GEBR. VAN OER HOEK, Spoedige levering SCHOOLBOEKEN, EE., Menu Openbare Verkooping ADVERTENTIES. 3 LATIJN. „TOTHULP BER MENSCHHEID". BOEKHANDEL Grand Restaurant Einmche Is 26 Aoüt: Er Medi zicii aan: Gevraagd tegen October: Algeuiccuo beschouwing van Licüauicu en krachten, Warmte en Moleculaire krachten, Leer der Trillingen en Geluid, Voor Shanghai on Woesung liggen thans 27 oorlogsbodems van verschillende mogend heden met een gezameniyko bemanning van 7000 mam Er worden, ten gevolge van den Dayver tusschen de mogendheden, nog meer oorlogsschepen verwacht. Shanghai zal den 2Ssten worden geïllumi neerd ter viering van den val van Peking. Te Sint-Petersburg moet een telegram ont vangen zyn het bericht komt echter niet uit de beste bron meldende, dat de gezanten Peking niet zullen verlaten, voordat onder handelingen geopond zyn ovor de oorlogs schatting, ten aanzien waarvan China een zeer bepaalde belofte zou moeten afleggen. Li-Hung-Chang is nog niet uit Shanghai vertrokken. Er loopt daar een gerucht, dat een der laatste regeeringsdaden van de keizerin geweest is, Tsjao-tsjou-tsjiao te benoemen tot onderkoning van Tsji-li in de plaats van Li- Hung-Chang, omdat deze geen gevolg heeft gegeven aan 's keizers bevel, om naar Peking te vertrekken. Joean-tsji-kai die al dood heette moet den 22sten aan Li geseind hebben, niet te gelooven, dat de keizer Peking had verlaten, daar de-geheele omtrek vol opstandelingen was. Het Chineesche telegraafdepartement te Shanghai maakt bekend, dat de bodedienst, onlangs tusschen Tsi-nan en Peking ingesteld, gestaakt is wegens den ongeregelden toestand ten zuiden van de hoofdstad. De kabel tus schen Tsjifu en Taku is in orde, maar do verbinding tusschen Taku on Tientsin is ver broken. De Japanners schynen de eenigen te zyn, die oen goedwerkenden dienst van koeriers tusschen de kust en Peking bezitten. De Japansche gezant heeft gisteren tydens een interview verklaard, dat er geen Cliinee- 6cho regeoring meer bestaat, hetgeen den toestand van China ongetwijfeld verergert Volgens berichten uit Tjifu zou de stryd hernieuwd zyn te Tientsin, doch de aanvallers zouden terug zyn geslagen. Een telegram uit Hongkong meldt, dat massa's volk de provinciën Tuking en Kiengsi afstroopen, de huizen der zendelingen plun derend en in brand stekend. Ook zijn er onlusten uitgebroken te Swatow, waar generaal Wong aangekomen is om de orde te herstellen. Aan de „Locai-Anzeigor" wordt uit Tsjifu gemold, dat op den dag na de inneming van Peking een Chinees aan een Duitscher de plaats heeft verraden, waar de gezant Yon Ketteler begraven lag. Het was een Chinee sche grafheuvel, in de nabijheid der plaats van de vermoording, en toen de D uitsehe sol daten den heuvel afgroeven, stieten zij spoedig op eon Chineesche lijkkist, die inderdaad het ljjk van den vermoorden gezant bevatte. Het lijk zal nu heden, Zaterdag, naar christolyk gebruik bijgezet worden. De oorlog tusschen Engeland en Transvaal. Het door den krijgsraad te Pretoria tegen Cordua uitgesproken doodvonnis is door maar schalk Rob-arts bekrachtigd en gisteren ten uitvoer gelegd. De geschiedenis der befaamde samenzwering heeft dus voor den als zonden- bok uitgekozene een tragisch einde. Wat op de terechtzitting over dit komplot bekend werd, deed overigens meer denken aan een kluchtspel. Een Spaansche kleurling, Gano genaamd, die in dienst is van de geheime Britsche politie, heeft een aan den drank verslaafden plannenmaker overreed tot