P Muntgasverbruiken Nieuwe Appelgelei. Nieuwe Appelgelei. eö Sh cö (X) P. VAN ES, Hoogewnerd 35. Oude Heerengraclit 24, iiij de Haven. CO pq GO <1 Pg W Q ADVERTENTIES. Vleeschwaren en Corcestifilss Westlandsclie Hypotheekbank, JFieuRlooze Gaskachels. Voordeeiig brandende Gashaarden. Gaskomforen, zuinige Branders en solide, met 3 vuren, vanaf ƒ10. Goedkoope aanbieding van 5 cn 3 lichts Gaskronen. uitgestrekte oorlcgstooneel ztJri goen nieuwe berichten gekomen. Het laatste nieuws komt uit het westen van het oorlogstooneoL Zooals uit achter staand telegram biykt, kan men elk oogen- bllk iets in het district Vrijburg (aan <J© west grens van den Oranje-Vrijstaat) verwachten. Dat de Engelschen ook in de omgeving van Bloemfontein allesbehalve gerust zyn, biykt> wel daaruit dat zij al het mogelijke doen om te beletten dat al wat Boer boven de 14 jaren is, zich bij de commando's aansluit. Het bericht omtrent onderhandelingen met den commandant-generaal Botha is wel niet nieuw (het telegram heeft 11 dagen noodig gehad om van Pretoria naar hier to komen), maar het getuigt toch dat de Boeren biyven volhouden. President Steyn wildo zelfs niet eens onderhandelen. Volhouden is zijn leusl Uit lord Roberts telegram omtrent de operaties tegen De Wet waarvan mon nog steeds niet weet of het eigenlijk wel De Wet is, daar deze volgens de laatste betrouwbare berichten in het Zuidoosten van den Vrijstaat zou zijn valt nog slechts te vermelden, dat een munitiewagen der Boeren vernield werd door een goed gelukt Engelsch schot. Van hot gebeurde by Jacobsdal seint lord Roberts niets byzonders, behalve de aantyging, dat in de huizen der .verraders" zachtpuntige kogels zyn gevonden. Charles Williams zegt daaromtrent in de .Morning Leader": ,Wy zonden werkelyk wel eons willen weten of dit zachtpuntige Mauserkogels zijn, die onbekend zyn in den handel, of zacht puntige Henri-Martini-kogels, die nooit anders zyn geweest dan geheel van lood". Misschien zyn het wel zachtpuntige Lee-Metford-kogels die wel bestaam Router's correspondent te Colesberg meldt, dat Plnlippolis van 18 tot 24 October in de handen der Boeren geweest is. Het garnizoen bestond uit 19 mannen uit de stad, 9 man van de OraDjerivier-kolonie-politie en 11 inboor lingen, onder luitenant Tonkin. By de nadering van het commando werden de officieels stuk ken naar een fortjo ten we6ton van de stad gebracht^ en daar verschanste zioh ook het garnizoen, dat voortdurend beschoten weid, maar zich niet wilde overgeven. De Boeren namen 7120 pd. et. uit de stads kas en uit een Bank en roofden het goed van do Engelsche ingezetenen. Zy waren, zegt do correspondent, zeer ruw voor hun land- genooten, dio de Engelschen geholpen had den; zekere Hartman, die door de Engel schen tot vrederechter benoemd was, werd op zyn plaats gegeeseld. De Boeren weigerden ©volgens, het fort te bestormen, toen hun commandant hen daartoe aanzette. Den 28sten October hebben de Boeren een hoeve geplunderd op zes K.M. van Vryburg. Eon detachement Australiërs verjoeg de Boeren den volgenden dag. Inboorlingen vluchtten naar de stad. Bóeren-scherpschutters zyn ook op eon paar mylen van Johannesburg aan het werk ge weest en hebben den Engelschen .verdere verliezen" toegebracht. Uit Kaapstad werd Maandag gemeld, dat or to Kimberley ernstige ongerustheid heerschle, omdat de Boeren daar in de buurt waren. Bereden patrouilles trokken overal rond, en bot garnizoen was onder de wapenen. De „Central News" heeft een vertraagd telegram, van den 22slen, uit Johannesburg, ontvangen. Het luidt: Een kleine strydmacht is Zaterdag naar Kuprivier