Tricot-Rokken De UïMigees'tL Firma I. G. RATING, H00GIW0ERD 41, ONTVANGEN: Firma C. CONRADS Co., Garen, Band en Modeartikelen. Mntik talis w feener tmofl- Mtaij ei MMtaij. TIiICHOSANTHE. over de Waiersleey. De waasvrije Copal-Vernissen, De Rijtuig- en Buiten-Vernissen, BOTERMARKT 12. KAMERS. SEÜ8UIDE ST.-NIüOLAAS. LEIDSCH DAGBLAD, ZATERDAG 8 SEPTEMBER. - DERDE BLAD. Aanbouw van Marinematerieel voor binnen» landsche defensie* Burgerlijke Stand. een groote partij STAATSLOTERIJ. En détail. En gros. ONTVANGEN: H.H. Winkeliers eenieien ruim rabai Kaalknippen.-Kostuumnaaien. EENSION Houtstraat 1. Teleghoona. §34. Specialiteit in Ea in de Luxe. No. 12436. Anno 1900. TWEEDE KAMER. Gevolg govende aan den wensch der Staten- jGeneraal en de door hem gedane toezegging [hoeft de Minister van Marine, geiyk gemeld, [thans aangoboden een ontwerp van wet tot [vaststelling eener suppletoire begrooting van ihet Hoofdstuk Marine dor Staatsbegrooting voor 1900 tot aanbouw van marinomaterieel voor binnenlandsche defensie. Deze voorgestelde aanbouw is gegrond op een algemeen plan van defensie aan de zeezijde, door de Ministers van Oorlog en van Marino opgemaakt, dat als geheim stuk aan de gtaton-Generaal zal worden overgelegd. Daar om verschillende redenen, voornamelijk ook do vele en velerlei hulpbronnen, in de ■provinciën Noord- en Zuid-Holland aanwezig, »de nieuwe Hollandsche Waterlinie krachtig •verdedigd zal moeten worden, zal het te verde digen gebied aan de zeezijde zich moeten uit strekken van en met de Yiiegaton tot en met 'de Goereesche zeegaten. De toegangen van uit zee in dat kustgebied, die verdedigd moeten, worden zijn: de Vlie- gaten, de Tesselsche zeegaten, de haven van 'IJmuiden, de Nieuwe Waterweg, het Brielscho Seegat en de Goereesche zeegaten. Voor de stelling van Den Holder worden als minimum noodig geacht 5 groote pantserschepen, 4 kanonneerbooten en 6 groot- model torpedobooten, waarvan de pantser- schepen meer bepaald zijn aangewezen voor [den geschutstrljd en den stryd van nabij, de [kanonneerbooten voor het bewaken der zee lgaten, het tegengaan der betonning en het j bewaken en verdedigen der versperringen en de torpedobooten steeds zullen moeten optre den daar, waar van dat optreden succes kan 'worden verwacht. Wat betreft de haven van IJmuidon, i hetoogt de Minister, dat het niet raadzaam is echopen voor dv/ verdediging dier haven te bestemmen, aangezien die in de havenkom niet kunnen manoeuvreeron; die verdediging ien het aan vijandelijke schepen beletten, om daar binnen te varen en in de havenkom post (to vatten, is do taak der forten aan don wal. Do Nieuwe Waterweg verkeert,wat blokkade en ongeschiktheid tot uitvallen betreft, in nagenoeg gelijke omstandigheden [als de haven van IJmuiden. De verdediging van dezen ingang dient daarom ook in hoofd zaak de taak der landmacht te zijn, terwijl de iMarine zich hierbij moet bepalen tot het onder igunstige omstandigheden doen van torpedo-aan vallen en tot het in samenwerking mot de .landmacht bewaken en verdedigen der torpedo- versperring. Hiervoor worden noodig geoor deeld een kanonneerboot en drie groot-model 'torpedobooten. Het Brielsche zeegat is door de geringe diepte van weinig beteekenis. Voor de ver dediging wordt de havenbattorij van de vesting ^Briolle voldoende geacht, onder medewerking, ,zoo noodig, van