W, 12487 Woensdag 7 IS"orember. A8. 1900 feze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 7 November. Hagenaars orer Leienaars PELTS DEZER COURANT l Voor Leiden per maanden, «•«•iitii'.f 1.10. Euiton Leiden, per looper en waar agenten gevestigd ifln 1.S0. Franco per post i i i j i i i i i I i i PELTS DEE ADVEBTENTEEN: Van 1—8 regels f 1.05. Iodere regel meer f 0.17 j. Grootore letters naar plaatsruimte. - Voor het lncasseeren buiten do stad wordt f 0.05 berekend. C Gisteravond werd door het bestuur van de Afdeeling Leiden van de Koninkiyko Ver- eeniging van gepensionneerde onderofficieren ien minderen van het Nederlandscho leger aan 9 leden en 6 weduwen een bedrag van f 407.50 uitgekeerd. Vflf leden ontvingen ieder 35 en 4 leden ieder f 30, zoomede drie weduwen ieder f 25 en 3 weduwen ieder f 12.50. Men verzoekt ons de volgende verbete ring te plaatsen: Aandachtige lezers van hot verslag der Wijkverpleging, uitgaande van het wykgebouw „Geloof, Hoop en Liefde", zullen zich verbaasd i hebben over hot aantal bezoeken, door de verpleegster in hot Minnehuis afgelegd. Dit j is een vergissing. Men gelieve in plaats van 'bezoeken, behandelingen te lezen. 1. De heer J. D. De Stoppelaar, proponent [fcy de Algemeene Doopsgezinde Sociëteit, is '.laatstleden Zondag overgegaan tot de Ned.- i'Herv. Kerk, om over een jaar overeenkomstig (het besluit, door do Synode genomen, het proponents-examen te doen. i De Bondsring .Leidon en Omstreken" van den Ned. Bond van Jongel.-Ver. op Ger. grondslag hoopt Dinsdag 13 November a.s., ties avonds halfzeven, in het gebouw der Goref. kerk te Leiderdorp een openbare ver gadering te houden. De agenda luidt: lo. Opening der Ver gadering. 2o. „De Christelijke Democratie en do Geref. Jongel.-Vereeniging", inleider: W. Samson, van Leiderdorp. 3o. „Der Jongelingen pieraad", inleider: L. Künz, van Leiden. 4o. „Jean de Labadie", inleider: B. Batelaan, van Koudekerk. 5o. Sluiting der Vergadering. Voor het examen vrye- en orde- oefe ningen der gymnastiek zijn geslaagd de heeren: J. G. Christiaanse, te Oegstgeest, en J. M. Elvó, te Voorhout. In het begin van December wordt ver- moedelyk aanbesteed het maken der fundeering van de viaduct over den Bergweg te Rotterdam 1 voor don olectrischen spoorweg. Rotterdam— Scheveningen. Het Staatsspoor-emplacement te Sclieveningen, eindstation van de ontworpen lijn, zal worden uitgebreid met naastliggend terrein. De afdeelingen der Eerste Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over de gisteren Onderzochte wetsontwerpen betreffende: de Kieswet, de heeren Godin de Beaufort, Van dor Doos de Willebois, Van Nierop, Van ,A8cli van Wyck en Van Swindoren; de Ongevallenwet, de heeren Rahusen, Vlieiander Hein, Van Boneval Faure, Van Heek en Pynacker Hordijk. De vorige commissie van rapporteurs over de Ongevallenwet bestond uit de hoeren Godin de Beaufort, Van Heek, Van Boneval Faure, Pjjnacker Hordyk en Regout. Wie een gezelschap eens een uurtje hartelijk wil doen lachen, kan worden aan geraden by den heer S. L. Van Looy, te Amsterdam, of bjj zijn boekverkooper, een boekje te koopen, dat „De avonturen van dr. Mol" beschrijft, en dit voor te lezenmen kan zeker zijn, dat hy succes zal hebben, mits hy of zy goed leze. Hooge kunstwaarde heeft dit berymde verhaal misschien niet, evenmin als de prentjes, naar penteekeningen van den schryver, die het opluisteren. Maar deze ver dienste heeft het boekje, dat het oons eenjge afwisseling brengt in den zwaren kost, dien men tegenwoordig soms op het gebied der dichtkunst te verorberen krygt. Dr. Mol's avonturen vinden plaats te Haar lem, Zandvoort en Bloemendaal. Den 17den November zal het vyftigjaar geleden zyn, dat ds. J. P. Hattink, predikant te Harderwyk, de Evangeliebediening in de Ned.