N*. 12429 trpag 31 A*. 1900 Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. W enilleton» Adellijk en burgerlijk bloed. DA&BLA PRIJS DEZER COURANT x Voor Loidon per 3 maanden. 1.10. Franco per post1.4a A/zonderlyko Nommora T 0.06. PRUS DEE ADVERTENTrÈNi Van 1—8 regels f 1.05. Iedere regel raeer f 0.17J. Grootore letters naar plaatsruimte. Voor het ineasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Leideu, 31 Augustus. By Koninklyk Besluit is benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, idr. A. F. N. Franchimont, hoogleeraar te fabelden. Bevorderd tot officier in de orde van Oranje- Nassau, dr. B. De Loos, oud-directeur der Hoogero Burgerschool te Leiden. Benoemd tot ridder idem ds. P. T. Van den Berg, pred. bi) de Ned.-Herv. Gemeente te Nieuwkoop de heer P. Dijserinck, te Haarlem, voorzitter der sub-commissie voor de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden, en jhr. H. Rappard, ingenieur der 1ste klasse. Verleend de gouden eeremedaille aan den heer J. J. TalIIjn, amanuensis by 's Ryks Herbarium aan de Ryks-universiteit te Leiden. 'tls heden, 31 Augustus, een prachtige nazomerdag, vol zonneschyn en alleszins lok kend tot bly feestvieren bij gelegenheid der verjaring van onze Koningin. Vroolyk wappert allerwegen de vaderland- Bcho driekleur, meestal met den oranjewimpel. De dag werd alhier gewyd met een te acht uren aangevangen samenkomst in do Pieters kerk, waar ds. J. Hoogonraad voorging en welk kerkgebouw vrtf goed was gevuld. De leeraar hield een boeiende rode naar aanleiding van Spreuken 8 va. 15: „Door My regeeren de koningen", waarin hy vooral deed uitkomen, wat God ons land en volk geschonken heeft in het Huis van Oranje- Nassau in het algemeen en in onze dierbare Koningin Wilhelmina in 't bijzonder. Door de gemeente worden achtereenvolgens gezongen: Psalm 105 vs. 1 en 5; Psalm 72 vs. 1; Gezang 171 vs. 11 en, na een vurig dank- en smeekgebed van den voorganger, staande, het tweede vers van het „Wien Neerlandsch Bloed." Van het orgel klonken daarna, toen de zegen was uilgesproken, de tonen van het 0Wilhelmus." Overigens werd Wilhelmina's 203te ver jaardag hier ter stede op do gebruikelijke wijze gevierdin het middaguur het bespelen van het carillon en het houden van de aange kondigde groote parade op het Schuttersveld door het garnizoen, waarbij ook hot personeel der Kweekschool voor Zeevaart, officieren der dd. schutterij en invaliden tegenwoordig waren, terwijl natuurlijk een groote menigte in den omtrek aanwezig was. De scholen hadden 's middags vacantie en straatorgels waren door de stad in werking. Do verjaardag werd gisteravond reeds in den tuin van Musis Sacrum" herdacht door een mooie feestverlichting met gekleurde ballons en het by den aanvang der eerste en tweede afdeelingen van het programma en aan het slot doen hooren van het Wion Neerlandsch Bloed en het Wilhelmus, het laatste in de oude en nieuwe toonzettingen, door de concert- gevende kapel der dd. schutterij, welker leden tevens gelegenheid vonden hun medelid den heer J. J. Taffyn, wien als amanuensis by 's Ryks Herbarium de gouden eere medaille van de Oranje-Nassau-orde was toegekend, hulde te brengen door het aanheffen van fanfares by zyn komst op het sociöteits-terrein. Ter gelegenheid van dezen dag heeft de heer P. Van Driel Bz. zyn winkelkast aan den Nieuwen Ryn versierd