parochianen mot hun kinderen, wat een groote feestvreugde gaf. Hazerswoude. I" de jaarvergadering der Hoilandsclio Maatschappij van Landbouw, afdee- ling Hazerswoudo Koudekerk, zyn tot be stuursleden benoemd de hceron P. F. Veelonturf en P. Noordam in plaats van de lieeren F. Yeolenturf en A. Rykaart, die overloden zijn; do heer T. Yerkley in plaats van J. Van Egrnond, die bedankt heeft. Met algemeene stemmen werd herkozen de heer C. Eorteweg. De penningmeester werd gedechargeerd voor zyn gehouden boheer over 1899-1900. Tot afgevaardigde naar de algomeene vergadering te Purmerend werd benoemd de heer A. C. Yan den Akker en tot diens plaatsvervanger de heer J. D. Van den Akker. Voorts werd be sloten, a. s. winter vanwege de afdeeling lezingen te doen houden en pogiDgen aan te wenden om den heer A. Bos, zuivelconsulent, vanwege het hoofdbestuur in de afdeeling by vernieuwing te doen optreden met een lezing over den landbouw. Eindelijk werd aan do vergadering een nieuw model jaarboekje voorgelegddat de algemeene goedkeuring mocht verwervenbehoudens een kleine wijziging in de sluiting, die gemakkelijk kan worden aangebracht. De hond van den stationschef, die voor zijn pleizier een wandeling maakte over het jaagpad, bespeurde in de nabijheid van de secretarie, dat daar een rattenkolonie geves tigd was. Na eenigen tijd op den reuk af ge- «nuffeld en gegraven te hebben, maakte het dier zich achtereenvolgens meester van drie kolossale ratten. Een van deze knaagdieren was zoo groot, dat een kat het niet licht zou hebben gewaagd, den strijd er mee aan te binden. Dat men aan sommige heesters door zorgvuldige enoeiing en goede oppassing de gedaante weet te geven van allerlei voorwer pen uit het dagelijksch leven, is algemeon bekend. Niet zelden treft men ook palm boompjes aan, die, dank zy het geduld van deu eigenaar, den vorm van een pauw of eenig ander dier hebben gekregen. "Wat wy deze week in den tuin van den heer A. Gille zagen, gaat echter alles, wat op dit gebied geleverd wordt, ver te boven. Tusschen vier pauwen met uitgespreiden staart, ieder op een groen en levend voetstuk staande, ziet men daar een fauteuil met vier pooten en bekleede rugleuning, zooals een fatsoenlijko fautouil behoort te zijn ingericht, en daarop zittende een heer, wiens armen op de leuningen en wiens voeten op den grond rusten. Voor den stoel on den man, die op de ware grootte zijn gefatsoeneerd, is geen ander materiaal gebruikt dan oen levende palmheester. Noordwyk. De 70ste verjaardag van Z. M. keizer Frans Jozef werd alhier (heden) her dacht door een H. Mis in de parochiekerk van St.-Jeroen. De meeste hier vertoevende adellyko Oostemyksche en Duitsche badgasten woonden de plechtigheid by. Op nader te bepalen dag in de maand September a. s. zullen in het openbaar ten vorkoop worden aangeboden de bezittingen der Noordwyksche Duin-exploitatie-Maatschappy (in liquidatie), gelegen ten Noorden en ten Zuidon van hot dorp Noordwijk-aan-Zee, ter grootte van ongeveer 85 Hectaren, béstaando in duingrond en bouwterreinen. Voorscholen. Aan de gemeente-rekening dienst 1899 zyn de volgende cyfers ontleend Ontvangsten: Batig saldo 1897 2092.88. Opbrengst van belastingen en heffingen 16436.73 (waaronder 3792.545 Hoofd. Om slag, ƒ2115.18 opc. grondb., 1665.28 opc. pers. bel., 7276.70 ryksuitkeering, f 255.40 staangelden kermis en paardenmarkt, 10 voor hot klokluiden, 77.15 leges Burg. Stand, ƒ419.475 schoolgeld, 225 hondenbelasting en ƒ600 vergunningsrecht). Baten uit ge meente-eigendommen en -bezittingen 130.88, ontvangsten van verschillenden aard f 2516.19s (waaronder f 1922.64s vorgoeding lager