-Herv. Kork aanvaardde. Sedert 1876 te Harderwyk, was hy eerder predikant to Aalst, Oude-Wetering en Rhenen. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv, Gem. te Tiel door dr. L. Knappert, te Assen. De luit.-kolonels J. A. Van Bybergen, van den gen. staf, en A. Evenwel, van het 3de reg. inf., zyn nader bestemd om met bevordering tot kolonel op te treden als commandant, resp. van hot 7de en van het 6de reg. inf. De kapt. F. J. G. Ten Raa, van de normaal- schietschool, wordt bevorderd tot majoor by het 3de reg. inf. te Bergen-op-Zoom. NR. C.) Als lid van het hoofdbestuur van het Nut wordt thans voorgesteld mevrouw M. G. Muller Lulofs. Naar aanleiding van dat be richt schryft men aan de „Zutf. Ct.": „Iets nieuws ls dit zeker, maar d&arom niet verwerpeiyk. Wy vernamen, dat mevr. Muller den stoot gaf tot oprichting van de opleidingsschool voor socialen arbeid, te Am sterdam, terwyi in Utrecht van haar uitging de vereeniging „Armenzorg", die een voor beeld wordt genoemd voor wat door byzondere vereenigingen op dit gebied kan worden gedaan. Kenneiyk wenscht men dus, dat in het hoofd bestuur iemand zitting neme, die op het terrein, dat het Nut tegenwoordig betreedt, practisch bekend is; terwyi bovendien by hot hoofd bestuur menig vraagpunt aan de orde is, waarby de hulp van een vrouw goede diensten kan bewyzen; wy noemen slechts het her- halingsonderwy8, waarvan een reorganisatie voor de deur staat en waarby ook vrouwe- ïyke leerlingen zyn betrokken". Men schreef aan de „N. R. C." Maandag uit Hamburg: H. M. de Koningin passeerde Hamburg op de terugreis van Lensahn en kwam heden om 2.49 's namiddags hier aan. Aan het station waren de heer Ed. Qleichmann, consul-gene raal, en de heer Van Oordt van Lauwerecht, consul der Nederlanden, aanwezig. H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder onder hielden zich met deze heeren. Z. H. Hertog Hendrik, wiens aalonwagen aan den trein der Koninginnen was vastgekoppeld, steeg voor korten tyd uit, ter begroeting van de aan wezigen, ging toen weor in den coupé en nam afscheid van de Koninginnen. Toen Z. H. den trein der vorstinnen verlaten had, zette de trein zich in beweging. H. M. de Koningin bleef voor het coupé-raam Haar verloofde too- wuiven. Zeven minuten na het vertrek van H.H. M.M. keerde Hertog Hendrik naar Lensahn terug. Naar men verneemt, bevindt de burge meester der residentie zich thans te Amsterdam. Hy denkt binnenkort voor eenigen tijd naar Friesland te vertrekken. In het „Hotel des Indes" to 's-Graven- hage is gisteravond uit Keulen aangekomen de heer Grobler, onder-staatssecretaris van buitenlandsche zaken der Zuid-Afr. Republiek. Het „Hbl," meldt, dat, wauneer de Amsterdam8che burgery spoedig maatregelen neemt, in overeenstemming met hetgeen naar het verneemt, reeds door het Gemeentebestuur der hoofdstad wordt voorbereid, dan by het huweiyk der Koningin te Amsterdam weder grootsche feesten zyn te wachten. Het blad heeft nL vernomen dat eerlang den Raad een ▼oordracht zal bereiken, waarin B. en We. voorstellen hun voor de feestelijkheden