Bost en inwoning Kamer met Pension. .is daarvan terstond in kennis gesteld Ian jHamllton, die Zondag te Rustenburg ia aan gekomen, heeft zwaar geschutvuur gehoord in de richting van Elandsrivier. Maandag ;scheen het schieten meer verwijderd, waaruit jmen afleidde, dat het garnizoen hulp had gekregen en naar Zeerust aftrok. 1 Een hedenmorgen ontvangen nader tele- •gram van lord Roberts van den 7den Aug. geeft zyn vrees te kennen, dat de Engelsche bezetting van Elandsrivier, na tien dagen tegen stand te hebben geboden, eindelijk toch is krijgsgevangen gemaakt, zoodat de Boeren weer eenig succes zonden behaald hebben. Uit Pretoria wordt geseind, dat de Boeren door het veld blijven trokken, dat het hoofd kwartier van een groot deel van Botha's strijdmacht is geworden. Men verzekert, dat president Kruger zou wenschon zich over te geven, op voorwaarde, dat hem voldoende toezeggingen worden ge daan over de wijze, waarop hij na zijn over gave behandeld zal worden. Pretoria heeft zich thans geheel aan het nieuwe bestuur onderworpen. Wel zijn er nog een klein aantal onverzoenlijken, die meetings ■houden, maar hun aantal wordt met den dag minder. Te Kroonstad is bericht ontvangen, dat de 'gewezen president Steyn zeer ernstig ziek ligt. Uit Loren$o-Marquez wordt aan de „Daily Telegraph" gemeld: De Engelschen trekken langzaam tegen Uachadodorp op. Een colonne rukt van Middel burg op, een tweede uit het zuiden. De Boeren bieden slechts zwak verzet aan de troepen uit het zuiden. Sir Charles Warren vertrekt heden met de „Norman" naar Engeland. Het politiekorps voor Transvaal, dat kolonel Masse aan het oprichten is, telt nu 700 mam Men verwacht, dat het zal gebracht worden op 5000 man. Een aantal kolonialen hebben zich laten aanwerven, en men verwacht, dat nog veel anderen er by zullen gaan als de oorlog gedaan is. Twee Canadeezen van do bereden infanterie zijn elk tot tien jaren gevangenisstraf veroor deeld, omdat zy wapenen en andere eigen dommen van Boeren hadden gecommandeerd om zo te verkoopen aan andere Boeren. Zy hadden lord Roberts' handteekening op de be velschriften nagemaakt. In de Wetgevende Vergadering te Kaapstad heeft de heor Du Plessis, het lid voorAlbort, geklaagd, dat men zyn bedienden had gepolst, om bewijzen in handen te krijgen, dat Du Plessis zich aan verraderlijke handelingen had schuldig gemaakt, en dat men, naar hij meende, bezworen verklaringen by den Attorney Gene ral had ingediend tegen hem, wegena de rede, die h(j onlangs in het Huis had gehouden. Do Attorney General, Rose-Innea, zeido, dat de verklaringen waren ingediend vóór die rede was uitgesproken. De heer Scbreiner zeide, dat de heer Du Plessis de rust In Steynsburg had hersteld tijdens den inval van de Boeren, en dat hjj verrast was te vernamen, dat Du Plessis nu beschuldigd werd van ontrouw. De Londensche correspondent van de „Matin" wijst op de enorme stijging der prijzen van alle levensmiddelen in het Vereenigd Konink rijk ala een gevolg van den oorlog. In de afgeloopen week is die stijging bijzonder groot geweest en logon den a. 8. winter vreest men nog erger. De steenkolen, die verleden jaar om dezen tijd verkocht werden tegeD 18 shillings per ton, kosten thans l'/i pond en de