10 10O°- H.H. Onderwijzers. Dienstbode gevraagd. St.-Nicolaas. W. F. v. i MYDEN, Invalidenhuis te Leiden. i TE HUTJH: SOEP, Papenstraat 4. Winkelhuis. Verkooplokaal Papengracht Ba. VEILING Meubilaire eu andere Goederen, Extra fijn gekruide Eerste Kamer. Zitting van heden. Per telegraafV Aan de orde is de behandeling van het ge wijzigd ontwerp-adres van Antwoord op de Troonrede. B\j het algemeen debat wenscht de heer Transen v. d. Putte eenige Inlichtingen te vragen aan de Regeering omtrent Transvaal en China. Spreker vraagt of de Regeering iets kan mededeelen over het gevangonhouden van Nederlandsch ambulance-personeel op Ceylon; wat de Regeering hoeft verricht en met welken uitslag. Kan de Rogeoring iets mededeelen over de uitzetting van ambtenaren der Zuid- Afrikaansche-Spoorweg-My. en andere Neder landers is een Nederlandsch oorlogsschip uit- gezonden om president Kruger naar Europa te brengen, en zoo ja, wat was daartoe de aanleiding Wat China betreft, vraagt spr. ofdeRogee- ring bezwaar heeft mededeelingen te doen omtrent de instructie van den Nedorlandschen eskader-commandant in de Chineesche wateren en of de Regeering kan mededeelen, hoelang bet eskader m China zal biyven? De Minister van Buitenl. Zaken (de heer (Do Beaufort) zegt, dat de Regeering van de Engelsche Regeering, op haar verzoek, kennis kreeg, dat het ambulance-personeel zich zou hebben schuldig gemaakt aan spionnage. De Regeering heeft toen by de Engelsche Regee ring krachtig op inlichtingen aangedrongen. De consul te Kaapstad heeft dr. Koster niet kunnen spreken. Deze laatste heeft den consul i echter een rapport gezonden. Dat rapport is lang uitgebleven, doch de Regeering hoopt het nu binnen enkele dagen te ontvangen. De gevangenen worden op Ceylon uit stekend behandeld. De Minister heeft alle klachten van uit gezette Nederlanders verzameld en elk geval is speciaal onderzocht, om later schade vergoeding te vragen. Op een dusdanige vraag, tot president Kruger gedaan, ontving de Nedorlandsche Regoering het antwoord, dat de President om gezondheidsredenen naar Europa wenschte te gaan. Uit deferentie is hem toen een Neder- landsche oorlogsbodem aangebodon; en dat aanbod is aangenomen. Wat China betreft, de commandant had de Instructie, niet aan de krygsverrichtingen doel te nemen, alleen dan echter wanneer het noodig was voor de bescherming van Neder landers. Do Regeering zal overwegen of één of twee schopen kunnen terugkeeren. De heer Fransen v. d. Putte, die zich ver heugt over do kalmte, waarmede de RogeeriDg heeft gehandeld, acht het zenden van de 1 Gelderland" niet in het belang van president Kruger zelf, omdat deze z. i. beter onder Duitsche vlag naar Europa had kunnen komen. De inlichtingen over China bevredigen spreker. Do heer Van Asch v. Wyjck dankte de Reg., dat zy voldaan had aan een volks- wensch om president Kruger een oorlogs bodem aan te bieden. Do Minister v. Buitenl. Zaken antwoordt, dat do Regeering na hot doen van het aanbod aan president Kruger, daarvan de Engelsche Regeering heeft kennis gegeven, en dat zy van do Engelsche Reg. de verzekering heeft ontvangen, dat het niet in haar voornemen lag in de reisplannen in te grypen. Do Engelsche Regeering is volstrekt niet geraadpleegd; zy is eenvoudig van het plan in kennis gesteld. i Het algemeen debat wordt gesloten en het adres aangenomen zonder stemming. Het zal aan H. M. worden aangebodon door den president met de heeren Rahusen, Bergsma, Yan Boneval Faure, v. Asch v. Wyck en v. Swinderen. Aan de orde komt thans het Wetsont werp tot wyziging van de Ge