„De Laecken-Halle". vijf vaten COGNAC. Leidsche Schouwburg. ZAMPJk. Leidsche Schouwburg. Het Huis van den Majoor. Te Koop Maandkamers. Eiiii it (Mui ij Mmrs, DE CRACIEUSE. Dit it Mul ts loop, OPENBARE VERKOOP Barometers! IE'WILLE C°. Gekonfijte Gember, i, Het Sprookjesboek WAS EEfiS Gr. EL LENS, Nieuwe Rijn 51. I Lelden 14 Oonkersteeg 14 Leiden, TNTÖSSINGÏ" MAANDAG 3 DECEMBER 1900: fijn gekruide St.-Hiealaas 14 Donkerstseg. 14 St -Nicolaas-Gadeaux, 14 DonkerstM|14 De „Daily Expres" haalt de historie weer op, dat Robeits aandringt op het wegzenden van 20,000 uitgeputte troepen uit Zuid Afrika, te vervangen door evenveel versche manschap pen, uit Engoland to zenden; maar dat de kanselier der schatkist te Londen tegen dat voorstel bezwaar maakt ora de groote kosten. [De „Expres" voegt erbyj dat de zaken by het iEngelscho ministerie van oorlog ln uiterst verwarden toestand zyn Brodrick's taak wordt 'nog verzwaard door Wolsoley's besluit om zyn post verlaten, voordat Roberts terug is. Er loopon tegonwoordig berichten over Consul Pott te Loren^o-Marquez. Een Lissa- bonsch blad, door den correspondent van de „Standard" aldaar als welingelicht aangehaald, doet een b6roep op de Portugeesche regeering om Pott ten minste hot land uit te zetten, 'al wil het hem niet strafrechterlijk vervolgen, om do Nedorlandscho rogeering niet voor het hoofd te stooten. Maar de correspondent van de „Daily Mail" te Loronso-Marquez seint, dat Pott weldra uit eigen beweging naar Europa soheop gaat. De berichtgever van de „Standard" te Pretoria zegt, dat gemiddeld ioderen dag dertig Boeren daar gevankelijk binnengebracht wor den. De geruchten over een nieuwe samen zwering togen Roberts zyn onjuist; wel zyn te Johannesburg eonige personen in hechtenis genomen, maar dat was om andere reden. De „Standard" verneemt uit Durban, dat de troepen van generaal Wynne uit Vrede terug- gekoord zyq naai- Standerton, met 2000 stuks /hoornvee, 600 paarden en een groote kudde schapen. Wynne's troepen zyn vervolgens naar Heidelberg getrokken. By Mullers drift werd Zondag gevochten tusschen French en do Boeren. Dezelaatsten trokken terug. Mullers drift is 14 myi ten noordweston van Johannesburg gelegen. In de te Brussel gehouden vergadering van het Congrös progressiste stolde do heer Prayon van Zuylen een motie voor, waarin de handel wijs van Engoland tegenover Transvaal wordt igebrandmeikt en oen beroep wordt godaan op arbitrage. I De voorzitter van hot congres vond het verkiesiyk, een adres van sympathie aan 'Kruger te zenden, waartoe by acclamatie besloten werd. De „Daily Chronicle" heeft uit Johannesburg jeon bericht ontvangen, dat een aantal Boeren vrouwen en kinderen, die in Augustus naar de commando's by Barberton en Belfast waren 'overgebracht, hebben mogen terugkeeren. Vorder wordt gezegd, dat alle niet-militairen fvan Bntscho afkomst te Johannesburg in een stadswacht zullen worden vereenigd. Dit zal ■een groot aantal troepen voor den dienst elders vry maken. Burgers, die weigeren, moeten de stad verlaton. 