PUIKE KOFFIE. G. HEYIIS Jzn, VLOEIBAAR KOOLZUUR. A. LEWENSTEXN, UVQBnUH, Zomer-Artikelen. LEIDSCH DAGBLAD, WOENSDAG 5 SEPTEMBER. - TWEEDE BLAD. PERSOVERZICHT. 42V2 Ceufs de 5 Ons, Nederl. Eaesoliet- en Eooizuur-Maafschappij, Vulling van Cylinders tegen lagen prijs. Haarlemmerstraat 147, levert de beste en goedkoopste IÏA113IAC111ÏES op afbetaling en a Contant, met flinke korting. eis3 31 ONDERRICHT GKRA.TIS. Vertegenwoordiger A. DE 10NG. De Firma LEZWIJN en EIGEMAN, t0 Levenspillen ICeveiispilleii JLievenspillen Waad- en Vloertegels, Ilout-Cementdiiken, RUN-, IJSEl- en WAALSTEEN. Opruiming a Contant van alle G. J. VAN DER BIÜGII, flaarsmanssteeg. TRICHOSANTHE. Indisch plantaardig Haarmiddel. No. 12433. Anno 19DP. Onder het opschrift To familiaar 6chreef De Tijd: In tal van bladen kan men ontboozemingen lezen tor gelegenheid van Harer Majesteits verjaarfeest. Niet in één, maar in meerdere •worden daarby niet alleen zinspelingen, maar- zelfs aansporingen aangetroffen met betrekking tot een aanstaand huwelijk van de 20-jarige Vorstin. Zy geiyken iets op de meer of minder welgemeende speeches, die bejaarde ooms of tantes plegen af te steken by verjarings- folicitaties van neef of nicht en die den daarby betrokkenen soms allesbehalve aangenaam zyn, omdat ze ter ongelegener tyd gevoelens van bet hart aandoen, die men niet voor een ieder openbaren wil. Dat men in het openbaar op dezelfde wyze bandelt met onze Koningin, schynt ons van lijnen smaak noch van veel tact te getuigen. Onze Koningin is een volwassen en zeer ont wikkelde jonkvrouw, van wie te verwachten ia, dat zy het oogenblik, waarop zy oen huwe- liik wil aangaan, zelve wel zal weten te kiezen, en die bovendien nog een Moeder bezit, welke Haar een uitmuntende leidsvrouw en zeker de allerbeste raadgeefster is. Ontboezemingen, als door ons bedoeld, mogen iets huiseiyks, iets naïef-burgerlyks hebben, goed bedoeld zyn en by sommigen in den smaak vallen, zy schynen ons te staan op de grens der onkieschheid, in olk geval to familiaar."; De MaasbocU zegt in een artikeltje: „Nog maals s R y k s werf": Holland, 20-myis-kruiser, vertrok 23 Juni uit Indië, kwam 1 Juli te Hongkong aan, moest daar een vlampyp laten repareeren, benevens eenige ketels, vertrok 14 Juli Yan daar en arriveerde den 18den teSuanghai. Duur der reis 25 dagen. Gebouwd op 'sRyks werf. Koningin Wilhelmina, 18.5-myls- kruiser, kon volgens het Bat. Nbld. eerst niet uit Indië vertrekken wegens den toestand der ketels, vertrok 14 Juli uit Indió, kwam 22 Juli te Hongkong aan, vertrok 26 Juli van daar en kwam 30 Juli te Shanghai aan. - Duur der reis 16 dagen. Gebouwd op 'sRyks werf. Piet Hein, 16 myls pantserschip, vertrok te geiyk met de Koningin Wilhelmina uit Indië en kwam eveneens den 22sten Juli te Hongkong aan, vertrok van daar den 24sten en kwam den 28ston te Shanghai aan. Duur der reis 14 dagen. Gebouwd te Feyenoord. Alzoo: de twee op 'sRyks werf gebouwde schepen hadden beide defecte machines. In naam de snelstvarende, deden zy het langst over do reis. De duur van de reis der 3 schepen was in omgekeerde volgorde als men van hun snelheid had mogen verwachten. De P i e t H e i n, een werkstuk van parti culiere industrie, in naam de langzaamste, doed er het kortst over. Commontaar overbodig. Naar aanleiding van het bericht, dat de Tweede Kamer' nog in dit zittingjaar het Regeeringsantwoord zal ontvangen op hot verslag betreffendo de legerorganisatio, zegt Het Huisgezin: „Is dit communiqué een antwoord op de door ons uitgedrukte en stellig door velen gedeelde hoop, dat de behandeling der leger- wet maar achterwege mocht blyven? Wil de Regeering daardoor te kennen geven, dat zy niet vanzms is dit gerecht