met de buste van de Koningin, omgeven door planten en bloemen en andere etalage-decoraties. Hedenavond muziek op en verlichting van de Koornbeursbrug. Begunstigd door zeer fraai weder hadden gisteren de aangekondigde feestelijkheden van het 4de regiment infanterie alhier ter her denking van Harer Majesteits geboortedag plaats. Met twee stoomtrams vertrokken zijnde, werd na aankomst te Katwjjk begonnen met de schietwedstrijden, zoowel met de revolver als mot het geweer. Vooral met de revolver werd een flink aantal punten behaald, o. a. door den muzikant Bolderdyk 70 en door den onderkapelmeest'er Oostelaar 68 punten. Er werd geschoten op 20 M., terwyl het maximum aantal te behalen punten 72 bedroeg. Bij het schieten met het geweer, op 200 M. staande vrye hand, werden by de scherp schutters de 1ste en 2de prys behaald met 49 en 48 punten, resp. door den korporaal Van Heerdo en den sergeant Blotkamp. In do lste klasse waren de 1ste- en 2de-prys- winners, de milicien Nuis met 60 en de fourier Visser met 48 punten, en in de 2de klasse was de milicien Sluiter lste prys- winner met 46 punten. Maximum aantal te behalen punten in iedere klasse wTas 60. De prezen waren alle kunstvoorwerpen en wel by het revolverschieten: lste prys, portret van H. M. de Koningin in lyst, 2de prys, klokje; scherpschutters: lste prys, por tret van H. M. de Koningin in lyst, waarde pl. m. ƒ15, 2de prys, zilveren horloge; lste klasse: lste prys, zilveren horloge, 2de prys, nikkelen horloge en in de 2de klasse was de lste prys: zilveren horloge. Behalve de hier genoemde voorwerpen waren er nog een aan tal portemonnaies, portefeuilles, sigarenpypen voor mindere pryzon bestemd. In de pauze, die na den schietwedstryd volgdo, deed de regimentsmuziek eemge op wekkende nummers hooren. Na afloop dier pauze werd aangevangen met den pionier- wedstryd, het vlug vervaardigen van een driepaskeuken en het daarna koken van aard appelen. Aan dezen wedstryd werd deelge nomen door 6 ploegen van 6 man. Van de vlugste ploeg waren de aardappelen in 40 minuton gereed, doch niet alleen moesten de aardappelen vlug gereedkomen, ook de keuken moest aan de reglementaire eischen voldoen. En al waren de aardappelen met het vet der ketels doortrokken de ketels waren in het vet gezet, ten einde ze voor roesten te vry- waren en dit vet had men er vergeten af te doen of men had het niet noodig geoordeeld en al had men het zout vergeten, er waren bewyzen gegeven, dat men in het gereedmaken van gekookte aardappelen met de te velde slechts gebrekkige hulpmiddelen devereischte vaardigheid bezat. Na afloop hiervan werden de pryzen, voor het schieten behaald, door den luitenant-kolonel Vaillant uitgereikt, waarby ook do kolonel Duycker, commandant van het regiment, eenige toepasselijke woorden sprak. Om 4 u. 28 m. 's namiddags keerde de troep met de trams naar Leiden terug. De wielerwedstryden hebben plaats gehad in de omstreken van Leiden. Zij bestonden in het ten spoedigste overbrengen van een niet al to gemakkelyk mondeling bericht. Het bericht moest zoo mogelyk woordelyk worden overgebracht. De mededingers gingen, hoewel allen afzonderiyk, langs denzelfden weg, terwyl de contröle behoorlyk werd uitgeoefend. Heden na afloop van de parade werd voort gegaan met de feesteiykheden op het schutters veld, waar gisternamiddag tot vyf uren ook de leerlingen