Biykens een door den voorzitter van den mynwerkersbond afgekondigd besluit, is het werk in het Amerikaansche anthraciet- kolengebied weder hervat geworden. De staking onder de mijnwerkers in het bokken van Pas-de-Calais neemt steeds grootere afmetingen aan. In het noorden van Engeland hebben op verscheidene plaatsen ernstige ovorstroomingen plaats gehad, zoodat de spoorweglynen overstroomd zijn. In ver schillende plaatsen ia het verkeer met lokaal- treinen gestremd. De spoorwegverbinding met South-Shields is geheel verbroken. De hoofd- verkeers-straten der stad staan onder water. Te Sells, in Montgomery, Arkan sas, hebben vijanden van een Jeff Jones, naar het schijnt wegens een geschil over grondeigendom, hem, zyn vrouw en vier kinderen vermoord, door zijn woning in de lucht te doen vliegen, terwijl het gezin aan tafel zat. Men heeft slechts flarden en beende ren op groote afstanden teruggevonden. Te Parijs is een madame Du rand, 52 jaar oud, haar kat missende, overal gaan zoeken on eindelijk op het dak geklommen. In haar ontroering stapte zy op een lantaarn, stortte naar beneden en was dood. De oorlog tusschen Engeland en Transvaal. Heden kunnen wy voor de zooveelste maal zeggen, dat De Wet zyn vervolgers een teleur stelling bezorgd heeft, een teleurstelling nu te grooter, omdat do vyanden hem vlak op de hielen zaten en zelfs dachten hom geheel te hebben ingesloten, hom dus maar voor het nemen hadden. Edoch weer is „the flying Dutchman" hun door do lange grypvingers geglipt. Volgens het hier achterstaande telegram is De Wet den 25sten dezer erg door de troepen van generaal Barton geteisterd, waarna hy do Vaal weer trachtte over te steken en dus jaar den Vrystaat wilde. Hy heeft zyn doel jndanks de schier onoverkomeiyke bezwareD, volkomen bereikt. Lord Roberts zegt nl. in het telegram dat £em do overtocht over de Vaal was versperd, waarop hy voortdrong naar Lindeque, zooals de naam aanduidt een doorwaadbare plaats vroeger al meer genoemd, dat linea recta ongeveer 36 K.M. ten westen van Ver: eeniging ligt. Maar nu greep generaal Knox hem aan by Kensburgsdrift, zoodat de Boeren, niet tegen zooveel overmacht opgewassen, naar het zuid oosten trachtten te ontkomen. Ook daar stootten zy echter hun hoofd, nu op bereden troepen, door generaal Knox op hen afgezonden, en reeds houdt men dit lezende zyn hart vast, of weg is De Wet, de Vaalrivier overl Lord Roberts laat er nl. direct op volgen: De Boeren trokken toen in de richting van Parys. Parys nu ligt aan den anderen kant van de rivier in den Oranje-Vrystaat! Diep nomen wij nogmaals onzen hoed af voor dezen held. Duisternis en zware storm hadden aan do vervolging der Engelschen een oinde g6maakt, meldt de veldmaarschalk. Men kan zich de woede van Bobs vooratellen. Ook de twee kanonnen zullen wel niet meegevallen zyn; die hebben hun taak reeds zoo dikwyis met eere vervuld, dat de Boeren, practisch als ze zyn, het noodig zullen hebben geoordeeld, de oude door een paar nieuwe te vervanger.. Die namen zo by Hoopstad, een dag voordat ze de oude wegdeden. Eonige nadere telegrammen geven een beschryving van do onafgebroken gevechten, die generaal Hunter in den omtrok van Kroonstad heeft moeten leveren. De vyand maakte in enkele gevechten gebruik van pom-poms en Maxims. Men meldt, dat de Boeren voornemens zyn als wraak tegen het verbranden der hoeven door de Engelschen, alle