mijneigenaars, die zich tot eon syndicaat vereenigd hebben, rekenen, dat alleen Londen in den a. s. winter hun 7 millioen pond meer dan verleden jaar voor zijn kolenverbruik zal hebben te betalen. Voor de armen zeker een treurig vooruitzicht. De gasprijs zal stellig met 25 pCt. verhoogd worden. Kruideniers waren stijgen even sterk; suiker, confituren, thee en koffie worden bijna niet meer ver kocht, ten gevolge van de enorme rechten. Ook de stoffen zijn plotseling in prijs gestegen. Terwijl een manskostuum drio weken geleden nog 2 pd. st. kostte, is dat thans nauwelijks voor 3 pd. st. te koop. Met vrouwenkleeren is het evenzoo gesteld. Laarzen, die verleden jaar 16 shillings kostten, gelden thans 1 pd. st. Paarden zullen spoedig een weelde-artikel zyn; de prijs is reeds 60 pCt. hooger dan verleden jaar. Zelfs de begrafenis-ondernemingen hebben haar tarief verdubbeld 1 Volgens een bericht aan de „Daily Mail" uit Loren$o-Marquez koopen de Engelsche agenten daar alle voorraden koffie, suiker en rijst op, volgens sommigen om te beletten, dat ze den Boeren in handen zullen vallen, volgens anderen voor de mariniers, die de Engelschen aan wal zouden willen zetten. Er ankeren vier Engelsche oorlogsschepen voor de stad. De correspondent van de „Daily Mail" te pretoria deelt bijzonderheden mede over de verovering van den trein met den Amerikaan- echon consul door de Boeren ten zuiden van Geneva Siding. Er zaten ook eenige vreemde attaché'® in. Theron voerde de Boeren aan. Hü stemde er in toe, do krijgsgevangenen weer los te laten, maar stond or op, de vermeesterde wagens met voorraad met petroleum te begieten en aan te steken. De losgelaten krijgsgevangenen hielpen deze toen blusschen, waardoor een gedeelte gered werd. De wagen van den consul en diens eigendom bleven ongedeerd. De Boeren hadden de spoorlijn ondermijnd. Nader hand vond men twee zakken dynamiet. Ter wijl de Boeren den aanval op den trein deden, bleven Engelsche troepen, die ten noorden en zuiden in de nabijheid stonden, werkeloos. Zjj hoorden vuren, maar deden niets tot den volgenden ochtencl Naar aanleiding van dit voorval schrijft de „N. R. C.": „Wij zoeken in de Engelsche pers tevergeefB een woord van afkeuring over het schandelijk misbruik, dat er van de Amerikaansche vlag gemaakt is om een trein, die een afdeeiing Engelsche troepen (on wie weet, misschien ook levensmiddelen, munitie) vervoerde en boven dien kolonel lord Algernon Gordon Lennox, den drager van officieels stukken van den hoogen commissaris aan den opperbevelhebber, veilig over te brengen, en ergor nog van den invloed van den Amerikaanschen consul- generaal, op die goedmoedige Boeren uitge oefend om Lennox los te krijgen, zoodat de stukken lord Roberts ter hand gesteld konden worden. En ton overvloede werd den Boeren, nadat zij Lennox en de eveneens gevangen genomen veertig soldaten los hadden gelaten, bereden infanterie nagezonden, zoodat zij, volgens Engelsche voorstelling, nog ettelijke burgers verloren. Wat zou men in Amerika van de rol van dien consul-generaal zeggen?" De Engelsche bladen bevatten weer een lange lijst van gesneuvelden, gewonden, ver misten, aan ziekte overleden soldaten en ernstige zieken. De verlieslijsten, loopende tot 4 Augustus to Kaapstad, geven als cijfers voor de in de laatste gevechten gesneuvelden en aan wonden en ziekten gestorven1 officier en 35 minderen.; als gewonden: 4 officieren en 46 minderen; zieken: 1 officier en 97 minderen, met ver schillende ziekten, over het meerendeel enteric gevangenen: 10 minderen. Bi) het trein- deraillement van 3 Aug. werden 2 officieren gevangengenomen (en. naar het schijnt: gehouden), 3 man gedood en 3 gewond. 