Arie Trasson, Louis Cabou en Eduard Van Turnholt. Gistermorgen stelde do Haarlemsche justitie ter plaatse een ondorzoek in. Hot werd geleld door mr. J. Do Vries van Doosburgh, substi tuut-officier van justitie, mr. J. W. Losecaat Vermoer, rechter-commissaris, en mr. L. R. Van Sloterdyck, substituut-griffier. Do verdachten zouden naar Haarlem ge- vankoiyk worden overgebracht en verder het ]yk van Heiligers geschouwd worden. (O. E. C.) Op het Noordplein te Rotterdam Is do 12-jarige E. F. K. door een sleepers- wagen ovorroden. De knaap is terstond naar het ziekenhuis gebracht, doch bleek by aan komst aldaar reeds overleden te zyn. Te Arnhem hooft zich een negotie ontwikkeld, die misschien eenig in Nederland is. Om nameiyk menige huismoeder, die in liet bezit is van een muntgasmeter, uit do verlegenheid te helpen, als ze geen S'/i-ct.- stukkeu bezit, dryft men in Klarendal tegen woordig handol in die „grooten". Er wordt daar munt uit munt geslagen: voor 8 conts kr\jgt men 8, voor 11 conts 4 grooten. Moord te Tilburg. Men schryft aan de voormalige „N. Bred. Ct.": Nog altyd gaat maar weinig licht op in deze duistere zaak. In ieder geval kan men onmogelijk zeggen, dat de justitie niet met ijver het onderzoek leidt. Dag aan dag worden er getuigen gehoord voor den rechtercom missaris te Breda. Zaterdag werden ontboden ten parkette de zeoreerw. heer Van Zinnicq Bergman, pastoor der parochie aan den Noordhoek, de heer De L., koster van de parochiekerk aan 't Heike, terwijl ook de huishoudster van de pastorie van den Noordhoek en de eorw. brooder, die eenigo weken lang den kostersdienst in die kerk waarnam, wTaren gedagvaard. Naar wy uit goede bron vernemen, heeft het onderzoek hoofdzakeiyk geloopen over de antecedenten van den koster v. L, en een stemmig is het gevoelen, dat er nooit of nimmer te voren iets ten nadeele van den nu verdachte was te zeggen. Bedoelde heer De L. heeft den avond, dat de moord op Maria Kessols is gebeurd, den koster v. I. in de kerk nog geholpen met het ophangen van gordynen, heeft hem daarna vergezeld naar huis en een uurtje met hem doorgebracht, en niets, hoegenaamd niets heeft hy aan ver dachte kunnen bemerken. Het getuigenis van 'genoemden heer kan daarom zooveel waarde in de schaal werpen, omdat hy een der meest getrouwe vrienden van v. L was en dagelijks met dezen omging. Evenmin hebben de huishoudster der pas torie en de eerw. broeder, met wien v. I. uiteraard der zaak veel betrekking had, ooit iets ten nadeele van v. I. kunnen bespeuren. Het schyut, dat de opinie ten opzicnte van den koster der kerk aan den Noordhoek lang zamerhand zich wijzigt, en dat het zelfs niet onmogelijk is, dat genoemde v. I. heel cn al aan dit ergerlijke feit onschuldig zijn kan. Men meldt uit Purmerend: Gistor- avond werd hier inbraak gepleegd in een woonwagen van het dierentheater van Walionda. Verschillende goederen werden ontvreemd. Door de ijverige nasporingen van do politie mocht het gelukken den dador, zekeren Driesson, zonder vaste woonplaats, te arres teeren. Verschillende voorwerpen werden nog in zijn bezit gevonden. Op last van den burgemeester werd hy heden naar Haarlem getransporteerd. Tevens worden heden alhier aangehouden twee matrozen van de marine te Den Heldor, die zonder verlof waren woggeloopen. 