Grediet-Haatsehappli „De Bazar", Speciaal adres voor de Severing van Kort-Rapenburg 10. LEIDEN. DE BRfiCIEIiSE, fl.37', per kwartaal. lïeei-eiiüi-aclit 7. lïecreiio-i-aclit 7. i a Van de GOEDKOOPSTE tot de EIJ1STSTE SOORTEN, Voor eontaiite betaling wordt 6 pCt. korting toegestaan. JDE DIFtECTlE. voor Ker ken, groote Zalen, enz De nieuwste modellen zijn van af heden in onze Sagazijnen te bezichtigen. ^12 00 C»WBKE1^ JTJLuttncieele Kroulek^ Over he? verloop der fondsonmarkt in de afgoloopen week kan Diet geklaagd worden; bijna alle soorten toch verkeerden in betore en zelfs zeer gunstige stemming. Hollandsohe Staatsfondsen waren aan merkelijk boter, voornamelijk ten gevolge van de ruime geldmarkt- In de Hollandsche afdeeling trok do hooding der Tabaks-aandeolen de aandacht, door een flinke rijzing, in het leven geroepen door uitge breide speculatiove vraag. De nieuwe oogst wordt buitengewoon gunstig beoordeeld en nn reeds be gint de belangstelling voor bet verwacht wordende product in de koersen merkbaar te worden. Op do hoogere koersen kwam ten slotte vrjj omvang rijk aanbod, waardoor een reactie werd ver oorzaakt Verder was de stemming voor Petroleuui tvaarden voortdnrend vast, hoewel de handel weinig te beteekcnen had. Koninklijke konden zioh verdor verbeteren, terwijl voor prefe rente aandeelen Dordtsche Petroloum voortdurend goede traag bleef bestaan. Voor Internationale Rumeonsche was de honding minder gunstig, in aansluiting bij het vreemd verloop der jongste vergadering en het beslmt tot niet-aitkeering van dividend. De emissie der B i b i-E y b a t-aandeelen en obligation beeft weinig belangstelling ondervonden; in verband daarmede waren de koersen minder gunstig. Aandeelen Wester-Snikerraffinadery waren dobberend in aansluiting bij de heerschende werkstaking. Goudaandeelen slingerend, zonder bepaald karakter; aandeelen Pagoeat in reactie. De Europeesche Staatsfondsen ver keerden in het algemeen in gunstige stemming. Oostenrijkers en Russen beter. Er gaan geruchten, dat Rnsland van plan is, een nieuwe spoorlijn in Oost-Azië aan te leggen, in oppositie tegen Engeland. Wat echter van deze geruchten waar is valt moeilijk te bepalen. Voor Portugoezen bestond uitgebreide vraag voor Parijs, in verband met zwevende onder handelingen over bet slniten eener nieuwe leening, welke aanvankelijk niet geheel zonder sneoes schijnen te zijn. Het sluiten van deze leening moet ten doel hebben, de verpande 78000 spoor weg- obligatiën te lossen en het restant der Hollandsche Schuld in het buitenland te verelfenen, iets, wat zeker mot zonder goeden invloed op de markt zou blijven. Voor Spanjaarden bestaat in het buitenland weer meerdere kooplust. Aan de Curlistiscbe beweging schijnt niet veel beteekenis te worden gehecht De gewone ontvangsten in Spanje w'ozen ovoi alle soorten van belastingen een vermeer- do r i n g aau. De Staatsontvangsten in de eerste 0 maanden beloopen 0'/2 iniilioen minder dan in denzelfden tijd van bet vorige jaar, daar toen de betaling van 25 millioen plaats bad, door Duitschland voor de Carolina-eilanden gegeven. Ir. Turken ging zeer weinig om en dat weinige zolfa nog tegen lage koersen; dit behoeft geen verwondering te wekken, wijl het duidelijk is, dat clo Verheven Porte er nog niet in geslaagd is, zich bil haar dringenden geldnood te redden. Men spreekt over plannen, welke de Porte zou koerieren omtrent do conversie der Douaneleemng v&a 1886 eu over die ad 30 millioen Mark van 1888, ja zelfs van een nieuwe leening op grpoto Gcliazl. Voor een en ander 6ch{jnt echter nog v.eiuig kans van slagen te bestaan. Onder do Bnitenlandsche waarden was vooral do vaste hooding voor Peruanen van betee kenis, naar aanleiding van bet bericht, dat de April-coupon der Debentures met 3pCt. zal wordeu betaald, terwijl tevens de honders der Preferente aandeolen eindelijk een kleine belooning voor hnn zeer lang geduld zullen ontvangen, m den vorm eener uitkeering van l/« pCt. dividend. Veel is het niet, ondanks de meerdere opbrengst der zegeloDtvangsten; maar bet is toch iets. Mexico en Venezuela in lichte reactie. Het bericht omtrent hervatting der conponbetaling van laatstgenoemd land wacht nog steeds op verduidelijking. Tot honders van obligation Oeste-de-Minaa wordt nogmaals de oproeping gericht tot onver wijlde inlovering hunner stukken. Reels is 18 millioen Mark aan 5-pCts.