LEVENSPILLEN, Levensverzekering-Mij. „HOLLANi GtieaitaM tot tram Tandarts W. SCflOüTEN, merk „Waltham latch" met l jaar garantie van af 44 Hulden. No. 12439. LEIDSCH DAGBLAD, WOENSDAG 12 SEPTEMBER. - TWEEDE BLAD. PERSOVERZICHT. Burgerlijke Stand. C. DE KONING TILLY, Studeerkamer v tïuspuieii ODgelooüyk0 WÖZ0 den '-•«.'tv IIWMBMI" F. A. A. VAN LOONT, Anno 1900. In zyn „Kroniek" vertelt de redactour van Stemmen voor Waarheid en Vrede welke aan doeningen hem bestormden by een bezoek aan de tentoonstelling van ons zeewezen te 's-Gravenhage. „Heeft men", vraagt dr. Bronsveld '„heeft men bedoeld met deze herinnering aan hetgeenwy eens waren, iets van den ouden volksgeest te doen opvlammen? Dat ver kleinde scheepken in den Vijverberg moest het ons toeroepen: Zóó klein zyt ook gy geworden? Eens vloog onze vloot den Theems op, en verbrandde in hot gezicht van Londen tal van Engelsche schepen; thans ligt een klein model van een toenmalig admiraalschip als een stuk speelgoed in oen vyver, en nu en dan wordt het 's avonds geïllumineerd ten genoegen van een vermaak zoekend publiek. Ons steeg het bloed naar het aangezicht van schaamte en toorn. De Hollandsche leeuw in onzen tyd komt uit Neurenberg en wordt nu en dan te voorschyn gehaald uit een doos en Engeland doet met hem wat hy wil ten aanschouwe van heel de wereld. O, oud te worden is geen schande, maar bespot en ge tergd te worden, en getreden mot den voet: dat valt zwaar te dragen. i Wy hadden nooit geloofd, dat zulke on beschaamdheden en zulke ongerechtigheden mogeiyk waren, maar nu zien wy ze. En torwyi in Afrika Engeland, zonder protest van eenige mogendheid, doet wat het wil, traktaten schendt, weerloozen mishandelt, brandt, rooft en plundert gaat het met de andere verbonden mogendheden in China de eer wreken van de miskende westersche be schaving, en den moord van zendelingen en inlaudsche christenen. Wy beleven een miskenning, een ten-onderst- boven keeren van al wat eeriyk, trouw, christelyk is, geiyk vermoedeiyk nooit heeft plaats gehad. Ach, als God ons niet staande hield, wat moest er dan van ons worden l Wy werden de prooi van twyfel en ongeloof." Naar aanleiding van de vele aanran dingen van k i nd er en, laatsteiyk van een 11-jarig meisje te Delft, schryft Br. in De Avondpost: Hoe is dat mogolyk? Een meisje van elf jaar weet toch wel, dat ty de school niet mag verzuimen om met den eersten den besten kerel singels om te loopen en dan nog wel eenige uren achtereen l En als zy dat niet weet, zyn haar ouders in dit opzicht de voornaamste schuldigen. Die ;behooren haar dat aan het verstand te brengen. Ik heb een jongen van 7 jaar, die dikwyls alleen van school komt, omdat hy het „kinder achtig" vindt gehaald te worden. Maar hy weet, dat hy tien minuten na schooltyd thuis moet zyn; dat hy, voor het geval hy moet nabiyven, dit door een kameraad moet laten wetenhy weot dQk, dat hy met niemand, onverschillig onder welk voorwendsel, mee mag gaan, dien hy niet kent, en ik heb de overtuiging, dat een onbekende, die zou trachten hem mee te lokken, vruchtelooze moeite zou doen en door 'het geweld, dat de jongen zou maken, hem wel spoedig met rust zou laten. Hem is 'geleerd, in dit opzicht in eiken onbekende een vyand te zien. Het onderwerp examens wordt door De Nederlander behandeld. Onlangs is door den hoogleeraar Bavinck de stelling verdedigd, dat, als regel, de examens moeten