getrokken, om deze streek, waar de benden rcovende Boeren dikwyis onderkomen gevonden hebben, te zuiveren. De Boeren hadden hun hoeven verlaten; alleen de vrou wen en kinderen waren achtergebleven. Dezen werden gevangengenomen en naar Johannes burg gebracht. Het zyn er oen honderdtal. Eenigo hoeven zyn vernield, omdat do eigenaars hun eed geschonden hebben. Het transportschip „Harlech Castle" ver trekt Zaterdag uit Kaapstad naar Australië, met 25 officieren en 700 man van de Austra lische vrijwilligers. Reuter seint uit Kaapstad, dat Cecil Rhodes ziek ligt aan koorts. De overdreven en zoo noodlottig afgeloopen ontvangst der Londensche vry willigers neemt de groote bladen geheel in beslag. De uitvoerige verhalen, die zy van do feesto- lykheid geven, getuigen van byna totaal gemis van voorzorgsmaatregelen. De vry willigers konden met eens hun wog nemen door de zegepoort van Marble Table, zooais hot pro gram bepaald©. Ondanks het steigeren der paarden en het vertrappen van een menigte toeschouwers, was er daar voor de mannen geen doorkomen aan. Velen verloren zelfs hun geweer of hun helm. In gelid loopen was niet meer mogelyk; man na man moest zich door de menigte wringen. Eerst nadat de vry willigers waren voorbijgetrok ken, kon men er aan denken, do gewonden op te rapen. Iti het gedrang by den intocht zyn zolfs twee menschen gedood; 's avonds lagen er nog 18 ernstig gekwetsten in het hospitaal. De St.- John's Ambulanco Association heeft aanteo- kening gehouden van 1600 gevallen van kwetsuur, bezwyming, enz., die in haar posten bohandold zyn, maar de bladen schatten hot aantal ongelukken on ongelukjes op hot dubbele. Toen de „Aurania" to Southampton aan kwam, stonden twintig ambulancewagcns klaar en daar gingen de koortsiyders in. Een van hen blies den laat6ten adem uit, juist toen do wolkomstkreten aan den wal begonnen. Maar er was iots anders wat de C. I. V.'s interesseerde. Is De Wet al gepakt? was hun eerste vraag en, toen men hen ontkennend ant woordde, kwamen de gewone uitingen van haat en bewondering, die steeds ia do Engel sche monden bestorven zyn. Om kwart voor twee kwam de eerste trein met 1250 strydbaro vry willigers aanhetPad- dingtoii-stalion aan en to tien minuten over twee slaplo de dei do en iaatste bezending uit. Try willigërö werden in marschorde opgo- 6lo*d en ivëu zy don voul buiten hot btauun zetten, begon de ovatie, die alles overtreft wat er op dat gebied de laatste vyf en twintig jaar gebeurd is. Op do Beurs te Londen werden gisteren algemeen de C. I. V. (City Imperial Volun- teeré) genoemd de .Chamberlains Innocent Victims 1 Vertaald luidende: Chamberlains onschuldige slachtoffers 11 De dagboekschryver van de „Haarl. Ct." meldde den 8sten September uit Nelspruit, dat, behalve de drie verpleegsters van de Holland8che ambulance, die dien dag naar Nederland zyn vertrokken, over veertien dagen nog eon vyitai heen zouden gaan. Ter gelegenheid van President Steyn's ge boortedag zond hot Transvaalsche comité in Califormö een telegram aan het adres van dr. Hendrik Muller, consul-generaal Yan den Oranje- Vrystaat, waarin de oprechte wonsch werd uitgedrukt, dat op den volgenden verjaardag van Z.H.E. zyn Amerikaanscho vrienden en al degenen, die voor recht en vrylieid zyn, hem en zyn volk mochten kunnen geluk- wenschen met de herkrijging hunner vryiieid. Prins Christiaan Victor van Sleeswyk- Holstein was in 1888 als 2do luitenant by de Koninklyke Jagers in dienst getreden. In 1891 braken onlusten uit aan de noordweste- lyke grens van Indië, on hy maakte als ordonnans-officier van den commandant ile Hazara-expoditie