der Kweekschool voor Zeevaart reeds den verjaardag met allerlei spelen vierden. Vanwege de Handelsbediendenvereeniging „Kennis is Macht" is na afgelegd examen het diploma uitgereikt voor voldoende geoefend heid in de Stenographie (systeem Steger) aan de dames: C. A. De Hendt, Th. Oostdyk, L. Zandvoort, E. Heykoop, en aan de heeren P. G. K. Mingelen en J. A. Holtz, allen van Leiden. Twee maniyke candidaten werden afgewezen. De leider van den cursus is de heer J. H. Kray. De heer P. Segaar, van Lelden, Is te '8-Gravenhage geslaagd voor de hoofdakte. Met I October a. s. ia eervol ontslag verleend aan mej. M. Lau als telephoniste aan het telephoonbureel alhier en in haar plaats benoemd mej. M. Bik. Men meldt uit Den Haag dat de leden van het Zuid-Afrik, driemanschap gisteren eenige bezoeken in de stad afgelegd hebben. Hun verbiyf zal eenige dagen duren. Van nadere besprekingen zal het afhangen, waar heen in Europa de leden van het gezantschap zich verder zullen begeven. Staatsraad Asser had gisteren een onder houd met de Transvaalsche deputatie. De gemeentebegrooting van 's-Graven- hage voor 1901 is in ontvang en uitgaaf ge raamd op ƒ5,754,983.14; de gewone inkom sten en uitgaven op 4,824,983.14, de buitengewone op ƒ930,000. Ook nu worden op veel uitgaafposten nir t onbelangryk hoogere bedragen gevraagd dan voor 1900 zyn toe- De hoer P. J. Van der Keilen, die, zooals wy het vorige jaar gemeld hebben, een reis van Mossamedes naar de Zambezi-streken voor rekening van de Compagnie de Mossa medes ondernam, is einde Juni te Mossa medes teruggekeerd, na tot Bazotse-land te zyn doorgedrongen. Een belangryke collectie ethnographiëen en een serie photographiöen zyn onmiddellyk naar Parys opgezonden, waar ze, alsnog op de Wereldtentoonstelling, afdeeling Companhia de Mossamedes, Portugeesche koloniën, in het Trocadero worden tentoongesteld, evenals de kaart van de bezochte landstreken, door den heer Van der Keilen vervaardigd. Het uitvoerige rapport zal per volgende mail aan de directie der Compagnie (Rue le Peletier 4 Parys) worden toegezonden. Dr. Baum, die een plantenverzameling van meer dan duizend nummers byeen heeft ge bracht, is reeds op weg naar Beriyn. Als curiositeit kan gemeld worden, dat de expe ditie een levend Hartebeest (Antilope Ca&ma) heeft medegebracht, bestemd voor den Jardin des Piantes te Parys. Voor de betrekking van leeraar in de oude talen aan het gymnasium te Winschoten 'zyn voorgedragen de heeren dr. K. Hofstee, te Finsterwold; dr. J. J. G. Vürthoim, te Leiden; dr. 0. H. Baale, te Amsterdam, en dr. 0. J. Söhngen, te Hilversum. Ter benoeming tot leeraar in de wis kunde aan hot gymnasium te Schiedam is voorgedragen dr. G. Bakker, en tot leeraren in het boekhouden en in de staatswetenschap pen aan de H. B.-S. aldaar zyn onderschei- denlyk voorgedragen de heeren J. W. F. Van Meegeren en A. A. EL Struycken. Do nieuwbenoemde griffier van den Hoogen Raad mr. Van Stryen zal als zoo danig worden geïnstalleerd in een plechtige openbare zitting van genoemd college, op Woensdag 5 Sept. a. s., des namiddags te drie uren. Door B. en Ws. van Haarlem wordt aan den Raad voorgesteld hen te machtigen om in de bestekken voor de uitvoering van gemeenteiyke werken op te nemen de volgende bepalingena. dat het minimumloon voor een volslagen ambachtsman zal bedragen ƒ0.23, voor een opperman ƒ0.18 