Prins Gemaal C. H. VAN DER DRIFT, Dsn 31 PMmrtsimrs, TWEEDE MEID. TWEEDE MEID, Briefkaarten PORTRET Kooyker's Boekhandel. Fotografie „Studio", trettsi a L-. 1 a/1.-. VEBXiOVXNCt. De HELIOGRAVURE voorstellende H. M. dé Koningin Z. H. Hertog Hendrik v. Mecklemhurg-Scliweiin, A. J. BINNENDIJK Jr., Botermarkt tt. ADYEBTENTIEN. Gevraagd, Weder voorbanden: Landbouw en Nijverheid. Langegracbt 150, Lessen te geven, Even buiten de grens der stad houden, waarvan het Maandag de eerste dag was, kon men zich bezighouden, om het talrijke rundvee, -dat in den polder liep, naar veiliger wellanden over te brengen. Een koe, toebehoorende aan een landbouwer uit Laren, vond men verdronken in een sloot. Wel jammer mag het genoemd worden, dat de weersgesteldheid het weiden in den polder onmogelijk maakt; want gras is er nog in overvloed. Voor de landbouwers uit Eemnes is deze toestand minder ongunstig, daar zty groote weidriesten achter hun huizen bezit ten, die overvloedig van gras zyn voorzien, zoodat men in de vaste meening verkeert, dat het vee niet alles vóór het op stal zetten, zal kunnen afweiden. Zelden had men hier zoo'n overvloed van gras en hooi. Het meeste overtollige hooi is reeds tegen vrij hoogen prijs van de hand gezet, iets wat doet ver onderstellen, dat de toestand in andere ge meenten lang zoo gunstig niet is als hier. Ook de rapen en knollen staan weelderig te veld, en een goede oogst is daarvan te ver wachten. Een naamgenoot van Kruger.- Den lOden October j.l. den verjaardag van President Kruger werdds. Dijkstra, predikant by de Gereformeerde Gemeente te Joure (Fr.), verblijd met de geboorte van een zoon, dien hij ten gemeentehuize heeft laten inschrijven als „Stephanus Johannes Paulus", de doop namen van Kruger. Te Renkum heeft de heer S. J. W. Van Wamel aangifte gedaan van de geboorte van zijn 26ste kind. Te Venraai is de molenaarszoon Goosens, bij het op wind zetten van de wiekon, van den molen gevallen, met het noodlottig gevolg, dat hij op de plaats dood bleef. Te Nieuw-Sclieemda is een tweo- jarig zoontje van den timmerman J. Smith met het achterhoofd tusschen do raderen van len in beweging zijnd voertuig geraakt, met het gevolg, dat het kind onmiddellijk dood was. Do Norddeutsche Lloyd en twaalf buitenlandsche scheepvaart-maatschappijen hebben van Maandag af, ten gevolge der hoogere kolenprijzen, de passagiers-tarieven naar en van China, Indiö, Japan, Australië en New-Zeeland met 10 pCt verhoogd. Naar de „New-York Herald" in de Parijsche editie mededeelt, heeft de Ameri- kaansche fabrikant William Zieglor voor oen den volgenden zomer op touw te zetten Noord- pool-expeditie een millioen dollars geschonken. Aan de spits dezer expeditie zal de ontdekkings reiziger Evelyn B. Baldwin staan. Tweede Kamer, Zitting van heden. (Per telegraaf.) Alle ministers zijn aanwezig. Voorlezing wordt gedaan van een ingeko men Koninklijke Boodschap, houdende mode- deeling van de verloving van H. M. de Koningin met Z. H. Hertog Hendrik van Mecklemburg- Schwerin. De Voorzitter zegt daarna het volgende: „De Kamer zal inderdaad van deze Konink lijke Boodschap met de grootste belangstel ling kennis hebben genomen. „Ik stel voor, mij te machtigen om aan Hare Majesteit de Koningin den golukwensch en den eerbiedigen dank van de Kamer over te brengen voor de mededeeling van Haror Majesteits verloving; een gebeurtenis, voor het Vorstenhuis en het Vaderland van zoo uitnemend gewicht en van zoo heuglijke beteekenis." Deze machtiging wordt verleend. 