-obligntien ingeleverd, zoodat er dus nog slechts een kleine 1 iniilioen Mark obligatiën ontbreken en men verwacht, dat de houders van deze, in hun eigon belang, niet langer op zich znllen laten wachten. De Amerikaansche Spoorwegmarkt heeft in langen tijd niet zulk een wild verloop gehad als in de afgeloopen week. Natuurlijk stond dit in direct verband met den uitslag der Presidents verkiezing. Het feit, dat Mac Kinley wederom gednronde vier jaren aan het hoofd der Vereenigde Staten zou staan, veroorzaakte een uitbundige levendigheid op de Beurs te Nieuw-York. Wel vond dit weerklank te Londen en te Amsterdam, doei) op de sterk verhoogdo koersen ontstond een ©voi weldigend aanbod voor winstnemingen, zoodat do rijzing hier wel wat getemperd werd. Het i onmogelijk om eenig denkbeeld van de houding der markt gedurende den eersten tyd te hebben, daar toch versohillende stroomingen merkbaar zyn. Al is het echter niet onwaarschijnlijk, dat aan vankelijk eenige reactie kan worden verwacht, blijft toch de meening gevestigd, dat, met het oog op de buitengewone prosperiteit van Amerika, in verband met do groote kapitalen, welke van elke deelneming in zaken zjjn teruggehouden tot na de herkiezing van Mac Kinley, een verdere herleving in zaken niet kan nitbljjven. Hoe lang zamer en kalmer deze zich ontwikkelt, des te beter en gunstiger voor de markt. Gulf waar den geanimeerd en vast. 1lynlandsche Dank. BECIiAMESf a 40 Cents per regel. Vraagt aan den bnurman. Dikwijls gebeurt het, dat men het een en ander vernomen heeft en dat mon van de waarheid niet overtuigd is; men spreekt er over met verschillende personen en wel het eerst met zfln buurman. Yeel personen hebben hooren spreken over de verschillende genezingen door de Pink-Pillen van Dr."Williams verkregen, en vragen, alvorens tot het gebruik over te gaan, aan hun buurman wat hy er van denkt. Onze verslaggever ontwaarde zulks op zijn reis door Nederland eveneens, dat het gobruik der Pink-Pillen door den eenen buur aan den anderen wordt aanbevolenwaar hy er over sprak, hoorde hyde Heer die, Mej. die, heeft ze ook gebruikt en bevindt zich thans -wjr— welvarend. Tot last hebbende de verschillende personen te bezoeken, die hun genezing ge- schrevon hadden, maakte zulks op hom oon goeden indruk en hy werd dan ook overal op vriendelyke wyze ontvangen. De heer J. Ph. Scheors, Cafó Levenslust by do Duinen te Ylissingen, had ons geschre ven Ik gevoel my verplicht U te doen weten, dat myn echtgenoote door het gobruik dor Pink-Pillen volkomon genozen is; sedert jaren had zy veel te ïyden aan maagkrampen on is thans door het gebruik van 3 doosjes ge heel genezen. Deze schriftelyke verklaring werd door mej. Scheers aan onzen verslaggever mondeling bevestigd, en HEd. voegde or tevens by, dat nog andere leden in haar familio tot het gebruik waren overgegaan en er zich wel by bevonden. Maak myn genezing gerust bekend en ik zal ze een ieder als een heilzaam middel ten zeerste aanbevelen. Dit waren haar woorden, toon onze verslaggever afscheid nam. Do Pink-PiJlon zyn de onovortreffelyke 6pierversterker; zy hergeven kracht aan de zwakken en zyn voor de delicaatste per sonen onschadelyk. Zeer werkdadig togen bloedarmoede, rheumatiek, zenuwpijn. Zy goven schoono kleuren aan het bleeko ge laat, handelen in al de tijdperken der ver zwakking by do vrouw en veroorzaken by den man een werkdadig© werking tegen ai de ziekten, veroorzaakt door lichamelyke on gccstelyke overspanning en door buiten sporigheden. Prys f 1 7ö de doos; /"9.