1 Heeft Engeland nu geen aanvullingstroepen moer beschikbaar? Haar aanleiding van den terugkeer van een van generaal Oiivier's zonen, met hem by Winburg gevangengenomen, naar Zuid-Afrika om-welke reden wordt niet vermeld -- kwam 'do gen oraal met commandant Van Zyl to Colombo afscheid van den vertrokkonde nemen. Hy was do gast van den gouverneur on Lady Ridgeway in Queen's House aan don lunch. Zooals men weet, is do gouverneur den kryg6- 'gevangenen zeer welgezind. De wakkere Johannesburgsche advocaat Reginald Cleaver, die de republikoinsche zaak in denoordwestelyke districten der Kaapkolonie bolangryke diensten heeft bewezen, ton deele ln verbinding met kapitein Joosto, is, volgens een telegram aan de „Daily Chronicle" uit Kaapstad, aldaar als krygsgevangene overleden. Hot aanstaando Congres van don Afri- kaanderbond te Worcester is der „Cape Times" een doorn in hGt oog. Het blad geeft dor regoering in overweging of een byoen- komst, „saamgeroepen met het nadrukkelijk doel om ontevredenheid te zaaien, in over eenstemming is met de openbare veiligheid of mot de bevordering van den algemoenen vrede in Zuid-Afrika", De „Standard" deelt mede, dat lord Kitchener binnenkort zal worden bevorderd tot luitenant- generaal en by het vertrek van lord Roberts tot een nog hoogeren rang zal worden benoemd. Op bevel van generaal Smith-Dorrien is het stadje Dullstroom in hot Lydenburgsclie totaal verwoest. Slechts de kerk is biyven staan. Als reden voor de barbaarsche verwoesting van hot byna uitsluitend door Hollanders, of afstammelingen van dezen, bewoonde wel varende dorp, wordt natuurlijk. weer opgegeven het verbergen en aan de Boeren verschaffen van ammunitie en het verstrekken van informatie. Telegram mon, LONDEN, 27 November. (E. O.) Do „Evening fcvïmdard" maakt onder voorbehoud melding van een gerucht, volgens hetwelk er een komplot is ontdekt, dat ten doel had lord Roberts te vermoorden. Er zouden een twintig tal vreemdelingen in gemengd zyn. Do samen zweerders hadden een myn aangelegd, die men verleden Zondag, terwyi lord Roberts in do kerk te Johannesburg was, had moeten laten springen. De samenzwering werd gelukkig verydeld, dank zy do waakzaamheid van de politie en de lyfgarde van lord Roberts. Men zegt, dat een tiental personen, voornameiyk Italianen, in hechtenis genomen zyn. LONDEN, 27 Nov. (ft. O.) Lord Roberts seint d.d. 26 November uit Johannesburg: Daar waarschynlyk een gerucht over een komplot tegen mijn leven u bereiken zal, meen ik, dat gy do feiten moot weten. De politie had or sedert eenigen tyd kennis van, dat er een komplot bestond. Den löden Nov. zyn er vyf Italianen, vier Grieken en een Franscliman gevangen genomen. Zy zullen een verhoor ondergaan. Hun bedoeling was, den 19den November onder den dienst van olf uren 's morgens ïn de Heilige Mariakerk, een myn te laten springen. LORENQO-MARQUEZ, 27 November (ft. O.) Een detachement van 80 bereden Portugeezen met twee kanonnen is van morgen de rivier overgetrokken, op weg naar Catembre. Yolgens een gerucht, zou De Wet zich op Portugeosch gebied in dat district bevinden. LORENQO-MARQÜEZ, 27 Nov. CR. 0.) Er hebben nog honderd Boeren toegestemd in onderwerping aan het Britsche gezag op voorwaarde, dat zy niet uit het land zullen worden gezet. BRUSSEL, 27 Nov. (ft. O.) De Parysche correspondent van de „Vlaamsche Gazet" geeft onder voorbehoud een verhaal weer, waarby de maatregelen, die te Parys voor de ontvangst van president Kruger genomen zyn, worden toegeschreven