DeGracieuse. Arts D. MIIYMM, Eitra ia Hitus, DANSONDERWIJS. VAST WERK. Wed. Hl. Van der Bent, Smid-Vuurwerker, OE TWEE SLEUTELS, STOOFPALÏNa' ADYERTENTIEN. EBUSE WALLOKNE DE LEYDE. Burgerlijk- en Handelsrecht enz. Gevestigd: Anna-Paulownastr. 28, HUISHOUDSTER, Ned. Roomsch-KaUio- lieke Volksbond, n. J VAN LEEUWEN, Van af lieden weder rerscli 771110 Yoorradig: bij 6. VAN LEEUWEN, Aardappelenhandol. Schapensteeg bij de Paardensteeg. in de fijnste soort. SOEP, Papenstraat 4. Maarsinaossteeg 21. J. C. SFMBMEM, Merriman zeldo, dat het eerste -werk van de Engelsche generaals, als ze een stad bezet hadden, was, particuliere brieven op te sporen, instede van den vijand na te zetten. Maar wanneer Milnor in zyn blauwboeken particu- liero brieven opneemt, waarom maakt dan Chamberlain niet de brieven van Hawksley openbaar? Sauer steunde Merriman, die tot de orde werd geroepen. - Baron Fritz Bronsart von Schellendorf heeft, als leider van het Duitsche comité voor de Boeren een oproep gericht aan het Duitsche volk, waarin hy hun instemming vraagt met de plannon van de Yereenigde nationale comitó's. Het Engelsche ministerie van oorlog heeft woer een telegram van lord Roberts uit Pretoria ontvangen, meldende, dat generaal Hildyard Zondag te Griedhorses is aangekomen, na zwakken tegenstand to hebben ondervonden van Boeren, die uit de richting van Utrecht kwamen. Twee zijner mannen werden daarby gedood en 2 officieren (kapitein Cracroft en luit. Watson), alsmede één mindere, gewond. Generaal Bulier moet na zyn gevecht op Zondag de Boeren dicht op de hielen zitton: hy kon in de bergen hun convooi op zes my'l afstands voor zich uit zien trekkenvoor dat de zon onderging, seint Reuter. Toen werd het donker en toon het den volgenden ochtend weer licht werd, was de vijand niet meer te zien. Een telegram van lord Roberts, afgezonden uit Pretoria den lOden September om 7.20 nm., luidt dan ook, als te Londen bekend gemaakt „Gistermiddag is Buller's leger weer met m\)n hoofdkwartier in telegrapihsche verbinding gebracht. Hy gaf toen verslag van den aanval op den heuvol boven Lijdenburg op den 7den dezer. Hy meldt, dat die stelling krachtig dooi den vijand bezet gehouden, ongeveer 1800 (Eng.) voet boven Ljjdenburg uitstak en de weg er heen een pad was, dat b\jna over de gehecle lengte aan het vuur blootgesteld lag. De drio bataljons, die aanvielen de Devons, do Koninklijke Ieren en de Koninklijke Schot ten gingen onderweg met een front van ongeveer 10 K.M. en kwamen gaandeweg by bot naderen van den top dichter by elkaar. Bulier zegt, dat groote lof toekomt aan do generaals Walter Kitchener en Smith-Dorrien voor hun uitmuntende leiding. Dan gewaagt by van den qiist, die ongelukkiglijk de troe pen omhulde en hen beroofde van het voor deel, waarvoor z\) zoo hard gewerkt hadden. „Ik ben", voegt hy er by, „Ian Hamilton ten diepste verplicht voor de hulp, die hy my verleend heeft." „Gisteren trok Buller verder en bezette den Mauchberg. De vyand bood sterken tegen stand, maar werd verdreven door het 1ste Kings Royal Rifle Corps, gesteund door ge schutvuur. Hy zegt dat de weg onbeschryflyk slecht was. Geen verliezen worden vermeld. Toen Buller seinde, trok hy naar Spitskop op. „In Henry's actie van gisteren (ten zuiden van Waterval-Onder) werden er geen verliezen onder de manschappen geleden; alleen een tpaar paarden werden gedood. De Boeren leden zware verliezen. Onze troepen begroeven twintig van hun dooden; een er