Burgerlijke Stand. o. a. aan de orde zal worden gesteld do vast stelling der gemeente-rekening over 1899 en de aanbieding der begrooting voor 1901. Het hulpkantoor der posterijen, alsmede het telephoonkantoor, zal a. s. Woensdag 29 Augustus naar de nieuwe woning naast den heer H. J. Rotteveel, vl6eschkouwer, worden overgebracht. Het nieuwe kantoor, midden in de kom gelegen, strekt do gemeente tot sieraad, zoo dat zeker aan mej. M. Prins, die getoond heeft haar golden te willen besteden voor den vooruitgang der gemeente, hetgeen helaas zoo zelden voorkomt, een woord van lof niet mag worden onthouden. Naar wy vernemen, zal mej. Prins naast het postkantoor nog twee fraaie winkelhuizen laten bouwen. De voorbereidende werkzaarnhedon voor de overbrenging van de telephoon zyn reeds be gonnen. Door nauwkourige plichtsbetrachting, ge paard aan welwillendheid, heeft de heer Dijk huis gedurende het zestal jaren, dat hy alhier de betrokking van brievengaarder bekleedt, zich de algemeens achting verworven, zoodat ieder ingezetene wenscht, dat het hem in zijn nieuwe woning welga. Voorschoten. Alhier had heden plaats do besteding van een verenigingslokaal voor rekening van hot bestuur der fi.-K. kerk, volgens het ontwerp van do heeren A. Paarde- koopor on Jac. P. Lagerberg. Ingeschreven werd in massa door de heeren C. O. De Yroo- men voor 809G.50, W. J. Romein voor ƒ8041 en J. Opdam voor ƒ7987, allen aan nemers te Voorschoten. Wassenaar. Het voorbereidend militair onderricht zal dezen winter wel gegeven worden. Hot aantal deelnemers was eerst te gering, doch daar er zich nog een zestal jongelieden hebben aangemeld, is het minimum, dat. verelscht werd, overschreden. Woubruggo. De 20sto jaardag der Koningin zal ook hier gevierd worden. Reeds dagen achtereen zyn de leden van hot feestcomité ijverig bezig met hot inzamelen der bijdragen, die by na algemeen toevloeien. Volgens pro gramma wordt het feest op 31 Aug. geopend met koraalmuziek vau het Raadhuis en be sloten met een muziekuitvoering op het plein. De schoolkinderen zullen worden onthaald, terwijl volksspelen (mot muziek) gehouden zullen worden, 's Namiddags heeft eeu ring- rijderij plaats, met paard en tilbury, en per vólocipède, gevolgd door een optocht. Een alge meen gevlag zal bovendien luister aan het feest bijzetten, waartoe eene opwekking be paald wel overbodig zijn zaL Zoeterwoude. Hot eemge gemeentewerk dat dit jaar in het openbaar is aanbesteed, bepaalt zich tot het verven der openbare school en aanhoorighedenhet verven van twee spuitenhuizen, alsmede het schilderen van een zestal bruggen aan den Vhetweg. Het work is aan den eenigen inschrijver gegund, nL J. Binnendijk alhier, respectievelijk voor 75, 20.70 en 47.50. Zegwaard-Zo eter meer. Het verfwerk in de kerk der Ned.-Herv. Gem. alhier vordert good. Het grootste gedeelte is achter den rug en voor zoover men er thans reeds over kan oordeelen, zal het geheel er netjes uitzien. De preekstoel is keurig opgeknapt on de ver schillende wapens in het gebouw komen heel mooi uit. Jammer is het echter, dat de verf ontsierd wordt dcor een laag vernis, waardoor het mooie doffe eikenhout, waarop het oog kalm bleef rusten, schuil gaat achter een geschitter, dat de oogen vermoeit on niet past bij het mooie, stemmige van het gebouw. De preekstoel is dof, terwijl de banken en al hot overige houtwerk gevernist worden. Hot is mogelyk, dat het zoo behoort, doch mooi is het in geen geval. tJit tie „SStaatscour;» u t Kon. besluiten. Benoemd tot ontvanger dor directe belastingen le 's (jravenliage 2Jo afdeeling C. L. Sloth Biaanboer, referendaris bij