DE GRACIEUSE. Winkelbediende. Dagdienstbode, Bouden Medaille Menu Spoedig gevraagd, Gevraagd, .Oiensttxxle, Eau-de-CoIogne, Parfamerie?n, GHR. HABEMANS, Noordeinde 32. hors concours. TWEEDE-MEID, Openbare Vrijwillige Verkooping, Vriiwiilio moom, Dimaaehe Ia 18 Aofiti Aparte Zalen dispo nibel voor Dejeuners, Diners en Soupers,Ver gaderingen en Brui loften. 0868 61 i1 po oorlog tusschen Engeland en TransyaaU De poging van generaal De Wet, om alt jjethlehem te ontsnappen en iloh te vereen]- jen met de Transvalere, la ten slotte gelukt [ie Engelsche troepen hebben de vervolging op moeten geven. Roberts .vreest", dat De Wet is ontkomen; dan zal het ook wel zoo ^ezen. Van zyn vervolgers wordt alleen Kit chener nog maar genoemd, die nu niets anders te doen wist dan de in het nauw gebrachte troepen van kolonel Hore te ontzetten. Maar over den beroemden Methuen wordt een veel zeggend stilzwijgen bewaard. De vereeniging van De Wet met de Trans- valers is een belangrijke aanwinst voor de zaak van de Boeren, al staat daar tegenover, dat Boberts in den Oranje-Vrijstaat de handen meer vrij krijgt Meen commandant Olivier zal hem nog lastig kunnen vallen. Eon Reuter-telegram uit Krugersdorp meldde reeds van 15 Aug., dat De Wet den spoor weg was overgestoken en noordwaarts trok. Zijn strijdmacht was toen reeds voorbij Ventersdorp. De Oranje-rivier-kolonie, vervolgt de cor respondent, is thans vrij van den vijand met uitzondering van een geringe strijdmacht onder Olivier, in de nabijheid van Heilbron, Dat deze geringe strijdmacht nog wel wat vermag, blijkt uit een ander telegram uit Kaapstad, meldende, dat zy ten zuiden van Heilbron generaal Hunter's leger heeft tegen gehouden. Hunter moest ©en omtrekkende beweging maken, ten einde den Boeren de ^telling te doen ontruimen, die zy met zes kanonnen hadden bezet. Berichten uitBoerenbron, teLorengo-Marquez jntvangen en door den man van de Daily jExpress", bevestigen eveneons, dat De Wet Zich met De la Rey heeft vereenigd. De plaatsen, die de burgers opnieuw hadden bezet, waren: Zeerust, Lichtenburg, Potchef- 8troom, Klerkskorp, Ventersdorp, Wolmarans- .etad, Ottoshoop en Rustenburg. Te Lorenqo-Harquez zijn twaalf Engelsche gevangenen aangekomen, die tegen Boeren uitgewisseld waren. Ook Laffan's correspondent te Pretoria bevestigt, dat de Boeren-generaal De Wet ontkomen is in de richting van Rustenburg. Het heet thans, dat De Wet's krijgsmacht 7000 man sterk is doordien de Boeren, die zich reeds onderworpen hadden, de wapenen weer opgevat en zich bij zjjn korps aange sloten hebben, terwijl de onwilligen opge commandeerd werden. De Wet heeft 80 Britsche gevangenen vrij gelaten en alleen de officieren medegevoerd. Kleine Boerenkorpsen nabij Johannesburg hebben de Engelsche voorposten by Sachswald verdreven. Viljoen staat met 800 Boeren ten noorden van Pretoria. Charles Williams merkt, naar aanleiding van de berichten over de achtervolging van De Wet, het volgende opDe Wet behoorde nu platter te zijn dan een pannokoek, nu hy zoo lang hard gedrukt, of nauw achtervolgd, Is door Hunter, door Rundie, door Knox, door Methuen, door Kitchener. Maar hy loopt pog vrooiyk