DE CRAC1EUSE. ffieid-Huishoudster, NAAISTERS E. ffl. P. MUZIEKINSTITUUT, ADVERTENTIES. Keukenmeid, P. G„ Kattige en Fraaie Handwerken. Correspondentie Moderne Talen. Hooigracht 18. Maatknippen en Vervaardigen Pare Vaccinogène. r/lej, C. VAN DER UNDES, Mej. R. GUNNING, i wenschen overliet. Teekenond is het antwoord, dat door den dokter gegeven werd op de klacht, dat de kinderen aan boord het voedsel niet verdragen konden. Daar kon de dokter niets aan doen, er was niet anders, beweerde hij. En toon do ouders klaagden, dat dan hun kinderen sterven zouden, gaf h(J het onbarm hartige antwoord: Nu ja, dat is zoo erg niet; er zyn zooveel Engelsche kinderen door jullie gestrven. By al de blaam, die ook deze passagiers weer worpen op de behandeling en de afzette rijen der Engelschen, zijn zy weer evenals die der vorige booten eenstemmig in den lof voor hetgeen do directe der Zuid-Afr. Sp.-Mtf gedaan heeft om hun lot te verzachten. Er wordt opnieuw een opgave van 7 Sep tember gedaan van Engelsche nog niet ge noemde verliezen: aan „enteric" zyn in ver schillende hospitalen weer 39 soldaten ge storven; gesneuveld 2, vermist 4, gewond 13 man en 2 officieren. Verder geven de Engelsche bladen bij de gewone lijst van verliezen, weer een lijst van 30 man, die te Bloemfontein aan typhus zijn overleden, maar reeds in April en Meil Prettig voor de familieleden] De correspondent van de „Daily Mail" te Pretoria maakt melding van het gerucht, dat 70 locomotieven op den Barberton-tak van den spoorweg in handen van de Engelschen gevallen zyn. Do Boeren zouden gebrek aan geweren hobben: onlangs moet gebleken zyn, dat geweren, die door de Engelschen op een hoop geworpen en verbrand waren, door de Boeren van nieuw houtwerk waren voorzien un weer in gebruik genomen. TJit Lorengo-Marquez werd Zaterdag aan de „Daily Telegraph" geseind, dat volgons ge rucht de Engelschen teruggetrokken waren naar Waterval-Boven. De parlementaire commissie tot het instellen van een onderzoek in zake den geneeskundigen dienst by het Britsche leger in Zuid-AIrika heeft Donderdag het hospitaal te Bloemfontein bezocht, waar zy verschillende burger-genees- heeren als getuigen heeft gehoord. Allen klaag den over de wyze, waarop zieken en gewonden daar behandeld werden. Een hunner, dr. Tetcett, verklaarde, dat er voor het gansche hospitaal slechts vier verplegers waren, die zich voortdurend bedronken met den alcohol, voor de verpleegden bestemd; dat de geneesmiddelen hoogst onvoldoende waren en dat er telkens oneenigkeid bestond tusschen de burgerlijke en militaire geneesheeren. Deze laatsten trachtten het getuigenis hunner burgerlyke ambtgenooton te weerleggen. Men herinnert zich, dat al maanden geleden het bericht uit Natal kwam, dat generaal Bullor de Natalsche vrywilligers weldra niet meer noodig zou hebben en zy eerstdaags naar huis konden gaan. De eerste minister van Natal heeft verleden week gezegd, dat ,het Engelsche leger de vrywilligers op het 'oogenblik in het geheel nog niet missen kan. Maar generaal Butler zou hen ontslaan zoodra 'de guorilla-benden ten N. van Natal voor goed verstrooid waren. Dat kan dus nog een tydje aanhouden. Onder de 1700 Engelsche gevangenen, die le