Een Onderwijzeres - en ■8ZIEKIRSTITIIT, [De Twee Sleutels,! Bunder of meer Land, "BoekiiamieL Ie koop: Aardappelen, De 40 Cents Een Bioemisiknecht meid-Huishoudster, Keukenmeid, P. 6., F. F. W. HEINTZ, Amsterdamsclio Hypotheek Waarborg Maatschappij de Fiima LEZïïIJN ES EIGEJliN, Maarsinaosstceg 21. Watertocht per Carsjensboot. bij GERARD NI. DEE, Op het Vecduhms Teloplioons, Bellen, Braad, Drukknoppen, enz. op ijs karlos, PRESIDENT EUUGER. Het Nederlandsche volk heoft zeker met voldoening konnis genomen van het bericht, dat de Regeeriug president Kruger een oor logsschip heeft aangeboden, om hem naar Europa to brengen. In dat aanbod ligt, zegt de „N. R. C.", de erkenning van president Kruger als het hoofd van een nog niet opge heven staat, en het doet goed, dat zoo onbe wimpeld erkend te zien. Voor onze vloot is het een eer, dat een harer schepen den waar* digen leider van het Transvaalsche volk op zyn gewichtige zonding naar Europa zal mogen overbrengen. De .Gelderland" is een pantserdekschip type kruiser, gebouwd op Feyenoord en in Waart 11. van de werf vertrokken. Het is een' schip met 4030 ton waterverplaatsing. De maximum vaart is 20 mijl in het uur, maar dat zou het schip slechts een dag of vier kunnen volhouden. Den afstand van Aden naar Loren^o-Marquez zou do „Gelderland", snel stoomende met een gemiddelde vaart van 14 mijl, m een dag of acht afleggen. Perim ligt dan nog ongeveer een dag vorder. Maar besluit de gezagvoerder zijn kolen te sparen, zoodat hij op zijn voorraad ook de terugreis van Loren^o-Mai quoz kan ondernomen en hier geen kolen hoeft in te nemen, dan zal de „Gelder land" nog wat langer over de reis doen. Den 11 den was het schip te Port-Said; hot zou te Porim aanloggen. Daar kan het heden zijn. Bij de berekening, dat de „Gelderland" in vijf of zes dagon, nadat het aanbod aangenomen /.al zijn, te Loren^o-Marquez kan wozon, zyn blijkbaar een paar dagen voor het antwoord >an president Kruger in aanmerking genomoh. Het „Ilbl." schrijft, dat het nog niet met zekerheid bekend is om welke reden de presi dent het grondgebied der Z.-Afrikaansche Republiek, heeft verlaten, en of zijn komst te Loron^o-Marquez al dan met ton doel heeft zich naar Europa in te schepen om in het belang van z(ju overweldigd land een laatste poging bij de mogendhedon van het vasteland te beproeven. In allen gevalle ligt het in het aanbod van onze Regeering een blijk van do groote achting en van het diepe medegevoel, die allerwegen hior te lande worden gekoesterd voor den staatsman, die op zijn hoogen leeftijd nog zulk een ontembare geestkracht heeft getoond. De „Maasbode" zegt, dat het aanbieden van een Nederlandsch oorlogsschip althans iets is en dat het Kruger goed zal doen te zien, dat Nederland niet alleen met woorden, doch ook metterdaad alles wil doen wat in zijn ver mogen is om het dappere Boerenvolk te helpen. En de vrees van een Duitsch blad, dat de Engelschen in volle zee een gewelddaad zouden plegen tegen het schip, dat den grijzen president vervoert, wordt, bijaldien Kruger het aanbod onzer Regeering aanneemt, geheel te niet gedaan. De „Zwolsche Crt." noemt het gelukkig, dat Nederland zich ook en op handige wyze over de quaestie of president Kruger te Loren<;o-Maquez door de Portugeesche autori teiten al of niet zou worden gevangen ge houden heeft uitgesproken door hem een oorlogsbodem aan te bieden op zijn reis naar