gevangenen, die in hun handen vallen, dood te schieten. Mochten de Boeren inderdaad zulk een wanhopig besluit hebben genomen, dan zou dit zeker niet uit wraakneming zyn, daar voor hebben zy zich den geheelen oorlog te edel gedragen. Een veel aannemeiyker ver klaring voor zulk een besluit zou zyn, dat het den Boeren gebleken is, dat de losgelaten gevangenen, met of xonder hun wil, in stryd met don afgelegden eed, toch weer aan het vechten gaan. Daar zy geen gevangenen kun nen houden, rest hun nu niot veel meer, dan deze uiterste maatregel. Maar daarmede is nog niet gezegd, dat zy inderdaad daartoe zyn besloten. In de districten Bloemhof en Kroonstad moeten de generaals Hunter en Bruco Hamilton druk bezig geweest zyn. Op een marschnaar Reitzkuil zyn het 37ste en 58ste yeomanry en Rimington's verkenners aangevallen; gene raal Porter zond hun twee eskadrons lanciers te hulp, maar een tyd lang bleef de achter hoede der Engelschon afgesneden en ver- schoiden lanciers worden gedood en gewond. Een Vry8taat8ch burger zou aan generaal Hunter een geheime bergplaats van muni tie voor vyftienponders hebben aangewezen. De grootste byeenkomst van uitgewekenen van den Rand, sedert hun vlucht naar de Kaapkolonie, is Zaterdag te Kaapstad ge houden. Meer dan 4000 menschen waren aan wezig. De Transvaalsche vluchtelingen ver klaarden, dat hun geduld uitgeput was en zy thans terug willen. Er werd een brief voor- gelozon van Sir Alfred Milners secretaris, met de mededeoling, dat de Hooge Commissaris tot zyn spyt geen dag kon vaststellen voor hot vertrok van den eorsten trein, die de uitge- wekenon naar Johannesburg zou terugbrengen. De burgemeester van Kaapstad was tegen woordig en betuigde zyn leedwezen met de uitgowekonen, maar spoorde hen aan, nog wat geduld te oefenen. De vergadering verwierp echter een motie van dank aan den burgemeester en nam een motie aan, waarin werd geklaagd over de ontberingon, in het afgeloopen jaar verduurd, en op een betere behandeling van de zyde der regeering en van den Hoogen Commissaris aangedrongen werd. Voorts besloot de ver gadering, zich rechtstreeks tot de Koningin te wonden en daarom een telegram aan Victoria te zenden, „om hun onmiddellyken terugkeer te bewerken." Do vluchtelingen te Durban hebben ook al genoog van het wachten. Reeds zyn enkelen hunner van honger gestorven en leven velen in de diepste ellende. Ook zy willen, evenals hun lotgenooten to Kaapstad petitionneeren. Dat wordt dus een nieuwe Uitlanders- quaestie in Zuid-Afrika. Hot telegraafverkeer in Transvaal is zoo go- ducht in de war, dat de correspondent van de „Standard" te Pretoria zyn berichten naar Ladysmith moest laten brengen, om van daar te worden overgeseind, wat drie dagen ver traging veroorzaakte. Do te late aankomst van de „Aurania" blykt de schuld te zyn van het bestuur der EDgol8che admiraliteit, dat een telegram voor den gezagvoerder van dat stoomschip naar een haven op de Portugeesche kust had ge zonden, om zich niet te haasten, uit vrees, dat de vrywilligers vóór het offlcieele uur van ont vangst te Southampton zouden aankomen. Het gevolg daarvan was, dat de „Aurania" een zwaren storm in het Kanaal te verduren had en in plaats van Yrydagavond, Zaterdag ochtend om 8 uren te Southampton aankwam, te laat om de troepen nog tydig in Londen te kunnen doen zyn voor de feestelyke ont vangst, zoodat zy tot gisterochtend aan boord