ZOMERZORG. Plaatsing gezocht Sn Oostenrijk, Stal en Koetshuis. Dp. Hl. B. MENOES DA GOSTA Gymnastiek- en Schermvereeni- fling „SPARTA". ïersche Eipeieren, Trekking Zaterdag e. k. Geheele Aandeeien a ƒ10.—. Halve Aandeeien a 5—, Tooneelherinneringen. U' Zaterdag werd te Leicester een particulier jtolegram Ontvangen, vermeldende een neder* ;laag van de Yeomanry van Leicestershire, 'waarby twee gesneuvelden en eenlge gewon den werden opgegeven. Yan andere zyde is l daarvan nog niet9 bekend. j Beuter Bóinde den 25sten uit het station 'Oranje-rivier: De colonne van generaal Settle, 'die de laatste week aan de zuidwestelijke grens van den Oranje-Vrijstaat heeft ge opereerd, heeft met goed gevolg de Boeren verhinderd, de spoorlijn te vernielen. Een brigade bereden infanterie onder kolonel Tarsons doet een verkenning in menigte en patrouilleert het district af. Menschen en ipaarden lijden erg ten gevolge van het gebrek aan water. In de afgeloopen week zijn mper dan 200 paarden en ossen en 10,000 schapen buit gemaakt. Alle hoeven van Schoeltz (Scholtz?), die den spoorweg bij Belmont had opgebroken, zijn vernield.'' Blijkens de offlcieele verliezeniyst, zijn den 22sten November bij Harrismith kapitein Lord Denman en twee minderen van de Imperial Yeomanry gewond. Lumsden'8 Horse, het vrijwilligerskorps uit Indië, dat in Februari te Calcutta gelicht is 'en, in weerwil van alle pogingen van Lord ,Koberts en zijn oerekolonel, den onderkoning van Indië, geen zin meer schijnt te hebben om het eind van den oorlog te aanschouwen Lumsden's Horse is den 24sten in twee af delingen, éón voor Indiè en één voor Engeland, van Pretoria vertrokken. Enkele manschappen hebben burgerlijke betrekkingen in Zuid-Afrika gekregen, 20 aanstelling als officier in het Engelsche leger of by de marine en drie, ?egge drie, zijn er bij de politie gegaan. Volgens een bericht uit Maseru, zfin onge veer vijftig Boeren-vrouwen en -kinderen uit tabanchu naar Bloemfontein gezonden. De )rouwen hadden brood gebakken, om de Boeren als zij kwamen er op te onthalen. •Zingende en welgemoed lieten zij zich weg voeren. Het Engelsche ministerie van oorlog heeft gesloten om aan elk man van de Imperial Yeomanry en de vrijwilligers by zijn afdanking 'een pak kieederen, of in plaats daarvan/8.10 ten geschenke te geven. De vier infanterie-brigades, gestationeerd te 'Aldershot, werden Vrijdag na een reeks jpinke gevechten deerlijk door den vijand verslagen. Er werd tijdens den marsch niets belangrijks opgemerkt, doch elke denkbare voorzorg genomen om een aanval op de Achterhoede te verijdelen. Nauwelijks was echter de terugmarsch begonnen of er knet terde geweervuur van bereden infanterie, ver- Èeeld in kleine commando's, elk van ongeveer 0 man. Slechts de waakzaamheid der ver kenners belette dat do gehoele macht in een tier vele vallen van de Boeren liep. Intusschen Jeed zij zware verliezen van den overal op duikenden en verdwijnenden vijand, die ten slotte met buitengewone stoutmoedigheid tus8chen de achterhoede en den bagagetrein Van de 1ste brigade drong. Alle wagens Werden naar de Boeron-hoofdmacht gedreven :en de aanvallers zei ven ontsnapten daarop haar het open veld zonder oen schram