Europa. Ferm zool zegt het blad. Een stuk of wat van onze nieuwe kruisers ter begelei ding zou ook niet overbodig zyn tegenover hot groote Engelsche lawaai. Do „N. Gron. Crt." zegt dat het moeilijk is met do weinige gegevens, waarover wü beschikken, deze aanbieding van een Nedor- landsch oorlogsschip als vervoermiddel, te booordeelen. In elk geval mogen wy zulk een daad zeer verrassend noemen. Tot nu toe heeft de Nederlandsche regeering, althans voorzoover dat aan het publiek bekend is, zich door haar neutraliteit genoopt geacht tot een houding, die mot „laf" niet te zwak gekarakteriseerd is. Yan krachtige protesten naar aanleiding van de ambulances van vertoogen naar aan leiding van de behandeling der Nederlandsche onderdanen en van de Nederlandsche spoor wegmaatschappij is niets vernomen. Evenmin heeft men gehoord, dat stappen gedaan zijn om tot vriendschappelijke tusschenkomst te komen. Er zullon zeker heel wat Nederlanders zijn, die ten aanzien van deze houding onzer Regeering het dezer dagen verschenen protest van professor De Louter zullen onderschrijven. Doch wat zien wy nu ineens gebeuren? De regeering stelt oen oorlogsschip ter be schikking van president Kruger. Waarschijnlijk zou do Regeering dat niet gedaan hebben in vredestijd. Wy hebben dus het recht deze daad demon stratief to noemen, te meer, omdat een neutrale handelsvlag president Kruger evenzeer zou beschermen als een neutrale vlag, die van een oorlogsschip waait. De vraag dus daargelaten, of de Nederlandsche regeoring volgens het oorlogsrecht ondanks doze daad neutraal blyffc, kan toch niet ontkend worden, dat deze daad een onnoodigo demon stratie is, direct tegen Engeland gericht, een handeling dus met een uitdagend karakter, die zeer zeker aan de overzijde van de Noord zee als zoodanig gevoeld zal worden. Welke aanleiding onze Regeering voor zulk een provocatie heeft, is ons, aldus vervolgt het blad, niet bekend. Maar dat zy op zichzelf niet gemotiveerd wordt door wat er tot nu toe bekend is geworden over de verhouding tusschen Engeland en Nederland, kan niet tegengesproken worden. Alvorens een uitdagende handeling te doen, had men krachtig dienen te protesteeren. Waren krachtige protesten, krachtige pogingen tot tusschenkomst ook voorafgegaan, dan had men de nieuwe daad kunnen beschouwen als een nieuwe, een heel groote stap in de tot nu toe gevolgde richting, gedaan uit sympathie voor de zaak van het aanverwante volk. Nu w\j echter van zulke protesten niets vernomen hebben, mist men de zoo gewenschte continuïteit in de gedragslijn der Nederland sche Regeering en zou men geneigd zyn in de laatste daad een plotselinge overdryvmg in een andere richting te zien, veroorzaakt door do scherpe critieken, welke de tot nu toe gevolgde richting in de buitenlandscho politiek opgewokt heeft." De „Dordr. Crt." noemt de aanbieding even wel oen officieels daad, getuigend van respect en van openlyk vriendschappelyke gevoelens voor de Boeren, gunstig afstekend by de schynbare serviliteit tegenover het machtig Albion van tot nu toe. De Engelsche bladen, die weer gaarne getelegrapheerd krygen, wat ze hopen, ver tellen, dat Kruger de noodige volmachten heeft, om met Engeland te onderhandelen. Wonder boven wonder zeggen ze er niet by, dat dit vergeefsche moeite zou zyn, omdat Engeland onvoorwaardeiyko overgaaf eiseht en blijft eischen. In do buitenlandscho pers doet het bericht de rondte, dat de heer Pott, consul-generaal der Z.