26 Juli werden door.de Boeren in vrijheid gesteld: 5 kapiteins en 14 minderen. Onder de minderen, die gedood, gewond en ziek zijn, komen ditmaal zeer veel sergean ten en korporaals voor. Bij Zelikab's Nek zijn den 2den Augustus 3 man gesneuveld, en 2 officieren en 29 man schappen gewond. Bij Yolkfirust werden na een gevecht op den 2don Augustus 6 garde dragonders, een guide en twee Kaapsche boys vermist. Een aantal soldaten zijn weer aan typhus bezweken. Dr. Leyds en het Zihd-Afrikaansehe drie manschap treffen te Berlijn thans noch den Keizer, noch v.Bülowof diens plaatsvervanger Von Richthofen aan, zoodat het bezoek geen politiek dool schijnt te hebben. Naar de „Lokal-Anzoiger" verneemt, zullen, de lieeren na een kort verblijf t0 Berlijn, zich waar schijnlijk naar SL-Petersburg begeven. Een krijgsgevangene op St.-Helena beschrijft het leven van hem en zijn lotgenooton.in een brief aan de „Arnh. Ct." als volgt: Het is opmerkelijk, hoe gauw nog de dagen omvliegen. Ieder heeft wel is waar zijn bezigheden, doch die bestaan gewoonlijk in huiseljjken arbeid, hier zou je kunnen zeggen „tentelijken", aangezien toch een linnen tent ons huis voorstelt. Het aantal tentgenooten bestaat gewoonlijk uit twaalf man, eenclubje- dat zich zelf formeert. Een is korporaal en komt voor de belangen van allen op. De overige hebben om beurten den dag. De dag of beter de bezigheden daarvan bestaan uit's morgens koffie zetten, vleesch braden en 's avonds weer koffie zetten, en tevens alles omwasschen wat is vuil gomaakt. Wat onze vriendelijke pensionhouders ona verschaffen, bestaat uit een half brood, koffie, suiker, melk (geconserveerd) en een- a twee maal per week zoete aardappelen (sweet potatoes), 's Maandags en Vrijdags krijgeniwe scheepsbeschuit en corned beaf. De korporaal haalt 's morgens deze artikelen, waarvoor wordt geblazen. Dan is er nog een can fine, waar men het een en ander kan koopen a contant. Voor velen i3 dus deze winkel maar oen heiligdom. De stookplaatsen maakt men zelf en wel in den grond, een opening om het hout in te steken, de tweede waar de pot in staat en. de derde is voor trekking. Do brandstof bestaat uit dennenhout, wat hier tot mijn groots verwondering veel groeit. Het wordt aangevoerd op ezels, netjes geladen op pak zadels. 's Namiddags om vier uren moeten allen aantreden om geteld te worden, waarvoor we vóór de tent aantreden. Hat terrein, waar we verblijven, is een groote vierkante plaats, hellend gelegen, afgezet met twee heiningen van doorndraad, waarachter de schildwachten loepen. Om haffzes ongeveer gaat de zon onder en zes uren is het donker. De tent wordt dichtgemaakt, de kaars aangestoken, en (ten minste in onze tent) drie robbers whist gespeeld door een vast clubje, om daarna, als de kaars het nog