onder- wys). Buitengewone ontvangsten f 234. Totaal dor ontvangsten ƒ21410.685. Uitgaven: Kosten van huishoudeiyk bestuur ƒ3220.17, kosten voor werken en inrichtingen tot openbaren dienst bestemd f 789.53s (wegen, straten, riolen enz.), kosten voor eigendommen als den toren, belooning van werklieden enz. 504.865, kosten van invordering der plaats, belastingen 131.52, politie, brandweer en verlichting 1818.475, gezondhoidspolitie 69.45, lager onderwys f 8009.46 (waaronder 6291.22s voor jaar wedden onderwyzend personeel), armwezen 629.28, ronten en atlossing van geldleeningon 2101, andere uitgaven f 742.905, onvoorziene uitgaven 230. Totaal der uitgaven f 18240.66. Hot batig slot bedraagt dus 3164.025. Voorhout. Prachtig weder begunstigde gisteren de volksfeesten, die ook door veel vreemdelingen werden bezocht, zoodat in de gemeente een vroolyke drukto heerschte. Wanklanken werden niet vernomen en do verschillende spelen hadden het govvenschto verloop. Om 9 ui en begaf do Beierscho Harmonie- kapel zich onder oen opwekkenden marsch naar het feestterrein naby de openbare school, waar de kinderspelen een aanvang zouden nemen. By het Broodjeshappen werden do pryzen behaald door de jongens: P. Van Werk hoven Bz., A. Van Werkhoven Thz., G. Van den Nieuwendyk en J. Van Wouw; by het Zakloopen door: Jac. Van Reisen, Jac. De Winter en L. Koeleman, en by het Tobbetje- etoken door: C. Van Werkhoven Thz. en N. Kortekaas Pz. Van de meisjes behaalden by het Bahetjos- dragen do pryzen: C. Warmerdam, C. Prins Wd. on C. Van Beelen; by het Turfrapen: G. Van Wielingen Ld., H. Angevare on M. ,Van Wielingen Jd. en by het Blaastrappen: A. Van Schooten Ad., S. Van der Yiugt en P. Van Leeuwen Pd. Do pryzen voor de verschillende kinder epelen werden na afloop met een passend en hartolyk woord uitgereikt, door den hoer J. G. M. Van Griothuyson, burgemeester. Omstreeks twee uren word met het Ring- ryden door paren met paard en tilbury oen aanvang gemaakt, nadat vooraf door eene Commissie, waartoe zich welwillend beschik baar hadden gesteld de heeron G. Prins, A. Meyer en P. Warmerdam Jr., de prys voor de fraaist versierde tilbury was toegekend aan den heer E. De Winter. Do prys, een gouden remontoir met koordje, werd vervolgens behaald door mej. A. Huyts, de premio, een zilveren armband, door mej. C. Do Winter. Hierop volgde het Ringiyden met fletsen, waarbij de eerste prys, oon gaslantaarn, werd behaald door don lieer J. Meyer, do tweede prys door den heer C. Van Key sen on de derde door den heer H. Noordemeer Pz. Op hot terrein voor de kinderspelen had intu6schen plaats gehad het tonknuppolen voor personen boven 23 jaar en waren ge- lukklgo winners: M. Yan den Nouland, Jac. Yan Schooten en Hugo Zwetsloot. Om zeven uren werden de pryzen op het terrein voor „De Bonte Koe" uitgereikt door den heer P. Berbóe Fz., voorzitter der feest commissie, die in een nette rede allereerst met dankbaarheid herdacht den van den Burge meester ontvangen steun en modowerking, vervolgens de ingezetenen bedankte voor hun bydragon, alsmede de aanwezigen voor hun goede houding op dezen feestdag. Nadat hy hieraan nog een gelukwensch voor de prys- winners had toegevoegd, worden door hem aan dezen de fraaie pryzen overhandigd. Omstreeks acht uren des avonds bogon het concert in de beide cafó's het Stationskoffie- huis" en de „Bonte Koe", dio zich beide tot omstreeks 1 uur in een druk bezoek mochten verheugen. Algemeen was des avonds de roep, dat de Volksfeesten uitstekend waren geslaagd. Wassenaar. Er schynt van lantaarnpaion zoo'n soort magnetische kracht uit te gaan; vooral van lantaarnpalen, die op hookon van straten