Nooitgedacht losgelaten zyn, is ook ten deele het 13de bataljon yeomanry onder kolonel Spragge, dat einde Juli by Lindley gevangen werd genomen. Tot dat bataljon behoort de Duke of Cambridge's Own, do miilionnairs- compagnie. Die compagnie telde bij het uit rukken ongeveer 150 man. Daarvan werden ,or een 60 gedood, gewond of naar andere regimenten overgeplaatst. Een 40 zyn er nog gevangen, een 50 zyn er ontsnapt of losgelaten. De „Central News" seint uit DuTban, dat het Natalsche koogverraadshof nu het geval behandelt van Vermaak, die de aanvoerder van de opstandelingen van Dundee heet. De heer Van Boeschoten (secretaris van den Transvaalschen gezant te Brussel), die thans weer in ons land vertoeft, moet, zooals bekend is, vol goeden moed over den afloop van den strijd in Transvaal zyn. Dat was liy niet toen hy voor eenige maanden naarZuid- Afrika vertrok om met Paul Kruger te raad plegen. Toen was k|j geheel terneergeslagen en moedeloos, maar thans na den ouden president to hebben gesproken, heeft diens vertrouwen en onwankelbare moed, des heeren Van Boeschotens hoop weer verlevendigd. Allo berichten omtrent Paul Krugers ver blijfplaats berusten op fantasie. Niemand weet die, z|j wordt strikt geheim gehouden. De heer Van Boeschoten, die de president ge sproken heeft, zegt er alleen van dat hy twee kleine vortrekken tot zyn beschikking heeft en zorgvuldig verpleegd wordt door twee zusters. Kruger draagt nu niet moer alleen den typischen ringbaard, maar ook een knevel want.hy zal zich niet meer laten scheren vóór hij in Pretoria is teruggekeerd Aan do „Times" wordt van gisteren uit Kaapstad geseind, dat de door sir Alfred Milner benoemde commissie tot beoordeeling der door de Tran8vaalsche regeering verleende con cession den lsten October a. s. haar taak zal aanvangen, te beginnen mot de concessiën, waarby een monopolie wordt verleend voor de vervaardiging of den invoer van bepaalde goederen, alsmede die aan banken en voor den aanleg van spoor- en tramwegen, water leidingen en verlichting; Op een in Juni te Melbourne gehouden bijeenkomst van de „Peace and Humanity Society", onder voorzitterschap van Rev. Dr. Rentoul, een warm vriend der Boeren, werd het volgend besluit genomen: „De vergadering protesteert ernstig tegen het ontnemen van zelfregeeri n gen onafhanke lijkheid aan de Zuid-Afrikaansche republieken, daar deze daad het machtigste rijk der wereld onwaardig is, onvereenigbaar is met de beginselen van volksregeering. het prestige en de hoogste belangen van Britanniö en zyn koloniën schaadt, en de monschelyke vrijheid in gevaar brengt." Yoorts verbond de vereeniging zich, alle wettige middelen in haar bereik te zullen aanwenden, om modo te werken tot het be houd der vryheid van do Zuid-Afrikaansche Republieken. De „Daily Mail" vcmeomt uit Lorengo- Marques: De Portugeezen versterken Ressano Garcia. Do officieren en bemanning van het oorlogsschip „Amiral Aube" gaan telkens aan wal, ofschoon het schip in quarantaine heet te zyn. Het vertrekt naar Madagaskar, maar acht officieren en twintig manschappen zuilen blyven, men zegt om de Boeren te helpen. Be Pro-Boers in Londen. De deputatie van Afrikaanders, naar Engeland gegaan, om