te jhebben ontvangen. Een ander commando maakte de manschappen van het signaal station op Normondy Hill gevangen en gene raal Murray ontsnapte zelf ternauwernood aan een zelfde lot. Ook de 3de brigade werd onophoudelijk vervolgd, zelfs tot voor de ingangen der barakken. Bovenstaand verslag van de „Daily Express" heoft geen betrekking op Zuid-Afrika, zooals men geneigd zou zijn te denken. Het geeft 'slechts een relaas van manoeuvres, de vorige week nabij Aldershot gehouden. Maar, vraagt de „N. R. C.", is het geen alleraardigste nabootsing van de workelykheid? Is het niet of men een telegram van Bulier, Methuen 'of Gatacre leest? Wat zou De Wet lachen, als hij van de Engelsche grappen eens kennis Jton nemen, en hoe bemoedigend moet zulke Jnilltaire humor op de thuisgebleven Britsche troepen werken. Lady Sprigg, de vrouw van den eorsten minister van de Kaapkolonie, is gisteren over leden. „Reynolds Paper", een democratische Lon- densche courant, meldt, dat binnen enkele dagen verrassende onthullingen verwacht kun nen worden over de Gecharterde en de gele pers. Er is, zegt zij, een geding ophanden tegen een voornaam ambtenaar van de Gechar terde en er is reden om te hoopen, dat de ware geschiedenis van den inval van Jameson ten slotte aan het licht zal komen. Hetzelfde blad schrijft: „De meer dan konink lijke ontvangst, die aan president Kruger, het hoofd van de Zuid-Afrlkaansche Republiek, is bereid, moet onze jingo's tot do overtuiging brengen, dat de wereld niet met hen is, want do President zou eon dergelijke ontvangst vinden in Duitschland, de Yereenigde Staten, Belgiö, Nederland en Rusland. De heer Kruger komt niet in Europa als het vernederd hoofd van oen overwonnen staat, maar als de onbe dwongen vertegenwoordiger van de onafhan kelijkheid van zijn land, nog altijd overtuigd van het goede recht van zijn zaak en van haar eindelijke zegepraal." Intusschen legt het Londenscho publiek nog evenveel onverschilligheid aan den dag over de ontvangst van Kruger te Parijs als over diens toejuichingen te Marseille. Zelfs de bulletins daarover worden nauwelijks gelezen. Spreekt men een Engelschman aan ovor wat te Parijs gebeurt, dan antwoordt hi) glimlachend„Och, dat is heel natuurlijk, daar nog aan niemand officieel is kennis gegeven van de annexatie van Transvaal, maar het beduidt niets, want geen enkele mogendheid zal ten behoeve van den over wonnene willen tusschenbeide komen." M urlttberlo lx ton. Bodegraven, 27 Nov. Kaas. Anngev. 136 wagons, te zamen 6956 stuks, wegende zïz 87114 KG. Prjjs lste soort Goudsche 27.60 a zwaardere 29.a 2de soort 28.— a 25.50. Derbykaas, prya late soort 25.60 a 2de soort 22.50 a Edammer Kaas, pry's lato soort 80.a 2de soort 26.a 28. wagens Leidscbe Kaas, fa het schipjpond. Handel matig. VEE. Aangevoerd: 5 vaarzen. Rotterdam, 27 Nov. Vee. Aanvoer 79 Paarden, Veulens, Ezel, 1170 magere Rundoren, 610 vette Runderen, 432 vette en graskalveren, 80 nuchtere Kalveren, 4 Schapen of Lammeren, Varken, 278 Biggen, 1 Bok. Men noteert: Vetto Runderen lste qual. 66 a 2de qual. 68 a 3de qual. 50 a cents, Ossen lste qual. 64 a 2de qual. 66 a 3do qual. 48 a cents. Stieren lste qual. 60 a 2de qual. 65 a 3de qunl. a cents. Kalveren