en wegen geplaatst zyn. Avond aan avond vindt men er ten minste groopjos, die daar, na volbrachten arbeid, den tyd slyten onder gezelligen kout. Gisteravond was die aantrekkingskracht byzonder groot. De habitués" gingen verloren onder de talryke wandelaars, die uitgegaan waren om het nieuwe licht te bewonderen. Yoor de eerste maal toch werd onze gemeente op sommige punten verlicht door „gecarbureerde lucht". Over het algemeen vond men, dat de lantaarns een byzonder schoon, holder licht gaven. De voormalige verlichting werd door sommigen betiteld met die van .gloeiende spykers", anderen noemden het nieuwe licht eenig". Meer practische lui zouden gaarne willen weten of een gaspit in hun huis evenveel licht zou geven als zoo'n lantaarn. Uit goede bron vernamen we, dat elke gaspit binnens huis evenveel licht zal geven als een lantaarn. Uit hetgeen we gezien hebben mogen we ge rust het besluit trekken, dat onze straatver lichting een groote verbetering heeft ondergaan. Met ingaog van 1 September is de heer E. Yan Ewyk, thans werkzaam by het byz. onderwys te Loiden (school Middelstegracht), benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school alhier. Zooterwoude. De aanbouw aan het Ge sticht der eerw. Zusters in de Zuidbuurt alhier is voltooid, en by beschouwing biedt het gebouw thans een geheel anderen indruk dan vroeger. De nieuwe voel grootere kapel is roeds in gebruik genomen. Het geheel is ontworpen door den architect J. Stuyt te Haarlem, terwyi de uitvoerders waren de heeren Th. G. Salters en M. Wit- senburg. Tot adjunct-brandmeester aan de brand spuit in Gelderswoude Is benoemd de heer Jac. De Jong, wonende aldaar. Zegwaard. De nieuwe keur van den Palen- steinschen polder, waartegen door enkele ingelanden bezwaren waren ingediend, is door Ged. Staton onveranderd goedgekeurd en thans nog gedurende dertig dagen ter inzage neder- gelegd. De termyn van vervallenverklaring van de oude keur is verlengd tot 1 Jan. a.s. De derde lyn langs het station alhier is thans in gebruik genomen. In het begin van de week hebben de proofritten plaats gehad en thans heeft het vervoer van reizigers, komende van Den Haag, over de nieuwe lyn plaats. Het goederenvervoer geschiedt nu langs de middelste lyn. Op de alhier gehouden paardenmarkt waren aangevoerd 325 paarden en 42 veulens. Er werden pryzen besteed van 80 tot 600. Gistermiddag is .oude Roosje" over reden. De arme stumperd had den heelen dag hier met twee pakjes manufacturen onder den arm loopon venten, zooals zy al jaren doet, en was op weg naar het station om met den trein van halfzes naar Den Haag te vertrek ken. Op den Molenweg werd zy achterop gereden en, doof als zy is, hoorde zy het roepen niet. Zij liep midden over den weg en daar de wagen van de hoogte afreed, was een ongeluk onvermydeiyk. Het paard trachtte over haar heen te springen, doch zy viel en kreeg een wiel over haar voorhoofd en been. Zy word opgenomen on by dr. Vriesman ge bracht, die haar verbond. Per brancard is zy daarna per trein van halfnegen aar Den Haag vervoerd, waar zy door haar familie, die inmiddels per telegraaf gewaarschuwd was, werd afgehaald. Vandaag viert Roosje haar 81 sten verjaardag, echter nu niet onder de gunstigste omstandigheden. Zoeterineor. Door het bestuur van den Driemanspolder onder deze gemeente en Stomp- wyk is ter visie gelegd een ontwerp keur of politio-verordening voor dien polder. Bozwaren daartegen kunnen binnen dertig dagen schrif- teiyk worden ingebracht. Uit do „Staabscourant". Kon. besloiten. Benoemd tot reserve 2den luitenant bij het wapeu der infanterie en wel by bot 8ste reg., de vaandrig J. C. Kielstra, van ge noemd korps; bij bet wapen der artillerie, bij hot late reg. vesting artillerie, tot lsten luit. de 2de luit. IJ. K. Klister, vau het korps; tot ridder iu de orde van den Nederlandschen Leeuw de heer J. Kiaus, hoogleeraar aan de Polytechmscbo School te Delft. Yoor den tijd van vyf jaren gedetacheerd by het wapen der artillerie van hot leger in Ned.