1-Iet Noorscho stoomschip „Hauk," van Mesane te IJmuiden binnen, heeft Zondag jl. met een hevigen storm uit liet W. N. W. te kampen gehad. De 2de stuurman werd overboord geslagen en verdronk. Twee andere schepelingen hadden bijna hetzelfde lot onder gaan, doch wisten zich nog aan het schip vast te grypen. Een gedeelte van den deklast ging overboord en hot schip bekwam lichte dekschade. De kajuit werd grootendeols mot zeewater gevuld. To Rouveen hadden drie jongens do aardigheid eens een proefje te nemen met de ontwikkeling van het acetyleengas. Niet vermoedende, dat by hun handeling gevaar kon ontstaan, groeven ze een kuil in den grond, vulden dezen mot calciumcarbiet en bedekten daarop het laatste met aarde. Een gaatje word gemaakt naar het carbiet en vervolgens de grond met water bevochtigd. Toen het vocht den carbiet bereikte, ont wikkelde zich plotseling een hoeveelheid gas; een lucifer werd er by gehouden, met hot gevolg, dat de aarde aan alle kanten uiteen stoof. Twee van het drietal kondon gedurende eenigen tijd niet meer zien. Gelukkig bleek by uitwassclhng, dat het gezicht nog was be houden. Do derde kreeg slechts een weinig zand in hot oog. v Het gis toren vermeldo spoor- wegongeluk by Heidelberg is het gevolg van een onachtzaamheid van den 6tationsbeambte van Karlsthor, die den personentrein uit Jaxtfeld doorliet, hoewel de lyn tot zyn station nog niet vry was. De trein liep by het station op den voorafgaanden locaaltrem van Heidelberg, waarvan de laatste wagen werd verbrijzeld en do daaropvolgende in den voorgaanden werd geschoven. Het aantal dooden is, volgens het officieele bericht, vyf, het getal der gewonden 70 of 80, waarvan 36 in do univorsiteits-kliniek van Heidelberg zyn opge nomen. De slachtoffers zyn, op enkele uit zonderingen na, allen uit Heidelberg of Mann heim afkomstig. Volgens den correspondent van de „Frank furter Zeifung", zyn er echter negen men- schen gedood, twintig zwaar en vele licht gewond De nalatige stationsbeambte, die by ver gissing het sein op veilig had gezet, is ge vangengenomen. De Prins van Wales heeft den stationschef van het Noorderstation te Brussel, Crocius, dio den jongen Sipido by den moord aanslag in hot voorjaar van dit jaar op den arm sloeg, zoodat het schot afweek, de eer bewezen, hem gastvryheid by hem in Engeland te verleenen. Een kleine fruithandelaar te Parijs heeft zich onlangs op een slimme wyze een grooton voorraad appelen weten te ver schaffen. liy plaatste een annonce, waarin hy een prys yan 5 franken toekende aan diegene, die hem den grootston appel toezond. In min der dan twee weken tyds had hy niet minder dan 16 zakken met bommen van appelen ont vangen. Voor den kolossaalsten betaalde hy eeriyk de toegezegde vyf franken als prys, de overige verkocht hy met een hoogst aan- zieniyk verdienstetje. BUITENLAND. Dnitschland. Voor het Beriynsche Landgericht is gisteren het proce3 wegens majesteitsschennis tegen Maximilian Harden begonnen, om een artikel, dat in het begin van Augustus in zyn tyd- schrift „Zukunft" had gestaan, onder den titel „Der Kampf mit dom Drachen", en dat de bekende redevoeringen van den keizer by hot uitzeilen van de Duitsche troepen naar China (o. ahet gezegde over de Hunnen en Attila) behandelde. Een van de verdedigers is Conrad Hausmann, het bekende Zuidduitsche democratische lid van den Ryksdag. Als getuigen a décharge heeft de aangeklaagde laten dagvaarden Schweninger, Bismarck's ïyfdokter, de be roemde professoren Paulsen, te Berlyn, en Lippold, te Jena, vooits Fritz Mauthner en den heer Mautler, directeur van Wolffs bureau. Ondanks het verzet van de verdedigers besloot de rechtbank op voorstel van het openbaar ministerie de zaak geheel met ge sloten deuren te behandelen, omdat er vrees bestond, dat „de openbare