worden afgenomen door de leeraren der inrichting, waar de examinandus zyn •opleiding ontving. De Nederlander is het daar mede geheel eens, althans wanneer het geen vergelykende examens geldt. Zy maakt voorts nog een paar opmerkingen over examens. Deze moeten h. i. het slot zyn van oen cursus; die prikkel kan niet worden ontbeerd. Dat zooveel meisjes met goeden aanleg toch «vaak zich weinig ontwikkelen, is vooral daarvan een gevolg, dat haar toekomst niet van het slagen by examens afhangt. Het nut van examens ontkent De Nederlander niet. Maar het opstapelen van veel geleerdheid in iemands hersenen is h. i. in den regel verkeerd, vooral omdat het vrye studie en rustig nadenken belemmert. Zeer terecht heeft h. i. de Tweede Kamer in 1876 zich verzet tegen algemeene staats examens voor de gymnasiasten. De waarbor gen voor de goede opleiding moet men zoeken in de goede inrichting van het opleidings instituut. Het examen moet alleen dienen om de aanwezigheid te constateeren van dat minimum van konnis, zonder hetwelk de candidaat geacht moet worden in elk geval ongeschikt te zyn. Wel verre, dat zy verlangen zou naar staats examens voor alle gymnasia, zou De Neder lander wenschen, dat aan alle goed ingerichte scholen, zooals vakscholen, opleidingsscholen voor onderwyzers, gymnasia, hoogere burger scholen, de bevoegdheid werd toogekend de eigen kweokelingen te examinoeren. Dit belet niet, voegt zy er by, dat, waar aan hot bezit van certificaten van overheids wege rechten verbonden worden, de overheid heeft toe te zien, dat alles eeriyk toega, en de examens geen tooneelvertooningen worden. Dit kan h. i. zeer goed geschieden, wanneer men den van overheidswege afgevaardigde maar genoegzaam macht verleent om zyner- zyds leiding te geven en desnoods vragen te doen. Dat deze wyze van handelen ook veel goedkooper is dan de thans in zwang zynde methode, behoeft h. i. geon betoog. In een artikel met het opschrift „Herzie u zelf 1" zegt de Provinciale Groninger Courant het zeer begrypeiyk te vinden, dat, nu er zulk een groote achterstand is op wetgevend gebied, zy somt een en ander op, om te doen uitkomen, hoeveel belangryke ontwerpen nog op afdoening wachten er telkens nieuwe denkbeelden aan de hand worden gedaan met betrekking tot do wyze van werken der Kamer. Zoo heeft mr. J. Kruseman nu weder gedaan in de Vragen des Tijds (waarvan we in een vorig Overzicht melding maakten). De wyzigingen, die het reglement van orde in den loop der tyden heeft onder gaan, zyn vele, merkt de Prov. Gron. Ct. aan. En nog meer zyn er aan de hand gedaan, maar verwerpeiyk bevonden. De Grondwet werd in 1887 ook al uit dit oogpunt herzien. Het eerste, wat men deed, was het vaststellen van een nieuw reglement van orde, waarin de commissies van voorbereiding haar intrede deden. Het middel bracht, zogt zy, weinig of geen uitkomst. Nu meent mr. Kruseman, dat dit het geval wa8, omdat het niet op zoo ruime schaal wordt toegepast als wel wenscheiyk is. Hy raadt uitbreiding van het stelsel der commissies van voorbereiding aan en daarnaast het verwyzen van „omvangryke en belangryke onderwerpen van maatschap- pelyken, staatkundigen, juridischen en tech- nischen aard" aan speciaal voor dit doel in gestelde commissies, die dan ten aanzien van deze wetsontwerpen vrywel de macht in handen zouden krygen. De Prov. Gron. Ct. acht het wel mogeiyk, dat deze recepten kunnen baten. Maar zy