en voor een werk man beneden 18 jaar ƒ0.13 per uur; 6. dat de arbeidsduur niet meer zal bedragen dan 11 uren per etmaal, met dien verstande, dat voor elk uur, dat langer zal worden gearbeid, het gewone uurloon met 25 pCt. zal worden verhoogd. By koninkiyk besluit is een commissie ingesteld tot het in den loop der maand September a. s., houden van een vergeiykend onderzoek naar de bekwaamheid van candi daten voor de betrekking van adspirant- ingenieur van den Ryks waterstaat; en zyn benoemd tot lid en voorzitter dezer commissie J. M. F. Wellan, hoofdinspecteur van den Ryks waterstaat; en tot leden: A. Van Hooff, hoofdingenieur van den Ryks waterstaat in het 10de district; B. Hoogenboom, hoofdingenieur van den Ryks waterstaat in het 6de district; dr. C. A. Scheltema, hoogleeraar aan de Polytechnische School; dr. P. Zeeman Gzn., hoogleeraar aan de Polytechnische School; mr. H. A. Hooft, hoofdcommies by het Departement van Water staat, Handel en Nyverheid; J. C. Ramaer, ingenieur van den Ryks waterstaat te Rotter dam, en W. K. Du Croix, ingenieur van den Rykswaterstaat te Amsterdam, tevens als secretaris. De erfgroothertogin van Baden keert hedenmiddag uit Scheveningen naar haar land terug. De tegenwoordige legercommandant in Nederl.-Indiö zal, naar men verneemt, op 1 Och a. s. aftreden. De gezant van Japan aan ons Hof is gisteravond in Den Haag teruggekomen. De te Scheveningen vertoevende groot hertog van Saksen dineert a. a. Maandag met zyn dochter en gevolg by den gezant van Oostenryk-Hongary'e aan ons Hof. Twee huweiyken in de tooneelwereld staan voor de deur: te Rotterdam trouwen de heer Nico De Jong en mej. Joh. Wertwyn, beiden nu aan het gezelschap van den heer Van Eysden verbonden; en te Amsterdam trouwt een Rotterdamsche, mej. Rika Haspels, met den heer M. J. Ternooy Apèl. De gisteren gehouden tentoonstelling van do afd. Woerden der Holi. Maatschappfi van Landbouw, kan als goed geslaagd be schouwd worden. Er waren ruim 200 inzen dingen, waaronder vele van meer dan één stuk vee. Tal van vreemdelingen bezochten het stadje, zoodat het, daar het tevens marktdag was, byzonder druk was, hetgeen tot 's avonds duurde. Te 's-Gravenhage is op 52-jarigen leeftyd overleden de heer M. J. P. Westveer, gep. kapt.-luit. ter zee. De „Sts,-Ot." bevat het verslag omtrent het in Nederlandsch-Indiö gehouden examen ter toelating tot de Cadettenschool in Neder land in 1900. By den Raad van Dordrecht is ingediend de ontwerp-begrooting voor 1901, in ontvangst en uitgaaf geraamd op 1,031,638. De inkom stenbelasting en de opcenten op de ryksbe- lastingen zyn gefijk aan de cyfers der vorige begrooting. Hr. Ms. pantserdekschlp „Noordbrabant," onder bevel van den kapitein ter zee A. W. F. 0. Van Woerden, en Hr. Ms. instructieschip „Nautilus," onder bevel van den kapitein luitenant ter zee P. S. R. Wolter beek, zyn respectieveiyk 29 dezer te Brest en 30 dezer te Hellevoetsluis aangekomen. Om even halfdrie is Z. M. deSchahvan Perzië gistemamiddag met zyn gevolg uit's-Gra venhage naar Mariönbad vertrokken, uitge» leide gedaan met dezelfde eerbewyzen en door nagenoeg dezelfde autoriteiten als by de aankomst van den Perzischen vorst in de residentie. Alleen voegde zich ditmaal by de ministers, hoofden der departementen, do minister van oorlog met zyn adjudant, en by de commandeerende officieren jhr. Baud, commandant