het depar tement van financiën. Mr. I. H. Hijniaus is op zrjn verzoek eervol ont slagen als subsütuut-grhfier bij de rechtbank te Groningen. Benoemd tot directeur van het postkantoor le Echt, J. J. Goedhart, commies der posleirjen 3de klasse te Rozendaal; te Kollum, C. C. L. Schermer, klerk der postonjen lste klasse. Met ingang van 1 Sept. aan don luit. Ier zee dor 2de kl. G. J. P. Zaalberg, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit den zeedienst; bevorderd tot luit. ter zee dor 2do kl. de adelborst der lste kl. \V. 0. Bijl de Vroe. Kon. Militaire Academie, Ten govolge van den uitslag van het onlangs gehouden vergelijkend examen der adsjiirantcu, 'voor toelating als cadot bij de Koniukhjke Militaire Academie te Breda, komon voor een plaatsing bij die inrichting, togen 15 september e. k., voorioopig in aanmerking voor: Infanterie hier te lande: J. G. Ue VriosRobbó, E. A. Van Poel voorde, E. T. C. T. Motkó, B. A. Yerhey, J. J. B. Deu39, M. G. Van Overveldt, P. Jessé, VV. L. Van Wolderen baron Rengors, J. C. M. Simon Thomas, P. L. Douwes, L. U. Prey, J. H. Juda, W. G. M. Gaillard, S. H. Smits, H. F. Scherp; Cavalerie hier ta lande: C. H. Labouchere, A. P. H. Boellaard, jhr. L. C. De Villenouvo; c. Artillerie hier te lande: J. J. Van Santen, J. IL Helfener, J. Van Selm, F. A. Van Woerkom, H. C. De Man, A. Nnmans; d. Genie bier te lande: J. N. Scbrender, M. "Wins, J. C. Van Keenon; e. Infanterie in Kedorlandsch-Indië: C. Van Aart, D. De Jough, V. G. A. Boll, F. Ledoboer, H. R. Leopold, C. J* Becking, J. L. Ravenok, F. AL Co wan; Cavalerie in Nederlandsch-Indië: Jhr. W. J. E. Van Riemsdijk; g. Artillerie m Nederlandach-IndiS: J. H. T. "Vela, L. £L C. liorsting; h. Genio in Noderlandsch-Indiö: C. L. Vogolesang. Veeartsenijkundig examen. De „Sts.-Ct." bevat het verslag van de commis sie, belast met het afnemen van het veeartsenij kundig exumen gedurende de jaren 1899, 1900 en 1991, aangaande hare zitting in Mei, Juni en Juli 1900. Vau de 23 canclïdnten, allen leerlingen van het vierde studiejaar aaQ 's Rijks veoartsenijsohool, zijn er lö geslaagd. Park-Concert. Dinsdag 28 Augustust te halfacht* L .TArméo flollandais", Marsoh Geyp. 2. Onvorturo Romantique. Kélor-Béla. 8. „Maritana", Wals. Dellingon '4. „Preciosa", Fantnisie Weber. 5. „Schmeichelk&tzchen"Eilenberg. 6. Muzikale reis door Europa Conradi. 7. Maicho des Petits Pierrots Boscw Gemeenteraad van Zegwaard. Afwezig de heeren P. AI. Lammens en O. J. Veldhuyzen. Alededeeling wordt gedaan, dat door Ged. Staten z(jn goedgekeurd de in de vorige ver gadering vastgestelde besluiten tot wijziging dar begrooting voor 1900, alsmede het kohier der schoolgelden over het 2de kwartaal, welke mededeeling voor kennisgeving wordt aan genomen. Vervolgens wordt aangeboden de door B. en Ws. ontworpen gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1901, bedragende in ontvangst 9629.54, in uitgaaf 9627, vermoedelijk batig slot alzoo 2.54, welke begrooting ge durende veertien dagen ter secretarie ter inzage van belanghebbenden zal worden neder- gelegd, om daarna te worden vastgesteld. Uit deze begrooting biykt, dat do verschillendo posten vrjjwel gelijk zijn geraamd als die van hot loopende jaar; alleen de post voor onderhoud van brandspuiten is met 900 verlaagd, met wolk bedrag is verhoogd ge worden de post voor onderhoud van wegen. De belastingen behoeven ook dit jaar woer niet verhoogd te worden; de hoofdelijke om slag is tot hetzelfde bedrag als voor het loopende jaar geraamd, terwijl thans voor onvoorziene uitgaven een bedrag van f 375 beschikbaar blijft tegenover 195 het vorig