lste qual. 90 a 2de qual. 65 a 80 cents, alles per KG. Handel tamelijk. Melkkoeien f 140 a f 200, Kalfkoeien f 160 a f 220, Stieren f 80 a f 190, Pinken f 46 a f 80, Graskalveren f 40 a f 60, Yaarzen f 80 a f 120, Paarden 30 a f 160. Handel zeer traag. Boter. Aanvoer: 56/8 en 65/16 ion en 622 stukken van '/s kilo. De prijzen waren als volgt: lste qual. f 54, 2de qual. f 60 en 3de qual. f 46. Yoor stukken van '/j £üo werd 60 a 65 ets. betaald. Alkmaar, 26 Nov. Vee. Koeien per K.G. a f Vette Kalveren f 40 a f 106; id. per K.G. ƒ0.80 a f 1.nuchtere id. f 8.— a f 20; bchapen f 18.a f 28.Lammereu f af vette Varkens per K.G. ƒ0.40 a ƒ0.43, magere idem 12 a 15. iloorn, 26 Nov. Vee. Op de scheimarkt alhier werd heden aangevoerd 600 stuks vee. Hooge prijzen. Handel vlug. Amsterdam, 26 Nov. Op de veemarkt waren aangevoerd 324 runderen, van welke de prijzen waren: vette koeien lste qual. 60 a 64 c., 2de qual. 68 a c., 3de qual. 64 c. por kilo; 60 melk- en kalfkoeien 120 a 240; 52 nuchtere kalveren ƒ7 a f 10, graskalveren a 17 schapen ƒ16 a ƒ24.668 vette varkeus, 41a 42 c. por kilo. Scluedam. 26 Nov. Noteoriog van de Beurs- commissie. Moutwyn 11.50 per ilL. Zonder fust en zonder belasting. Spoeling 1.30. Notoering van de Makolaar3. Moutwijn 11.76, Jenover ƒ15.75, idem Arasterd. proef 17.60. Noteering van den Distillatoursbond. Moutwyn ƒ11.76, Jenever 16.76, Amet, Proef ƒ17.25. Rotterdam, 26 November. Granon. Do aanvoer was niet ruim. Jarige witte Zeeuwsche, Vlaamscho cn Overmaassche Tarwe iets vaster. Nieuwe als voren verkocht Inlandsche Rogge onveranderd, mindere soorten echter moeilyk te plaatsen. Winter en Zomergerst prijshoudend. Haver zonder prijs- verandering. Wittoboonen als voren. Bruioeboonen slap. Blauwe Kookerwten prijshoudend. Kanarie zaad als voren. Buitenlandsche Grunen vast. Jarige Witte Zeeuwsche, Vlaamsche en Over maassche Tarwe ƒ7.25 a f 7.30, Nieuwe Witte dito ƒ6.25 a ƒ7.Nieuwe Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche Rogge ƒ6.25 a ƒ6.80, Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Wintergerst ƒ5.— a 5.30, Nieuwe dito Zomergerst 4.80 a 6.30, Haver 2.20 a 3.40, Witteboonon 10.— a 11.60, Bruineboonen 7.60 a 9.Blauwe Kookerwten 7.— a 9.30, Kanariezaad 6.60 a 7.60. AU volgt is afgedaan: Amerik. Mixed Mais uit lichter 126 a 128, dito dito uit zeeboot 123 a f 125, dito dito stoomend 120 a 123, alles per 2000 kilo vrij aan boord. Meel. Vorige week nam de vraag toe, zoodat de omzet vrij belangrijk was en ten slotte zelfs iets hoogere prijzen moesten worden ingewilligd, hetgeen in het bijzonder voor prima qualiteiten het geval is. Heden onveranderd prijshoudend. Tolegram m o n. BRUSSEL, 26 November. R0.) De „Etoile beige" bevat het volgende bericht uit Parys: De avondbladen maken oen lyst openbaar van de stukken, die Kruger in z\jn koffers meebrengt, te weten: lo. stukken, die een beschuldiging behelzen tegen den schoonzoon van koningin Victoria, den hertog van Fife, die voorzitter was van de Chartered Company ten tydevan Jameson's strooptocht; 2o. stukken, die bewij zen, dat de prins van Wales en verscheiden leden van zyn familie voor aanzienlijke sommen betrokken zyn by de miJnontginning in Zuid- Afrika; 