meentewet. De heer Roëll meent, dat van do toege stane progessie misbruik kan worden ge maakt, zoowel ten nadeele van de meer- als van de mindergegoeden. Spr. is van oordeel, dat het onderzoek om tot wyziging te komen, eenzydig is geweest en onvolledig. Do Minister van Binnenlandsche Zaken (de heer Goeman Borgesius) betoogt breedvoerig, waarom de wyziging van de Gemeentewet noodzakelyk was. Nagenoeg alle Colleges van Ged. Staten waren van de noodzakeiykheid overtuigd. De Minister zette verder uiteen, hoever de Regeering kan gaan met het ver nietigen van verordeningen. Een bepaalde grens voor vernietiging te stellen is niet mogeiyk; ook de Regoering is gebonden aan wetteiyke voorschriften. Nadat de Ministerop aandringen van de heeren Roëll, Pynacker Hordyjk en Geertsema, die dreigden anders te zullen tegenstemmen, verklaard had te erkennen het moreel recht tot vernietiging van verordeningen mits behoedzaam gebruikt—al wordt voldaan aan de bepalingen omtrent de progressie, werd het ontwerp aangenomen met 37 tegen 2 stemmen (de heeren Van den Biesen en Rut gers van Rozenburg.) De Kamer is verdaagd tot nadere byoen- roeping. Gemengd Nieuws* By het op „Rhynzigt" gehouden examen als geoefend (gekleed) zwemmer is het diploma vanwege de „Leidsche Zwemclub" toegekend aan: Johannes Jacobus Jonker, Marinu8 Hendrik Godschalk, Johannes Jacobus Kokschoom en Hendrik Jonker. De twee mannen, die te Voor schoten ganzen stalen, werden heden door de Haagsche rechtbank veroordeeld resp. tot 1 jaar en 6 maandon en 1 jaar, en de man, die zich een huwelyks-inventaris wilde verschaffen uit de opbrengst van twee koeien, die hy to Zoeterwoude uit een weide had gestolen, tot 1 jaar. Gisteravond te ruimtienuren ontstond een uitslaande brand in het photo- graphisch atelier van den heer H. J. v. Dorp, Kipstraat 101 te Rotterdam, geheel ingebouwd tusschen Kipstraat en Botersloot. De brand weer werkte onder leiding van een hoofdman met 3 stralen van de Kipstraat af en 2 van de Botersloot af. Het atelier brandde geheel uit, terwyi de boven- en onderverdiepingen veel water- en brandschade bekwamen. Te 11 uren was men den brand meester. Ver zekering dekt de schade. Het Duitsche comité deelt mede, dat het uit binnen- en buitenland niet minder dan 950,000 handteekeningen verkregen heeft voor het internationale telegram aan president Kruger. Een schitterend voorbeeld voor Neder land. De directie van de Haarlemsche Trammaatschappy heeft besloten het tarief van den rit Stationsplein Haarlemmerhout te verlagen van 10 op 5 cents. Een brand, zoo als in den laatsten tyd te Amsterdam niet is voorgekomen, woedde in den afgeloopen nacht. Omstreeks 12 uren zag een voorbyganger, Wolf genaamd, dat op het middengedeelte tusschen de percoolen 45 en 47, in de Dapper- straat, vlammen naar buiten sloegen. Hy snelde naar de naastbyzynde brandschel en waarschuwde de brandweer. Op het terrein, waar de brand woedde, heerschte, doordat de vlammen uit de beide perceelen naar buiten woest om zich heen grepen, een onbeschryüyke verwarring, vooral doordat boven ongeveer 22 menschen In levens gevaar verkoerden. Het was een ouderwetsche brandtwee perceelen, elk drie breed en vier hoog, op alle verdiepingen, van de straat tot den dakrand, aan het branden; bewoners, die in den eersten slaap gewekt werden en in nachtgewaad over de daken de vlucht moesten nemen; een drietal stoomspuiten, die met druk geschok haar vonkfonteintjes uitpypten. Het was boneden begonnen. In de straat- étage van beide genoemde perceelen Dapper straat wordt een manufacturenzaak gedreven, „Hagazyn