou kunnen by dragen in de oorlogskosten. Hy had echter die mogoiykheid in het oog gehouden by ztyn financieelo regeling, en het zoo geschikt, dat op verschillende tydstippen geleend geld be schikbaar zou zyn; de regeering zou dan voor ieder geval afzonderiyk kunnen bepalen welk deel van den last aan Transvaal opgelegd kon worden. Hot denkbeeld, in het debat opgeworpen, om de opbreDgst der mynen rechtatroeks te belasten, verdiende zorgvuldige overweging; de minister wenschte, dat Transvaal en de Oranjerivier-kolonie" aanmerkeiyk tot de oorlogskosten by droegen, maar de regeering zou niets doen wat de Trans vaalsche ny ver heid aan banden leggen, of haar ontwikke ling belemmeren zou. Aan den anderen kant zoi^ do regoering wel oppasson, dat zy niet te veel gehinderd werd door onredelyke eischen van de bolanghebbenden by de mijnindustrie. ANTWERPEN, 13 Dec. (R. 0.) De reedera biyven by hun weigering om voor nachtwerk en Zondagswerk de loonen der dokwerkers te verdubbelen. Men verwacht tegen Maandag een partieele werkstaking. De politie heeft strenge maat- regelon genomen om onlusten te voorkomen. LISSABON, 13 Dec. (R, 0.) De gezant van Portugal te 's-Gravenhage is hier aan gekomen, en ontvangen door den president van den ministerraad en door den minister van buitenlandsche zaken. MADRID, 13 Dec. (22. 0.) De Kamer ver wierp alle contra-ontwerpen betreffende de buitenlandsche Spaansche schuld. PARIJS, 13 Dec. (Z2. O.) Aan de „Matin" wordt uit Londen gemold, dat de regeering aldaar bericht heeft ontvangen van de ont koming van generaal De Wet, die zich nu te Helvetia zou bevinden. WASHINGTON, 13 Dec. (R. O.) De Senaat nam met 65 tegen 17 stommen het amen dement, van den hoer Davis op het Hay- Paunoefete-verdrag aan. Dit amendement be paalt, dat in oorlogstyd de Vereenigde Staten de contróle zullen hebben over het Nicaragua- kanaal, en doet dus de bepaling van de onzydigheid van het kanaal, die de voornaamste bepaling van het verdrag is, te niet. LORENgO-MARQUEZ, 14 Dec. (R. 0.) Te Komatipoort is de toestand ernstig. Een stryd- macht van 15C0 Boeren in de buurt zal, naar verwacht wordt, een aanval doen op Komatipoort Britsche cavalerie ging naar Sable en allen troepen is bevel gegeven zich gereed te houden, daar elk oogenblik een gevecht ver wacht wordt LONDEN, 14 Dec. (R. O.) De Boeren deden vruchtelooze aanvallen op Lichtenburg, Bethle hem, Vrede en Vrijheid. Generaal Lemmer is, naar van Engelsche zyde wordt gemeld, by Lichtenburg gedood. LONDEN, 14 Dec. (R. O.) Een telegram van lord Kitchener uit Pretoria meldt: De troepen van generaal Clemente werden den 13den dezer by het aanbreken van den dag in de Magaliesbergen aangevallen door com mando's vafi De la Rey en Beyers, ter sterkte van 2500 man. De Boeren kwamen van Warm bad. (Dit ligt ten noorden van Pretoria.] Generaal Clements trok terug naar Hexpoort. Yyf Engelsche officieren werden gedood. Omtrent verdere verhezen ontbreken de be richten nog. LONDEN, 14 Dec. (R. O.) Uit Pretoria wordt nader door lord Kitchener van gisteren gemeld: Generaal Clements werd by Nooitgedaeht In de Magaliesbergen, by het aanbreken van den dag, aangevallen door commando's van De la Rey en Beyers, ter sterkte van 2500 man. De eerste aanval werd afgeslagen, maar de Boeren slaagden er in een top van de Magaliesbergen te bezetten, waar vier com pagnieën van do Northumberland-fuseliers atelling hadden genomen. Daardoor