S. VLES, Hooigracht 26, Demï-Saisons,^ f 100,000 op No. 9753. L U KEUKENMEID, NOODHULP. St-Nicolaas, BERICHT VAN INZET. |De Twee Sleutels,! BARNET PLATEN, extra rapid, 364ste Staatsloterij. AD YEBTENTIEN. Werkmeid. 1. WABSIEMÖVEN, WAARSCHUWING. Ter overneming aangeboden: Zure Zult. Groote Keuze wDemi-Saisons en Najaars-Kostumes."»* H. VAN ROMBURGH, Leiden, De Nieuwe Ijzerwinkel 's avonds tot O uur geopend. JANSSEN PANDER, Hoogewoerd 165. Uitgebreide Ilandel in Foto-Artikelen. C. J. HEINTZ ZOON, Residentie-Zadels Solar-Lantaarns bij GERARD SI. DEE, VIJGEPEREN, ZOETE KWETSEN, Bericht van Inzet. vosr ISeldAIleea, s wederom vstte Konijnen. PETIT BEURRE, Bericht van Inzet. Maarsinaasstecg 21. „Aga" Elixer, VEEN's „Geconcenfiwde", VEEN'S Cacao, 7927 33 VEEN's Poederchocolade, De Twee Sleutels, voormiddag te tien uren, ds. CSA. Evelein, Luth. prod. te Leiden. Katwjj k-a a n-Z e eIn de Gereformeerde Kerk alhier zal Zondag 23 Sept., des avonds te zes uren, onder leiding van ds. J. J. Impota, een bidstond worden gehouden voor de beide Zuster-Republieken in Zuid-Afrika. INGEZONDEN. Mijnheer de RedacteurI Daar komt de boeman van de hoogere politieambtenaren U ook nog even een plaatsje in Uw blad verzoeken. U herinnert zich misschien nog, dat iemand met de mas kerade het opgenomen heeft voor de politie agenten. Nu, zy zijn tevreden, de nachtagenten, want er zal weder betere Zondagsrust komen. Wat heb ik toen toch gelachen 1 Die heeren op het Bureau zochten den schrijver van die stukjes onder de agenten, maar natuurlijk zonder succes; dat weet gij toch ook wel, Mynheer do Redacteur, dat deze geen politie agent is. Waarom die verordening op het wielryden zoo streng gehandhaafd moet worden en niet die by'v. op het nachtelijk burengerucht en op het rijden met handwagens (vooral door vischvrouwon) in de kleine steenon, daarvoor zal onze Burgervader zijn reden wel hebben. Nog even wil ik U iets vertellen omtrent die strenge handhaving. Dezer dagen houdt een zeer zenuwachtige agent want onder hen vindt men ook allerlei slag een dame aan en bekeurt haar: zij reed op de kleine steenon. Uw naam? De voornamen werden opge geven en vervolgens Goeman Borgesius, dochter van den Minister van Binnenlandsche Zaken, voegde zij er lakoniek by. Tableau! Wat ik vreemd vindsommige agenten waarschuwen, sommige bekeuren dadelijk. Ik denk wel, dat men liever gewild had, dat deze agent het eerste had gedaan. Men zal nu toch in Den Haag het optreden der Leidsche politie niet roemen. Dankzeggend Leiden, 19 Sept. 1900. X. Mijnheer de Redacteur I Veroorloof my een enkel woord van critiek op Leidsche wielrijders verordening. Aan ieder, j verordening, die beoogt de onderlinge verhouding van twee groepen van menschen te regelen, mag de eisch gesteld worden, dat zij do belangen van beide partyen in het oog houdt. De Leidsche voorschriften hebben echter alleen 't oog op de belangen der voet gangers. Naast de vele artikels, die den wiel rijder in zyn vrijheid beperken, komt geen enkele bepaling voor, die hem tegen den evontueelen kwaden wil van een voetganger tracht te beschermen. Het gebeurt herhaal delijk, dat zich dwars op den weg een ry voetgangers bevindt, die zoodanig zyn geplaatst, dat een rijwiel niet voorby kan ryden. De wielrijder schelt of waarschuwt met den hoorn. Kunnen de voetgangers gemak kelijk uitwijken, dan zou men verwachten, dat zy daartoe ook verplicht waren; de billijkheid eischt dat. Doch het is bij den samensteller der verordening niet opgekomen, dat hy de gelegenheid had, billijkheid te be trachten. Hy heeft bij zijn werk alleen oog gehad voor één der partyen en daardoor ge zondigd tegen den alloreersten eisch, dien bet gezond verstand