jaar. Do aangeboden begrooüng maakt dus geen ongunstigen indruk. Vervolgens komt ter tafel een aanvrage van de b\j gelegenheid der Kroningsfeesten gekozen commissie tot regeling van het schoolfeest, die nog een zeker bedrag had overgehouden en daarvan het vorige jaar alle schoolkinderen, ruim 500, nog eens had ont haald. Ook toen is nog een gedeelte over gebleven, doch dit bedrag is niet groot genoeg meer, om nu alle kinderen te onthalen. Zij verzoekt thans een klein bedrag uit de ge meentekas beschikbaar te willen stollen, om dat plan te kunnen volvoeren. Metalgemeene stemmen wordt besloten hot gevraagde krediet te verleenen. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. LISSE. Ondertrouwd: Abraham Faas en Gerina Faas. Gehuwd: J- Berkhout en C. Nederpolt. P. Vergunst en AL J. De Vries. J. C. Zaneveld en C. Moolcnaar. Geboren: Elisabeth Maria, D. van W. Van Dijk en E. Daineveld. Petras Gorardus Marie, Z. van P. Beelen en M. J. Van Benten. Quirinos Petrus, Z. van C. J. Frerika en D. Heemskerk. Overleden: Levenl. Z. van J. bchoorl on P. Langeveld. NOüKDWLJKERHOUT. Geboren: Johanna, D. van J. Duivenvoorden en J. Van den Berg. Johannes Nicolaas, Z. van M. Brout en M. Van Egmond. Gehawd: C. De Winter en E. Walraven. W. L. Wittenaar en W. Boawmeester. J. H. Van Egmond en W. H. Warmerboveru J. v. d. Klugt eu AL A. Warmerhoven. S. W. Witteman ea A. AL v. Graven. KIJNSBÜRG. Geboren: Hendrik Albertna, Z. van K. v. Delft en C. Hogewoning. Huibert Hendrik, Z. van II. v. Egmond en J. v. Tilburg. Overleden: Cornelia, 14 m., D. van W. Zand bergen eu J. v. d. Meij. Ondertrouwd; H. J. Grimbergen jm. 26j., te Rjnsburg, en E. Balk jd. 25 j., te Cegstgeest. Jan Zonneveld 55 j., te Noordwijk, en A. Van Bourgondiën jd. 35 j., te Rijnsburg. P. De Leeuw jm. 30 j. eu G. Paauw jd. 21 j. WASSENAAR. Geboren: Bernardns, Z. van J. Eggink en P. D. Nanning. Ondertrouwd: C. A. L>. Piesens en M. Wessel. Overleden: J. M. v. d. Aleulen, D. 2 m. J. Wonink, ecatgenoote van G. Haverkamp, 25 j. YerdacEUe vreemdelingen. De minister van justitie heeft dezer dagen aan al de hoofden van rijks- en gemeente politie hier te lande een schrijven gezonden, waarin die ambtenaren worden uitgenoodigd nauwlettend op alle vreemdelingen, die ons land binnenkomen, toe te zien; hen, zoo zij een ©enigszins verdacht uiterlijk hebben, naar hun passen of andere legitimatiebewijzen te vragen en hen, zoo zy dezo niet by zich hebben, met inachtneming der gebruikelijke formaliteiten over de grenzen te zetten. O L 1 T 1 Jel. Gevonden voorwerpen. Eon garen handschoen. Een gehaakt beursje. Een ledige vrouwenzak. Twee brillen. Een koperen gewicht, Een phan- taisie-broche. Een insigne van den Nederl. Politiebond. Inlichtingen zijn eiken werkdag tusschon 12 en 1 uur te bekomen aan het Bureel van Politie alhier. Gemengd Nieuws. Voor de betrekking van eon- cierge-bode aan het gem oenlandshuis Rijnland hebben zich tot nu toe al ongeveer 200 sollicitanten aangegeven. De jaarwedde is 600 met vrije woning. De gelegenheid tot eolliciteeron staat nog opon tot 15 September. Aan.de Rijnkade, alhier, had gisternamiddag een ongeluk plaats, dat nog bijzonder gelukkig is afgeloopen. Toen de heer Prins do Jong met zijn rijwiel naar Leiden zou gaan, kwam hij in aanraking met een klein voorwerp op zyn pad, waardoor hjj plotseling omsloeg, maar mot eon flkschen sprong in den R(jn terecht kwam. Hoewol zijn hoofd vooruit onder water was, behield hy toch zijn tegenwoordigheid van geest, had hy zich aan langs don kant groeiende planten vastgehouden, en zoodoende wist hij mot eigen hulp er uit te komen, en keerde hy terug