be- heerschten de Boeren Clements' kamp. Clements trok terag op Hexpoort en nam een stelling in op een heuvel in het midden der vallei. Het gevecht was zeer hevig. Een kolonel en drie kapiteins der Engelschen werden gedood. Uit Pretoria werden versterkingen gezonden. Broadwood'8 brigade stond aan den noor delijken kant der Magaliesbergen, zeven myien ten westen van Clements. LEIDEN, 14 December. Thermometentandgisteravond om 8 uren 8.5° C. 47.3° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 5° O. 41° F., 's middags om 12 uren 8° 0. 46.4° F., '«namiddags om 4 uren 7° C. 44.6° F. Door het comité te Delft is aan presi dent Kruger het verzoek gericht om die stad met een bezoek te vereeren. Het stoomschip Herzog" (uitreis) ver trok 13 Dec. van Suez; de „Koning Willem I", van Batavia naar Amsterdam, arriv. 14 Dec. te Suez; de „Kaiser" (thuisreis) vertrok 13 Dec. van Marseille; de „Kronprinz" (uit reis) arriv. 13 Dec. te Durban; de „Meissen", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 12 Dec. van Marseille. Warmond. De inzameling van gelden voor een nationaal huldebiyk aan H. M. de Koningin aan te bieden, hoeft to Warmond, na aftrek van de onvermijdelijke onkosten opgebracht den som van ƒ128.76, welk bedrag aan do Provinciale Commissie te Rotterdam is over gemaakt. Do oorlog tusschon Engeland en Transvaal. In een adres aan H. M. de Koningin heeft hot hoofdbestuur van den Alg. Ned. Yrede- bond den vurigen wensch uitgesproken, dat op aandrang van Hr. Ms. Regeoring de Mogend heden alle krachten zullen inspannen, om, door gebruik to maken van de bevoegd heden, haar krachtens de besluiten der Vredes conferentie toegekend, te geraken tot een spoedige beëindiging van den rampzaligen kryg in Zuid-Afrika op een wyze, welke een voor de beide Zuidafrikaansche Republieken aannemeiyke oplossing der geschillen aanbiedt. Uit Lorengo-Marquez komt het bericht, dat de Boeren telkens weer by groepjes de Portugeesche grens oversteken, uit de Lebombo- bergen komende. Zy voeren vee weg, en de Portugeesche overheid houdt zich met de zaak bezig. Ze weet niet goed wat met hen aan te vangen. Een der krijgsgevangenen op Coylon heeft aan een bloedverwant hier te lande een bericht in cijferschrift gezonden, inhoudende, dat iif het kamp teDiyatalawa de typhus uitgebroken was, en dat velon door do ziekte aangetast worden. Er waren reeds veel dooden. Het bericht is van 16 November, Eergisteravond zyn weer tweehonderd Boe ren op Sint-Helena aan wal gezet, met het transportschip „Victoria". De gezondheids toestand der govangenen in Deadwoodkamp ia, volgons hot Engelsche bericht, byzondei goed; slechts één wordt er in hot hospitaal verpleegd. Woensdag zyn zy, onder geleide van 80 man infanterie, naar Dead wood gebrachte De ziekten onder het Engelsche leger schynen weer toe to nemen. Gisteren vonden wy oen opgave van alléén aan ziekte overleden 19; ernstig ziek 64 en heden id 2660. Zulko getallen zyn kenschetsend voor den toestand 1 Gemengd Nienwa. Naar aanleiding van een op- roeping in het „Leidsch Dagblad" kwamen dezer dagen een twintigtal bierhandelaren en mineraalwat6rfabrikanten in het café-restaurant „Li den Yergulden Turk" byeen, om, 111 na volging der Haarlom8che Veroeniging van Bierhandelaren en Mineraalwaterfabiikanten, ook liier ter stede een dergelyke vereeuiging op te richten. Het doel van zulk een vereeniging, welke in Haarlem zeer veel succes blykt