een of meer kanonneerbooten van de scheepswacht voor de Goereesche zeegaten. De voor do verdediging der Goereesche zeegaten als minimum noodig geoordeeldo 'sterkte der zeemacht is: 3 kleine pantsor- schepen, 4 kanonneerbooten, 6 groot-model 'torpedobooten, 4 klein-model torpedobooton. Tor verdediging van den waterweg, die van ♦uit het niet verdedigd wordende Brouwers- havensche zoegat naar het ernstig te verdedi gen deel dos lands voort, het Hellegat, dient ide stelling van het Hollandsch D.ep en het 'Volkerak. Zoowel by den tegenwoordigen toestand als by verbeterd Hellegat met ver beterd fort Prins Fredorik wordt oenige steun ;van de zeemacht by die verdediging onmis baar geacht. Hiervoor worden als een minimum noodig geacht 2 kanonneerbooten on 2 klein- model torpedobooten. Tot steun van de landmacht in hot don vyand bemoeileken in het overtrekken der 'rivieren worden op de Nieuwe Merwedo en 'de Waal nog 2 kanonneerbooten noodig geacht. Voor de verdediging van do Viiogaten ^en binnengelegen vaarwaters en van de Zuiderzee worden als minimum noodig geacht *2 kleine pantserschopon, 5 kanonneerbooten, i8 groot-model torpedebooten, 6 klein-model torpedobooten (by afdamming van do Zuiderzee 'kan met 4 kanonneerbooten worden volstaan). Resumeerende blykt, dat de Minister voor het materieel der Nederlandsche verdediging, rekening houdonde met de mogelykheid om zoo noodig door de binnenlandsche water wegen tydig enkele kanonneerbooten van de eene naar de andere stelling over te brengen, noodig acht de in ons vorig nomraer opgesomde 57 of 56 marine-schepen en booten 5 groote pantserschepen, 5 kleine pantser- schepen, 21 groot-model torpedobooten, 12 klein-model torpedobooten en 14 kanonneer booten of by afdamming der Zuiderzee 13 kanonneerbooten. KOLONIËN. BATAVIA, 17 Augustus. Men echryft uit Buitenzorg aan het „B. N.": Zaterdagmiddag omstreeks 12 uren had er een groot ongeluk plaats by Paal 50 in den grooten militairen weg naar Soekaboemie, waar de waterstaat dicht by de dessa Boetawering, in de nabyheid der halte Maseng, bezig was een duiker te metselen. Terwyi de metselaars en hun knechts (te zamen 8 man) bozig waren aan het fundament, had er onverwachts een aardschuiving plaats, waardoor de arme lieden bedolven raakten. Ook do daar toezicht hebbende opzichter, de heer Tor3tappen, ont kwam ternauwernood het gevaar van levend bograven te worden; hg bekwam kneuzingen aan de borst en moest naar het hospitaal te Buitenzorg getransporteerd worden. De lieden, die boven den afgrond stonden, werden mede door de verzakking medegesleurd, doch kondon zich nog redden; zeven hunner bekwamen kneuzingen. Van de acht man, die bedolven raakten, werden er dien dag slechts twee met moeite door de anderen, die aan het ongeluk waren ontkomen, opgedolven; natuuriyk waren ze reeds dood. Op do ontvangst van het bericht spoedden een geneesheer en de eerstaanwezend ingenieur zich naar de plaats des onheils, doch welke moeite men ook deed, de andere zes konden, niettegenstaande yverig delven, niet opgegraven worden. Do geneesheer moest onverrichter zake terugkeeren, wyi do gekneusden roeds op weg waren naar hun dessa's. Uit Soerabaia echryft de correspondent van het „B. N."; Heden ontving ik het bericht van hot plotseling overlyden van don heer H. Constant, administrateur van dekoffioondernemiügGloen- sing