moesten biy ven, met het oog op de Zondags heiliging. Tydens de reis zyn nog 4 man aan typhus bezweken. De „Times" heeft uit Mafeking het volgende telegram ontvangen over het gevecht by Zeerust, waarvan lord Roberts den 26sten molding heeft gemaakt: Lord Methuen en generaal Douglas hebben Woensdag (24 Oct.) geiyktydig een aanval gedaan op de stelling der Boeren. Methuen trok uit het oosten op, by Buffelshoek, en generaal Douglas uit het westen, by Zeerust. Terzelfdertyd trachtte lord Erroll den terug tocht der Boeren naar Marico af te snyden. De vereenigde legermacht opende een hevig geschutvuur op de Boeren, die afgetrokken in oosteiyke richting en daarby langs de afdeeling van lord Erroll kwamen. De woudloopers en de ruitery van kolonel Paget vielen de Boeren aan en namen er 25 kry gage van genen, terwyi zy 25 wagens buitmaakten. Daaren boven hadden de Boeren 20 dooden en 9 ge wonden. Het verlies der Engelschen was één doode en zes gewonden. De afdeeling kolonialen, die by Hoopstad met zooveel succes door de Boeren bestookt werd, is tweemaal aangevallen. Den eersten keer tusschen Wegdraai en Hoopstad, den twseden koer vlak by Hoopstad. By den eorsten aanval werden de Boeren (zegt de be richtgever) met verlies afgeslagen, maar dicht by Hoopstad kwamen zy, zeer versterkt, uit het kreupelhout te voorschyn en omsingelden langzamerhand de Engelschen. De paarden gingen op hoL Kort voor het invallen van de duisternis kwamen yeomen de Kapenaars te hulp en de Boeren werden in toom gehouden. Het gevecht had twee uren geduurd; het konvooi werd behouden binnen Hoopstad ge bracht. By de plechtige inlyving van de Zuid-Afrl- kaansche Republiek was Schotland vertegen woordigd door een detachement Royal Scots Fusiliers", het regiment, dat in 1881 te Pre toria was, toen daar de Britsche vlag werd neergehaald en de vierkleur geheschen. Sir Alfred Milner heeft Johannesburg tot zyn zomer-residentie verheveD. Hy gaat nog drie weken naar Kaapstad, voordat hy het bestuur over de ingelyfdo republieken aan vaardt. Aan de reeds geseinde rapporten van lord Roberts, die thans in de Engelsche bladen zyn opgenomen, zyn nog de volgende bijzonder heden ontleend: Gonoraal Kitchener deed den aanval op het Boerenlager by Krugerspoat, toen hy hoorde, dat de vyand zich daar concentreerde. Daar hy met het lager slechts vier Boeren nam, is zyn tocht vrywel mislukt. Het garnizoen van Philippolis, dat door de Boeren werd ingesloten, verloor by dit zaakje drie gesneuvelden en elf gewonden. Het „garnizoen" was, met de bewoners en de overheden in begrepen, dertig man sterk. Toen generaal Barton den 25sten October de troepen van De Wet „naar alle richtingen uiteensloeg", verloor hy daarby aan gewonden 3 officieren en 26 man, waarvan twee offi cieren ernstig. Nu de Britsche troepen aan De Wet twee kanonnen hebben ontnomen, hem tweemaal den aftocht hebben belet en ten slotte hebben laten wegtrekken in de richting van Parys (ten zuiden van de Vaalrivier, ten noordwesten van Heilbron) verloren zy geen man. Dat pleit niet erg voor de juistheid der byzonderhoden in lord Roberts' laatste bericht, merkt het „HbL" op. De verliezen der Boeren by Frederikstad waren, volgens een bericht uit Kaapstad, zwaarder dan eerst gemeld werd net als Barton's verliezen. Er werden nog „een paar" (hoeveel?) Boerenlyken gevonden en er zyn dertig gekwetsten in het hospitaal. Tegen het eind