aan een overeenstem ming tusschen de Engelsche en Franache legeeringen. Engeland zou mot genoegen zien, dat de Fransche regeering tusschen beide kwam, met een beroep op artikel 3 der Haagsche conferen tie, tot regeling van de Transvaalscho quaestie. LONDEN, 28 November (ft. O.) De „Daily Mail" zegt, dat Kruger in een interview, in aanmerking nemende de uitsluiting der beide Zuid-Afrikaansche Republieken van de Haag sche Yredesconforentie, de meening uitsprak, dat hy niet geloofde, dat Engeland tot het toestommen in arbitrage zal kunnen gonood- zaakt worden. Indien het by oen weigering om daartoe ovor te gaan biyft, dan schiet er niets anders over voor Engeland dan te stryden tegen de gansche wereld en verslagen te worden. LONDEN, 28 Nov. (ft. O.) Do Londcnsohe bladen, verontwaardigd over het komplot tegen lord Roberts, eischen strenge maatregelen tegen do vreemdelingen, die nog in Transvaal zyn en wier aanwezigheid daar ongewenscht is. De „Standard" verklaart zich voor onver- wylde uitzetting van alle vreemdelingen, om trent wie twyfel kan gekoesterd worden. KAAPSTAD, 27 Nov. (ft. 0.) De vervreem ding tusschen de Hollandscho en de Engelsche elementen der Kaapkolonie groeit hoe langer hoe meer aan. Een levendige anti-Engelsche propaganda verwekt er een algemoene onrust. De Hollandscho en de Boerengozinde pers plaatst zich aan het hoofd van een georganl- seerden veldtocht tegen Groot-Britanniö en staat dagelyks uitvoerig stil by barbaarsch- heden, don Engelschen troepen ten laste gelegd. Deze artikelen zotten de Hollandsche ge moederen ln vlam en doen een vyandlge gezindheid by hon ontstaan, zóó bitter als nooit te voren. Het is in aanzieniyke Hollandscho kringen tot eon openly ken opstand gekomen. De „Capé Times" zegt, dat de Kolonie zich voortspoedt naar den rand van den afgrond, en geeft den raad de wet af te kondigen in de landsdistricten. MADRID, 28 Nov. (ft. O.) Generaal Linares, die homogeen ia met alle ministers, zal heden in de Kamer van Afgevaardigdon het ontwerp voor do militaire hervormingen lezen. In-^k geval zal dus een ministeriöele crisis afge wend worden. LONDEN, 28 November (ft. 0.) De „Times" vernoemt als bevestiging, dat de Russische •regeering heeft Ingetrokken het besluit tot het prysgeven van don Shan-hai-kwan-spoor- weg, onder mededeeling aan de Engelsche rogeering, dat het teruggeven van dien spoor weg geschiedde op voorwaarde van betaling der koston, gemaakt tydens de bezetting. LTYADIA, 28 Nov. (ft. O.) 11 uur voorrei. De Tsaar bracht den dag van gisteren goed door. Z. M. sliep overdag anderhalf uur. Gisteravond om 9 uren was de temperatuur 36.8 en de pols 68. Des nachts sliep de keizer tameiyk goed en hedenochtend vroeg waren zyn toestand en zyn krachten bevredigend. Hedenochtend om 9 ureu was de tempera tuur 35.8 en de pols 68. LIYADIA, 27 November (ft. O.) 11 uren v. m. De Tsaar bracht den dag van gisteren goed door. Om 9 uren des avonds was do temperatuur 36.5, de pols 66. Dos nachts sliep Z. M. goed. Des morgens gevoelde hy zich zeer wel en waren zyn krachten volko men bovredigend. Temperatuur 30, pols 66. BELGRADO, 27 November (ft. O.) Guent- chitch, de Servische oud-minister van binnen- landscho zaken, is wegens majesteitsschennis in hechtenis genomen. ACADEM1ENIEU