-A. Republiek en consul der Nederlanden te Loren$o-Marquoz, aan den Noderlandschen consul te Messina den heer J. Scaccianoce— telographisch verzocht heeft, op Siciliö een villa voor president Kruger te huren. Het is mogelyk, dat de president, als hy in Europa zyn taak volbracht heeft en met aanstonds naar Zuid-Afrika wil terugkeeren, den winter in een warm klimaat gaat doorbrengen. Immers president Kruger biyft er by, schijnt hot, om naar Europa te komen. In een, te Komati-poort tot de burgers gehouden toe spraak moet hy gezegd hebben, dat hy het doet op verzoek der delegatie, welke heil zag in eeu persoonlijke poging van hem om do tusschenkomst der Mogendheden in te roepen. In die toespraak spoorde hy de'burgers ook aan onversaagd voort te vechten, daar men nog maar aan het begin van don oorlog was. INGEZONDEN. Geachte Redactie l Met genoegen las ik in Uw nummer van Maandag de advortentie behelzende een waar schuwing aan wielryders. Jammer, dat deze niet in een vorig nummer stond, want ik en velen met. my zouden dan voor een bekeuring op onze hoede zyn geweest. Wat ik vroeger honderden inalen deed, zelfs in tegbnwoordig- heid van politie, zonder dat daarop do minste aanmerking word gemaakt nl. eenige meters in schuine richting over de kleine steenen ryden om de deur eenor woning, waar ik wezen moest, te bereiken, kostte my gisteren op hot onverwachts een bekeuring. De politie zal wel haar wyze redenen hebben, om. de verordening zoo plotseling streng toe te passen, maar ik veroorloof my toch te vragen of heb niet wenschelyk zou zyn geweest, dat vooraf vanwege de politie in Uw blad werd gewaarschuwd, omdat de wielryders er aan gewoon waren, dat de verordening niet zóó streng werd toegepast, en of het niet meer zou zyn in het belang der ingezetenen eener gemeente, die in het vorig jaar met meer dan honderd duizend guldens belastbaar inkomen Is achteruitgegaan, de vreemdelingen te lokken, dan hen, door zulke strenge bepalingen, af te schrikken? Met dank voor de opname 17 Sopt, Een wielrijder. BUITENLAND. Fraftkryk. De secretaris van het Civiele Hals van president Loubet heeft aan den voorzitter van den Paryschen gemeenteraad uit Rambouillet geseind, dat het den president der Republiek tot zyn spyt onmogeiyk was het bureau van den gemeenteraad van Parys te ontvangen, waarvoor de heer Gróbauval gokoor had ge vraagd, om den president uit te noodigentot de feesten, die het Parysche gemeentebestuur den gemeentebesturen van Frankryk en het buitenland zal aanbieden. Oroot^Brltunn Officieel wordt medegedeeld, dat koningin Victoria heeft goedgevonden, dat do hertog en de hertogin van York de volgende lente Australië zullen bezoeken. H. M. heeft den hertog gemachtigd het eerste Australische parlement in haar naam te openen. In den gisteren op het oude Schotsche kasteel te Balmoral gehouden ministerraad heeft de Koningin een proclamatie geteokend, waarby het tegenwoordige Parlement den 25sten September wordt ontbonden. Op dien dag zal tevens het besluit worden afgekon digd, waarby het nieuw gekozen Parlement tegen 1 November wordt by eengeroepen. Tolegrammea, LORENgO-MARQUEZ, 17 September. (R. O.) De Boeren hebben de spoorwegbrug by Kaap- muiden vernield. De Portugeesche spoorweg ambtenaren nemen geen goederen aan, die verder moeten dan de grens. De Boeren hebben ook de spoorbrug