van het gevecht werden de bajonetten gebruikt. De aanval op Waschbank-station by La dysmith geschiedde door veertig tot tachiig Boeren, meest Swaziland-politie en Natalscho rebellen, onder aanvoering van een Russisch officier. Zy namen een goederen-trein en maakten elf remonte-paarden buit. Vervolgens vernielden zy het station en bliezen de lyn op verschillende plaatsen op. Zy trokken over het Biggarsgeborgte af. Aan den aanval op Waschbank hebben vol gens een bericht uit Durban ook Natalsche rebellen deelgenomen. Donderdag waren zy te Wkoetoe in Zoeloeland, zy sneden vervolgens de telegraaf door by Vantsdrift, reden naar Beith en toen naar Waschbank, onderweg de telegraaf vernielende. Te Waschbank kwamen zy Vrydagnacht, zy hielden een goederentrein aan, verbrandden het station en beschadigdon den spoorweg. Zy lieten echter den trein en de bruggen ongeschonden en reden weg m noordeiyke richting. Uit Cradock werd Zaterdag geseind, dat men erg ongerust was in de streek ton oosten van den spoorweg tusschen het station Oranje- rivior en Kimberley. De rechter Herzog scheen daar de aanvoerder te zUn van de Boeren, die overal rondgingen en alles opcomman deerden. Prins Christiaan Victor van Sleeswyk Holstein, wiens overlyden wordt gemeld, was een kleinzoon van koningin Victoria. Hff was de oudste zoon van Victoria's dochter Helena, die den 25sten Mei 1846 geboren werd en den öden Juli 1860 huwde met prins Christiaan van SleeswykHolstein. Prins Christiaan Victor was den 14den April 1867 te Windsor geboren en was kapitein by de King's Royal Rifles. Niot dan met moeite had hy in het begin van den oorlog verlof gekregen om naar Zuid-Afrika te gaan, waar hy was ingedeeld by lord Roberts' staf". Eerst woonde de prins ia Natal do krygs- verrichtingen van Buller's leger by. Met Warren's legerafdeeling was hy naar de Spionkoppen getrokken, en vóór het beslis sende gevecht van 24 Januari is hy getuige (werkdadig?) geweest van de gevechten aan de Tugela. Correspondenten hebben hem toen geprezen om zyn koelbloedigheid. Kipling maakte in zyn „Absent Minded Beggar" een toespeling op prins Christiaan Victor, kryg8man van koninkiyken bloede. Eenige dagen geleden kwam het bericht, dat hy te Pretoria ziek lag. Hy is er nu ge vallen als een prooi van den grootsten vyand van bet machtige Engelsche leger, de geduchten. typhus, die reeds zooveel slachtoffers in het leger heeft gemaakt. Aankomst Kruger. Het Transvaalsch agentschap te Brussel meldt, dat president Kruger 11 of 12 November met de „Gelderland" te Marseille wordt ver wacht, waar hy zal afstappen in het Hotel de Noailles en verscheidene deputatiön ont vangen. Van daar reist hy terstond door naar Den Haag, zonder te Parys af te stappen. De Pary6che correspondent van het „H. Dgbl." seint echter: President Kruger wordt den 14den November te Marseille verwacht. Na eenigen tyd aldaar rust te hebben genomen, zal de President naar Parys ver trekken en zyn intrek nemen in Hotel Scribe. Voor zffn vertrek naar Europa seinde presi dent Kruger uit Lorengo-Marquez aan zyn echtgenoote „God zegen je. Vertrouw op Hom. Hy bestuurt 't al. Psalm 91." Volgens te 's-Gravenhage ontvangen bericht bevindt de Zuid-Afr. deputatie zich met de meergemelde Transvaalsche ambtenaren te Milaan en zal zy nog verschillende steden bezoeken. Het plan, is dat de heeren, als zy zich te 's-Gravenhage hebben vereenigd, eerst