in het Malangsche. Het gebeurde tydens een feestje, gegeven in de Sociëteit „Concordia", to Malang, dat genoemdo heor, die reeds geruimen tyd lydendo is aan een hartkwaal, plotseling inéén zakte en kort daarop overleed. Dat do vreugde in de soos dadelyk verkeerde, is geroede te begrijpen, daar de heer Constant bekend was als een humaan en braaf mensch B>e voorgenomen actie tegen Kamalanga. T. Neq Maraksa en zijn schoonzoon T. Nja Banta zijn sedert cenigen tyd van Samalanga teruggekeerd. T. Tji verklaarde niet vyandig tegen het gouvernement gezind te zyn. Deze verklaring kan evenwel het feit niet ongedaan maken, dat er in het Samalangensclio overal bontings zyn gebouwd, terwyl T. Tji zelf verblijf houdt te Batöó Hik. De vorst van Samalanga zelf schynt hot gevaar, waaraan h>j zich blootstelt, wel in te zien en gaf op de vertoogen van T. Neq on T. Nja Banta last om con begin te maken met het slechten der versterkingen. Nauwelijks waren schoonvader en schoonbroer verdwenen of het slechten werd gestaakt cn de vernielde wallen weer in hun oorsnronke- lyken staat teruggebracht. Invloed van buiten: de pretendent, Polim, T. Bin Peukan, ge holpen door de noodige oelamas, is hier zeker de voornaamste factor, waartegen T. Tji, al zou hy het willen, niet kan oproeien. Het verzot bij do bevolking en mindere hoofden, sterk aangewakkerd, zal door ons nog eens terdege moeten worden gebroken, vooraleer Samalanga tot rede komt. Dat een excursie derwaarts gaat, is zoo goed als zeker; hoozy zal worden samongestold en waaruit zy zal bestaan, is nog niet bepaald. Wel doen daaromtrent allerlei praatjes de ronde, die evonwel allo van grond zijn ontbloot. Dat de Samalangers althans in den beginne zullen vechten, laat zich wel aanzien. Een gecom bineerde colonne van infanterie en marechaus see kreeg eenigen tijd geleden by de Olim- rivier zwaar vuur, terwijl veel volk uit Sama langa te wapen liep. Een achttal At jöhers, dat zich met het blanke wapen in een brigade marechaussee wierp, maakte twee dooden, verwondde den brigade-commandant zwaar en nog een zestal marechaussees licht. Vier hunner werden neergelegd. Meureudo schynt van vyanden gezuiverd. Wel tracht T. Bin Peukan de bovenstreek onrustig to houden, doch blykbaar kan hy niet tegen de marechaus see op. Deli-Ct Door den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indiö zijn do volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. O n t s 1 a g o nOp verzoek eervol uit 'elands dienst, de assistent- resident van Grisee [Soerabaia], A. H. A. Labaar; de opziener by het boschwezen op Java en Madoera, C. H. Marcks en de onderwijzeres der 1ste klasse by bet openbaar lager onderwijs voor Europeanen, mejuffrouw E. A. Van der Meyden,laatstgenoemde met ingang van 6 Augustus 1900. Benoemd: Bij hot openbaar lager onderwijs voor Europeanen, niet ingang van 6 Augustus 1900; tot ondorwijzero3 der 1ste klasse, de onderwijze res der 2de klasse mejuffrouw M. Burgdorïfer; tot onderwijzeres dor 2do klasse, do hulpondcr- wijzeres, mejuffrouw M. J. D. Van Ande. Bij den dienst Opiumregie, tot tijdelijk hoofdopzichter bij do fabriek der opiumregie, de opzichter bij die fabriek C. P. L. A. Klerks; tot opzichter by do fabriek der opiumregio, de lste machinist bij den dienst tor zee tot bestryding van den opiumsluikhandel Ch. E. Jansen; tot notaris te Meester-Cornelis, do notaris, tevens vendumeester te Pati, J. P. L. Gelpke; tot assist.