by Krokodilpoort verniold en driehonderd open goederenwagens verbrand. [Kaapmuiden en Krokodilpoort liggen aan den Delagoa-spoorweg, eerstgenoemde plaats ongeveer 70 kilometer van de Portugeesche grens, do tweede iets verder Transvaal in.] CRADOCK, 17 September. R0.) Het garnizoen van Schweizerrenecko, ton noord westen van Bloemhof, is sedert veertien dagen omsingeld door de Boeren. Het heoft zich sterk verschanst en is voldoende voorzien van levensmiddelen. Uit Vrijburg gaat er een ontzettingscolonne heen. LONDEN, 18 Sept. RO.) Een depeche van lord Roberts uit Machadodorp, dd. 17 Sept., meldt, dat generaal French een gedeelte zyner cavalerie uit Barberton naar Avoca zond, waar by het spoorwegstation meer dan vyftig loco motieven werden gevonden. BRUSSEL, 17 Sept. (R. 0.) De hoer Van Boeschoten, gezantschapssecretaris van dr. Leyds, werd by zyn terugkomst uit 's-Gra- venhage geïnterviewd door de „Etoile Beige" en verklaardo, dat het zoo'goed als zeker is, dat president Kruger rechtstreeks naar België zal gaan. De President lydt thans veel minder aan de oogen, dank zy den zorgen van den Belgischen dokter Heymans, en kan zonder bril lezen. De Boeren zullon tot den dood toe blyven strijden, tenzy de beschaafde mogend heden gehoor geven aan het verzoek van Kruger, om tusschenbeide te komen. LONDEN, 18 September. RO.) De „Daily Graphic" meldt, dat de Mogendheden genoegen namen met de benoeming van Li-Hun-Chang tot het voeren der vredesonderhandelingen, on waarschynlyk ook die van prins Ching zullen goedkeuren; voorts dat zy besloten, dat een 'bevredigende centrale regeoring in China zal worden ingesteld en de meest volledige voldoening zal worden geöischtvoor do aanvallen op de legaties en do moorden op de vreemdelingen. Over de vraag, waar de vredesonderhandelingen zullen worden gevoerd, wordt nog van gedachten gewisseld, doch de Mogendheden hebben nog niet beraad slaagd over de quaestie der schadeloosstel lingen. HONGKONG, 18 Sept. RO.) De „Sachsen", met den opperbevelhebber dor intornationalo troepen in China, graaf von Waldersee aan boord, is alhier gearriveerd. WAS'HINGTON, 17 September (R. O.) Woe- tinfang heeft een telegram van prins Ching uit Peking van 8 Sept. ontvangen, meldende, dat hy ten volle gemachtigd is met Li-Hun- Chang over den vrede te onderhandelen, en waarin Woetingfang gelast wordt aan de regeering der Vereenigde Staten te verzoeken den heer Conger op^te dragen onmiddeliyk de onderhandelingen^ openen. LONDEN, 18 September O.) Te Glasgow is een lyder aan de pest overleden. Het aantal pestgevallen bedraagt thans 21. PARIJS, 18 .September. (R. O.) De heer Gróbeauval, voorzitter van den Paryschen gemeenteraad, schreef aan den heer Loubet, den president der Franscho Republiek, een brief, hem mededeelonde, dat met het oog op de bewering, dat de feesten, aangebodon aan de gemeentebesturen van Frankryk en van het buitenland, een politieke manifestatie zouden zyn, gericht tegen den president der Republiek, bedoelde feesten niet zullen plaats hebben. Do oorlog tusschen. Engeland on Transvaal. De verechyning van genoraal French voor Barberton was een volkomen verrassing voor de Boeren. French vond daar behalve de 43 locomotieven en nog wat rollend materieel voor drie weken mondkost voor zyn mannen en voor een week voeder voor de paardon. In het omringende land grazen groote kudden vee en schapen, altegaar dingen, die