3o. een ljjst van de politieke personen, die betrokken zijn by diamantmijnen te Kim- berley; 4o. oorspronkelijke depeches, die Sir Alfred Milner, de hooge commissaris van de Kaapkolonie, vervalscht heeft; 6o. het bewijs van do rechtstreeksche medeplichtigheid van het ministerie van koloniën, den hertog van Devonshire en Lord Grey aan don tocht van Jameson; 6o. do aanwijzing van de voor dooien, die Chamberlain en zfin familie uit Transvaal hebben getrokken7o. diplomatieke stukken ten bewijze, dat de Zuid-Afnkaansche Republieken al het mogelijke hebben gedaan om den oorlog te verhinderen. PARIJS, 26 November (R. 0.) De „Patrie" heeft een telegram uit Londen ontvangen, waarin hetzelfde gemold wordt over de docu menten, als door „Etoile Beige" werd ge publiceerd. PARIJS, 26 November (P.. 0.) Do afge vaardigde Denis heeft aan den heer Delcassé, minister van buitenlandsche zaken, geschreven, dat h|j hem interpelleeren zal, of de regeering, in verband met de gebeurtenissen in Trans vaal, gebruik denkt te maken van het recht, dat artikol 3 van de Haagsche conferentie haar verleent. In den gemeenteraad deelde de onder-voor zitter Escudiez mee, dat president Kruger morgenochtend om tien uren het bureel van den gemeenteraad en dat van deu algemeen en raad zal ontvangen. Onmiddellijk daarop zal Kruger een bozoek brongen aan het stadhuis. PARIJS, 27 Nov. R0.) Om negen uren des morgens heeft President Kruger een be zoek afgelegd by den minister-president, den heer Waldeck-Rousseau, waarbij hy vergezeld was van de heeren dr. Leyds, Fischer en prof. Yan Hamel als tolk. Aan de deur van het salon van het minis- terio werd de President ontvangen door don heer Ulrich, directeur van het kabinet, en naar Waldeck-Rousseau geleid. Het onderhoud had plaats in do werk kamer van den minister-president en duurde tien minuten. Om halftien kwam de heor Waldeck-Rous seau, vergezeld van den heer Ulrich, President Kruger m „Hotel Scribe" een tegenbezoek brengen. PARIJS, 27 Nov. H.-BOm negen uren vanmorgen bezocht President Kruger den voorzitter van den ministerraad, mot wien hjj zich vyftion minuten onderhield. Dadeiyk daarna begaf de heer Waldeck-Rousseau zich met den directeur van het kabinet naar „Hotel Scribe". Om halfelf bracht een commissie uit den gemeenteraad Kruger een bezoek, die onmid- deliyk daarop naar het stadhuis giug, waar hy in de raadszaal ontvangen werd. Door den heer Escudier, ondervoorzitter van den meonteraad, on den hoer Cheriou, voorzitter van den algemoenen raad, werden toespraken gehouden. President Kruger beantwoordde do toe spraken, tevens dankende voor de ontvangst, nogmaals de verzokering gevende, dat de Boeren zullen strydon voor hun onafhanke- lykheid tot hun dood, en andermaal schetsende het barbaarsch optreden van de Engelschen. De plechtigheid eindigde om halftwaalf. LONDEN, 27 November. (R. O.) Uit Pretoria wordt van don 25sten aan do „Standard" gemeld De volgelingen van de Boerengeneraals Botha en Ben Viljoen leggen hoe langer hoe meer werkzaamheid in de districten aan den dag. Er is, zoo wordt gomeld, eon nieuw plan opgemaakt of, beter gezegd, het oude is weder ter hand genomen. Het doel, dat beoogd wordt, is nog eens een