toelaat, een poosje te lezen. Van nieuws blijven wjj vrijwel verschoond, doch ondanks dat houden we goedon moed en wachten maar geduldig op 't eind. Gemeenteraad S ZSting van hedennamiddag te 2 uren. Voorzitter: de heer H. 0. Juta, waarnemend h6m te permitteeren ook voor te dragen de hoeren L. v. d. Laan, J. P. Fontein en J. De Lange, lid van den Raad. De Voorzitter antwoordt hiertegen geen be zwaar te hebben. Gekozen worden: L lo. de heer J. Wilhelmy Damsté met 13 st.; de heer W. 0. Mnlder verkreeg 1 st. 2o. de heer G. W. Zandvoort met 8 st., de heer J. v. d. Laan kreeg 5., de heer B. E. Spijker P.Hz. 1 st. 1L lo. do heer W. Kok met 13 st.; de heer W. C. Mulder verkreeg 1 st. 2o. de heer E. Spijker P.Hz., met 10 st..; de hoer J. P. Fontein verkreeg 4 st. HL lo. de beer P. J. Groen, mot algomeeno 2o. de heer G. v. d. Driel met 7 st.; de heer J. De Lange verkreeg 6 St.; 1 stem was blanco. 3". Verzoek van J. M. Maznrol, om eervol ont slag ais derde onderwijzer aan do openbare school der 3de klasse No. 3. (175) Gunstig beschikt» 4°. Verzoek van T. H. Ritman, om terugbetaling van schoolgeld. Lager Onderwijp. (173) Afwijzend beschikt. 5". Verzoek van P. E. Schotel, om terugbetaling van schoolgeld, Middelbaar Onderwijs. (174) Gunstig beschikt. 6°. Verzoek van R. Koekkoek, om terugbetaling n schoolgeld, Kweekschool voor onderwijzers en onderwjjzeressen. (IS2) Afwijzend beschikt. 7°. Rekemng, dienst 1899, van do Stedelijke Werkinrichting. (176) Uitgesteld, wegens het te klein aantal leden. 8°. Staat van af- on overschrijving, dienst 1899, van het Roomsch-Kulholiek. Armbestuur. (183) 9°. Staat van af- eu overschrijving, dienst 1899; van het Roomsch-Katholiek Wec3- enOndeheden- hniq. (183) Goedgekeurd. 10°. Verzoek van J. Romaneske, om vergunning tot het bouwen van een houten schuurtje op steenen voeting op het terrein achter hot perceel Rijnkade No. 6. (177) Gunstig beschikt. 11°. Verzoek van het Bestuur dor Athlotïek- vereeniging ,De Sportman" om het gebruik van een gedeelte van hot Schuttersveld, voor de be oefening van het voetbalspel (180) Afwijzend beschikt. 12°. Voorstel tot toekenning van gratificatiën aan de beambten bij de Stedelijke Bank-van- Leening- S. A Schoevera en J. G. Den Tonko- laar. (172) Aangenomen zonder discussie en zonder hoofdelijke Btomming. 13°. Vooralel omtrent de uitgifte in erfpacht aan de gemecuto Leiden van duingrond to Katwijk,, ten behoeve van de Leidsche Duinwatermaat schappij. (178) Aangezien do heer De Lange bij dit voorstel een. zaak van zeer ingrijpenden aard wenscht te bespreken, acht de Voorzitter het wensche- ïyk met de behandeling van dit punt te wachten tot een volgende vergadering, wan neer meer leden tegenwoordig zijn. Aldus wordt besloten. De agenda afgehandeld zijnde on verdor geen der leden het woord verlangende, wordt do openbare vergadering gesloten. Marirtberloirten. Delft, 9 Augustus. Granen werdon heden [veranderd verkocht; de handel was nog stil. Witte Tarwe 6.40 a 7.10. Koode f 6.50 n £80. Rogge f af Zomergeret J a Chevalier ƒ6.25 a ƒ5.80. Haver 3.40 a 3.80. Groene Erwten fa fBruine lotrnen 7.50 a 8.75. Paardenboonen a Duivonboonen ƒ7.10 a 7.10. Koolzaad a Kauariezaad ƒ6.50 a f 1.1b. Hennepzaad ƒ6.75 a f 7215 per