naar de heeren Speet en Van Velsen, alwaar hij werkzaam is en van kleederen kon ver wisselen, om daarna zijn weg te vervolgen. Door den sergeant-scherpschut ter O. E J. Romijn, van het 2de bat 4de rog. inf., instructeur van de Leidsche Schiet vereniging Willem Tell", is by den Schiet wedstrijd te Hoorn, van de Koninkiyke Yer- eenlging van Nederlandsche Scherpschutters, oen personeels prjjs behaald. Door de politio alhier wordt proces-verbaal opgemaakt tegen zekere vrouw L., dio op de Hooigracht alhier een man sloeg en beleodigde. Hedenmorgen om halfelfword de 82-jarige vrouw d. R. aangereden door een bleekorahandwagep, het afgaan van do Yiscbbrug. Zij kwam or evenwel met een schram in het gelaat af. Geneeskundige hulp behoefde niet verleend te worden. Deze week werden op „Rhynzigt" genomen 728 zwembaden door heeren en 119 door dames. Temperatuur van het water 18° Celsius. Het Haagsche gerechtshof heeft de gevangenisstraf van één jaar, door de rechtbank te Rotterdam aan een man aldaar opgelogd wegens koppelarij, verhoogd tot twee jaren. Bevestigd is het vonnis van de Rotter- damsche rechtbank, waar by een dokwerker wegens diefstal van horloges by een brand in de Houttuinen tot drie jaar is veroordeeld; alsmede het vonnis van de rechtbank te Dordrecht, veroordeelende tweo Rotterdamsche kooplieden resp. tot 1 jaar en tot 3 maanden wegens kippen-diefstal te IJselmondo. In deze zaak vond het Hof evenwel geen termen om de voorloopige hechtenis in mindering te doen strekken, golyk door de rechtbank was bevolen. Naar de celgevangenis to 's-Gra- venhage zyn overgebracht twee booswichten, resp. 17 en 18 jaren oud, voermansknechten by een stalhouder aldaar, die zich hebben schuldig gemaakt aan de misdaad van geweld dadige aanranding tegenover twee meisjes van fatsoenlyke ouders, het eene slechts 9, het andere 11 jaren oud. De poiitiete Rotterdam bericht, dat dezer dagen door een persoon, zich noemende James Watson, kapitein op een koopvaardijschip, by verschillende winkeliers aldaar, by wie hy bestellingen deod, zyn aan geboden chèques, groot 8 a 5 pd. St., van „The National Provincial Bank of England," IAver- pooL Deze chèques, die in betaling worden aangenomen, worden door de bedoelde Bank niet betaald, omdat een boekje met blanco chèques, waaruit de aangebodene afkomstig zyn, in Engeland verloren of gestolen is. Dit boekje, althans een dergelyk, is in 't bezit van den zich noemenden Watson gezien. Watson is volgens opgaaf 41 jaar, doch ziet er jonger uit, kort en tenger van postuur, heeft gezonde kleur, blond haar en dito zware knevel, blauwgryze oogen, ronde kin, spreekt Engelsch en is gekleed In blauw kostuum, de jas vermoedelyk met koperen knoopen, en blauwe pet met verguld koord, aan de voor- zyde een vergulde cocarde. Te Haarlem is gisteren aan het Provoosthuis door den deurwaarder AL J. Waning, in tegenwoordigheid van den auditeur militair by trommelslag ingedaagd de voort vluchtige Gerste-luitenant-kwartiermeester van de 2de afdeeling van het korps mariniers te Willemsoord G. M. Klasing. By die indaging is den voortvluchtige ge last om op 8 Oct. a. s., 's namiddags te half- twoo, voor den krijgsraad te verschynen, ten einde aan te hooren de conclnsie of conclusies, die de auditeur-militair tegen hem zal nemen ais wordende hy beschuldigd lo. van desertie; 2o. van het voortgezet misdryf van valsch- heid in geschrifte en het opzettelyk gebruik maken van het vervalschte geschrift; 3o. van verduistering van de som van ƒ6803.97, het Ryk dor Nederlanden toebehoorende. Het totaal bedrag der eergisteren aan de Amsterdamsche stakende diamant