morkt toch aan, dat de Noord-Amerikaansche „standing committees" nu niet juist een voor beeld zyn om losweg na te volgen. Bryco heeft h. i. hun ernstige schaduwzyden met krachtige hand geschetst en in een helder licht gesteld hoo zy de eenheid van het Huis als wetgevend lichaam verwoesten, de beraad slaging tot een bodrog maken, de samenhang en de harmonie in de wetgeving verbreken, de verantwoordely kheid verbrokkelen en vooral hoo zy de deur openzetten voor het oefenen van onderhandschen, ook wol eens bederven- den, invloed in het milieu der vertegenwoor diging en daarentegen de deur sluiten voor de belangstelling der natie in baar doen en laten. Men mag zich dus h. i. nog wel eens een goed aantal nachton beslapen vóór men de Amerikaansche werkwys of iets wat daar naar lykt op onzen bodem overplant. Maar, vraagt de Prov. Gron. Crt., moet de zaak dan maar zoo biyven als zy is? Haar is het altyd toegeschenen, dat de genezing te vinden ware in de toepassing van het woord „Herzie u zelf". De hoofdfout der wjjze van werken van onze Tweede Kamer ^zit h. L niet in de schriftelyke voorbereiding, maar in de manier, waarop by de openbare beraad slaging wordt te werk gegaan. Yooral sedert de uitbreiding van het kiesrecht is, meent zy te mogen zeggen, de spreeklust der leden zorgwekkend aangegroeid. In geen ander Parlement worden, naar zy meent te weten, zooveel redevoeringen uitgesproken als in het onze en ryzen de amendementen zoo rauwe- lyks en menigvuldig op als hier. In geen ander Parlement bestaat ook in die mate de zucht, aan het groeien van den amendementen- stroom bevorderiyk, in bedenkeiyke mate, een „menschiykerwys volmaakte" wet, waarin alle denkbare en ondenkbare gevallen, zelfs die, welke tot 's werelds ondergang niet voor komen, zyn voorzien, te voorschyn te doen komen. "Wilden de verschillende staatkundige groepen besluiten telkens ieder éón woord voerder in het vuur te brengen; maakte men het getal leden noodig voor het in-behandeling- brengen van een amendement grooter en vooral: kon men er van afzien van iedere groote, ingrypende wet een soort van ezels brug voor den rechter te maken en daarin allo casus posities te voorzien, die in het brein van ioderen scherpzinnige onder de honderd Kamerleden opkomen, dan zou h. i. blyken, dat men snel genoeg opschieten kan. Niet by de voorbereiding der openbare be raadslaging, maar by de wyze, waarop zy gehouden wordt, in haar veelhoofdigheid vooral, wringt h. i. de schoen. En daarin kan alleen door de individueele Kamerleden, niet door het reglement van orde, verandering worden gebracht. Zelfbeperking kan geen reglement voorschrijven en van haar alleen kan het h. i. komen. „Als de kiezers," zoo besluit zy, „zich voornamen op den vierjaariykschen grooten verzoendag de wegen van hun Afgevaardigde na te gaan, niet, geiyk tot nu toe, uit het oogpunt van de vraag, of hy te weinig heeft gesproken, maar veeleer uit dit oogpunt of hy niet te veel van den kostbaren nationalen tyd heeft zoek gebracht met redevoeringen, die even goed onuitgesproken hadden kunnen blyven, zouden zy wellicht den weg plaveien voor een betoren dageraad. Want in de oogen van een Afgevaardigde zyn de kiezers, onver schillig welke, mannen van gewicht." Prof. Fabius hoeft onlangs, in een briefje aan den directeur der Nederlandscho Opera te Amsterdam, bedankt voor de bywoning van een voorstelling, waartoe hy als