— per 6 doozen. Verkrijgbaar by Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofddopothouder voor Nederland, en apotheken. Ook echt verkrygbaar voor Leiden en Om streken by Rkyst Ktiak, Drogerijen, Bees tenmarkt Wyk 5 No. 41, en J. H. Dijkhuis, Drogeryen, Hoogstraat No. 5. Wacht U evenwel voor de nimaakseds, ver schaft U de cchle Pink-Pillen alleen hij den Heer Snabüié, te Rotterdam, of bij do depot houders, du onder de attesten in de couranten zjjn aangegeven. Alle andere personen varkoopen goedkoopere zoogenaamde Pink-Pillenzulks is slechtsom het publiek te bedriegen. Onze ver slaggever vernam in verschillende plaatsen in Nederlandhoe de personen er ingeloopen eijtt en hocg^iaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink-Pillen orvlsrvonden hadden onnoodig te zeggen, dat deze personen spoedig met het gebruin der echte Pink-Pillen toeder zijn begonnen. 9474 89 liet namaaksel der Pink- Pillen heeft nog nooit iemand genezen. Afbeelding der doos: De oorlog tusschen Engeland en Transvaal* Het Fransche comité voor de onafhankeiyk- heid der Boeren heeft de volgende regeling voor de ontvangst te Marseille van den presi dent vastgesteld. Het comité zal met alle leden, die zich daarby willen voegen, den president aan de kade gaan ontvangen. Den dag na zyn aankomst vertrekt de president uit Marseille, over Avignon -i- waar het gemeentebestuur hem zal verwelkomen en Lyon hier ge schiedt de ontvangst door de plaatselyke af deeling van het comité naar Dyon. Te Dtyon zal president Kruger overnachten. Er heeft daar een receptie plaats, die geregeld wordt door de vertegenwoordiging van Cöte- d'Or en de afdeeling Dyon van het comité. Den volgenden dag vertrekt de president naar Parys. Daar brengen het bestuur en de leden van het comité, die de reis meemaakten, den president naar het Hótel Scribe. Over hetgeen gebeuren zal tydens het verbiyf van president Kruger te Parys zal hot comité nader beraadslagen. Te Marseille hebben de vereenigingen van oud gedienden een vergadering gehouden om te overleggen, wat zy by president Kruger's komst daar ter plaatse zullen doen. De deel neming was algemeen en in beginsel is be sloten een manifestatie ter eere van den pre sident te houden. Het „Petit Journal" verneemt uit Marseille, dat het gemeentebestuur wel niet de openbare gebouwen zal laten vlaggen, maar dat de Cannebière, de rue de Nouailles en andere straten het dundoek zullen uitsteken en er versieringen worden aangebracht. Een groot aantal jachten en stoombooten zullen de „Gel derland" te gemoet varen. Naar het heet hooft president Steyn dezer dagen in een redevoering te Pelgrimsrust ge- zogd, dat president Kruger zyn reis onder nomen heeft op aandrang uit Europa, en men zou verbaasd zyn, als men wist, van wien de aandrang was uitgegaan. Do „N. R. Ct." vraagt zich af, of dit mis schien in verband staat met een zeker artikel van het „Nowoje Wremja" van eenige weken geloden, waarin stond, dat tusschenkomst of bemiddeling van de mogendheden niet onmo gelijk was, nu president Kruger in Europa kwam. Hoe het zy, merkt de „N. R. Ct." torocht op, als president Steyn iets dergeiyks gezegd heeft, kan hy het niet eenige dagen geleden te Pelgrimsrust hebben gozegd. Daar is hy al lang niet meer. Misschien is het een redevoering, die hy daar gehouden heeft voor zyn terugkeer naar den Vrystaat, nu al veel weken geleden. In hetzelfde telegram van Laffan staat ook, dat dr. Leyds gezegd heeft, dat de Tsaar hem de bemiddeling van de Russische regeering heeft beloofd, zoodra zy in China de handen vry had. Het genoemde blad vindt het haast te fraai om waar te wezen. Over den marsch van generaal French naar