aan den wetgever stelt. Het komt my voor, dat de principieels fout, die den geest der verordening beheerscht, de oorzaak is van do aanwezigheid der zonderlinge bepalingen, die terecht het misnoegen der schrijvers in de laatste nummers van het „Leidsch Dagblad" hebben verwekt E. Art. 81 Het ia den bestuurders van rijwielen en driewielige motorcycles verboden op don openbaren weg tosschen een uur na zons ondergang en een nor vóór zonsopgang te rijden of stil te staan, zonder aan de voor- zijde een helder brandend lioht te ver- toonen.... Verordening op de straatpolitie. Nu als een sprinkhanen-plaag de processen- verbaal over argelooze Leidenaars worden uitgestrooid, is het wenscheiyk zich deugdelijk te vergewissen hoe aan de epidemie te ont komen. Onze verordening op de straatpolitie, hoewel oorzaak van het kwaad, biedt geluk kig volkomen voldoenden waarborg: lo. Het is den bestuurders van ry wielen verboden te rijdenzonder, enz. Zoolang dus de bestuurder niet „rijdt" maar loopt, kanhy onmogelijk onder de bepalingen van de ver ordening vallen, en doet hot niet ter zake of zyn wiel geacht kan worden te „ryden". 2o. Het is den bestuurders van ry wielen verboden stil te staan zonder, enz. Gehoorzame burgers dienen dus een bevel om halt te houden, als zynde bevel tot een verbodmet een „dat mag niet" te beantwoorden. En van politie-agenten, die hun plicht weten, mogen we verwachten, dat hun van stonde af aan niet meer het „ophouden" maar: „doorloopen heeren 1" in don mond bestorven liggen zal. 3o. Het is den bestuurders verboden, enz., zonder aan de voorzijde een helder brandend licht te vertoonen. Dat beteekent volgens de eenvoudigste wetten der grammatica, dat de bestuurders een helder brandend licht (geen lampion dus 111) op buik of borst te dragen hebben. X. Gemeenteraad van Noordwijk. Voorzitter: Jhr. mr. J. H. J. Quarles van Ufford, burgemeester. Aanwezig alle leden. Na lezing en goedkeuring van de notulen der vorige vergadering wordt mededoeling gedaan van een tweetal ingekomen stukken, nl. een missive van Ged. Staten, houdende goedkeuring van een raadsbesluit, en proces verbaal van opname der gemeentekas. Beide voor kennisgeving aangenomen. Een adres van den heer Leonhardt, Rechtsanwalt te Leipzig, verzoekende om aankoop van een stukje duingrond, grenzende aan het perceel van den heer H. Tappenbeck, met het doel een doorgang te verkrijgen voor den aanvoer van bouwmaterialen wordt in handen van B. en Ws. gesteld ter fine van praoadvies. II. De gemeenterekening over 1899, slui tende in ontvangst met f 37,831,51, uitgaven f 37,156,57'/,, batig saldo f 674.93'/, wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. De commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren 0. Alkemade, Homan en Smit, had echter eenige opmerkingen gemaakt, die door den voorzitter beantwoord werden, a. Hoe is de belooning van den straatwerker L. Steen- voorden geregeld? Antw.ad 11 ets. perM1, zoowel voor nieuw als voor verstelwerk, het zand wordt door de gemeente geleverd, b. Do commissie wenscht er op te wyzen, dat by leveringen voor gemeentewerken de geraeonto- opzichter buiten mededinging behoort te blijven. De voorzitter is het hiermee ten volle eens, maar voor de gewraakte gevallen moge een uitzondering gelden: het eerste betrof een partijtje onmiddellijk benoodigde steenen, voor een bedrag van f 9, welke op dat oogenblik juist b(J den gemeente-opzichter te krygen waren. Het tweede betrof eenige werkzaam heden aan de gasfabriek, welke op verzoek van den fitter Heemskerk zeiven door oen der werklieden van den heer O vermeer (den gemeente-opzichter) verricht worden, als zynde bedoelde metselaar daarmee %et beste ver trouwd. HL