oen krediet van ongeveer f 50,000 toe te staan. Er werd tevens verzekerd, dat deze som gedeelte lijk zou dienen als bydrage voor een huldeblijk der Vorstinne aan to bieden, anderdeels van de „Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer" zou worden ter beschik king gesteld om de feesten op waardige wyze te kunnen voorbereiden. Reeds zou genoemd krediet door den Raad voorloopig in geheime zitting zyn verleend. De gemeenteraad van Sneek heeft op de begrooting voor het volgend jaar f 500 uitgetrokken voor de aldaar te houden feeste- lykhoden op den dag van hot huweiyk van H. M. de Koningin. Hr. Ms. pantserdekschepen „Koningin Wilhelmina der Nederlanden" en „Holland", onder bevel van den divisie-commandant, kapitein ter zee L. A. H. Lamie, zyn 6 dezer te Tandjong Priok aangekomen. - Het stoomschip „Admiral" (thuisreis) vertrok 5 Nov. van Zanzibar; de „Flensburg", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 8 Nov. naar Colombo; de „Kronprinz" (uitreis) pas seerde 5 Nov. Gibraltar; de „Merapl", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 5 Nov. van Marseille; de „Statendam", van Nieuw-York naar Rotterdam, vertrok 0 Nov. van Boulogne- sur-Mer; de „Prinses Amalia", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 0 Nov. "Wight. Abbenes (gem. Haarlemmermeer). De oproe ping-vergadering van landbouwers-paardenfok kers, uitgeschreven namens het bestuur van de hengsten-associatie Haarlemmermeer, ten einde te trachten voor gemeengchappelyke rekening een uitstekenden dekhengst aan te koopen en dien te Nieuw-Yennep te station- neeren in 1901, ten huize van mej. de wed. Stapel gehouden, werd door tal van belang stellenden bygewoond. Reeds 38 landbouwers moeten hun toezegging aan vermeld plan gegeven hebben en Vrydag a. 8. zal voor ver meld doel weer een vergadering belegd worden. Bodegraven. Werd door veel geheelont houders, alhier, sinds lang de wen6ch ge koesterd, dat er in onze woonplaats een koffiehuis zou komen, waarin geen alcoholische dranken verkocht worden, thans is hun ver langen bevredigd. Do heer H. heeft een dergeiyk koffiehuis met woning laten bouwen aan het marktplein alhier. Zoowol uit- als inwendig ziet alles er net uit. Gisteren is het lokaal geopend voor het dorstige publiek, dat door den kastelein, tegen matige pryzen, gelaafd kan worden met verschillende dranken, die niet bedwelmen. llazerswoude. Naar men verneemt, zal ds. K. W. Vethake op Vrydag, 16 Nov. a. s., de eerste der winterlezingen houden in „Salvatori". A. s. Vry dagavond te halfzeven zal dr. H. Visscher, predikant by de Ned.-Herv. Gem. te Delft, in de Chr. school aan den Hoogen Ryndyk een rede houden, in het belang van het Christeiyk Onderwys. Hillegom. De commissie voor volksvoor drachten stelt zich voor, om by voldoende deelneming tydenshot winterseizoen vier volks voordrachten met lichtbeelden te geven over verschillende onderwerpen. Voor dat doel zyn reeds eenige sprekers beschikbaar, die de onder werpen willen toelichten. De avonden, waarop de voordrachten plaats hebben, zullen nader worden bekend gemaakt. Oudshoorn. Vanwego de afdeeling Alfen en Omstreken van den Nederlandschen Protes tantenbond zal in het Nutsgebouw alhier op Donderdag a. s., des avonds te halfacht, een lezing worden gehouden. Als spreker zal optreden ds. M. VanKloeff, predikant, te Leiden. Oegstgeest. Gisteravond werd er in het Raadhuis te Oegstgeest eeu vergadering go- houden van patroons on arbeiders om te trachten een organisatie in het leven te roepen. Door den heer D. J. Van Eek werd deze ver gadering geleid, die het woord gaf aan den heer P. Goed, algemeen secretaris van den Algem. Tuinl.