.Bnyidsirm HARTESTEEG 2. De Stad Maastricht, Souchon a f 1.30 per K.G. Doet Uw voordeel So. 12409. LEIDSCH DAGBLAD, WOENSDAG 8 AUGUSTUS. - TWEEDE BLAD. PERSOVERZICHT. Burgerlijke Stand. VERSCHE 6KAS80TER, Daarleuinierstraat 130, Haarlemmerstraat No. 46, LEIDEN: FILIA.A.L1 J. F. UPHOFF en ZONEN, AMSTERDAM. Verkrijgbaar in alle buurten der stad In het bijzonder wordt de aandacht gevestigd op 8183 46 Anno 1900. v Het voorloopig verslag der Tweede Kamer op het ontwerp tot wijziging der wet op Si et notariaat gaf der Meum Rotter- panische Courant aanleiding tot een tweetal artikelen. Voorstanders van hot vrije notariaat en van het notariaat als bezoldigd staatsambt lieten zich hooren, maar nieuwe gronden vóór of tegen werden niet aangevoerd. Misschien zou 'hiertoe te rekenen zijn de vraag: Hoe tusschen 'de notarissen-staatsambtenaren de arbeidsver deling zou moeten wezen? Dat alle notaris- [sen binnen zekeren kring beurtelings zouden moeten optreden, wat het voorloopig verslag 'als mogelyk aanneemt, acht de H. Rott. Ct. 'nauwelijks denkbaar. Maar dat ieder, althans 'binnen zekeren kring, zijn notaris vrij zou kunnen kiezen, zou anderzijds het bezwaar moobrengen, dat de eene notaris het verbazend -druk zou kunnen hebben, terwijl de andere, «onder eenig nadeel, een zeer gemakkeiyk leven sleet. De eenige weg zou zyn, aan olkon notaris de verplichting op te loggen binnen «en zeer beperkten kring aan belanghebbenden zijn diensten to verleenon. Vryheid om zijn 'notaris te kiezen bleef daarmee echter onbe staanbaar. Sterk dringt het voorl. verslag aan op boter (voorziening tegen misbruiken by )het stelsel der bestaande wet. Daaronder wordt ''vooral verstaan: te hooge rekeningen,ón het (dryven van bankiers-, kassiers- en andere geldzaken. Te hooge rekeningen, meent hetblad, ayn te keeren door een doelmatig tarief, (waarin evenzeer konden worden opgenomen "werkzaamheden, die, schoon buiten hun oigon- lykon werkkring liggende, daarmee verband houden. Desvereischt zou ook de werkkring van den notaris in dezen zin duidolyk kunnen Worden omschreven. Door een matig tarief zou, ook onder het bestaande stelsel, tegen te groote kostbaarheid vau notariöelen bysland 'kunnen gewaakt worden. De verplichting tot j in levering van gespecificeerde Tokening zou algemeen kunnen gemaakt wordèn, met be- dreiging van boete. De bezwaren tegen het drijven van bankiers-, kassiers- en andere geld- 'zaken door notarissen acht de N. R. Ct. zeker van gewicht. Een verbod zou h. L geen 'bezwaar hebben, nu de gelegenheden om geld uit te zetten of te leenen zoo algemeen zijn geworden. Het niet te verbieden, maar 'rechtsvordering tot betaling van rento van door middel van notarissen ontvangen golden 'aan dezen te ontzeggen, zooals in hot voorl. jyerslag wordt aanbevolen, komt hot blad bedenkelijk voor. Wil men in die lichting iets doen, dan zou, zooals in Elzas-Lothanngcn, den notarissen verboden kunnen worden aan 'anderen toebehoorende gelden anders dan 'renteloos en ter bewaring, of tor plaatsing "in naam des bewaargevers, in ontvangst te 'nemen, of zich door partyen te laten over- 'dragen eenige vordering, voortspruitende uit een door hemzelven verleden akte. I De H. R, Ct. is voorstandster van een in het ontwerp niet opgenomen, door het voorl. verslag bepleite, verplichting tot een '(eenvoudige) boekhouding. Speciale con- tr&e op de naleving dezer verplichting bo- hoefde er niet te zyn. Do medewerking van ,het kantoorpersoneel; de wetenschap, dat by ziekte, verlof of schorsing het verzuim