werkers gedane uitkeering beloopt ƒ11,565, verdeeld over 1904 gehuwden, 1193 onge- huwden en 6 gedeeltelijke uilkeeringen, te zamen 3103 stakers. Dat zyn allen goede bondsleden, met niet meer dan 2 weken schuld. Daar by dienen nog gerekend 600 werk- loozen, dio niets uitgekeerd krijgen, omdat zy van de ondorstounings-commissie genieten en 1000 man van hen, die aan het werk zijn gegaan, die anders ook in aanmerking zouden zyn gekomen; te zamen dus 4700 bondsleden, die behoorlyk aan hun verplich tingen hebben voldaan. {Het Voik.) Omstreeks vtff uren gistermiddag liep de 7-jarige A. T. op den Coolsingel te Rotterdam met haar broertje te spelen. Zy viel en juist kwam er een rytuig aan. Het paard stapte over het meisje heen, en de koetsier wist hot paard in te houden, toon het hoofd van het meisje vlak voor een der wielen lag. De val bezorgdo het kind echter toch nog een kwetsuur aan het hoofd. Uit Westernieland schryft men: De schade, toegebracht aan de boerdery be woond door den heer Jan Yan Zyl, te Hom- huizen, welke boerdery Woensdagnacht, door den bliksem getroffen, afbrandde, is geschat op ƒ18,000. Men meldt aan do „N. R. C."H o t hospitaal-kerkschip „De Hoop", gistermiddag van Amsterdam naar LJmuidon slepende, werd op het LJ door een vletterman aangeklampt, die met zyn bootje, beladen met groenten, naar do Houthaven wilde medeslepen. Op dit traject sch'ynt de sleeptros onklaar geraakt te zyn; de vlet is gekenterd en de vletterman te water geraakt; trots alle onmiddeliyk in gestelde pogingen, zoowel van „De Hoop" als yan andere vaartuigen, is hy verdronken. Het verdwenen kind. Men meldt uit 's-Hortogenbosch aan de „N. R. Ct." Aan do onzekerheid, waarin men ten aan zien van het lot van hot dochtertje van den heer Kessels te Tilburg verkeerde, is thans een einde gekomen. Gisteravond althans is van tweo kanten de mededeeling ontvangen, dat te Tilburg het lykje is ontdekt. In een kerk (de Nieuwe, of van het Heilige Hart) werden de kleederen gevonden, verstopt in een verwarmingabuis; en by een nader onderzoek vond men het naakte ïyk. Blykbaar was hot meisje geworgd. De koster van de kerk is in voorloopige hechtenis genomen. Aan het „Hbl." wordt gemeld, dat het kind dood is gevonden in een biechtstoel van de nabyzynde kerk. TweeZwitsersche werklieden, die men eerst verdocht, zyn van verdere vervolging ontslagen. De berichtgever van „De Noordbrabanter" ls overtuigd, dat in deze zaak gedacht kan worden aan een wraakoefening. Hy spreekt van mogelykhoid van rancune tegen den heer Kessels als patroon. Hy schryft: „Vast staat, dat het elfjarig kind de boodschappen, waarvoor zy is uitge zonden, niet heeft verricht. De brief, geadres seerd Sittard, is niet ter bestemming gekomen, en ton huize van den heer S. ia zy niet geweest om haar boodschap te doen. Hoewel èn de brievenbus èn het huis van den heer 8. geon drie minuten gaans van haar woning zyn, hoeft zy die geen van beide gereikt» „Woensdag 22 Aug. te 10'/, uur's morgens verliet zy het ouderiyk huis, en er werd de eerste twee uur geen onderzoek gedaan, omdat de familie, niets kwaads vermoedend, meende, dat de kleine naar grootma was gegaan, het geon zy wel meer deed, en daar eenigen tyd bleef. Te half één vernam de moeder eerst, dat haar kind niet daar was, en van dien tyd begonnen de nasporingen." Naar het „Hbl." verder vernoemt, is hohalve de koster der kerk, ook een schilder gear resteerd, die daar werkzaam was. De justitie te Breda leidt het onderzoek. Men schryft uit Wiersse, g e- meonte Yorden, aan de „Zutf. G'rt.": Toen de koetsier van baron Yan Dorth van 't Medler het jonge