- en Bloemistenbond, die vooral er op wees, dat, om te trachten verbetering in de dikwyis zoo treurige verstandhouding tu8schen patroons en arbeiders te brengen, dit altyd langs minnolyken weg moet ge schieden. Hy wees er vooral ook op, dat de tuinbouw by de meeste andere vakken zeer ten achteren staat, ja, dat men nu als sjouwer dikwyis het twee-, driedubbele verdient. Het kan dan ook by na niet anders of het vak, dat als het ware liefde voor do natuur moest opwek ken, beantwoordt hier in het geheel niet aan. Na afloop van deze rede werd don leden verzocht, die In e6n afdeeling van don Algem. Tuinliedenbond heil zagen, to biyven. En zoo traden 15 leden tot de nieuwe afdeeling toe, welk aantal wol spoedig zal toenemen, daar men uit de stemming der vergadering kon zien, dat er sympathie voor bestond. Den volgenden Dinsdag en zoo dikwyis ala het noodig blykt, zullen er vergaderingon gehouden* worden, dio zooveel mogelyk propaganda en ontwikkeling ten doel hebben. Rynsburg. Naar wy vernemen, bestaat het voornemen aau een reeds lang gevoelde behoefte te gemoet te komen, nl. om de Ned.-Horv. kerk alhier te vergrooten. Tevens zullen dan eenige hoognoodige herstellingen aan het gebouw worden verricht. Het dak en ae achtergevol vau het kerkgebouw verkeorsn in geen gunstlgon toestand, zoodat reparation niet kunnen uitbiyvon. Ier-Aar. De tuindersbond in deze gemeente hield zyn gewone najaars-vergadering. De voorzitter opende haar met een woord van dank voor de groote opkomst, welke boven verwachting kan genoemd worden. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Door den secretaris werd oen jaarverslag uitgebracht met betrekking tot de werking van den bond, waarin vooruitgang was op te merken. Voorts werd door den penningmeester mededeeling gedaan van de ontvangsten en uitgaven over het werkend jaar, terwyi ook door de commisslëa van onderzoek rapporten werden uitgebracht, waar- uit bleek, dat do boeken In orde waren v'- vonden en ie ontvangen f 71,841.61s, terwyi de uitgaven daarentegen bedroegen f 70,179.02*, weshalve een batig saldo is verkregen van f 1662.58. Toen hierna de pauze volgde, werd vooraf door eeu der aanwezige leden aan den voorzitter toostemming gevraagd om gedurende die pauze in de vergadering een collecte te mogen houden voor een behooftig bondslid, die wegens ziekte zyn tuinland niet kan be- werken. Deze toestemming werd den verzoeker direct verleend, en dat het medelyden ten opzichte van den bedoelden behoeftige, dio nader mot name is bekend gemaakt, de ver gadering trof, bloek, dat de collecte opbracLt een som van 41.88'. Vervolgens heeft de verkiezing plaats van een bestuurslid wegens aftreding van deu voorzitter J. Hoogervorst; deze werd wwlor met 85 stemmen herkozen, terwyi ook wede? als contrölelid is herkozen J. Vork. Tao «otte werden alsnog aangewezen 5 permotwn* cU nader met het bestuur zullen oonferwrsa, ten einde een reglementawyziging te bwprsken.' Door den voorzitter werd de vergadering hier na gesloten. Zegwanrd-Zoetermeor. Gedurende de afge- loopen maand werden aan het telepboo»- kantoor alhier behandeld 165 telegrammen, als ontvangen 88 en verzonden 77. DOOB OOM TO BEE. XXIL De