aan het licht zou komen, zou voldoende drang- iniddel wezen. De vraag, in het voorl. verslag gedaan, of ,de bezwaren, verbonden aan het zich borg stellen van don notaris voor de voldoening aan do verbintenissen, voortvloeiende uit door [hem verleden akten, van dien aard zyn, dat idit in weerwil van het gerief voor de schuld- («ischers verboden zou moeten worden, zal, naar de H, R. Ct. meent, door doRegee- ïing overwogen moeton worden. Zoo vraagt ook het voorl. verslag of het ^een aanbeveling zou verdienen wederom in te voeren de vroeger bestaan hebbende ver plichting van den notaris om zekerheid te stellen voor de vergoeding van alle schade, door verzuim in zyn ambtsverrichting veroorzaakt, waarvoor de wet hem aan- sprakolyk stelt? De N. R. Ct. is van oordeel, dat, na de borgtochtenwet van 14 Juli 1898, hot bezwaar voor mingegoeden als 'vervallen kan beschouwd worden, en dat er dus thans alle aanleiding is om dit punt opnieuw in overweging te nemen. Voorts meent het blad, dat de bezwaren tegen de benoeming van den notaris voor het leven, door hot voorL verslag gereleveerd, veel geringer zyn dan de nadeelen en de onzekerheid, die aan oen benoeming voor een bepaalden tyd zyn ver bonden. Het ontwerp bepaalt, dat van de vyf ver plichte kantoorjaren van den candidaat-notaris, ten minste óón jaar moet zyn volbraoht in den loop der laatste twee jaren, aan een benoeming onmiddeliyk voorafgaande. Daartegen heeft de H. R. C. met .verschil lende leden" bezwaar. Want dan zou de candidaat, niet wetende wanneer er een stand plaats openvalt, waarnaar hy zou willen en kunnen solliciteeren, vorplicht zyn voortdurend op oen notariskantoor werkzaam te blyven, ook n& zyn vyf verplichte jaren. De inlich tingen der Kamers van Toezicht kunnen vol doende voorkomen, dat een candidaat tot notaris benoemd wordt, die intusschon van de werkzaamheden geheel vervreemd werd. Gegrond vindt de H. R. C. do vraag, of voor het voorzitterschap van do voorgestelde Kamors van Toezicht de president der arrondissements-rechtbank der gemeente, waar de Kamer gevestigd is, ge- noegzamen vryen tyd zal hebben, ook al wordt hem niet het secretariaat der Kamer en do bewaring en hot beheer van het archief op gedragen. De M. v. T. neemt aan, dat do oorzaak van hot falen van het thans aan den Olflcier van Justitie opgedragen toezicht hoofdzakeiyk hierin ligt, dat die ambtenaren by hun veel andere werkzaamheden er den noodigen tyd niet voor kunnen vinden. Maar dan dient gezorgd, meent het blad, dat we niet in dezelfde fout vervallen. Dat de president der rechtbank als voorzitter dor Kamer van Toezicht, die de tweede of derde waarschuwing gaf, geen deel kau nemen aan de behandeling van do gedingon tot schorsing of ontzotting van den notaris, welke van die waarschuwingen het gevolg zyn, acht het blad geon aanbeveling van het stelsel. Zou, vraagt de H. li. C., de Officier van Justitie niet de voorz. kunnen zijn van de Kamer van Toezicht? Of zou het good zyu dio gedingen op te dragon aan de Gorechtshovon? In oon artikel ovor „do toekomst onzer litoratoren on do even- redigo krachtsontwikkeling van ons Christenvolk schryft de Provinciale Friesche Courant o. m. ook dit: Moet ons volk zich tot de opleiding van enkel thoologen beperken? Hoeft op handelsgebied, in heel de maat- schappy en in het staatkundige loven ons volk geen evenredige ontwikkeling als op het gebied dor Kerk? Als or wat scherper gewaarschuwd werd in onze kringen tegen de openbare inrichtingen van onderwys; als eens alle zonen