van de dienstdoende schuttery te 's-Gravenhage. Aangekomen in de koninklyke wachtkamer van het Staatsspoor-station, onderhield zich de Schah slechts enkele oogenbhkken met de daar aanwezigen, om daarna, vóórdat hy zich in den gereedstaanden trein begaf, de eere- wacht der grenadiers te inspecteeren. By de komst van Z. M. op het perron speelde de Kon. Mil. Kapel het Perzische Volkslied en het „Salem." Gezeten in het rytuig wederom een directiewagen der Staatsspoor nam de vorst met eenige woorden en een handdruk afscheid van graaf Du Monceau, chef van het Militaire Huis van H. M. de Koningin. De Z. M. by zyn verbiyf hier te lande toegevoegde leden van de hofhouding ver gezelden den Schah tot aan de grens (Emmerik). De trein werd begeleid door dezelfde twee ambtenaren der Staatsspoor als Woensdag by het vertrek naar Soestdyk en den heer Van Hoorn, ingenieur van weg en werken. By het vertrek van den trein werd nog maals het Perzische volksüed gespeeld. De gezant van Perzië en de verdere autori teiten, die den Schah tot Emmerik uitgeleide deden, zyn gisteravond in Den Haag terugge keerd. In een met bloemen versierd spoorweg- rytuig, dat aan de Duitsche grenzen gereed stond, heeft de Schah zyn reis voortgezet. De Perzische gezant ia hedenmiddag naar Parys teruggekeerd. De Schah van Perzië schonk het ridder kruis aan den heer G. M. Roessel, controleur en kassier van het departement van den hofmaarschalk, en aan den gep. ritmeester van de cavalerie, secretaris van het staldepartement, den heer Van Exter. Gouden medailles zyn door hom verleend aan de heeren W. B. Van Steevering, hof- fourier; A. Wernas, hoffourier; voorts aan A. A. Brouwer en L. H. Metzei, fouriers vau de Kon. stallen; H. Van Arkel, concierge van het Kon. paleis; H. M. Lintei, zilver bewaard er; E. Peppink en Th. J. Van der Meer, beiden ordonnans. Zilveren medailles werden «verleend aan P. L. E. Vacher, kamerdienaar; C. A. W. Böer en J. Van der Veen, lakeien; G. Van Holden- hoven en T. Sjouke, kamerdienaarsH. J. Van den Berg, pikeur; J. H. Van Koert,postiljon, en H. M. J. Hoppenbrouwers, postiljon. Het stoomschip „Amsterdam" vertrok 30 Aug. van Rotterdam naar Nieuw-York; de „Ardjoeno," van Java naar Rotterdam, passeerde 29 Aug. Gibraltar; de „Koningin Wilhelmina," van Amsterdam naar Batavia, vertrok 30 Aug. van Genua, Abbones (gem. Haarlemmermeer). Met ingang van 1 September is benoemd tot post bode van Nieuw-Vennep tot de Leeghwater, W. Van Gink te Nieuw-Vennep. De postbode A. Donker te Nieuw-Vennep is met ingang van 1 September wegens zyn bestelling verplaatst en is nu zyn route van hier naar Lisserbroek. Met ingang van 1 September zyn ook nog tot brievenbestellers benoemd de heeren J. Stolk en A. Jansen, beiden alhier woonachtig. 43) Hot was een van die inrichtingen, die voortdurend van eigenaar veranderen niet alleen, maar ook van bestemming. Toen de graaf binnentrad, wendde zich een jonge man, die by het raam gestaan had, 'enel om en kwam hem met een levendigen groet te gemoet, „Zyt gy daar, Raoul? Wy hadden er reeds liiet meer op gerekend, u te zien." „Ik heb maar een halfuur tyd," antwoordde /Raoul, die zich van hoed en overjas reeds jontdaan had en nu in een stoel neerviel, met '-een gemeenzaamheid, die verried, dat hij hier volkomen thuis was. Ik kom rechtstreeks van het ministerie." „En van daar heeft de toekomstige