orde gevaar zou loopen." Het hielp niets, dat de verdedigers er de aandacht op vestigden, dat het bewuste artikel van Hardon al in duizenden van exemplaren verspreid was voordat de politie ei beslag op legdo, zoodat de behandeling in hot openbaar onmogeiyk de openbare orde in govaar kon brengen. Het hielp ovonmin of zy al betoogden, dat by staatkundige processen tegen geheime behandeling in be ginsel bezwaar moest worden gemaakt, en dat, toen in de jaren 1848 en 1849 een krachtige politieke stryd werd gevoerd voor de invoering van de openbare behandeling van rechtzaken, men zeker niet het oog had op ondergeschikte aanklachten, zooals diefstal, enz., maar juist op gevallen als dit. Deson danks bleef do rechtbank by haar besluit om de geheele zaak met gesloten deuren tof be handelen. Het is nogal opmerkeiyk, dat Harden twee niet-Pruisische advocaten mot de verdediging heeft belast. üolglé. De anarchisten-samenzwering togen prins Albert, don vermoedelykeu troonopvolger, waarvan gisteren onder de telegrammen gewag werd gemaakt, heeft biykbaar mot veel om het lyf gehad, maar heefc indirect bygedragen om de „biyde inkomst" van den prins en zyn jonge gemalin te doen slagen. Het bericht, dat men die samenzwering op het spoor gekomen was, is nameiyk door den burge- meestor van Brussel aangegrepen tot het doen van een laatste poging om de socialistische leiders te bewegen, af te zien van hun voor nemen tot het houden van een tegen-betooging, bestemd om stemming te maken voor de amnestie en het algemeen stemrecht in tegen stelling tot de van andere- zyde beraamde huldiging van het jonge echtpaar. Deze poging had succes en Zaterdagavond werd het besluit genomen, do tegen-betooging eenige dagen uit te stellen. Als motief voor dit besluit verklaarde de „Peuple", dat de werklieden party niet kan toelaten, dat „do kalme en in den vorm waardige betooging, die z.y voorhad, de slechte plannen zou begunstigon van eenigo mannen, wier daden en leerstol- lingen zy afkeurt." Men zou zich dus Zondag te Brussel ont houden van elke tegen-betooging, die afbreuk kon doen aan den optocht van de Brussolscho schoolkinderen, dien de koninkiyke familie dien namiddag in hot stadhuis heeft byge- woond. By den stoet der schoolkinderen sloot zich aan een tweede stoet, die door 432 vereenigingen gevormd werd. Met het riefl- ïeeren voorby het btadhuis gingen precies zeven kwartieren heen. Aan het station te Yerviers had een incident plaats gehad. Ee.i socialistisch gemeente raadslid wilde den prins een verzoekschrift overhandigen, waarin amnestie gevraagd wordt. De overhandiging werd evenwel onder protest van den requestiant verhinderd. Toen de prins vervolgens een revue over de burgerwacht van Yerviers hield, demonstreerde een groep socialistische gemeenteraadsleden herhaaldelyk voor ëe amnestie. Een pronkmaal van 52 couverts had Zon dagavond in het paleis van den graaf van Ylaanderen plaats. Allo leden van de konink iyke familie, de Senaats- en Kamerpresi denten, de ministers en hooggeplaatste ambte naren namen daaraan deel. Gisteravond was er gala-voorstelling in den koninkiyken schouwburg, waar Lakmó opgevoerd werd. De oorlog tusschon Engeland en Trams vaal. Het is heden, Dinsdag 9 October, een histo rische dag. Het is juist een jaar geleden, dat de regeering der Zuid-Afrikaansche Republiek den Britschen agent te Pretoria, Conyngham Greene, het bekende ultimatum overhandigde. Daags daarna liet Chamberlain de regeering te Pretoria antwoorden, dat de eischen der Zuid-Afrikaansche Republiek van