tehebbeu, bestaat daarin, om het enorme verlies van flosschen tegen te gaan, een betere contróle by de aflevering aan cliëntoele in te voeren, te maken, dat de Joden geen üesschen meer koopen van handelaren in lompen, elkanders eigendom zooveel mogelyk inwisselen en uit sluitend hun eigen flesscben gebruiken om e. hun bier op af te bottelen. Het buitengewoon groot verlies en do voort durende styging van de pryzen der flesschen doen do noodzakelijkheid ontstaan van de tot-stand-koming dezer vereeniging. In een daartoe gisteravond in het café „Do Gouden Leeuw" gehouden tweede ver gadering werden do statuten en hot huis- houdoiyk reglement voorloopig vastgesteld, waarop de koninkiyke goedkeuring zal worden aangevraagd, om, zoo noodig, de Vereeniging in rechten te kunnen doen optreden. Staande de vergadering besloten alle ledon zich, op boete by nalatigheid, te verbinden tot nakoming der in het reglement vervatte bepalingen. Do beide vereenigingen, Haarlem en Leiden, trachten het daarheen te leiden, dat binnen korten tijd oen beweging zal ontstaan, waar door iedere bierhandolaar on mineraalwater fabrikant in ons land de noodzakelijkheid inziet van hot tot-stand-komen eener dergo^ lyko vereeniging, om zoodoende een bond van Nederlandsche bierhandelaren en mineraal- waterfabrikanton te vorkrygen. Door de politie alhier is proces verbaal opgemaakt tegon drie personen, die onlangs op de Haarlemmerstraat een jongen man en een dienstmeisje oerst beleedigd en daar na mishandeld hobben, waarna één van het drietal zelfs bedoelden jonkman, met een mes ernstig aan óón der handen verwond heeft. Een rechercheur van politie heeft alhier in een logement een tweetal minderjarige jongens aangehouden, van wie één op verzoek van don te Amsterdam wonenden vader. Te Veldhuizen, naby Har melen, is de ruim 70-jarige landbouwer H. Gasse Woensdagavond ten gevolge der duisternis aan den Heldam te water geraakt en ver dronken. Volgens by de Stoomvaartmj). „Nederland" te Amsterdam ontvangen bericht is het stoomschip „Madura", van Java naar Amsterdam, by binnenkomst te Camaran, aan den grond gevaren, doch zal waarscbyniyk vlot komen na lossing van een deel der lading. Het schip is geheel dicht. ADVERTENTIES. Heden verbiydde ons de Heere door de geboorte van een Dochter. 10602 5 G. APPELO. A. APPELO v. Dijk. Leiden, 13 December 1900. Hiermede berichten wy de geboorte van onzen Zoon tvelliam jacobus. J. W. DE TOMBE Jr. E. DE TOMBE-De Graaf. Leiden, 13 December 1900. (Boisotkade 1.) 10607 8 Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed in don ouderdom van 92 jaar myn innig geliefde Echt genoot de Heer J. J. SLUITER, Em. Pred. der Ned. Herv. Gemeente alhier. Voorschoten, E. WAGTERVELD, 12 Dec. 1900. Wed. J. J. Sluiter. Eenige en algemeene kennisgeving. Wegens buitenlandsche Familiebe trekkingen eerst heden geplaatst. 10595 9 Heden overleed, te Amsterdam, ODze geliefde Zuster en Behuwd- zustor PETRONELLA JOHANNA VAN EL, in den ouderdom van 64 jaren. 10596 9 A. M. COENEN Van El. FRANS COENEN. Leiden, 13 December 1900. Eenige en algemeene keymisgeving. Heden overleed, na oen kortston dige ziekto, tot diepe droefheid van my, myn Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, myn geliefde Echt genoot JACOBUS DE GROOT, in den ouderdom van ruim 61 jaren. Uit aller naam: Wed. A. DE GROOT- 10616 11 Van Stavbben. Leiden, 13 December 1900, (Piet-Heinatraat 11.) Heden overleed zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoot,-Vader, Behuwd- en Groot vader JACOB VANDENEIJKELGz., in den ouderdom van 81 jaren en ruim 9 maanden. 