een dwaze onderneming, die niet de geringste kans van slagen had. Dat is alles. Zelfs de correspondent van hot ergste Jingo- blad, de .Daily Mail", berichtte over de terecht zitting: „De politie kwam er slecht af. Zy had blykbaar de hoop gekoesterd een groote vangat van samenzweerders te doen. Het komplot mislukte, vooreerst omdat de ernstige burgers, die hun eerewoord gegeven hadden, niet willen meedoen, en in de tweede plaats, omdat een landbouwer, Mundt genaamd, ln wiens huis Cordua en G-ano zich ophielden, de zaak aanbracht. Cordua is blykbaar een misloide zwakhoofd." Dit Van Wyk'B vlei wordt aan de Daily Mail" geseind, dat generaal Bulier Woensdag morgen weer op marsch is gegaan, samen werkende met generaal French, in noord oostelijke richting. Do tweede cavalerie brigade stond op den linker-, Dundonalds beredon infanterie op den rechtervleugel, de infanterie en de kanonnen in hot centrum. Boeren, die van Botha's pas gekomen waren, hadden zich sterk verschanst in een zeer heuvelachtig terrein, en de cavalerie was weldra rechts en links met hen slaags ge raakt. Op den rechtervleugel werd het Liverpool- regiment versterkt door het 6do flanciers, terwyl de .pompoms" op de stellingen der Boeren werden gericht. Na een aanval trokken de Boeren terug, maar tot het vallen van den avond werd er hier en daar nog gevochten. Op enkele myien ten noorden stond een sterke Boerenmacht, met geschut. Uit Lorenqo-Marquez wordt gemeld: Pre sident Kruger vaardigde een proclamatie uit, die als antwoord op de proclamatie van lord Roberts beschouwd wordt. Daarin wordt ge zegd, dat het nutteloos was, de wapenen neder te leggen, want lord Roberts had in zijn pro clamatie verklaard, dat alle Boeren, ouder dan 12 jaar, als gevangenen beschouwd zouden worden, en dat hy hen naar St.-Helena zou zenden. Het was even nutteloos voor de Bur gers om hun commando's te verlaten, want hoe meer zy hun boerderijen naderden, des te dichter kwamen zy by St.-Helena. De Hamburgsche correspondent van de bDaily Mail" meldt, dat de Engelsche regeenng 3QÜ0 pd. st. heeft uitbetaald aan de eigenaars van hec Duitsche barkschip „Hans Wagner", als schadeloosstelling voor het beslag, op dat schip gelegd, toen het verdacht werd, contra bande voor de Boeren aan boord te hebben. De onmiddellijke uitbetaling van genoemde som is geschied door het krachtig optreden van de Duitsche regeering. Uit St.-Peter8burg wordt gemeld, dat Dr. Loyds gisteren een bezoek heeft afgelegd by den minister van buitenlandscho zaken. Heden middag zou de gezant aan den Keizer worden voorgesteld te Peterhof, dat Z. M. binnenkort zal verlaten. Onder de telegrammen wordt melding ge maakt van een gevecht, dat te Geluk heeft plaats gehad, vermoedelyk tusschen troepen van Botha en Buller. Geluk ligt 17 mijlen van Machadodorp, seint Reuter er by. In deze buurt ligt een aantal plaatsen, dat Geluk heet. Vermoedelyk is die bedoeld even ten noorden van Van Dy ks Vlei, waar Buller's voorhoede staat, ongeveer tegenover Botha. DUITErfLAWD. Fraukrfllc, De Fransche bladen bobben met genoegen vernomen, dat te Shanghai thans ook Fransche soldaten zijn ontscheept, zoodat het beginsel van gelijk recht der mogendheden aldaar is gehandhaafd en de door Engeland gewenschte vorming eener legende is tegengegaan, volgens welke Engeland daar uitsluitend rechten zou kunnen doen gelden. België. By de vergunning tot oprichting en uit zending van een Belgisch vrywilligerkorps naar China is door