Willem Hl". Achter twee groote winkelruiten, die den geheelen voorkant der benedenhuizen in beslag nemen, liggen manu facturen, katoentjes, wollen goederen, enz. uitgestald. Do eigenaar, de heer Wilh. J. Korlaar, dryft daar zyn zaak. Gowoonlyk blyft zy tot 's avonds elf uren geopend. Zoo ook gisteravond; echter had de eigenaar zich reeds in den vooravond naar zyn woning in de Gerard-Dou-straat 68 be geven. Om elf uren was de winkel door het achtergebleven personeel gesloten. Hoe de brand begonnen is, kon noch de eigenaar, noch het winkelpersoneel zich verklaren. In de goed brandbare artikelen vonden de vlam men dadelyk een overdadigon buit, en eer de brandweer zelfs gealarmeerd had kunnen worden, stond het in den winkel reeds in lichterlaaie en vóór de brandweer ter plaatse was, sloeg een reuzenvlam de winkelkasten uit en lekte kozynen en vensters van de hoogore verdiepingen. De heer Korlaar heeft zelf slechts één verdieping in huur, die boven nummer 47 is gelegen. Deze verdieping was echter onbewoond; doch daar boven woonde een jonggehuwd paar, en het gezin P. N. Yonk, man, vrouw en twee kinderen. In het huis daarnaast, eveneens boven don anderen bran denden winkel gelegen, woonden één hoog een ongehuwde heer, Yos, twee hoog de agent van politie J. Yan Leeuwen, gehuwd, en kin deren, en drie hoog het gezin Steltman, man, vrouw en vyf kinderen. Byna alle gezinnen waren reeds ter ruste. De snelheid, waarmede de vlammen zich een weg naar boven baanden, deed allen in grooten angst de vlucht nemen. Dit moest zóó haastig geschieden, dat de meesten, ongekleed, gedeeltelyk in nachtge waad, een goed heenkomen zochten. De weg naar beneden was reeds voor de meesten versperd, daar zoowel de trap van No. 45 als van 47, die beide langs de twee winkels liepen, reeds brandden. Buren, die naar boven hadden kunnen door dringen, en vooral de bewoner Vonk, weerden zich echter dapper en wisten alle vrouwen en kinderen langs het dak, ook door een alkoofje, aan de achterzyde van No. 47, uit komende op een dor achtergevels van een huis in de Wagenaarstraat, in veiligheid te brengen. Zy werden door buren en familieleden opge nomen en van kleeren voorzien. Waar echter de vlucht, zoo overhaast had moeten geschieden, was evenmin sprake geweest, eenig huisraad te redden, doch alle bewoners één uitge zonderd waren verzekerd, evenals de heer Korlaar. Inmiddels was de brandweer met het blusschingswerk begonnen. Zy werkte met veel materieel, doch stelde zich in den be ginne tevreden, al haar krachten te concen- treeren op den winkel. De watermassa's, die door de drie stoomspuiten en uit ettelijke kranen in de vlammen werden geworpen, deden het vuur hier betrekkeiyk snel afnemen en weldra geheel dooven. Doch op alle andere verdiepingen brandde het voort en uit de vensters drongen dikke rookwolken en lekkende ivlammen naar buiten. Op de tweede verdieping van No. 47 hielden de vlammen den stryd het langst tegen den watervyand vol. De leider van de brandweer- brigade, de heer M. J. Proost, liet daarom een brandladder in het vensterkozyn slaan en In den rossen gloed van het brandend interieur zag men de zwarte gestalte van een brandweerman rustig omhoog klauteren, naar binnen stappen en de slangpyp ophalen. Het talryke publiek volgde met aandacht deze manoeuvre en gaf als ware het een voorstelling zyn voldoening te kennen, toen de welgerichte straal sissend de brandplek doofde. Aan den achterkant van beide perceelen, die hier ook veel te ïyden hadden, was men den brand spoediger meester. Een onver wachte vlam, die later nog even