10619 9 Wed. J. VAN DEN EIJKEL, Bbussee. Rijnsbüro, 13 December 1900. Gisteren ontvingen wy uit Indiê de treurige tyding van het overiyden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader ANTHONIUS VAN DEN DOP, in den leeftyd van 32 jaar. Uit aller naam: A. VAN DEN DOPElkerbout. Leiden, 14 December 1900. (Smidsteeg No. 55). Algemeene kennisgeving. 10611 10 16 Dec., vm. 10.30, nam. 5.30 uren, Voordrachten over de werkzaam heid der heden gezonden Apostelen der Herat. A. Zend. Gem. Joh. 20:21-23. 1 Cor. 4:1,2 en 2 Cor. 4:3-6. 10597 8 BOCK. 10046 7 Hel grootste Instrument, geleverd door den Heer P. GULDE- MOND, met Bladen, is heden ge plaatst: 10623 12 Heerensleeg lioek Kloksieeg, Bladen 76 c.M. in Diameter, het nieuwste op dit gebied. Uw Dw. Dienaar, W. VERHOEVEN. Allen, die iets te Yor- deren hebben van- of verschuldigd zyn aan de nala tenschap van den Heer AltlE JOIIMNES STKUYK, - Car- tonnagefabriek „De Globe", Firma benaming J. J. SPANJERSBERG, ge vestigd Hoogewoerd No. 68, over leden Hoogewoerd No. 93, denlsten December 1900, worden verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen vóór 18 December e. k. ten kantore van J. A. VAN HAMEL, Notaris te Leiden, Steenschuur No. 3. 10564 14 AAA4AAAA4AA.AAAAAAAAAAAA Bi) A. W. SIJTHOFF, te Leiden, la verschenen: GRONDSLAGEN Dr. P. VAN GEER, Hoogleeraar aan de Rijk8-Universiteit te Leiden. Prys f8.S»«. Vroeger verscheen: Prof. Dr. P. VAN GEER L Meetkunde in liet platte vlak en van de vlakken en rechte ignen in de ruimte, f3.90. EL Opporvlakkon en ruimte krommen f2.90. Convert i t LÏ5. Potage OxtaiL Turbot sM Hollandaise. Filet de Boeuf s" Madère. Choux-fleurs a la Crème. Poulet röti. Compote. Bavarois de Bohème. Dessert. loma Couvert 4 fl-. Hors d'Oeuvre Varié. Potage Oxtail. Bouchées a la Venaison. Turbot s" Mousseline. Quartier de Veau a la Jeanne d'Arc. Pluvier roti. Compote. Bavarois Harlequin. Fruits. Fromage et Dessert. Na afloop van Concerten, Opera's, enz., Soupers a la Carte et Prix fixe, oitge- breide Plats du Soir op de Bovenzalen. rotterdam." Directie: t. ten borden. ZONDAG 10 DECEMBER: Volksdrama ln 8 tafereelen, naar den Roman van dien naam. Het stik speelt li Frankrijk tijdens de Dreyfns-qiaeslie. 21 zie .aanplakbiljetten: ter bewaring van effecten e. a. geldswaarden. Kantoor: Breestraat BI,naast Rijnlandsbuis. lederen Donderdag te 10 uren publieke verkoop van Daags te voren te zion van 10-3 uren. Dagelijks kunnen goederen wor den by gebracht of op verzoek afgehaald. OnzniYcre goederen worden niet aangenomen. 10000 12 Op een Fabrlekskuntoor wordt verlangd: een Correspondent» Franco Brieven met opgave ya® referentie aan het Bureel van dif) Blad onder No. 10594. T ZIJN: H oil and la's. "Wilhelmina-K ransjes. K hu ui-Koekjes. "Weener Koekjes. Weener Gebakjes. Délicieuse-Koekjcs. Vanielje-Sprlts. Halletjes. 10614 20 IV. üijn 53. 14 Cts, per balf K.G., BU 10620 I C. VAN DER IEEDW, Varkenmarkt li Ter overncmlug aangeboden: een goed onderhouden, weinig be speelde F1ANL>0 voor f800.-, met demper en zwarte kast. Te be vragen: Plantsoen 51.10612 7 van nette Buigorliodon, die oen vrije Kamer en een net en degelijk Kosthuis verlangen. 6173 S Adres: Ptipenslraat,

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3