staats man natuurlyk een slecht humeur meege bracht," sprak Clermont lachend. „Gewichtige regeeringszaken Daartegen moet iemand van ons beroep toch wel bestand zyn." Het onderhoud werd in de Fransche taal gevoerd. Hendrik Van Clermont was misschien eenige jaren ouder dan graaf Steinrück, een slanke, bevallige verschyning, die iets buitengewoon innemends had; alleen was de onschuldige aantrekkelykheid van zyn wezen niet geheel in overeenstemming met den scherpen blik der donkere oogen, die gewoon schenen te zyn alles op te merken. Zy waren ook nu uitvorschend op het gelaat van Raoul gericht, die wrevelig antwoordde: yStaateman, regeeringszaken, jawel l Als gy maar eens wist, door welk eeneindelooze woestyn van dorheid en verveling men zich eerst heen werken moeti Ik ben nu reeds een vol jaar aan het ministerie en word nog altyd met de onbeduidendste kleinigheden geplaagd. Een graaf Steinrück geldt by onzen chef evenveel als de minste van zyn burger lijke ambtenaren, ja, misschien nog minder, als die toevallig meer werkkracht bezit. Het is daar: met het minste beginnen." „Ja, by u is men zeer nauwgezet in die zaken," sprak Clermont spottend. „By ons pleegt het sneller te gaan, als men een naam en goede kruiwagens heeft. Men vertrouwt u dus altyd nog niets gewichtigs toe?" „Neen!" Raoul keek ongeduldig naar de deur, die naar de binnenkamer leidde, alsof hy verwachtte, dat van daar iemand komen zou. „Hoogstens een enkelen keer een afschrift van een geheim stuk," ging hy voort, „waarvoor ik met myn naam en betrekking moet instaan, en dat kan zoo nog jaren duren 1" „Als gy dat ten minste uithoudtI Denkt gy nog lang in staatsdienst te bly ven?'' De jonge graaf keok verwonderd op. „Zeker, wat zou ik anders doen?" „Een vreemde vraag voor iemand, die op het punt staat een der rykste erfdochters te huwen. Gy kunt in de toekomst als eigen heer en meester op uw goederen leven. Zooals ik u ken, zoudt gy het niet uithouden; gy kimt het leven, de gezelligheid en het drukke verkeer eener groote stad niet ontberen. Laat u dan by het Gezantschap te Parys een betrekking aanwyzen, zooals vroeger uw vader deed. Dat zal wel niet veel moeite kosten, als men den hefboom maar op de rechte plaats in werking brengt, en gy vervult daarmede den lievelingswensch uwer moeder.". „En myn grootvader? Hy zal daartoe niet te bewegen zyn." „Wanneer men het hem vraagt, zeker niet, maar zyn macht strekt zich toch slechts uit tot de voogdyschap over zyn kleindochter, uw toekomstige gemalin. In het testament zyn daaromtrent toch zeker ook nog bepalingen gemaakt? Wanneer wordt gravin Hertha mondig?" „Op haar twintigsten verjaardag in den aanstaanden herfst." „Welnu, dan behoeft gy toch niets meer te vragen dan hoogstens wat een jonge vrouw wenscht, en die zal zeker niet weigeren met u in de hoofdstad van Europa, in het middelpunt der vermaken, te loven? Een verbod van den generaal komt niet meer in aanmerking voor u, evenmin als voor haar." „Gy kent myn grootvader niet," sprak Raoul somber; „hy zal ook dan zyn macht nog weten te gebruiken, en ik verschynt mevrouw Van Nórac vandaag dan heel niet?" „Zy is nog met haar toilet bezig; wy moeten naar een diner. Waar zult gy van avond zyn?" „By myn bruid." „En gy zegt dat met zulk een gezicht?!" spotte Clermont. „De heele wereld benydt u, om de schitterende party, en met