De gemeentebegrooting voor 1901 zal als gewooniyk by de leden van den raad circuleeren. IV. De begrooting voor de rustende 8chuttery wordt zonder wyziging vastgesteld op een bedrag van f 241. V. Op voorstel van B. en Ws. zullen de grasbermen langs de wegen wederom aan F. Alkemade worden verpacht voor de som van f GO. VI. Tot ge meentegeneesheer voor 1901 wordt met alge meene stemmen benoemd de heer dr. H. Van Nes, alhier. VIH. Op een adres vanW. van Wetten verzoekende om vergunning tot het bouwen van een houten schuur aan de Tram- steeg, tusschen de porceelen van Van Beek en Passchier, plm. 20 M. van den weg, wordt na een korte toelichting van den heer C. Alkemado, z. 1l st. gunstig beschikt, waarna de voorzitter voorstelt, punt VH: adres van G. Van den Berg Sr., om vermindering van zyn aanslag in don hoofdelyken omslag, in geheime zitting te behandelen. By de rond vraag brengt de heer Parlevliet den voor zitter dank voor diens bemoeiingen in zake de herstelling aan den Rynsburgerweg, en wenscht verder te vragen of het geoorloofd is, by gebouwen, waaraan werkzaamheden verricht worden, des avonds onverlicht voorwerpen buiten te laten staan, die gevaar voor voorby- gangers opleveren. Spreker is zulks dien eigen avond overkomen met een ladder buiten een perceel aan don Achterweg De voorzitter zal gaarne dergelijke klachten, zoo ze mochten voorkomen, vernemen, aangezien zoo'n hande ling by de strafwet verboden is, en belooft een onderzoek in te stellen. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten. Tolegram. me> n. LONDEN, 20 Sept. (B. 0.) Lord Roberts seint uit Nelspruit, dat van de Boeren, die ten getale van 3000 op Komatipoort terug trokken, 700 de Portugeesche grenzen zyn overgegaan. De overigen namen de vlucht en ver strooiden zich, na eerst de Long Toms en veldkanonnen te hebben vernield. Er is van het Boerenleger niets meer over dan een paar stroopende benden. PERIM, 20 September. {R. O.) De Neder- landsche kruiser „Gelderland" vertrekt, na kolen te hebben ingenomen, van hier naar Delagoa-baai, om president Kroger naar Nederland te brengen. LORENQO-MARQUEZ, 20 Sept. (R. O.) De Boeren hebben een stelling ingenomen op de heuvels, die Komatipoort beheerschen, met twee kanonnen en tien mitrailleuses. Zy zyn 3000 man sterk en staan onder bevel der generaals Pienaars en Coetzó. De Engel- schen worden iederen dag verwacht. PRETORIA, 20 Sept. (R. 0.) Daar dn Boeren de Lange Toms en alle kanonnen, van de Engelschen genomen, hebben vernield, wordt verondersteld, dat zy nog in het bezit zyn van lichtere en geraakkeiyker te bedienen stukken. De zevenhonderd Boeren, die hot Portu geesche grondgebied betraden, waren hoofd zakelijk manschappen van het vreemden legioen, die, ongetwyfeld in angst verkeerende, de bescherming van Portugal inroepen. Alles wyst op een spoedig einde van den officieelen oorlog; maar wanneer Schalk Burger als waarnemend president weigert de verant- woordeiykheid van een overgave op zich te nemen, is er alle reden om te gelooven, dat de guerilla-kryg nog verscheidene maanden zal aanhouden. Indien het evenwel tot een officieele over gave komt, kan Engeland last geven, hen, die deel uitmaken van deguerilla-benden, als roover8 te behandelen; terwyi het, zoo deze officieele overgave niet plaats heeft, genood zaakt zal z(jn de oorlogvoerenden te behandelen als wettig krygvoerenden. WINBURG, 21 Sept. (R. O.) President Steyn benoemde den rechter Herzog, om op te treden als president van den Oranje-Vrystaat. LONDEN, 20 Sept. (R. OHet wordt be vestigd, dat Sir Claude MacDonald en Sir Ernest Mason Satow, onderling van post zullen wisselen. LONDEN, 20 Sept. (R. O.) Reutels Agent schap verneemt, dat