daar de publieke opinie te bewerken, hield haar eerste openbare meeting in Londen, onder voorzitterschap van den heer Fischer. De eerste spreker was professor De Yos, die eischto, dat men hen zou aanhooreD, daar zyn konnis der Boeren grootor is dan die de Engelschen van hen hebben. Zijn eigen zoon is Transvaalsch burger en strydt in het leger der Boeren. De loyaliteit, die de Kapenaars steeds getoond hebben, geeft hun het recht vrijuit te spreken. Allen zyn zy trouw ge bleven aan hun Koningin, enkelen uitgezonderd, die, wonende aan de grenzen, in een zeer moeilyk parket kwamen. "Wilt gij den vrede, laat dan don Republieken haar onafhankelijk heid 1 riep de professor uit. Ik ken het volk on ik bon heilig overtuigd, dat gy den Boer nimmer tot den vrede zult kunnen dwingen, zoo gy hem beschouwt als een overwonnen vijand. Ook Botha, eon dor andere afgevaardigden, sprak over de trouw, waarvan de kolonisten zooveel bewyzen gegeven hadden. Hy noemde do grieven der uitlanders leugens. Ware Johannesburg een aardappelland gewoost en geen stad van mijnen, zy zouden nooit geuit zyn. De kapitalisten hebben de Engelsche regeering tot handlanger weten te verlagen. Transvaal moge door Engeland veroverd wor den, nooit, nooit zullen do Transvaler trouwe en rustige onderdanen worden. Mannen van hetzelfde geslacht, van dezelfde familie, staan tegenover elkaar, nooit is grooter druk uit geoefend op de trouw der Afrikaanders, nooit zou het Engelsche volk er weerstand aan ge boden hebben. Do volgende spreker, Du Plessis, zotte de Kafferquaestie uiteen en wees op de tegen stelling tusschen Transvaal en Europa. Hier werkten blanke vrouwen als beesten op het land, daar zou geen Boer ooit een zwarte vrouw tot het doen van zulk werk noodzaken. Nauwelyks was De Wet opgestaan om te sproken, of de naamgenoot van den beroemd geworden Yrystater werd ter wille van zijn naam uitbundig toegejuicht. Hy sprak kort on krachtig en verweet den Engelschen zende lingen on predikanten plichtsverzuim. Hadden zy hun plicht gedaan, nooit zou de oorlog zyn uitgebroken. Kranten voor de Boeren. De „N. R. C." weet, dat de gouverneur in het gevangenkamp op St.-Helena Nederland- sche bladen voor de gevangenen toelaat. Het blad houdt het er voor, dat aan de krijgs gevangenen op St.-Helena zoowel als op Ceylon, dagbladen niet onthouden zullen worden. Marktheriohteu. Bodegraven, 11 Sept. Kaas. Aangev. 205 wagens, te zamen 11407 stuks, wegende Az 52871 KG. Prijs lste soort Goudscke 29.60 a zwaardere 82.a 2de soort 24.50 a 26. Derbykaas, prijs lste soort ƒ28.50 a 2de soort ƒ26.— a Edammer Kaas, prijs lste aoort 31»— a 2de soort 26.a 28.—. wogen# Leid8cke Kaas, a bet sobippond. Handel matig. Amsterdam, 10 Sept. Op de veemarkt waren aan gevoerd 302 runderen, van welke de prijzen waren vette koeien lste qual. ƒ0.64 af 0.67, 2do qual. 0.58, 3de qual. ƒ0.52 per KG.; 170 melk- en kalf koeien 120 a 240, graakalveren 50 nuchtere kalveron 9a 11; 10 schapen af" lammeren a 664 vette varkens ƒ0.40 a ƒ0.42 per K.G. Amsterdam, 11 September. In de heden ge houden koffieveiling der N. H. M. loopen prijzen ongeveer 1 cent bonedon taxatie. Alkmaar, 10 Sept. Vee. Koeien per K.G. ƒ0.62 a ƒ0.62. Vette Kalveren 35 a 86.id. periLG. 