aanval to wagen op de grenzen van de Kaapkolonie, waar tal van ontevredenen moeten zyn. De Kaapscbe Hollanders hebben behalve voorraden ook wapens op een veilige plaats voorhanden en staan gereed de vyandoiyk- hedon tegen het Engelsche leger krachtig to hernieuwen, wanneer zy daartoe slechts even worden aangemoedigd. De Boeren treden buitengewoon krachtig op in bfina alle deolon van Transvaal en den Oran je-Vry staat. LONDEN, 27 Nov. (2?. O.) Uit Peking wordt van den 25sten aan de „Times" gemeld De hier aanwezige gezanten, met inbegrip van den Russischen gezant, zyn het, na wijziging van hun voorwaarden, eens ge worden over nog tweo voorstellen, welke vroeger weiden vorworpen uithoolde van gebrek aan overeenstemming; te weten het voorstel van don Engelschen gezant, dat China er in zou toestemmen de beslaande handelsverdragen to wyzigen en het voorstel van Italië, volgens hetwelk China zich zou verbinden tot cön maatregel, welke zoodanige contróle van buiten af op do financiën zou toe laten, welke door de mogendheden kan be schouwd wordenal3 oen wezeniyke waarborg voor de betaling van de schadevergoeding, on hetwelk dus doelt op een controle van een internationaal bureau. Aangezien by den huidigon financieelen toestand zorgvuldig wordt gewaakt voor de betalingen van de bestaande loeningen over do maanden December en Januari, zyn deze verzekerd; hoewel toch nader hand een tydeiyke schorsing van betaling inzake het amortisatiefonds niet onmogeiyk is te achten. BRUSSEL, 27 Nov. RO.) Een mede werker van do „Etoile beige" had gisteravond een onderhoud met den heer Van Boeschoten, lid dor legatie der Zuid-Afrikaansche Repu blieken te Brussel. De heer Yan Boeschoten kwam uit Parys en zeide, dat in de vergadering van den logatio- raad, onder voorzitterschap van president Kruger Maandagnamiddag gehouden, vastge steld werd, dat Kruger niet te Brussel zal verbiyven en alleen door Belgiö zal reizen om Den Haag te bereiken. Aan het Gare du Midi zal hy zelfs den trein niet verlaten. De „Etoile" voegt hieraan toe, dat volgens gerucht de manifestaties toch plaats zullen hebben ook al zal Kruger niet te Brussel vertoeven. PARIJS, 27 Nov. (R. O.) De commissies uit den gemeenteraad en van den algemoenen raad der Seine brachten heden president Kruger om tien uren een bezoek aan zyn hotel. De ontvangst was van geheel particulieren aard en zeer kort. De heeren Escudiez, ondervoorzitter van den gemeenteraaden Chorioux, president van den algemeenen raad, hebben beurtelings Kruger de verzekering gegeven van do eer biedige gevoelens der Parysche bevolking. Kruger bedankte het gemeentebestuur. Da leden der commissiön kwamen weder byeen in het stadhuis om er Krugei's bezoek af te wachten. Kruger ging er lieen in een ry tuig, geëscor teerd door de burger-garde. Een ontelbaro menigte stond voor het stad huis en juichte Kruger toe. In den loop van zyn bezook, verscheen Kruger voor het raam, ontvangen door toe juichingen. Kruger werd ontvangen in de zittingzaal. De heor Escudiez wyst op do geestdriftige toejuichingen van geheel Parys, voegt er aan toe dat de volkeren hun stem zullen doen hooren en dat dit tot arbitrage zal leiden. Kruger bedankt de bevolking voor