rond, waarheen hy wil, hy laat hier een wagen achter, die tot onderwerp van een telegram wordt gemaakt, en ginds een paar uitgeputte paarden, omtrent wier toestand wy uitvoerig bericht krygen door kost bare kabeltelegrammen. Middelerwyi hebben wy pas Baden-Powell ontzet te Rustenburg, dat nu door De la Rey is bezot, en heeft Carrington bevel gekregen Zeerust te hernemen, terwyi Ian Hamilton terug moet gaan om kolonel Hore te ontzetten, dien hy reeds be vrijd waande door een ander detachement. Mafeking staat misschien voor een tweede beleg of op zyn minst zullen de Boeren van Grobler den spoorweg tusschen Kaapstad en Rhodesia kunnen opbreken, waar zy willen. Het ergste is, dat na het ontzet van Mafeking daar groote voorraden zyn byeengebracht en gebleven. En als lord Oeoll geen mannen genoeg heeft om deze voorraden te verdedigen totdat Zeerust opnieuw bezet Is en Carrington naar Mafeking kan komen, zal de zoon van den eersten minister in een moeiiyk parket komen. Zoo biykt dus, dat drie van do voor naamste verdedigers van Mafeking, Baden- Powell, kolonel Hore en lord Oecil, zoo weinig ondersteuning hebben ontvangen, dat zy opnieuw belegerd konden worden. En dus kan lord Salisbury in de Vogezen zich een persooniyk oordeel vormen omtrent het oordeel, waarmee de oorlog ln Zuld-Afrlka wordt geleid. Volgens een bericht uit Kaapstad, heeft generaal Hunter verzet ontmoet ten zuiden van Heilbron. De Boeren hielden den Spitskop bezet met zes kanonnen. Maar de Engelschen trokken den linkervleugel om en dwongen de Booren tot den aftocht. Uit de verliezeniyst van de Engelsche ochtendbladen blykt, dat by dit gevecht o. a. een overste en een luitenant van de Highland Light Infantry gewond zyn. By Venterskroon, waar de Engelschon met De Wet zyn slaags geweest, zyn den 7den Augustus een man gesneuveld en dertien man gewond. Een vermakelijk staaltje van Britsche jour nalistiek levert de correspondent van de .Daily News" te Loren^o-Marquez. Hy seint aan zyn blad het volgende bericht: „Het Boerenleger is zoo goed als in oproer en wonscht niets liever dan de vyandelyk- heden te staken. Alleen de herhaalde berichten van het succes van De Wet houden het com mando te Machadodorp by elkaar. Men gelooft deze berichten niet meer, nu generaal Buller is opgerukt. De Burgers bewaken president Kruger dag en nacht; zy gelooven, dat hy wil vluchten naar Delagoabaai. Men verzekert, dat President Kruger nooit gepakt kan worden, daar alle toebereidselen zijn gemaakt voor zyn verdwyning op het laatste oogenblik. De Burgers ïyden erg van de koude, wegens gebrek aan kleederen. Er worden groote sommen aangeboden, om de mannen by elkaar to houden, maar zy zyn ontevreden, omdat zy zooveel goud naar Dolagoa zien verzenden en een muitery is niet onwaarschyniyk. Elke burger verdenkt zyn buurman van voor zich zelf te werken. Men verwacht elk oogenblik te hooren, dat de vyand plotseling den stryd zal opgeven." Do correspondent van de .Standard'1 by Buller8 leger schat het aantal Boeren, dat Kruger tot zyn beschikking heeft om den stryd voort te zetten, op tien duizend met 50 kanonnen. Hy verwacht, dat dezen den stryd tot het einde