0.70 a 0.85nuchtere idem 8.a 22; Schapen ƒ20.a 27.Lammeren a vette Varkens por KG. 0.38 a 0.47, magere idem 13 a 16. Londen, 10 Sept. Ter Veemarkt zjjn aange voerd: Runderen 1500, Schapen en Lammoren 6000, Kalveren Varkens 16. Prijzen besto Runderen 3/4 a 6/-, Schapen en Lammeren 3/6 a 6/-, Kalveren a -/-, Varkons 2/4 a 4/4. Friesche Boter 100 a 104 ah. Schiedam, 10 Sept. NoteeriDg van de Beurs- commissie. Moutwijn 10.26 per EL. Zonder fnst en zondor belasting. Spoeling ƒ0.90. Noteering van de Makelaars. Moutwijn ƒ10.50, Jenever ƒ14.50, idem Amaterd. proef ƒ16. Noteering van den Distillateursbond. Moutwijn 10.60, Jenever 14.50, Amat. Proef 16. Rotterdam, 10 Sept. Granen. Bij goeden toevoer is Jarige en Nieuwe Witte Zeeuwsche, Ylaamecko on Overmaas8cho Tarwe, zoomede Nieuwe inland- sche Rogge, als voren verkocht. Nieuwe Winter en Zomergorst onveranderd. Nieuwe Haver zeer flauw. Nieuw Koolzaad alleen lager te verkoopen. Nieuwe Blauwe Erwten slap als voren. Kanarie zaad lusteloos. Buitenlandscho Granen stil. Jarige Witte Zeeuwsche, Vlaamsche en Over- maassche Tarwe ƒ6.40 a f 7.40, Nieuwe Witte dito ƒ5.a ƒ6.26, Nieuwe Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaaascho Roggo 5.— a ƒ5.80, Nieuwe Zeouwsche en Vlaamsche Wintergeret ƒ4.40 a 5.Nieuwe dito Zomergorst 14.26 a 5. Nieuwe Haver ƒ2.25 a ƒ3.Nieuwe Blauwe Erwten 6.50 a 8.66, Kanariezaad 6.50 a 7.50. Als volgt werd verkocht: Amerik. Mixed Maie uit lichter 113 a 115, dito dito uit zeeboot 112 a 113, alles per 2000 kilo vrij aan boord. Meed trok verleden week meer attentie en hoewel Amerika een paar dagen iets lagere Tarwe- termrjnnoteeringen zond, waren do Europeesche markten -vaster. Er kwamen dan ook meer zaken tot stand zoowel voor dadelijke levering als op levering gedurende de laatste maanden en sloot de week ruim prijshoudend. Heden opnieuw hooger mot toenemende vraag. NOTEERINGEN. Prima qual. inlandsch 1st© qualiteit ƒ11.50 f 12.— ,10.50 ,11- Prima Fransch ,10.75 .11.25 lste 9 9.75 10/25 lste Duitsch 2de Prima Bolgisch 11.50 12.- lete ,10.50 ,11.- Extra puike qual. Hongaarsch 814.25 16.25 lste a ,12.- 13.75 2de Prima Amerikaansch Patent B 11.60 ^12!- lste qual. la Bakers 9. 9.75 2de 2a 7.50 8.50 Sdo a a s Zeeuwsche Tarwebloem. s Zeouwech T ar w om ooi Fransche Roggebloem Duitsche 10.- ,11— Iulandsche 10.25 ,11.75 De onlusten in China. Do Chineesche oorlogscorrespondent van de Berlynsche „Lokalanzeiger" seint, dat in het kehzerlyk paleis te Peking verscheiden rap porten gevonden zyn, aan de Keizerin-Regentes gericht, met nauwkeurige opgaaf van het getal christenen, dat iederen dag gedood werdook vond men een proclamatie van den minister van politie Tsjung-li, gedateerd van Juli, waarby deze voor het inleveren van een manlyken christen 50 taels nitloofde, voor iedere christenvrouw 40, voor ieder kind 30 tails. Tsjung-li was tóch reeds te Peking in hechtenis genomen, op sterk vermoeden van medeplichtigheid aan den moord van den Duitschen gezant Von Ketteler. De Duitsche legatie-secretaris in Peking, Von Below, heeft aan zyn vader een brief gericht, waarin hy de doorleefde verschrikke lijke dagen beschrijft. De „Nordd. Allg. Ztg." deelt daaruit het