dien aard waren, dat zy door de Brit6che regeering niet overwogen konden worden. De agent Conyng ham Greene kreeg last zyn paspoort te vra gen en den llden October begon de oorlog van het machtige Britsche ryk tegen de twee kleine Boerenrepublieken. En nu een jaar later duurt de stryd voor vryheid en recht nog altyd voort, helaas met aanmerkeiyk minder kans op een goeden uitslag voor de Boeren dan zich aanvankeiyk liet aanzien. Het eenige, wat nog eenige hoop geeft, is het feit, dat het terrein, waarop de guerilla gevoerd wordt, steeds grooter omvang krygt. Generaal Barton is, naar Laffan Zaterdag uit Pretoria seinde, ten noordoosten van Kru- gersdorp aan het vechten met een commando Boeren. In den laataten tyd zyn daar verschei dene benden" gezien. Verder is een afdeeling koloniale vry willi gere naar de Kliprivierbergen ten zuiden van Eiandsfontein getrokken, waar de Boeren zich geregeld verzamolea» Het Britsche ministerie van koloniön heeft een officieele nota aan de dagbladen gezonden van den volgenden inhoud: „Naar aanleiding van de berichten in ver schillende bladen over den terugkeer van uit gewekenen uit Transvaal, heeft het ministerie van koloniön het zyn plicht geacht, een onder zoek in te stellen by sir Alfred Milner, en daarop het volgende antwoord ontvangen van 4 October: „Beschikkingen zyn genomen, opdat die terugkeer met 15 October a. 8. kunne aan vangen. Aanvankeiyk zal dat langzaam gaan, n.l. 1000 personen por week, maar ik hoop, dat dit aantal spoedig zal kunnen worden vergroot Minstens drie maanden zullen er echter gemoeid zyn met het naar huis terug zenden van allen, die op het oogenblik in Zukl-Afrika wachten. „Ik onraad ten sterkste aan wie het ook zy uit Engeland over te komen, alleen in de hoop hier werk te vinden vóór over drie maanden. Slechts langzamerhand zullen de zaken hun vroegoren loop hernemen en daarmee zal een zekere tyd gemoeid zyn. Overigens zie ik geen enkele reden, waarom lieden, die bezittingen hebben in de nieuwe koloniön of die verzekerd zyn daar bezigheid te vinden of die in hun eigen onderhoud kunnen voorzien, niet naar Zuid-Afrika zouden torugkeeren al3 zy dat wenschelyk achten. Maar het is onmogelyk, hun te beloven, dat zy gemachtigd kuunen worden om zich naar Transvaal of naai- don Vrystaat te begeveD." Een troep van 300 Boeren is by Wolma- ran8hoek op 15 mylen afstand van Ficksburg gezien. De districten Ladybrand on Ficksburg worden onveilig gemaakt door „slrooponde benden." Reutor seint uit Johannesburg: Daar de militaire overheidspersonen reden hadden om verscheidene landbouwers, dio hun producten naar Johannesburg plachten to biongon, or van te verdenken, dat zy daar levonsmiddelon kochten en or de Boerencommando's van voor zagen, is Zaterdag het marktplein omsingeld en zyn voel personen in hechtenis genomen. geen ammunitie meer bezitten voor deLong- Toms. Yolgens don correspondent van do „Daily Telegraph" hebben zekere commandant Dickin son en zyn veldkornet oen bezoek gobrackt aan Komatipoort, zonder te weten, dat die plaats in de macht van do Engelschon was. Bolden moesten zich toen overgeven. Wy begonnen er al aan te twyfelon of van hot heolo verhaal van do gevangenneming van generaal Olivier en zyn zoons wel iets aan was: er was zoo heelemaal niets meer over hem gemeld. Maar in een Engelsch Week blad, de „Sphere," vinden wy nu een tastbaar bewys, dat de Boeren generaal inderdaad in handen van do Engelsclien gevallen ispliolo- graphiecn van Olivier on zyn drie zooD3 aan boord van do „City of Vienna," dia