Kuipers. DE GRAC1EUSE. JUFFmW, PIANINO. Tandarts ff, SCHOUTEN, Schilderwerk. OUDE TALEN. M-Rapenburg 10. Telephoonn. 312. Brootihakkersleerliiig In Aantocht: Eén prijs, één qualiteit, I. L«M ZOOR Koffie te drinken Barnet-platen van ELLIOTT SON, te Barnet, M. C. mnrGJJUST, Fotograaf, De ondergeteekenden berichten hun geachte Cliënteele, dat zij heden gereed zijn gekomen met hun Ruime sorteering Vulhaarden, (nsluit-Calo- rifères, Vulkachels, Vulkachels in kleur geëmail leerd, Vuurschermen, Tegelplaten, Gashaarden en Vulemmers. Alles in iedere qualiteit en prijs. IX een KLERKJE, Gasgloeilichtkousjes afgehaald 20 Cents. Branders, Glazen, enz. R.-K. Tweede-Meid, jay seinde den 2den, om 10.85 n.m.j r. „Paget meldt uit Warmbad, datPlumereen ilcnt gevecht met den vyand heeft gehad op 'een plaats genaamd Rooikop. Hy vermeesterde 100 geweren, 40,000 patronen, 7 gevangenen, 350 stuks vee en drie wagens levensmiddelen. Onze verliezen: drie officieren en vyf minde ren, alle Tasmanianen, gewond. „Generaal Hart kwam den 31sten Augustus in aanraking met een troep vyanden, die do hoofdwaterwerken van Johannesburg, onge veer 15 K.M. ton Z.-W. wan de stad, trachtten te vernielen. Hy verdreef hen uit de sterke stelling, dio zy innamen; zy sloegen in ver warring op de vlucht. Onze verliezen: 9 man gowond. Kleine troepjes van den vyand, meerendoels behoorende tot De Wet's krygs- macht, zfin in den laatsten tyd in de buurt van Johannesburg zeer roerig geweest. „Een colonne onder kolonel Bradley, "Noord- Staffordshire-regiment, is den 27sten Augustus bij Modderfontein, ten Zuiden van Krugersdorp, in botsing met een troep vyanden gekomen en heeft hun aanzieniyk verlies toegebracht." Onze verliezen waren3 man gedood, 1 officier en 5 man gewond, 2 man vermist. „Ongeveer 500 man van de 3de divisie ruitery en een deel van de koloniale divisie, waaronder Brabant's Horse, de Kaapsche bereden schutters, enz., trok van Zeerust naar Krugersdorp. Het is een ze"r vyandige streek en zy hadden onderweg vorscheiden schermut selingen met verschillende troepen van den vyand. Hun verliezen waren ongeveer 60 in het geheel. De bevelvoerende officier meldt, dat de Boeren zware verliezen leden." Roberts seinde den 3den om 3.11 n.m.: „Buller meldt, dat hy op zyn tocht naar Lydenburg verloor: 1 man gedood en 14 gewond. „Hedenavond is lord Enr.ismore aangekomen do Boeren-commandant had hem vrygelaten. Ongeveer twintig zieke gevangenen, die niet konden loopon, zyn per spoor naar Loren$o- Uarquez gezonden." „Pagot meldt, dat Plumer gisteren een wel- geslaagd gevecht mot een troep Boeren in een ondoordringbare boschstreek by Warmbad had. Hy vernielde 12 van 'svyands wagens, ver meesterde 200 stuks vee, 350 schapen, 40 ezels, 12 paarden, 12 gevangenen en 6000 pond mieliesbovendien een aanzienlyke hoe veelheid meel, ryst, kruidenierswaren en kleeren. Onze verliezen waren 4 man gewond en oenige vermist. De vyand had gisteren den Pioteraburgspoorweg aangetast en een trein, die een compagnie van het West-Riding- regiment vervoerde, laten ontsporen. Eenige manschappen werden licht gekwetst. „De bevolvoerende officier te Eerste Fabrie ken, Lot eerste station ten Oosten van Pretoria, meldt, dat tien mannen, en