van het parlementair menu weg te nemen, maar integendeel vast van plan, het der Kamer ter verorbering voor te zetten? Of is het niet meer dan oen kleine, plato nische voldoening, die de overige leden van het Kabinet den Minister van Oorlog hebben willen gunnen? Hebben zy onder elkaar ge zegd: „Geven we den generaal althans het onschuldig genoegen zyn antwoord gedrukt en rondgedeeld te zien, dan kan het met het ontwerp en de andere paperassen tor griffie gedeponeerd worden?" Wy zyn geneigd het laatste te veronder stellen. Want, al komt het antwoord nog brecios op het einde van dit zittingjaar in, liet volgend jaar zal al zóó gevuld zyn mot de behandoling der Staatsbegrooting, dor on gevallenwet, drankwet, kieswet en een aantal kleinere wetjes, die af moeten, om nog niet te spreken van de herziening der onderwy's- wet, die in ieder geval den voorrang moet hebben dat er voor de legerwet geen tyd k&n overschieten. Het antwoord van den minister Eland zal dan ook voor kennisgeving worden aange nomen. Wy weten in ieder geval wat ons, mocht dit ministerie nog vier jaar aanblyven, op militair gebied te wachten staat. En dat is al even weinig aanlokkeiyk als de leerplicht en de pereoonlyke dienstplicht, die we van het Kabinet Pierson-Borgesius reeds gekregen hebben." Naar aanleiding van den afschuwelyken moord te Tilburg schryft Eet Centrum: „By het bespreken van den moord, te Tilburg aan een onschuldig kind gepleegd, deden wyzelven en hoorden wy, uit meer dan één mond, den spontanen uitroep„Voor zulke gruweldaden moest toch de doodstraf weer ingevoerd worden t" Hier is inderdaad „de stem des volks ook de stem van God." Want do goddeiyke Heiland, die anders steeds voor de grootste zondaren de erbarming en zachtmoedigheid was in eigen persoon, toonde zich onverbiddelyk tegenover zulke onverlaten, als waaraan thans wederom in Tilburg een schuldeloos offer ten prooi ge vallen is. Voor dezulken heette de molensteen, tot in het diepste der zee, nog een verkiesiyk lot. Algeheele afschaffing der doodstraf is dan ook vlakaf in stryd mot de majesteit van het recht, welke soms in bloed wil en moet gewroken worden. „Niet zonder reden draagt do overheid het zwaard", zooals de apostel Paulus aan de Romeinen leert. Derhalve is het een ziekeiyke „humaniteit" niet alleen, maar ook een schending van het recht en een miskenning van de souvereine macht der overheid, de doodstraf absoluut uit het Strafwetboek te weren. Soms, wanneer de misdaad buitensporig groot en de bloedschuld ontwyfelbaar zeker bewezen is, eischt de volksconscientie, dat er halsrecht over worde gehouden. En niot zonder schromelyke ergernis laat deze volksconscientie zich krenkon. Een ergernis, die slechts aanleiding geeft tot vermeerdering en verergering der crimi naliteit." Het Vaderland geeft mr. Pierson den raad, zich maar niet al te ongerust te maken over de voorspelling van den p o 1 i t i e k e n briefschryvor mr. Van Houten, dat het hoofd van het kabinet óf het hoofd zal moeten buigen, óf een conflict accepteeren met mr. Borgesius en de zynen, wanneer „deVeegen- sen en Rinken, Kuypers en Van Alphens, Troelstra's en Schapers", aangemoedigd door een welwillende houding van den minister van binnenlandsche zaken, met elkander in overleg zullen treden, om die groote ver anderingen in het kiesrecht voor te stellen en door te dryven, die mr. Borgesius wel gewild hoeft, maar die in don ministerraad geen meerderheid konden vinden. Het blad merkt op, dat de heer Van Houten zyn eigen voorspelling trouwens zelf tegenspreekt, waar hy in zyn laatsten brief óók schreef; „Als de Staten-Generaal by hun tegenwoor dige samenstelling geneigd mochten zyn het algemoen kiesrecht te