HL. Tolog ra WASHINGTON, S Augustus. [R. O.) Als resultaat eoner conferentie tusschen Mac Kinley, den waarnemenden staatssecretaris Adeo, den secrotaris van oorlog Root en den adjudant- generaal, is hodenmorgen een telegram ge zonden aan Goodnow, den consul te Shanghai, om dab door bemiddeling van Li-Hung-Chang, Sjeng of anderen, mede te deelen aan hen, die thans de regoering vormen. Naar men verneemt, ia die nota zeer nadrukkelijk; er wordt in verklaard, dat een onmiddellijk op treden noodzakelijk is. Ofschoon de nota niet precies een ultimatum Is te noemen, ljjkt zy er toch erg veel op. In officieels kringen alhier acht men den toestand van Conger, den Amerikaanschen gezant, en anderen te Peking zeer gevaarlyk. De regeering heeft Conger een antwoord gezonden op zjja telegram. Daarin wordt hy aangespoord, goeden moed te houden, on een spoedig ontzet hem in aitzicht gesteld. Tweede Tel.) Nader wordt toegegeven, dat het telegram der regeering aan consul Goodnow feitelijk een ultimatum is, waarin de toestand onhoudbaar wordt genoemd. Er zjjn maatregelen getroffen om terstond meer troepen van Luzon naar China te kunnen zenden als het noodig is. BREST, 8 Augustus. (R, O.) Het Fransche noorder-eskader maakte zich klaar om naar Cherbourg te stoomen, toen het telegrapliisch bevel kreeg naar Havre te gaan, waar de admiraal zyn orders zal vinden. De reden is niet bekend. Tegenwoordig: 14 leden. (Dank zy de komst van den heor Den Hou- ter, kon de vergadering doorgaan. Hy werd met applaus begroet.) Afwezig de heeren: Drucker, Van Kempen, De Vries, De Goeje, Fockema Andreae, Zaayer, Zille3en, v. Rhyn, Kroon, P. J. Driossen, Aal- berse, Kaiser en Siegenbeek v. Heukelom. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen waren o. m.: een verzoek van A. O. v. d. Akker e. a. veehandelaren, om uitbreiding der Leidsche veemarkt; een verzoek van dr. G. M. Kruimel om eervol ontslag tegen 1 Nov. als stads-genees- en heelkundige; oen verzoek van mej. 0. M. Fridorichs om eervol ontslag als onderwyzeres. Deze stukkon worden gesteld in handen van B. en Ws. Aan de orde is: 1°. Benoeming van een Curator van het Gym nasium. (171) Benoemd wordt dr. D. C. Hesseling met 8 St.; op mr. P. J. M. Aalberse waren 5 st., op dr. A. Beets was 1 stem uitgebracht. 2°. Vaststelling van drie aanbevelingen van twee peraonon voor de bonoeming van drio leden van het college van setters voor 'aRjjka directe belastingen. (181) De heor Den Houter vraagt den Voorzitter, wyi men hier, op grond der wet, niet to doen heeft met een bepaalde voordracht van B. en Wa, maar piflflf met ftArj leiddraad. LONDEN, 9 Augustus (R. 0.) Lord Roborts seinde den 7den uit Pretoria: Ik vrees, dat de bezetting van Elandsrivior (tusschen Rustenburg en Zeerust) onder luite nant-kolonel Hoare, na tien dagen weerstand geboden te hebben, gevangengenomen is. Commandant De la Rey, vernemende dat Ian Hamilton Rustenburg naderde en begrijpende, dat hy geen kans had, gen. Baden-Poweh in zyn zjjn macht te krygen, haastte zich naar Elands rivier. Ian Hamilton meldt, dat het schieten in de richting van Elandsrivier gisteren ophield, en dat Hoare blykbaar gevangengenomen was. Hamilton verliet Rustenburg hedenmorgen, Baden-Powell's strijdmacht