presi dent Kruger zullen te gemoet reizen na ontvangst van het bericht, dat deze te Port- Said is aangekomen. BUITENLAND. DuitschlanfL Sedert weken is do oude bisschopsstad Hil- desheim versierd. Men wacht ook daar een keizerbezoek, dat ook uitgesteld werd wegens den toestand van keizerin Friedrich. De stad heeft voor Wilhelm I een gedenk- teeken opgericht, en dit zal Woensdag onthuld worden. Het is een van de keizer-monumen- ten in grooten styi. De keizer is voorgesteld zittend te paard in een garde-du-corps-uniform, met de linkerhand de teugels van het paard vasthoudend, den mantel om de schouders geslagen. Naar vernomen wordt, zal de werkeiyke geheime raad van legatie von Mühlberg waar8chyniyk tot onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken worden benoemd als opvolger van Richthofen. De bekende Duitsche oogheelkundige prof. Schweigger is gisteren 70 jaar geworden. In 1871 volgde hy prof. Gr&fe op aan dehooge- school te Berlyn en heeft zelf korten tyd ge leden zyn ambt neergelegd. België. Sipido is, geiyk gemeld, te Blllaucourt by Parys gearresteerd, voor welk doel een Belgisch commissaris van politie met een agent zich daarheen had begeven. Do vluchteling bood geen tegenstand. Men zegt, dat een dolk in zyn bezit gevonden werd. Hy is naar Brussel overgebracht. De „Messager de Bruxelles" deelt mee, dat Sipido to Parys betrekkingen met anarchisten heeft aangeknoopt. Tydens het internationaal socialistencongres had hy aan verscheiden demonstraties deelgenomen. Men had hom te Parys voor een anarchist van de daad gehouden en daarom zou de Fransche regoering wegens zyn gedrag in zyn uitlove- ring toegestemd hebben. Zaterdagmiddag is Sipido naar het verbetoringsgestieht St.-Hubert overgebracht, waar hy overeenkomstig de be slissing van den minister van justitie tot aan zyn meerderjarigheid zal blyven. Italië. By werken aan de tunnel onder het Qui rinaal zyn te Rome overblyfselen van de Quirianustunnel gevonden met een prachti- gen mozaïekvloer, een kostbaren marmoren fries en goed bewaard gebleven beelden. Esnige der voorwerpen heeft hy verkocht by den antiquair Spyer in de Papostraat voor f 10; andere voorwerpen heeft hy thuis te pronk gezet. De Bruin kwam sedert geruimen tyd by den bestolene, den heer Raedt van Oldebarne- veld, in huis voor het verrichten van allerlei werkzaamheden, voornamelyk aan deuren, waarvan het slot moest worden openge3token of die van nieuwe grendels moesten voorzien worden. Maar dat ging altyd in tegenwoor digheid van don heer Raedt of van familieleden. De kamers bevatten stapels schilderyen, die langs de wanden stonden. Ook stond het vol met schilderyen op de bovengang, even eens langs de wanden. De huisknecht heeft hem er nooit over ge sproken, dat hy schilderyen verkocht aan antiquairs, De Bruin heeft daarvan vol gens zyn zeggen ook nooit iets bemerkt. Wel was de huisknecht, als De Bruin op karwei was, altyd gul met het tracteeren op een borrel. Die huisknecht is daar reeds 12'/, jaar in dienst. De Bruin, die negen dagen in preventieve hechtenis heeft doorgebracht, is, onmiddeliyk na zyn ontslag, weder in dienst genomen door zyn patroon. Telegrammou. 