mede; vervolgens de Miranzai- en de Isazai-expodities; hy was tegenwoordig by de govechten te Sangar en Marstan. In 1895 nam hy vry willig deel aan de expeditie tegen Ashanti, en onderscheidde zich op den marsch naar Koemassi by een verkenning. Hy kreeg malaria, evenals prins Henry van Batlenberg (dio er aan overleed), maar kwam de ziekte to boven en koorde bytyds terug om het laatste gedeelte van den Soedan-voldtocht moe te makon, als majoor. Toen, in Natal, Buiier do laatste maal tegen de stellingen der Boeren aan de Tugela oprukte, werd by verdoofd door het springen van een honderdpondor in zyn nabybeid, maar bleef verder ongedeerd. Later werd by ingedeeld by den staf van lord Roberts. Hy is slechts een week ziek geweest. Toen de vry willigers der Londensche City Maandagavond aan tafel zaten, zonder nog van den dood van prins Christiaan Vic'or gohoord te hebben, kwam er eon tologram van do Koningin, dat door lord Wolseley voorgelezen werd. De Koningin bracht huldo aan do vrij willigers, herdacht de gesneuvelden en vocgdo er by: „Ik heb, helaas, zelf het verlies te betreuren van een lieven en dapperen klein zoon, dio, evenals zoo velen uwer, voor zyn Koningin on zijn land gestoi.en is." De oniSusteu io China. Volgens de „Politische Correspondenz" hebbon de Fransche en de Russische regeeriDg formeel toegestemd in de bepalingen van hot Engelscli- Duitsche verdrag. Zeeroovers hebben het Engelsche stoom schip .Perseverance" afgeloopen, dat dienst doet tusschen Hongkong en Macao. Zy brachten de boot naar do rivier van Kanton on lieten ze daar liggen, na ze geplunderd te hebben. Toen zy zich met de passagiers op eon andere boot ingescheept hadden, werden zy ontdekt en gepakt. De „Daily Express" vorneemt uit Shanghai, dat do Chineescho regeering vrede wil sluiten op de volgende grondslagen: veertig miiliocn pond schadevergoeding, betaalbaar in zestig termijnen, waarvoor de Likin-, abook de douane-ontvangst onder buitenlandsch toezicht zouden verpand woiden. Voorts zoude Toean levenslang in de gevangenis worden gezel; Tientsin zou als internationaal district worden beschouwd, do Chineesche hoofdplaatsen zou den voor den wereldhandel worden ontsloten. De Keizer bolooft naar Poking terug te keeren zoodra do buitenlandsche legers teruggeroepen zyn, uitgezonderd twee duizend wachters. China zou zijn tollen moeten verdubbelen om de schadevergoeding op te brengen. Als liet waar is, dat de gezanten als zoon- offer wegens de onlusten niets miuder oisehen dan do doodstraf voor prins Toean en vier andoio Mantsjoe-prins-en, een prins van lageren rang, drie ministers, generaal Toeng-foo-hsiang en den gouverneur van Sjan-si, negen zeer aanzieniyko personen by elkaar, dan moot men wel versteld staan van het aanbod,- dat de Chineesche regeering daar tegenoverstelt: levenslange gevangomsstiaf voor prins Toean. Er zou nogal wat loven en bieden noodig zyn vóór men het, van zoo verschillend standpunt uitgaande, ooit eens werd. KOLONIËN. BATAVIA, 27 Sept.-3 Oct. Hedönoclitond (2 October) werd, ten over staan van alle officieren van het garnizoen en onder het gebruikoljjk gedonder van het go- schut, het leger-commando overgegeven en o vergen o mon. Generaal Swart zei ie ongeveer het vol- gonde: „By mjjn aftreden als commandant van het leger voel ik de dringende behoefto om u allen, hier vergaderd, mfin kartelyken dank te be tuigen voor uw medewerking on toewijding, ten gevolge waarvan het my mogelyk is geweest, iets toe stand te kunnen brengen. Ik zal in myn vorder leven het Indische leger en de officieren met de meoste aandacht biyvon