begeleidende. Commandant De Wet begon gisteren de Vaal over te trekken; lord Kitchener rukt hem nu achterna. Generaal Methuen, dio op den rechteroever van de Vaal staat, is blykbaar in aanraking gekomen met De Wet's voor hoede, daar lord Kitchener hedenmorgen zyn kanonnen hoorde. LONDEN, 9 Augustus. R0.) Lord Roberts seint uit Pretoria, dato 8 Aug.: Er zyn in de Bethlehem- en Harris mi th- districten [Oranje-Vrystaat] 4140 Boeren ge vangengenomen. De meeaten van dezen gaan naar Ceylon. Meer dan 4000 paarden en pony's zyn buitgemaakt. Groote hoeveelheden ammunitie zyn vernield. De bezetting van Elandsrivier bestond uit 300 AustraliSrs en Rhodesiéra. Generaal Carrington kwam te laat. Lord Methuen, die met Kitchener samen werkt, dreef gistermorgen by Venterskroon de Boeren van een ry kopjes, die met groote hardnekkigheid werden verdedigd. De verhezen der Engelschen bedragen 7 man aan dooden. Vier officieren zjjn gewond. Do onlusten ln China. TIENTSIN, 6 Aug. (ft O.) Het gevecht by Peitsang begon hedenmorgen omhalfvier. De Chineezen werden uit hun versterkingen verdreven. De Russen hadden 500 dooden, de Engelschon 50, de Duitschers en Japan ners zware, niet in byzonderhoden bekende, verhezen. Er wordt verondersteld, dat de weg naar Peking open ligt PARUS, 9 Aug. (.R. O.) President Loubet heeft besloten, Zaterdag naar Marseille te gaan, om de naar China vertrekkondo Fransche troepen te groeten. De president der Repu bliek zal vergezeld worden door den minister- i president Waldeck-Rousseau on de ministers j van oorlog en marine, en zal vervolgens rechtstreeks naar Parjja terugkeeron. ROME, 9 Aug. (R. 0.) Er zyn tFoepen- kordons langs den geheelen weg, waar de koninklyke rouwstoet passeert, opgesteld. Het stoffelyk overschot van den vermoorden koning is per rouwtrein om halfzeven van Monza hier aangekomen, onder geleide van den hertog van Aosta, den graaf van Turyn, prins Victor Napoleon en den hertog van Oporto. Aan het station werd het lyk des konings opgewacht door koning Victor Emanuel HI, door de prinsen van Italië en vreemde vorsten, heb corps diplomatique en hoogwaardighoids- bekleeders van het koninkryk. ROME, 9 Aug. (R. O.) Troepenkordons zyn opgesteld langs den geheelen weg, welke ge volgd wordt door den koninklyken rouwstoet, die zich hedenmorgen te zeven uren in be weging zette. Een eskadron cavalerie opende den stoet. Daarop volgden detachementen en delegaties der troepen on korpsen, bestaande uit leden der civiele en militaire huizen; de presidenten van Senaat, Kamer, Ministerraad, enz. Koning Victor Emanuel III hep onmiddeliyk achter het atoffeiyk overschot zyns vaders, gevolgd door de leden van het Koninkiyk Huis. Daarna kwamen de gezanten der vreemde mogendheden, ter begrafenis afgevaardigd. Een grooto, zwygende menigte zag den stoet voorb(jtrekken. ROME, 9 Aug. (R. O.) De uitvaart van wyien koning Humbert, te halfzeven heden morgen aangevangen en om elf uren geöin- digd, bad plaats op een wyze, den overledene alleszins waardig. Een ontelbare menigte was er getuige van. Koning Victor Emanuel ging aan het hoofd van de Italiaansche en de andere prinsen. Do koninginnen en de prinsessen woonden de godsdienstige plechtigheid in het Pan theon by. Er