-rosident, secretaris der res. Rembang, de benoemde assistent-resident, secretaris der resi dentie Kediri, C. L. G. Casteus, Kediri, de ge wezen assistent-resident, thans wd. secretaris der residentie Soerabaia, W. F. H. Van Amerom; tot secretaris der residentie Soerabaia, do wd. assistent-resident, secretaris der residentie Rem bang, J. A. Pecqueur. Ontslagen: Op verzoek eervol uit 'slands dienst, de klerken bij de wees- en boedelkamer te Semarang, W. L. A. Microp, te Soerabaia, L. J. Steendam. Bij don Waterstaat en 's Lands Burgerlijke Openbare Werken. Benoemd: Tot opzichter 2de kl., de opzichter 3do kl. K. G. li. N. '1 horig; tot opzichter 3de kl., T. W. Wener. Bij den dienst van het Mijnwezen. Benoemd: Tot opziener 8de kl. A. F. Jacobs, thans tijdelyk opziener; tot tydelyk opziener 11. Diepenhorst, particulier. Overgeplaatst: Van Sawah Loento naar Menado en ter beschikking gesteld van den Eerst- aanwezenden mijningenieur van dat gewest, do opziener dor 2do klasse E. F. Pohler en zulks met intrekking zijner overplaatsing naar Banka; van Menado naar Batavia en ter beschikking gesteld van den hoofdingenieur, wd. chef der afdeeling Mijnwezen, de opziener dor lste klasse J. F. De Corto. Bij den dienst van hot Grondpeilwezen. Overgeplaatst: Van de hoofdplaats Kediri naar Ngandjoek (Kediri) de boormeester der lste klasse bij dien dienst, dhr. J. Th. Goldman. DEPARTEMENT VAN OORLOG. Overge plaatst: Bij het 2de depot-bataljon delsteluit.- adjudant bij het 11de bataljon A. Kruisheer; bij het 11de bat. de lste luit. bij het subsistenten- kador te Batavia E. AI. Carpontier A lung; by het subsistentenkader te Batavia de onder luitenant bij het 2de reserve-bataljon P. Dekkers. Geplaatst: Bij het korps marechaussee te voet m Atjoh en Onderhoorigheden en gevoerd a la suito van zijn wapen, de lste luit. bij het 8do bat. H. Gramborg. Verleend: Een maand verlof wegens ziokJe naar Soekaboemi en Garoet aan den loten luit. bij het lste dopot-bat. Tii. G. Ramacr. Overgeplaatst: Van Batavia naar Soerabaia als kwartiermeester van bot subiUtenten-kader aldaar, de lste luit.-kwartiormeester A. lioystek; van Soerabaia naar Soerakai ta als kwartier meester van het garnizoen aldaar, de lste luit.- kwartiermr. M. W. Schellema; van Soerabaia naar Batavia op het bureau van don gewestelijkcn intendant ter beschikking van dcu hoofd-mtendant dor militaire administratie, do lste luit.-kwartiermeester li. G. C. Denis. V erloond: Wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa, aan den lslen luit. der inf. L. H. Barkmeijer. Overgeplaatst: Van den gewestelijken en plaa'selijken geniodienst van At.eli te Kotia-iladja bij dien van de 3de Alihtnire Afdeeling op Java te Soerabaia de kapitein der genie 11. T. W ijnkof; van den gewestelijken en plaataelyken geniedienst te Batavia bij dien van At,eb te Kotta-Kadja de kapitein der genie N. Plantenga. DEPARTEMENT VAN MARINE. Belast: Bij bet departement der marine in Nodorlandsch- Indiö: Met de waarneming der betrekking van 2den commies, do ambtenaar op wachtgeld W. Taunay, laatstelijk eersten commies bij dat depar tement; van Sden commies, de ambtenaar op wachtgeld G. E. Smits, laatstelijk 2den stuurman bij degou- verneraents-maune. Benoemd: Tot 2den commies, de 