paard, dat in de weide naast het kasteel graast, Dinsdagochtend het gewono maal haver wilde brengen, bemerkte hy met ontzetting, dat het dier de tong meer dan een vinger lengte was afgesneden. Yol- gens den veearts, den heer Thien, onmiddel iyk ontboden, moest het reeds den vorigen avond geschied zyn. Het is te hopen, dat de onverlaat gevonden wordt en het loon voor zyn lage daad ontvangt. Ook te Venloo vermiste sinds eergisterochtend 7 uren de heer AL zyn vyf- jarig dochtertje. De kleine was omstreeks dat uur een boodschap gaan doen in de buurt. Toen het kind wat lang wegbleef, ging men zoeken en werd de politie van het geval in kennis gesteld, die onmiddeliyk haar naspo ringen begon. In don namiddag omstreeks 4 uren kwam per telephoon bericht, dat door de politie te Straelen (Pruisen), op 2 uren afstand van Venloo gelegen, een kindje was opgenomen. De vader spoedde zich erheen en had het geluk, zyn lieveling terug te vinden. De kleine was door een landlooper onder allerlei voorwendsels meegelokt. Deze man is door de Duitsche politie reeds gearresteerd en achter slot en grendel gezet. De Nederlandsche Yereeniging tot bescherming van Dieren heeft besloten om voorioopig eon 500-tal ovale blauw ge- emailleerde borden ter grootte van 31 by 62 cM., op in het oog vallende wyze in de straten van verschillende Nederlandsche gemeenten aan te brengen met het opschrift in witte relief letters: Behandel de dieren met zacht heid en spaar de vogels. Behalve den steun van de afdeelingen ont ving het hoofdbestuur dien reeds van veel particulieren, o. m. te 's-Gravenhage van mr. A. E. H. Goekoop, die verscheidene van bovengenoemde borden langs de Groother- toginnelaan deed plaatsen. Ook is er een aan het Bezuidenhout aan den ingang van het Bosch en wel op de villa „Boschoord" van den heer Yerbrugge van 's-Gravondeel, verder op den Trekweg, de Laan van Meerdervoort, enz., enz. Te Ostende kwam heden aan de Ostender stoomvischsloop No. 104, die eergisternacht in de Noordzee in aanvaring was geweest met den Noorschen driemast- schoener „Joseph", van Kragerö, ten gevolge waardoor zy zooveol avery geleden heeft, dat zij naar Ostende moest terugkeoren. De visch- sloop heeft verscheidene platen ingedrukt en den bezaansmast gebroken, benevens nog eenige andere schade, waarvan het bedrag op Jr. 3000 wordt geschat. De Roeiwedstryd te Parjjs. Heden is de voorwedstryd en morgon, Zondag, de beslissing. De sorieên (in de nummers, waarin onze Hollandsche roeiers meedoeD) worden, volgens het „Journal des Sports," aldus gerooid. Oude acht. lste serie, om 11 uur. Club nautique, Gent; Minorva, Amsterdam; Ger- mania, Hamburg. 2de Serie, om 11.15. Yesta Boat Club, Philadelphia; Socióté nau tique de Ia Marno, Parys. (De Club nautique, Parys, heeft zich dus teruggetrokken.) Oude tweo. lste Serie, om 2.45. Socióté nautique, Bayonne; SoGióté nautique de la Maine; Stade francais, Parys; Minerva. 2de Serie, Club nautique, Gent; Club nautique, Dieppe; Cercle nautique, Reims; Rowing Club, Castillon. Oude vier. 1st© Serie, om 4}/^. Yesta Boat Club (ons bericht was, dat de Amerikanen zich ook voor dit nummer hadden terug getrokken); Ludwigshafener Ruder-Yerein; Real Club. Barcelona. 2de S., om 4'/a. Sociétó nautique de la Marne; Alinerva. 