bevorderen, zou hot van zyn voorstanders opvallend onverstandig zyn nog eerst tot een kleinere uitbreiding te be sluiten, op gevaar af dan een meerderheid in de Staten-Generaal te scheppen, die nog ver dere uitbreiding afwees. Zyn daarentegen do tegenwoordige Staten-Generaal aan algemeen kiesrecht vijandig, dan zullen zy ook welzoo verstandig zyn zich er niet langs een omweg te laten heenleiden". Als wy nu aannemen, gelyk ook de heer Van Houten schynt aan te nemen, vervolgt Het Vaderland dat de Staten-Genoraal ver standig zyn, althans niet opvallend onverstan dig, dan is het niet in te zien hoe de heeren, wier namen zoo straks door hem zyn genoemd, or toe zouden komen de handen ineen te slaan voor de bedoelde conspiratie met den minister van binnenlandsche zaken tegen den premier. En zoo zy werkeiyk onverstandig zouden willen zyn, laten zy dan ditmaal eens van mr. Van Houten leeren. Bovendien gelooft het blad niet, dat de genoemde heeren het zoo gemakkelijk over een wyziging der kieswet eens zouden worden. Het vindt het dan ook een los van politioke wyshoid voor de geavanceerden om thans het kiosrechtgehaspel niet te heropenen. Men aanvaarde het kieswetyoorstol, onge veer zooals de Minister het geformuleerd heeft. Het handhaaft de grenspalen, door mr. Van Houten gezet, maar neemt alleen eenige stuitende onbiliykheden weg, brengt eenige vergemakkeiykingen aan, herstelt eenige technische fouten. Van al de boosheden, mr. Borgesius toe gedacht, als wilde hy door het achtordourtjo der „technische herziening" de kiesquaestie weer aan de orde stellen, blykt in zyn wets ontwerp al heel weinig en van het ingrypend verschil tusschen hem en don kabinetsfor meerder al evenmin. Ongegrond lykt Het Vaderland de bewering van mr. Van Houten, dat door de opneming van mr. Borgesius in het Kabinet de kiesquaestie aan de orde was gesteld, omdat mr. Borgesius, zoo hy zich verbonden had die te laten rusten, „van meet af met de Kerdyken en Troelstra's zou hebben gebroken en daarmede waarschyniyk tevens met zyn eigen politieke loopbaan." Van geest verwantschap met den heer Troelstra was by den heer Borgesius nooit veel to be speuren en wat overigeus zyn politioko vrienden betreft, heeft hy waarlyk van hen niet zooveel genoegen beleefd, dat men kan zeggen, dat hy ze door zyn belofte eener technische kieswetherziening te vriend heeft gehouden. Door op te treden in een fusie- Kabiuet, dat het kiesrecht niet als politiek vraagstuk aan de orde wilde stellen, al was het van technische verbeteringen niet af keerig, kon hy volkomen vry man blyven, de ver- wezeniyking zynor persoonlyko idealen op het stuk van kiesrecht tot gunstiger tyd uitstel lende. Dat erkent trouwens de heer Van Houten zelfi Zoo de heer Troelstra hem voortdurend is blyven bestoken, zyn houding als minister in tegenspraak brengende met zyn vroegere kiesrechtidealen, dan geschiedde dit natuuriyk zonder grond en zonder practisch nut, maar alleen omdat dit zoo in de sociaal democratische kraam, ter wille van de sociaal democratische propaganda, te pas kwam. Men kan er dan ook zeker van zyn, dat het by de behandeling der kieswet van die zyde weer evenzoo zal toegaan, ja, dat mr. Borgesius, tot groot vermaak van zeker publiek, op de sociaal-democratische pynbank zal worden gespannen. Als de geavanceerd-liberalen ver standig zyn, dan zullen zy er ditmaal eens voor passen zich door de sociaal-democraten op sleeptouw te laten nemen en te helpen hun eigen geestverwanten in het Kabinet af te takelen. Een andere houding zal geen enkel volksbelang bevorderen, hun persooniyk vol strekt geen profijt brengen, maar alleen ten gevolge hebben, dat eenige genoegiyke oogen- blikken worden verschaft