de En gelschen best kunnen gebruiken. Fronch heeft ook groote konvooien onderschept, waaruit hy afleidt, dat Barberton een van do voor raadschuren der Boeren in dozen oorlog is geweost. De hoofdmacht van de brigade-French is nog 35 myien achter zyn cavalerie, die Bar berton bezette. Zy ondervindt groote moei- lykheden by het transport der wagens over den pas naar het doel, waarin de stad is ge legen. Al deze byzonderhoden zyn ontleend aan Roberts' telegram. "Wat daarin niet staat is, dat van de 43 locomotieven, die generaal French buitmaakte, „do meeste in goede orde zyn." Vermoedelyk hebben de Boeren dus nog tyd gevonden om wat te vernielen ondanks de verrassing door de Engelschen. Onder de Boeren, te Barberton gevangen genomen, waren de landdrost en Van der Post, voorzitter van den Vrystaatschen Volksraad. In den tronk vonden de Engelschen generaal Schoeman. De correspondent van do „Daily Mail" te Pretoria seint, dat onder Botha's volgelingen groote schrik heerscht voor het lyddiet, welks uitwerking tweemaal zoo groot is geweesj, nu het op rotsachtigen grond werd afgevuurd, dan toen de bommen in zachton grond vielen. Generaal Grobler heoft zeven Britsche go- vangenen na3r Pretoria teruggezonden. De menschen zagen er ellendig uit, zy hadden geen schoenen en kleeron; maar zy zeidon, dat de Boeren zelf er met veel beter aan toe zyD. Pretoria en de omtrek zyn vol sprinkhanen, en' men is bang voor hongersnood, omdat er overal weinig geoogst is. Gistermiddag was te Londen hot gerucht in omloop, dat de militaire deskundigen to "Woolwich tien millioen geweerpatronen afge keurd hadden, die geleverd waren door Kynoch, te Birmingham. Het legerbestuur weigerde de pers alle inlichtingen dienaangaande, maar Arthur Chamberlain verklaarde, dat, als men te Woolwich inderdaad tien millioen geweer patronen had afgekeurd, het geen patronen van Kynoch waren. Hy noemde hot geheelo bericht oen verkiezingslist. Een niet gedagteekend bericht uit Maseru meldt, dat te Leribe, in Basutoland, op eenige kilometers van Ficksburg in den Vrystaat, onlusten zyn uitgebroken tusschen de stam hoofden Maloppo en diens broeder Hepisch. 4 Kaffers moeten daarby gedood en 5 gewond zyn. De Britsche commissaris en het opper hoofd Larotodi zyn tusschenbeide gekomen. De voornaamste bladen te St.-Petersburg spreken hun verontwaardiging uit over Roberts' proclamatie en zyn van oordeel, dat daardooi' het geduld der volkeren en der regeeringea tot het uiterste zal worden gedreven. Naar de „Daily Mail" uit Pretoria vernoemt, zyn er daar nog velen, die niet gelooven dat' de commandant-kapitein Theron dood is. Generaal Sir F. Forestier-Walker, do bevel» voerende officier aan de Kaap on van do ver bindingslijnen, heeft aan de ingezetenen van' Mafeking en Bulawajo verlof gegeven om per spoor naai- hun woonplaats terug te keeren. Het Engelsche departement van oorlog heeft bekend gemaakt, dat te gebjk met de eerste troepen van het Engelsche legor, die uit Zuid- Afrika terug zullen keeren, zoo mogelyk van alle koloniale hulptroepen een afdeeling mee komt óm een bezoek aan Engeland te brengen. De koningin hoopt ze te kunnen mspecteeren en zy krijgen herinneringsvaandels. Reuter's correspondent m Buller's logei maakt melding van het oprukken der Gordon- Hooglandors, den lOden, langs de hellingen van den Mauchberg in de richting van een kopje waar een Lango Tom stond. Men