recht. Gravin Hertha is schoon, ryk en „Koud als ysl" voltooide Raoul bitter. „Ik kan u verzekeren, dat myn lot niet zoo benijdenswaardig is, als men denkt." „Ja, op het punt van grillen schynt de jonge gravin het ver gebracht te hebben. Dat is nu eenmaal een voorrecht van schoone vrouwen." „Als het maar grillen waren, dat is niets nieuw» voor my; dat heeft altyd in haar aard gelegen. Maar sedert onze ver loving slaat zy een toon aan, en is zy zoo ongenaakbaar, dat myn geduld dikwyis op een zware proef gesteld wordt. Lang houd ik dat niet meer uit." Er lag inderdaad de hoogste ergernis in deze woorden. Clermont haalde even de schouders op. „Wie van ons kon juist naar zyn neiging kiezen? Ik kan bet ook niet, als ik vroeg of laat aan een huweiyk ga denken, en myn zuster werd op zestienjarigen leeftyd aan een man uitgehuwelykt, die reeds in de vyftig was. Men buigt zich voor het onvermyde- lyko." Raoul hoorde de laatste woorden nauwe- ïyks; zyn oog bewaakte nog altyd vol onge duld de deur en plotseling sprong hy op, want deze deur ging open en een zyden kleed ruischte over den drempel. De dame, die nu binnen kwam, een middel matige, maar buitengewoon bevallige gestalte, was reeds niet meer in den bloei barer jeugd; zy was waarschyniyk reeds ver in de twintig. Men kon het gezicht niet schoon, misschien niet eens bevallig noemen, maar het bezat een onwederstaanbare bekoring. Het zwarte haar, dat in korte krullen om het hoofd hing, deed dit jeugdiger schynen dan het inderdaad was; de donkere oogen hadden iets zachts, droevigs, en toch konden zy plotseling opflik keren, zooals op het oogenblik, toen zy op den jongen graaf vielen. Men vroeg zich te vergeefs af, welke betoovering in deze on regelmatige en zelfs niet eens edele trekken kon liggen, maar deze was nu eenmaal voorhanden, en wanneer het gelaat by het spreken levendig werd, lag er in lederen trek iets geestigs en interessants. Raoul was haastig opgestaan en naar de jonge vrouw toegesneld en drukte haar de hem toegestoken hand. „Ik kom heden maar eon oogenblik,* zeide hy. „Ik wilde u toch even begroeten, daar ik van Henr hoor, dat gy op het punt staat uit te gaan." „O, wy hebben altyd nog oen klein hall uur tyd," verzekerde mevrouw Van Nérac, met een blik op de klok. „Gy ziet wel, dat Henri nog niet eeüs gekleed is voor de party." „Het zal echter wel tyd worden, dat ik ook toilet maak," sprak Clermont. „Een paar oogenblikken maar en dan ben ik weer by u." Hy verliet de kamer en Raoul scheen er volstrekt niets tegen te hebben, dat hy met' de zu3ter van zyn vriend alleen moest blij ven. Hy nam plaats tegenover haar en het» volgende oogenblik waren beiden reeds ia een levendig gesprek gowikkeld, dat hoofd- zakelyk over onschuldige en alledaagsche dingen liep en waaruit toch een groote mate' van kennis, geestigheid en c vermoed klonk, j Me1, rouw Van Nórac scheen oen meesteres in deze wyze van conversoeren te zyn en, de jonge graaf toonde, dat hy daarin tegen' haar opgewassen was. De wolk, die zoo-' even nog op zyn voorhoofd lag, was nu geheel verdwenen; hy loefde op en was nu in zyn element. Opeens echter nam hot ondorhoud een andere wending. Raoul haalde toevallig het slot Steinrück, aan, en deze naam riep terstond een half spotachtig, half boosaardig lachje op de lippen der jonge vrouw. {Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1