zullen volhouden en slechts door een overweldigende meerderheid tot onderwerping gebracht zullen kunnen worden. Het plan van president Kruger is, verzekert hy nogmaals, Barberton te maken tot het centrum van den eindstryd en niet Lyden- burg. Totdat het heete jaargetyde aanbreekt, in October, zullen de Boeren langs den Delagoabaai-spoorweg van Nooitgedacht en oostwaarts tot Barberton de strook verde digen tot Komatipoort. Daarna zullen zy terugtrekken tot Barberton. Het gebied, waartoe dan de oorlog beperkt wordt, is 80 by 100 myien groot. Het is uiterst moeiiyk, moeilijker nog dan het gebied aan de Tugela of aan Langsnek. Het terrein valt ge- deelteiyk in Swaziland en ten einde van de Swazies geen moeiiykheden te ondervinden, is de koningin zwaar omgekocht. Zy is wel door de Engelschen gewaarschuwd geen hulp aan de Boeren te verleenen, wanneer dezen haar land mochten binnendringen, maar pre sident Kruger heeft haar goed betaald en zy is best in staat om naar inlandsch ge bruik haar wil door te dry ven by haar onder danen. De berichtgever van .Central News", die twee maanden lang gevangene* is geweest te Nooitgedacht, heeft daar voortdurend vriend- schappeiyk gesproken met aanvoerders van de Boeren. Allen, zonder uitzondering, verzeker den, dat zy vastbesloten waren om tot het uiterste te vechten. Zy vertrouwden vast en Btellig, het nog zes maanden te kunnen uithou den in het district Nooitgedacht, dat, volgens den correspondent, een zeer lastige streek is. Het lydt geen twyfel of de Boeren hebben overvloed van voorraden, waarvan groote hoe veelheden veiligheidshalve zyn begraven, en het laat hun koud ais de toevoer uit Delagoa baai wordt afgesneden. De correspondent verklaart stellig, dat pre sident Kruger naar vrede verlangt, maar de vechtgeneraals dringen er op aan om den stryd voort te zetten. De Boeren hebben, volgens dezen corres pondent, negentig kanonnen to Machadodorp. Hun stelling te Komati-poort is zeer versterkt. Iemand, die te Machadodorp is geweest, heeft te Lorenzo-Marquez verteld dat daar vyf millioen Lee-Metford-patronen zyn, maar weinig kleine kanonnen of andere krygs- voorraad. De correspondent van de „Central News" klaagt, er over dat zich te Durban langzamer hand een zeer ongewenschte kolonie van Hollanders heeft gevormd, bestaande uit ver- daohte burgers, die op parool zyn vrygelaten. De oorrespondent van do „Daily Mail" te Lorenqo-Marquez verneemt nog, dat president Steyn bezweken is aan een wond, ln het ge vecht opgedaan. Dr. Leyds is gisterochtend te St.-Petersburg door den Russischen minister van buiten- landsche zaken ontvangen. De onlusten in China. Het is thans aan geen twyfel moer onder hevig of alle vreemdelingen te Peking zyn thans ontzet. Na de officieuze berichten daar omtrent komen nu ook do officieele het bevestigen. BQ het departement van buitenlandsohe zaken te 's-Gravenhage ia een telegram uit Shanghai ontvangen, gedateerd 18 Augustus, van den consul aldaar, luidende: „Peking ontzet; alle gezanten wel." Uit Shanghai wordt 16 Aug. geseind: De Britsche troepen zullen hier morgen landen. Hier en aan den Jangtse-kiang is alles rustig. Een ander telegram