's Voorzitters woorden werden door de Aanwezigen staande aangehoord. Ongovallenwet. Bij hot voortgezet debat over de Ongevallen wet werd verworpen art. 61 met 42 tegen 35 stemmen. De heeren Pijnappel en Lokman hadden dit artikel bestreden omdat zij er bezwaar tegen hadden dat de premie een be voorrechte schuld vormt op alle de roerende en onroerende goederen van den werkgever, boven pand- en hypotheek- on alle bevoor rechte schulden. Bij het verder debat lichtte de heer Lokman ztJn amendement toe, waarvan de bedoeling ls om gedurende den observatietjjd van zes weken, de werkgevers in de gelegenheid te stellen zelf voor hunne getroffen werklieden te zorgen. De Minister van Waterstaat bestreed ten sterkste het amendement, waardoor de ge legenheid wordt opengesteld, om tegen den wil van den getroffen werkman te beschikken over de rente, waarop hem bij de wet rechten worden toegekend. Het amendement doet daardoor afbreuk aan de verhoading van den werkman tot de Rijksbank. Ten aanzien van deze principieele quaestie (want het geldt niet het geven van meer of minder) kan de Minister geen concessies doen. Ook de Commissie van Rapporteurs bestreed éónparig het amendement, dat daarop door den heer Lokman werd ingetrokken. ACADEMIENIBUWS. Leiden. Heden is alhier bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer G. Rebel, geboren te O ver-Langbroek, na het verdedigen van „Stellingen." Offloieele Konuisgeviug, De Burgemeester der gemeente LeideD, Gelet op art. 8 van het Koninklijk besluit van den Ssten Mei 1897, ter uitvoering van de artt. 51, 54, 55, 68, 69, 72, 81, 91, 96 en 132 der Kies wet, ten opzichte van de verkiezingen van leden der Provinciale Staten en van den Gemeenteraad; Brengt ter algemeene kennis, dat de verkiezing (candidaat8telling) van één lid van den Gemeente raad in het tweede kiesdistrict, bevattende de wijken II, V, IX en Xil en de stemdistricten II, V en VIII, ter vervulling van de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Dr. D. E. SIEGEN BEEK VAN HE J KELOM, ingevolge art. 9 der Gemeentewet door Burgemeester en Wethou ders is bepaald op Dinsdag '2 7 November a. s. en dat de stemming, zoo die noodig mocht blijken, zal plaats hebben op Dinsdag 4 De cember en de eventueele herstemming op Dinsdag 11 Üecembor d. a. v. Op den dag der verkiezing (27 November) kun nen bij den Burgemeester ten Raadbuize van des voormiddag3 negen uren tot des namiddags vier uren opgaven van candidaten worden ingeleverd. Deze opgaven moeten inhouden de namen, de voornamen en de woonplaatsen van de candidaten en onderteekend zijn door ten minste 81 kiezers, bevoegd tot deelneming aan de verkiezing, waar voor de inlevering geschiedt. De inlevering der opgaven moet persoonlgk geschieden door een of meer personen, die deze hebben onderteekend, terwijl de tot invulling bestemde formulieren, van deze opgaven kosteloos ter Secretarie zijn verkrijgbaar gesteld tot en met den dag der ver kiezing. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 17 Oct. 1900. F. WAS. Alarlitburiohteu. Amsterdam, 16 October. Ter veemarkt waren beden aangevoerd: 151 vetto kalveren; lsto quali- teit f 0.9U, 2de qual. f 0.7ó, 8de qual. f 0.7U; 32 Nuchtere kalveren f 9 ii f 11; Schapen a Lammeren fa 478 vette varkens ƒ0.40 h 0.44 per K.G. Schiedam, 16 October. Noteering van de Bears- comimseie. Moutwyn ƒ10.50 per llL. Zonder fust en zonder belasting. Spoeling 0.90. Noteermg van de Makelaars. Moutwijn 11. Jenever 15.idem Amstord. pro©: 16.50. Noteering van den Diatillateursbond. Muutwgn ƒ11.Jenever lö.Amst. Prooi ƒ16.60. UEIBUX, 17 October. De koninklijke vorlovings-proclamatie werd hedenmorgen aan de pui van het Raad huis alhier aangeplakt. Yan particuliere woningen en openbare ge bouwen (ook van do Korenbeurs) is de vador- landsche driekleur ontplooid, hier en daar ook met oranje-wimpel. D03 middags te 12 uren werd op het Schuttersveld door de troepen uit dit garnizoen, onder commando van don luitenant-kolonel