de regeering tot voor waarde gesteld, dat de mogendheden zich niet daartegen zouden verzetten. Dit nu wordt twyfelachtig. België vindt namelijk geen algemeone instem ming met zy'n plan onder de mogendheden, en de mededeeling van het voornemen wordt blykbaar voor kennisgeving aangenomen. Duitschland wil het minst er van weten, en de officieuze „Kölnische Zt." maakt in een kort artikel de Belgische plannen af. Immers, het blad bevat een weerlegging van de argu menten, die van België's kant ten gunste van een expeditie zyn opgesteld. Het deelnemen van België zou maar verwikkelingen kunnen geven en geen nut, betoogt het Duitsche blad; want binnenkort zullen er zooveel troepen van andere staten in China zijn, dat zjj ook België's belangen voldoende kunnen beschermen, wat te meer hun plicht is wegens België's onzydigheid. De handel wy ze der Belgen, die zoo gaarne mede een rol in China zouden spelen, vindt het blad dus niet in overeenstemming met de door de mogendheden gewaarborgde be doelde neutraliteit van hun land. De Belgen schijnen nu zoo boos geworden, dat er, geiyk gisteren een telegram uit Brussel meldde, reeds sprake van is het voorgenomen expeditiekorps niet uit te zenden. Generaal Verstraeten, voorzitter van het regelingscomité van de expeditie naar China, heeft aan Reuter's Bureau een nota mede gedeeld, waarin h# zegt, dat hy met het oog op de politieke gebeurtenissen in China de organisataire maatregelen voor het expeditie korps heeft geschorst en daarvan aan den chef van het kabinet kennis heeft gegeven. De „Soir" zegt, dat de Belgische expeditie tegenbevel kreeg ten gevolge van do tusschen- komst van Duitschland. Het antwoord van Duitschland luidde ongeveer aldus: „Wy wil len niet, dat de expeditie vertrekt. Als zy toch mocht gaan, zullen wy dit beschouwen als in stryd met het optreden der verbonden mogendheden". Borrlö. Koning Alexander van Servië bezocht by gelegenheid van een reis door zyn land na het verlovingsfeest een kleine stad, die foesteiyk versierd was en waarin een groot transparant zyn opmerkzaamheid trof. Het hing aan een somber uitziend huis en toonde het opschrift: „Welkom, Uwe Majesteit 1" „Wat is dit voor een huis?" vroeg de Koning. „Dat is de districts-gevangenis, Uwe Majosteitl" antwoordde een der kamer- heeren. De Koning lachte en verwyderde zich, met de woorden: „Dat is de hoffelyk- heid toch wat te ver gedreven 1" OBloiëele lieuuisgevlngcu. Directe Belastingen. De Burg emcee ter van Leiden trengv ie: algomeeae konnia, dat aan dou Ontvanger der Directe Belastingen ie ter ha..d gesteld bet Lobier der Belasting op bedryfd- on andere inkomsten No. C vaa dou dietat 19(L-/1901, exocQtolr ver. laard dou 2iotou Aug. ji., en herinnert voort» de belangLcL benden aan Luu verpliclnii g, om den aauelag op den bij de Wet bopaaldon ïoet te voldoen. Leidoa, De Burgemeester voornoemd, 25 Aug. 1900. F. WAS, IakomifenbeiaaUag. Burgemeester en Wethouders van Loiden brengen ln herinnering, dat met 81 Aug. a. e. de tweede termijn rcrvalt van de Inkomstenbelasting, dienst 1900, eu dat alzoo op don- Ij ten Soptembtr a. e. minstens twee zesde gedeelten van den aanslag moeten zijn voldaan. Zy noodigen mitsdien belanghebbenden uit, om, ter voorkoming van vervolgingssoaten, tot do betaling van htt vorechuldigde ten kantore van den Qomeente- Ontvanger over to gaan. Burgemeester eo Wethouders voornoemd. Leiden, F. WAS, BurgomeoBter. 