van^Gere-- formeerden" huizo werden teruggehouden van deze „plaatsen der verzoeking"; als oens op do evenredige ontwikkeling van ons middel baar en hoogor onderwijs werd nadruk gelegd en eens met vereende kracht do schouder werd gezet onder de literarische en juridische faculteiten der Vryo Universiteit en overal werd aangedrongon op eigen opleiding voor het middelbaar onderwys, zou er dan niet nog plaats komen voor minstens 50 literatoreu of voel meer, tegenover de 1300 liberale leeraren? Dertienhonderd liberale leeraren voor gymnasia en hoogere burgerscholen vinden hun betrekking en hun brood in Nederland en wy, Calvinisten, met onze 634 lagere scholen, met onze 600 en meer predikanten, wy zullen reeds berusten, neen, meer nog, reeds waarschuwen wanneer wy het tot een viertal gymnasia met te zamen wellicht 25 leeraren gebracht hebben? Mogen wy niet vragen of ons op die wyze de eenzydig theologische ontwikkeling van ons volk geen parten gaat spelen? Raken wy op die wyzo niet het breede Calvinistische spoor kwyt, dat alle leven en elk terrein opeischt voor onzen God en de ontwikkeling ook zoekt, maar dan inChriste- ïyken zin? En wat de leeraren betreft voor onze gym- nasialo opleidingen en voor wat by ons volk de hoogere burgerscholen zal moeten vervan gen, dan is ons oordeel, dat als eens alle zonen van Gereformeerden huize, die op dit oogenblik aan het openbaar onderwys worden toevertrouwd, hetzy op gymnasia of hoogere burgerscholen, eens onder leiding kwamen van onze eigen jonge literatoren, er zeker verscheidenen zouden zyn, die van hun brood dan reeds zeker waren. Maar bovendien, als ons volk zyn school actie niet doorzet, ook op gebied van middel baar en hooger onderwys, hoe zullen we dan toch ooit ofte immor onze politieke actie tot haar volle kracht brengen I Aan het slot van een artikel over de her ziening der Kieswet schryft het Handelsblad: Waarom het te doen is, dat is niet dunkt ons te zoeken naar de ware be- teekenis van het woord „technisch", dat te kwader ure by dit vraagstuk is gebezigd. Maar wel om iets heel anders, iets voel ge- wichtigers. Het is te doen om het verkrygen van een kiezerskorps, samengesteld volgens de grondslagen der bestaande wet, maar een van de ernstigste gebreken gezuiverde wet, een wet, die niet langer den eenen burger het kiesrecht verleent en het den anderen, die volstrekt niet minder waarborgen aanbiedt, onthoudt wegens de gebrekkige omschryving dor grondslagen. Die grondslagen zyn positieve kentoekenen, waaruit een zekere vastheid van levensstelling biykt, van geschiktheid en maatschappelyken welstand: belasting beta len, vastheid van woning of inkomen, eenig bezit, of gebleken bekwaamheid. Voorziening in eigen onderhoud en dat van het gezin word ook door den minister Van Houten aanvaard als de grondeisch, waaraan voldaan moet worden, en by heeft nog onlangs zich er terecht op laten voorstaan, dat hy de oerste is geweest, die lang vóór Tak en anderen dezen.eisch voor een rationeel kies recht heeft geformuleerd. Zelf heeft hy echter in zyn kieswet, by het zoeken en omschry- ven der kenteokenen, dozo veel to bekrompen en te bonepen geformuleerd. De taak van den wetgever, die hier wil herzien, is dus duidelyk aangewezen. Of op den duur oon kiesrecht, naar positievo keuteekenen ingericht, houd baar is, wordt door velen betwyfeld, maar is een vraag, geheel vallende buiten de thans te vervullen taak. Juist moet, door eerst dit stelsel zoo volmaakt mogeiyk uit te werken, de proef op de som geleverd worden. In dien