Sabron, van het 4de regiment infanterie, een groote parad© gehouden. Nadat de troepen op het veld in oen vier kant waren opgesteld, werd door den kolonel Duycker, namens den minister van oorlog daartoe gemachtigd door Hare Majesteit, van de voor de geheele natie en dus ook voor het leger zoo heugiyke gebeurtenis kennis gegeven. Op uitnoodiging van den kolonel werd, na het bekendmaken dier opdracht, een driewerf „leve de Koningin" aangeheven, waarna het overige gedeelte dier parade volgde, waaraan ook werd deelgenomen door de jongens der Kweekschool -voor Zeevaart alhier en welke tevens werd bijgewoond door commandant en officieren der dd. schuttert). Men meldt ons heden uit 's-Gravenhage Van de openbare gebouwen, de woningen der vreemde gezanten en uit veel particuliere woningen in de Residentie wapperde heden morgen de vlag, in verband met de proclamatie der Koningin. Reeds gisteravond, kort nadat zy bekend word, staken veel ingezetenen de vlag uit. Het was gisteren buitengewoon druk aan het telegraafkantoor met het aanbieden van telegrammen voor binnen- en buitenland. In twee gereed liggende boeken in het paleis in het Noordeinde hebben de autori teiten en zeer veel particulieren hun geluk- wenschen aan HH. MM. de Koninginnen gebracht met de verloving van Koningin Wilhelmina. Hr. Ms. schepen waren heden ter eere van de verloving gevlagd en gepavoiseerd. In den voormiddag word groote parade gehouden, na afloop waarvan de equipage door den commandant werd toegesproken. Daarna werd nadat de commandant, wuivende met den steek geroepen had „Leve de Koningin" een driewerf hoezee! geroepen. Yan het commandementsschip werden des daags saluutschoten gegeven, de overige schepen salueerden op den middag met schoten. De eerste of oudste officier op allo schepen, staande aan het hoofd van den état-major, bood aan den commandant de gelukwenschen aan en zoover de gelegenheid dit toeliet, ver voegden de commandanten zich tot datzelfde doel gezamenlijk by den commandant der zeemacht of by den oudsten commandant ter plaatse. Uit Apeldoorn boricht men nog van gisteravond „Heden zjjn aangekomen ten paleize de grootmeesteres en de Ministers van Financiën, Binnenlandscbe en Buitenlandsche Zaken. Er is heden galadiner ten hove." De verkooping van schilderijen, teeke- ningen, enz. door de werkende leden van het schilderkundig genootschap „Pulchri Studio" ten bate van het nieuwe genootschapsgebouw in het Yoorhout te 's-Gravenhage bijeenge bracht, heeft opgebracht f 41,547; ongeveer 10,000 boven de raming. Hot stoomschip „Admiral" (uitreis) arri veerde 15 Oct. te Delagoabaai; de „Bogar" arriveerde 16 Oct. van Java te Delaware; de „Bundesrath" (thuisreis) arriveerde 16 Oct. to Marseille; de „Koning Willem I", van Amsterdam naai* Batavia, vertrok 16 Oct. van Suez; de „Lombok", van Batavia naar Amster dam, vertrok 16 Oct. van Port-Said; de „Oengaran" arriveerde 17 Oct. van Java te Rotterdam; de „Prinses Sophie", van Amster dam naar Batavia, vertrok 17 Oct. van South ampton; de „Zingara," (Holland-Amerika-lijn), van Amsterdam naar Newport-News, passeerde 17 Oct. Dover. Tolegrammon, Generaal Kelly Kenny bericht, dat luitenant Malcolm met een klein detachement politie b(j Wepener de Boeren uit de nabuurschap aanviel. Zeven Boeren werden gedood en twee krijgsgevangen gemaakt. De Engelschen hadden geen verliezen. Kapitein Pinecassin ontmoette -de Boeren op 14 October bij Ventersburg, Road-station, en dreef hen terug, toen hij de mededeeling ontving, dat een andere afdeeling Boeren zijn terugtochtslijn bedreigde. By het terugtrekken waarbij hfJ van dicht by beschoten werd, zijn één luitenant en twee minderen gedood. Generaal Barton meldt van Welverdiend dat kleine afdeelingen Boeren in de