3de Serie, om 4 45. Germania, Hamburg; Cercle de l'Aviron, Roubaix; Favorite Hammonia, Ham burg; Cercle nautique, Dieppe. De beslissing wordt Zondag geroeid in de oude vier om 2 uren, in de oude twee om 3.30, in de oude acht om 5.30. Yan de oude achten roeit de eerste in beide 6erieén in de beslissing medemaar het bestuur van den wedstryd behoudt zich het recht voor om „den besten tweede" ook da arm te laten mededingen. De staking van de werklieden by den technischen dienst aan de „Compagnie générale transatlantiquo" te H&vre is geëindigd. De stakers krygen een loonsverhooging van tien tot vyftien percent» Overigens is de toe stand onveranderd gebleven. De werkstaking by de steen- kolenliandelaars te Beriyn heeft een snel verloop g8had. De meeste werklieden hebben den arbeid weer opgenomen. Te Konstantinopel is oen stoom boot aangekomen, waarop zich een Anneenscho jongen bevond, die enkele uren na aankomst door de pest werd aangetast. De boot is naar Marseille vertrokken, nadat de lydor in het lazaret van Clazomenes was geplaatst De andere passagiers, die aan land gezet waren, zyn onder geneeskundig toezicht geplaatst Op de "Wereld-Zondlngs-Oonfe- rentie, te Nieuw-York gehouden, werd de volgende statistiek uitgebracht, voor zoover zy kon vastgesteld worden. Het totaal der avondmaal gerechtigd en in de verschillende stations over de gansche aarde bedraagt dan 1,817,684. Aannemelingen waren er volgens de laatste rapporten 84,186; men schat, dat dit niet beneden de 100,000 zou zyn, wan neer men juiste opgaven zou erlangen.—Zon dagsscholen 15,032 mot 771,928 leerlingen.— Totaal der Christelyke gemeenten, bevattende al degenen, die het Evangelisch geloof belyden, 4,414,236. Opvoodings-instellingen en scholen van eiken rang 20,407, met 1,049,378 leer lingen. Aantal By bel vertalingen, in deze eeuw geleverd, met de revisies onder toezicht of ter wille van de Zending, 421. Jaarljjksche circulatie der .H. Schrift, geheel of in gedeeltep. 2,635,466 exemplaren. Totaal ven gods^ dienstige boeken on traktaten 14,404,099. Te Akron, in Ohio, zyn ornstige| onlusten voortgesproten uit een mislukte! poging om de „lynchwet" toe to passen. Een! neger had het dochtertje van eon der voor-f naamste blanken aangevallen. De vador trok} met zyn vrienden, de meest aanzienlij kon! uit de stad, rond om don schuldige te roekoa; en te straffen. Toen ze don neger niet kon-1 den vinden, keerde hun woode zich tee en het raadhuis, dat ze met dynamiet vermeiden. Yervolgons staken zy eonige andere gobou- wen in brand. Ton slotto kwam de politi or by, maar zy moest een geregeld gevecht' leveren tegen de menigte voordat de rust' hersteld werd. Drie monschen werden gedood en negentien ernstig gekwetst. De schade, die de woestelingen hebben aangericht, wordt op een millioen dollars geraamd. Kerkclijko Berichten, Hazerswoude. Ned.-Herv. Gem.Zon- i dagmorgen te halftion, ds. H. J. De Groot, van Zoeterwoude. 's Avonds te zos uren, ds. Hartwigsen, van Leiden. Geref. Kerk: Voormiddag te halftien en 's avonds te zes uren, ds. J. L. Schouten. Noordwykerhout. Zondag-voorm. te tien uren, ds. Veen, predikant te Haarlem. 1 Woubrugge. Geref. KerkZondag* voorm. to tien en "s nam. te twee uren, ds. Van Dyk, van Zwammerdam. De onluslcu in China. De Britsche bevelhebber over do troepen1 in China geeft nog de volgende byzonder-1 heden over hot ontzet van Peking: „Terwyl Sir Claude Macdonaid my met hot oog op mogelyke verdere actie de stelliug der Europeanen rondleidde, werd ons veld-, geschut opgesteld om de centrale poort van de Tartaren-stad te beschieten. Een uitval van Russen en Amerikanen van hot garnizoen der gezantschappen deed echter de pcort in onze handen vallen. Twee voldkanor.neii werden daarop in het gezantschap gebracht en de overigen werden teruggezonden naar den tempel dos Hemels." Het blykt dat het Koizerlyk paleis dor Heilige Stad nog niet genomen is Den 15den Augustus vielen de Amerikanen op de poorten der stad