heorschte een voorbeeldige orde. Eenig gedrang had geen nadeeligo gevolgen. De luchtreiziger Andjrée. STOCKHOLM, 9 Aug. (R. 0.) De „Svenska Dagbladet" meldt: De Amerikaansche consnl- generaal ontving van een in Cleveland wonenden Amerikaan bericht, dat er een document ge vonden is met den datum 2 Juni 1900 en door Andréo onderteekend, waaruit biykt, dat hy Andrée, toen nog in leven was, maar uithoofde van den hocheiyken toestand, waarin hy zich bevond, zoo gauw mogeiyk hulp noodig had. De onlusten 3u Cliina. Keizer Wilholms besluit om den jongstei# Duitschon generaal-veldmaarschalk, Von Wal-' dersee, te benoemen tot opperbevelhebber der Duitsche troepen in China, en hem tevens als opperbevelhebber der verbonden troepen voor te dragen aan de bevriende mogendheden, die om'de benoeming van een Duitschen veld overste hadden verzocht, vindt overal, m Diet- militaire zoowel als in militaire kringen, grooten by val Walderaee gaat door voor oen der' voortroffelykste legeraanvoerders; hy is even energiek als beminneiyk, en dns door zjjn persoonlyko hoedanigheden berekend voor zjjn moeilybon internationalen post. Buitendien is hy, in weerwil van zyn 68-jarigen leeftyd, ook licbamolyk zeer flink. Hy is gehuwd met een Amerikaansche, do weduwe van prins Noör. In de oorlogen van 1866 en '70 onder scheidde hy zich in den generalen staf, in 1870 is hy militair attaché geweest to Parjjs, en later zjjn hom ook diplomatieke zendingen opgedragen. Na Von Moltke's dood is Waldersee eenige jaren chef van den grooten staf geweest; door zyn vry moedige aanmerkingen viel hy toen voor een poos m ongenade by den Keizer, die echter den genialen krygsman weldra weder met eerbewyzen overstelpte. Naar de „Hamburgische Börsenhalle" ver neemt, hoeft de keizer van Rusland aan graaf Von Waldersee een telegram gezonden, waarin hy zyn vreugde uitspreekt over diens benoeming tot opperbevelhebber in China. Een merkwaardige onthulling doet de Niouw- Yorkache „Evening-Post" in een hoofdartikel over sensatio-journalisme. Het blad schryft: „Het wordt nu algemeen aangenomen in Engeland, dat de uitvoerige berichten van den moord te Peking nooit uit Shanghai zyn gekomen, maar werden gemaakt in de redactie- bureelen van de Londensche jingo-pers. Nog maar eon paar jaar geleden vertrouwden de Amerikanen ten volle op het buitenlandBche nieuws der Londensche dagbladen, maar nu zyn er bladen in Londen, die even onbetrouwbaar zyn als de Nieuw-Yorksche. Het is een groot verlies voor do wereld, wanneer nog een land het slaohtoffor zou worden van oen sensa- tioneele pers". Van de ernstige beschuldiging, welke de „Evening-Post" tegen haar Londensche collega's inbrengt, moet de waarheid nog blyken. Maar deze opmerking moet het „Hbl." toch. van het hart: Amerikanen, d:e op het zeaelyk gehalte van de Lomlensche groote pers enkele uitzondering niet te na ge sproken Itobben vertrouwd, moeten wel ziende blind en hoerende «loof zjjn geweest.' Onpartijdigheid en waaiLieidshT-fü>j Xjjrt twee eigenschapen, die Lie;; al sir do j *n by een groot deel der latnëenBdiie per. rorergeefs zoekt. Behalvo do twra leden van hc! Tsung-11- Yamen zjjn er,, volgens door de „Daily Iilai," van 29 Juli uic Shanghai ontvangen benchien, nog