3de com miezen bij dat departement G. M. Foy en B. Kamp; lot 3den commies, de klerk bij dat departement J. J. Bakvis. By de Gonvernements-marine. Overgeplaatst: Van het stoomschip ,Gla- tik", te Batavia, op het stoomschip .Zeeduif", te Atjeh, de 2de stuurman J. J. Van Doesburg; van het atoomschip .Zeeduif', to Atjeh, op het stoomschip .Reiger*, verwacht te Soerabaia, de lste stuorman W. H. Broekhuizen; van het stoomschip .Reiger", thans teBandjer- massin, op het stoomschip .Zeeduif", te Atjeh, de lste stuurman W. De Jong. Gemengd Nieuw» Men herinnert zich het gebeurde onlangs in den trein tusschen Den Haag en Delft, toen eenigo reizigere lste klasse ergen overlast hebben gohad van personen, die goen recht hadden in die klasse plaats to nemen. Dit feit, een gevolg van de onvoldoende con trole op het perron in Den Haag, vooral in de zomermaanden, heeft aanleiding gegeven tot persoonlyke bespreking van een der be trokken passagiers mot het bestuur der Hol landsche Spoorwegmaatschappij. Wy vernemen nu tot ons genoegen, dat dit bestuur schrif- telyk aan den betrokkene heeft medegedeeld, dat heb voornemen bestaat het volgend jaar maatregelen te nemen, waardoor het hoopt, dat aan dergelyke misstandon een einde zal worden gemaakt. (N. Ii. C.) Gisteravond om elf uren is te Rotterdam brand uitgebroken in de magazynen der vernl8fabrikanten J. C. Van "Wyk Co., Oppert 101 103, doorloopende tot aan de Lango Torenstraat. Door den grooten voorraad oliën en vernissen nam de brand voortdurend in hevigheid toe en belette een verstikkende rook het binnendringen. Te twee uren was pakhuis 103 uitgebrand. Op do bovenverdiepin gen bevonden zich de magazynen van M. De Jong, in huishoudolyke artikelen en blikwaren, waar oveneons grooto schade is aangericht. Vyf spuiten en twee stoombrandspuiten waren aanwezig. Herleving door het rhythmisch drukkon van het hart. In de Paryscho Académie de Módecine werd door Tuffier en Halhon mededeeling gedaan over een belang- ryke proef op dit gebiod door hen genomen. Tot dusver werden prooven te dezen opzichte alleen op honden genomen. Hot leven kon op dio manier weder worden opgewekt, echter nooit langer dan 22 uur. Zulk oen proef was echter tot dusver op menschen nog nooit go- nomen. Een 24-jarig man, die voor eenige dagen geopereerd was, toonde tot dusver de normale gevolgen dor operatie, tot hy in tegenwoordigheid dor doktoren door een on macht werd overvallen. Nadat Tuffier en Halllon het volledig ophouden van den hartslag ge constateerd hadden, beproefden ze eorst kunst matige ademhaling, gepaardmeteon rbylhmisch trekken aan de tong. Daar dozo prooven niot hielpen, werd de derde ribbenruirate opongo- sneden en het liartzakje geopend. Toen oefende Tuflior op do hartkamers 60 80 maal oen ïhytlnnischen druk uit. Alsnu werden de slag- aderlyko polsslagen merkbaar, do patiënt opende do oogon, bewoog het hoofd en her kende zyn doktor. Doch na twee of drio minuten werd do pols weer zwakker en keorde eerst onder don invloed van nieuwe rbythmische drukkon terug. Het resultaat was ook nu weder van korten duur en ondanks een derde poging kon de patiënt niet voorgoed tot hot leven worden opgewekt. By ontleding van het ïyk bleek later, dat de man oen bloed koek in den linkertak van do longslagader gehad had. Deze verwonding was voldoende om to maken, dat het