uitbrak, toen de brandwachten reeds weg waren, kon spoedig met behulp van buren met eenige emmers water gebluscht worden. Het vuur richtte hier aan belendende perceelen weinig schade aan, terwyl zolfs alle ruiten heel bleven. Te halféón kon de brandweer eerst in de huizen doordringen en zich van den omvang van den brand rekenschap geven. Alle ver trekken, uitgezonderd misschien de zolders, hebben geleden, hetgeen daarom te verwon deren is, daar de vlammen niet binnendoor haar weg hebben genomen, doch langs den gevel zyn gestreken. De uitgebrande vensters, de verkoolde vensterbanken en do gedeeltelyk verwoeste vertrekken geven van do straat gezien den indruk, dat een zware brand ge woed heeft. Het ordelyk publiek, dat in de breede stra ten een ruim terrein had om het scbouwpel aan te zien, kon gemakkeiyk op zyn plaats gehouden worden door de politie, waarbij eenige boreden manschappen, die onder bevel van den hoofdinspecteur der 5de afdeeling 2de sectie, den heer C. J. Van Raalte Jr., voor de afzetting zorgde. De commissaris 0. P. Yan der Wielen bevond zich later ook op hot terrein van den brand. AH.) Naby Gron8feld, op de lyn Luik- Maastricht, zyn gisternaraiddag een man, zyn vrouw en hun kind overreden. De vrouw wilde haar kind, dat op de lyn speelde, en de man beiden redden. Marktberiohteu* Delft, 20 September. Granen in vaste stem ming en tot wat hoogere prijzen afgedaan. Witte Tarwo f 6.80 a f 7.00. Roode ƒ6.10 a f 7.—. Rogge f 4.75 a f 6.60. Zoraergerst f 4.40 a f 4.76. Chevalier f5.a f 6.60. Haver f 2.50 a f 3.60. Groene Erwten f 7.— a f 8.60. Brnine Boonen f 9.a 10.26. Paardenboonen f o Duivenboonen f 7.a f 7.25. Koolzaad f 10.a f 11.60. Kanariezaad 6.60 a f 7.76. Hennepzaad f 6.75 a ƒ7.26 per HL. Alfen, 19 September. Paardenmarkt. Aange voerd: 563 staka. De pryzen wareo: werkpaarden ƒ100 tot ƒ250, jongo paarden ƒ160 tot 380, veulens ƒ80 tot ƒ180, hitten ƒ80 tot ƒ175. Veel handeL Jonge paarden werden door de buitenlanders nogal gezocht Schiedam, 19 Sept Noteoring van de Benrs- commissie. Moutwyn 11.— per HL. Zonder fust en zonder belasting. Spoeling 1.20. Noteering van de Makelaars. Moutwijn 11.60, Jenever 15.50, idem Araaterd. proef 17. Noteering van den Distillateursbond. Moutwijn 11.50. Jenever 16.50, Amst Proef 17. De oorlog tusschen Engeland en Transvaal. De „Daily Telegraph" bevat den inhoud van de officieele proclamatie, welke door de Regeering der Zuid-Afrikaansche Republiek werd uitgegeven te Komatipoort op 11 Sep tember. „Daar de hooge leeftyd van Z. H. den President het voor hem onmogelyk maakt de commando's te volgen, en daar de Uit voerende Raad overtuigd is, dat de vroegero diensten van Z. H. nog steeds gebruikt kunnen worden in het belang van het land en de natie; is besloten, dat de Uitvoerende Raad Z.H. een afwezigheid toestaat voor een tydperk van zes maanden, ten einde Europa te be zoeken met het doel om onze zaak daar te be hartigen, en ik, Schalk Burger, zal zyn plaats innemen in overeenstemming mot de wet". Het verzendon van de Portugeesche officieel© opdracht aan den gouverneur van Mozambique, om president Kruger zonder moeiiykheden te laten vertrekken, moet niet geheel uit eigen aandrang der Portugeesche regeering gegeven zyn, maar verschillende vertegenwoordigers van groote mogendheden moeten daarby een rol gespeeld hebben, die tegen elk geweld dadig tegenhouden van Kruger geprotesteerd moeten hebben. Do Portugeesche regeering moet nameiyk aanvankeiyk geneigd geweest zyn, op grond van het bestaande geheim verdrag met Enge land, Kruger uit te leveren. Uit de