W8. Leiden. Heden is alhier bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, do heer J. Coert, geboren te Goedereede, na het ver dedigen van Stellingen. TWEEDE KAMER. Züling van heden. Per telegraaf.) Indische begrooting van 1901. Hoofdstuk IIUitgaven in Jniiö. By art 86, Europeesch bestuur, dringt do heer Van Kol aan op lotsverbetering voor de beambten op de assistente- en residentie kantoren, en wijst hy by vernieuwing op hot vorkeerde der annexatie van een deel van Nieuw-Gninea, De Minister zegt, dat reeds gedeelteiyk in het lot dor bedoelde ambtenaren is voorzien. En wat Nieuw-Guinea betreft, er was hier goon annexatie, maar uitoefening van gezag over ons toobehoorend gebied. De zending heeft reeds goodo vruchten dii&r gedragen. De heer he Visser verdedigt deNederland- scho zendelingen, waarna het artikol, na eenige replieken wordt goedgekeurd. By art. 50 nopens de koffiecultuur, dringt de heer Van Limburg Stirum aan op eindeiyke oplossing van de koffiecultuur-quaestie en meent hy, dat er meer toelichting noodig is omtrent het gebruik der aangevraagde 4 ton in het bolaog dor koffiecultuur op Java. De Minister zegt, dat op Batavia en hier men wil de vrye cultuur, maar eerst moet alles goed overwogen worden en den Minister is het nog niet mogen golukkon een draad te vinden in al de Indische adviezen. In deze zaak met krachtige hand van hier in te grypen, heeft hy nog niet kunnen doen, omdat zyn beginsel is, dat Indiö vooral geregeld moet worden in Indiö. Yerder geeft de Minister eenige inlichtingen omtrent het gobmik der besproken vier ton. Hierna wordt met 61 tegen 2 stemmen aangenomen het Vrydag aange houden voorstel houdende uitgaven tot ver betering van de wyze van toopassing der dwangarbeidsstraf. LEïDEX, 28 November. Thermoraetorstandgieteravond om 3 uren 4° C. 39.2° Fahr.hoit, hedenmorgen om 8 uren 4.5° 0. =r 40.1° F., 's middags om 12 uren 6° 0. 42.8° F., '«namiddags om 4 uren 6.5° C. 43.73 F. De hoor G. Los, boek- en kunsthandelaar aan de Hoogewoerd alhier, heeft zeker weer een velen welkom werk gedaan door oen catalogus samen te stellen van de feest geschenken, welke by hem verkrijgbaar zyn. Een blik in dien duideiyk gedrukten en doel matig ingerichten catalogus doet dadeiykzien hoe uitgebreid en verscheiden de schoolboek-, pracht- en plaatwerken zyn. Het is bekend dat do heer Los met smaak kan étaleeron, maar een uitstalling kan toch niet zóó zyn, dat er alles in voorkomt wat voorhanden is. Daarom ook is de catalogus zeer geriefeiyk tot het doen eener keuze. Eenige platen op do Boeren betrekking hebbende, versieren het boek. Do Christoiyke Zangvoreeniging „Soll Doo Gloria" alhior mocht gisteravond in de Luthersche kerk ondervinden dat haar uitvoe ringen veel belangstelling wekken. Het kerk gebouw toch was good bezet, en zulk een opkomst bleek bovendien wel verdiend, want deze vyfdo openbare uitvoering, onder directie van den hoor G. Yan de Putte "Wz., getuigde weder van belangrijken vooruitgang. Met de vertolking van Belkum's „Op Jezus'goboorte" en Müller's „Kerstmis-oratorium" weidenden aanwezigen eenige stichtelyke uren verschaft, die een bly venden indruk moeten achterlaten. Ook de solisten hebben daartoe mot hun moeilijke taak op lofi'elyke wyze het hunne bygedragen. De