den 3Jeu September uit Kaapstad naar Caylon is ver trokken. Het byschrift geeft nog ccnig liclil over de omstandigheden van Olivier's gevangen neming. Do vergelykiiig d9 hinderlaag van ICoornspruit kwam blijkbaar niet to pas: Olivier, dio zich plotseling to mid Jon van hot kloine grocpjo Eugelschen bevon I, dacht, dat hy met zyn eigen burgers te doun had: hy vroeg den als Boei on verkico.len Engelschon soldaten nog waar de andere burgers waren. Do generaal kan zich nog altyd niet goed voorstellen, zegt de berichtgever, dat hij ge vangen is ou cynisch voegt hy or by, dat Olivier zich nogal boos maakte, toen iemand hem vertelde, dat zijn lioevo mot al zija be zittingen dooi de Engclschén vernield waren. (iY. R. C.) Do Wolgovendo Vergadering te Kaapstad heelt Zaterdag met 41 tegen 32 stemmen een voorstel verworpen, strekkende om de begrooting van uitgaven te verminderen mot 50,000 pd. st., do kosten voor do bewaking van da Kaapsche spoorwegen. De leden van do oppositie hadden betoogd, dat do ryks- regeering dio kosten diendo te dragen. Uit Aliwal-Noord wordt geseind dat gone- raal Do Wet zich op eenigo mylen ten zuiden van Wepener bevindt en dat alle vooruitge schoven posten daarom ingetrokken en maat regelen ter verdediging van do stad ge nomen zyn. Een kleine Engelscho afdeeling heeft Rouxville weer bezet, na lichten tegen stand to hebben ontmoet, en is daarna naar Aliwal-Noord teruggekeerd, de verdediging van Rouxville aan de schuttery overlatend. Kapitein Steinaecker, vroeger aanvoerder van het korps Swazilandscko verkenners, zal met do eerste de beste boot van Loren$o- Marquez naar Durban gaan om daar koloniale vrywilligers en gezouten paarden aan te werven voor het garnizoen van Komati-poort want lord Kitchener wil geen Engelscho soldaten laten in zoo'n gevaarlyke koorts- streek. De Londensche vrywilligers zyn op hun terugreis naar Engeland te Kaapstad aan- gokomen en geestdriftig ontvangen. De „Aurania" is Yrydag met het eerste contin gent naar Southampton vertrokken. De Hooglanders-brigade is in haar geheel uit Bloemfontein vertrokken. De bestemming wordt geheim gehouden. De „Figaro" bevat het eerste van een reeks artikelen, waarin J. Carnó, een gewezen Fransch officier, die vier maanden lang met de Boeren mee heeft gevochten, zyn indrukken van den oorlog geeft. In het eerste artikel weerlegt hy eerst, op grond van allerlei be kende feiten, do praatjes van de Engelsche pers over de vermeende barbaarschheid van de Boeren en geeft daarna een boschryving van de Transvaalsche artillerie. Een telegram uit Pietermaritzburg meldt, dat de Boeren, die van Pelgrimsrust terug trekken, geschat worden op 4- of 5000 man, zouden 4 Long-Toms, 8 pompoms, en 14 andere kanonnen, by aicli heb ben4 maar by na Do correspondent van de „Daily Telegraph" te LorenQO-M.irquez seint, dat de Boeren, die in den omtrek van de gevangenis bivakeeron, nu mopperen, zeggende, dat zy door valsche voor stellingen daarheen gelokt zyn; zy hopen binnenkort naar Transvaal te kunnen tQ*ug- keeren om den eed van trouw aan de Engel sche regeering af te leggen, maar dreigen, by de eerste gelegenheid weer de wapens te zullen opnemon voor de onafhankelijkheid van hun land. Een aantal Boeren vertrekken met de „Kanzier", men weet niet waarheen. In een telegram aan do „Daily Mail" uit Triöst wordt verzekerd, dat president Kruger voornemens is, daar aan wal te stappen om van daar, waarschyniyk door Duitschland, naar Brussel of Amsterdam te gaan. T o 1 o ff r «t ia m u. LONDEN, 9 Oct. (R. O.) Aan de „Daily Telegraph" wordt uit Loren^o-Marquez ge meld, dat daar Dog tweehonderd Boeren aankwamen. Zy trokken de grens by Sabi oyer en gaven hun wapenen af. KAAPSTAD, 8 October, (li. O.) Wepener, Rouxville en Ficksburg zyn in handen van afdeelingen Boeren, blykbaar zuidwaarts ge jaagd door de Engelschon, die oen linie geformeerd hebben dwars door den Oranje- Vrystaat van den spoorweg tot de Natalsche grens, zóó een poging aanwendende, om hen te omsingelen. LONDEN, 9 Oct. (R, O.) Aan de „Daily Telegraph" wordt gemeld, dat alle leden van hot kabinet by wyze van formaliteit hun ontslag ingediend hebben aan lord Salisbury, ten einde een mogolyko wyziging van het ministerie te vergemakkolykon. LONDEN, 9 Oct. (R. U.). De liberalen wonnen nog twe9 zetels. De uitslag is thans als volgt: 327 unionisten, 93 liberalen, 69 nationalisten. De unionisten wonuen 23, de oppositie IS zetels. ST.-PETERSBURG, 8 October. (R. if.) De Russische troepen onder bevei van luitenant- generaal Soebbótitsdi hebben den lston dezer Moekden veroverd, na den 27sten September hot laatste Chineesche loger in Mantschoerye by Schischopoa uit elkaar te hebben gejaagd. ST.-PETERSBURG, 8 Oct. (li. O.) In liet Nikandof-kiooster in liet district Porchow by Pskow waren om. een kerkelyk feest te vieren vyfduizend pelgrims byeen. Zy overnachtten in liet hotel van het klooster, een gebouw van twee verdiepingen, 's Nachts zakte onder het gewicht van de pelgrims de vloer van do bovenst o verdieping in, en zy vielen er door heen op de pelgrims, dio.böneden sliepon. In do ontsteltenis werd er geroepen „Brand I" 0:1 zo vlogen allen naar den eeuigen uitgang. In liet vreeselijk gedraag werden 4 mannen en 3J vrouwen doodgodiukt en 20 personen gekwetst, waaronder 4 zwaai'. SU-isto ÖTA ATSLOTERIJf. Trokkitig van EJiBHsuhig October. Vyfdo Klasso. Yeertiende Lyst. Nas. ÜJ42, 17300 f 101M>. Nos. 1323, 5548, IS4ÖO 400. Nos. 774, 15242, 16067, 17-571 j 2«i>. Nos. 3212, 8073, 8603, 9S04, 13454, 14359, 18737 lOt). Pryzeu van f70. 92 2833 6073 7862 10180 12077 13763 16475 18905 181 83 62 7! 10223 87 13803 16520 36 246 2332 6359 7927 10324 95 91 23 38 56 69 85 28 65 12134 14102 16831 65 307 3117 6483 8063 10401 12237 11 72 19118 656 3224 6602 89 20 12373 14216 89 90 717 3WS 17 97 10502 12403 38 16803 19206 814 37o0 27 8312 32 64 14431 26 19348 36 84 6781 69 66 67 14674 17000 57 954 60 3805 6632 8434 10651 12540 14643 17.11 19851 12 6105 8511 90 12835 14731 63 71 1066 25 69 62 10724 47 14789 17224 19980 1283 41 99 8611 77 63 14311 17326 20003 1451 85 6261 8333 86 13002 15102 17592 20123 1WI 399J 6322 8906 10347 65 67 17640 46 37 4046 6781 99 74 13104 67 69 84 1617 42JJ 6833 9098 79 90 9-3 17715 20213 1Ê45 99 7032 9105 93 13301 15231 46 61 4J 4331 7181 9257 1097/ 16 15333 17960 82 1941 96 7G 7220 0322 11089 36 15434 18076 91 <413 78 9419 11197 82 81 16213 20415 206i 4512 7358 9624 11243 13466 15621 17 20502 2.«fc> 76 7423 83 11/50 33 16131 57 42 2432 4605 7633 95 54 13546 16249 75 43 4J 16 39 9763 11801 6U 16300 18335 20759 2539 95 88 88 11317 91 2 18508 20638 2703 48/0 97 9925 35 92 74 18816 71 2603 4y/0 7820 12038 13616 Acacleinicaictiws. Leiden: Heden is alhier bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op „Stellingen", de heer J. Sickenga, geb. te Woivega. Geslaagd zyn voor het propaedeutisch examen in de geneeskunde de hoer G. J. Yan der Hilst Karrewy; voor het eerste natuur kundig examen de heer J. H. L. Yan Ree; voor het candidaats-examen in de rechten de heer M. R. Beguin. Aan de universiteit alhier zyn tot