nabijheid zijn, die zooveel kwaad uitvoeren als zij maar kunnen. Hy ontmoette er eenige op 14 dezer en doodde er verscheidene van, terwijl hy veel ammunitie buit maakte. Teunis Botha, een broeder van den com mandant-generaal heeft zich by Ventersburg overgegeven. LORENgO-MARQUEZ, 17 October. (R. O.) President Kruger's vertrok ia tot Zaterdag uitgesteld. Hy gaat naar Marseille. PRETORIA, 16 October. RO.) Gedurende de paar laatste dagen is er storing op de tolegraafly'nen naar het zuiden en het oosten. De Boeren, die tot nu toe over het alge meen de tolegraafiynen ongeschonden lieten, telkens wanneer zy de spoorlynen vernielden, zijn nu begonnen de telegraafdraden door te SDyden. LONDEN, 17 October. (R. 0.) Lord Roberts seint uit Pretoria van 1G October: LONDEN, 16 Oct. (R. O.) De verkiezingen, uitgezonderd die op de Orkney-eilanden, zijn geëindigd. Gekozen zyn 332 conservatieven, 69 liberaal-unionisten, 186 liberalen en werk lieden-vertegenwoordigers, benevens 82 Iersche nationalisten. De meerderheid der regeering bedraagt 132 stemmen. LONDEN, 16 Oct. (R. O.) Officieel wordt medegedeeld, dat het ziektegeval in Londen East, dat in sommige opzichten aan pest deed denken, by bacteriologisch onderzoek geen pest bleek te zyn. CHRISTIANIA, 10 Oct. (R. O.) De be noeming van don kroonprins tot regent tydens de ziekte van den koning wordt waarschyn- ïyk geacht. Men verwacht, dat de kroonprins als regent den Storthing zal openen. PARIJS, 16 Oct. (R. O.) In den minister raad deelde minister Delcassé mede, dat alle mogendheden de Fransche nota hebben aan genomen als den grondslag van de onder handelingen met China. PARIJS, 16 Oct. (R. 0.) De opening van het Parlement is op 6 November gesteld. LONDEN, 17 Oct. (R. O.) Er is definitief besloten, dat het Parlement niet vóór half Januari ter afdoening van zaken zal byeen- komen. NIEUW-YORK, 17 October. (R. O.) Bryan hield te Nieuw-York gisteravond vier verkie zingsredevoeringen. Hy werd met geestdrift ontvangen. Hy richtte het woord in het geheel tot zestig duizend personen. By zyn optreden in Tammany Hall zeide hy, dat het on noodig was een volk aan zich te onderwerpen om er handel mede te dryven of het een anderen naam te geven om het te kunnen beschermen. Bryan beriep zich op de protectie van Venezuela door Amerika. Wat het geschil over Venezuela met Edgeland betreft, zeide hy, dat wy de Plfilippynen op dezelfde wyze kunnen beschermen. LONDEN, 17 Oct. (R. 0.) De „Times" zegt, dat de sympathie en de belangstelling in de verloving van Koningin Wilhelmina met ver minderd zal worden door de jongste en naar het blad vertrouwt voorbygaande vervreemding van Hollandsche gevoelens voor Engeland. Engeland is te veel verschuldigd aan het Huis van Oranje, om de kracht te vergeten der oude banden, die het met Nederland ver bonden, wyi enkele Hollanders ons op onge rechtvaardigde wyze beleedigd hebben. De „Morning Po3t" zegt: Wy zyn verheugd, dat het flinke koninkryk Nederland, dat door zooveel historische bandon aan Engeland ver bonden is, weldra een prins-gemaal zal be zitten; en terwyi wy onze nederige geluk- wenscheh aanbieden aan Koningin Wilhelmina, 1 zyn wy verheugd aan het Nederlandsche volk de verzekering te kunnen geven van onzr volkomen instemming met zyn vreugde. De oorlog tussclien Engeland en Transvaal. Een telegram uit Pretoria van 11 dezer meldt, dat generaal Bulier te middernacht van daar was vertrokken en hy den volgenden dag in Natal hoopte aan te komen, ofschoon de spoorweg tusschen Heidelberg en Stan- derton nog niet in orde was. De correspondent van de „Daily Mail" te Loren^o-Marquez seint aan zyn blad, dat de Portugeesche gouverneur-generaal den wensch heeft te kennen gegeven, president Kruger, wanneer deze