aan. Achtereenvolgens bezetten zjj1 er vier en drongen de stad binnen. Toen werden de operaties gestaakt. Do be- volvoerende generaals kwamen byeen en bo-1 sloten de troepen uit de Heilige Stad lerug I te trekken. Slechts de Russische generaal verzette zich tegen dit besluit. Hy verklaar- i de dat zyn regeering aan China den oorlog j had verklaard. Hy legde zich echter neder by het besluit der meerderheid om de kei- zerlyke stad niet te schenden, daar het doel j der operaties was bereikt. De generaals wachton nu nadere bevelen van hun regeeringen af. i Het is dus nu rustig in de stad. Zy is met^ uitzondering van het paleis geheel door de! verbonden troepen bezet. Het Chineesche leger is verdwenendo straatgevechten zyn opgehouden, maar do - branden duren voort en er zyn geen blusoh- middeion. De verbondenen zoeken naar prins i Toean, maar hebben tot dusver geou der Chineesche autoriteiten gezien. Het heet, dat de Regentes zich in den omtrek van Peking ophoudt, maar dat afdeelingen vreemde troe- j pon haar ingesloten houden. Yan den keizer weet men niots. Yan een kant, waar men nauwe botrokkin- gen heeft met het Chineesche gezantschap to Beriyn, wordt het bericht verspreid dat do vlucht van de keizerin-weduwe en van don keizer uit Peking niet vry willig is gewoost, maar ten gevolge van den dwang, doorprins Toean geoefend, die daarmede den troon wil verzekeren aan zyn zoon. Als de keizorin- weduwe en de keizer niet naar Peking terug keerden, zouden de verbondon mogendheden eventueel in do gelegendheid zyn eon, ook volgens Chineesche opvattingon, wettigen - nieuwen keizer te benoemen uit de klein kinderen van den vroeger voor de troons- 1 bestyging overgeslagen zesden prinselyken zoon van keizer Taokwang; dit evenwel in de veronderstelling dat niet ook al dio klein kinderen thans op do gedwongen vlucht mee- 1 genomen zyn. Het oudste familielid van die tot den troon gerechtigde nakomelingen is thans de veel- genoemde prins Tsjing, dio den vreemdelin- gen goed gezind is, en met dezen, evenzeer als j met Li-Hung-Chang, zouden de mogendheden moeten onderhandelen zoo zy werkolyk iets willen bereiken ten aanzion van het herstel j van den vrede en de goede organisatie der i Chineesche regeering. Een bedreiging met al- geheele afzetting van de Mantsjoo-dynastie 1 zou, volgens de bovenbedoelde bron., hoege- naamd geen doel treffen; zulk oen maatregel zou slechts een reuzenstrijd en grooto ver warring verwekken. Uit Chineesche bron wordt gemoid dat da j mogendheden de ter-dood-bronging van prins j Toean en de generaals Toongfoe-seng, Kanji, Tsjas-soe-tsjao, Hsoetong, Hsoosji en Joe-sjien zullen eischen. Een paar Europeesche dames zouden na het ontzet van uitputting zyn gestorven. De spoorweg van Poking naar Tientsin is over een afstand van veertig myien hersteld. Men verwachtte Maandag de Europeanen uit Peking in laatstgenoemde stad. Of ze reeds zyn aangekomen wordt nog niot vermeld. Volgens een Russisch bericht zullen echter de gezanten Peking niet verlaten voordat onder- - handelingen zyn aangeknoopt omtrent de schadevergoeding, door China te betalen. Mag men een Reuter-teiegram uit Peking gelooven, dan heeft Li-Hung-Chang het onderhandelen opgegeven. Hy zou aan den Chineeschen gezant by het Russische hof hebben geseind, dat" by niets tot regeling van de crisis kan doon wegens de afwezigheid; van de souverolne macht en de regeering uit de Chineesche hoofdstad. Rusland heeft te Nioetsjang e« civielen j gouverneur benoemd, die een gemengd ge- rechtshof van Chineezen en Europeanen instellen.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 2