heer Blommendaal sloot, na een woord van dank gericht te hebben tot allen, die tot het welslagen van den avend m iegowerkt hebben, de plechtige samenkomst nadat go- zongen was Goz. 117. Door den kolonel, regiments-commandant, is de sergeant "W. H. Budel, van de 4do compagnie 2do bataljon 4de regiment infan terie alhier met ingang van 4 December a. 6., bevorderd tot sargoanc, bestemd om zoo noodig een luitenantsplaats te velde te vervullen by het 8de bataljon te Haarlem. Het buitonlandsch verlof naar Zuid-Afrika van den by het militair hospitaal alhier ge- detacheerden korporaal jhr. J. Bowier, van de lsto compagnio hospitaal-soldaten, is by koninkiyk besluit andermaal verlengd, nu tot, 1 April 1901. Do officier van gezondheid der 2de klasse D. J. E. Mac Leod, mede van ge noemd hospitaal, koert, tonzy eon nadere beschikking mocht worden genomen, den laten Januari a. s. van daar terug. De algemeene ledenvergadering der Neder- landsche Pensioenvereeniging voor werklieden had gisternamiddag in het Nutsgebouw plaats. Na voorlezing der notulen deed de secretaris mededeeling van het jaarverslag. Hieraan ontloenen wy het volgende: De afdeeling telde 170 leden en 101 ver zekerden, te eten: 6 in tarief A, 15 in tarief B, 58 in tarief C, 22 in tarief E. Aan de beurt van aftreding waren do heeren prof. mr. H. B. Grevon en F. De Stoppelaar, die beiden herbenoemd worden. De rekening van den penmngmeestei werd accoord bevonden. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer A. J. Yan Achterberg. By den penningmeester der Nederl. Zuidafrikaanscho Yereoniging te Amsterdam is van den heer Ed. Karsen voor het Fonds ingekomen f 50, yfct het volgende byachrift: „Laat ons by -fie komst van Krugor het tweede millioen vólteekenen voor zyn beroofd volk", en daarby nog de volgende bfldragen: J. H. D. f 0.25, P. C. F. f 0.25, H. G. S. f 1, "Wed. K. f 0.50, "W. W. f10, van Herman en Pop f 0.50, J. "W. S. f 2.50. Naar Reuter uit Rome seint zouden de Italiaansche gedelegeerden by het Internatio naal Hof van Arbitrage te 's-Gravenhage zyn de graven Nigra en TornielJi, de heeren Zanar- delli en Dagano Guanaschelli, voorzittor van het Hof van Cassatie. Hedenmiddag werd een 13-jarig meisje op do Haarlemmerstraat omvergeloo- pen door oen paar spelende honden, zoodafc zy ep de punt van een stoep teiecht kwam en een oogenblik bewusteloos raakte. Zy word by een bewoner aldaar binnengedragen en kwam weer spoedig by. Overigons had zy goen letsel bekomen. Hedennacht zyn door de politie alhier aangehouden drie minderjarige jongens van 20 jaar, die op de singels rondzwierven. Zy waren afkomstig uit Rotterdam, terwyi de verblyfplaats van één hunner door don officier van justitie aldaar nog werd gezocht, omdat hy verdacht wordt van diefstal. Allen zyn op transport gesteld naar Rotterdam. G. N, 27 jaar, schippersknecht te Alfen a/d. Ryn, stond gisteren voor de Rotterdamsche rechtbank terecht. Hy was in de maand Augustus in dienst van den schipper G. Van den Akerboom te "Waddingsveen. Vermoedende dat deze in een schuurtje geld borg, heeft hy in den nacht van 24 op 25 Augustus mot een beitel een schuif, waarmede een raam in dat schuurtje gesloten werd ge houden, opengowrongen. Door het aldus go- opende raampje heeft hy weten to bemachtigen