verscheidene vrouwen en kinderen heden in zyn kamp kwameD, meevoerende 5000 schapen, 800 runderen, 50 paarden, 8 muilen, 8 wagens en 6 Kaapsche karren." De „Daily Telegraph" verneemt uit Machado- dorp, dd. 2 dezer: Generaal Pole-Carew heeft ïosten gevestigd op de zuidelyke hoogten van Waterval-Onder. Er zwerven nog Boeren in iden omtrek. Engeland zit met de uitgezette vreemdelingen voor een gedeelte leeiyk opgescheept. De Rus sische bannelingen verkozen niet te Viissingen aan wal te gaan en gingen mede naar Londen. Het ministerie van oorlog heeft zich hen wel moeten aantrekken, al was het zeer tegen zyn pin. Een hooggeplaatst persoon heeft aan de „Daily Chronicle" eenige mededeelingen over den toestand gedaan. Onder anderen verklaarde bij dat mogelijk eenige hardheid by de uitzetting Was voorgekomen, doch dat het moeiiyk viel yan uit Engeland de ware toedracht te leeren kennen. Engeland kon echter onmogeiyk deze menschón onderhouden. Een onderzoek is in gesteld. Het is niet aan te nemen, dat deze menschen, zooals zy beweren, uit Johannes burg verwyderd zyn, zonder dat hun gelegen heid gegeven werd zich met hun consuls en hun vrienden te verstaan. De hooggeplaatste beambte kan hier wel eens geheelmistasten. Yan alle kanten komen klachten over de wreedheid der Engelschen. Zal Rusland pro testeeren? Geiyk men weet, heeft Oostenryk- Hongarye reeds schadevergoeding voor de on- gelukkigen gevraagd. In de Duitsche dagbladen gaan ook al krachtige stemmen op. Immers, de langzamer hand tot die bladen doordringende klachten over het uitzetten van Duitschers en andere vreemdelingen uit Zuid-Afrika maken te Berlyn meer en meer indruk op de pers van alle partyen, zoodat zelfs conservatieve organen, gewagende van do Engelsche gemeenheden, toornig aan de regeering vragen waarom zy haar troepen alleen mobiliseert togen de Chineesche Boxers, en niet tegen de Engelsche, wier gruwelen even erg zyn. Onze minister De Beaufort zet nog steeds een dubbele wacht voor zyn lippen, naar het schynt. Hot is merkwaardig hoe by de Boeren telkens nieuwe namen opduiken van mannen, die knappe aanvoerders blyken te zyn. Zoo doet thans, by den ongehinderd voortgaanden guerilla-ooriog in den Oianje-Yrystaat, do jonge Danie Theron veel van zich spreken. In de buurt van Johannesburg was hy met haast ongelooflyke koenheid aan het werk. Ofschoon nu eerst zyn naam meer algemeen bekend wordt, heeft hij voor de Boeren reeds belangryke dingen gedaan. Hy organiseerde in het begin van den oorlog een wielry ders korps, voor den verkennings- en berichten dienst, dat by Ladysmith en aan de Tugela voortreffeiyk werkte. Tot groote beroemdheid klom hy op, toen hy in een koenen rit midden door de gelederen der Engelschen aan den belegerden Cronjé depeches van de regeoring overbracht. Na de catastrophe by Paardeberg kwam hy, onder voorspraak van De "Wet, als kapitein aan het hoofd van een eigen gevormd verkenningskorps, bestaande uit 100 man, waarvan elk twee goede paarden tot zyn beschikking had. Yan deze verkenners vertelt men koene stukjes: zy zouden zich midden in de door de Engelschen bezette plaatsen gewaagd hebben en onder aller hande verkleedingen de meost geheime berichten hebben uitgespionneerd. Ten