de mogendheden het ongeraden vinden om Ruslands voorstel tot ontruiming van Peking aan te nemen, daar volgons betrouwbare inlichtingen de Boxers voornemens waren om, indien dat voorstel uitgeroerd werd, uit don omtrek van Peking weer in de stad te vallen, waarna de taak om hen te verslaan, van meet af aan zou moeten beginnen. LONDEN, 20 Sept. (R. O.) De Chineesche gezant alhier heeft een telegram uit China ontvangen, meldende, dat er een keizerlyk besluit was uitgevaardigd om de Boxers uit te roeien en dat de vreemde zendelingen uit Pao-ting-foe en Tsjing-ting-foe uitgeleid zyn op last van den waarnemenden onderkoning van Tsjili en aan de zorg toevertrouwd van de bevelhebbers der verbonden troepen in Tsjang-sing-tien en Loe-kou-tsjiao. PEKING, 16 September (R. O.) Een ge combineerde Engelsch-Amerikaansche colonne vertrok heden om de streek in het westen te zuiveren en met bevel om zich van den toevoer van levensmiddelen te verzekeren. Een Duitsche strydmacht zal morgen ver trekken om samen te werken met een colonne in den aanval op Pei-ta-chu, waar gemeld wordt, dat do Chineezen met een aanzienlijke macht aanwezig zyn. BERLIJN, 21 September. (R. O.) Het Wolff- bureau verneemt uit Taku van 20 September De Russische kozakken begeleidden Li- Hung-Chang van het station naar het paleis, indertyd hier voor den keizer van China gebouwd. In den afgeloopen nacht vuurden de forten van Peitang op de Russische infanterie, waarvan zy 25 man verwondden. Heden in den ochtend vroeg werden de forten en de stad door de Duitsche houwitser- battery beschoten. GLASGOW, 21 Sept. (R. 0.) Heden wordt melding gemaakt van nog een sterfgeval aan de pest en een nieuwen lyder aan die ziekte. Het geheele aantal bedraagt 24. Er zyn twee verdachte gevallen en 88 personen onder observatie. Do oorlog tusschen Engeland on Transvaal. De oorlog is nu officieel uitgemaakt door lord Roberts op papior althans. De Brit- sche opperbevelhebber seinde uit Nelspruit, dat de Boeren, tor 6terkte van 3000 man, naar Komatipoort zyn teruggetrokken. Zeven honderd van hen zyn de Portugeesche grens overgegaan, de overigen hebben zich verstrooid, nadat ze de Lange Toms en de veldkanonnen hebben vernield. Hoe lord Roberts al deze byzoDderheden weet, is nog een raadsel ©n zal hetwelaltyd blyven, maar zelfs, zoo zegt het „Hbl.", al nemen we aan, dat ze waar zyn, dan is zyn conclusie, dat van het Boerenleger niets meer is overgebleven, wel een weinig te optimistisch.' De 2300 „overigen" kunnen zich zeer geschikt weder vereenigen, waar zy dit hot meest ge» wenscht achten, en zyn voorzeker slechta daartoe uiteengegaan naar do wyzovankryg- vooren, den Boeren eigen. Yerder is in het Boschveld ten Noorden van Lydenburg de hoofdmacht van commandant- generaal Botha, die misschien wel do meest® kanonnen by zich heeft. Dan opereèren in het Westen van de Zuid-Afrikaansche Republiek, tot zelfs by Johannesburg, afdeelingen van, het Boerenleger, hebben de Yrystaters weer-; van zich doen spreken in het Noordwesten' van hun land en mooct generaal Macdonald nog onlangs den Boeren slag leveren aan do, Yetrivier ten Zuiden van Winburg. Ook zyn de door do Engelschen entruimdo plaatsen in het Oosten van den Vrystaat, die' door de Boeren opnieuw zyn bezet, nog niet'; heroverd. Maar dat alles hindert lord Roberts niet kortweg to verklaren: De oorlog is uit. Yan het Boerenleger is niets meer over gebleven dan een paar stroopende benden. Wat die paar stroopende benden zullen, uitrichten zal do toekomst leeren. Maar wat zo ook zullen doen, lord Roberts zegt: „Do oorlog is uit", om te kunnen verklaren: „De opstand begint." r Omtrent de jongste operaties seint lord Roberts uit Nelspruit van 18 