aan de heeren Troelstra en Van Houten. Over de behandeling van wets ontwerpen in de Tweede Kamer geeft het September-nummer van do Vragen des Tijds een helder geschreven artikel van mr. J. Kruseman, waarin hy zegt een poging te wilien doen om op dit belangryke vraag stuk weder eens in het openbaar de aandacht te vestigen. Do schryver vangt aan met een historische beschouwing van de wyzigingen, welke het reglement van orde onzer Tweede Kamer ïh den loop der jaren heeft ondergaan. Hy stelt in het licht welke voor- en nadeelen, ook in verband met den Nederlandschen volksaard, aan de tegenwoordig gevolgde methode ver bonden zyn, waarvan een der onmiskenbare gevolgen dit is, dat door de Nederlandsche Regeering en Volksvertegenwoordiging te zamen een ontzagiyke hoeveelheid arbeid wordt verricht, welke slechts betrekkelijk weinig nut oplevert. En hy geeft de middelen aan de hand, die tot verbetering van die methode kunnen leiden, daarby ook raad plegende de methoden, die in België en Duitsch- land worden gevolgd. Zyn bestudeering van de geschiedkundige ontwikkeling der Nederlandsche methode on haar vergeiyking met regelingen in naburige landen levert den schryver een aanduiding voor do noodzakeiykheid, dat onze Tweede Kamer haar werkzaamheden in grootere mate specialiseere, door het onderzoek, dat voor afgaat aan de openbare beraadslaging, geheel of ten deele te doen plaats hebben door een commissie uit haar midden, bestaande uit de ter zake meest kundigen, met in-acht-neming van de verdeeling der Kamer in staatkundige groepen. Tot een zoo ingrypende wyziging zou do Kamer, gehecht aan haar tradition, echter wel niet te vinden zyn. Daarom zou het overweging verdienen de commission van voorbereiding als regel in de plaats testellen van de gewone commissiën van rapporteurs. Het Afdeelingsonderzoek zou dan als regel gehandhaafd blyven. Deze wyziging zou echter geen voldoende resultaten afwerpen by de behandeling van omvangryke en belangryke onderwerpen van maatschappeiyken, staatkundigen, juridischen en technischen aard. Voor de behandeling daarvan is grootore zelfstandigheid der com missie noodig. Er bestaat behoefte om de be handeling tot zekere hoogte van de volle Kamer los to maken en zulke ontwerpen in handen te stellen van een niet te kleine en speciaal voor dit doel ingestelde commissie, ten einde ze aan een zelfstandig onderzoek te onder werpen. Deze commissie zou dan met den minister, of een door dezen aan te wyzen hoofdambtenaar, het geheele ontwerp nauw keurig moeten nazien. Acht men het noodig, dat de Kamer, vóór het commissoriaal onder zoek aanvangt, doe blyken welken algemeenen indruk hot ontwerp op haar gemaakt heeft, dan zou men een Afdeelingsonderzoek kunnen invoeren, dat beperkt bleef tot de algemeen e beschouwingen. Aan de bodoelde commissie van onderzoek, onpartydig samengesteld uit de meest des kundige leden der politieke groepen, zou men tot op zekere hoogte de bevoegdheid der Kamer moeten overgedragen achten. Formeel kan dat natuuriyk niet, maar de practyk zal er vanzelf toe leiden, dat deze commissie een groot overwicht uitoefent, en met de Regeering de zaak voorbereidt, en dat heb voorstellen van amendementen door de leden der Kamer beperkt en de openbare beraadslaging in hooge mate vereenvoudigd wordt. Het onderzoek van kleine wetsontwerpen zou, in plaats van aan de Afdeelingen, aan een vaste commissie kunnen worden opge dragen, te benoemen, evenals de commissie van voorbereiding, door den voorzitter, des noods in overleg met de Centrale Afdeeling of op voordracht van deze, of na aanbeveling door groepen leden. By de behandeling der Staatsbegrooting schynt mr. Kruseman het behoud der oude methode