van was O'Hara, een van de Iersche brigade." „Een colonne onder kolonel Bradley, die het district in was gegaan om bestraffing op to loggen voor de vernieling van de brug by het station Kliprivier, heeft eenige gevangenen, 26 paarden, 465 runderen en 1560 schapen medegobracht." Een telegram uit Pietermaritzburg heeft, naar men weet, gemeld, dat de Boeren de brug ton zuiden van het station Kliprivier vernield hadden. De „Central News" meldt nu uit Johannesburg, dd. 10 dezer, dat het bericht van het laten springen van de brug over de Kliprivier by Meyerton (ten zuiden van Johannesburg) onjuist blykt te zyn. De ■brug is ongeschonden en het verkeer gaat weer geregeld zyn gang. Wat waar is, is dat de Boeren van Theron Vrydag by Meyerton een trein ophielden, er uit haalden wat hun aanstond en toen de wagens verbrandden. De reizigers lieten zy gaan. Lord Roberts spreekt intusschen in zyn hierboven vermeld telegram van den lOden nog van de vernielde brug by het station Kliprivier. Dit Kliprivier kan wel geen ander zyn, dan het ten noorden van het station Meyerton gelegen station Kliprivier. Alvorens tot hun aanval op Winburg over te gaan, hadden de Boeren voor alle zeker heid de iyn tusschen deze plaats en Venters- burg opgebroken, ten einde den twee garni- zoens te beletten zich te vereenigen. De lyn kon echter door de Engelschen hersteld wor den en zoo vonden de Boeren een sterke macht tegenover zich, waardoor de aanval werd afgeslagen en de Boeren 25 dooden en 27 gewonden verloren, behalve nog enkele gevangenen» De enquête naar de hospitaalschandalen in het Engelsche leger wordt geregeld voort gezet. De commissie, daarmede belast, is te Pretoria aangekomen en heeft zich in de Raadzaal dadelyk aan het ondervragen gezet. De chef van het Iersche hospitaal gaf gunstige inlichtingen van het Medical Department, dat dikwyls in moeiiyke omstandigheden uitstekend werk had verricht. De «Daily Telegraph"-correspondent seinde reeds Dinsdag, dat ex-postdirecteur Van Alphen, Kruger's kleinzoon Eloff en dr. Heymans, Kruger's oogdokter, te Lorenjo-Marquez waren aangekomen. Sir J. Gordon Sprigg heeft in het Kaap- sche parlement geantwoord op het verzoek van de Randbewoners, om weer naar den Rand te worden teruggezonden, dat dit niet wel mogeiyk was door de onzekerheid, waarin de regeering verkeerde omtrent de spoorweg verbindingen. Indien het Mansion House- fonds echter uitgeput raakte, zou de regeering de vluchtelingen steunen. Volgens een bericht uit de „Exchange" is er Zondagnacht tot driemaal toe op een schildwacht by den spoorweg geschoten op ongeveer 40 K.M. van Kaapstad. De man is in zyn been getroffen. Uit Lydenburg wordt yan Zaterdag geseind, dat generaal Botha na het gevecht op dien dag met zyn kanonnen naar den Spitskop is afgetrokken. Zou men daaruit dus moeten afleiden dat de Engelschen Lydenburg nog niet ontruimd hebben? De „Daily Mail" kreeg weer bericht uit Johannesburg van 9 dezer dat de cavalerie en bereden infanterie gebrek aan paarden hebben. Het „Hbl." heeft gisteren een onderhoud gehad met dr. Leyds. Op zyu vraag aan den gezant of de zaken der N. Z. A. Spoorwegmaatschappy zich naar z(jn meening op een voor haar bevredigondo wyze zouden afwikkelen, antwoordde hy daaraan niet te twyfalen. „Zeker zal de maatschappy geheel in het gelyk worden gesteld als de zaak voor do Engelsche rechters komt, in hun eerlykheid stel ik vertrouwen." Het gesprek ging verder nog over enkele zaken, den