teleurstelling, die zich in Engelsche bladen openbaart, kan men velerlei gevolgtrekkingen maken. Ook aan de krachtige en dringende be moeiingen van koningin Amelia moet het te danken zyn dat het niet tot oen uitlevering gekomen is. Toch zal het een verlichting zyn, den ouden Kruger veilig te weten aan boord van een Nederlandsch oorlogsschip. Binnen eenige dagen zullen we nu wel vernemen, of Oom Paul workeiyk direct naar Nederland gaat, dan wel of hy eerst, zooals gemeld werd, te Napels aan land zou gaan, om by de mogendheden interventie te zoeken. Te Brussel wil men weten, dat hy daar eerst een bezoek aan die stad zal brengen als zetel van do Transvaalsche legatie en dat hy daar door dr. Leyds, de leden der legatie en het Boerendriemanschap zou worden ontvangen. De correspondent van de „Daily Telegraph" te Lorengo-Marquez heeft nog geseind dat de twee tandrad-locomotieven, die tusschen Waterval-Onder en Waterval-Boven gebruikt werden, te Komatipoort staan. De spoorweg tusschen die twee stations kan niet gebruikt worden zonder die machines en de Boeren hebben gezegd dat zy ze zullen vernielen. Door de rotsblokken, die de Boeren hebben laten springen, zoodat ze op de rails terecht kwamen, is de spoorweg beschadigd en ver sperd in den omtrek van Krokodilpoort, over een afstand van 10 KM. Alle overgangen tusschen Krokodilpoort en Komatipoort zyn vernield. Op de, naar aanleiding van de uitzettingen van Duitschers, by Sir Alfred Milner door den Duitschen consul-generaal ingediende klachten, is thans in den laatsten tyd in zoo verre verbetering in de behandeling van de Duitsche uitgewezenen merkbaar, dat de auto riteiten thans voor hun onderkomen en ver zorging, en voor het vrye vervoer naar Europa zorg dragen. Yoor de Duitsche vrouwen, die zich onder do uitgewezenen bevonden, werd daarby bereikt, dat men haar van 2de-klas- reiskaarten voorzag. Uit een particulier schryven van 8 Juli ontleent het „Hbl.", dat de schryver, do heer Boldingh, zich toen in het presidontslager tusschen Fouriesburg en Bethlehem bevond, dat in een goed te verdedigen stelling 10 kilometer van de grens lag. Pessimistische leden der krygscommissio, die naar het front waren geweest, kwamen verwonderd terug over den goeden moed der Boeren. Schryver hoorde twee burgers te zamen spreken. De een zeide: „Wy mogen den oorlog, dien wy in naam des Heeren zyn begonnen, niet opgeven. Dat zou een biyk van wantrouwen in God zyn". 31 Juli moet de heer Boldingh waarschijn-", lyk „uitgevlucht" zyn, ten minste zoo berichtte' de heer Keulemans, die toen zelf krygsge- vangene te Green Point was. Lord Roberts seint uit Nelspruit van 18 dezer, dat Stephonsons brigade deze plaata Dinsdag zonder tegonstand bezette. Uit het BoereDkamp op Ceylon zyn twee gevangenen ontsnapt: oen Franschman en een Duitscher. Zy zyn nog niet teruggevonden. T e 1 e «j r a ïu in o u. LONDEN, 20 September. RO.) De „Stan dard", hoewol waardeerondo do sympathie, welke het Nederlandscho volk gevoelde on te kennen gaf voor de Boeren en hun zaak, zegt, dat, behalve by de ongelooflyke ver onderstelling, dat eerst de toestemming van de Engelsche regoering gevraagd is en ver kregen, om president Kruger een oorlogsschip aan te bieden, de houding van Nederland toch èn uitdagend èn onbeschaamd is. LORENgO-MARQUEZ, 19 Sept. (R. 0.) Er is hier goon nieuws vail de grens ontvangen. Door Portugal werd een comité benoemd om de vluchtelingen, van Transvaal komende, to ontvangen en te voeden* Den vreemden consuls is medegedeeld, dat zy, naar men verwacht, zullen zorgen voor hun eigen