S9pt.: „Generaal Stephenson's brigade heeft gis-? teren deze stad bezet zonder tegenstand to ontmoeten. Eenige munitiewagens werden', hier door de Boeren verbrand, voordat zo terugtrokken. Tweo van doze hebben behoord tot onze veld-artillerio. „Generaal Pole-Carew is met do garde- brigade vier myien ten Oosten van Avoca-, station. Zyn bereden infanterie werd door een deel van den vyand korten tyd opgehouden, j dat daarop Oostwaarts aftrok. Generaal Polo- Carew hoopt morgen te Kaapmuiden to zyn. Hy nam een munitiewagen en maakte eemgo j krijgsgevangenen. Een zyner verspieders werd gewond. „Wy zyn na in telegraphischo gemeonschap met generaal Buller en kunnen hem van hier voorraden zenden langs e&n voel gemakkeiykor weg dan van Machadodorp. By Spitskop hebben zich ongeveer dertig Boeren aan hem over gegeven. Hy meldt, dat het grootste deel dor j troepen, die tegen hem stryden, huurlingen en kolonische rebellen zyn. „Lord Methuen meldt, dat kolonel Douglas 39 gevangenen heeft gemaakt; tien wagens,' eenige schapen en ossen violen in zyn handen. „Generaal Hildyard seint uit Utrecht, dat op 15 September een afdeeling van het 13de, regiment huzaren, die ten Westen van' Utrecht patrouilleerde, door eenige vrouwen naar een hoeve werd genoodigd, waarop een witte vlag stond. Der patrouille werd molk' en brood aangeboden en toen zy het huis ver-, liet werd op haar geschoten. De hoevo, die aan een veldkornet uit Utrecht toebehoorde.1 die in de laatste strooptochten naar der. spoorweg het bevel had gevoerd, werd ver nield. Een dergelyko daad van verraad werd gepleegd by Commandonek een paar dagen geleden. Daar by word een man van Paget'o ruitery gedood." 1 40-jarige Echtverceuiging YAH W. F. JU -a es 7919 11 kt 3al S. NEUTEBOOM. j§- 3 3 October 190°' De Heer en Mevrouw TROMP Knappert geven kennis van de ge boorte oener Dochter. 7930 4 Leiden, 21 September 1900. Heden ontving ik het treurig, be richt, dat te Ermeloo-Veldwyk is over leden myn geliefde Echtgenoot de Heer J. DREGMANS. Mevr. DREGMANS, 7918 8 Yan Gbeundtgbn. Oude-Wetering, 20 Sept. 1900. Eenige en algemeene kennisgeving. Er wordt gevraagd, tegen Novem ber: een R.-K. degelyko die goed kan koken, tegen hoog loon. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres Mevr. JANSSE, Breestraat 76. 7924 9 Tegen 1 November a. b. wordt gevraagdeen flinke Werkmeid, R.-K., liefst boven 24 jaren en van goede getuigen voorzien. 7917 8 Brieven Lett. Ij aan MEEUSSEN's Advertentie-Bureel, Den Haag. Yoor dadelijk een flinke NOOD HULP gevraagd. Moet kunnen koken en strfiken. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 7922. 7 eenig in qualiteit, van af heden dage lijks versch: wordt evenals al myn Koeksoorten ton zeerste aanbevolen. Wederverkoopers flink rabaL lioorotecg boek Lauselirag. Ondergeteekende bericht, dat zyn zaken Korte Raamsteeg 10 en 67 opgeheven zyn en verzoekt zyn geachte Cliénteele, boodschappen en bestellingen te zenden HAAIÏLF3I- MERSTRAAT 75, naby de Yrouwensteeg, waar hy op heden ruim voorzien is van alle soorten nieuwe en gebruikte Kachels, Fornuizen, enz., die hy tot spot- pryzen zal uitverkoopen. 7915 16 Aanbevelend, M. S. VAN GELDEREI. een Zaak in Brandstoffen en Aardappelen, door byzondere om standigheden, voor een biliyke prys, aan het water gelegen en op goeden stand. Brieven Bur. v. d.Bl. No. 7929. 7 Wederom voorhanden: Aanbevelend J. ROODENBURG, Haarlemmerstraat 24, 7939 7 Hoogewoerd Nol 5. bericht, dat de collectie voor het aanstaande Seizoen gereed Is. In verschillende prijzen en quallteiten. VOOR KLEEDING NAAR MAAT ONTVANGEN: de nieuwste Stoffen voor 7933 60 Bekende solide qnalltclten! Billijke prijzen I Het magazijn zal Haandag 24 en Dinsdag 26 Sept. gesloten zyn. Donkersteeg 8, Interc. Telefoon 267. 