Standerton wordt aan de „Standard" dd. 26 Oct. van daar meer uitvoerig gemeld: „Generaal •French kwam heden hier aan na een zwaren marsch van Macliadodorp over Carolina en Ecineloo. Wy hadden gedurendo den geheolen weg kleinere of grejotere gevechten. Kolonel Mabon marcheerde Op 12 dezer van Belfast af en toen hy Geluk bereikte, bevond hy zich tegenover generaal Smuts aan het hoofd van byna 1000 Booren. Generaal Smuts was van plan do Delagoaiyn gedeeltolyk te vernielen, maar toen hy bericht kreeg van den opmarsch van kolonol Mahon, wachtta hy hem af by Geluk. Een hevig gevecht ontstond en hoewei de vyand eon sterke stelling bezet had, werd hy met eenige vei hezen teruggedreven. Daarop wendde Mahon zich naar het Oosten en hield generaal Smuts in schaak, terwyl generaal French een heuvelketen by Carolina bezette en daardoor byna de flank van de Boeren insloot. De Boerencommandant marcheerde ochter dag en nacht, en het gelukte hom uit do val te ontkomen. De beide Britsche colonnes vereenigden zich hierop by Twyfe- laar 16 K.M. westeiyk van Carolina en betrokken by Tevreden een kamp. Van daaruit braken zes eskadrons van do Iniskil- ling-dragonders op en verrasten byna gene raal Smuts in zyn kamp. De Boeren her stelden zich echter spoedig van den schrik en maakten een ruim gebruik van hun kanonnen en maxims. Generaal Smuts viel aan het hoofd van zyn afdeeling oen hoogtenrug aan, maar werd teruggedreven. Hy zelf onder scheidde zich door merkwaardige dapperheid. Kapitein Swanslon viel, luitenant Patterson werd gewond. De hoogtenrug werd tot aan de schemering bezet gehouden. Toen de colonne Erineloo verliet, werd zy door de Booren In gehaald, die een transport by. Kafferspruit 20 K.M. noordelyk van Ermeloo aan vielen. Zy deden een aanval op de voorhoede, die door Scots Greys en een afdeeling kara- binler8 werd gevormd, en dwongen de laatsten terug te gaan. Versterkingen en artillerie kwamen intusschen aan en na zware verliezen week de vyand. Hierop begon het Bethel- commando de colonne tot dicht voor Heidel berg vormoedeiyk is Standerton bedoeld; Heidelberg ligt in de Jnchtjyn ruim 100 K.M. westeiyk te verontrusten. Zy probeerden dezelfde beweging als zuideiyk van Ermeloo, doch werden door de karabiniers teruggedroven en leden zware verliezen. Een cavalerist werd op verraderiyke wyze door een aantal Boeren doodgeschoten, die hy voor Engolschen had gehouden, daar zy khakl-uniformen en helmen droegen en Engelsche paarden bereden. Na een kort gesprek sprong een van de Boeren plotseling van het paard en schoot den cava lerist en zyn paard dood. Zestig Boeren gaven zich aan de colonne onderweg over en ver scheidene gezinnen werden naar Heidelberg gebracht. De marsch was zoo afmattend, dat de colonne byna duizend ossen gedurende dezen tyd verloor. Men schat de Boeren, die nog altyd in het district tusschon de Natal-iyn, Carolina en Machadodorp staan, op 1500 man." Dit bericht maakt den indruk, dat French by dezen marsch meer de vervolgde dan de vervolger was. Aan de Boeren gelukte het niet alleen voortdurend te ontkomen, doch ook koene aanvallen te doen, één daarvan zelfs hoewel zy in hun kamp verrast werden en deze was blykbaar niet zoo zonder resul taat als de correspondent wil doen gelooven, want de door de Boeren aangevallen hoogten rug werd door de Engelschen slechts tot aan de schemering bezet gehouden. Het suc ces van de Boeren by Ermeloo erkent de cor respondent zelf. Tusschen de Natal- en de Delagoaiyn ls dus nog veel work to doen. French komt hiervoor voorloopig nauwelyks in aanmerking, want het vorlies van byna 1000 trekossen zal zoo spoedig niet vervan gen kunnen worden, en zonder die dieren is het Engelsche leger niet tot bewegingen in staat. Over den aanslag op den trein by Stander- ton meldt „Central News" nog: „Mon bericht, dat een gemengde trein uit Pretoria Dinsdag by Standerton uit het spoor geloopen ls, nadat de Boeren de rails los geschroefd hadden. De machine en zes goederen wagens werden vernield. De Boeren, die in hinderlaag waren, schoten op den trein, zoodat de stoker gedood werd; ook schoten zy op een trein, die tot ontzet kwam opdagen, maar die kon wegstoomen zonder getroffen te 2yu.