luidt: Li-Hung-Ohang heeft oen telegram ontvangen, dat de troepen den löden dezer zonder tegenstand te ontmoe ten Peking binnentrokken. Hy heeft der Keizerin-Weduwe aangeraden te Peking te biyven. Te Beriyn Is bericht ontvangen, dat de zendingsposten Tsji-sjin, Na-mon en Loe-kang in de provincie Kwang-toeng verwoest zyn. Deze posten zfin pas kort geleden gesticht; het is voor de zendingsvereenigingen een groot verlies, dat ze vernield zyn. De „Times" meldt uit Hongkong van 15 dezer: Een Chineesch blad in Canton bericht, dat de Tartaren-generaal op keizeriyk bevel in Canton van huis tot huis een onderzoek liet instellen en aan alle huizon, waarin inlandsche christenen wonen, borden liet beves tigen, waarvan de opschriften er tegen waar schuwen zich met de christenen in te laten. Deze maatregel maakte de Christenen in waar heid vogel vry. T o 1 o ss r a m racu. LONDEN, 18 Aug. (R. O.) Lord Roberts seint, van den 17den, uit Pretoria: Ik vrees zeer, dat De Wet er in geslaagd is aan zyn vervolgers te ontkomen, naar ik vermoed door zyn korps te verdoelen in kleine troepjes. Toen men het laatst van hem hoorde, was hy in de buurt van Rustenburg. Lord Kitchener's laatste telegram, gedateerd van den löden Augustus, behelsde, dat hy kolonel Hore uit het zuidoosten naar Elandfl- rivier ter hulp snelde. Generaal Carrington was gisteren te Ottos hoop, en een weinig oostelijk daarvan had ErroH'8 yeomanry een gevecht mot den vyand. PRETORIA, 17 Augustus. (R. O.) By het verhoor van den zich in hechtenis bevindenden Hans Cordud verklaarde deze, dat hy over gehaald werd aan het komplot deel te nemen door een agent van den Britschen gehei men dienst. Hy ontkende ooit in gemeen schap gestaan te hebben met Botha, ofschoon hy nu wel trachtte daartoe te komen, maar hy werd aangehouden en teruggebracht. Het verhoor is verdaagd. KAAPSTAD, 17 Augustus. (R. O.) Lord Kitchener hoeft kolonel Hore, na een gefor- ceerden marsch, te Elandsrivier be vry d. De onlusten ln Cliina. WASHINGTON, 17 Aug. (R. O.) Admiraal Remoy telegrapheert uit Taku, dato heden, te één uur 'smorgens: „Ik heb zoo juist een telegram ontvangen uit Tientsin van den löden dezer, tien uren 's avonds, inhoudende de mededeeling, dat Peking den löden is genomen en dat de ge zantschappen in veiligheid zyn. Byzonder- heden zullen weldra volgen." BERLIJN, 18 Aug. (Wolffbureau). De kei- zeriyke consul te Tsjifu telegrapheert, dat de volgende mededeeling van de Japan6che tor pedoboot is ontvangen: Peking is genomen. De gezanten zyn allen bevryd. LONDEN, 18 Aug. (R. O.) Het ministerie van marine heeft van admiraal Bruce een telegram ontvangen, meldende, dat Peking den löden genomen is en dat alle gezanten vellg zyn. Programma van Muziekuitvoeringen. BUITEN-SOCIËTEIT .AM1C1TIA". Zondag 19 Aug., Concert door het Stafmuziekkorps van het 4de Reg. Int, Direoteur: de heer W. Van Erp. Eerste afdeeling: No. L Triomfmareoh, Vink; 2. Ouverture ,Le Brasseur de Preston", Adam; 8. La Bénódiotion des Poignarda scène dramatique de l'Opéra .Les Huguenots", Meyerbeer; 4. Fan- taisie sur ,La Vie pour le Czar", Opéra do Glinka, Seidel. Tweede afdeeling: No. 5. Ouverture .Die