- Indiü do eerste luitenants F. G. De Klerck, van het 3de, en J. C. J. Kempees, van het 1ste rogt. veld-artillorie, alsmede de tweede luitenants C. Ringeling, van het 2de, H. J. N. Kat, van het 3de, on L. A. M. Willemse, mede van het 2de rogt vesting artillerie. Mot September a. s. is te vervullen de betrek king van leeraar in de Nederlandsche en Engel- scbe taal en letterkunde aan de Rijks- Iioogere Burgerschool mot 5-jarigen cursus te Assen. Jaar wedde j i-4U0. Zij, die voor deze betrokkiug in aanmeiking wenscheu te komen, gelieven zich vóór 3U Augus tus e. k. aan te melden bij den inspecteur van het middelbaar onderwijs dr. J. Lampei t, te's-tiraven- hoge, die yan 18 Augustus tot 13 September e. k. tijdelijk verblijf zal houden te Utrecht (adres Rijks- iioogere Burgerschool met 5-jarigen cursus alduar). tjieuiociilcraud va»» Iïo<lograveu. Voorzitter ue Burgemeester. Aanwezig alle leden. Ingekomen is lo. een dankbetuiging van liet uesluur der Zweminrichting voor do ver leende subidio, 2o. oen schiyven van Gedep. Staten, lioudendo goedkeuring van het Raads besluit tot aankoop van grond voor de nieuw to bouwen schooi; worden beide voor kennis geving aangonomen. Aan de orde is de behandeling der ge- meonterokoning over 1899. Do commissie tot nazien dier rekening, bestaande uit de heeren Okkorse, Turkenburg en Yan 't Riet, ver klaart geen op- of aanmerkingen te hebben en adviseert tot goodkeuring. Na voorlezing der rekoning wordt deze met algemeene stom men Yoorloopig vastgesteld op 27,462.34* in ontvangst en 27,267.0S in uitgaaf, aldus met een batig saldo van 195.265. De wet houders onthielden zich van stemming. Bohandeld wordt daarna oen adres van hot hoofd der school A, houdende verzoek zyn jaarwedde te verhoogen. Do Voorzitter licht dit adres toe en zegt dat 't salaris ad 1100.— indertyd is vastgesteld toen er slechts 140 kin- deron de school A bezochten; thans is dat cyfer mot ongeveer 109 gestegen en zyn de werkzaamhedon zeer toegenomen; daar zeer velen zeer grooten prys stellen op hot behoud van het schoolhoofd, meent spreker, dat ook in verband met salarissen van schoolhoofden in do Rynstreek een verhooging met f 160. wenscheiyk is. De heer Rollman kan zich niet vereenigen met het geven van verhooging; ook de heer Okkorse verklaart zich er togen. Do heer Turkenburg stelt voor om 100. verhooging te geven. De heeren L. Boer en Yan der Giesen bepleiten het voorstel van 150.Na nog eenige discussie wordt ver worpen het voorstel om met 150.— te verhoogen; vóór de heeren L. Boer, Yan der Giesen, De Niet en F. Boer. Het voorstel Turkenburg wordt aangenomen met 7 stem men; tegen de heeren Okkorse, Rollman, Yan 't Riet en Yeelenturf, Wordt overgegaan tot opmaken van dubbel tallen voor hot college van zetters; op het lsto dubbeltal worden gebracht de heerea Iv. Douwos Dekker en P. Splinter, op het 2de de heeren L. Boer en W. Van der Giesen. Ter tafel komt de teekening en bestek met begrooting van de nieuw te bouwen school. De Voorzitter doet tevens voorlezing van een schryven van den heer Eshuys, die alsnog te koop aanbiedt een percoel bouwgrond op het nieuw aan te loggon terrein, zullende het bouwen aldaar veel voordeeliger zyn dan op het door den Raad aangekochte terrein. Dit 6chiyven wordt, na eonige