raadzaam toe, ofschoon wellicht het vervangen der commissiën van rapporteurs door commissiën van voorbereiding voor de verschillende Hoofdstukken aanbeveling zou verdienen. Maar niet wejischelyk is het hier aan een zelfstandige commissie van onderzoek het overwicht te geven. Dit zou allicht kunnen loiden tot een soort van medebestuur der Kamer in den Staatsdienst. En het gevaar zou ook niet denkbeeldig zyn, dat de invloed van zulk een begrotings commissie zich openbaarde in een byzondere voorliefde voor uitgaven ten bate van de districten, door de leden der commissie ver tegenwoordigd. Noord-Zuid-Ilollandsclie Stoomtramweg- Maatschappij Haarlem—Leideu. Opbrengst in 1899. 19C0. Verschil. f 10469.21* ƒ10101. 2 - f 867.72» 2206.11' 2523.27 4- 817.16* 496.20 415.14 81.08 lis GEZONDEN. Augustus. Reizigers Goederen. Diversen To zamen Vorigo mnd. Totaio opbrt. Per dag-kilom. f 13171.66 f 13039.93 f 131 CJ 62415.46* C48C0.03 4- 28:14.62* 76587.01» 7784'J.Ul 4-/"2262.99* 11.10 f 11.14 4-f i.3l Berichten over Rijnland's boezem, gedurende de week van 26 Aug.1 Sept. 1900. öttnl van den boezem te LeideD. Idem te Oude-Wetering. Werking der stoomgemalen Watorloozing langs natuurlijken weg. Watcrinlating Regenval in mM, 26 Aug. 27 Aug. 28 Aug. 29 Aug. 30 Aug. 31 Ang. 1 Sept. 50 46 62 57 68 69 60 cm.—A.P. 51 52 66 69 69 CI 61 om.—A.P. Spaarndam 33>/a u„ Halfweg u., Gouda u., Katwjk u. Spaamdam u„ Haifsveg u., Gouda 23yau„ Katwgk 52l/s Door de sluis to Gouda C6 a. 11.4. Rotterdam, September 1900. 1 Het groeien door Hcercu op den openbaren weg. Weldra staat de winter weer voor de deu^ en men weet, dat door zyn onbestendige weers; gesteldheid, die hy medebrengt, hy het ongur; stig8te jaargetyde van alle is, dus dat met., meer kans tot het oploopen van een ziekte of kouvatten heeft, dan in andere jaargetyden. het geval is. Daarom zou het zeer wenschelyk zyn, dat de heeren in het groeten op den" openbaren weg een wyziging brachten en door hen gegroet werd zooals zulks voor den militair voorgeschreven is. Die groot, die een voudig en zeer doelmatig is, bestaat hier nml. in, om de rechterhand rechtstandig1 omhoog aan de klep van het hoofdtooisel to brengen en tegeiykertyd dengeen, wien men don groet toebrengt, strak aan te zien. Voel hoeren zullen gevonden worden, die zich liever aan den ouden groet houden. Voorstanders van het invoeren van den militairen groot konden in de plaats hunner inwoning by een boekhandelaar iy'sten ter teekening leggen, die door hen, die met den militairen groet instemden, geteekond konden worden en nader hand voor gezamenlyke rekening als een advertentie in een dagblad geplaatst konden worden. Ik heb de oor te zyn: Uw Dw. Dr. K. Schraveb, Gcp. Ie Luit.plaatscl. Adj. Ged. Bierhaven 32, Rotterdam. Burgerlijke Stand. AARLANDERVEEN. Bevallen: A. Blom geb. Boer Z. Overleden: N. Osinga Z. 9 j. M. Sluimer D. 1 m. J. Van Dam jm. 28 j. Gehuwd: J. Buitelaar en A. Kraau. ALFEN. Bevallen: H. Mens geb Bijk Z. Overleden: E. Van Egmond D. 8 m. F. J. Jonkergouw Z. 7 m. BODEGRAVEN. Bevallen: B. Heemskerk geb. Koster Z. M. Pauw geb. Kool Z. F. Plomp geb. De Wit twee D. M. E. Veldhuijzen gob. Woudenberg Z. Overleden: A. Verburg 8 d. M. Wols- wijk, wed. A. Van Duijvenbode, 80 j. BOSKOOP. Bevallen: Maria Petronolla, D. van P. Akerboom en G. C. Nieuwen huizen. Cornelia Maria, D. van W. Pannenbakker on M. Stolwijk. Overleden: Jacob Van Lomwei 11 ra. Gehuwd: T. Langenburg 20 j. on G. Van der Kraats 27 j. J. M. Molenaar 22 j. en B. Kromhout 23 j. HILLKGOM. Gehuwd: M. Van Hage en M. J. BergmaD. Bevallen: C. De Groot geb. Van Kampen Z. J. E. Voges geb. Van der Von D. W Hoogkamer geb. Van Houten Z. A. Vreeken Eeb. Scheller Z. C. M. Van Werkhoven geb. aman Z. Overleden: E. Van Lierop 7 d. M. P Wagemans 3 j. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: B. G. Engel en C. Spaargaren. Bevallen: M. J Doets geb. Bax Z. M. C. Gramberg geb. Bieze Z. Zeestraten geb Stassen Z. A. Do Koter geb. Van der Beek Z. G. Van den Berg geb. De Rous Z. D. H. Lamors geb. Breuring D. L. Cammaartgeb. Plattjouw (ievenl. Z.) M. C. De Vlieger geb Stokman Z. P. M. Van der Zanden gob iïouwo- ling Z. Overleden: J. Van Niel 4 m. D. Mulder 6 m. K. Jurriëns 57 j. HAZERSWOUDE. Bo vallen: C. Filippo geb. Van Wijngaarden D. Overleden: H. Groenendijk Z. 4 j. KOUDEKERK. Bovallon: A. v. Elk geb. Ryferts D. NOORD WIJK. Geboren: Maarten, Z. van M. v. Duijvenboden en J. Plug. Albertus Johannes, Z. van J. Duindam en J. M. Broekhof. Simon Jacobus, Z. van A. Verloop en L. Van Duvn. Elisabeth Sophia Maria, D. van P. Van Scnie en W. J. Zonneveld. Ondertrouwd: Johannes Paulas Wenink 26 j. en Johanna Van Leeuwen 29 j. Getrouwd: Jau Vonk 36 j. on Gerritje Bouw meester 21 j. Hendrik Van Duyl 29 j. en Alida Bouwmeester 27 j. Overleden: Petrus Hendnkus Heemskerk 21 j., Z. van H. Heemskerk en P. Vornaeve. Catharina Vorkade 5 mnd., Z. van J. Verkado en C. A. Van Steyn. NIEUWKOOP. Bevallen: J. Bodegravon geb. Scheer Z. Overleden: D. Douwen irn. 18 j. Gehuwd: J. Brouwer, weur. vau J. Voest 30 j. en M. Van Dam, wed. van J. Van der Meer, 34 j. J. Van Leeuwen, wedr. van E. Van Heusden, 46 j. en M. HelliDgerwerf, wed. van G. Van Koert, 34 j. OUDSUOORN. Bevallen: G. De Ridder geb. Goedhart Z. E. Raaphorst gob. Domburg Z. BOTTERDAM. 2710 18 3 jaren seli rift elij U garantie. mchines worden ook verhoord per das, per weer en per maand. aarlemmerstraat 147. hoeft in haai' brandvrije Kluis een aantal ISrandkasfjesgei>laa<st (zoogenaamde Safe-Deposit-Inrichting) en geeft gelegenheid tot het buren vau deze Kastjes, ter bewaring van Effocten en andere waardenop bg haar verkrijgbare conditiën. 90 10 Af door Dr. HUENTA ver vaardigd naar het recept van Abt AMBROSIUS DE LA VALLA, te Cartagena. TT ,^-^r^ï-ü Göirki 11 geven gezondheid, levenskracht, geestkracht, sterke zenuwen, vasten slaap en gezonde kleur. TT sirhi 11 aid genezen zenuwpyn, vrouwelyke j ZWakheid en ongeregeldheid, ziekten van maag, lever, nieren en ingewanden, algemeene ver- I zwakking en houden de tering tegen. genezen bloedbederf, hetzy door I erfeiykheid ontstaan of uit slechte gewoonten voortgesproten. immer krachtdadig. zyn genezend en herstellend voor mannen en vrouwen, en werken zyn een bloedversterkend middel, die op ongelooflyke wyze den mensch zeer spoedig versterken. De wonderdadige geneeskracht der ILiG VG1XS JXXÏ.Ï.GI.X faalt nooit. 5395 62 Prys per doos f' 1.50, per 6 doozen f 7.BO» Centraal-Dcpot L. J. AKKER, te Rotterdam. Verkrijgbaar by: J. H. DIJKHUIS, Leiden, „De Oude Post". Goud- schesingel 81, Rotterdam, F. HAPPEL, Den Haag, en C. VAN DER MEER Nz., Roelofarendsveen, franco toezending tegen postwissel. TRAS-, GIPS- en CEMENTBÜIZEN, Vuursteen en Vuurklei, Terrazzo-vloeren, Fabrieksprijzen. 8930 30 j Monsterkamer X>elft—JL>en Haaq:. Doet de roos geheel verdwynen, bevordert den haargrooi, voorkomt het uitvallen. By zorgvuldig, doch hoogst eenvoudig gebruik verrassende resultaten. Scheikundig onderzocht en vry bevonden van ieder schadelijk bestand deel, door M. L. Q. VAN LEDDEN HULSEBOSCH, Apotheker-Scheikundige, Nieuwendyk 17, Amsterdam. 006774 M. VASSEUR, Rue de la Gaité 38. Le Perreus Seine, Paris. Importeurs voor Nederland en Koloniën: A. POLAK en Co. Kantoor: Spuistraat 320, Amsterdam. Te verkrijgen bU de Heeren CHK. HAGEMANS, Noordeinde 32, G HEYER, Hoogewoerd 40. F.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 5