Raadslid op Zondagavond was uitgenoodigd, en daarby tevens gewezen op het artikel dor Zon dagswet, dat openbare vermakelykheden op Zondag verbiedt, tenzy plaatselyke besturen eon uitzondering toelaten, wat echter slechts geoorloofd zal zyn „na het eindigen van alle godsdienstoefeningen". Daar nu te Amsterdam in de Koepelkerk, byna grenzende aan den schouwburg, eerst te 7 uren een godsdienst oefening begint, die moeiiyk om 8 uren go- heel kan afgeloopen zyn, kon, naar de heer Fabius uiteenzette, hier zulk een uitzondering niet gemaakt worden. De Middelburgsche Couranhoeft naar aan leiding hiervan een artikèl geschreven, waarin zy ten slotte zegt, dat prof. Fabius „van zijn exclusief korkeiyk standpunt liefst oog en oor sluit voor de oischen Yan een groote stad als Amsterdam, met haar gemengde bevolking en haar talryk bezoek van vreemdelingen". Het blad wyst er verder op, dat de katho lieken, in het zuiden van ons land vooral, toonen een geheel andere opvatting omtrent den Zondag te koesteren. In menige katho lieke gemeente is Zondag juist do beste ker misdag. Maar ook andere personen, van ver schillende kerkelyke richting, zouden hun stem daartegen verheffen. „De eenige goede zyde van een toepassing der Zondagswet, naar don zin van mr. Fabius, zou zyn, dat haar onhoudbaarheid in de tegen woordige maatschappy opnieuw aan het licht zou komen en daardoor haar doodvonnis spoedig geveld zou zyn. En dat is gewenscht; want thans blyft men 6teeds blootstaan aan allerlei zonderlinge invallen, zooals do heer Fabius en menige burgemeestor nu en dan te berde brengen; waarby het ergsto is, dat zy zioh kunnen beroepen op een wet, die reeds lang had moeten gowyzigd of ingetrokken zyn." Melding makende van dit artikel der Middel burgsche Courant, zegt De Nederlander „Wat het blad schryft van de katholieken, is, helaas l ten deele juist. Zondagsheiliging is niet het punt, waarop van die groep het meest voor do Christelyke beginselen kan verwacht worden. Maar overigens is het toch wel treurig „radicaal", den drang tot handhaving der wet, zooals die eenigen tyd geleden van den heer Boreel van Hogelanden en andere burgemees ters uitging en nu weer van prof. Fabius, tot de rubriek „zonderlinge Invallen" te brengen. Zou met deze ontaarding zielkundig soms samenhangen de verslapping, waarvan de Middelb. Ct. onlangs biyk gaf, toen van ver schillende zUden by onze Regeering werd gepleit voor het vragen van opheldering aan de Engelsche Regeering in zake het gedepor teerd ambulance-personeel en toen genoemd blad zoide: „Doe het liever niet; wy hebben toch geen De Ruyter meer"?" In de Arnhemsche Courant wordt een nieuw stelsel van evenredige vertegenwoor diging ontwikkeld. Do schryver wil do districts-verdeeling handhaven, maar niet to kleine en ook niet te groote districten. Iiy zet zyn idee als volgt uiteen: Om beide klippen te ontzeilen zou een verdeeling van ons land in veertien kiesdis tricten naar onze opvatting aanbeveling ver dienen, welke ieder zeven afgevaardigden zouden kiezen, met uitzondering alleon van Amsterdam, dat in verhouding tot zyn be volking ten minste op 9 vertegenwoordigers in de Tweede Kamer aanspraak heeft. De overige dertien kiesdistricten zoudon gevormd kunnen worden door samenvoeging telkens van 7 aan elkaar grenzende enkelvoudigo kies districten der bestaande tabel. In elk der veertien districten kan do wyze der candidaatstelling