dus verre voor de oerste maal ingeschreven 172 loden, waarvan 71 alleen by den rector- magnificus en niet tevens als lid van het studentenkorps. Zy zyn verdeeld als volgt: rechten 68, waaronder twee dames; genees kunde 49, waaronder vier dames; wis- en natuurkunde 28, waaronder zes damesletteren en wysbegeerte 14, waaronder vyf dames, en godgeleerdheid 13. Utrecht: Dr. Theodor Ziehen, door H. M. de Koningin, by besluit van 80 Juli 1900, benoemd tot hoogleeraar in de psychiatrie aan de Ryks-Universiteit te Utrecht, zal Woensdag 10 October, des namiddags te één uur, in het groot-auditorium zyn ambt aanvaarden met het houden eener redevoering in de Hoog- duit8che taal. Bargeriyke Stand. HAZERSWOUDE. Bevallen: T. Den Hoog lander geb. Cinjee Z. Overleden: M. Spruyt, huisvrouw van A Cats, 41 j. HILLEGOM. Bevallen: E. A C. v. d. Mey feb. De Groot Z. R. Otto geb. Kemp D. Vreesman geb. Glas Z. A Timmers geb. Van de Rotten D. NOORD WIJK Geboren: Arie, Z. van B. Van Duin en M. Spaanderman. Maria Gertrudis, D. van P. De Groot eu G. C. Romrjn. Lammerdina Hugina, D. van D. Bolhuis en J. S, Hoek. ZOETERWOUDE. Geboren: Marinas Johan nes, Z. von W. Bosman en J. H. De Regt. Ondertrouwd: J. Krebs 23 j., te Voor schoten, en A v. d. Nieuwendrjk 21 j., alhier wonende. Overleden: A v. <L Werf 76 j., wed. M. v. d. Mqer. Joha. De Groot 5 m. Onze boterliandcl ©p En^claud. Hot „Ned. Landbouw-Weekblad" schryft: Door bemiddeling van den heer socrotaria van de Ned. Kamer van Koophandol to Londen ontvingen wy een exemplaar van het Engelscho tijdschrift „The Grocer" van 29 September jl., waarin melding wordt gemaakt van do behau- doling oenor procedure te Kensington, over de klacht, dat boter, uit 's-Hertogenboseli - United Creameries of Hertogenbosch, Holland af komstig, een hoeveelheid margarine bevatte. Do beklaagde hield staande, dat hy niet andera wist, dan dat het artikel zuivere boter bovatte, doch op grond van analyses, do^- deskundigen genomen, is veroordeeling tot betaling eener' geldboete van ƒ120, met de kosten, gevolgd. De verdodiger heeft appöl aangeteokond, doch zulks neemt niet weg, dat het vertrouwen in de Nederlandsche boter wederom eon gevoeligen knak heeft gekregen. In den loop d9r procedure werd nog opg^ merkt: dat het niet twijfelachtig is, of cl groote hoeveelheid Nederlandsche boter is vermengd met een klein percentage margarine. Waar toch moet het heen met onzen boier- handel, wanneer straks de Engelscho markt onze boter gaat uitsluiten of haar met meer wenscht te koopon? Reeds heeft onze boter, zooals nu woder uit den loop dezer procedure blykt, een slechten naam. Handelaars, dio het eeriyk meent met onzen boterhando), weest dubbel waakzaam, zoo wol in uw eigen belang als in dat van den Neder- landschen zuivelhandel, opdat onze goode naam niet geheel en al verloren gal UITL0TIN'3E\T. Lot.-n van P.\rij8 'J/j-pCt?. va 1 lb'Jl. Tro<ikin.4 5 Ojiobcr. No. 71518.... fr. l'UOUO No. 673240f 2500 1SG4U.... 200UU lil 93 25UU 1646911..... JO'JU'J ytCC72ÖUÜ 400547lüOOJ Do volg-j. dj i..i.uiuers cl'i fr. 1000. 4Ï4'.IG 445175 a 4277 32:»777 421'Jli 4.I8JG2 3180SI 164035 1G731 73Ü71 26111G 210.101 160352 8175 LËÏi>E.\', O October. ThermJineterstandgisteravond ora 8 uren 15 C. -= öJ IV.ir.lieit, hedenmorgen om 8 uren 13 C. 55.4 F., 's middags om*f 12 uren 19 66.