laatste werd Theron Do Wet's adjudant en kreeg als zoodanig den by naam „oog en oor van De Wet". In den laatsten tyd schynt hy nu op eigen handje oorlog te voeren in de nabyheid van Krugersdorp, waar hy thuis is en in elk geval ieder hoekje en gaatje kent. De gave van alomtegenwoordigheid schynt Danie Theron met De Wet, die overal te geiyk on dan weer nergens is, te deelen. Met 200 verkenners heet hy zich nu te bevinden by den troep, die in het Noord- Oostelyk deel van den Yrystaat Ladybrand heeft omsingeld en het den Britten daar warm genoeg maakte. Hy voerde by Kliprivier een geregeld gevecht en bevrydde de daar gevangen gehouden Boe ren. Tevens verwoestte hy den spoorweg by Kliprivier. Op 31 Augustus deed hy zelfs, naar Reuter meldde, een poging om do Waterwer ken van Johannesburg te verwoesten. Goneraal Hart verraste hem evenwel en verdreef hem. President Kruger heeft een tegenprocla- matio uitgevaardigd in antwoord op lord Roberts' proclamatie, welke hy natuuriyk van nul en geener waarde acht. President Kruger is te Nelspruit en men zegt, dat de plaats goed versterkt is. „Ons Land" zegt van de inlyving van de Z.-A. Republiek: „Het volk is ingeiyfd, maar niet zyn hart. Het is niet aan ons, om op den tyd vooruit te loopen, noch om de oogmerken van de Voorzienigheid in Afrika te voorspellen. Het is ons genoeg te werken en te vertrouwen. Dat de Afrikaander party zal biyven bloeien en toenemen in kracht, staat vast als de bergen. Het volk zal de inlyving slechts eer biedigen zoolang er een sterk leger is om haar te handhaven." De proclamatie over de inlyving heeft, zegt de „Daily Telegraph", goede uitwerking, „want zy veroorzaakt by het loyale deel van de bevolking het gevoel van veiligheid." Jawel, netzoo, daarvan is in den OraDje-^ Yrystaat gebleken. De Afrikaander pers meldt, dat in het Kaapsche Parlement zal worden voorgesteld do bezoldiging van sir Afred Milner te ver lagen, ten teeken van afkeuring van zyn beleid en om de hooge regeering te nopen, hem terug te roepen. De Londensche dagbladen deelen een tele gram mee uit Badfontein, meldende, dat de Boeren absoluut meester zyn van den eenigen weg op Lydenburg en dat zy minstens 10 kanonnen hebben opgesteld op de hoogten, die don weg bestryken. De „Standard" verneemt uit Durban, dat volgens berichten uit Boerenbron, over Delagoa- baai, De Wet ten Noordon van Middelburg staat, wachtende op een gelegenheid om de Engelsche verkeorslynon af te snyden. Het was niet naar Lydenburg, maar naar Ladybrand, in den Yrystaat, dat Hunter met geforceerden marsch oprukte, van allo kan ten bestookt door Boerencommando's. Hy moet het waarschynlyk zyn, die het garni zoen ontzette. Generaal Buller moet zeer verontwaardigd zyn geweest over het feit, dat generaal Ben Viljoen beslag heeft gelegd op zes ambulance- rytuigen, met 80 muildieren bespannen. De Boerengeneraal gebruikt de trekdieren voor zyn kanonnen. Yiljoen heeft generaal Buller doen weten, dat hij slechts een represaille maatregel had genomen, daar Buller reeds twaalf Boerenambulances had „buit" gemaakt en de geneesheeren en de pleegzusters krygs- gevangen had gemaakt en uit het land doen zetten. Do correspondent van de „Köln. Ztg." in Zuid-Afrika verneemt