haar ontvangsten de regeering voor haar bewijzen van sympathie. Het volk dor Boeren worstelt, het is nog niet overwonnen. Zyn tegenstand duurt nog voort en zal nog langer voortduren. Het zal immer 6trydon voor zyn-onafhankeiykheid. Het zal de toejuichingen van Parys hooren en dit alles zal zfin moed verdubbelen. Kruger betuigt zyn dank aan de pers voor hetgeen zy deed in het belang van zyn land en hy gelooft dat mdien die eerlijke en onpartydige pers naar Transvaal kon overgebracht worden, zy aan de dagbladen stof zou leveren van moei- ïyke oogenbhkken en een juisten blik zou doen slaan op den waren toestand. Men zou te weten komen dat in myn ongelukkig land geleden wordt en er afschu- weiykheden gepleegd worden. Daarom zal dat volk niet ophouden te stryden, totdat het recht zal verkregen hebben. De President betreurt het dat men zyn toevlucht niet heeft willen nemen tot arbi trage om aan het conflict een einde te maken. "Wat hem betreft, hy zal niet ophouden er een beroep op te doen. En wanneer ik, zeide de president, Parys verlaten zal hebben, zal ik het nog meer be treuren niet meer te hooren de toejuichingen, die my kracht geven en die het my een' genoegen is heden te hooren weerklinken. Kruger zegt dank voor de zoo schitterende ontvangst hem bereid. Op deze woorden volgden toejuichingen. Om 11 u. 20 min. verliet Kruger het stad huis om weer naar zyn hotel terug te koeren. Hy nam zyn weg door de Rue del'Opóra, Rue de ffivoli, Avenue de l'Opora en den Boulevard, overal toegejuicht; dames wierpen violet-bouquetjes naar zyn rytuïg. De Voorzitter van den algemeenen raad zal in do zitting van morgen een motie voorstellen, waarin de wensch tot arbitrage wordt uit gesproken. Kruger zal niet te Brussel vertoeven. VRIJBURG, 21 Nov. (R. O.) Er wordt gemeld, dat generaal De la Rey zich met duizend man iu do Magaliesbergen bevindt. Ook zyn er verscheidene kleine Jagers in het westen van Transvaal. Generaal De la Rey weigert de mannen aan te nomen, die den eed van onzijdigheid aflegden, maar al de andere commandanten gebruiken hun strydmacht, om onwillige Boeren te dwingon, zich by haar te voegen. KRUGERSDORP, 15 Nov. (R. O.) Generaal Clements kwam hier aan en den I3den dozer daar kampeeren, waar de inval van Jameson mislukte. De achterhoede werd over oen afstand van negen myien door snipers lastig gevallen. Twee manschappen der Yoomamy werden gevangengenomen. Boeren-vluchteliDgen maken molding van de aanwezigheid van commando's van negen honderd man onder Lommer, Da la Rey en vyf andere commandanten in het noordwesten. JOHANNESBURG, 26 Nov. [R. O.) Een depecho van lord Roberts maakt melding van onbeduidende gevechten in den Oranje- Vrystaat. Er is door de Engolschen vee buitgemaakt in de streek om Klerksdorp en Heidelberg. Generaal Clements kwam op oen marscl naar Rietfontein in gevecht met generaal la Rey met 800 tot 1000 man Boeren, dia by zich hadden een Kiupp-kanon, een twaalf ponder en een pompom. Zy werden totaal uiteengedreven. Kaffers zeggen, dat verscheideno Boeren gedood en gewond zyn. Generaal Barton moldt, dat Brakpan noord oostelijk van Vryburg op 24 November werd aangevallen en verdedigd met weinig man schappen. -'(t De vijand werd teruggeslagen en verloor drie man. Do Transvaalsche vlag werd ge nomen. LEIDEN, 27 November. Thermomotorat&ndglatar*Tond om 8 ureii 6.5° C. 43.7° Fahr.helt, hedenmorgen o if 8 uren 6.6° O. 43.7° F., 's middags oip 12 uren 9° 0. 