behouden blyven gelyk zy thans geschiedt, alleen met dit onderscheid, dat de kiezers de bevoegdheid zullen hebben een lyst met ten hoogste zeven, te Amsterdam negen namen van candidaten aan te bieden. Ook de inrichting van het stembiljet en do wjjze van scemuitbrenging in het afgesloten kieshokje kunnen in hoofdzaak worden ge handhaafd; de afwyking van het bestaande stolsel ligt trouwens byna uitsluitend in het opmaken van het resultaat der stemming. Do candidateniysten ontvangen naar de volgorde, waarin zy worden ingeleverd, een nummer of letter en worden in die volgorde naast en onder elkaar op het stembiljet afgedrukt, het welk do kiezer, ovenals thans, na de afgifte zyner oproepingskaart, van het stembureau in ontvangst neemt. De kiezer beschikt over een gelyk aantal stemmen als er afgevaardigden in het district to kiezen zynin het geschetste stelsel der halve over zeven, te Amsterdam alleen over negon stemmen. Hy kan die stemmen ver doelen over alle candidaten, wier namen op het biljet gedrukt staan, onverschillig op welke lyst zy voorkomen, of indien hy geen zeven personen weet aan te wyzen, zyn zeven stem men of zooveel minder als niet op bepaalde personen door hem werden uitgebracht, geven aan een bepaalde lyst door het daarboven geplaatse witte vakje zwart te maken. By het depouillement der stembiljetten worden samengevoegd de stemmen, welke op die wyze voor co verschillende candidateniysten zyn uitgebracht, terwyl tevens elke aan een be paalden persoon geschonken stem toegerekend wordt aan do lyst, waarop diens naam voor komt. Do totalen dezer lyst-stemmen vormen te zaoien natuurlyk het aantal uitgebrachte stem men, en dit aantal, gedoeld door het cyfer 7 (of 9 te Amsterdam), wyst dus het aantal stemmen aan, hetwelk vereischt wordt om een lyst aanspraak te geven op óón afgevaardigde. Zooveol malen dit aantal het zoogenaamde kiesquotiönt begropen is in het ge- heele aantal stemmen, voor oen bepaalde lyst uitgebracht, zooveel candidaten dier lyst zyn or dus verkozen; welke dit zyn wyzen de cyfers uit dor stemmen, die, blykons de zwart gemaakte vakjos vóór de namen, op bepaalde personen zyn uitgebracht. De volgorde, waarin naar die cyfers de candidaten derzelfde lyst komen to staan, wyst tevens aan wio by tusschentydscho vacature den opengevallen zetel vervullen zal, zoodat allo tusschentydsche verkiezingen kunnen vervallen. De Arnhemsche Courant acht deze wyze van verkiezing zoo eenvoudig mogelyk en meent, dat ze niet meer tyd oischt dan het depouillement volgens het bestaande stelsel. Het Huisgezin teekent hierby aan: Het staat voor het oogenblik by ons nog niot vast, dat hetgeen de heer Van Gilsehier voorstelt, betor is dan het Belgische stelsel* van stemmen, maar in ieder geval is zyn denkbeold rype overwoging en zaakryke be spreking overwaard. Wy hopen nu maar, dat die bespreking niet bepaald biyve tot de katholieke bladen, die byna allo in don laatsten tyd het vraagstuk der E. V. tot oen onderwerp van studio heb- bon gemaakt, ma3r dat zy ook en vooral worde gevoerd in do anti-rev. en do liberale pers. Zoo ooit, dan konden wy omtrent deze quaestio zoo gemakkelyk tot eenstemmigheid1 komen. Slechts óón zaak is daarvoor noodig: goede wil. Want over de onbillykheid van het meerderheidssteisel en de rechtvaardigheid der E. V. moeten allen het oens zyn. HILLEGOAJ. Getrouwd; J. C. VorbrugeBD en