kon slechts moeilyk vooruitkomon, en het kano» van de Boeren werd niet tot zwygen gebracht, maar de Boeren trokken terug toen de Britsen® infanterie en Strathcona's ruitery nadorden. Op den heuvel vond men de viziorinrichting van den Lange Tom. Do correspondent van de „Times" te Kaap stad, melding makende van het aannemen der hoogverraadswet in de Wetgevende Ver* gadoring, voegt er by, dat, naar hy vernoemt, de Wetgevende Raad zal trachten, de straffen te verzwaren. LEIDEN, IS September. Tbermometerstand: gisteravond om 8 uren 183 C. 64 4° Fabr.hoit, hedenmorgen om 8 uren 14.5° C. 58.15 F., 's middaga om 12 uren 21.5" C. 70.7J F., 's namiddags om 4 uren 22° C. =r 71.6° F. - Het stoomschip „Koning Willem II", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 18 Sept. te Port-Said; de „Maasdam", van Nieuw- York naar Rotterdam, passeerde 17 Sept. Lizard; de „Reichstag" (thuisreis) vertrok 15 Sept. van Napels. Men seint heden uit Rotterdam aan het „Hbl.": „Het Fransche stoomschip „General Dodds", van Dakar laatst van Lissabon naar Rotter dam bestemd, arriveerde 14 dozer in den Waterweg, doch mocht niet opvaren, wyl te Dakar aan de Wostkust van Afrika de gele koorts in hooge mate heerscnonde is. Er hebben zich nu onder de opvarenden een paar verdachte ziektegevallen voorgedaan, die op gele koorts wyzen. Van hier uit vertrok ken gisteravond een vyftal pleegzusters der waarts. Hoewel het nog niet is na te gaan of de ziekte kwade gevolgen zal hebben, is het nuttig er reeds nu publiciteit aan te geven met het oog op de allerwegen bestaande vrees voor pest en het niet deskundig publiek allicht geneigd zou zyn, wanneer hot de quarantaine- vlag ziet, onmiddeliyk aan pest te denken en minder gewenschte praatjes daaromtrent te verspreiden". Noordwyk» Tegen morgen (Woensdag), 's avonds 8 uren, is een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente belegd. Op de agenda zyn geplaatst: lo. Ingekomen stukkon; 2o. voorloopige vaststelling der gemeente- rekening over 1899; 3o. aanbieding dor ge meente-begrooting voor 19014o. begrooting rustende schuttery5o. verpachting van gras bermen langs de wegen; 6o. benoeming ge meente-geneesheer over 1901; 7o. adres van G. Van den Berg om vermindering van zyn aanslag in den hoofdeiyken omslag; 8o. idem van W. Van Wetten om Tergunning tot het bouwen van een houten schuur. voor liet plaatsen van Kleine Advor- tentiën moeten bij de advertentie worden gevoegd. Wanneer dit niet geschiedt, wordt de advertentie niet geplaatst. AD YERTENTIEH. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Zoon 7838 5 Vrouwe QUARLES VAN UFFORD, collot d'Escury. Noordwijk-Binnhn, 16 Sept. 1900. Heden overleed na een langdurige ongesteldheid, zacht en kalm, voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwdvader en Grootvader de Weledelgeb. Heer GUSTAF LODEWIJK GERHARD VAN DITZ- HUIJZEN, in den ouderdom van ruim 71 jaren. 7852 13 Mevrouw Wed. G. VAN DITZ- HUIJZEN-De Both, Kinderen en Kleinkinderen. Terbop.g, 16 September 1900. Voor de vele bewyzen van deel- neming, betoond by de ziekte en het overiyden van onze geliefde Moeder, Mevr. de Wed. G. L. HERCKENRATH, geb. Brouwer Axcheb, botuigen wy onzen hartelyken dank. 7843 9 Uit aller naam: JULES HERCKENRATH. Den Haag, 18 September 1900. STÜOMOEKFABRIEK 'T ANKER. De ondergeteekende vorzoekt be leefd aan zyn geachte Cliënteele en Begunstigers geen gelden of com- missiën af te geven aan A. I>E JONG, daar hy by hem ÖNTS1LA- GEN is. 7815 10 A. D. L1NGEVELD, Deiden, Haarlemmerstraat 21 i. gevraagd, ook nog een flinke JONGEN, door P. VAN DEURSEN, te Sassenheim. 