Donderdag aan boord van de „Gelderland" gaat, uitgeleide te doen tot het aanleghoofd en zelf zyn bagage te onder zoeken, ten einde latere praatjes omtrent het smokkelen van goud en archiefstukken te voorkomen. Maandagochtend werd de Amerikaansche bark „Litchfield," die gereed lag om uit te zeilen, door den storm van haar ankers ge slagen en naar het strand gedreven. Aange zien het gerucht ging, dat zich anderhalf millioen pond aan goud voor Kruger aan boord van dion bodem bevond, werd het schip doorzocht. De uitslag daarvan was nog niet bekend. Te Philippoli, in den uitersten Zuid westhoek van den Yrystaat, verwacht men eik oogen- blik oen aanval, daar men gedurende de laatste drie nachten tolkons Boeren-patrouilles heeft gezien in de buurt van Springfontein. Twee man van de politie zyn gedood, één gewond en gevangengenomen. De burgemeester heeft krachtige maatregelen genomen om de stad te verdedigen. Verschansingen en aardwerken zyn aangelegd en de burgery heeft oen schut- tery gevormd, die de voornaamste hoogten rond de stad 's nachts bezet houdt. Vermoe- deiyk zullen hier wel uitsluitond de Engelscht inwoners bedoeld worden. Volgons een telegram uit Rustenburg hoeft generaal Broadwood zich Zondag in de buurt dier stad meestergemaakt van 14 Boeren wagens en 5 krijgsgevangenen, terwyi slechts één zyner mannen gewond werd. Gisteren is generaal Methuen daar aangekomen. Generaal Chermside, de opvolger van Gatacre in het bevel over de derde divisie, is van Durban naar Kaapstad vertrokken om van daar naar Engeland terug te koeren. Ook generaal Nicholson is naar Engeland vertrokken. Van daar gaat hy naar Indië, waar hy benoemd is tot militair lid van den Raad van den onderkoning. Lord Boberts heeft aan de prinses van Wales, die zooals men weet van geboorte een Deensche prinses is, geseind, dat de Denen, die op het oogenblik Engeland's krijgsgevan genen zyn en die „gedwongen werden de party van de Boeren te kiezen" in vryheid zullen gesteld worden, mits zy Zuid-Afrika tydeiyk veriaten. Lord Roberts heeft nu offlcioole instructies gegeven om den terugkeer van alle uitge wekenen uit Transvaal, die te Kaapstad zyn, te verdagen. Tweede Kamer, Vervolg der sitting van heden. Na verschillende opmerkingen maakte de Minister van Waterstaat door overneming van het donkbeeld van den heer Yan Gilso, (onder zoek door de Ryksbank naar de oorzaken van het ongeval regel, dat van politie uitzon dering) welke laatste de heerMalofyt tevergeefs trachtte te doen vervallen. Aangenomen i? het voorstel-Tydeman om den geneesheer be roep op het ambtsgeheim te vergunnen. Getrouwd: P. W. M. YAN CAMPEN EN B. A. YAN SCHRAYENHOEK, die, ook namens wederzydsche Familie, dank zoggen voor de vele biyken van belangstelling, by hun huweiyk ont vangen. 8729 9 's-Gravenhage, 17 October 1900. De Heer on Mevrouw WESTER MAN HOLSTIJN Talma geven be richt van de geboorte van een Zoon. Pastorie Herwijnen. 8738 4 De Heer en Mevrouw C. A. NEEB Bakhuizen van den Brink, geven kennis van do geboorte van eenSSoon. Baniunan VKotta's Sumatra, 16 October. 8740 5 Heden verblydde de Heer ons weder met do geboorte van eon Zoou. H. BENDER. M. BENDER Schindler. Leiden, 16 October 1900. 8730 5 Yoor de vele bewyzen van deel neming, ontvangen by het overiyden onzer Moeder, Behuwd- en Groot moeder, betuigen wy door deze onzen barteiyken dank. 8703 12 G. J. CORTS. C. W. CORTS— j Enschedé. Ter Kuilb. A. J. CORTS. W. CORTS Belt. Leiden. ABR. CORTS. Leiden, 16 October 1900. Voor do vele bewyzen van deel neming, ondervonden tydens de ziekte en by het overiyden onzer geliefde Echtgenoote en Moeder, betuigen wy onzen harteiyken dank. 8710 8 Uit aller naam: H. E. YAN DER HELDE. (Nieuwstraat. 