25 Aug. 1900, VAN DEYST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen ter a'.gemoeno kennis, dat ingevolge art. 203 dor Qem enternet, de begiootiog der plaatselijke inkomsten en aitgavea voor den dienst 1901 aan den Raad is aangeboden, op do Scoretarij dezer gemeento vcor een ieder ter ltzin^ is noderg.legd en in drak tegen betaling der kosten algemeen verLrygbaar gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA3, Burgemeester. 25 Aug. 1900. VAN HEYST, Scorotaris. Mui'k tbcrich ton. De handel in Goudsche kaas was verleden week buitengewoon vlug, de noteeringen hielden zich ferm en stonden ƒ4 a ƒ5 hooger daD in decones- pondeerende week y&u 1809. De aanvoeren van Goudsche verminderen; toch wordt meer kaas gemaakt dan verleden jaar; de opkoopers echter gaan druk den boer op, waardoor veel kaas buiten de markt om de pakhuizen bereikt. Zware winkel kaas ia gezocht; naar exportkaasjes van beneden de 10 halve kilo's ia meue eel vraag. Op het oogenblik staat Lei uy ƒ2.50, Edammer op de Zuid-liollandache markt f 4 booger dan verleden jaar om dezen tijd. Met Edammer op de Noord-Hollandsche markt gaat het beter dan in weken het geval was. De prijzen zijn in veertien dagen tijds f 3.50 tot f 5.50 nooger geloopen. De hoogste noteering voor kleine was verleden week f 32.50, commissie en middel bare f 29. Met Delftsche en Friesche kaas blijft bet naar wensch gaan; de noteeringen van Friesche liepen verleden week tot f 39, die van Delftsche tot ƒ32.50. Verleden jaar om dezen tyd stonden zo resp. f 14 eu f 7 lager. Leidscho kaas is ovenals verleden jaar buiten gewoon hoog in prijs. De fijnste gewassen wordeu zelfs tot f 6ö en hooger opgekocht. To Louden was de handel verleden week vast en gingen de noieeringen, voornamelijk van Goud sche en fabriekskaas, omhoog. In de Alblasserwaard werd de vorige week van 20f 29 besteed; in de Lopiker- en Krimpenor- waard liepen de prijzen van 1ste soort Goudsche van 2629, zware f 29—31, 2de soort ƒ2125; Derby 1ste soort 27, 2de soort ƒ22ƒ25; Edammer 1ste soort ƒ27f 30, 2de soort ƒ25. (U.D.) Loiilcu, 25 Ang. Granen. Van hot Nieuwe gewas waren de aanbiedingen ruimer. Witte Tarwe, jarige prijshoudend, nieuwe met weinig altrek, wegens de minder goede qualiteit. Nieuwe Rogge met meer aanbod en van uiteenloopende qualiteit, werd nu lager verkocht; ook voor de jarige zijn vorige pryzen niet meer te bedingen. Wmtergerst meestal wankleurig, niet dan tot lage prijzen le verkoopen. Van Groene Erwten werden ook enkele monsters getoond, meerendeels wak en gestoken. Koolzaad weinig aangeboden en de qualiteit Jaat veel te wenschen over. Witte Tarwe ƒ6.20 a 7.30, Koode ƒ6.a ƒ6.75, Walla-Walla a f per 80 KG. Kogge 4.70 a 5.30 per 74 KG. Zomergeret a Winter- 4.10 a f 4.50. Chevalier- 4.90 a 5.50 per HL. Haver 3.35 a 3.75 per 50 KG. Groene Erwten ƒ5.76 a ƒ7.60 per HL. Paardenboonen ƒ6.a 6.35 por HL. Duivenboonen ƒ7.10 a ƒ7.35 per HL. Koolzaad 9.50 a f 10.75 per HL. Kanariezaad 6.a f 7.50 per HL Hennepzaad ƒ6.50 a f 7.per HL. Boter. Aanvoer 7510 kilogr., lste qual. per l/4 vat 52.a 56.2de qual. per vat 46. a 50.lste qual. por kilogr. 1.30 a 1.40, 2de quaL per kilogr. 1.15 a 1.25. Lange zwarte turf. 310,000 stuks, 3.25 a f 3.50 per duizeud. Utrecllt, 26 Aug. Op de weekmarkt waren heden 510 stuks vee aangevoerd. Do prijzen waren voor stieren 70 a 180, voor vaarzen f 60 a f 150, voor pinken 40 a 100, voor melkkoeien 100 a 210, voor kaLfkooien 120 a 230, voor vaarakocien 100 a 180, voor vette koeien 140 a 250, voor magere kalverou ƒ15 a ƒ50, voor nuchtere kalv. 6 a 14, voor magere varkens 20 a 55, voor biggon 6.