Zauberflöte, Mozart6. Walzer aus dem Ballet ,Ein Milrchen aus der Champagne", Brilll; 7. a. „Les Myrtes sont tiótris", Melodie, Faure; 6. .L'Aloaette", polka pour Piccolo-Solo, SelleDik; 8. Fantaisie do l'Opéra do Gounod .Roméo ot Juliette", Mann. Nos. 1, 2, 4 en 6 eerste uitvoering op .Amicitia". LEIDEN, IS Augustus. Tbermometerstandgisteravond om 8 uren 22.5° C. 72 5° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 20° C. 68° F., 'a middags om 12 uren 26° C. 78.8 F., 'a namiddags om 4 uren 26 C. 78.8° F. Do Kon. Ned. Fabriek van gouden en zilveren werken dor heeren J. M. Yan Kempen en Zn. te Voorschoten is te Parys met goud bekroond. Het stoomschip „Prinses Amalia," van Amsterdam naar Batavia, vertrok 17 Aug. van Genua; de „Bogor" vertrok 16 Aug. van. Java naar Port-Said; de „Herzog" (uitreis) arriveerde 16 Aug. te Napels; de „Lawoe," van Java naar Rotterdam, passeerde 17 Aug. Gibraltar; de „Koningin Wilhelmina" vertrok 18 Aug. van Amsterdam naar Batavia; de „Prins Frederik Hendrik," van Amsterdam naar Suriname, passeerdo 17 Aug. Ouessant. Marktberichte n. Met Goudsche kaas blijft het naar wcnsch gaan t de handel is zeer vlug en de prijzen loopeu nog hooger. De noteeringeD zijn op het oogenblik f 4, f 5 hooger dan^ verloden jaar om dezen tncL Edammer op do Zuid-Hollandsche markt en Derby stonden verleden week mede f hooger dan in dezelfde week van 1899. Met Edammer op de Noord-Hollandsche markt gaat het op het oogenblik zoo goed als met Goudsche. De handel is vlugger, niettegenstaande de prijzen de laatste drio weken belangrijk z(jn ferezen. Alkmaar noteerde verleden week voor leine f 30.50, commissie ƒ27.50, middelbare f'29. In de woek te voren waren de noteeriugen op dezelfde markt reap, f 27.50, f 26 en /'z7. De buitengewoon lioogo prjjzen van magere kaassoorten blyven standhouden. Friescüe nagel kaas liep verleden week zelfs nog f 2 hooger. De hoogste uoteering te Delft was verleden week f 32 do 100 kilo, tegen f25 in dezelfde week van* 1899; te Sneok liep Fnesche nagelkaa3 tot f 37, terwijl in de correspondoerende week van 1899 de hoogste noteering ƒ25 was. De berichten van de Londensohe markt zyn zeer gunstig. Verleden week werden de aanvoeren met vluggen handel opgeruimd tegeu stijgende prijzen. In de Alblassorwaard werd de vorige week van ƒ20—ƒ28 besteed; in de Lopiker- en Krimpenor- waurd liepen de prjjzeu van 1ste soort Goudsche van ƒ26—ƒ29, zware 30, 2de soort ƒ20—ƒ26; Derby 1ste soort 27.50, 2de soort 23; Edammer lste soort 26—29, 2de soort 22—2-1.50. U. D.) Leiilcn, 18 Augustus. Granen. Door de aanbie ding van enkele partjjtjes van het nieuwe gewas was de handel iets levendiger. Witte Tarwe werd op hooger prijs gehouden, doch met weinig handel. Vuu Nieuwo Kogge on Wintergerst werden partijtjes aangeboden, waar onder van voldoende qualiteit. De overige artikelen werden meerendeels onveranderd verkocht. Witte Tarwe ƒ6.50 a ƒ7.30, Koode ƒ6.20 a ƒ6.60, Walla-Walla a per 80 KG. Rogge ƒ4.90 a ƒ6.40 per 74 KG. Zomorgerst a Winter- 4.40 a 4.70. Chevalier- ƒ6.— a 6.75 per HL. Haver 3.60 a 8.76 per 60 KG. Groone Erwten a per HL. Paardenboonon ƒ6.