volgen; gij allen zult me na aan het hart biyven liggen en niets zal my aange namer zyn dan dat het u goed gaat. Ik beveel my in uw vriendelijk aandenken aan. En hiermede, rnyne hoeren, verklaar ik hot loger-coiumando to hebben neergelegd." Hierop nam generaal De Bruyn lietwooid, om mede to doelen, dat hy het bevel over liet leger had aanvaard, eon boroep doed op do medowerking van de officieren en hoopte, dat hy by zyn altroden hetzelfde zou kannon zeggou als zoooven generaal Swart. Hy wenschto dozen laatsto, namons do aanwezigen, ten slotte den mccsten voorspoed op zyn vcrJeten levensweg. To 7 uren min. was ue plcchtighei 1 rcous afgoioopen én vei spreidde zich de menigte. Uit Kotta-Radja wordt het volgende bet „Bat. Nsbld." geschreven omtrent paardenzlekte by het eskadron cavalerie aid t Deze gevreesde ziekte, die wel niet gehtc. nieuw is, maar toch Zeer zeldzaam in Indië voorkomt, is de surra". De verschynselen der ziekte zyn: Zware opzetting der beenen, enz. en goheole krachteloosheid. De paarden, door deze ziekte aangetast, zyn per se ten doode gedoemd, want er is nog geen enkel genezen. Do surra parasiet geiykt op een glinsterend wit wormpje en beweegt zich als een slangetje door het bloed. Tot heden toe z|jn reeds 36 troepenpaarden en éón officierspaard [van den ritmeester Yan Exter] aan deze ziekte gestorven; dank zy echter den voorzorgsmaatregelen, door den commandant van het eekadron genomen, heeft zich de ziekte slechts verspreid onder de paaiden, wolkp in het begin dos jaars op de Westkust op oxcursio zyn gowoest. Enkele andere paarden, die met hen in aanraking kwamen, zyn ook gestorven. De ziekte, welke de paarden waarschynlyk op de Westkust opliepen, kan thans als ge weken beschouwd worden, daar zich in de laatste drie weken goen verschynselen moer voordoden. Aan den ritmeester to Kotta-Radja 'A. M. C. J. Van Exter is een schadeloosstelling van f 400 uitgekeerd voor het doen doodon van het hem toebehoord hebbend, aan sum a lydend paard. Yan good ingelichte zyde vernemen wij, dat vóór hot einde van dit jaar eon belang- ryke promotie onder het korps algemeene ontvangers wordt te gemoet gezien. Immers, by de invoering der reorganisatie van het B. B. zullen do assistent-residonlon on ge westelijke secretarissen, dio thans nog belast zyn met de betrekking van algemeen ont vanger, daarvan worden ontheven on zullen afzonderlijke algemeene ontvangers moeion worden aangesteld. Vorder zal eon begin van opruiming worden gemaakt onder do oud gedienden, opdat jmgeio'krachten hun plaat sen innemen. (ó'oer. Cl.) Door den Gouverneur-Generaal van Nod.-Indië z'yïi do volgende beschikkingen genomen: CIVIEL. DEPARTEMENT. Bonoomd: Tot hulpondei vvijzeics, wcj. E. lleyning, thans tijdelijk als zoodanig werxzdum. Bij do exploitatie der Staatsspoorwegen op Java. Ontslagen: gegons ziekte eervol uit zijn betrekking de stationschef uerde klasse G. J. Jolly, Bij den waterstaat en 's lands B. O. W. Geplaatst: In de residentie Soerab.iia do wd. opzichter derde klasse W. J. A. Lubaur. By de fabriek der Opiuniregio. Benoemd: Tot tijdelijk hoofdopzichter de opzichter bij die ta>riak Jl. F. E. Reyneko, lot opzichter, de opzichter hij die fabriek F. E. HeutscheJ. Tydelijk belast: Met de waarneming der betrekking van opzichter, G. Fassbcndor, thans tijdelijk belast met do waarneming dor betrekking van opzichter by die fabriek; met de waarneming der betrekking van tijdelijk opzichter II. W. Scbrade, thans tijdelijk belast met do waarneming der betrekkmg van opzichter bij die fabriek. Benoemd: Tot opzichter, G. Twysol, laatste lijk tydel'yk. opziener