bespreking, niet verder in behandeling genomen. Nadat de voorzitter eenige inlichtingen had gegeven over bestek en teekening, wordt met 10 st. tegen stemde de heer Van 't Riet goed gevonden aan B. en Ws. op te dragen tot aanbesteding van het werk over te gaan volgens ingeleverd bestek en teekening. De heer Van 't Riet verklaarde tegen te stemmen, omdat hy niet overtuigd was van denoodza- keiykheid, dat er geheid moest worden, het geen ook door andere raadsleden werd in twyfel getrokken. De voorzitter deelde nog medo, dat er een proefpaal geslagen was op het terrein en dat het beslist noodzakelyk was dat er geheid werd. Alsnog wordt behandeld een verzoekschrift van A. Voordouw, daarby vragende om ver mindering van den hoofdely ken omslag. Wordt met algemeene 6temmen besloten reclament te plaatsen in de 17de klasse ad f 8. Niets verder aan de orde zynde wordt de vergadering gesloten. Kerkciyke Berichten* Noordwykerhout: Zondagvoorm. te halfolf de heer Yan Duivenbode, theol. candi- daat te Katwyk. Dos nam. te twee uren geen Zondagsschool. Oude-Wetering: Remonstr. Kerk. Zondagvoorm. te tien uren (In plaats vands. Terwogt) ds. H. P. Schim van der Loeff, van Leiden. Woubrugge: Gerof. Kerk. Zondag voorm. te tien uren, en 'a avonds te halfzeven, ds. De Koning, van Mydrecht. Hazorswoudo. Ned.-Herv. Gom. Zondag morgen te halftien: ds. H. J. De Groot, van Zoeterwoude. 's Avonds te zes uren ds. Broers, van Benthuizen. Gerefi Kerk. Voormiddag te halftien en 's avonds te zes uren ds. J. W. Van der Kouwen, van Ferwerd. Postbestellingen op Zondag. Men herinnert zich, dat indertyd de direc teur-generaal der posteryen aan de Kamers van Koophandel en Fabrieken een aanschry- ving zond, rakendo postbestellingen op Zondag. Een en ander had ten doel te overwegen of het mogelyk zou zyn ook by de posteryen den arboid op Zondag te verminderen. Thans lezen wy in de „Haagsche Courant", dat de directeur van het postkantoor aldaar bericht, dat, te rekenen van Zondag a. s., des Zondags slechts éón bestelling van brie ven, enz. zal worden uitgevoerd, aanvangende om 7 uren 's morgens. Aan het publiek zal dan van 11 u. 80 min. voorm. tot 12 u. 80 min. nam. kosteloos de gelegenheid worden gegeven, de stukken, die met nader aange komen posten zyn aangebracht, aan het post kantoor af te halen. Ook to Utrecht heeft de directeur van het postkantoor een dergelyke afkondiging godaan. Gemengd Nieuwe. Men zal zich herinneren, dat onlangs do metselaar D. Zirkzee op het Levendaal van een steiger viel en daarby bolangryke verwondingen bekwam, wolko het ergste doden vieczen. De werkman fs echter hersteld, maar niet meer in staat zyn arbeid to hervatten. In een in dit nummer voor komende advertentie bericht hy thans, dat hy op do Haarlemmerstraat No. 185 een zaak in brood, koffie, thee, sigaren en kruideniers waren heeft geopend. Mot dankbaarL-.;d denkt hy daarby aan do modewerking van de weldadigheidscommissie, die onze stadgonooten nu verder de hand kun nen reiken door het verleenen van klandisie aan genoemden Zirkzee. Het redding8vaartuig van den heer Mulió is hedenmiddag van den tocht over zee naar Parys wederom alhier aangekomen. De heer Klootwyk sleepte het met een stoombootje de stad in. Door de politie alhier is proces verbaal opgemaakt tegen zekeren v. d. W., dio zich verzette tegen de arrestatie van een dronken persoon. Mede is proces-verbaal opgemaakt tegen oen persoon, die zonder reden op de Haar lemmerstraat een hond, waarmede hy niets to maken had, zoodanigen slag met een stok gaf, dat het dier biykbaar veel pyn leed. Het 6-jarige meisje G. L. werd gistermiddag zoodanig in de bovenlip gebeten door