teruggeroepen leven niet van langen duur bleef, doch hot op deze manier bewerkstelligde tydelyke ontwaken moedigt aan tot nieuwe proeven. De wedstryd om een prys van 100,000 fr., door de erven van den heer Anthony Pollox (omgekomen by het vergaan van do „Bourgogne") uitgeloofd voor het besto middel tot redding by zeerampen, is beoordoold door do internationale jury van de wereldtentoonstelling te Parys. Met toestemming van den Franschen com missaris-generaal was bepaald, dat de red dingstoestellen deel zouden uitmaken van klasse 13 (handelsscheepvaart) en dat de prys zou worden toegekend door de inter nationale jury, samengesteld volgens do officieele reglementen, door den Franschen commissaris-generaal vastgesteld. De jury benoemdo dienovereenkomstig een speciale commissie en oen zeker aantal deskundigen ten fine van onderzoek en rapport. Deza' commissie moest tot haar leedwezen berich ten, dat van 435 mededingers geen enkele" inzonding was ingekomen, welke den vollon prys van 100,000 fr. verdiende en dat slechts één mededinger, do heer Roper, van Linden, toestellen had ingezonden, welke een gedeelte van den uitgeloofden prys verdienden. Dat gedeelte werd door de commissie bepaald op 10,000 fr. Meer bepaaldeiyk had de commissie daarby het oog op een vlot, dat groot genoeg 13 om 600 personen te dragen on dat 450 pd. st ongeveer kost. Dat vlot neemt de plaats in van de commando-brug, zonder de brug van het schip te bolommeren of het gewicht van het vaartuig aanmerkelyk te vermeerderen. Een dier vlotten is roods mot. goed gevo'.g in gebruik gesteld aan boord van het En- gelsch kustvaartuig „Polyphemus". Het is in verschillende compartimenten ingedeeld en ten behoeve der schipbreukelingen voor zien van voldoend «kinkwater voor verschei dene dagen. Vooral hot eenvoudige stelsel van reddingssloepen heeft zeer de goedkeu ring van de commissie weggedragen. Nu de prys niet ton volle is toegekend hebben do Erven Pollok, in overeonstemming met hot advies van de jury, besloten eer nieuwen wedstryd te openen, die waarschy- ïyk zal gehouden worden in een haven v/ het Kanaal in het najaar van 1901. Er waren 13 Nederlandsche mededing jrs. ALKEAIADE. Geboren: Nicolaas Adrianus, Z. van A. A. Van den Berg ea A. Hulsbos. Johanna, D. van \V. Van Diemen en J. Brunt.— Gerardua Cornells, Z. van L. G. Turk eu A. M. Verbij. Anthonia, D. van P. Van dor Aleer en A. an dor Zwet. Ondertrouwd: J. Kortekaas, wed. van J. A. Langeveld, 61 j. en A. Meier jd. 45 j. (van Breda). KATWIJK. Go boren: Huig, Z. van C. v Beelen en N. Zwaan. Maarten, Z. van A. v. Duyvenvoorde en A. v. Duyn. Jacoba, D. van R. llo9 cn A. Den Haas. Gerrit, Z. van J. Van Duyn en M. Varkevisser. Johannes, Z. vi. J. De Jong en R. Jonkor. Pietje, D. van G. Don Haas en P. Guyt. Engel, Z. van G. Vlie land en C. Van der Schalk Arie, Z. van J. Van der Plas on A. Hoek. Adriaua, D. van II. Ames cn H. Van Leeuwen. Cornelis, Z. van A. Van Vliet en A. Driebergen. Jansje, D. vat D. A. Maagdelijn en G. Vooij3. Dirkje, D. van A. B. Scliaap en D. Krijgsman. Hendrik Johannes, Z. van A. Vlieland en N. Mcssomaker. Arie, Z. van J. Den Hollander en T. Do Mol. Nicolaas, Z. van N. G. Zwanenburg en G. Ruwaard. Piotor, Z. van P. Van Duyn en J. Ketting. - Leentjo, D. van G. Van den Oever en G. Jonker. Overleden: K. Van Ree 74 j., wed. v...i P. Van Duyn. Af. De