M. Walkers. Bevallen; AJ. Yeldh. van Zanten gob. Mullo- Z. E. Huisman geb. Out JL). A. fceboonder- beek geb. Tempelman D. J. Ii. Vau Schravendijk geb. Gornelissen Z. A.. Walkers geb. Vau lioodeii Z. li. Oldenhagc geb. Os Groot D. W. Van Dijk geb Woltors D. Overleden; A- L. Ter Woort 2 w. J. De Jong 4 m. W. Vreeken 6 \v. L. N. Burger 3 m. A. M. Corbee 2 m. B. M. v. d. Berg 2 m. HAZER8 WpUDE. Bo vullen: G. Van Beek geb. Van Dam Z. M. G. Van der Salm geb. Verbey Z. M. Cats geb. Spruijt Z. F. Van den 'Berg geb. Van de Prille L). E. P. Menken geb. Van Dijk Z. Overleden: N. G. Slootweg Z. 10 j. J. Hassefras Z. 6 w. LEIDERDORP. Overleden: Af. Terreehor6t lm. N. W. Dekkers, wed. van \V. H. Van Zanteu 84 j. NOORD WIJK. Geboren: Jan, Z. van J. Van der Niet on L. Van der Wiel. Alida Adriaua Elisabeth, D. van T- Van den Berg on P. Wijuands. J&coba Johanna, D. van 1. A. Dobbe en C. A. Vi Schooten. Johanna, D. van J. Vmk en J. Hazenoot. Getrouwd: W. Peschier 26 j. en A. J. Vt der Post 27 j Overleden: Catharina Caspers 2 m., D. van W. Caspers en A. Van Kestcren. Cornelia! Ruigiok 8 ui., D. van A. Ruigrok en A. M. Vink V OORSCHOTEN. Geboren: Elberdina Catha rina, D. van M. C. Verdouw en E. C. v. Hens- bergen Niesje, D. van J. Versloot en G. Den llartog. Marius Wilhelmus, Z. Yan L. J. De Nobel en T. De Geus. Overleden: G. W. Schermer 4 m., Z. van G. N. Schermer en A. S. Van Galen. A.Jansen 46 j., echtg. van C. J. v. Leouwen. Te Kampen sprong oen der dienst- boden van het „Hotel des Pays-Bas" uit hot raam van de vierde verdieping, met het nood lottige gevolg, dat zy eenigo oogonblikken later overleed. Haar zenuwachtig gestel moet oorzaak zyn van dit droevig ongeval. Meermalen hoort men van onder wyzers, die, ofschoon zy de vereischte akte bezitten, toch geen plaats kunnen krygen, zoodat velen van hen trachten op andore wyze iets te verdienen. Dit schynt vooral in sterke mate het geval te zyn in westelyk Zeeuwsch- Vlaanderen, alwaar thans vyf geslaagde onder wyzers by de aanstaande bieten-campagne zullen dienst doen als bietenweger. Tor gelegenheid van den 6 n- jarigen herinneringsdag van het Dreyfus-proces te Renncs op 9 September, heeft de heer Trarieux als voorzitter Yan de Fransche liga voor de verdediging der rechten van den mensch en den burger, een brief aan Dreyfus geschreven, waarin hy den ex-banneling in uitzicht blyft stellen, dat hom eenmaal recht zal wedervaren. Een koopman uit Nantos, Marouotte, die de Parysche tentoonstelling bezocht, werd in den Eiffeltoren zyn porte feuille met geld ontfutseld. Dit schynt hein zóó ontdaan te hebben, dat hy het verstand' verloor en besloot, om zich te wreken, don toren te stelen. Daar dit mot het origineel niet ging, zette hy zich aan het kapen van alle afbeeldingen, die hy in de winkels maar machtig kon worden, tot hy betrapt en aan gehouden word. In do kamer van zyn hotel vond men vyftig Eiffeltorens in het klein. Uericliten over Rijnland^ boezem, gedurende do week van 28 Sept. 1900. 7 Sept. 8 Sept. Stan! van don boezem to Leiden. Idem te Oudo-Wetering Werking dor stoomgemalen Waterloozing lange uatnurlijkon wog. Waterinlatiug Itogenval in mM, 2 Sept. 3 Sept. 4 Sept. 5 Sept. 6 Sept. G7 51 54 54 66 55 54 om.—A.P. 69 66 5 6-5 66 63 65 om.—A.P. Spaarndam u., Halfweg u., Gouda u., Katwijk u. Spaarndam n„ iiaifwog u., Gouda 2l/j u„ Katwijk 15 u. Door do elaia te Gouda 35 a. 23.2. van nette Burgerlieden, die eon vrye Kamer en een net en degelijk Kosthuis verlangen. 