een hond, waarmede het kind speelde, dat de daardoor ontstane wonde in het academisch ziekenhuis moest worden gehecht] Hedenmiddag had een knaapje, dat in het water aan het Rapenburg aan het visschen was, het ongeluk zyn vischhaak in zyn wang te slaan, zoodat 4e weerhaak geheel In het vleesch drong. Door een politie agent naar een dokter gebracht, heeft deze den haak verwyderd. Deze week werden op „Rhynzigt" genomen 629 zwombaden door heeren en 117 door dames. Temperatuur van het water 20° Celsius. Een bewoner van de Sumatra- straat in Den Haag, die by zyn thuiskomen bemerkte, dat zyn vrouw on de geheele in boedel verdwenen waren, sprong uit wanhoop in het Kanaal. De man word door eenige voorbygangers op het droge gebracht. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft gisteren weder met dertig dagen ver lengd don termyn van voorloopige gevangen houding van den verdachte van de misdaad op den jeugdigen Van WezeL Donderdagnamiddag om halfvyf ontstond door onbekende oorzaak brand in een hooiberg op de hoeve van den bouwman G. W. Van Leeuw, onder Popsouw, gemeente Hof-van-Delft. Dra sloeg de brand over op don tweeden berg, die ale de eorste geheel uitbrandde. Door de krachtige hulp der beide spuiten van de gemeente kon do woning, hoewel beschadigd, worden behouden, en terwyl men hiermede nog bezig was, sloegen de vlammen eensklaps uit by den broodbakker H. J. Koop, gehucht Den Hoorn, dezelfde gemeente. Het huis, schuur en paardenstal met voorraad brandden geheel uit. Daar de spuiten nog afwezig waren, verleende de spuit van de Ned. Gist- en Spiritusfabriek hulp, waardoor het gehucht, dat in groot gevaar vorkeerde, kon behouden worden. De laatste panden waren verzekerd by do Friesche Maat- Bchappy. De aanslag op den hoofdinspec- teur te Amsterdam. Naar wordt vernomen, ia de brigadier Haaikes, die eenige revolver schoten heeft gelost op zyn gewezen chef, den hoofdinspecteur Poldermans, in zulk een overspannen zenuwtoestand, dat hy is overge bracht ter observatie naar het Wilhelmina- Gasthuis, aldaar. De aangehouden G. V., woon achtig op de Linker-Rottekade, te Rotterdam, die onder voorgeven van te zyn Amster- damsch student, getracht heeft eenige dok toren voor geld op te lichten, is tor beschik king der justitie naar de gevangenis overge bracht. Nader is nog aan het licht gekomen, dat ook een bouwkundige, op den Goudschen- singel, te Rotterdam, woonachtig, do dupe zyner handelingen is geworden. Vanwege hetUtrechtsch Genoot- schap voor Landbouw en Kruidkunde (afdeeling Amersfoort) zal een ploegwedstryd te Amers foort gehouden worden op Dinsdag 25 Sep tember 1900. De A m s t e r d a m b c h e rechtbank veroordeelde gisteren den jongen man Andreas, die zyn vader een mes in het lyf stak, nadat deze zyn moeder geslagen had, tot gevangenis straf van slechts 8 maanden. De rechtbank nam aan, dat geen poging tot doodslag, maar slechts mishandeling van een wettigen vader had plaats gevonden. Het aantal door dysenterie aan getasten te Goedereede is thans tot 60 ge stegen; 6 ïyders zyn overleden en 16 hersteld. In 13 van de 84 besmette woningen kan met de ontsmetting worden aangevangen. Een twaalftal ïyders zyn ter verpleging in de bewaarschool opgenomen. Mot uitzondering van 3 a 4 ïyders is de toestand niet ongunstig. Schipper H. Vissoher, van de Urker vischschuit „U k. 256", bemerkte Donderdagmiddag op de Noordzee, een eind van IJmuiden, een vletje, waarvan de op varenden door teekens te kennen gaven, dat zy in nood verkeerden. Schipper Yisscher deed een slag in den wind en mocht het ge noegen smaken de menschen te redden. Het waren vier te Zandvoort verblyf