der 3de kl. bij de exploitatie van het Ombihnkoleuveld; tot iijdelyk magazijnmeester, de ambtenaar op non-activiteit G. L. llille, laatstelijk boekhouder bij 's lands algemeene pakhuizen te Batavia; tot tijdelijk tcekenaur, de gegageerdo sergeant- teekenaar bij de genie O. De Berghes, thans als teekenaar op daggeld werkzaam bij die fabriek; tot tydelyk expediteur, de gegageerde sergeant- majoor der infanterie N Pippor, thans op daggeld werkzaam bij de fabriek. Belast: Tot waarneming dor betrekking van zoutverkooppakhuismeester te Proboliuggo, H. E. Busscber, op verzoek eervol ontslagen eerste lait.-kwartiermeester bij de militaire administratie. Bepaald: dat liet bij besluit van den waarn. resident van Pxobolinggo aan J. G. W. C. Phaff verleend eervol ontslag uit zijn betrekking van zoutverkooppakhuismeester te Probolinggo wordt geacht door de regeering te zyn verleend. Bij het Boschwezen op Java en Madoera- Toegevoegd: Aan den inspecteur, chef der inriohtingsbrigade, de houtvester F. W. Snep vangers, thans bala3t met bot beboer over bet boschdistrict Toeban. belast: Met ingang van 30 September met bet beheer over het boschdistrict Banjoomas, met de hoofdplaats ÜaDjoemas als standplaats, de be noemde houtvester G. K. S. Ritsema van Eek; met het beheer over hot boschdistrict Toeban met de dessa Ngidjo (Toeban) als standplaats, de benoemde houtvester W. F. (J. Van Bossa DEPARTEMENT VAN OORLOG. Verleend: Een maand verlof wegens ziekte naar Padang- Pmidjaug en Fort de Koek, aan den kapitein by het subsistenten-kader te Padang 11. Jonker; naar Padang-Pandjcng, aan deu kapitein bij bet sub- sistenten-kader te Padang P. W. J. Van dor Schoot. Bevorderd: Tot eersten luitenant bij het wapen der infanterie do tweede luitenant J. M. Van Gils. Geplaatst: Bij de Vde afdeeling van het departement vau oorlog de eerste luitenant-kwar tiermeester H. G. U. Denis. Bevorderd: Tot officier van gezondheid lste kl. bij den militairen geneeskuudigen dienst, de off. van gez. 2do kl. dr. C. D. Ouweband. Belast: Met de waarneming der betrekking van burgerambtenaar, lithograaf 3de kl., de adju dant-onderofficier toekenaar A. H. A. Beets, met bepaling, dat hy gedurende zijn nog loopend ver band bij het legei' zal worden gevoerd „voor memorie". Verleend: Een maand verlof wegens ziekte naar Soekaboemi, adn den lsten luit. bij het tweede reserve-bataljon G. A. Vries. DEPARTEMENT VAN MARINE. Overge plaatst: Van do ..Friesland" op de Makassar" de luitenant ter zeo 2de kl. C. H. Do Gooje; van de .Makassar" op do .Koning der Neder- laudeu" en vergund om wegens langdurigen dienst in deze gewesten te ropatrieeren de luitenant ter zee 2de kl. A. F. L. Froll; van de .Makassar" op do .Koning der Neder landen" de luit. ter zee 2de kl. J. C. Brandt Corstius; van de .Makassar" op folio van luit, ter zee 2de kl., de adelborst 1ste kL A. Vos; van de .Friesland" op de .Tromp" op folio van luit- Ier zee 2de kl., de adelborst 1ste kl. O. Bender. Vergund: Om te repatrieeren wegens lang durig verblijf in deze gewesten man deu luit. ter zeo zdo kl. D. Julius. By de Gonvernements-Marine. Gedetacheerd: Op het bebakoningsvaartuig .Sperwer" te Taudjong-Priok als gezagvoerder de gezaghebber li. Vorst er, onder intrekking zijner plaatsing aan booid %au bet stoomschip „Tamiang." Overgeplaatst: Van bet atoomschip .Tamiang" naar bet stoomschip .Dog" te Atjen do 2do machinist P. J. bchrijn; van het stoomschip .Tamiang" naar het stoom schip .Flamingo" te ltiouw ue leerling-mnchinist F. W. G. L. Borchuiann. Opgave van p ssngïers, van Batavia naar Padang, Genua eu Nederland vertrokken, per stoomschip 91Tiqs64 Arnaha ucd. luit.