receptie op het Bezuidenhout Zondag 24 Juni 1900, Het huis van den heer Hope scheen op Zondag 24 Juni 1900 oone byzondere aan- trokkeiykheid te bezitten. Sedert de klok twee uren had verkondigd, kwamen te voet of per rytuig een groot aantal bezoekers, die allen na een kort vertoef zich weer even snel weg- haastten. Mevrouw Hope beleefde een aange- namen dag. Ze had vroeger te Leiden veel met do dames Olmberg omgegaan. Ze had toegevendheid getoond voor de zonderling heden dor meisjes, maar Annie was voor haar altyd een zeer byzondor lief vriendinnetje ge weest. En ze had innig medelyden met haar gehad, omdat Annie tevergeefs had gepoogd zich in eene wetenschap te bekwamen, die haar niets dan weerzin had ingeboezemd. Het voorportaal van mevrouw Hope was geheel met de prachtigste en de meest variee- rende bloemkorven gevuld, op zitbanken, tafeltjes of op don grond langs de muren ge- schikt. Eon sterke bloemengeur dreef in dat voorportaal den binnentredenden te gemoet. Hot wemelde er van komende en gaande be zoekers. De deur van het salon stond rechts en die van de eetzaal links open. Binnen het salon -wa3 plaats voor velen. In het warme, zon- jfcige Jicht van eene kolossale spiegelruit stonden de verloofden Annie, in een kourig wit kleedje met ceintuur van rose satyn en een 'breeden rosen strik op den rechterschouder, waarin de kostbare diamant fonkelde, dien ze ',deu vorigon avond van hare moeder gekregen had. Annie was overgelukkig met dit prachtig geschenk barer moeder, daar ze nog nooit 'Zooveel harteiykheid van mama liad onder- 1 vonden. En nu was mevrouw Olmberg in persoon gekomeD, om aan de zyde van hare dochter te staan, welke onaangenaamheden I hare andere dochters ook vermochten beproe ft yen teweeg te brengen. Naast Annie boog zich gedurig, voor '.den vloed dor bezoekers, Karei van den Brande, Jin groot tonuo, overstelpt door de groote eer, kern eu zyn meiqje bewezen werd. Mevrouw Hope stond naast haar zeer be voorrechten neef, en was by zonder voldaan dat mevrouw Olmberg gekomen was. Zeer kalm vertelde ze aan sommige intiemen, dat er te Leiden familie-onaangenaamheden ont staan waren, zoodat het beter was deze receptie in Den Haag te houden, te meer, daar het jonge paar al zyn kennissen in de resi dentie had. Ook het salon was met bloemmanden en bloemvazen in een Eden van één dag her schapen, schoon het gewoel van veelkleurige toiletten, zwarte jassen en uniformen veel van de bloemenweelde aan het oog onttrok. Het is onmogeiyk alle bezoekers aan te geven. „Annio, Jhr. Van Nieuwveen, kapitein by de veld-artillerie I" introduceerde me vrouw Hope. Van Nieuwveon was in uniform met ver- wonderiyk mooie hooge ryiaarzen, en boog, terwyi hy zyn verbazend langen Batavieren- knevel even aanraakte, alsof hy zich wilde overtuigen, dat dit sieraad hem nog niet be geven had. „Mes compliments! Freule van Olmbergl Gefeliciteerd, Van den Brandei Een drukke dag, bekende en onbekende gezich ten, ja wel, parfaitementl" „De kennissen komen uit twee steden uit Den Haag en uit Leiden:" antwoordde Van don Brande. „L9idenl Ook geweest l Nooit do eer gehad de freule VanOlmbarg te ontmoeten I Leiden is heel stil pas de monde, jawel, parfaitementl Nadat Jhr. Van Nieuwveen zich opnieuw overtuigd had, dat zyn knevel nog altyd tot- do eigenaardigheden van zyn signalement be hoorde, verdween hy in de menigte. Annie wendde heur lioofd naar het oor van Karei, en fluisterde