— a 6.36 per HL, Duivenboonen ƒ7.10 a 7.35 per HL. Koolzaad a per HL. Kanariezaad 6.a 7.60 per HL. Hennepzaad 6.60 a 7.per HL. Boter. Aanvoer 7630 kilogr., lste qual. per l/i vat 62.— a 66.2de qual. per vat 40.-» a 60.lste qual. por kilogr. ƒ1.30 a 1.40, 2de qual. per kilogr. 1.16 a 1.26. Lange zwarte torf. 1,260,000 stuks, 3.— a 8.60 por duizend. L treekt, 18 Aug. Op do weekmarkt waren heden 400 stuks vee aangevoerd. De prijzen waren voor stieron 70 a 180, voor vaarzen 60 a 160, voor pinken 40 a 100, voor melkkoeien 100 a 220, voor kalfkoeien 120 a 230, voor vaarskoeiea 100 a 180, voor vette koeien 140 a 260, voor magere kalvoron 16 a 50, voor nuchtere kalv. 6 a 14, voor magere varkens 20 a 60, voor biggen 6.— a 12.—. Alkmaar, 17 Aug. Kaas. Aangevoerd 610 partgen, wegende 170,000 KG. Kleine 82.60, com missie 30, middelbare 30.50. Handol zeor vlug, Deventer, 17 Aug. Boter por J/& vat 24.60 ft 26.—, afw. 23.— a 24.—, per Vio vat f 11.50 ft 13.per KG. 1.10 a 1.26. Eieren 4.a f 4.60 de 100 stuks. POLITIE. Gevonden voorwerpen. Een Fruitmandjo. Een Hoedenspeld. Een Lombardbriefje. Eenigo Kinderkousjes. Twee Prot. Kerkboekjes. Een Armband. Inlichtingen zyn eiken werkdag tussoheij 12 en I uur te bekomen aan het Bureel van Politie alhier. ADVERTENTIE N. Bevallen van een Meisje M. o. LAFEBER-v. d. Kamp. Oude Singel 60 (boven). •Eeltige kennisgeving. 6848 4 Na een langdurig lijden ontsliep heden, zacht en kalm, ln baar Heer en Heiland, onze geliefde Echtgenoote en dor kinderen zorgdragende Moeder CORNELIA ZANDBERGEN, geb. Van dhr Pzrk, in den ouderdom van b(jna 49 jaar. 6843 9 J. ZANDBERGEN Cz. Kijnsbübo, 16 Augustus 1900. Heden overleed ons Dochtertje HERMINE JOHANNA CECILIA in den ouderdom van 9 maanden. D. HARTEVELT H.Cz. H. G. HARTEYELT, Groskamp. I.ciden, 17 Augustus 1900. Btiocken kunnen niet worden afge wacht. 6856 9 De ondergeteekende heeft de eer z(jn ge- achten Begunstigers te berichten, dat hy een Zaak ln Brood, Koffie, Tlice, Sigaren en Kruidenierswaren op de Uuarlemmcrstraat No. 188, b/d. Kerksteeg, heeft GEOPEND, hopende de gunst en het vertrouwen van zyn geachte Btadgenooten te tnogen genieten. 6846 13 D. Z1UKZEE, IInnrlemmerstrnat 185. Om zoo spoedig mogeiyk in dienst te treden wordt gevraagd een flink Jongmenscli niet beneden den jeeftyd van 20 jaar, bekend met lichte administratieve werkzaamhe den. zy, die reeds in een winkel ^rkzaam zyn geweest, hebben, de Voorkeur. Aanvankelyk salaris f 250. Eigenhandig geschreven brieven J&n het Bureel van dit Blad onder No. 6863. 14 om dadeiyk in dionst te treden: een flinke DIENSTBODE, P. O., van goede getuigen voorzien. Adres: Morschweg, hoek Rijnstraat. 6868 6 tegen 1 November a. b.: een net DIENSTMEISJE, dat kan koken en lust heeft ln werken, Prot. G. Zich te vervoegen: Bapenbnrg 47. 6868 6 Mevrouw TOOBTMAN, te Amsterdam, vraagt tegen 1 Sep tember een goed kunnende koken en van goede getuigen voorzien. 6855 9 Zich aan te melden by Mevrouw CARON, Stationsweg 20, alhier. ^Gevraagd tegen September: een fatsoenlyke 6867 8 niet beneden de 18 jaar. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres: Witte Singel No. 78. MAGAZIJN TOILETZEEPEN, Borstelwerk, Scheerkwasten, Toilet- to Badbenoodigdheden. 