-gen. ink L. bwart Vg. en zoon, onderwijzer tweede klasse ,ei3 met eohtg. en 2 kinderen, mej. J. Krol, luit. int, K. F. L. Bosch, R. Huygen de mevr. A. L. Terbeek geb. Baronesse Van at tot Voorat, gep. opziener derde kl. mijn wezen Büsgen, A. H. Fiirstner en eohtg., J. Hooze, onderofficieren K. Geiseler, Th- Lopns, J. Theunisse, Hr. Ms. schepelingen en militairen. Teleur a m men. VRIJBURG, 27 October. (R. O.) De Boeren worden steeds stoutmoediger In dit district. Zy schynen dichter op de stad aan te rukken. Door de afwezigheid van politie zyn de Boeren, dio niet aan de verkeersiyn wonen, onbe schermd. Er zyn vier sterk verschanste Boeren- lagers ontdekt aan Marikanirand, 32 K.M. ten oosten van den spoorweg. De spoorweg is niet beschadigd. De uitvoer van levensmiddelen uit de stad is verboden. De burgert) mag 's avonds na negenen niet meer op straat komen. Het vee is in slechten toestand ten gevolge van het ongewoon droge weer. BLOEMFONTEIN, 26 October. (R. O.) Alle maniyko Boeren, boven de veertien jaren, die buiten een kring van 16 K.M. om Bloem fontein wonen, worden naar de stad gebracht om hen te beletten zich by de commando's aan te sluiten. PRETORIA, 20 Oct. (R. O.) Onderhande lingen met generaal Botha hebben schipbreuk geleden. President Steyn weigerde een parle mentair te ontvangen. KAAPSTAD, 31 October (R. O.) Daar de Boeren talryke aanvallen gedaan hadden op den spoorweg by Ventersburg-Road, viel generaal Hunter hen met een groote macht aan en dreef hen uit Ventersburg, waar by hy slechts weinig tegenstand ontmoette. looft, dat er nog meer slachtoffers zyn. E* aantal gewonden is zeer groot. De paniek f onbeschryfeiyk. Aoad emienlenws, Leiden: Heden is alhier bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer Gerardus- Jacobus Mathieu Couvée, geb. te WoerdenA met academisch proefschrift, getiteld: „Pig*j mentatie der epidermis by melanosarcoom". LONDEN, 31 October (R. O.) De „Daily Telegraph" verneemt, dat lord Salisbury be sloten heeft het ambt van minister van buitenlandsche zaken neer to leggen, doch dat hy eerste minister zal biyven. Hy is, naar het blad meent, tot dit besluit gekomen ton gevolge van den raad zyner geneeskundige adviseurs; toch geeft z(jn gezondheidstoestand geen enkele reden tot bezorgdheid. De markies van Lansdowne zal hem opvol gen als minister van buitenlandsclio zaken. BARCELONA, 30 Oct. (R. O.) Hot wordt bevestigd, dat oen bende Carlisten is verscho nen by Berga. Do kapitein-generaal heoft bevol gogovon oui alle Carhstische clubs te sluiten. BARCELONA, 31 Oct. (R. O.) De politie hooft by het jacht maken op een bende Carlisten te Badalona zeslion porsoDen in hechtenis genomen. Het garnizoen van Madrid en de troepen in de districten Saragossa, Burgos en Valladohd staan gereed om op de eerste order naar Catalonië te vertrekken. CARACAS (Venezuela), 81 Oct. O.) Sedert gisteren herhaalden zich de schokken van aardbeving. Verscheidene huizen zyn in puin gevallen. Tot nu too zyu tien lykon uit de puinhoopen te voorschyn gebracht. Men ge- LEIDEiV, 31 October. In de plaats van den eervol ontslagen agent van politie B. Harkink is door deuj burgemeester tot agent van politie lste klasse' (majoor) bevorderd do agent J. De Roode^ en in diens plaats tot agent van politie 2de^ klasse (brigadier) de agent 3de klasso P. EL> C. Bolderdyk. De gemeenteraad van Loeuwarden heeft den prys van het uit de gomeentelyke gas-, fabriek geleverd gas, wat de gewone meter-y opnomingon betreft, met Ingang van 1 Jan." 1901 vastgesteld op 7 en die van het munt-' metergas