99 6688 16 leenen zieh uitstekend voor momentopnamen. Vele attesten en negatieven tot bewijs. 7936 20 Fotografische Inrichting „STUDIO," Heden gevallen by J. C. DE WILDE, Warmond, uit de collectie van de Firma Lelden7928 13 Ldden, 21 September 1900. EB 6813 8 E Breestraat SS. Benrré d'Amanlis, Berga motten, Maria Louise on andoro delicieuss Tafel peren, 7921 13 per 6 K.G. br°. i f 1.60, per 10 K.G. A 3.75. mot recept voor zoot-zuur, a ƒ1.25 per 5 K.G. br°. franco verzendt J. GERRITSEN, te Andolst, Hof leverancier van H. M. de Koningin. Btj de veiling, den 21sten Septem ber 1900, door den te Voorschoten gevestigden Notaris SCHOOR ge houden, zijn de perceelen in bod gebracht, als volgt: 1. 3.26.90 H.A. WEILAND, te Oegstgeest aan de Groenesteeg, op. f 3826.— Dadelijk verhoogd met 276.— 2. 2.01.30 H.A. BOUW LAND aan den IJ weg te Haarlemmermeer, op 1160.— Dadelijk verhoogd met 100.— Nader verhoogd met. 200.— 8. 2.00.70 H.A. BOUW LAND naaat het vorige 1100.— Dadelijk verhoogd met 200.— Nader verhoogd met. 200.- 4. 1.99.16 H.A. BOUW LAND naast het vorige 1026.- Dadelijk verhoogd met 100.— Nader verhoogd met. 200.— 6. 2.00.80 H.A. BOUW LAND naast het vorige 1100.— .Dadelijk verhoogd met 100.— Nader verhoogd met. 200.— 6. 1.99.75 H.A. BOUW LAND naast het vorige 1100.— Verhoogd met200. De afslag biyft bepaald op Vrijdag 28 September a. s., des middags te 12 uren, in het Stations-Koffiehuis .Zomorzorg" te Leidenterwijl inmid dels ten kantore van genoemden Notaris verhoogingen worden aange nomen tegen 20 pCt. der verhoog- _S0(9> 7937.40. liet HEERENHLIS met Steeg en Erf te ALFEN a/d. RIJN, lage zjjde, onder de gemeente Aarlan- derveen, Wyk 6 No. 7, Sectie C. Nos. 29 en 1673, samen groot I are, 57 centiaren, is Woensdag in bod gekomen opf 4050. Yerhoogd met 400.— en staat dus slechts f 4450.— Aanvaarding by de betaling, uiteriyk 1 November a. s. De toewijzing blyft bepaald op Woensdag 2G September n. s., 'smorgens te elf uren, in het hotel „De Yergulde Wagen" te Alfen a/d. Ryn, lage zyde. 7932 27 Inmiddels kunnen tot en met Dinsdag 25 September a. a., 's namiddags 2 uren, verhoogingen worden ge daan ten kantore van den Notaris J. C. SPRUIJT te Alfen a/d. Ryn, tegen genot van */5 der verhoogsom. Gevraagd: een Dienstmeisje in een stil gezin. Yrye wasch cn loon naar bekwaamheiden met opklimming. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7935. ZATERDAGAVOND 7926 4 II. L. SPEEL. Alléén de Biscuits met bovenstaande initialen, zyn van mijn fabriek afkomstig. 1372 12 LEFÈVRE UTILE, Nantes. Wacht U voor namaak! En gros D. J. DONKER, Rotterdam By de veiling, den 20sten Septem ber 1900 door den te Voorschoten gevestigden Notaris SCHOOR ge houden, is de Villa „Zomerhof', alleraangenaamst gelegen te Voor schoten, aan den straatweg, op den hoek van den Papenweg, tegenover I het pensionaat „Bydorp", in de onmid- deliyke nabyheid van Spoor en Tram, in bod gebracht op slechts f 6025. De afslag blyft bepaald op Don derdag 27 September a. s., des mor gens te 11 uren, in „Het Wapen van Voorschoten", te Voorschoten, terwyl inmiddels ten kantore van genoemden. Notaris verhoogingen worden aangenomen tegen 2l> pCt. der. jaiho.Qgsoin* 703i 21 Adres voor: Poets- en Wryfartikelen, Sponsen, Zeemleer, Dweilen, Ylekkenroinigingsartikelen, Ontsmettingsmiddelen, Levertraan, Smeertraan, Toiletartikelen, Eau-de-Cologne, Odeurs per maat, Eau-de-Quinine per maat, Speceryen, Kruiden, Inmaakkruidon, Wynazijn, Eetbare Oliön, Olièn voor allerlei gebruik. aangenaam, gezond, j aromatisch, enz., enz. verkrijgbaar in Maarsmanssteeg 21, LEIOES.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3