Mol 64 j., D. van W Do Mol en i). Zuyderduyn. Gehuwd: 11. N. Van Leeuwen jra. en H Koudijs jd. W. v. d. Plas jm. en L. Plug jd. LISSE. Geboren: Abraham, Z. van J. Wijsman en S. liuigrok. Pieter Z. yan 11. Do Vries ei A. Versteeg. Gehuwd: A. Faas en G. Faas. Overleden: Adriana v. d. Voort, echtg. vai N. Slootbcek 39 j. NOORD WIJ KERUOUT. Geboren: Potronolla D. van H. W. Wolken en G. v. d. Spek. Johanna, D. van P. Koele wijn en A. De Best. Corneli® Adrianus, Z. van C. H. Van Haaster on G. G. Heemskerk. Overleden: C. Werjers, wedr. van C. v d. Valk 61 j. RIJNSBURG. deboren: Christina Jacomina, D. van P. Glasborgen en A. M. Slothouder. Gehuwd: J. Zonneveld 56 j., Wedr. van AL v. d» Zalm en A. v. Bourgondiën jd. 35 j. SASSENHEIM. Geboren: Heiltje Gijsbertje, D. van J. P. Oudshoorn en A. Visser. Fredenk, Z. van F. Van der Wallen en J. C. Koelewiju STOMP WIJK. Bevallen: H. Van dor Voort geb. Van Dyk Z. C. Al. Sturenburg geb. Do Jong Z. A. J. Blommaort geb. v. d. Togt Z. Tb. Van der Voort geb. Janmaat D. A. C. E. Hansen geb. Reekers Z. Af. F. Groonowegon geb. Mcuwisse D. F. Binnendijk geb. Van der Burg Z. O verloden: J. v. Bohemen 27 j., echtg. van N. De Groot. W. Schuur 83 j., wedr. van M. v. d. Wilk. E. P. 13. Elderhorst Z. 2 j. J. Timmer 77 i., wedr. van A. M. v. Meer. C» Van Kuyk 65 j., echtg. van A. J. v. Noord. - W. De Groot D. 8 w. J. Van Bemmelon 70 j., echtg. van B. Kroon. WOUBRUGGE. Goboren: Johanna D. van C. den Hertog en H. Van Veen. ZEGWAARD. Geboren: Bertha, D. van A. Wcnsveen en W. Ruygrok. Jacoba Gerritje, D. van A. Kardol on M. Biemond. Helena Potronella, D. van J. Duinisveld en E. v. d. Sman. Ondertrouwd: A. Dobbe jm. 28 j., van Voorschoten, en A. P. Wijsman jm. 27 j. ZOETERMEER. Ondertrouwd: W. F. Schraal jm. 28 j., van Voorburg, en M. Korevaar jd. 25 j. Indisch plantaardig Haarmiddel Prys per flacon f2 Aanbevelend, CÜK. HAGEMim Noordeinde 32. 7595 8 Gelden beschikbaar le 3l/2 41/2 pCt. rente, 2e Hypotheek zonder voor uitbetaling. Brieven lett. G S a/h. Alg. Advert. Bureau ROUMA Co., Amsterdam. 7577 8 MAGAZIJN 7585 60 Mejuflromv VAN EES, Oude Singel 116, Eeidcii, blyft zich by voortduring aanbevelen voor de levering van allo mogeiyke mitlGATOltS. 7590 5 Nog IiOTESf te bekomen bjj E. 1-ItEVS, Visclimarkt 1. 7474 4 uitgovonden in 1871 in de fabriek van EOtDIS VAN SON, te Amsterdam, zyn tot nu toe de oenige Vernissen, welke zelfs op de vochtigste plaatsen niet blauw aanloopen. uit dezelfde fabriek, zyn bestand tegen het felste branden der zon en worden uiet wit door Mist, Kegen of Zeewater. 7584 22 een groote keuze in Dames-Handwerken alsmede een groote sorteering in Nieuwe Rokken, Doeken, Kousen, gelilenrde Wol en Sajet, alles zeer vuordeelig. 7368 40 In Cursus- of Privaatlessen desverlangd les aan huis, alsook grondig onderricht in Rlaatkn. en uaaien van Oa«lergoe«l. Prospectus ter inzage en inlich tingen te bekomen, liefst op Maandag en Donderdag van 2 4 uren, Hooi gracht 03. 7369 13 Mej. VAN ROSSEN, Geilipl. Onderwijzeres in Bames-Cnnfectie. voor eon Jougmenseh by een nette familie aangeboden. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 7593. 6 Net gemeubileerde Kamers van verschillenden prys met degoiyk Fcusion terstond beschikbaar. 1578 6 Papcustraat 4. lUMlili Telephoonn. 366. 7589 50

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 9