686012 Aanbevelend, Aan de Kon. Ned. Fabriek van Gouden en Zilveren Werken, te Voorschoten, (Fifna J. M. VAN KEMPEN ZuNEN) is op de Wereld tentoonstelling te Parys de toegekend. 6869 16 Dit heeft voor haar hooger waarde dan vroeger behaalde gouden be kroningen, omdat de Firma thans verzocht had te mogon biyven Mevrouw VAN O OBDT, Haag- weg, vraagt tegen November: een flinke van goede get. voorzien. 6839 6 in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, by opbod Zaterdag 1 September, by afslag Zaterdag 8 September 1900, *8 avonds te haifacht, ten overstaan van J. J. TER LAAG Cz., Notaris te Leiden, van: Het HUIS to Leiden, Zonneveld- steeg 17, groot 11 centlaren, bevat tende: Portaaltje, Kelder, Voorkamer, Keuken, Pié, open Trap, Voorkamer met Alkoof, Zoldertje en afgeschoten Kamertje. Verhuurd geweest voor ƒ2.25 per week. Gas en Duinwater. Grondlasten 1900 f 6.25. Te bezich tigen Dinsdagen en Vrydagen weken van veiling en afslag van 1 3 uren. Aanvaarding by betaling kooppen ningen, uiteriyk 8 October 1900. Meerdere inlichtingen ten kantore van voornoemden Notaris, Steen- schuur 11. 6851 24 in het Notarishuis aan den rVflniTOT Burg te Leiden, by opbod Zaterdag 1 September 1900, by afslag Zaterdag 8 September 1900, des avonds te half- acht, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, van eenige HUIZEN en EBVEM, te Leiden, als: 1. Het ruim en goed onderhouden WINKELHUIS, waarin sedert jaren de Kruideniersaffaire wordt uitge oefend, zeer gunstig gelegen aan de Haarlemmerstraat No. 220, groot 2 aren, 83 centiaren, bevattende beneden: ruimen Winkel, Binnen kamer, Kantoortje, grooten drogen Kelder, Keuken, open Plaats met twee Kasten, Tuinkamer en Tuin met Loodsje; lste étage: groote Voorkamer, Alkoof en Achterkamer; 2deétage: ruime Voorkamer, Slaap kamer, Zolder met Dienstbodenkamer en twee Vlieringen. De kamers zijn behangen en voorzien van Stook plaatsen met marmeren Mantel, vele kasten en andere gemakken. Het perceel heeft Gas- en Duin waterleiding. In eigen gebruik, be halve een bovengedeelte, dat verhuurd is voor f 3. per week. 2. Het achter perceel 1 gelegen ruim PAKHUIS met twee afz. BOVENWONINGEN, aan de Van-der- Werfstraat Nos. 46, 46a en 466, groot 95 centiaren, bevattende: zeer ruime droge Bergplaats, terwyi elk der Bovenwoningen heeft Gang, Voor- en Achterkamer, Keuken en grooten beschoten Zolder. De kamers zyn behangon en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verdere gemakken. Het Pakhuis is in eigen gebruik; de Bovenwoningen zyn elk verhuurd voor ƒ2.10 per week. De perc. 1 en 2 zyn te bezichtigen in de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Vry dag van 10 1 uur. 3. Het HUIS en ERF aan de Oude Vest, No. 95, by de Janvossensteeg, groot 78 centiaren, bevattende: Vesti bule, Gang, gedeelteiyk met marmer, Voorkamer, Doorloop, Achterkamer, Keuken, waarboven Slaapkamer, en Plaats met berging voor Brandstoffen; boven: ruime Voorkamer, Alkoof, Achterkamer, Zolder met Dienstboden kamer en Vliering. De Kamers zyn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen met marmeren Schoor steenmantels en vele