tegenwoordigen toestand betreffende. Dr. Leyds zeide nog niet geheel aan een goed einde te wanhopen. „Wel is W3ar zal het", zeide hy, „moeite kosten de Engelschen weer weg te krygen, doch zy hebben heel wat moeilijkheden doorstaan en nog te door staan voor ze hun doel bereikt hebben; dat wordt wel bewezen door hot feit dat ze hun toevlucht tot zooveel wreedheden moeten nemen. Wanneer aan het Engelsche yolk do oogen opengaan, weet men nog niet hoe het einde zyn. „In Lydenburg en Zoutpansberg kunnen do Boeren het nog geruimen tyd volhouden, vooral als mannen als De Wet en Botha niet het ongeluk hebben in Engelsche handen te vallen. Die streek is zoo slecht en onvrucht baar niet als men het dikwyls wil doen voor komen. Wel is waar zyn velo gedeelten er van koortsachtig en een Boer heeft altyd angst voor koortsen, doch vele gedeelten er van z(jn zeer vruchtbaar en als de Boeren nog maar goede voorraden hebben kunnen ze het daar laDg volhouden. „Een trek naar het Duitsche gebied acht dr. Leyds zeer wel mogelyk; daar zyn daar zeker veel voor de Boeren geschikte gedeelten. Het benedengedeelte is er ongezond, het hoogeveld goed en voorzien van water, maar wil die streek tot ontwikkeling komen, dan js er een spoorweg noodig." Transvaalsclie Ballisagcn. De „Broamar Castle" is gistermiddag te 4.15 op de reede te Ylissingen aangekomen, hedenochtend te 4 uren op de haven ge komen en heeft te 6 uren, na aankomst van de nacht-mailboot, aan den zuideiy ken ponton gemeerd. Met de „Breamer Castle" zyn medegekomen ruim 500 passagiers, bestaande uit 133 ambte naren der N. Z.-A. S. M., benevens vrouwen en kinderen. Yoorts Nederlanders en per sonen tot andere landen behoorende. Het vervoer in Afrika was even slecht geweest als vroeger. In open kalen wagons, trolleys, ossenwagens enz. had dat plaats. De zeereis was voorspoedig geweest. De kapitein van de boot werd nogal geprezen, doch de voeding en de ligging heten te wenschen. Evenals vroeger werd den ambtenaren van de N. Z.-A. S.-M. door de directie in de douanenloods het welkom in het vaderland toegeroepen. De directeur, de heer Yan den Wall Bake, zeide o. m.„Wy willen u volstrekt niet af- of aanraden om een betrekking te gaan zoeken, dat laten wy geheel aan u over, doch zy die daartoe het besluit nemen, kunnen zich gerust tot ons wenden. Wy geven u de verzekering dat wy al onze krachten zullen aanwenden om u te helpen." Met een driewerf hoezee en oen „Löve de Boeren" werd deze toespraak beantwoord. Daarna werd met de passagiers afgerekend en was men hun behulpzaam met hot inwis selen van geld. De passagiers zagen er allen nogal goed uit en zouden met een extra trefii vertrekken. De vice-consul De Bruyn was aanwezig om -de vreemdelingen voort te helpen. De mede- gekomen Duitacher8 en Italianen verlangden hun consul te spreken. bestaat tegen uitstel geen bezwaar, omdat de nieuwe regeling, by aanneming, oer8t 1 Januari in werking zal treden. De Voorzitter zegt tegen het gevraagde uitstel geen bezwaar te hebben. De Raad besluit conform den wensch van den heer Drucker. 9®, Voorstel tot regeling der jaarwedde van de onderwijzeres in de handwerken aan de school aan de Heerenstraat. (204). 10°. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de inrichting van de Rekenkamer, hot Bureau van den Inspecteur der Bouwpolitie en de kamer voor de belastingambtenaren (208). A.angenomen zonder discussie en zonder hoofdeiyke stemming. 