— En zónder de schade hersteld te hebben, klaar- blykeiyk. Generaal Baden-Powèll heeft een manier uitgedacht, om een eind te maken aan wat de Engelschen gelieven te noemen het stroó pen der Boeren. Hy zal in roerige districten bomvrye forten laten bouwen en van daar uit het land laten afloopen door sterke patrouilles, die geen bagage zullen meenemen. De forten zullen worden voorzien vaD leeftocht voor drie maanden, Jean Carrère geeft thans in de „Matin" een verhaal van de- uitzetting van 600 vrouwen en kinderen uit Johannesburg. Aan het goedorenstation van Brandfontein, de uiterste wyk der mynonstad, vond hy een grooten trein van open wagens, waarin de ongelukkigen waren opeengepakt. Alleen andere vrouwen en kinderen werden toe gelaten, om afscheid van hen te nemen. Allen droegen in de hand, om haar middel of hals linten of sjerpen van de vier kleuren der viag. De Engelsche officieren schenen zich om die betooging van vaderlandsliefde niet te bekommeren en hielden zich zelfs op den achtergrond. Zoolang Carrère in gezelschap was van mevrouw Anderson, presidente, en dr. Liebaert, geneesheer van het comité van onderstand, ging alles goed, maar nauwelyks lieten die hem een oogenblik alleen, of de Boerenvrouwen, die hem in zyn khakipak voor een Engelsch officier hielden, begonnen hem uit te schelden en te bedreigen, dat het een aard had. Het scheelde zelfs weinig, of men wierp hem ledige flesschen naar het hoofd. Op een oogonblik klonk er echter een sein; allen zwegen. „Groote God! wat be- teekent die stilte? Gaat de aanval beginnen? Niet een aanval, maar een koorgezang: het volkslied van de Z.-Afrik. republiek. Die dappere vrouwen hebben niets beters kunnen vinden om my neer te slaan, dan te zingen van hun woelig vaderland. En de ernstige tonen, do religieuze rbythme stygen op te geiyk als een gebed en een bedreiging en heel oiyn hart wordt verscheurd door die trillende stemmen van oude vrouwen, die aarzelende kinderstemmetjes. Niemand lacht. Ik sta onbeweoglyk en evenals ik myn hoed afneem, wanneer de Engelschen in den avond van een veldslag hun vereerde koningin pryzen,,J doe ik dat (tot aller verbazing) ook vroinoiyk hier, oneindig meer geroerd voor deze hon derden heldenharten, die adieu en tot weer ziens zeggen in do cadens van de strophen,^ by deze huizen, van waar men ze wegjaagt." Dr. Liobaert sprak eenige vrouwen toe, en niet één was er, die zich beklaagde. .Ginds, ooze moiicen, sulles wy ecc gc-waer nsvAWi en met hen tegen die khaki's vechten, die ons uit onze huizen hebben gejaagd I" klonk het uit aller mond, gepaard met de noodige dreigende gebaren. Een Engelsch geestelyke, die by het groepjs 1 kwam, verzocht aan mevr. Anderson om van de vrouwen of 6 vlaggetjes te koopon togen een pond per stuk, blykbaar om aan die onge lukkigen in bedekten vorm een aalmoes te geven, maar zelfs tegen 15 pond per stuk wilden zy er geen afstaan, ofschoon geen van haar twee shillings bezat. „Onze vlag gen voor de Engelschen 1 Dat nooit 1" was haar antwoord. Zelfs het geld, dat het groepje, waarvan Carrère het midden vormde, byeen- bracht en aan die vrouwen hot aanbieden, werd geweigerd, omdat ze hom nog altyd voor eon Engelschman hielden. Of men basa al beduidde, dat hy een Fransciiman was, mocht niet baten; een Franschman in khaki moest een verrader zyn, want Frankryk is voor Kruger! Eerst toen met veel moeite aan de vrouwen beduid was wie Carrère was en wat hy kwam doen, namen zy aarzelend het gold aan. Waarschynlyk als dank zongen zy hem haar