onderdanen. Boerenvluchtelingon, die pas zyn aange komen, yeroordeolon ten sterkste Krugers vlucht. - LONDEN, 20 Sept. (R. O.) Aan de „Times" wordt van 18 Sept. uit Shanghai geseind, dat de Engelsche gezant te Tokio, Sir Ernest 1 Mason Satow, naar Peking vertrekken zal 5 ter vervanging van Sir Claude Mac Donald, die naar Tokio is overgeplaatst. TAKU, 20 Sept. RO.) De verbondenen vielen heden in den vroegen morgen de Pei* tang-forten aan. De hevige beschieting duurfc voort. WASHINGTON, 20 September. (R. Oj een samenkomst, gisteravond gehouden in het Witte Huis, en bygewoond door president Mac Kinley en de hooge ambtenaren, is, naar gemeld wordt, een antwoord ontworpen strek kende om langs diplomatioken weg te weigeren de Duitsche voorstellen in de Chineesche quaestie aan te nemen. ATHENE, 20 September. (R. 0.) Men zegt dat by een schipbreuk by Sarkice honderd menschen omgekomen zyn. Officieel© Kennisg;evin^, Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen ter algemeene kennis, dat do passage langs de Hoerengracht, Oost- zyde, van de Waardstraat tot de W aard- kerksteeg, op 21 en 22 September a. s. voor ry- en voertuigen zal zyn afgesloten. Burg. en Weths. voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 20 Sept. 1900. YAN HEYöT, Secretaris. LEIDEN, 20 September. 4 fj Thermoineterstandgisteravond om 8 uren 12° C. 53.6° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 9.6° C. 49.1° F., 's middags om 12 uren 17° C. 62.6° F., 's namiddags om 4 uren 16° C. 60.8° F. Het stoomschip „Augsburg", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 18 Sept. van\ Colombo; de „Koningin Wilhelmina", van i Amsterdam naar Batavia, arriveerde 20 Sspt.l te Padang; de „Kanzier" (uitreis) arriveerde f 19 Sept. te Mombassa; de „Prins Willem lU"j vertrok 19 Sept. van Nieuw-York naar Wost-1 Indië; de „Prins Willem IY", van Suriname! naar Amsterdam, arriveerde 20 Sept. ie Barre.' ADYEBTENTIEN. Zoo do Heere wil en zy leven, hopen N1COLAAS DE NEEF en 7880 7 JANSJE MAAGDELIJN don 4dcn October hun 40-jarige Ecktvcreenigiug te herdenken. Leiderdorp, 20 Sept. 1900. Den 4den October a. s. hopen onze geliefdo Ouders NICOLAAS DE NEEF en JANSJE MAAGDELIJN hun 40-jarige Echtvercenlgjng te herdenken. 7881 10 Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Leiderdorp, 20 Sept. 1900. Getrouwd Dr. H. J. W. DROOGLEEVER FORTÜYN, Arts, en M. J. DE ROODK. ^Rotterdam, september 1900. Leiden, De Heer en Mevrouw DROOG LEEVER FORTUYN-De Roode be tuigen, mede namens wederzydsclie familie, hun hartelyken dank voor do belangstelling, by hun huwelijk onder.voadeiv 7884 15 Enschedee. Waddings veen Koudekerk a/d. Rijn Heden overleed, zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, onze harteiyk geliefde Zuster en Behuwdzuster CORNELIA WILHELMINA CORTS, in den ouderdom van ruim 36 jaren. S. H. SCHRIEKE cobtb. OTTO SCHRIEKE. ABR. CORTS. Dr. C. W. CORTS. A. C. 0. CORTS- Yan Roojen. G. J. Bz. CORTS. M. C. CORTS— Oppelaab. Leeden, 15 September 1900. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht. 7897 18 Heden overleed, na een kortston dige ziekte, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Broeder en Behuwdbroeder de Heer JOHANNES LOTTGERING, in den ouderdom van 45 jaren. Uit aller naam: Wed. J. LOTTGERING - 7899 10 Yan der Waaij. Leiden, 18 September 1900, (Haverzaklaan 16.) Yoor de vele bewyzen van belang stelling, by de geboorte van onze Dochter ondervonden, betuigen wy onzen hartelyken dank. J. BOTS. 7906 6 E. H. BOTS Straathof. Yoor de vele bewyzen van deel neming, betoond by de ziekte en het overlyden van onze geliefde