volgende gedeelte mede „Met nog vyf andere heeren hadden wjj ons een kleine kamer, die nauwelyks zes meter in het vierkant was, als laatste toevluchts oord toegerust met alle revolvers en schiet wapens, die maar gevonden konden worden. In het midden stond een kruitvat, waarmede wy ons, by het binnendringen van de gele moordenaarsbenden, om niet levend in hun handen te vallen, in de lucht wilden laten springen. Doch de Hemel zy dank, bleef ons deze ultima ratio bespaard en nadere byzon- dorheden over onze bovryding hebt gy reeds uit de telegraphiscbo berichten gehoord." De „Tribune", die wel eens biyk heeft gegeven haar berichten uit zuivere bronnen to putton, deelt mede, dat de Vereenigde Staten succes schynen te zullen hebben met hun pogingen, om de goede verstandhoudingen tusschen en het eendrachtig bandelen van de mogendheden, welke door Ruslands voorstel dreigden te zullen mislukken, te bewaren. Araerika's bemiddelend plan zou zijn de wachten der verschillende gezantschappen in Peking te brengen op 1000 man te zamen, dan buiten de muren van Peking 2500 man te legeren, die zoo noodig de 1000 zouden komen versterken, en vervolgens in Tientsin 20,000 man te stationneeren. Zooals reeds van verschillende zydon werd voorspeld en zooals het Amerikaansche blad ook doet uit komen, zou Rusland wel ooren hebben naar dit plan. Tclegrammoi LONDEN, 10 September. RO.) Een telegram van lord Roberts, gisteren afgezonden, zegt, dat generaal French tegenstand ontmoet heeft op zfjn geheelon tocht van Carolina in de richting van Barberton. Hij verdreef do Boeren achtereenvolgens uit drie stellingen. Generaal Bulier viel gisteren oen vyande- lyke 6telling aan, op een stellen bergrug, aan den weg naar Spitskop gelegen, 1500 voet hoog. De stelling werd stormenderhand geno men door de infanterie, gesteund door hot geschutvuur. De Boeren trokken terug met aanzienlijke verliezendie der Engelschen waren 13 dooden en 25 gewonden. LONDEN, 10 September. RO.) De avond bladen bevatten een telegram uit Johannes burg, waarin melding gemaakt wordt van het gerucht, dat de presidenten Kruger en Steyn naar Delagoa-baai gevlucht zyn. PRETORIA, 9 September. RO.) Generaal Baden-Powell is benoemd tot hoofd der politie in Transvaal. Een telegram aan do bladen uit Pieter- maritzburg van heden zegt, dat de Boeren, door een brug te vernielen ten zuiden van het station Kliprivier, er hedennacht in slaag den zich van een spoortrein meester te maken. LONDEN, 11 Sept. (R. O.) Een telegram van lord Roberts van heden, waarin hy in byzondorheden treedt over generaal Bullers operatiên wyst er op, dat de opperbevelhebber zyn hoofdkwartieren van Belfast naar Pretoria verlegd heeft. LONDEN, 10 Sept. RO.) Li-Hung-Chang heeft aan de mogendheden geloofsbrieven gezonden, waarby gevolmachtigden worden benoemd om de vredesonderhandelingen te voeren. De geloofsbrieven zyn afkomstig van het Chineesche Keizerlijke huis en hun geldig heid zal waarschynlyk niet betwist worden. WASHINGTON, 10 Sept. (R. 0.) De Chi- noesche gezant Woe Ting Fang overhandigde aan het departement van buitenlandsche zaken een Keizerlyk edict van veertien dagen geleden, waarby aan Li-Hung Chang de bevoegdheid wordt