16 Oe Haagsche schilderijen-diefstal. De smid De Bruin, een der verdachten m den bekenden schildoryen-diefstal, is daarom uit de voorloopige hechtenis ontslagen, omdat gebleken moet zyn, dat hy in de eigeniyke ontvreemding en verkoop der schilderyen geen enkele maal de hand hoeft gehad. Hy heeft zich, geiyk hy volledig erkend heeft, enkel schuldig gemaakt aan het mede- nemen van tyd tot tyd van enkele kleinig heden, die hy zonder groote waarde veronder stelde, omdat zy overal slingerden, tot zelfs op den vloer van de tuin-veranda. Het waren eenige paneeltjes zonder lyst, een ouderwetsch pistool, eenige medaillons en eenige porseleinen figuurtjes, die als het ware voor den vinder lagen. Als hy zoo eens iets vond liggen en hy zeide tot den huisknecht, dat hy die dingetjes wel zou willen hebben, omdat het zonde was, dat ze daar zoo zwierven, dan zeide de knecht, cUrifM die dipgea gerust kou. jjie$nemea« LONDEN, 29 October. (R. 0.) Lord Roberts seint heden uit Pretoria: Na het zwaar te verantwoorden te hebben gehad tegen generaal Barton op den 25sten, by Frederikstad, poogde De Wet de Vaalrivier weer over te steken, maar trok, toen hy den overtocht versperd vond, door naar Lindeque. Generaal Knox trad hem in den weg by Bonsburgdrift. De Boeren trachtten te ontsnappen naar het zuidoosten, maar de Engelsche bereden troepen, die generaal Knox had uitgezonden, waren hun te vlug af. De Boeren trokken daarop af in de richting van Parys. Zy leden gevoelige verliezen en lieten twee kanonnen en drie wagens in Knox' handen achter. De duisternis en een zware storm maakten een eind aan de vervolging. De Engelschen leden geen verliezen. LONDEN, 29 Oct. (R. OPrins Christiaan Victor van Sleeswyk-Holstein (kleinzoon van koningin Victoria en een volle neef van den keizer van Dultschland) is te Pretoria aan typhus overleden. LONDEN, 29 October. (R. 0.) De tocht van de uit Zuid-Afrika teruggekeerde vrywilligers van de City door de stad was een zegetocht. Er was een ontzagiyk groote menigte op de been. De menschen verbraken het cordon van de vrijwilligers langs den weg en maakten, dat de Zuid-Afrikaansche vrywilligers niet verder konden. Er gebeurden veel ongelukken, waaronder hoogst ernstige. 1 Op uitdrukkelyken wensch van do konink lijke familie was hot bericht van den dood van prins Christiaan Victor stil gehouden, opdat het geen schaduw zou werpen op de feestelykheden. LONDEN, 30 Oct. (R. O.) By de Parlements verkiezing voor de Orkney- en Shetlandsche eilandon werd de unionist Wason gekozen met 2057 stemmen. De liberale tegencandidaat Lyell, die tot nu toe de eilanden in het Parlement vertegen woordigde, verkreeg 2017 stemmen. De verkiezingen zyn hiermede afgeloopen. CARACAS, 29 October. (R. O.) Alhier heeft in den morgen oen verschrikkeiyke aardbeving gewoed, waardoor aanzienlijke schade werd veroorzaakt. Men betreurt het verlies van dertig menschen- lovenB, terwyi een zeer groot aantal personen gewond werd. De president der Republiek (generaal Castro) sprong uit een raam der tweede verdieping van het regeeringsgebouw en brak een zyner boenen. De openbare gebouwen zyn gesloten. (Ticeede Telegram). Door de verschrik kelijke aardbeving zyn vyf en twintig per sonen gedood en zeer velen gekwetet. [Caracas is do hoofdstad der Zuid-Ameri kaansche republiek Venezuela. Het wasvoor- heen ook de hoofdstad der provincie Caracas, ten Oosten van de provincie Carabobo aan de Antillische Zee gelegen en thans by de aan grenzende provinciën ingedeeld. De hoofdstad Caracas ligt in een verrukkeiyk schoon dal, aan den voet van de Silla, die 2700 M. hoog is, en 11 K.M. ten Zuiden