vyf hooggeplaatste Chmeezon om hals gebracht, torwjjl bjj geheim bevel Sheng, dj Taotai, Yoe Yui, de onderkoning van Honkow, en Lioe-Koen-Yi, de onderkoning van Nanking, op de nominatie staan, de doodstraf aan zich te zien voltrekken. De Fransche generaal Voyon is tot opper bevelhebber benoemd van het Franscho expe ditionaire korps in China. Na de mededeeling hoe goed de Duitsche intendance voor haar soldaten in China zorgt, mag een korte opgaaf van de Fransche schikkingen niet achterwege blyven; ook hier blykt, dat de ambulance- en legordienst met zorg geregeld is. Het hospitaal voert 286 kisten mede, te zamen wegende 28,500 kilo's. Er gaan zes medicijnkisten mede, 100 kisten gecondenseerde melk, grorw.ten in blik, cham pagne en alle bonoodigdheden om 500 ziokon gedurende drie maanden to verplegen en te onderhouden. Er gaan zeven artsen mee. ADYERTENTIEN. Den 14den Augustus a. s. hopen onze geliefde Ouders M. VAN NIEROP EN O. DE HAAN hun 50-jarige Ecïitvereenlghag te herdonken. Hun dankbare Kinderen. Amsterdam. 6638 10 (Hoedenmakersstraat 146 C). Den 22Bten Augustus hopen onze geliefde Ouders HERMANUS SMIT en 6643 12 JOHANNA SIERAOH hunne Veertig-jarige Echtver- e-enlging te herdenken. Hun dankbare Blinderen, Behuwd- en Kleinkinderen en verdere Familie. Uit aller naam: (Langegracht 114.) D. 8MIT. Ondertrouwd: H. L. MORRA, Adjunct-Commies by de Alg. Reken kamer, iar 6635 8 A.AC. VAN ROSSUM DU CHATTEL. 'B-Ghavekhaob, I 9 Aug 1900. Bevallen van een levenloozen Zoon DORA CORBIÈRE, e646 4 AMSTERDAM, 8 Aug. 1900. 'Hiermede vervul ik den treurigen plicht U kennis te geven van het plotseling overiyden van onzen ge liefden Zoon en Broeder IZAlK BLULEVE, in den leeftyd van 22 jaren, Korporaal by het 2de Regiment Huzaren in Garnizoen te 's-Graven- hage, diep betreurd door zyn Moe dor, Broeders en Zuster. 6640 13 Uit aller naam, "Wed. BLIJLEVE -Aalbkbsbebg. Lange Raamsteeg biboven. Volstrekt eenige kennisgeving. Heden overleed, zacht en kUm, na eon ongesteldheid van slochts drie dagen, onze innig geliofde Vader, Behuwd-, Grootvader en Behuwd- brooder GERR1T BROOMANS, Weduw naar van JOHANNA BROOMANS, in den ouderdom van 74 jaren. Allen, die hem gekend hebben, zullen beseffen wat wy in hem ver liezen. 6642 17 Mede namens verdere Familie: M. REEBEEK—Beoohaus. J. RIEBEEK. D. BROOMANS. E. BROOMANS Schenkevkld. Leid en, 8 Augustus 1900. (Botermarkt 25.) Ondergeteekende betuigt hiermede zyn harteiyken dank aandenWeled. Zoergel. Heer Dr. A. J. v. WALSEM, te Rynsburg, voor do zorgvuldige en liefderijke behandeling tydens de verlossing zijner Echtgenoote. 6649 8 P. N„ v. D. DRIFT, Katwijk a/d. Run. Huisschilder. Aangeboden voor een beschaafde jonge Dame, by een Weduwe met 1 kind te Leiden: 6653 8 met huiseiyk verkeer, tegen matigen prys. Brieven franco onder letter B No. 050 aan KOOYKBR's Centraal Advertentie-Bureau te Leiden. Een Student Ziekenhuis terat»od vraagt omtrek 6654 9 Brieven franco met prysopgaaf onder letter C No. 052 aan KOOYKER'8 Centraal-Advertentie- Bureau te Leiden. Ter Stooniilrukkerij TAl 8TUXE KIJN O, kunnen direct geplaatst worden eenige JONGENS beneden 16 iaren en bekend met distribueeren. J 6655 6

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3