7777 5 Men verlangt een P. G., goed kunnende koken en wer ken en van goede getuigen voorzien. Brie von aan het Bureel van dit Blad onder No. 7842. 7 Tegen November biodt zich aan: een net, fatsoeniyk Meisje als goed kunnende koken en van goede getuigen voorzien. Br. fr. No. 668, Boekhandel v/h. W. J. VAN HOOG STRATEN, Noordeinde 98, 's-Hage. 7839 8 vraagt tegen 1 Januari e. k., by R.-K. Liedeneen KAMER met SLAAP, GELEGEKllELD tn PEXSIOX- ten ƒ350 per jaar. Aanbiedingen in te zenden onder lett. S aan het Advertentie-Bureau van J. W. VAN LEEUWEN, Leidon. 7851 10 Rijnlandsclte Banlr, Nieuwe Rijn II, Leiden. 7210 7 OUDE SINGEL 72. In aansluiting met zyn circulaire, geeft ondergeteekende kennis, dat mot 15 October de DANSG'UR- SUS zal worden hervat. Met het oog op het in dezen cursus onderwyzen der nieuwe Engelsche, Fransche, Duitsche salon- en gelegenheids- dansen en de daaraan verbonden klassonverdeeling, verzoekt hy be leefd, vóór 14 October aangifte te willen doen. 7831 19 J. J. GROENEWOLD. O 5 ft o. 2- c <d q. j w STEEASCHIJLB 1. Nlej. C. VAN OER LINDEN, Zang. Mej. tl. CUNNING, Viool. Mej. B. SISSINGH, Piano. Aanmelding leerlingen Donderdags, Vrydags, Maandags en Dinsdags van 12-5 uren. 7282 15 Kweeksrij „Labellifios", Voorseiiaien. 18 Mud LlXDESAl, tcscn biliüUcu Diiin. 7811 7 gevestigd te Amsterdam. Zoolang de voorraad strekt, zyn de niet uitlootbare gewaarborg de 4 pCt. Hypothecaire Obli gation in stukken van 1000, ƒ500 verkry^baar by: LELDEN. 7461 11 Blanke Medicinale Lever traan „Superior" in vierkante I maathoudende flacons. Stoom Medicinale Levertraan X X X X X X X Eau de Quinine pe^ maat. Odeurs 7848 16 0££ir% dagelijks verkrijgbaar 20 Cents per portie. 6902 6 3?apenstraat -4L-. ïvi r DE 5145 7 „ÖPKtüHTE" Haarlemmer-Mie alleen verkrijgbaar by C. I- V, KONLNG 'JfEIXY, 13 Achterstraat 15, Haarlem, gj '8 Woensdags middags den Ryn op tot 's Molenaars, terug via Woubrugge, Oude Wetering en Kaag. 7845 10 Vertrek l^SO. Terugkomst 7.45. Dezelfde reis Zaterdags middags. Vertrek JL.30. Terugkomst 5.45. Tarief ƒ0.60. Kinderen ƒ0.30. Residentie-Zadels en 5813 8 Solar-Lantaarns Brccstraat 28. In de omstroken van Leiden te huur gevraagd: een geschikt voor WARMOJÏÏZEERDERIJ. Brieven met opgaaf van huur Bur. van dit Blad onder No. 7840. 10 „DEN BURCHT" ZULLEN DONDERDAG VERKOCHT WORDEN: Woensdag te zien. 7850 10 Verkooping van Land ie Sleten (N.-H.) van af <SQ> Gents, IN G92813 BURGEMEESTER en WETHOU DERS van SLOTEN (N.-H.), zullen op Woensdag den 17den Octo ber a. s., des middags te 12 uren in het Rechthuis te Sloten (Dorp) ten overstaan van den Notaris A. BOELE aldaar in veiling brengen 25.47 H.A. ROUWIiA2VI>, gelegen in den Mid- delveldschen Akerpolder te Sloten. Inlichtingen verstrekt genoemde Notaris, by wien Situatiekaarten te verkrijgen zyn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, 7837 20 GROSKAMP, Burgemeester. G. VELDHUISEN, Wethouder. Sloten (N.-H.), 18 Sept. 1900. Uitgave van A. W. SIJTHOFF, te Leiden: YElUïALKN VOOIt DE JEUGD. 10 Ueeltjcs. Prys per Deeltje ingori. f 0.35, geb. in 10 deeltjes aftf.CO per deeltje. Ieder deoltjo la at'zondeiiyit vor- kry'gbaar.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3