zeer zacht: „Als alle officieren zoo waren....1*- Mevrouw Hope had nu niet te introduceeren. Er bogen bekenden. Mevrouw Vau Meyningen drukto den beiden jongelieden de hand, heel vriendelijk glim lachend en een lucht van opoponax versprei dende. Jhr. Charles van Meyningen, heer van Boombsberghen en Victorienbrook, glimlachte met grappige kluchtigheid, en beweerde, dat hy altyd wel aan den neus van Van den Brande had gemerkt, wat er komen moest Zeer tot mevrouw Hope's verwondering was ook neef Gastoa van Meyningen present, die £et trouwens by een deftige buiging het. Mevrouw Hope had hem den vorigen avond gezien op het bal van Pro Patria te Leiden, maar zy wist niet, dat hy al vóór elven naar Den Haag was teruggereisd mot louter ridderlijke motieven. Toen Gaston in een hoek van het salon plotseling tegenover zyn vader stond, zei deze laatste zeer zacht en by tend: „Hoe is het? Nemen ze myne conditiën aan negon jaariyksche termynen van duizend gulden?" „Alles moet binnen drie maanden ge liquideerd de crediteurs verleenen aan niemand uitstel I" „In dat geval moet je jezelf helpen! Je bent al lang meerderjarig 1 Over één termyn van duizend kun je beschikken I" Gaston smoorde eene uitdrukking, die in deze fatsoenlijke wereld niet thuis hoorde, en bleef doodsbleek stilstaan, zonder beweging. Plotse ling kwam er leven in do somber geplooide trekken van zyn gezicht. Voor de jongverloofden neigden zich met veel strykage mevrouw en mynheer Heshusius van den Abeele, allebei even correct en keurig. Als altyd maakte de aristocratische meneer Van den Abeele met zyn glanzig krullenden baard en zyne Spaansche decoratie een zeer gunstigen indruk. Mevrouw was schitterender dan ooit. Haar hoed met witte en lichtblauwe struisvoeren sloot zich aan by een lichtblauwe japon met witte kant gegarneerd. Ze droeg een breed wit lint om den hals, met een groote witte camóe als broche. Ze sprak met blyde opgewektheid en verweerde zich tegen de complimenten van mevrouw Hope over een al te kostbare mand met purperen orchidaeén, die iedereen verbaasde. Mevrouw Van den Abeele had het verbazend druk over het bal van den vorigen avond te Leiden, beweerde, dat hot er zoo geanimeerd en gedistingeerd was geweest, en babbelde gedurig door zonder op antwoord to wachten. De heer Van den Abeele dreef af met den stroom der gasten, die de bloemen en do cadeaux van de jongverloofden bewonderden. Plotseling stond hy tegenover Jhr. Van Nieuw veen, kapitein van de artillerie. Deze groette zeer statig, bleef even staan en zei toen: „A propos, meneer Van den Abeele I U kunt over veertien dagen disponeerenl Vier honderd-twintig guldens l Het kwam zoo onver wacht! Anders, Ja wel, parfaitementl" B't Spyt me, kapitein I 't Is een alge meene maatregel myn firmant overleden, minderjarige kinderen, niets aan te doent" Parfaitementl jawel, parfaitementl" Jhr. Van Nieuwveen trad met eeno be weging van minachting dien aristocratischen wynkooper voorby, die zich zoo gaarne by de voorname wereld indrong en nu en décon fiture was. Jawel! parfaitemont! Gelukkig ontmoette hy juist de dochter des huizes, heel eenvoudig in rose-gaas, met een paar natuurlyke donkere rozen in haar ceintuur. Mathilde sprak met een burgerlijk jongmensch, niet zeer correct gekleed in een lichtgrys zomerpak, en scheen hem nauweiyks op te merken. De kapitein boog zeer diep voor Mathilde, en nam in het geheel geon notitie van het