2.) Yoor de vele bewyzen van belang stelling, betoond by het overiyden van onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante ELISABETH JONGMANS, betuigen wy onzen harteiyken dank. Uit aller naam, A. J. JONGMANS. Leiden, 17 October 1900. 8727 8 Maarsinanssteeg 21, LEIDEN. Verkrijgbaar Schuurlinnen en Schuur papier, Amaril, Blauwsteen, Schuursteenen, Poetspasta, Poetsextract, Blauwsteen, Roodaarde, enz., enz. Yoor Heeren Instrument makers heb ik voorhanden: Naxo Union Schuurlinnen. (Genuine Emery Cloth Extra). Houtljm in versch. qual. Dextrine. 8733 24 1 November, in een burgergezin, R.-K. Dienstbode, niet beneden 20 jaren, liefst van buiten, van goede getuigen voorzien. Loon f 125.AdresJ. 8. YAN LEEUWEN, Stalhouder, Raam straat No. 22, Den Haag. 8736 7 de bekende fijne GELDER3CHE ROOKWORST. Wed. K. DE GRAAFF, 8774 - w - Hooigracht 3., CJTiiALE BANK voor BIJBANK TE LEIDEN. Director: Hr. A. ENGEL. RAAD VAN ADVIES: Mr. H. P. Brrdeni3 van Berlekom. Mr. E. L. Th. Hooqenstraaten. C. Kobtbweg, Notaris, Hazerswoude. De Bank verleout kredieten aan Landbouwers en Industrieelen, belast zich met het koopcu en ver* koopen van eflecteu enz. Neemt gelden b deposito 8731 28 mot 8 dagen opzeggen b. 2$ pCt. voor 3 maanden vast, met 6 wekon opzeggen „3 6 maanden vast, met 6 wekon opzeggen 3J 1 jaar vast, met 6 weken opzeggen „4 Kantoor: Breestraat 114. Geopend van nar. Timmerman, 8739 10 heeft de eer te berichten, dat hyzich als zoodanig heeft gevestigd, en beveelt zich beleefd aan voor alle werkzaam heden, die tot het vak behooron. onderteekenaars van het Adres aan Burgemeester en Wethouders tot verlichting van het Plantsoen, wordt kennis gegeven, dat het verzoek is afgewezen om de kosten van aan leg en de hooge kosten der verlichting. W. fl. VAN DER MEER. v J aw Mevrouw ZIIXEKEN, Rapen burg 8, vraagt, door vertrek der tegenwoordige wegens ziekte, met Nov. een nette van g. g. voorzien. 8750 11 De uitdcclingslijst in het Fail lissement van P. KOOT Sr., vroe ger Koffiohuishouder te Oogstgoest, ligt van heden af gedurende tien dagen ter Griffie van de Arrond.- Rechtbank te 's-Gra\enhage en, in afschrift, ter Griffie van het Kanton gerecht alhier, ter kostelooze inzage van de schuideischers. Indien gedu rende dien tijd geen der schuideischers togen die lyst in verzet komt, is ze Terbindend geworden, waardoor alsdan het faillissement een einde heeft genomen. 8749 17 Leiden, 17 October 1900. De Curator, Mr. E. C. WIERSMA. Een Dame, in het bezit van diploma Middelbaar Onderwys, Teekenen en Perspectief, wenscht te Beiden enkele hetzy privaat of in cursus, ook ter opleiding voor examens Lager- en Middelbaar of tot repetitie van achter- ïyke vakken. Fr. br. motto „Tee kenen" Alg. Adv.-Bur. R. J. FUIK, Den Haag. 8751 12 3 mooie, rnimegemenblleerdc Kamers te liuur voor 2 Studenten of 2 Kamers voor 1 Burgerheer of Student, met of zonder pension. Brieven onder No. 8746 aan het .Bureel yan dit H MET VOORHANDEN IN 8748 15 Hoogewoerd 165.593710 IEMAND, eigen zaak hebbende, vraagt voor meer uitbreiding 500 tegen flinke rente en borgstelling. Aflossing nader overeen te komen. Brieven No. 8733 Bureel van dit Blad. 6 WAARSCHUWING. Wenscht gy b\j het gebruik van HAARLEMMER OLIE overtuigd te zyn, de echte te ontvangen, vraagt dan die, waar van de fleschjes en gebruiksaan- wyzing voorzien zyn van myne handteekening in rood C. DE KONING TILLY, eenigst fabrikant van de Oprechte Haarlemmer Olie. Opgericht 1696. Men lette vooral op den naam C. DE KONING TILLY. Alle andere is namaak. 2083 18 MET formaat {54 x 50 cM., op fijn Gravurepapier. PRIJS 75 Cents. ONMIDDEI.1.IJK na verschijnen verkrijgbaar !>ij «len Boekhandelaar 8743 60 Inteekcniug van keclen ai bij how oj(>cngestel<k

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3