een bankbiljet wan f 25, 50 ryksdaalders en ruim f 50 aan ander geld. Van dit geld heeft hy een klein gedeelte ton eigen bate aange wend, en het overige in zyn huis verstopt, waar het later, op zyn aanwyzing, door den veldwachter is gevonden. Hot ontbrekonde gedeolte hooft hy later aangevuld. Ycroor- deeling werd gevraagd tot 4 maanden ge vangenisstraf. Te Meersen kreeg een familie bericht, dat een harer familiolodon, die in Indiö was overleden, haar een aanzienlyk vermogen nagelaten had. De biydschap was zoo groot, dat het hoofd van liet gozin er krankzinnig van werd on naar het gesticht te 's-Hortogenbosch moest worden over gebracht. ADVEBTENTIEN. Voor do talrijke blijken van belang stelling, ontvangen tijdens de ziekte en hot overliiden onzer geliefde oudBte Dochter on Zuster, betuigen wy, ook namens Kinderen cn Familie, onzen harteljjken dank. 10057 9 D. J. BRANDS en Echtgenoote. Leiden, 27 November 1900. (v. d. Werfstraat 27). By doze betuigen wy onzen harte- lijken dank voor de belangstelling, ondervonden by de ziekte, overlijden en do begrafenis van onzen Echtgenoot en Vader. 10097 7 Uit aller naam, Wed. F. J. v. LUYKEN v. Oostbn. Aan allen, die mi) van hier en elders op 23 November jl. bewijzen van belangstelling gaven, betuig ik daarvoor by deze myn barteiyken dank. 10060 7 J. J. SLUITER. Voorschotbn, 28 Nov. 1900. DANKBETUIGING. Ondergeteokende betuigt haar harteiyken dank aaD allen, die bun belangstelling betoonden tydens de ziekte on overly den van onzen geliefden Echtgenoot en Vader den Heer A. R0YER8, en in bet byzonder aan J Dr. VAN WALSEM voor de liefderyke behandeling, gedurende de ziekte. 10102 12 Namens de Famibe, Wed. A. ROVERS-Spijekb. Katwijk a/d. Rijn, 28 Nov. 1900. Door dezen brengt ondergeteekende, ook namens de verdere Familie, zyn 1 harteiyken dank voor de vele blyken van deelneming, zoowel van hier als elders ontvangen by de ziekto en het overlyden van hun Tante, Behuwd- en Oud-Tante Mejuffrouw THRESLA piBA, overleden in het 8t.-Jacoba- hofje aan de Doezastraat. P. SLEGTENHORST, 10065 12 Executeur-Testamentair, j.' Lbidbn, 28 Novembet i&oo. Biermede betuigen wö onze har- toiyko dank voor de deelneming, ondervonden by het overlyden myner dierbare Echtgenoot den Heer O. L. GODDIJN. Uit allernaam, Wed. C. L. GODDIJN. Leidbn, 28 November 1900. (Beestenmarkt SS). 10051 9 By vonnis der Arr#ndissemonts- Rechtbank te 's-Gravenbago van 27 November 1900 Is NICOLAAS GEK BIT SPAARGAREN, zon der bdloep, wonende te Leiden Bloem- markt 5, verklaard ln staat van Faillissement, met benoeming van den EdelAchtbaren Heer Mr. J. F. VAN DER LEK DE OLERCQ, Rechter in genoemde Rechtbank, tot Rechter commissaris en vafl den onderge teekende, Mr. E. C. WIER8MA, Advocaat en Procureur te Leidon, Breestraat 109, tot Curator. 10098 16 De Curator, Mr. E. C. W1ERSMA. Buitengewone Algemeene Vergadering, op ZATERDAG 1 December, des namiddags te 4 uren, ten huize van den Secretaris, Oude Singel 78. Eenig punt van behandeling: Verkiezing vaiiBcstuurslcdcn. Namens het Bestuur, W. A LEEMBRUGGEN, 10100 17 Secretaris. op een der beste standen van Leiden een zoo goed als nieuw HEEREN* HUIS met Fabriek. Het Huis is zeer geschikt om er Winkel van te maken; een groot deel van den koopprys kan als lste Hypotheek bi y ven. Blieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 10101, 8 faillissement J. li HELLING te Leiden. De Deurwaarder F. M. LORWA te Rotterdam zal op Vrijdag 30 No vember 1000, des voormiddags te elf uren, in het Ryksentrepot aan do Boompjes aldaar overgaan tot den verkoop van 10093 33 JliH 18165 130 Liters ad 44.3% 2 160 44.8% MD 50385 148 „48.1% HG 5914150 48.1% BUH 3 170 43.