6173 5 Adres: Papeostraat 4. Inkoop van Goud, Zilver, enz. g| tegen de Hoogste Waarde nu 5378 12 F. WESSEÏi, Haarlemmerstraat 119, I recht over de Don- kersteag. WAARSCHUWING. Wenscht gy by het gebruik van nAARLESmER OLIE overtuigd te zyn, de echte te ontvangen, vraagt dan die, waar van de fleschjes en gebruiksaan- wyzing voorzien zyn van myne handteekening in rood eenigst fabrikant van de Oprechte Haarlemmer Olie. Opgericht 1696. Men lette vooral op den naam C. DE KONING TILLY. Alle andere is namaak. 2083 18 BREESTRAAT 82, LEIOEN, d a g e 1 ij k s te consulteeren, behalve Dinsdags. 7313 7 In de buurt van het Pharmaceutisch Laboratorium, op „Vreewyk", wordt een „RUSTIGE" 7675 7 gezocht. Nader mondeling. Aanbie dingen aan den Custos, onder letter N. door Dr. HUENTA ver vaardigd naar hot recept van Abt AMBROSIUS DE LA VALLA, te Cartagena. TT .ATr^namllpTi geven gezondheid, levenskracht, JUbveilspillbll geestkracht, sterke zenuwen, vasten slaap en gezonde kleur. genezen zenuwpyn, vrouweiyke zwakheid en ongeregeldheid, ziekten van maag, lever, nieren en ingewanden, algemeene ver zwakking en houden de tering tegen. genezen bloedbederf, hetzy door erfelykheid ontstaan of uit slechte gewoonten voortgesproten. p j11 genezend en herstellend voor A mannen en vrouwen, en werken immer krachtdadig, f .rkTTQi->gi-r\-« 11 zijn een bloodversterkend middel, mensch zeer spoedig versterken. De wonderdadige geneeskracht der I Levenspillen faalt nooit. 15396 62 Prijs per doos f 1.SO, per 6 doozen f 7,5O. Centraal-Dcpot I- J. AKKER, te Botterdam. Verkrijgbaar bfl: J. H. DUKHUIS, Leiden, ,De Oude Post". Goud- schesingel 81, Botterdam, i\ HAPPEL, Den Haag,'en 0. YA5 .DEB MEEB Nz., Eoelofarendsveen, franco tóezending tegen postwissel. Toeven spillen Levenspillen IOSEPHIHË GLEFF, Rapenburg 79, ONDERWIJZERES VOOR PIANO. Gedipl. Ned. T.-Ver. 1310 5 De Firma LEZWSJN en EIGEfelAN, te uum, heeft in haar brandvrije Kluis een aantal Draudkastjes geplaatst (zoogenaamde Safe-Deposit-Inrichting) en geeft gelegenheid tot hot huren van deze Kastjes, ter bewaring van Effecten en andere waarden, op by haar verkrygbare conditiën. 90 10 <jiOUJA>EISf HEEHEN BEMONTOlH-iiOit LOG* 7674 80 Aanbevelend, W. VAN ROSSOM DO CHATTEL, MAGAZIJN YAN GOUDEN EN ZILVEBEN WERKEN, HAARLEMMEBSTB. 111, Telephoonn. 92. Goedgekeurd by Kon. Besluiten. Amsterdam, Raadhuisstraat 32/34. Maatschappelijk Kapitaal: EEN MIEEIOEN GULDEN. K. H. F. SCHOLTE UBING. Directie J, BAL, Adjunct-Directeur. Commissarissen t W. J. BOEEEE, Directeur Algemeene Brandwaarborg-My., te Amsterdam. JT. D. t. tl. CBAB, Lid der Firma Schlkhckeb v. d. Mandkbb, Amsterdam. Jlir. Mr. E. A. O. DE CASEMBROOT, Lid der Gedeputeerde Staten van Zeeland. H. HANSEN, Directeur der Verzekering-Myon. „Mercuriua", te Amsterdam. Mr. S. B. W. GBAAF VAN LINBCBG STIBCM, te Arnhem. A. W. J. jr. BABON VAN NAUELE VAN DE SCHAFFEEAAB, Burgemeester van Barnevdd, Kamer heer in b. <L van Hare Majesteit de Koningin. JTCm. H. F. SCuu CBBÊQUE BOETE, Burgemeester van Ermeloo. C. B. C. 1VIBACT, Bankier te YUssingen; vice-consul van Oostonryk-Hongarüe. Nieuw afgesloten bedrag In 1890: f404.231.-. INSPECTEER voor Zuid-Holland; Oude Vest I (by de Beestenmarkt.) Gevraagd: Hoofdagenten, Ag'flnten en Colporteurs tegen raste toelage» en proviai*. W2®

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 5