11°. Voorstel omtrent de uitgifte in erfpacht aan de gemeente Leiden van duingrond te Kat wijk, ten behoeve van de Leidache Duinwater maatschappij. (178) De behandeling van dit punt wordt uit gesteld tot een meer voltallige vergadering. Verder geen der leden in de openbare ver gadering het woord verlangende, wordt dezo gesloten en, op verzoek van den heer Dek- -huyzen, overgegaan tot een geheime zitting. BUITENLAND. Eet is den president aan to zien, dal veel geestesarbeid verricht heoft. LONDEN, 13 Sept. RO.) De „Tim ontvangt uit Loren^o-Marquez het beriep dat Kruger's extra-trein het station niet binnenreed, maar op een zyspoor gebracht werd, waar het huis van den heer Potfc dichtby gelegen is. De heer Malherbe, thesaurier-generaal, word' hedenavond alhier verwacht. Uit Lorenzo Marquez wordt van gisteren' aan de „Daily Telegraph" gemeld, dat de. woning van den Nederlandschen consul Pottj inzonderheid wordt bewaakt door Portugeesch© politie. De plaatselyke gouverneur legde des morgens een beleefdheidsbezoek by president Kruger af. LONDEN, 13 Sept. (R. O.) Aan de „Daily. News" wordt uit Loren<;o-Marquez geseind: President Kruger is door twee doctoren1, onderzocht. LONDEN, 13 Sept. RO.) De bladen zyn'" eenstemmig van oordeel, dat de vlucht van president Kruger voor Engeland beter is dan zyn gevangenneming, dewyi hot daardoor uifc^ een groote verlegenheid geraakt, en vorklaren, dat zyn ondramatisch, onheldhaftig vertrok' onherstelbaar nadeel zal toebrengen aan de „Kruger-legende". LISSABON, 13 Sept. (R, O.) De gouverneur te Lorenijo-ilarquez heeft orders ontvangen met betrokking tot de te nemen maatregelen omtrent president Kruger, die onder de be scherming en de hoede staat Yan de Portu- gees;he autoriteiten. N OOITGEDACHT, 12 Sept. (R. O.) Generaal Pole-Carow rukte voorwaarts langs Elands, vallei naar Nooitgedacht. Generaal French' rechtervleugel is in een hevig gevecht geweest; Hutton rukte vooruit om hem te ondersteunen. PRETORIA, 13 Sopt. (R. O.) Lord Roberts vertrok van hier naar het oosten van Trans vaal. LONDEN, 13 September. (R. O.) De avond bladen ontvingen uit Pretoria dato 11 dezer bericht, dat lord Roberts een proclamatie uit vaardigde, waarby geheel Transvaal gesteld wordt onder de krfigswet. r Do oulnsten in China. PEKING, 7 September. (R. O.) Prins Tsjing hield gisteren met de vreemde gezanten parti culiere besprekingen. Hy bracht hun daarby onder het oog, dat hem wel volmacht tot onderhandelen was verleend, maar dat hy niets doen kan zonder Li-Hung-Changr wien hy per telegraaf dringend verzocht naar Peking te komen. Markies Tsiang zegt, dat er niets afdoends kan gedaan worden voordat de keizer aankomt. De Japanners namen den moordenaar van den Duitschen gezant baron Von Ketteter* gevangen. Er heeft een gevecht plaats gehad, op da grens van Poking. De Amerikanen en de Russen verslaan respectievelyk de keizoriyka troepen en de Boxers. TIENTSIN, 10 Sept. (R. O.) Do expeditie in de richting van Pao-ting-foe vertrok eer gisteren en legde een marsch van vyftien mylen af zoDder tegenstand te ontmoeten. NIEUW-YORK, 13 September. (R. O.) Het „Journal" ontving een telegram uit Shanghai, meldende, dat Li-Hung-Chang do vredesonder handelingen heoft afgebroken, omdat prins Tuan er zich tegon verzet. ~7 NIEUW-YORK, 12 September. (R. O.) Do vereenigde mijnwerkers hebben de werkstaking in het gebied der anthracietmynen afgekondigd.' (Tweede Tel.) De afkondiging van de werkstaking in de anthracietmynen treedt den 17den in werking. NIEUW-YORK, 13 September. (R. O.) Hot geheele aantal geëmployeerden, betrokken by de werkstaking in het gebied der anthraciet mynen, bedraagt 142,420. BRUSSEL, 13 Sept. (R. O.) De „Moniteur Beige" bevat de wet tot goedkeuring der overeenkomst van de Haagsche Vredesconfe rentie LELDEN, 13 September. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 14.5° C. 58.1° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 15° C. 693 I\, 's middags om 12 uren 18° C. 64 4° F., 's namiddags om 4 uren 17' C. 62.6° F. Het stoomschip „Admiral", (uitreis) arri veerde 12 September te Napels; de „Alting", van Amsterdam naar Batavia via Deli en Saui- bas, vertrok 12 September van Algiers. In de gemoenten Hemmen (G.), Schiebroek (Z.-H.), Katwoude (N.-H.), Overslag (Z.), Snelrewaard (U.), Ittervoort (L.) on Mesch (L.) is geen enkele inrichting, waar krachtens vergunning, sterke drank in het klein wordt verkocht. Gemeenteraad van Leiden* Zitting van hedennamiddag te 2 uren. Voorzitter: mr. F. Was, burgemeester. Tegenwoordig: 18 leden. Afwezig deheerenSiegenbeekVanHeukelom, Den Houter, A. J. Van Hoeken, Kroon, Fockema Androae, v. Dissel, Hasselbach, Van Lidth de Jeude en Kerstens. De Voorzitter zegt ongeveer: Het zal u allen evenals my zeker genoegen doen, dat ook de heer Aalberse, na zoo lange afwezig heid, weder tegenwoordig is. Wy wenschen hem van harte geluk met zyn herstel en hopen, dat hy nog vele jaren nuttig moge werkzaam zyn voor zyn gezin, zyn werkkring en de gemeente. De Raad betuigt met dezo woorden zyn instemming. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter doet mededeeling van: a. een verzoek van mevr. OortDe Goeje om ontslag als regentesse van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. b. een id. van de brugwachters 2de kl. om verhooging van jaarwedde. e. een id. van dr. Th. B. Van Wettum, leoraar aan de H. B. S. voor Jongens, om drio maanden verlof tot herstel van gezond heid, op wolk verzoek door den Raad, over eenkomstig het advies der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwys, gunstig wordt beschikt. B. en Ws. worden tevens gemachtigd, in deze zaak tydelyk te voorzien. d. een id. van de Holl. Electr. Spoorweg- Maatschappy om verhooging van toegezegd subsidie voor den aanleg oener spoor door de Haarlemmermeer. a, b en d worden gerenvoyeord naar B. on Ws. ten fine van advies. Aan de orde zyn de volgende punten: 1°. Benoeming van een Stadsgeneeskundige (206) Benoemd wordt dr. H. W- Blote met 10 st., dr. A. Kist verkroeg 8 st. 2° Benoeming van een tweeden onderwijzer nan de openbare school der 2de klasse voor jongens en meisjes. (205) Benoemd wordt de heer F. H. üuyverman. 8°. Benoeming van een derden onderwijzer aan de openbare Jongensschool '2de klasse (209) Benoemd wordt de hoer J. Th. Rinkema. 4°. Benoeming van een derden onderwijzer aan de openbare school der 3de klasse n°. 3 (200) Benoemd wordt de heer P. C. G. A. Wykmans. 5°. Benoeming van een derde onderwijzeres aan de openbare school aan de Heerenstraafc. (211) Benoemd wordt mej. A. M. Hoek. De benoemingen 2o—5o geschiedden alle met algemeene stemmen. 6°. Verzoek van F. Korthof, om terugbetaling van schoolgeld, Lager Onderwijs. (207) 7°. Verzoek van P. en J. Van Ulden, om vori gunning tot hot bouwen van een houten schuur op het perceel aan den Hoogen Rijndijk, kadastraal bekend Sectie Mn'. 981, gemeente Leiden. (210) Gunstig beschikt zonder discussie en zonder hoofdeiyke stemming. 