gemakken. Beneden in eigen gebruik en boven verhuurd aan twee Studenten. Het perceel heeft duinwaterleiding en boven ook gasleiding. Te zien in de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 2 4 uren. 4. Het HUIS, waarin vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein, in de Waardkerksteeg No. 6, groot 78 centlaren, bevattende: Gelag kamer, Binnenkamer, Keuken, boven de Keuken Turfzolder; voortsPlaats, Zoldor en verdere gemakken. De Kamers zyn behangen en voorzien van Kasten en Stookplaats. Het per ceel heeft Duinwaterleiding. Verhuurd per week voor f 2.60. 5. Het HUIS met Voortuintje en Achtergelegen Tuin, aan de Heeren straat No. 44, groot 1 are 86 cen tiaren, bevattende: groote en kleine Zy kamer, Slaapkamer, Keukentje met Pomp voor putwater, beschoten Zolder met Bedstede en voorts: Tuin mot Schuurtje. De Kamers zijn behangen en voorzien van Kasten, Stook plaatsen en vele gemakken. In eigen gebruik geweest. 6. Het HUIS en ERF in de Herman- straat, No. 17, uitkomende aan den Zyi8ingel, groot 66 centiaren, bevat tende: Gang, Yoorkamer, Binnen kamer, Keuken, Plaats, beschoten Zolder met twee Bedsteden en Kast. De Kamers zyn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verdere gemakken. Verhuurd per week voor 1.85. 7. Het HUIS en ERF, naast het voorgaande, No. 19, groot 86 centiaren, bevattende: GaDg, Voorkamer, Door loop, Binnenkamer, Keuken, Plaats, beschoten Zolder en verdere gemak ken. De Kamers zyn behangen on voorzien van Kasten en Stookplaatsen. Verhuurd per week voor 2.10. De perceelen hebben Duinwaterleiding. 8. Het perceel BOUWTERREIN, gelegen tegenover de beide voorgaande perceelen, groot 1 are, 70 centiaron. 9. Het HUIS en ERF in de Looier straat, No. 26, groot 35 centiaren, bevattende: Voerhuis, Zykamertje, Plaats, Zolder en verdere gemakken. Verhuurd per week voor f 1.60. Het perceel heeft Duinwaterleiding. 10. Het HUIS en ERF in de Korte Angeniotenstraat, No. 6, groot 44 centiaren. Verhuurd per week voor f 1.90. Het perceel heeft Duinwater leiding. De perceelen 4 tot en met 10 zyn te bezichtigen in de weken van veiling en afslag op Vry dag en Zaterdag, van 10 2 uren. Betaling der kooppenningen1 Oc tober 1900. Aanvaarding: perceel 1 den 2den November 1900, alle overige perceelen op 1 October 1900. 6859 141 Meerdere inlichtingen zijn te be komen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusschen de veiling en den afslag op alle werkdagen van 10 2 uren verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde der vorhoogsom. Grand Restaurant Couvert a 11.25. Potage Oxtail. j caloppes de Turbot 3, la Hollandaise. Filet de Boeuf k la Tirolienne. Sarcelles róties. Compote. Glacé au Citron. Dessert. Convert a f 2.--. Hors d'Oeuvre Varié. Potage Oxtail. Saumon du Rhin S" Monceline. Filet de Boeuf a la Bohémienne. Escaloppes de Riz de Veau. SM Suprème. Canard Sauvage róti. Compote. Glacé au Citron. Fruits. Dessert. Yoordrïiciiten-Kibliotlieelfc voor Partyen en Bruiloften; groot^ verscheidenheid in Pistaches, Bruilofts liederen, Menu's en Aardigheden. 6866 0 II. STUUIS, Hooigracht hoek Nieuwstraat»

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3