N<\ 12469 Woensdag 17 October. A0. 1900 i§eze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven, Dit nornmer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. PROCLAMATIE. WILHELMINA. Wilüelmina's Verloving. Leiden, 17 October. LEIDSCH MlrBL PRIJS DEZER COURANT: -(Voor leidon per 8 maanden; f 1.10. - *•-*•-"- i.3o; 1.65. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zfln Franco per post t t t t PRIJS DER ADVHRTENTIEN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer/" 0.17 Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Wij, WILHELMINA, bij de gratie Gods, Koningin der Neder landen, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz. n Aan mijn Volk! Het is My een behoefte, aan het Nederlandsche Volk, van welks (levendige belangstelling in het geluk van Mij en Mijn Huis Ik zoo diep Iben overtuigd, persoonlijk mededeeling te doen van Mijn verloving met Zijne Hoogheid, Hertog HENDRIK VAN HECKLEMBURG-SCHWERIN. Moge deze gebeurtenis, onder Gods Zegen, bevorderlijk zijn aan tnet welzijn van ons Land en van zijn Bezittingen en Koloüien in Oost en West. Lasten en bevelen, dat deze Proclamatie in de Staatscourant en het Staatsblau opgenomen en ter plaatse, waar zulks gebruikelijk is, aangeplakt zal worden. vac- Gedaan op het Loo, heden den 16den October 1900. Do Minister van Buitenlandsche Zaken, W. H. DE BEAUFORT. Do Minister van Justitie, CORT VAN DER LINDEN. De Minister van Binneniandscho Zaken, H. GOEMAN BORGESIUS. De Minister van Marine, RÖELL. De Minister van Financien, PIERSON. De Minister van Oorlog, ELAND. De Minister van Waterstaat, Handel en Nyvorheid, C. LELY. De Minister van Koloniën, CREMER. Als wjj van onze kennissen bericht van nun verloving krijgen, haasten wjj ons hun jonze" gelukwenschen met hun voornemen aan te bieden. Hoeveel te meer zullen we dit !dan niet doen aan onze Koningin, wier be hangen zoo na met de onze betrokken zjjn, ,-want Oranje en Nederland zjjn één! De bovenvermelde koninklijke Proclamatie, in een buitengewoon nommer van de Neder landsche Staatscourant voorkomende, gelyk 'wjj gisteravond nog por Bulletin bekend maakten, is dus voor ons allen van het grootste gewicht, want het wel en wee van ons Vorstenhuis is ook ons lief en leed. Het geheole Nederlandsche volk zal dan !ook met groote belangstelling en oprechte ivreugde van de heuglijke mededeeling hebben [kennis genomen. Na al de zware beproevingen, ;die de laatste jaren over Nederland en Oranje ge bracht hebben, kon er geen blader tijding tot ons komen. Van het oogenblik af, dat Koningin Wil- jielmina de regeering had aanvaard, was het ben levendige wensch van Haar Volk, dat 'door een gelukkig huwelijk van Hare Majesteit ide Dynastie mocht bevestigd worden. Deze Wensch staat thans vervuld te worden. Met Yolle recht mocht de Koningin de verwachting [uitspreken, dat Hare trouwe onderdanen doelen in Haar geluk en dat van Haar Huis. Zooals jwij Nederlanders steeds meeleven met al wat ons geliefd Vorstenhuis wedervaart, zoo ver blijden wij ons ook van harte in de groote !gebeurteni8, die voor Nederland en Oranje :eon gelukkig verschiet opent, i De Hertog, mot wien Hare Majesteit zich heeft verloofd is in afkomst en aanzien het doorluchtig Huis van Oranje waardig. Hi) jmoge persoonlijk ons vreemd zijn, wat zyn .afstamming betreft is hy voor Nederland jniet geheel een vreemde, maar aan ons Vorstenhuis in zekere mate verwant: een 1 bijzondorheid, die, naar de „N. R. C." opmerkt, aan het Nederlandsche volk een reden temeer i geeft om zich in do keuze der Koningin te verblijden. Uit de nevelen der onzekerheid en ver- •moedens is thans, schrijft de .Tel.", tot ons Igekomen de biy-stemmende waarheid, dat JH. M. Koningin Wilhelmina Haar hand geschon- jken heeft aan den hertog HeiDrich Wladimir I Albert Ernest von Mecklemburg-Schwerin. 