houdende Duitschers, die, een pleiziertochtje met een vlet makende, door den hevigen oostenwind zóó ver waren afgedreven, dat het onmogeiyk was naar den wal terug te roeien. De golven sloegen over het vaartuigje heen, zoodat hot reeds half vol water stond en de nood dus hoog geklommen was. De schipper bracht de geredden by Zandvoort, gaf den goeden raad nooit meer met zulk een brios naar zee to gaan en kreeg tot belooniug voor dien goeden raad on zyn tydverlies een gulden. Naar de „Star" medodeelt, is door de Nederlandsche Zuid-Afrikaanscho Spoor- wegmaatschappy een actie wegens smaad aanbangig gemaakt tegen den schiyvor van „The Transvaal from Within", in verband met zekere beweringen in dat boek voor komende, en voorts tegen den uitgevor er van, William Heinemann. By een hevig ondoder, dat zich gistermiddag boven Eindhoven en omstrekon ontlastte, sloeg de bliksem in de woning Yan B. te Stratum. Een stuk van den schoorsteen werd weggeslagen en een balk versplinterd. Overigens is er geen schade aangericht. Een onduidelyke briefkaart. De havenmeester te Enkhuizen ontving dezer dagen de volgende briefkaart: 13 ouguslurs 1900. vrind haven meester daar ik ge hoort heb dat or eon boord is aan ge bracht vost merk met maai' mot drie lieten manden sleep haak er aan most bank zonder god er in plankje van most bank naar d$ kop toe huisje met knierje stuk drie stoenett er in mot stuk mot leer er om en in de grond verf. adres. Het viel den geadresseerde mooilyk den inhoud te ontcyferon. (De Holl.) Er zyn in het buitenland gemeente- raden, waar de verhouding tusschon «Jen preel- deerenden burgervader en de vo:gv;«-onde gemeenteraadsloden nog eigenaard:. - don in enkele gemeenten in ons w»die als lastig bekond staan. In een O .*ch plaatsje Sorzl was de zitting ze- :ig. De voorzitter kon de orde maar j Mel- len en ten einde raad nam hy ...npoh die voor hem op tafel stond, en siingoruo dieij den grootsten druktemaker naai- het hoofd.' De inktpot miste zyn doel, doch de oorlogs verklaring werd aangenomen. Op de groene tafel, waarachter do burgemeester troonde, werd door zovon ledon een stormaanval gfr daan en buiten boziniung gekomen, sloegeii zy den vyand zoovooi wonden in het hoofd, dat hy bewusteloos achter zyn groene ver schansing neerzeeg. Do zeven burgomeostermoordenaars zyn ge vangengenomen. Behandeling dor longtering.^ De nieuwste behandeling van de longtering is van uitstekende Fransche goneoshoereh uitgegaan. Een der moest bekende doctoren te Parys, prof. Richet, wil hoe zonderling deze mededeeling ook moge klinken de longtering genezen met rauw vleesch. Hy heeft daarover meermalen in wetenschappeiyke vereenigingen, o. a. nog kort geledon in de „Académie des Sciences", rapport uitgebracht. Richet bevond, dat honden, wien de monsche- ïyke tuberculose was ingeönt, ziok werden en gemiddeld na 30 tot 45 dagen stierven. Het gelukte hem echter, de ontwikkeling dozer proefondervindeiyke tuberculose volkomen tegen te houden, als hy de dieren met rauw vleesch in groote hoeveelheid, vier of vyf pond per dag, voedde. Yan gekookt vleesch werd geenerlei werking ondervonden. Dus een bloote overvoeding doet het 'm niet, maar het rauwe vleesch moet zekere, voorloopig nog niet bekende stoffen bevatten, welke do weldadige eigenschappen bezitten, de tuber culeus© besmetting tegen te gaan. Hetrauw^ vleesch is dus, volgens Richet's meening, nieb slechts een voedingsmiddel, maar vóór alles een soort van tegengif'. Evenwel laat Richet, wyl hy zyn proeven nog uitsluitend op honden genomen heeft, zich met zekere reserve ovef den invloed van zyn middel uit. Yerdere proef- nemingen echter zyn