uit officieele bron, dat de Engelschen reeds 91,000 paarden sedert het begin van den oorlog verloren hebben, hetgeen, het paard tegen een prys van 250 gulden berekend, een bedrag uitmaakt van ruim twintig miliioen gulden. De Londensche correspondent van de „Petit Bleu" schryft aan zyn blad, dat men daar twyfelt aan het gevangennemen van Olivier. Het is reeds negen dagen geleden, dat deze gevangenneming plaats had, en nog heeft men niets meer vernomen dan een kort bericht van het gebeurde, terwyi evenmin geseind is of de commandant naar St.-Helena of Ceylon zal worden gezonden. Te New-Orleans staan 1400 muildieren op hun verscheping naar Zuid-Afrika te wachten, doch door een staking onder de stokers in die havenstad ondervindt het transport oponthoud. Op het congres dor Engelsche trade-unions is Dinsdag een motie aangenomen, waarin gezegd wordt, dat de Zuid-Afrikaanscao oorlog slechts ondernomen is door Engeland in het belang der kapitalisten en dat de oorlog ongelukkige gevolgen zal hebben voor de arbeiders. Tolegra in tn o n. KAAPSTAD, 5 September. RO.) Het beleg van Ladybrand (door de Boeren) is opgeheven. LONDEN, 6 Sept. (R. OUit Durban wordt aan de „Standard" gemeld, dat de stoker van een militairen trein tusschen Charlestown en Yolksrust is gedood en de machinist is ge wond door „snipers". Uit Loren$o-Marquez wordt bericht, dat president Kruger aan lord Salisbury antwoord zond op de proclamatie, waarby do Zuid- Afrikaansche Republiek door Engeland ge annexeerd wordt verklaard; alsmede, door bemiddeling der consuls, een protest tegen die annexatie aan de mogendheden. LONDEN, 6 Sept. (R. O.) De „Daily Mail" ontvangt van gisteren uit Kaapstad het be richt, dat het personeel voor het legertrans- port in de Oranjerivier-kolonie (den vroegeren Oranje-Vrystaat) ontslagen is. Do daartoe behoorende, in dat land gebruikte yeomanry en Schotten kwamen te Kaapstad aan met het doel aldaar hun laatste soldy te ontvangen. LONDEN, 6 Sept. (R. O.) Aan de „Daily News" wordt dato 4 dezer uit Lorenzo-Marquez gemeld Een en dertig kisten mot staven goud, toebehoorende aan de Transvaalsche regee ring, kwamen hier aan. Waarschynlyk verlaat president Kruger het land over Incomatio, by welke plaats twee sleep booten klaar liggen, om hem over te orengen naar een schip, dat hem in den riviermond wacht. Een stoomer van de Oostenryksche Lloyd kwam aan met 60,000 zakken meel voor het Transvaalsche gouvernement. LONDEN, 5 Sept. RO.) Blykens een regeeringstelegram uit Peking, van 29 Augus tus, waren de vreemde troepen den vorigen dag door de Yerboden Stad gemarcheerd. Ieder leger was vertegenwoordigd door een afdeehng, die in verhoudiDg stond tot zyn sterkte. De Engelschen kwamen in de derde plaats, daar de Russen en Japanners een veel grooter troepenmacht in Peking hebben. Do Engelschen waren in het geheel vertegenwoordigd door 400 man van alle wapenen. De Engelsche artillerie deed de saluutschoten. TAKU, 3 September (R. O.) Weldra zal een expeditie vertrekken naar Paotingfu, gelegen honderd mylen ten westen van Tientsin, ten einde de dorpen en wegen, die het tooneel waren van de eerste gewelddadigheden der Boxers, van vyanden te zuiveren. Er wordt gemeld, dat het inlandsche