— a 12.—. Deventer, 24 Aug. Boter per J/« vat 23.50 a 24.60, afw. 21.50 a 22.50, per vat 11.— a 12.per Kjii. 1.10 a 1.20. Eieren 3.75 a 4.25 de 100 stuks. Telegrammen, LONDEN, 24 Augustus. R. O.) Lord Roberts seint uit Pretoria van 23 dezer: Generaal Baden- Powoll hoeft gisteren 100 gevangenon verlost on teveDS 25 Boeren gevangengenomen, onder wie een Duitsch artillerie-officier, alsmede kapitein Van der Merwe, van de staatsartillerie, en eon voldkornet. Er zyn patrouilles gezonden naar hot Brand- water-bassin, die daar 14,000 stuks Mauser patronen, 12 Krupp-granaten en 200 pond dynamiet opgegraven hebben. KRUGERSDORP, 24 Aug. (R. O.) Generaal De la Rey verscheen met een groote leger macht te Bankstatioü, op de spoorwegiyn van Johannesburg naar Potchefstroom. Hy som- meerdo de bezetting, bestaande uit imperial volunteers uit de City, zich over te geven, welke evenwel weigerde aan deze sommatie te voldoen. Daarna trok generaal De Wet des morgens de spoorlijn over in de buurt van Bankstation in de richting van den vroegeron Oranjo- Vrystaat. Do sommatie van generaal Do la Rey was klaarblykeljjk een krygslist om De Wet's bewegingen te dekken. PRETORIA, 24 Aug. (R. 0.) Hans Cordua is in d9ii vroegen morgen van heden binnen de muren der gevangenis doodgeschoten. LONDEN, 25 Aug. (R. O.) De „Daily Mail" ontvangt uit Geluk do volgende mededeeling: Een colonne kwam hior des middags aan. De cavalerie werd in een hevig gevecht ge wikkeld. Onder den opmarsch noodzaakte d/ Engelsche artillerie de Boeren terug te trokke a Geluk ligt zeventien mylon van Mach ad dorp. LONDEN, 25 Augustus (R. O.) De iaden ontvingen een telegram uit Pretoria van gisteren, dat Hans Cordua des namiddags werd gefusilleerd. De onlusten in China. TIENTSIN, 20 Aug. (R. O). Een r ecombi- neorde macht van Engelschen, Amerikanen, Japanners en Indiërs, ter sterkte van 1075 man, heeft gisteren een aanzienlyk getal Boxers by een dorp, 6 mylen (10 KM.) zuidwesteiyk van Tientsin, aangotast. Van de Boxers sneuvelden ruim 300, torwyl er 64 gevangenen werden gemaakt en het dorp platgebrand werd. Een aantal dor gewonden wordt ver pleegd in onze hospitalen. Do verbonden troepen verloren 11 gewonden. Hondorden vlaggen, speren en zwaarden van de Boxers werden buitgemaakt. LONDEN, 25 Aug. (ft. 0.) De „Timo^" ontvangt uit Peking hot volgende bericht, gedateerd 18 dezer: Met de plundering wordt stelselmatig voortgegaan. De Fransche en de Russische vlaggen wapperen over hot beste deel van he'tkeizer- lyk domein. Men denkt, dat daar do keizerlyke schat is begraven. De Heilige Stad wordt ingevolge internationale overeenkomst geëer biedigd, hoewel bestraffing, op de overtreding gesteld, zonder gevolg zal zijn, indien de stad niet bezet wordt. WASHINGTON, 24 Augustus. (R. O.) De Amerikaansche consul te Amoy heeft per telegraaf gemold, dat een oproerige volks menigte daar heden een Japanschen tempel verbrand hoefd. Er zyn mariniers aan land gezet om de Japansche ambtenaren te be schermen en do orde te horstellen. [Amoy ligt op hot Chineesche vasteland tegenover Formosa en is een der verdrag- havens, opengestold voor den handel met het buitenland.] LEIDEN, 25 Augustus. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 16J C. 60.8° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 16-1 C. 60.8° F., 's middags om 12 uren Ï6'J C. 60.8° F., 's namiddags om 4 uren 14° C. 57.2° F. Voor de algemeeno kas van het Neder- landsche Roode Kruis is tbt heden ontvangen 206,989.68*. Dr. Lingbook zal nu met nog een arts 10 September via Napels vertrekken mot het stoomschip, dat den lsten September te Amsterdam afvaart. De heer Lingbeek wil zich belasten met brieven voor de leden der ambulances onder de uitdrukkelyke voorwaarde, dat de schryvera zich onthouden van politieke of krygskundige beschouwingen in verband met do toestanden in Zuid-Afnka. De heer Lingbeek mocht Maandag 20 dezer by een audiëntie, hem door H. M. de Koningin- Moeder verleend, het voorrecht hebben, H. M. uitvoerige inlichtingen te verstrekken over den arbeid van het Nederlandsche Roode Kruis op de slagvelden in Zuid-Afrika. Dichtermond: Er wordt wel eons beweerd, dat „kracht gaat boven wet." Doch Roberts merkt het wel aan 't prach tige verzot Van den Transvaalschen Boer, dat hem zyn roof belet: Want boven geld en macht verheft zich {N. v. d. D.) flor: „De Wet." Zoo de Heere wil en z(j leven, yT -4? hopen onze gehelde Ouders, Behuwd- en Grootouders J. VAN DUIJVENBODE jjj£ B. HAASNOOT den 6den Sept. hun 40-jarige m Eclitverecuiglng te geden- ^gken. 7025 15 Namens hun dankbaren- Kinderen, Behuwd- ft» Kleinkinderen. yT Katwijk a/Zzk, 26 Aug. 1900. S£- er*~ Den 8sten September a. s. -hopen onze geliefde Ouders PIETER v. d. KAAIJ EN KATRINA MARIA v. d. HEIJDEN hun 25-jarige Fcktvereenlging te herdenken. Hun dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkind. Leiden, 25 Augustus 1900. (Hoefstraat 51). 7011 11 Den lsten September hopen tnze goliofde Ouders HUIG VAN LULING sn JOHANNA ADRIANA WITTEBOL den dag te herdenken van hun 25- jarlge ambtsvervulling aan het Veer „'t Paddegat". Dat zy nog vele jaren met denzelfden lust en y ver daar mogen werkzaam zyn, is onze wensch. 7004 12 Uit aller naam, Woubruqqb. J. VAN LULING. Ondertrouwd JACOBUS BARTHOLOMEUS ROODAKKERS kn 7014 8 MARIA JOHANNA OPDAM. Voorschoten, i Delfi, j 24 Au&- 190°- Huwelijksvoltrekking 5 Segt, a»«. Getrouwd: J. C. ZANEVELD en C. MOOLENAAR, die tevens hun dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling, by hun huwelijk ondervonden. 7003 8 Lissk, 23 Aug. 1900. Bevallen van een Dochter M. J. SCHRETLEN, geb. Sala. Lelden, 24 Aug. 1900. 7056 3 Voorspoedig bevallen van eeD Dochter ILSE LEEMBRUGGEN, Von Lieben. Hinterbrühl, by Ween en, 24 Augustus 1900. (Villa „Todesco"). 7006 7 Heden overleed, na een korte on gesteldheid, onze geliefde Tante en Behuwdlanto Mevrouw C. MEERMAN, Weduwe van den Weledel Gestrengen Heer J. W. A. ORT, in den ouderdom van ruim 73 jaren. 7037 12 Uit aller naam, A. C. J. DE GRAAFF, Meerman. J. T. DE GRAAFF. Leiden, 24 Augustus 1900. (Hoogewoerd 86 b.) Heden overleed, tot onze diepe smart, ons innig geliefd Dochtertje MARIA CORNELIA, op den leeftyd van 1\ jaar, voorzien van de Heilige Sacramenten. W. VAN DER VOORT. J. A. v. d. VOORT v. Haastebkn. Oeostqeest, 25 Augustus 1900. Algemeene kennisgeving. 7058 9 Heden overleed, ten hmze van haar Oom J. J. VORST, onze harteiyk geliefde jongste Dochter MARIA THEUNNISSE, in den ouderdom van 21 jaar, na een lang on geduldig lyden. G. J. THEUNNISSE. 7041 8 A. W. THEUNNISSE-Storm. An i webpen, 25 August ub löoa Heden overleed, na een korte on gesteldheid, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Echtgenoote, Dochter, Zuster en Behuwdzuster MARIA SCHOENMAKER, geb. Edkn- bubo, in den ouderdom van byna 38 jaren. 7051 11 Uit aller naam, J. C. SCHOENMAKER. Lelden, 25 Augustus 1900. (Aalmarkt 7.) Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Va der, Behuwd- en Grootvader JAN BRUSSEE Dz., in den ouderdom van 78 jaren en 8 maanden. 7063 8 Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, P. BRUSSEE Jz. Rijnsburg, 23 Augustus 1900. Onze hartelijke dank aan allen, die blyken van belangstelling gaven by het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Grootvader en Be- huwdbroeder den heer GERRIT BROO- MANS, weduwnaar van Mej. Johanna Bboomans. 7013 10 Uit aller naam: D. BROOMANS. Letden, 25 Augustus 1900. Voor de zeer vele en harteiyke bewyzen van deelneming, onder vonden gedurende de ziekte en na het overlydon van onzen dierbaren Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader den Heer WILHELMUS BREMMER, betuigen wy onzen innigen dank. Uit aller naam, Wed. W. BREMMER, 7035 10 C. W. Dümobtieb. Cursus om in hoogstens één jaar eenvoudige Dat jtfnsclie werken zelfstandig te kunnen lezen. Men verbindt zich slechts per maand tegen f 3.—. Brieven onder No. 7053 aan het Bureel van dit Blad. 8 DANKBETUIGING. Ondergeteekende brengt langs dezen weg zyn innigen en oprechten dank, in het byzonder aan de Hoog Weled. Familie HOOGENSTRAATEN, ook aan het personeel voor de groote blyken van achting en belangstelling, tydens de kortstondige ziekte en by hot overly den van onze innig geliefde Echt genoote en Moeder Mej. REBECCA ONVLEE v. Duk zoo veelvuldig ondervonden. Namens Kinderen en verdere Familie, 7029 16 H. ONVLEE Sr. 4de Binnenvestgracht No. 70. ZIEKENFONDS De DIRECTIE bericht: dat voor de leden, die zich daartoe opgaven, de Zittingen van den Heer Dr. O. S. IjEOHJTER, Oogarts, zullen worden gehouden Papen- graclit Jfo. 3, des morgens te 8 uren, en van den Heer W. SCUOC- TEN, Tandarts, Breestraat No. 82, dos morgens te halfnegen. Zy zullen aanvangen op Slanndag 27 Augustus a. s. 7061 15 VAN Breestraat, over het Stadhuis. van 7047 19 benootligd voor den nieuwen cursus aan de verschillende inrichtingen voor Oi.derwijs. Couvert a f 1.25. Consommé Destitac. Soles braisées la Berci. Pommes natures. Filet Sauté S00 Madère. Haricots verts la Framjaise. Pommes royales. Poulet röti. Marmelade de pommes. Glacé parfaite au Moca. Fruits. 7062 28 Com contant geld) van Do Notaris J. C. SPRUTJT te Alfen aan den Ryn zal aldaar aan do Lage Zyde, Wyk 4, No. 102, ten storfhuize van M. J. GREEVEN, Weduwe P. HUISMAN, op Dinsdag 28 Au gustus 1900, 's morgens te 10 uren, om contant geld publiek verkoopen: Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderyen, Chifonnières,Klok,Beddegoed,Kachels, Kleeden, Gordy nen, Blik-, Glas-, Kopor- en Aardewerk, enz., enz. Te zien op den verkoopdag van af *8morgen8 8 uren. 7046 21 een ISurgcrmeisje, van middel haren leeftyd, als Meid-Alleen, in een stil gezin, P. G. Brieven onder No. 7057 aan het Bureel van dit Blad. 6 een gerneub. Kamer met Slaap kamer en met Pension. Stille, rustige buurt, liefst uitzicht op het Zuiden. Brieven met prys enz. onder letter Z aan den Bookhandel van S. C. VAN DOESBURGH, alhier. 7052 8 Uitgaven van A. W. SIJTTMOFF, te Leiden: van hare voornaamste toepassingen, doob t>i-, J. bosscha. EERSTE BOEK, bewerkt doob Dl J. BOSSCHA en Dr. W. C. L VA» SCHAIK. Prfls f 4.50, TWEEDE BOEK, bewerkt door Prof. Dr. J. P. KUENEN. Prys f7.25. DERDE BOEK, bewerkt door Er. W. 0. L. VAN SCHAIK. Prijs ƒ3.25. Alle Boekhandelaren nemen bestellingen au.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3