'Biy-stemmend ja, waarlijk, dat is eer te jzwak dan te sterk uitgedrukt. Want vreugde (zal er alom in den lande heerschen, omdat wij weten, dat H. M. met Haar zelfstandig karakter bij Haar keuze het hart heeft laten spreken en Haar heden dezelfde gevoelens izullen beheerschen als elke andere vrouw, /die zich van Haar liefde bewust wordt en (deze beantwoord ziet. I Het is deze wetenschap, die den aanstaanden '(Prins-Gemaal bij voorbaat een hartelijk welkom iverzekert. In hem begroet de natie met warme (sympathie den uitverkorene onzer Koninklijke jjonkvrouwe en daardoor is het pad gebaand, jdat hij slechts behoeft in te slaan, om zich Jvan de aanhankelijkheid van het Nederlandsche (volk te verzekeren. Holland brengt den '.Duitschen hertog een vriendelijken groet, nu inog ter wille van zijn aanstaande gemalin, .maar als het hem ernst is, weldra ook om (zijn persoonlijke eigenschappen. Het is een zeldzaam kleinood, dat hem wordt toevertrouwd. Waar regeert een Vorstin, die als the [Uttie Queen of Holland zoozeer door haar onderdanen als op de handen ge dragen wordt? O zeker, ook hier te lande zijn er principieele tegenstanders van het Koningschap, maar hun verzet geldt de instelling, en zy hebben zich nog nooit zoo zwak gevoeld als in de laatste jaren, nu op den troon een meisje zetelt van aangeboren gratie, van ongewone ontwikkeling en bezield met den ernstigen wil, om zich het hart van haar volk te veroveren. Van Koningin Wil helmina mag getuigd worden, dat ook Zy eiken dag verloren beschouwt, waarop Zy niet een of ander goed werk heeft gedaan, en men tolt ze in don lande niet bij hon derden, maar by duizenden, over wie haar mededoogen zich ontfermde. De poëzie van haar verschijning is niet tot binnen do grenzen beperkt gebleven. In het buitenland hebben de meest begaafde schrijvers zich daardoor geïnspireerd gevoeld en het waren oden in proza-vorm, die aan hun pen ontvloeiden, als zij haar lieftallig wezen gingen schetsen. En allen stemmen voorts hierin overeen, dat het karakter van Koningin Wilhelmina volkomen past by de Nederland sche natie, die, hoezeer klein in zielental, toch met zelfbewustheid opkomt voor haar vrijheid en haar recht. Nu nog laatstelijk het zenden van de „Gelderland" tot het afhalen van President Kruger is voor heel Europa het bewijs geweest, dat Holland aller minst wil zijn une nation éteinteon zjjn Koningin met waardigheid voor de Haar toevertrouwde belangen opkomt. Hertog Heinrich von Mecklemburg-Schwerin kent ongetwijfeld onzen volksaard en waar hy dong om de hand van onze Koningin, de incarnatie van onze beste nationale eigen schappen, moet ook hij voel gevoelen voor datgene, waarin om een historisch woord te gebruiken een klein volk groot kan zijn. Met de liefde van Wilhelmina hoeft hij zich verworven de toewijding van Haar onder danen. Wenschen en gebeden zullen opstijgen voor het geluk van deze koninklijke verbintenis. De vlaggen wapperen en feestliederen zullen schallen ter eere van dit gewichtige feit. En wanneer eerlang de nu gelegde band zal worden bevestigd in de aloude Nieuwe Kerk te Amsterdam, zal Nederland don Prins- Goraaal beloven, dat het hem trouw zal zijn en op hem een deel der liefde wil overbren gen, die zijn Gemalin zoo uit do volheid des harten wordt geschonken. Hertog Heinrich Wladimir Albrecht Ernst van MecklemburgSchwerin is de jongste zoon van den groothertog Frederik Frans II, die in 1883 is overleden. Deze vorst is drie malen gehuwd geweest. Uit zjjn eerste huwe lijk met een prinses van Reusz zijn vier kinderen geboren, van welke de oudste, zjjn opvolger, Frederik Frans III, drie jaren ge leden is gestorven en opgevolgd werd door zijn minderjarigen zoon, den thans 18-jarigen