8°. Voorstel tot regeling der jaarwedden van het onderwijzend personeel aan de openbare herhalingsscholen. (204) De heer Drucker zou, indien by B. en Ws. geen bezwaar bestaat, de behandeling van dit punt willen zien uitgesteld tot de behandeling der begrooting voor het volgende jaar, aller eerst omdat hy deze voordracht wil bespreken in verband met een te bespreken reorganisatie van het herhalingsonderwys in het algemeen, en in de tweede plaats, omdat er belang hebbenden zyn, die de voordracht wat meer op hun gemak wenschen na te gaan. Te meer Frankr|)k« Volgens een Parysche correspondentie aan het „Berliner Tageblatt" is de oorzaak van het wegblyven van den Tsaar gelegen in de sterk nationalistische sympathieën van den Rnssischen gezant, prins Oeroessof. Deze schreef naar St.-Petersburg, dat de Tsaar onde zulk een regeering niet naar Pary s kon komenr De termijn van „het beleefd verzoek* om gunstig antwoord" van de uitnoodiging der Fransche Regeering voor het groote feest der burgemeesters is ten einde en men kan rekenen ep 19,644 gasten, hetgeen meer is dan de helft der uitgenoodigden. Dit resultaat overtreft alle verwachtingen. De gemeenteraad van Parys, die terzelfder tyd als gastheer optreedt, heeft de invitaties op bescheidener schaal rondgezonden en behoefde niet op duizendtallen gasten te rekenen. Het cyfer van 400, die de uitnoodiging van den Parjj- schen gemeenteraad aannamen, valt echter zeer tegen, en de „Temps" trekt uit een en ander het gevolg, dat de regeermg een over winning heeft behaald over het nationalisme. Dult^chland. Uit een bericht in do officieuze „Borl. Pol. Nachr." blykt, dat de Duitsohe Ryksdag niet vóór den gewonen tyd, November, zal worden samengeroepen. Oostonryk-Hong.-Mona rolt 2 e* Te Bielitz, in Sileziö, is Zondag een stand beeld voor Luther onthuld. Daarna werd de algemeene vergadering van de Gustaaf-Adolf- vereeniging voor Oostenryk gehouden. Aan driehonderd gemeenten kende de vergadering geldelyken steun toe, den grootsten aan de gemeente Villach, in Karintié. Itallé» Do minister van marine heeft bevel gegeven onmiddeliyk drie nieuwe pantserschepen van ongeveer 12.500 ton aan te maken. De schepen worden 142 meter lang en moeten meer dan 20 knoopen kunnen loopen. Men heeft opnieuw een spoor gevonden van Brosci's blonden handlanger. Zyn naam is Granotti en men wist hem na to gaan tot Gressoney, waar hy heenging om plannon te beramen voor oen aanslag op het leven van koningin Margarofcha. De „Patrie", die dit uit Turyn verneemt, weet niet verdor mee te doelen, of byv. de politie hem daarna aanhield. Teleg;rammeu, LORENQO MARQUEZ, 12 September. (R. O.) President Kruger en verscheiden Transvaalsche ambtenaren bevinden zich ten huize van den Nederlandschen consul Pott. Mon zegt, dat zjj den 24sten met de „Horzog" naar Europa zullen vertrekken. LONDEN, 13 September. (R. O.) Uit Loren^o- Marquez wordt van gisteren aan de „Daily Mail" gemeld: Tot president Kruger's gevolg behooren Piet Grobler en do auditeur-generaal Marais. Deze laatste is vergezeld van zyn geheel kantoorpersoneel en heeft ook al zyn boeken by zich. De staatssecretaris Reitz maakt geen deel van het gezelschap uit. Officieel wordt medegedeeld, dat aan presi dent Kruger zes maanden verlof is verleend, om den 28sten dezer maand naar Europa te te gaan, ten einde daar werkzaam te zyn in het belang der interventie. Tevens wordt gemeld, dat Schalk Burger is benoemd tot waarnemend president. Ondertrouwd DANIEL NICOLAAS POETSMA 7714 6 en THEODORE JOHANNA SOMERWIL. Amsterdam, I 13 septemb6r 1900. Leidkk, Ondertrouwd: JACOB YAN DER VIS 7096 7 en 1IARGJE YAN LEEUWEN. Aarlanderveen, j 13 t_ lgoo_ Leiderdorp, Getrouwd: A. TIELEHAN 7698 6 en E. H. VAN BRAAM HOUCKGEEST. Leiden, j 13 september 1900. Dordrecht, De Heer en Mevrouw TIELEMAN— Van Braam Houckgebst betuigen, ook namens wedeizydsche Familie, hun dank voor de blyken van be langstelling, by hun huwelijk onder vonden. 