-% 4 Okshoofden Brun Tessaln Cussac 1896er, elk 220 Liter, gemerkt No. 501. 10kshoofd Chateau Olivier 1898" Vin de Tours (Witte wijn) 200 Liter, gemerkt J. M. II. 2. Yóór den verkoop te zien en te proeven. Accyns ten laste van don Kooper. Een geschikt CADEAU I voor een Heer is oen goed gaande Barometer! In ver schillende grootten en pryzen voorhanden by 10082 14 Botermarkt 10. Vendredl 3D Novembre, 7l/2 heures Le bureau de location est ouvert de 102 heures. 10095 11 Kon. Vereen. „Het Nederl. Tooneel". (4de Abonnements-Voorstetling) Biyspel in 4 bodry ven, uit het Duitsch van Oskar Walter eu Lbo Stein. ïooKszi Aanvang HALFr.Jiïï. GEWONE PRIJZEN. Plaatsbespreking van af heden. Do ondergoteokende maakt aan zyn geachte mode-iDgezetenen bekend, dat van a. 8. Donderdag af zyn SINT- NICOUAASTAFEL in orde is. Hopende wodorom, zooals ieder jaar, de gunst te mogen genieten. My beleefdeiyk aanbevelend, Pb. RAKKER, te Sassenheim. 10090 8 30 Cis. per 5 ons, MALSCH EN BLANK. 10074 3 Aanbevelend, 1. Beproeft de VAN DS 87Ö5 10 Fsma 1. B1TIH6, Haulslraa: 1, Tclaih. 334, Filia.il: lireestraat 102, Telcpliooiiii. 3 6 0, Gevraagd: een geoefend JReKenaar, voor tydeiyk verzekeringewerk. Zich aan te melden met Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 10099. 6 van CAPUANA. een nieuwe 3/t beate YIOOE met Strijkstok en Kist, voor spotprys /"Bï.— Adres met Brieven No. 10091 Bureel v. d. Blad. 8 Een Student vraagt rustige Maandkamers, met of zonder Ponsion. Brieven met nauwkeurige prysopgaaf onder letter M aan den Boekhandel van den Heer G. LOS, Hoogewoerd 05. 10086 9 Ruimste keuze: Papiermanden. 10078 18 Dames-Werkmanden. Sleutelmandjes. Stoldoekmandjes. Muziekstandaards. Courautenhaugers. LAGE PRIJZEN. Noorileindo 32. Noordeindo 32. C1B. E1GEH4NS, in gewone en luxe-flacons. Zeepen en Cartonnage en ToiletarJketen, zeor geschikt voor SI.-NICOIJAAS-CADEAUX. 10084 11 Verzameling van Sprookjes, uit het Italiaansch, waarin Zonne ster. Kikvorscbje. Het Slangcnmcisje. liet Zwarte El. De Koningsdochter. Muiskemaat enz. onzmet een aantal Illustration voor slechts 1.35. In Prachtband voor slechts f 1.75. 10076 21 Te bekomen by D. BOUTE, Bazar van Goedkoope Boeken to Rotterdam. Franco na ontvangst Postwissel van slechts ƒ1.25 of ƒ1.75 waarop vermeld Capuana". Vertrouwd, goedkoop en ruim gesorteerd Magazyn van Gouden en Zilveren Horloges, Gouden en Zilvoron Horloge kettingen. I Gouden en Zilveren Ringon, 1 Gouden en Zilveren Manchet- knoopen, en verder alle mogolyke arti kelen van Goud, Züver, ge monteerd Kristal, enz., zeer geschikt, door de lage pryzen, 1 voor 10088 29 by H. 1. BLOMMENDAAL, voorh. W. VAN DORP, die zich vriendeiyk voor de levering daarvan aanbeveelt. oene lading KOLEN. Bestellingen te doen by: 3. 3. ÏIlïY, St.-Jacobsgracht, en T. J. Hl'ï, Levendaal. 10076 0

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3