krygsvolk, over eenkomstig de bevelen van Li-Hung-Chang, bezig is de Boxers in de provinciën Hunan en Chihli uit te roeien. BERLIJN, 6 Sept. (Wol/fbureau). De gou verneur van Kiautschou meldt uit Tsmg-tau van den öden dezer: Een patrouille van 20 man van het derde bataljon mariniers, onder de luitenants von Rettberg en Dziobek, werd heden by Lautsun door 400 a 500 Boxers aangevallen. De Boxers verloren 30 a 40 dooden. Wy (de Duitschers) hadden geen verliezen. LEIDEN, C September. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 15° C. 59° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 15.5° C. 59.9° F., 's middags om 12 uren 18° C. 64.4° F., 'a namiddags om 4 uren 17.5° C. 63.5° F. Hedenochtend hadden de leden der Zuid- Afrikaansche -deputatie te 's-Gravenhage in hot „Hotel des Indes", een langdurige samen- spreking, waarby ook tegenwoordig waren dr. Leyds, gezant, en de heer Van Boeschoten, gezantschapssecretaris. In dat hotel verblyft nog de hoer Sandberg, die op commando zyndo, fungeerde als secretaris van generaal Lour Botha. De deputatie, wier zending nog lang niet geëindigd is, blyft nog slechts korten tyd te' 's-Gravenhage, om daarna nog naar eenige hoofdplaatsen van Europa te gaan. Van terug-- heer naar Zuid-Afrika is nog vooreerst geen" sprake. Dr. Leyds en de heer Yan Boeschoten keeren waarschynlyk van avond of morgen ochtend terug naai- Brussel, maar eerstge-' noemdo wordt weder spoedig in Don Haag terugverwacht. De leden van het gevolg van H. M. de1 Koningin ten Paleize to Soostdyk zyn met ingang van heden vervangen door jhr. Van de Poll, kamerheer-ceremoniemeester; den» luitenant ter zee 1ste klasse Zogers Ryser, adjudant, en den lsten luit. jbr. Six, ordon- nance-olficier. Door het Transvaal-comitó to Batavia werden weder nieuwe giften tot een bedrag' van 3000 overgemaakt aan de Nederland-, sche Zuid-Afrikaanscho Vereeniging, makende met de vorige een totaal van 103,000. Het stoomschip „Kronprinz" (thuisreis) vertrok 4 Sept. van Mozambique; de „Reichs tag" (thuisreis) vertrok 5 Sept. van Aden; de „Soembing", van Java naar Rotterdam, is 5 Sept. Suez gepasseerd. Zocterwoudc. Onder goed weder gaf do Harddravery-commissie in deze gemeen to gis teren haar eersten wedstryd voor paarden onder den man, sedert I Aug. in eigendom behoorende aan ingezetenen der gemeento. Dertien paarden namen aan den wedstryd deel. De prys, groot 40, werd behaald door Marie", behooremfc aan do wed. P. Onder water, beryder L. Onderwater; de lste premie,T groot 20, door „Betsy", eigenaar en beryder C. Lagerberg; de 2de premie, groot 10, door „Marie", eigenaar C. v. d. Krogt, berijder G. L. v. d. Krogt. Door den heer burgemeester dezer gemeento werd de commissie, als biyk van zyn instem ming met den wedstryd, verrast met een1, hoofdstel, dat als vierde prys aan den wedstryd werd toegevoegd, terwyi den winner de keus zou gegeven worden tusschen dezen prys of de premie van 10. Deze prjjs werd behaald door „André", eigenaar P. Hogeveen, beryder M. Hogeveen; de beryder koos het keurige hoofdstel. Daarenboven kregen de ryders Jac. v. Leeu wen, E. Los, M. HogeveeD, J. De Jong ieder een premie van 2.50 als winners van den eersten kamprit. Onder een toepasselyk woord