verleend een volkomen regeling van de moeilijkheden tot stand to brengen; tevens wordt hem volmacht gegeven om de voor waarden, die hy verkiest te bedingen, zonder dat liy met den Keizer te rade behoeft te gaan. Men verklaart dat de geloofsbrieven vol doende zyn om alle bezwaren tegen Li-Hung- Chang's bevoegdheid om over den vrede te onderhandelen, te overwinnen. TAKU, 6 September. (R. 0.) Morgen zal een expeditie naar Pao-ting-fu vertrekken, be staande, wat Engeland betreft, uit twee regi menten cavalerie, een battery artillerie en 300 man infanterie; van Italië 1000 man, van Japan 300 en voorts 300 Russen. Wellicht zullen ook 500 Amerikanen deel van deze expeditie uitmaken. LONDEN, 11 Sept RO.) Aan de „Times" wordt dato 8 dezer uit Tokio gemeld: Japan heeft op het voorstel tot ontruiming van Peking geantwoord, dat het geen bezwaar heeft tegen het terugroepen van zyn gezant en het nemen van andere maatregelen, die door do mogendheden worden aanbevolen. En daar vorder de geographische ligging van Japan het in staat stelt spoedig militaire maatregelen te nemen, zal het er gaarne in toestemmen een deel zyner troepen, dat over bodig wordt geacht, terug te roepon. NIEHW-YORK, 11 Sept. (R. O.) De voor zitter van het Huis van AJgevaardigden dor Republiek Maine verkreeg een meerderheid van 31,000 stemmen voor het ambt van gouvemenr van dien staat. LONDEN, 11 Sept. {R. O.) De „Daily „Telegraph" verneemt uit Lorengo-Marquez van 9 dezer, dat den volgenden dag nog een afdeeling Portugeescho troepen naar do grenzen zou- vertrekken. Ui.ILïj TJ U So;[>iciiiliOr« Thermomotorctandgisteravond om 3 uren 14.53 C. 58.1° Fabr.hoit, hedenmorgen om 8 uren 14° C. 57.2° F., 's middag* om 12 uien 173 C. 62.6"-' F., 's namiddags om 4 uren 16"5 C. 60.8° F. - De reorganisatie van het Gcrof. Gymna sium te Zetten, waartoe op de vergadering te Utrecht van 27 Juli besloten werd, heeft, thans haar beslag gekregen. Hot is voor vyf jaren aan den rector dr. Kramer overgedragen, die tevens hot internaat op zich neemt. Het curatorium behoudt tegenover het gymnasium dezelfde rechten en plichten als vroeger, zoodat alleen op financieel gebied een veranderde verhouding is tot stand gekomen. Tot nieuwe leeraren worden benoemd dr. G. Keizer, te Tiel, de heeren Hogervorst on Roorda, cand. in de wis- en natuurkundige vakken, en de heer Teunisse, cand. in de letteren aan de Yrye Universiteit. Deze be noemingen werden door curatoren goedge keurd, die er tevens in slagen mochten een leening tot afbetaling der schulden binnen een weok lyds geheel volteekond te zien. Met vereende samenwerking van curatoren en leeraren bestaat er gegronde hoop, dat het voortbestaan van het gymnasium ver-^ zekerd is. Plet stoomschip „Alting", van Amster dam naar Batavia via Deli en Sambas, pas seerde 10 Sept. Gibraltar; de „Drumelzier" (HoUand-Amenka-lyn) vertrok 8 Sept. van- Newport News naar Amsterdamde „Herzog" (uitreis) arriveerde 10 Sopt. te Mozambiquej de „Kanzier" (uitreis) arriveerde 10 Sept. te Aden; do „Kronpnnz" (thuisreis) vertrok 10 Sept. van Zanzibar; de „Priam" vertrok 7 Sept. van Batavia naar Amsterdamde „Prin ses Sophie", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 11 Sept. to