van de zeehaven La Guayra, waarmede de stad sedert 1883 door een spoorweg verbonden is. Caracas neemt snel in bevolking toe. Nadat door do aardbeving van 26 Maart 1812, waarby 12,000 menschen omkwamen, het aantal inwoners tot 20,000 gedaald was, is het gaandeweg gestegen tot ver over de 70,000. Kr is een schoon wandelpark, de Plaza Bolivar, met een prachtig monument van Bob var den Bevryder. Verder vindt men er hot Congresgebouw en alle centrale regeeringsgebouwen, een univer siteit met 27 hoogleeraren en 800 studenten, een groote kathedraalkerk, die de vorige aard beving heeft getrotseerd, veel kerken, kloos ters en allerlei inrichtingen voor onderwys. De inwoners dry ven een belangryken uitvoer handel in cacao, tabak, katoon, kinabast, indigo, verfhout en huiden.] NIEUW-YORK, 29 October. (R. O.) De in gebreke gebleven kassier van de Eorste Nationale Bank van Nieuw-York is te Boston gevangengenomen. [Naar men weet, had hy genoomde instelling voor 700,000 dollars be stolen.] ICABEMILxNIEC W3. Leiden. By beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is dr. E. von Everdingen Jr., assistent aan de Ryks-universi teit alhier, tot wederopzegging, toegelaten als privaat-docent in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Ryks-universiteit voor noemd, om onderwys te geven in de natuur kunde. LEIDEN, 30 October. Thermomoterstandgisteravond om 8 urea 10.5° C. 50.9° Fahr. helt, hodonniorgen om 8 uren 9.6*' C. 49.l-" F., 's middags om 12 uren 12° C. 62.6° F., 's namiddag» om 4 uren 12° C. 53.6° F. De Hollandsche mail wordt hedenavond alhier verwacht. Naar men zegt, zal de vorslelyke familie November haar verblfff weder te 's-Graven hage vestigen. Te Nyraegen is hedenmorgen overleden prof. J. M. Telders, directeur van de Polytech nische School te Delft. De generaal-majoor jhr. H. Laman Trip, adjudant in buitengewonen dien3t van Hare Majesteit de Koningin, commandant der 1ste divisie infanterie, deed hedenmorgen, verge zeld van zyn adjudant, een onderzoek naar de geoefendheid der miliciens lichting 1900 van het 2de en 4de bataljon van het 4de regiment infanterie alhier. De tot gouvernour dor Koninklyke Mili- taire Academie benoemde luitenant-kolonel H. A. Sabron, van het 4de reg. infanterie alhier, zal morgen, 31 dezer, zyn nieuwe functie aanvaarden en zich op dien datum naar Breda begeven. Zendelingen I» China. In „De Maasbode" is opgenomen een schry ven omtrent den toestand dor Franciscaner Mj3sie in Zuid-Shansi. Daaruit blykt, dat de Hollandsche missionarissen, met mgr. Hofman aan hot Jipofd, half Augustus nog ongedeerd na velen hunner selfe, betrekkelijkyeffig-jxacep* Abbenes (Haarlemmermeer). Woensdag 31 October, 's avonds te zes uren, hoopt de heer B. Plokhooi, gouv.-onderwyzer, in de kerk te Abbenes te spreken over zyn ondervindingen, gedurende negen maanden opgedaan in den jongsten oorlog tusschen Engeland en Transvaal. Naby het stoomgemaal „De Leeghwater" zonk gistermiddag wegens den sterken golf slag op de Ringvaart een schuit (bok), belast met hout en pannen van R., te S. Persoonlyke ongelukken kwamen niet voorj Marktborlch ten. Rotterdam, 30 Oct. Vee. Aanvoer 54 Paarden, Veulens, 1 Ezel, 2028 magere Runderen, 700 f vette Runderen, 547 vette en graakalvereu, 98 nuchtero Kalveren, Schapen of Lammeren, Varken, 267 Biggen, 10 Bokken of Geiten. Men noteert: Vette Runderon 1ste qual. 60 a 2de qual. 56 a 