van den pre sident, W. J. C. v. Bouwdyk Bastiaanso, werden de pryzen aan de winners uitgereikt. De wedstryd werd opgeluistord door het muziekkorps van den circus Blanus, op de kermis aanwezig. Tal van belangstellenden woonden den wed stryd by en met recht kan gezegd worden, dat het bestaan der Harddravery-vereeniging verzekerd is. In een villa in het Wilhelmina- park te Apeldoorn, sedert oen dag gesloten en bewoond door den heer Zack, heeft de politie zich Dinsdagavond door verbreking toegang verschaft. Men vond in de slaapkamer te bed de ïyken van den bewoner en diens vrouw naast elkander liggende. Hot vermoeden bestaat, dat Z. eerst zyn vrouw mot oen revolverschot in den slaap heeft gedood, daarna den hond doodgeschoten en toen zichzelf oen kogel door het hoofd heeft gejaagd. Financieele achteruitgang moet de aanlei ding tot deze treurige daad zyn. ADVERTENT IE N. De Heer en Mevrouw J. MOLL YAN CH AR ANTE—Yan Mens geven hiermede kennis van het plotseling overiyden van hun Zoontje JACQUES, 11 weken oud. 7341 6 Leiden, 4 September 1900. Heden overleed, tot onze diepe droef heid, onze geliefde oudste Zuster en Be huwdzuster CATHARINA CORNELIA. 7334 7 Uit aller naam: C. J. DE NIE Jz. Leiden, 6 September 1900. Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed, na een langdurig en smartelyk lyden, onze geliefde Echtgenoote en Moedor ANNA JANSEN, in den ouderdom van 46 jaren. 7330 8 Uit aller naam, C. J. YAN LEEUWEN. Yoorschoten, 6 Sept. 1900. Voor de vele en hartelyke bewy- zen van deelneming, ondervonden by het overiyden van myn geliefden Echtgenoot den Weled. Achtbaren Heer J. M. DE KEMPENAER, in leven Burgemeester van Oegstgeest en Voorhout, on bij het overiyden van myn jongste Kindje, betuig ik mynen vriendelyken dank. Mevr. de Wed. DE KEMPENAER, 7301 12 Rüeb. Leiden, 5 September 1900. Voor de vele en zeer hartelyke blyken van deelneming, ondervonden by het overiyden van onzen geliefden Zoon MATTHIJS, betuigen wy, ook namens onzer Kinderen, onzen har- telyken dank. 7333 8 J. HARTEVELT Kloots. Leiden, 6 September 1900. Voor de vele en hartelyke bewyzen van deelneming, ondervonden gedu rende de ziekte en by het overiyden onzer dierbare Echtgenoote en Moeder, betuigen wy onzen innigen dank. Uit aller naam, J. G. VAN DEENE. (Breostraat 12). 7322 8 Yoor de vele bewyzen van deel neming, by het overiyden myner geliefde Echtgenoote WILHELMINA HENRIETTE LEEMBRUGGEN, betuig ik, ook namens myne Kinderen, myn hartelyken dank. 7321 7 M. J. DE GOEJE. De Familie van wylen Mevrouw DE GAAY FORTMAN Plantsoen 81, verzoekt inzending van Nota's vóór of op Maandag 10 September e. k. 7336 6 I» TE LEIDEN. Directeur: Dc Heer CB. L UYSTER. Aanvang der Repetition Donderdag 20 September, des avonds te balfacbt. Aanmelding nieuwe werkende leden (contributie ƒ3.—schriftoiyk ofper- sooniyk by den Directeur, Lange Mare 45a, en van belangstellende leden (contributie ƒ2. toegang gevende tot de uitvoering met 2 Dames) by den Hoer EGGERS, Botermarkt 14. 7337 17 HET BESTUUR. Wordt verlangd met Nov. of eer: een eenvoudige, doch beschaafde niet jonger dan 30 jaren, tot hulp en gezelschap eonor bejaarde, alleen wonende DAME en ter besturing van de huishouding (met een Dienstbode). Brieven franco onder letter A b/d. Boekhandelaar G. LOS. Goede refe rentiën vereischt. 