Yolkslied nog eens toe. „To6n een uur later de trein vertrok, was er eensklaps een vreeseiyk leven, dat aanrolt, stygt en steeds grooter wordt. „De trein komt binnen. Opon wagens en nog eens open wagens en op elk daarvan massa's overeind staando vrouwen on kinderen, en alles en allen met vlaggen in de hand, schreeuwende ik weet niet wat, iets opge wondens, dat my triomfantelijk voorkomt. Zy gaan voorby, in een zwymeling van Jicht en, In de verte, antwoordt de monigto met groot geschreeuw. Wy nemen allen onze hoeden af en ik zie jonge Engelsche officieren, die, overmeesterd door het verheffend schouw spel, hun qualiteit vergeten en het militair saluut maken. Gisteren te Claremont een redevoering houdend in de bondsmeethig van Engelsche vrouwen aan de Kaap, wen6chte sir Alfred Milner don zeer noodigen Vrouwenbond geluk met do gemaakte vorderingen. Immers, het oproer-zaaion gaat onverpoosd voort in de Kaapkolonie, en de Vrouwenliga moet mede- helpon om do vlammen van haat en twee dracht te blusschen. Spreker erkende het moeiiyke van de taak, maar de Engolsche regeering kan met de oproerzaaiers niet transigeeren. De Engelsche regeering is vroeger to dien aanzion al te ïydzaam geweest. Zuld- Afrika maakt een langdurige kentering van geweld door, op het gewone ooriogsiyden is het doellooze verzet der Boeren gevolgd, dat veel onwaardige krygsgruwelen uitlokt. Sir Milner verklaarde de dryfveeren niet te be grijpen dargenen, die hun landgenooten aan zetten tot oen hopeloozen, bloedigen stryd vol bedrog en vernieling. Doch, vervolgde hy, het ware onverstandig de guerillaramp al te mis moedig op lo vatten. Y?y moeten erkennen, dat de taak van het Engelsche legor in Zuid-Afrika een nieuwe phase van moeilijkheid is ingetreden, doch hieruit volgt niet, dat het Engelsche leger ei niet in zou slagen alle hinderpalen, die nog' er zyn, finaal te boven te komen, en dat de Engelsche regeering er niet m zou slagen, haar taak in Zuid-Afrika te volvoeren, name ly k vestiging van den duurzamen vrede, ge baseerd op harmonie der rassen onder Engel sche vlag. Burgerlijke Stand. ALKEMADE. Geboren: Wilhelmas Gysbortua, Z. van W. T, J. Weenink en G. Boer. Nicolaaa, Z. van K. v. d. Meer en 0. Mollers. Cornells Petrus, Z. van L. v- Ruiten en J. Koek. Ovorledon: Maria 4 jD. van K. v. üiggele (overl.) en G. Struik. Cornelia 2 j., D. van G. v. Nieawkoop en G. Struik. M. Voorendt, wad. van C. Lingerak, 74 j. Gehuwd: S. Uiterwaal jm 3G j., van Haar lemmermeer, en C. Turk jd. 20 j. J. v. Dieraen iin. 20 j. en J. M. T. Smeolen jd 20 i. J. Burgers jiu. 31 j. van Aalsmeer, en M. C.dshoorn jd. 25 j. NOORDWIJKERHOUT. Geboden: Petronella, D. van R. Jansen en P. v. d. Bwg. Overleden: K. Warmerhoven, wedr. van M. Duivenvoorde 78 j. A. C. v. d. Burg 3 m. LISSE. Gehuwd: W. Verhooj en S. Zonderwijk. Geboren: Wilhelmina Maria, D. van C. Zuider- wijk en J. Warmerdam. RIJNSBURG. Geboren: Dirk en Gerrit, Za. van J. Heemskerk en M. De Leeuw. Overleden: M. v. d. Mey 59 j., eobtg. van J. Kavensljergen. Door deze wordt de aandacht van het geachte Publiek van Leiden en Omstreken gevestigd op onze sinds jarenlang bestaande Zaak, en maken hiermede bekend, dat onze Magazijnen voor het a. s. Winter seizoen ruim gesorteerd zijn in de navolgende Goederen. 9502 140 Dames- en Heerenlsleedingstulilren. Manufacturen in alle soorten. Beelden, Deltens, Dedilianten. Kachels, Fornuizen, Lampen. Tapijten, Karpetten, Spiegels. Horloges, Klolilten, "Regulateurs. JParapluies, Schoenen. Kpeeldoozen met Automaat. Harmonica's en Citers. Meubelen, ScUilderijen. Dat aan een ieder van onbesproken gedrag bovenstaande goederen op Crediet geleverd worden, en wel met Wekelijksche-, Maandelijksche en 3-Maandelijksche afbetaling; Alle goederen worden geleverd zonder vooruitbetaling. Aanbevelend,

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 10