7699 7 Leiden, 13 September 1900. Getrouwd G. P. VAN OUTEREN en H. G. KLEINPENNING, die, mede namens wederzydsche Fa miliebetrekkingen, hun hartelyken dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling, by hun huwelyk ontvangen. 7713 10 Leiden, 13 September 1900. Voor de vele bewijzen van doel- neming, ondervonden by het ovorly- den van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, HEN DRIK KORSWAGEN, betuigen wy onzen hartelyken dank. Mede namens verdere Familie, Wed. TL KORSWAGEN, Pjrovoo. Leiden, 12 September 1900. (Oude Singel 224.) 7690 11 Les membres de lTSglise sont avertis que la liste des électeurs, provisoi- rement arrétóe, sera dóposóe dans la Salie du Consistoire, et soumise a leur inspection du 19 au 22 Septembre, de midi a quatre heures. 7695 14 Les róclamations éventuelles doivent être adressées par ócrit avant lo 1 octobre au Secrétaire du Consistoire H. E. H. FORTANIER. Leydb, 5 _septembre 1900. By eenigszin8 genoegzame deel neming, zal de Ondergeteekende in het aanstaande najaar weder een CUBSUS OPESfEN in Op franco aanvrage worden de voorwaarden medegedeeld. 7702 11 II. M. J. WITTEL. Hillegom, September 1900. uitsluitend te consulteeren voor: Keel-, Keus- en Oorziekten. Spreekuur: van 1-3 urea 7703 10 Er biodt zich iemand aau voor als zoodanig van goede getuigen voor zien, by een Heer of Dame of in een klein gezin. Er zal meer op goede behandeling dan op veel salaris gelet worden. Brieven franco onder letter V. aan den Heer F. TIMMERMANS, Agent „Leidsch Dagblad", Lisse. 7716 10 Afd. Leiden en Omstreken. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 17 Februari 1897 ZATERDAG 15 Septembers inschrijving voor de Leerlingen, die den Teelten-Cursus willen volgen, in het Gebouw der Afd. Bapenbnrg 10, hoek Langebrug, des avonds van 8 tot O uren. Namens het Bestuur, G. J. BIK, Voorzitter. H. J. VAN KERKHOFF, 7316 19 Secretaris. Ondergeteekende heeft de eer zyn goachten Begunstigers mede te deelen, dat de Club-, Privaat- en Klnder- enrsnssen met October weder een aanvang zullen nemen. Specialiteit in moderne Dansen! Aanmelding dagelyks, 's middags tusschen 3 en 5 uren en 's avonds van 9 tot 10 uren. 7701 17 Aanbevelend, Profcsseur dc Danse. LANGEBRUG 55. 10 Cla. per ons, KOORDEINDE 37. EL ROOZEN A ZONEN, Bloe misten, Sassenheim, vragen bekwame BliOESllSTKNECBLTS voor vast work. 7706 7 Met beleefde aanbcTelinc. dagelijks verkrijgbaar k 20 Cents per portie. 6902 6 bekwaam in zyn werk, kan ter stond voor vast werk geplaatst worden. Adres Bureel van dit Blad onder No. 7717. 7 Het Adres voor Poelsartikelen: Poetspommade, Poetspasta, Poetsknjt, Poetsolie, Zilverkrijt, Rouge-de-Pari? Brillantine, Schuurlinnen, Schuurpapier, Schuurlappen, enz. 7708 14 Brandspiritus. ""<pl prijs 40 Cents. RIVIERVISCHHANDEL, bericht voorhanden te hebben vette Stoofpaling, prya 40, 45, 50 en 60 Cents het 4 Kilo en hoogere "et* 12 pryzeib

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3