op 8 cent per stóre. De Raad der gomeente Zutfen heoft den gasprys op 6 cent en 7 cent voor muntgas meters bepaald. Het voorstel was 7 en 8 cent, met het oog op de duurdere pryzender grondstoffen. - Het stoomschip .Amsterdam,"van Nieuw- York naar Rotterdam, passeerde 30 Oct. Praw- lepoint; de „Koning Willem 1" arriveerde 31 Oct. van Amsterdam te Padang; de „Koning Willem LL" vertrok 31 Oct. van Batavia naar Amsterdam; de „Prinses Sophie," van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 31 Oct. te Port-Said. De „Br o mor Nacli rich ten" geeft een opgewonden boscin yving van oen Vrydag- avond in het circus Carré to Bremen gehouden gala-parado-voorstelling ter oere von do ver loving van onze Koningin. Het was er zoo vol, dat or goen muis moor in kon. De heer Oscar C.uró trad ü(j dozo gelegen heid zelf weder eens o.» on word harteiyk toegejuicht. Brieven «ït Trausvaal. Er zyn van do Transvaa's-.-'jo post administra tie woder brieven cm :t. K-kj stukkon voor Transvaal en Oranje-Viysia.it, in April, Mei en Juni 11. uit Nedorlan l verzou ien, terug ontvangen, welke niet do r haar konden worden terecht gebracht. Zy, die brieven ot anJcro stukken naar Transvaal of Oranje-Viysl ut hooüen verzon den, kunnen tot 15 November a. s. aan de postkantoren inlichting ontvangen of onder, het teruggezondene door ho:i verzonden brie- ven of stukken bevinden. Doze zullen worden teruggegeven of dea- verlangd zonder betaling van port over Engeland naar hun bestemming verzonden worden. Onder beleefden dank voor hot genoten ver- trouwen, heb ik de eer kennis te geven, dat ik myn zaak in Vlecscbwaren en Comestibles heb overgedaan aan Mej. de Wed. O. SLUIS-ERADES, die ik minzaam ln de gunst van het geachte publiek aanbeveel. 9181 11 Met de meeste achting, Hooigracht 7. Wed. EL. DE GRAAFF. My refereerende aan bovenstaande, bericht ik by doze de zaak in overgenomen te hebben van Mej. de Wed. K. DE GRAAFF. Hopende my door netto en civiele bediening het vertrouwen waardig te maken, hetwelk myn voorgangster 9 jaren heeft mogen ondervinden. Met do moeste achting, Wed. G. SLUIS—ERADES. HoolgrK eïit 7. 9182 14 gevestigd te 's-Gravenhage. De DIRECTIE bericht, dat de Cou pons der Pandbrieven, verval lende 1 November 1000, betaal baar zyn gesteld ten kantore der Bank, Lange Houtstraat 10, en by de Leidsche Bankvereeniging H. F. O. GERLENGS, alhier. 9163 14 De Directie: J. HOOFT GRAAFLAND. J. A. VAN ERPERS ROIJAARDS. Donderdag 1 November eerste der vyf lezingen van Mr. BOISSEVAIN over: I 's avonds te 8 uren, in het Volkshuis. Kaarten voor de geheele Serie a f 2. dien avond aan het gebouw te verkrygen. 9178 10 VEREENIGING TOT BEVORDEP.i <3 U:\ OEN BOUW VAN WERKMANSWOftiO,1. GDI De Coupons der 3-pCts.-Ob:i,; vervallende 1 November 1900, v. betaalbaar ten kantore der landsclic Baiikverccntgicig, F. F. H. UEINTZ Co. Leiden, 31 October 1900. 9184 11 F Inwisselen van G'A-Genlstukken. Do DIRECTEUR der Stedelyko Gasfabriek maakt bekend, dat op iederen Werkdag, by voorkeur tusschen 9 en 13 uren v.m., S.j-Ccutstuk- ken knnnen worden ingewis seld aan het Kantoor der Gasfabriek in de Tweelingstraat en by den Magazynhouder van de Gasfabriek in de Pieterskerkkoorsteeg. 9162 13 9165 12 HEDEN ONTVANGEN: Nieuwe Appelgelei 35 CcnU per K.G. Alléén YerkrUgbaar b(j oiso is BE. MBIJBRAAN, Hoogewocrd 51. I CM Met deze maak: ik mijn geachte Chenteele bekend, 'tiat de Bier'oottelarlj „Be Brie Kruisen is van Pieterskerkgracht d, hoek Langebrug, naar Ok-I ®-\ 017G 20 ihj minzaam aanbevelend, UEd. dw. Dienaar, II. .T. Diï GKOOX.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3