jongmensch in het grys. „Wel, freule! Tous mes compli ments! Heel Den Haag is hier l Myn collega Van den Brande treft het byzonder, dat hy onder protectie van uwe mama staat." „Het zou anders wel zoo verkieslyk goweeat zyn, deze receptie ten huize van Mevrouw Olmberg te Leiden te houden 1" sprak het burgoriyk jongmensch in het licht grys zomerpak. Mathilde kwam snel tusschen beiden. „O, ik vergat u, den heer Dr. Julius Paulus, directeur van de groote Haagscke margarine-fabriek, voor te stellen l" „Duizenmaal pardon, freule l maar Ik wensch liever niet met meneer kennis te maken, daar zyne woorden duidelyk te kennen geven, dat hem de eerste noties ontbreken, om in een fatsoenlijk salon op te treden jawel, parfaitementl" Dr. Paulus werd doodsbleek, hy rilde van ingehouden woede. Nauweiyks was hy in staat eenige woorden uit te stooton. „Dat zal bloed kosten, onbeschaamde. Van Nieuwveen antwoordde met een diepe buiging. -„Het zal nader moeten biyken, wie hier onbeschaamd is! In tegenwoordigheid van dames, in een salon, wordt niet getwist. Hier is myn kaartje: Jhr. Van Nieuwveen, kapitein der veld-artillerie, Lange Voorhoud No. 112. Voor het overige beveel ik u aan, u tot Jhr. Van Meyningon te wenden I Gaston, wees zoo goed met dezen heer elders te overleggen, of er Iets boleedigends ligt In de woorden, die ik hem toevoegdel Ja wel, parfaitement." Gaston, dio de woordenwisseling gehoord had, boog zich oveneens zeer diep: „Ik ben bereid, meneer dadelyk te volgeui" f Hy wenkte naar de deur van het salon, en Dr. Julius Paulus, die met al zyn wereld- tergende vermetelheid er toch togen op zag in het salon der familie Hope, inzonderheid f met het oog op Mathilde, een scène te maken, volgde nu Gaston, die met nonchalante kalmte naar hot voorportaal wandelde. Achter een paar bakken met hoog opgaand groen, wees hy Dr. Paulus een plaats. Toen zeide hy: „U kunt zoo luid razen en tieren als u wil, maar niet hier dit verbiedt de meost gewone fatsoenlykheid. We hebben samen nog een zaakje af te doen, daar u te Leidon ver- ledon Dinsdag enkele Haagsche dames op onbeschofte wyze hebt beleedigdl En dan komt de zaak van myn vriend Van Nieuwveen. Uw plicht is het, in do eerste plaats my twee uwer vrienden aan te wijzen, mot wie ik kan spreken over deregolingderoneenigheid. Dr. Julius Paulus zag grijsgroen van inge houden gramschap. Hy hygdo. „Twee vrienden l Over oen paar uur zal ik ze u opgeven waar is uw domicilie?" Van Meyningon nam uit een roodfluweeien zakboekje een visitekaartje. De margarinist vervolgde: „Daar ik de boleedigde party ben, ver wittig ik u, dat er met pistolen zal gevochten worden op zoer korten afstand, totdat eeu der partyen doodelyk gewond is!" „Dit kunt u aan uw secondanten zeg gen - niet aan myi U schynt uog veel te moeten loeren!" Dr. Paulus gevoelde zulk eeno geweldige duizeling, dat hy vreesde in elkaar te zullen zakken. Hy boog zich zeer kalm en verdween uit de vestibule. Gaston ging volkomen kalm naar het salon terug. By de deur ontmoette hy Nora. Ze blevon even staan on fluisterden. Nora zei: „Aan goud, papier, juweelon heb lk zoo ongeveer een dertigduizend gulden! Die zal ik in veiligheid brengen Woensdagmorgen eerst nog receptie houdon Dinsdag, om geen verdenking te wekken!" „Waar ga je heen?" „NaarNizza,San Carlo,fortuinprobocrenr „Goed! jo adres to Nizza?" „Hotel Mótropolel"

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1