Echtge- noote en Moeder ANNA JANSEN, betuigen wy onzen hartelyken dank. Uit aller naam, 7905 8 C. J. YAN LEEUWEN. Voorschoten, 20 Sept. 1900. Yoor de vele bewyzen van deel neming, ondervonden by het over lyden van onze lieve Zuster, Behuwd zuster, Tante en Oudtante Mevrouw SOPHIE SPEYER, betuigen wy onzen hartelyken dank. 7911 11 Familie Wed. DENEKAMP- Speyeb. Familie MAX SPEYER. De Ondergetookende betuigt langs dezen weg zyn hartelyken dank aan zyn geachten Patroon en Familie en allen, die 16 September hun belang stelling toonden by zyn 26-jarig Feest. 7891 6 H. DE NEEF. Iemand, jaar K. v. O. doorloopen hebbende, doch geruimen tyd van het onderwijs af, wil "zich nog verder bekwamen. Offerten met prysopgave onder No. 7913 aan het Bureel van dit Blad. 9. De Veen's Cacao en Chocolade zyn voor menigeen reeds lang goede be kenden, doch thans kunnen ze door belangrijke uitbreiding der Fabriek weder in voldoende mate geleverd worden, nameiyk in overeenstemming met de steeds toenemende vraag. Deze welbeproefde Fabrikaten worden vervaardigd door ervaren vakmannen, gesteund door de nieuw ste wetenschap en machinerieën en naar de strengste eischen van hygiëne en fynen smaak, onder ons persoonlyk toezicht en met onze persooniyke garantie. 7893 22 Vraagt s. v. p. uw leveranciers onze fabrikaten. J. VEEN A Co., Stoom- Cacao- en Chocolade-Fabriek „Nederland", SNEEK, Hofleveranciers. dagelijks verkrijgbaar A 20 Cents per portie. 6902 6 Mej. P. 8. VAN IVAVEKEN, te Lisse, vraagt een eenvoudige, flinke Dienstbode, P. G. 7895 8 Katwijk. Gisteravond te zee uren stond plotseling de hooiberg van don landbouwer* Jb. Yan der Gugten in lichterlaaie. Roods j voordat de spuit, die onmiddeliyk ter plaatse water gaf, aanwezig was, was het duide-1 lyk, dat aan blusschen niet viel te donkon. J Daarom bepaalde men zich tot het beloggen van een belendende woning mot brandzeilen, die nat werden gehouden, terwfjl zoo nu en\ dan de stralen op do brandonde massa hooi werden gericht om te grooten gloed l« voor-/ komen. Als oorzaak wordt opgegeven het spolen met lucifers door kinderen. i CORRESPONDENTIE. - Een paar inge zonden stukkon moeten tot eon volgend nommer biyven liggen. Plaatsing van ELECTRISCHE SCHELLEN, TELEPHBONS, SPREEKBUIZEN. Aanbevelend, J. M. ANIBA, 7910 6 Eevcudrtal 46. Tc koop of te huur gevraagd een WINKEEKXJI8 of Huis daar voor in te richten, liefst Haarlemmer straat omtrek Beestenmarkt. Brieven Bur, yd. Bi. No. 7912. 7_[ op Woensdag 26 September a. s., door den Dourwaarder J. F. TECNIS, in diens bovenge noemd Éokaal, van: waarbijeen partij nieuwe Wol len Dekens, Vnl- en andere Kachels, enz., enz. Dagelijks kunnen goederen worden bijgebracht of op verzoek afgehaald. 7908 17 30VENW0MYI! met (link VOORHUIS, op een netton stand a per week. Xe bevragen: Hoogewoerd 112. 7907 6 Nieuwe ftljn 62. De RAAD VAK ADMINISTRATIE is voornemens op Maaudsg 1 Oc tober ÏOOO, dos namiddags lo Imli". drie, AAN TE BESTEOEN: van af 1 Novombor 1900 tot en mot 81 October 1901, do levering van: a. KuudvlecscU en Vet; b. Spek, Worst en Reuzel; e. Kruideniers- en Grnt- terswtirend. BoterBier; Groenten; y Aardappe len; h. Steenkoleni. 'I.uclo melk en Karnemelk; ft. Brood en Beschuit liet wegUalcn Tan den, afval der menage. Do Toorwaardor. van aanbesteding liggen van af Maandag 2* September 1900, des voormiddags van 9 tot 12 uren, voor belanghebbenden tor inzage in hot Invalidenhuis op hot Bureel van den Commandant. 7902 29 De Secrotaris van (den Raad van Administratie, I'. V. ROLLANDET.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3