groothertog Frederik Frans IV. Uit het derde huwelijk van groothertog Frederik Frans II met prinses Marie van SchwarzburgRudolstadt (thans weduwe) zijn ook vier kinderen geboren: één dochter, her togin Elisabeth, in 1896 gehuwd met den tegenwoordigen groothertog van Oldenburg, en drie zoons, van welke prins Hendrik, de jongste, op 19 April 1876 werd geboron. Een zijner halfbroeders, hertog Jan Albrecht, is gehuwd met prinses Elisabeth van Saksen- Weimar-Eisenach, een volle nicht van Koningin Wilhelmina jien halfzuster,, hertogin Marie, is gehuwd met grootvorst Wladimir van Rusland, oom van den Tsaar. Door z\jn grootmoeder, de moeder zijns vaders, Prinses Alexandrine van Pruisen, is Hertog Heinrich aan het Pruisische konings huis verwant, en door een andere Prinses Alexandrine van Pruisen, met wie de broeder zijns vaders gehuwd was, is hy vermaagschapt aan ons Vorstenhuis, want deze Prinses Alexandrine was een dochter van onze Prinses Marianne (gehuwd geweest met Prins Albrecht van Pruisen). Het Mecklemburg8che Huis behoort tot de oudste Vorstenhuizen van Duitschland. Pribislaw, do stamvader van het nog regeerend hertogelijk Huis, regoorde reeds in de 12de eeuw over de Mecklomburgsche landen. In 1348 verhief keizer Karei IV den toen regeerenden vorst dezer landen tot hertog, en kort daarop werden de hertogen van Mecklem burg als volgerechtigde rijks vorsten erkend. Groothertog Friedrich Franz II, de vader van hertog Hendrik, heeft zich ln den Fransch- Duit8chen oorlog bijzonder onderscheiden. Nadat hy reeds in 1866 als Pruisisch generaal aan den oorlog tegen Oostenryk had deel genomen, was hy in 1870 belast mot het bevel over de troepen, die den mond der Elbe moesten bewaken. Later kreeg hy bevel over het 13de armeekorps, dat de vosting Toul belegerde, welke vesting hy op 24 September van genoemd jaar binnentrok, nadat hy weinige dagen te voren tot generaal-gouveraeur van Reims was benoemd. Later stond hy aan het hoofd der leger-afdeeling, die de om Parijs gelegerde troepen moest dekken. Hertog Hendrik zelf is nog in den aanvang zyner militaire loopbaan; hy Is luitenant van de jagers der Pruisische garde (to Potsdam in garnizoen), en wordt la suite gevoerd van het regiment fuseliers van Mecklemburg. Het vaderland van hertog Hendrik neemt den 7den rang in onder de 25 staten, die met het Ryksland het Duitscho Ryk vormen: Mecklemburg-Schwerin wordt door twee leden in den Bondsraad, door zes leden in den Ryksdag vertegenwoordigd. Naar de grootte komt het in de 6de plaats, met 18,162 KM1,, naar het aantal inwoners (597,436 op 2 Deo. 1895) in de 8ste plaats. Van de bevolking woonden (in 1895) 86,800 in de groote steden en 80,257 ln do kleinere Bteden; de voor naamste steden zyn Rostock, 50,000 inwoners, met een universiteit; Schwerin, do hoofdstad, 36,000 inwoners; Wismar, 18,000 inwoners. Byna de helft der bevolking leeft van land bouw en veeteelt. De emigratie is in den laatsten tyd gestadig verminderd; in 1891 nog 1536 personen, bedroeg ze slechts 153 in 1898. Nagenoeg de geheele bevolking is protestant, er woonden in 1890 ln het groot hertogdom slechts 5034 Roomscli-Katholieken en 2182 Israëlieten. Een gedeelte van de wet gevende macht berust, voor de beide groot hertogdommen Mecklemburg-Schwerin en Mecklemburg-Strelitz gezameniyk, by den Land dag, uit vertegenwoordigers van de ridderschap en de steden bestaande, welke, als hy geen zitting houdt, vertegonwoordigd wordt door een commissie van negen leden. Voor do vrouwen en kinderen der kr(jg8gevaugcu Boeren! Sedert do vorige opgaaf kwam nog in: By mevr. Van Schouwenburg: Van mevr. v. B. een pak kleoren. Van v. d. R. f 1. Nagekomen bjj de collecte op de 1ste meisjes school f 0.30, waardoor het geheele bedrag van het daar