7340 12 Gevraagd ter overneming: een goede PIANINO. Brieven Bur. v. d. BI. No. 7338. 6 Terstond gevraagd: 2 Kuipers- kneclits, voor nieuw en oud haring fust. Adres: J. BAL,Marcelisstraat No. 3, Scheveningen. 7320 7 Die iets te vor deren hebben van of verschuldigd zyn aan de nalatenschap van Mej. M. TAN VEI ET, Weduwe van den Heer L. KOMPIER, gewoond hebbende aan den Hoogen Ryndyk onder Zoeterwoude en aldaar den lOden Augustus 1900 overleden, wor den verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen vóór den lsten October 19O0, ten kantore van Mr. L. M. J. H. KERSTENS, Notaris te Leiden. 7256 14 BREESTRAAT 82, LEIDEN, dagelijks te consnlteeren, behalve Dinsdags. Spreekuur voor het Ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" dagel. van 8—9 uren 's morgens. 7313 10 Yoor een Jongen, oud 17 jaren, die van buiten de Hoogere Burger school te Leiden bezoekt, wordt ge legenheid gezocht by een netto familie aldaar om en verder tusschen 12 en 2 uren aldaar to verbiyven, dosverlangd met gelegenheid tot studie. Brieven met opgave van kosten onder No. 7323 aan het Bureel van dit Blad. 12 VEREENIGING „De Knnst om de Kunst". Opgericht 8 Nov. 1896. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 7 Maart 1899, Stsbl. No. 70. Art. 2 der S^tatixten s De Yereeniging stelt zich ten doel haro leden in de gelegenheid te stellen zich te bekwamen in het teekenen naar het menschelyk model, gekleed en naakt, en hun gelegenheid te geven de anatomie te bestudeeren. Tot 20 Sept. kunnen zich tot een boporkt aantal nog leden aanmelden by den Secretaris 7314 19 W. C. A. RIDDER3ÏOF, Zoeterwoudsche Srngel 45. Prysopgave gevraagd van Schilder werk voor een in aanbouw zynde Villa te Noordwijk-anu-Zee. Inlichtingen by G. FIKKERT, te Noordwyk-aan-Zee. 7319 8 Iemand met t> wenscht op leiding voor a (art. 86 W. H. O.) Brieven met conditiën Bur. v. d. Blad No. 7329. 8 extra rapid, munten nlt door groote snelheid en een absolnnt zuivere dikte emnlsie. Voorhanden in alle maten. Consum-, Wecuer-, Kurz' Celioidin-papiereii, per vel en per pakje, in alle maten. 7339 20 Fotografische Inrichting „Studio". JA.IS'SSEN PANDER, Hoogewoerd 165. UITGEBREIDE HANDEL IN FOTO-ARTIKELEN. Oude Singel 52, tusschen de Mare en de Beestenmarkt, -DIEHDEHNT. ATELIER PARTERRE. Spoedige en nette aflevering. 7318 14 DAGELUIiS GEOPEND. ItlI.I.IJKE PRIJZEN. f 7332 60 Smeden) UoouimaL'kt 3 Op het Kantoor der Leidsche Stoom- bierbrouwery „De Posthoorn" kan geplaatst worden: niet boven de 18 jaren en voorzien van goede getuigen. 7331 8 (Herplaatsing wegens misstelling) EEN NETTE 7312 6 of Halfwas gevraagd by W. VAN DAM, Wilhelminastraat, Bodegraven. een lading grove Kticlielholcn. Wed. W. VAN DER WIER. 7327 6 Kruisstraat 37. §OEP, dagelijks verkrijgbaar h 20 Cents per portie. 6902 6 IPapenstraat 4. de BESTE Hooigracht 110. 7325 14 Gevraagd, tegen 1 Nov.: ecu fatsoeniyke, eenvoudige liefst van buiten. Zicli aan te melden 's avonds vóór negen uren of 's mor gens vóór 12 uren. Adres te be vragen by den Boekbandelaar J. W. VAN LEEUWEN, Maarsmanssteeg, Leiden. 7317 10

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3