-" F., 's namiddags- om 4 urun 20 C. 63 F. Hot 25 jmg bestaan dor Prins Hondrik- Stïchting lo Egmond-aan-Zoo is eergisteren. lcesielyK herdacht. Het gelieelo dorp was in vlaggentooï. Egmonds fanfarekorps gaf een muziekuitvoering op het voorplein.'s Middags was aan do oudjes een extra feestdisch bereid, waaraan allen aanzaten; bovendien ontvingen zij een extra uitdeeling van tabak en sigaren. Des avonds volmaakten do gebroeders Wilson uit Hoorn do verpleegden. Do directeur, de lieer Van Hall, hield een toespraak, waarin hy het verleden der Stichting schelste; talloozè goiukwenschen worden uiG alle oorden des lands ontvangen, sommige vorgezeld van bankbiljetten, (o. a. van f 300, f 1UJ on 25). Heden is cr lees: op de beido scholen. liet stoomschip „Admiral" (uitreis) arriveer do. 7 Oct. to Mozambique; do „Augs burg", van Java naar Amsterdam, passeerde 7 Oct. Port-Said; do „Herzog" (thuisreis) vertrok 7 Oct. van Zanzibar. Koudekerk. Van do 24 sollicitanten, die zich aanmeldden tor vervulling van de vaceerondo betrekking van onderwyzer aan de openbare school alhier, werd heden door de hoeren A. Korbée, van Wassenaar, P. C. Den Ouden, van Gouda, J. H. De Kuyper, van Oosterend (Teasel), en P. Nagtegaal, van Maarsen, proefles gegeven. KOLONIËN. BATAVIA, 6—7 September. Naar men aan het „B. N." mededeelt, be staan by de gonie plannen, om het kampe ment van het escadron cavalerie te Ryswyk uit te breiden, en worden daarvoor reeds op namen en opmetingen gedaan. Wat men mot de op te richten gebouwen voorheeft, schynt niet bekend te z\jn; het is echter waarschyniyk, dat zy bestemd zyn te dienen voor meerdere, hier te Batavia te legeren cavalerie. Vroeger waren hier te Batavia twee osca- drons in garnizoen; misschien wil men tot dion toestand torugkeeren. De jl. Woensdag naar Nederland vertrokken gepensionneerde majoor van den genoralen staf L. A. Bakhuis, afgetreden hoofdadmi nistrateur van t.e petroleum-maatschappy Insulinde, zal h ^st vermoedeiyk niet meer naar Indiö tcrugkeeien. Uit Djokja toch vernemen wy, dat dozo' hoer in Nederland een kantoor zal openen, dat zich voorstelt allerlei bestellingen voor industrieelen in midden-Java uit te voeren. Verscheidene Uelangryke commission moeten htm reeds zyn medegegeven. (Bat. HOI.) De 2de machinist by de fabriek der zout- verpakking op Madoera, C. H. De JoDgb, heeft eervol ontslag als zoodanig gevraagd. De controleur H. J. Waleson is belast' met de waarnemmg dor betrekking van ass.-resident van Koeningan. De adjunct-landmeter lste kl. by het kadaster te Bondowoso, W. F. DL Boers, is overgeplaatst naar Koedoes. Volgens het „Centr." zal ds. Th. Crousas gebruik maken van zyn recht op verlof en in April a. s. naar Europa vertrekken. De heer N. S. A. M. Visser is benoemd tot onder-pastoor te Soerabaia. De heer H. Koppeschaar wordt benoemd tot civiel-geneesheer te Pekalongan. Opgave van passagiers, van Batavia vertrokken per as. .Prins Hendrik": kolonel mil. adm. J. H. (X Vermeer en fam., mej. Vorsteegh, de heorea J. Netter, lste luit. cav., J. De Koningb met lam., W. Wequian en fam., gep. olh van goz. Lr. Fischer en fam., Hr. Ms. Grevinck cn fam adv insp. vaa fin. H. J. Do E.cool, lsto luit mf. L. H. Borkmebor. dir. olF. van gez. ^de ki. h. J. Hubert en eclitg., lsto luit. laf. K. Van hoe.leli Meijer ca fam., gep. kapt J. H. Rutten, me PacquiS, luit. ter zee 2do kl. Putman tramer l u t. ter zee Vide kl. J. A. Vink, late lo.t ia M. U. Leclerq, lste luit inf. W. O. Tb. Ter Beek, inovr, F. T. Kteinbucb, lste luit int P- bach en fnm., gep. mnj. inf. L. A. Bakhui-, eu fam gep. gezagh. C. M. U Ëngela en ecliu^ gep kapt. inf. K, M. Da Jager en ccbtg., J. be.ru rier, Ur. Ms. troepen en schepelingen.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3