48.2° F., 'a namlddrga om 4 uron 7.5° C. 45.5° F. Door de afdeelingen der Tweede Kam^r zyn benoemd tot rapporteurs over do w.o. betrekkeiyk de Staatszorg voor de paarden- fokkery, de heeren Merkelbach, Lieftinck, v. d. Borch v. Verwolde, Yan Dedem en v# Heemstra. Het stoomschip „Admiral" (thuisreis) vertrok 25 Nov. van Napels; de „Anchises" vertrok 27 Nov. van Amsterdam naar Java via Liverpool. Het overrijden van den wissel- wachter Breel aan het station alhier, is ge heel en al een ongeluk, waarvoor niemand aansprakelijk kan gesteld worden. Te Noordwyk is Zondagnamid dag do 17-jarige dochter van don landbouwer Verwey by het waterputten voorover in den put gevallen en levenloos daaruit opgehaald ACADEMIENIEÜWS. L e 1 d o n De heer A. H. Oort, gob. te HarliDgen, die gisteren alhier tot doctor in de geneeskunde werd bevorderd, verkreeg den boogsten graad (cum laude). Groningen. Na verdediging van Stellin gen bevorderd tot doctor in de rechtsweten schap de heer J. H. Labberton, geboren Amoide. ADYEBTEKTIEK. De Heer en Mevrouw WEEDER— Swabt geven kennis van de geboorte yan een Zoon. 10012 4 Leiden, 25 November 1900. Heden overleed, na een ongesteld heid van weinige dagen, onze ge liefde Echtgenoot Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer A. DORRE- PAAL, in den ouderdom van ruim 69 jaren. 9985 10 s Uit aller naam: Wed. A. DORREPAAL- v. d. Akker. Koudekerk, 25 November 1900. Heden overleed, in den ouderdom van 42 jaren, myn geliefde Echt genoot J. J. Baron TAETS YAN AMERONGEN. 10008 7 I Baronesse TAETS VAN AMERONGEN Barnaart. v 0kgstqek8T, 25 Nov. 1900. De Heer en Mevrouw SEMMELINK— SnaoN betuigen hunnen dank voor de belangstelling, ondervonden by de geboorte hunner Dochter. 10016 5 Leiden, 27 November 1900. Voor de liefde en deelneming, ondervonden tydens de ziekte en na het overlyden van onzen dierbaren Vader, betuigen wy by deze onzen welgomeenden dank. 10028 9 Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, A. A. DE GRAAFF Jc. Leiden, 27 November 1900. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefdo Vader, Behuwd-, Groot vader, Broeder, Behuwdbroeder, Zwa ger en Vriend de Heer JOSEPH PHILIPPUS WASSENAAR, Wedr. van Mej. AAGJE HOLSTER, in den ouderdom van ruim 70 jaren, Chef- Machinist der Stoomboot-Maatschappy „De Volhardiug". 10042 26 Medo namens wederzydscho Familie: D. J. WASSENAAR. J. WASSENAAR - Stafleu. Wed. J. VERBOOG- Wassenaar. J. ph. WASSENAAR. J. C. WASSENAAR- Ver web. J. C. WARNERS- wa8senaar. D. WARNERS. Leiden, 27 November 1900. (Haarlemmervaart 32 a Bezoektn kunnen niet worden afge wacht. Hedon overleed, in den ouderdom van ruim zeventig jaren, onze Chef- Machinist JOSEPH PHILIPPUS WAS SENAAR. Gedurende twee en dertig jaron in dienst der Maatschappy, be wees hy te zyn een goed man, van onkreukbare eeriykheid en groote toewyding, waarom zyn nagedach tenis by allen in aangename herinne ring biyven zal. 10038 13 Do Leidscho Stoomboot-Maatschappy gDe Volharding". Leiden, 