Suez; de „Rotterdam", van Nieuw-York naar Rotterdam, vertrok 11 Sept. van Boulogne-sur-Mer. De by Zandvoort aangedreven bom is de Schevoningsche bom „Dina Elisabeth". Het vaartuig is gisteren meer strandwaarts over de bank gekomen. Daar te Umuiden zeei hoog loon word geëischt voor afbrengen, zal nu te Zandvoort beproefd worden het vaar tuig nog nader op strand te brengen en het daar te rechten. Te Zandvoort is aangespoeld een stuk van een deksel van oen kist, waarop de namen „Huigbert Pluggo" en „Jacoba Vink." uitgesneden waren. Uit Aden wordt gemold, dat de nog vermiste opvarendon van het verongelukte stoomschip „Indra" op de Arabische kust by Makalla zyn geland. Een stoomboot zal afgezonden worden om hen naar Aden te vervoeren. Ol'lieloelo Keuuisgoviii^-, Vergadering van dcu Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 13den September 1900, des namiddags to twee uren. Nog to bebandolon: 11°. Voorstel omiront de uiigifte in erfpacht aan de gemeente Loiden van duingrond to Kat' wijk, ten behoeve van de Leidachs Duinwater, maatschappij. (178) BUITENLAND; ItoUS. Als gevolg van hot onderzoek, dat na den moord to Monza is ingesteld, zyn nog eenige^ bestraffingen uitgedeeld. De onder-prefect van? Monza is voor drie maanden geschorst; de* inspecteur van de veiligheidspolitie Galeazzi, die belast was met de bewaking van koning Humbert, wordt eveneens voor drio maanden geschorst. De veiligheidsagent Oliari is berispt. De questor van Florence werd geschorst on oen' inspecteur van politie is voor drie maandon' op non-actief gesteld. PortuffaL De bladen maken melding van het gerucht van een aanstaande minister-crisis. Bpi lfl> In antwoord op de kennisgeving van het huweiyk van koning Alexander, zond de Tsaar een zeer welwillenden briof, waarin by zijn beste wenschen uitspreekt voor het geluk van koning Alexander en koningin Draga. OEGSTGEEST. Gehuwd: H. J. Grimberger en E. J. Balk. Geboren: Geraina Pieternella, D. vau P Flanderhijn en G. Plomp. Jantje Margaretha. D. van C. J. Birkhoff cd A. VaD DrieL Mathilda, D. van K. Schonevold on J. Ciggaar. Johanucs Petrus, Z. van P. Van Bourgondiou en P. C. Lommer8o. Ovorleden: Maria Cornelia Van der Voort/ 7 j- Jacobus Van der Heijdon 75 j., wedr. van C. C. Venotiën, te Leiden. Tot onzo diepe droefheid overleed heden, na langdurige ziekte, te De Bilt, onze innig geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster JOHANNA VAN DER LIP, in den ouderdom van by na 28 jaren. 7653 18 i A. VAN DER LIP. Utrecht, A. S. VAN DER LIP Arbndts, i A. VAN HOEKEN - Van der Lip. A. J. VAN HOEKEN J.Jzn. N. A. VAN DER LIP. A. S. COUVÉE- j Van der Lip. W. A. G'OUVÉE. 10 September 1900. Algemeene kennisgeving. HGden overleed, te De Bilt, by Utrecht, onzo hartelijk geliefde Zustor en Behuwdzuster Mejuffrouw JOHANNA VAN DER LEP. A. VAN HOEKEN Van der Lip. A. J. VAN HOEKEN J.Jzn. Leiden, 10 September 1900. Wegens zielde ka?i geen bezoek worden afgewacht. 7650 10 Eenige en algemeene kennisgeving. Leiden, Utrecht, Overleden to Gorredyk onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer G. M. MINNEMA Szn. S. P. MINNEMA. J. MINNEMA Grevbnbroeck. G. M. MINNEMA. 7655 7 Leiden, 10 September 1900. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze Broeder en Behuwd- broeder Alt IE VAN SANTEN, in den ouderdom van 44 jaren. 7C38 7 Uit aller naam: JACOB VAN SANTEN. Voorschoten, 10 September 1900. Voor de vele blyken van belang stelling, by gelegenheid my ner Veertig jarige Echtvereeniging ontvangen, be tuig ik b|j deze, mede namens myn Echtgenoot© en Kinderen, myn har telyken dank. 7654 8 J. VAN DUYVENBODE. Katwijk a/Zee, 11 Sept. 1900. Voor de vele bewyzen van deel neming, ontvangen by de geboorte onzer Dochter, betuigen wy hiermede onzen hartelyken dank. 7662 7 G. W. SCHRETLEN. M. J. SCHRETLEN-Sala. Leiden, 11 September 1900. De Families v. HOVEN en BON betuigen haar hartelyken dank voor de laatste eer, aan haar Broeder, Kleinzoon en Neef by zyn teraarde bestelling; inzonderheid aan den Direc teur en de Directrice en aan Mej. DE GRAAF van het Geref. Weeshuis, voor de goede behandeling lydens zyn ziekte. 7645 9 Leiden, 11 September 1900. Voor de vele bewyzen van deel neming, ontvangen by het overlyden van myn lieve, onvergetelyke Moeder Wed. P. TESKE, geb. J. Dokter, betuig ik, mede namens verdere Familie, mynon hartelyken dank. 7665 9 Uit aller naam: PAULINE TESKE. Leiden, 11 September 1900. De Leden der Slagers- vereeniging „IVut en Vriendschap" wor den dringend nitgenoodigd, allen tegenwoordig te zyn op de op Morgenavond uitgeschreven Vergadering, daar er Voorstellen ingekomen zyn van de Commissie uit de Patroons, aangaande de Zon dagsrust. 7G61 10 EET BESTUUR. Wegens sterfge val zal het Maga zijn van JOJX&.DÉE <fc ZOON, Hooigracht 13-11, Woensdag 12 September GE SLOTEN zijn. 7646 6 Ondergeteekende be- richt by deze, dat zy zich gevestigd heeft als Piano-Onderwijzeres (Ged. N. T.-V.). Mej. E. J. COPVÉE, 7266 7 Lange Mare 24. Wegens huweiyk der tegenwoor dige, verlangt Mevrouw JUTA, Heerengracht 34, met November: een good kunnende koken en notjes wer ken. Mutsdragen verlangd. Spreekuur: Woensdag- en Donder dagavond. 7639 9 Men verlangt zoo spoedig mogelijk een P. G., goed kunnende koken en wer ken en van goede getuigen voorzien. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 7649, 8 Bekvame en aankomende gevraagd. Atelier 7672 6 J. II. ZUKIiOH, Botermarkt. Opleiding voor EXAMEJï en de PRACTIJK door c arana of privaatlessen. E. C. M. AEWERDONK. Breesfraat 157A. 7651 7 Éón of twee personen gezocht, die geneigd zyn, om met iemand les te nemen in de Correspondentie der Moderne Talen. Tevens grondig les gevraagd in boven genoemde vakken. Brieven onder motto „Correspondentie" b/d. Boekhandelaar G. LOS, Hoogewoerd, Leiden. 7667 11 Oedlpl. Ned. Toonit.-Ver. Leerares in Pianospel en 7637 8 Theorie der Muziek, van Dames- en Klnder-Con» fectlo volgens de nieuwste Fransche methode. Papieren patronen in alle maten en genres verkrijgbaar. Mej. PIÈT-DITMAB, 7657 9 Hoogewoerd 20. INENTING tegen betaling van 1 Gulden op Woensdag 12 temher, des namid«. .t's te hall- drie, in het Elizabothshof, Oude Vost. <040 6 g. a W Kg o I 5 s w g 7? - a 2 r: G. i M f. o 2 STEEN SCHUUR 4. Zang. Viool. Mej. Piano. Aanmelding leerlingen Donderdags, Vrijdags, Maandags en Dinsdags v;>ri l&-i> uren. 7'^2 \o

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3