gecollecteerde wordt f 18.15. By mevrouw Muller: Van mej. B. f 5. Van N. N. een pak kleeren en kousen. Van mevr. C. 6 paar witte kousen. Van mej. N. N. 10 paar witte kousen. Van dames B. M. kousen 4- 5. Restant meisjesburgerschool f 0.36, in het geheel dus ƒ28.86. Dames N. N. een pak kousen. Van mej. W. oen kinderhemd. Mevrouw Muller bedankt voor verdere witte kousen, maar ontvangt gaarne gekleurde. By mej. Briët: Van wed. Van L. witte kousen. Van S. d. V. een pak kleeren. Van N. N. een pak kousen. Van N. N. een pak kousen. Van N. N. een pak kleeren. By mej. Kutsch Lojenga: Van mevr. de wed. M. een pak kleeren. Van N. N. een pak kleeren. Van mej. de wed. J. O. f 2.50. Van mej. B. 's-Hage een pak kleeren en f i. Van N. N. f 1. Giften en goederen, worden nog tot Don derdag 18 Oct. 's morgens 10 uren ingewacht by mevrouw Muller, HoogL Kerkgracht 22, By beschikking van den minister van binneniandscho zaken ls, met ingang van 16 October 1900, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend aan den heer P. W. Meihuizen, als assistent in het ziekenhuis aan de ryksuniver- siteit te Leiden, en is, voor het tydvak van 16 October tot en met 31 December 1900, als zoodanig benoemd de heer R. Scholten. By den heer Van der Ven, boek- en >^npi.hftndelaar alhier;, ia, geëxposeerd een schildery in olieverf, voorstellende: „een achterbuurt te Woerden" van onzen stadge noot den heer H. M. Klaver. De schietvereeniging „Ons Vaderland", onder de zinspreuk „Ieder burger weerbaar", alhier, heeft op haar statuten de Koninkiyke goedkeuring ontvangen en na aanvraag het noodige aanta 1 geweren. De Kamer van Arbeid voor de Bouw- bedry ven te 's-Gravenhage heeft aan de Kamers van Arbeid in Nederland adhaesie gevraagd op haar adros aan den Minister van Water staat, Handel en Nyverheid, houdende voor stellen tot wyziging en aanvulling der wet op de Kamers van Arbeid: lo. om de verplichting in de wet op te nemen, om ln vacatures by de Kamers telkens door buitengewone aanvullingsverkiezingen ook binnon de vyf jaren in bekwamen tyd te voorzien 2o. om dan ook te bepalen, dat bet lid maatschap van de Kamer van rechtswege ophoudt by afwezigheid ter vergadering drie maal achtereenvolgens, uitgezonderd het ge val van ziekte en elk ander geval, waarin de Kamer een reden van het verzuim zou kunnen biliykeQ 3o. om naast de verplichting, om de gewone leden der Kamer to doen bestaan voor de helft uit werklieden en voor de helft uit patroons, ook de mogeiykheid te openen, voor toevoeging als adviseerende leden van personen, die met do bedryven, waarvoor de Kamer is opgericht, wei in nauw verband staan, maar niet direct in betrekking van patroon tegen over werkman; ook wordt gewenscht een andere groepeoring van do bedryven in het Kon. besluit tot oprichting der Kamers; 4o. om de mogelykheid te openen tot het verleenen van vergoeding ook nog voor andere werkzaamheden dan de wet nu reeds aan- wyst, en wel telkens wanneer de Minister daartoe termen zou vinden. Do heeren Wessels, Wolmarans en De Bruyn van de Zuid-Afrikaansche Deputatie zyn gisteren van Don Haag naar het noorden vertrokken voor een bezoek o. a. aan Zwolle, Groningen en Leeuwarden, waarna zy eenige Europeesche steden bezoeken om ten slotte eonige hooggeplaatste Transvaalsche ambte naren te gemoot te reizen, die in de Italiaansche havenplaats aankomen. De Deputatie kwam te Zwolle gisteravond om kwart voor negenen aan. Hoewel haar komst zooveel mogeiyk geheim was gehouden, stroomde toch een vry talryke menigte naar het station, waar het publiek in hoezees los barstte. De Deputatio heeft haar intrek ge nomen in het hotel „De Keizerskroon" en zou heden naar het noorden doorreizen. Harer Majesteits minister-resident by de Hoven van Bucharest en Belgrado zal voor