27 November 1900. Leiden, Wtesp. Voor schoten. Voor de vele bewyzen van belang stelling, ondervonden by het over lyden onzer geliefde Moedor, betuigen wy onzen haitelyken dank. Uit aller naam, 10020 6 J. DRINHUYSEN. Bij genoegzame deelneming zullen gedurende het Winter-Scizoen IttOO-JOOI 10 MATINUKS ge geven worden op Zondagen nader te bepalen, door het Strijkorkest van hot 4de Regiment Infanterie, onder directie van den Heer W. YAN ERP. Deze Matinéos zijn uitsluitend voor hen toegankelijk, die zich vooraf als Lid verbinden. Het Lidmaatschap bedraagt voor eon Heer met Dame of Kind ƒ2.50. Supplement Lidmaatschapskaarten voor overige huisgenooten hfl.— Inwonenden van Leiden, die geen Lid zjjn, hebben onder geen voor waarde toegang. 10063 30 Voor heD, aan wie de inteeken- ifjsten niet mochten worden aange boden, bestaat gelegenheid tot intee- kening op de Sociëteiten Minerva" en „Amicitia" (Breestraat), b(j de Boek handelaren B. BLANKENBERG en J. M. EGGERS, en in het Sigaren magazijn van GEORGE v. d. WERP, Steenatraat en Hoogewoerd. Yoor oen Meisje van 15 jareD, P. G., wordt in een net Christelijk gezin, om de Vrouw des huizes in alle huiselijke bezigheden behulpzaam te zijn, togen genot van Kost en Inwoning. Brieven onder No. 10011 aan het Bureel van dit Blad. 11 UITVOERING MET INTRODUCTIE, op Zaterdag 8 Dec. 1000, in de groote Zaal der Gehoorzaal. Introductie geopend, JAC. J. STEPHANUS, Voorz. J. P. VAN BRUSSEL, Secretaris. 10048 11 St.-Nicolaas, Groote collectie SIGAFtEN, keurig verpakt, 93:214 in Kistjes van 25,50 en 100 stuks. Assortimentkisten f 2.75, f 3.26, f 4.26. WEINTHAL Ca, Maarsmanssteeg. uitsluitend oer6te qualiteit, 8 Cents per stuk, dagelijks franco aan huis to bezorgen. Erven J. TREUR, 10087 7 Hoenderpark Oegstgeest. met hoofdprijzen van 150,000, ƒ20,000,/-10,000, benevens een groot aantal prij zen van ƒ5000, f 2000, ƒ1000 en ƒ400. 10035 32 De ondergeteekendo bericht, dat in J. W. WIEUDA's Boekhandel, Breestraat 62, te Leiden, verkrijgbaar zijn: waarbij men de buitengewoon groote kans heeft om op Zaterdag c. k. de volle bovenstaande prijzen te trekken, die door my worden uitbetaald, met terstond na de trekking franco en gratis toezending der offlcieele Trcklzingslijst. j^jp* Naar buiten franco per liecrende post, tegen toe zending Tan posiwissellg^ I>. E. COSMAN, Amsterdam. in Effecten. Te Unur aangebodeneen STAD en KOETSHUIS, waar 6 Paarden gestald kunnen worden. Tevens geschikt voor verschillende andere zaken te worden ingericht. Gelegen Korte Schoolsteeg. 10044 11 To bevragen bi) Mej. de Wed. A. M. ROTTEVEEL, Breestraat 19. A. W. SIJTHOFF te Leiden, heeft uitgegeven en b|J alle Boekhandelaars verkrijgbaar gestold: Met tal van Platen en Portretten, geb. f 3.00. Dit hoogst interessant boek zal zeker met genoegen gelezen worden door oen ieder, die eenig belangstelt In het tooneel. Do schryver geeft biyk een zeer aangenaam causeur te zyn en vertelt zoo gezellig, dat men onwillekeurig voortgaat met lozen. Trouwens de meeste bladen hebben het werk met zóó groot sympathie besproken, dat de uitgever durft rekenen op een gunstige ontvangst by het lezend pubhek.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3