3de qual. 52 a cents, Ossen late qual 62 a 2de quaL 58 a 8de quaL 54 a cents. Stieren late qual. 60 a 2de qual. 40 a 8de qual. a cents. Kalveren lsto qual. 85 a 2de qual. 76 a 60 cents, alles por KG. Handel zeer traag. Melkkoeien f 260 a f 170, Kalfkoeien f 230 a f 180, Stieren f 210 a f 80, Pinken f 85 a f 50, Graskalveren f 66 a f 30, Vaarzen f 120 a f75. Paarden f 160 a f46. Handel vlug en zeer goed. Boter. Aanvoer: 70/8 en 51/16 ton on 606 stukken van 7i kilo. De prijzen waren als volgt: j lste qual. f 66, 2de qual. f 62 en 3de qual. f 48.1 Voor stukken van kilo werd 70 aG6 ct«. betaald.'' Bodegraven, 30 Oct. Kaas. Aangov. 183 wagens, j te zamen 10218 stuks, wegende 44955 KG,- Prijs lste soort Goudsche f 30.— a f zwaardere f a f 2de soort f 24.50 a f 26. Dorbykaas, prijs lste soort f 28.a f2de soort f25.60 af—. Edammer Kaas, pr\js lste aoort f 31.26 a f 2de soort f 26.a f 27.25. wagens Leidscbe Kaas, fa fhot schippond. Handel vlug. hchiedam, 29 October. Noteering van de Beurs* commissie. Moutwijn f 10.60 per HL. Zonder fust j en zonder belasting. Spoeling f 1.90. Noteering van de Makelaars. Moutwijn f 11. Jenever f 16.idem Amsterd. proef 16.50. Noteering van den Distillatoursbond. Moutwijn f 11.Jenever f 16.Arnst Proef f 16.60. Amsterdam, 29 Ootober, Op do veemarkt waren aangevoerd 236 runderen, van welke de prijzen waren: vette koeien lste qual. 60 a 06 c., 2de qual. 66 a c., 3de quaL 60 c. per kilo; 180 melk- en kalfkoeien f210 a f 240; 43 nuchtere kalveren f9 a f 11, 8 graakalvereu af 6 schapen f a 655 vette varkvna, 40 a 43 c. por küo. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Per telegraaf.) De Tweede Kamer heeft heden de Kios-f wetwyzigmg zonder stemming aangenomen met bedreiging van verlies van Kiesrocht- aansprakon by valute aangifte voor personeele en gemeentebelasting. De Kamer besloot tot 14 November recea'1- te nomen en dan te behandelen eonige' Koloniale wetten en de Indische begrooting.'* De heer Schaepman had voorgesteld tofc 20 November uiteen te gaan. By het aangenomen wetje tot vergoeding van pry zen Yan verloren Staatsloterij lotenJ stelde de heer Dc Waal Male/ijl voer, dat; de Kamer do wenschelykhoid van aischalffug der Staatslotcry ultspreko, welko motie later zal worden behandeld. Het ontworp tot vergoeding var. prijzen van i verloren loten werd aangenomen mot 56; tegon 18 stemmen, dat tot onteigening voor «Jen locaalspooi weg AmsterdamHaarlom werd verdaagd. Goedgekeurd werd de regeling aangaande don voor pensioen geldigon diensttyd van de' bemanning van het pantser dek6c-hip „Fries- land"* Do Kamer is op reces. ADYEETEHTIEK. De Heer en Movrouw SCHP.EU- DERSHagkn geven konnis van de geboorte eener l>oe£tter. 9131 4 Dordrecht, 28 October 1900. Voorspoedig bevallen van een Zoon M. E. PILANEN MfciJKK. (Rapenburg 120.) 9126 4 Eenige lomn ingeving. Bevallen van eon welgeschapen Zo ou 9129 4 Y. TORENBEEK-VAUTS. Voorschoten, 29 Oct. 1900. Door Gods goedheid zeer voorspoe dig bevallen van een Linken Zo on, 9146 6 C. BIJLEVELD - Bkaajt. Leiden, 30 October 1900. (Hoogl.Kerkgracht 1.) Eenige kennisgeving. Heden overleed te 's-Gravenhago, na een gevaarlyke op oratio, onze Echtgenoot, Vader on Grootvader ARIE VAN NOOD, in den ouderdom van 68 jaren. 9122 9 Uit aller naam, Wed. A. VAN NOOD-Ho- c. Leiden, 30 October 1900. j PYmiit at ionf-ppin

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3