alleszins gewenscht, t$ j meer, nu ook andere onderzookers van naam zich ten gunste van het middel hebben uit gesproken. Zoo beveelt de beroomdo arts Bouchard, op grond van zyn ervaringen aan -het ziekbed, allen personen, die door long- tering bedreigd of aangetast zyn, veol vleesch te eten. Burgerlijke Stand. ALKEMADE. Geboren: Maria Helena, van J. Spruit en T. Van Klink. Johanne| Nicolaas, Z. van P. Van der Hoorn en T. A Vaq der Klngt. Gerardos Nicolaas, Z. vanP. Kuiper en M. Uuigsloot. KATWIJK. Geboren: Cornelis, Z. van d Don Duik en M. Haasnoot. Bastiaan, Z. van D. B. Parlevliet en A. T. Abbink. Jacob, 2L van F. Guijt en T. Van Dnrjn. Albert, Z. vaij L. Wielders en R. Yan Dee. Cornelis, Z. vjuJ H. Verloop en J. Van Duijn. Cornelia, D. vaü W. Van Djjk en H. Barnhoorn. Overleden: Jacob Van Beelen, 2 w., Z. van K. Van Beelen en \v'. Ping. Gehuwd: J. Zuyderduijn jm. en A. Verbuig jd, Ondertrouwd: H. N. Van Leeuwen jm. eh H. H. S. Koudija jd. LEIDERDORP. Bevallen: P. Bicsbroek gek Hnyser, D. Overleden: M. Bouwmeester, 2 j. A Plomp, 2 j. L1SSE. Ondertrouwd: L. Yan Nieuwkoop en N. De Jong. D. Cense en O. Eigenbrood. Gehuwd: P. Langeveld en M. O. W ijsman. H. v. d. Hoeven en M. M. Wjjsman. L. J. Nigten on P. J. v. d. Maden. C. Van Gervefi en G. Witteraan. Go boren: Gijsbertus Wilhelmus, Z. van L Steonvoordeu en W. F. Aalbers. Cornelia, V, van J. v. d. Voort en M. v. d. Zon. Overleden: Jacobus Duineveld, 10 w. NOORD WIJ KEKHOUT. Ondertrouwd: J. H. Van Egmond en W. M. Warmerhoven. J. Van der Klugt en M. A. Warmerhoven. 8. W. Witteman on A. M. Von Graven. Getrouwd: W. L. WitteDaar on W. Bouw meester. Overledon: H. W. Duivenvoorden, 2 j. RIJNSBURG. Overleden: C. v. d. Perk, 48 j., echtgen. van J. Zandbergen. Gehuwd: Y. Van Duijn jm. 24 j. on C. Krom hout jd. 19 j. Ondertrouwd: W. Van Egmond jm. 27 j. en A. v. d. Sleet jd. 23 j. STOMPW1JK. Ondertrouwd: F. Sooniui jm. 29 j. en C. A. Tettoro jd. 25 j. Bevallen: M. Muusers geb. Wessing D. P. C. Schouw geb. Borst D. Overleden: J. C. Waaijer Z. 3 mnd. SASSENHEIM. Geboren: Fokke, Z. van F, Moolenaar en A. Do Jong. Margarclha Alida- D. van J. Hoinan en M Van Graven. Arid Hendrik, Z. van A. De Ridder en U. J. Vod der Snoek. Hendricus Nicolaas Maria, Z. an A. 0, Roozou on A. M. Nnyens. VOORSCHOTEN. Geboren: Aruolda Maria, D. van L. Van Gent en C. 0. M. Van Tienen. Overleden: C. W. Berends 56 j. vr. vaxj N. Heiloo. J. Kianeuburg 1 md., Z. v. G. Kra nenburg en W. H- L'ekkiuk. E. H. J. v. 4* Zouw S8 j. wed. van VV. v. Dam vr. van A. J. De Haas. WASSENAAR. Ondertrouwd: L. Voorham en A. Duy ven voorde. W. F. llaket en M. A K00t.*_ a. Van Scberpenzeel en M. Yan Tol. N. De Jong en L. JÜIgeiuan. 1. Yan liyswijk en A. M. Van Biezen. Geboren: Hermans, Z. van F. P. Jansen en J. Groen. Gerardus Jacobus, Z. van A. H. Kroon en A. J. Kuipers. Johannes Theodoras. 'L vah E. Oosterveer en J. Langeveld. ZEVENHOVEN. Geboren: Joannes, Z. van M. Pieterson gob. Leliyeld. /.WAMMERDAM. Bevallen: J. Spoor geb Jongenburgor Z. ZEGWAARD. Geboren: Adrmnus Johaune^ Z. van P. Hoogondara en J. Verbocff. Ondertrouwd: Arie Klapwijk jm. 20 j., van Bei'gscbenhoefc. en Cornelia H. A. v. Alaaneo jd-201 Gehuwd. C. Adegeest jm. 30 j. cu C. M. 1 u T Veen jd. 2G j. ZOKTERMEER. Geboren: Christian us Gerar dus, Z. van J. L. De Groot en C. M. Vievcon. -- Jacoba Gerarda, D. vau W. J. Voüebregt en G. v. Santeu. ZOElARVvOUDE. Geboren: Johanna Maria, D. van G. v. d. Werf en A. J. Uljee. Overleden: Maria Van Vliet, iZ j-, wed, vau L. Kompier. Ondertrouwd: A. A. Slootweg 31 j. an v. «L Krogt 29 j-, Weiden alhier wonende,

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 2