belanghebbenden te sproken zyn aan het departement van buitenlandsche zaken op Maandag en Dinsdag 22 en 23 October, tus- schen tien en één uur. De heer Richard Dymling, ingevolge Koninkiyke machtiging benoemd tot vice- consul te Hernësand, is in die hoedanigheid door de Zweedsche Regeering erkend. Te Yianen ls in den ouderdom van byna 70 jaren overleden de heer J. H. Baggerman, gep. directeur der posteryen en der telegraphie. De beantwoording van het verslag der commissie van voorbereiding voor de woning en gezondheidswet door den minister is sinds de vorige week, naar wy vernemen, in handen der commissie. Gisteren heeft nader mondeling overleg tusschen den minister en de commissie plaats gevonden. Yermoedelyk zullen dus deze reeds geruimen tyd aanhangige wetsontwerpen nu spoedig in staat van wyzen zyn. Vad De correspondent te Batavia van de „N. R. Ct." seint onder dagteekening van gisteren, dat de gewezen president van het hof te Semarang, de heer Tadema, overleden is. De letterlievende vereeniging „Nieuwland" te 's-Gravenhage zal haar veertigjarig bestaan vieren met eon wedstryd in voordrachten, den 238ten Januari a.s., in „Diligentia." Er worden 12 heeren toegelaten, 6 voor ornst en 6 voor luim. Aangifte tot deelneming tot 1 December. De oudste wethouder van 's-Gravenhage, jhr. Gevaerts van Simonshaven, heeft in do Raadszitting van gisternamiddag gelegenheid gevonden de redenen openbaar te maken, welke hem genoopt hebben zich terug te trekken uit het college van burg. en wet houders. Toen de burgemeester, by het doen van de gebruikelyke mededeelingen, genaderd was tot die betreffende de ontslagname van jhr. Gevaerts, vond 's Raads voorzitter aanleiding, onder applaus van den Raad, diep leedwezen over dit besluit te betuigen, niet alleen per- sooniyk, maar namens de yverige wethouders, den secretaris en ongetwyfeld ook namens de leden van den Raad, al zullen dezen den heer Gevaerts nog vooreerst als hun medelid in hun midden mogen hebben. Do burgemeester deed uitkomen, dat hy het besluit van jhr. Gevaerts, dat zeker niet dan na zeer ryp beraad was genomen, slechts had te eerbiedigen, maar stelde er prys op den vertrekkenden wet houder de verzekering te geveD, dat hy zyn heengaan ten zeerste betreurt. De burgemeester herinnerde er nog aan, dat de heer Gevaerts hem als voorzitter van den Raad heeft geïn stalleerd. Jhr. Gevaerts betoonde zich zeer gevoelig toog, da hem aeriohte woorden» Hy hield zich overtuigd, dat de Raadsleden, maar ook zy, die buiten den Raad staan, dadeiyk begrepen hadden, dat een byzondere reden hem tot zyn ontslagaanvrage genoopt had. Die byzondere reden bestaat. Dat wilde de heer Gevaerts niet onder zich houden. H(j zeide, dat hy gevoeld heeft, dat hy niet be- hooriyk heeft kunnen verkrijgen datgoen, wat naar zyn heilige overtuiging was in het be lang der gemeente. Meer dan eens had spreker in de vergaderingon aan Burg. en Weths. zyn leedwezen te kennen gegeven, dat hy daar niet altyd dien 6teun vond, dien h(j hoopte te krygen; althans wat de zaken betreft, niet persooniyk. Hierna zette spreker zeer uitvoerig eenige voorvallen uiteen, waarvan het eerste neer kwam op voortdurend uitstel van de behande ling van een reeds eenige jaren gefeden ingekomen adres van de bouwgrondmaat- schappy Duinoord betreffende de rioleering van dat stadsgedeelte, op welk verzoek een af wy zend praeadvies van B. en Ws. verscheen. Duinoord zond toen een nieuw adres met verzoek de behandeling van het praeadvies uit te stellen. Dat geschiedde tydens de waarneming vau het burgemeesterschap door jhr. Gevaerts. Tot uitstel van de behandeling werd besloten en Duinoord zond toen een nader adres omtrent de rioleering, dat door B. en Ws. naar de commissie van fabricage werd gezonden. SoJert word deze zaak steeds hangende gehouden, hoewel spreker herhaaldeiyk aandrong op behandeling. En toen moest spreker, na er nog geruimen tyd over te hebben laten heen gaan, ontwaren, dat de directeur der gemeente werken in al dien tyd nog niets aan de zaak gedaan had, bewerende, dat by er geen tyd voor had, maar er zich zou mede bezighouden als B. en Ws. het hem gelastten. Dit hinderde spr. En verder kwam er niets van. B. en Ws. vonden geen termen om in deze verder iets te doen en de Raad vroeg geen praeadvies. Later kwam de hoor Gevaerts tot de ont dekking, dat aan de Stadhouderslaan, op gronden van den heer Goekoop, een riool werd aangelegd, waarby bleek, dat de directeur van gemeentewerken van niets afwist. Het trof spr., dat in deze gemeente riolen kunnen worden aangelegd zonder medeweten van den directeur. En naderhand bleek spr., dat er een plan tot rioleoring van Duinoord aansloot by deze rioleering. Dit kon de heer Gk=*r;yts niet goedkeuren, aangezien duideiyk &w»k, dat tegenover de eene bouwgrond-maatschappy anders werd gehandeld dan tegenover de andere. Een tweede gebeurtenis viel voor met het ziekenhuis. Daar was een machinist noodig voor de verwarming en de electrische ver lichting in het nieuwe gebouw. Door de com missie over het ziekenhuis, waarvan de heer Gevaerts voorzitter was, werd een alleszins bekwaam man aanbevolen. Toen deze in dienst trad, bemerkte hy by zekere gelegenheid, dat men voor de geleiding gasbuizen bezigde, hetgeen tot groote onkosten zou leiden l Op last van don directeur stelde hy zyn bevinding op schrift en sedert dien tyd ia er een onaangename verhouding gokomen tusschen het ziekenhuis en Publieke Werken. Men stolde zelfs voor den machinist te ontslaan, maar de heer Gevaerts wilde daar nooit z(jn medewerking aan verleenen. Sedert dien werden alle zaken, die in het belang van het ziekenhuis noodig waren, opgehouden en het werd zoodanig, dat do zieken eens weken achtereen van tocht te ïyden hadden, wegens het op kleingeestige wyze op de lange baan schuiven van een aanvraag tot het plaatsen van tochtramen. Dit alles begon den wethouder tegen to staan en een en ander werkte op zyn zenuw gestel en belette hem zoodanig met vrucht werkzaam te zyn, dat een der dagbladen, zyn ontslag besprekende, volkomen juist op z(jn gemis aan stuwkracht in het college van B. en Ws. de aandacht vestigde. De burgemeester bepaalde zich na deze1 uiteenzettingen van jhr. Gevaerts voor het oogenblik tot het doen hooren van een ernstig protest van de zyde van B. en Ws. tegen de voorstelling, door den aftredenden wethouder gegeven, zich voorbehoudende in de volgende Raadszitting B. en Ws. schrifteiyk te zuiveren van de hun opgelegde blaam. De Raad benoemde tot tydeiyk leeraar in Grieksche on Latynsche taal en letterkunde! aan het gymnasium, dr. J. G. Yan Pesch, te 's-Gravenhage. In deze Raadszitting werd nog zonder stemming goedgekeurd het praeadvies van B. en Ws. in zake het wetsontwerp tot wyziging van de grens tusschen de gemeente 's-Graven-; hage en Loosduinen, bjj hetwelk aan Gedep» Staten wordt kenbaar gemaakt, dat het aan- geboden ontwerp niet onvoorwaardeiyk ma# ondersteund, maar een uitbreiding der grens wordt voorgesteld. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem, te Terhorno door da. A. W Ippius Fockens, te Hemmen. Biykens by het departement van marino ontvangen bericht zyn Hr. Ms. torpedobooten „Hydra" en „Scylla", onder bevel van do, luitenants ter zee der lste klasse W. T. Döi Rooy en W. 0. J. Smit, 16 dezer van Port-) Said vertrokken. De luitenants ter zee der 2do klasse JJ A. Yink en G. J* W. Putman Cramer, uifcj Oost-Indiö in Nederland teruggekeerd, zijn op; i nan-activlteit gesteld^-

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1