geest had do Regeering haar ontwerp behoo- ren samen te stellen, nu zy een herziening der kieswet op haar werkprogram heeft ge- Bteld. Anders had zy beter gedaan zich ge heel te onthouden. Nu zy zelve haar taak zoo beperkt heeft opgevat, is hot de plicht der Kamerleden, die in onze mooning doelen, door amende menten te trachten een regoling op don grondslag van positievo kenteekonon geheel tot haar recht to doon komen. Een ingezonden lio.ctfdariik.oL in het Dagblad v. Hoórd-Brabant vraagt do aandacht der R -K. kiesvereonïgingen voor het volgende, rakende het absenteïsmo dor R. -K. Kamer leden Men mag over wégen, wat metterdaad ver richt moot wordon, waar telkens weor zoo- velen ,0/al, "/at der Katholieke Kamerleden afwezig zyn. Namen zyn my onbekend, dos to onpartydigcr kan ik oor- deelen. Allereerst dient vastgesteld, dat billykheid en redeiykheid vorderen aan de Katholieke afgevaardigden het vrye oordeel te laten nopens de mogeiykheid deze of gene Kamerzitting by te wonen. Er ligt iets kinderachtigs, iets kleins, iets by uitstek hinderiyks in het naryden van afgevaardigden door kiesveroenigingen. Doch wy staan hier voor het treurige feit Belangryke wetten on amendementen als die do ontheffing van het ouderiyk recht, de ryksopvoedingsgestichten, enz., enz. raakten, dingen, die in onmiddeliyk verband staan met het Katholiek program, zyn in de Kamer be handeld, zonder dat 35 pCt., 40 pCt., 50pCt., 55 pCt. der Katholieke Kamerleden aanwezig was. In deze omstandigheden, dringt de nood, mogen de Katholieke kiesvereenigingen er de Kamerverslagen op nazien, om te ervaren, waar de schoen hem wringt. En het komt menigeen voor, dat dit haar plicht is. Want wat beteekent een afgevaardigde, hy moge dan de knapste man ter wereld zyn, die een leogen stoel laat in de Tweede Kamer? Bezigheden van andere ambten, bedryven, zaken komen hier niet in aanmerking. Iemand, die om zyn bedryf, ambt, zaak niet als afgevaardigde op kan treden, niet onafhankeiyk la om ter Kamer te verschynen, kan deze verplichting als afgevaardigde, 's lands belangen in do Kamer voor district X, IJ of Z te vertegenwoordigen, niet aanvaarden. De Katholieke zaak wordt geschaad, waar iemand het lidmaatschap der Tweede Kamer als een by zaak zou beschouwen, doch metterdaad ook waar iemand de Kamer niet vast mot zyn tegenwoordigheid vereert. Yan verdienstelyke mannen kan verwacht worden, dat zy dit gevoelen, en er mag niet aan getwyfeld worden of zy gevoelen het. Doch des te meer hebben de R.-K. kiesver eenigingen er belang by, ten einde klachten uit het district te voorkomen, in de Kamer verslagen Da te gaan wie 35 pCt., 40 pCt., 45 pCt., 50 pCt. afwezigen samenstellen. Beter een onder-onsje tusschen den afgevaardigde en het bestuur dor R.-K. kiesvereeniging, dan een openbare bespreking met vermelding van naam en toenaam des afgevaardigden door kiezers uit het district. En nu eens op het treurige feit in zooveel bladen de aandacht is gevestigd, kan het niet uitblyven: als de besturen der R.-K. kies vereenigingen de zaak niet tor harte nemen, bestaat het gevaar, dat heetgebakerde kiezers vroeg of laat ingezonden stukken inleveren, die dat netelig punt op ovengenoemde minder aangename en mindor kiescho wyzo zullen trachten op te lossen. Dat dit voorkomen wordo. Hot is een levensbelang onzer (der Katholieke) party. Naar aanleiding van het stichten eener ver- eeniging, die voor schadeloosstelling aan preventief gevangenen propa ganda wil maken, is die quaestio dezer dagen weor in enkele bladen besproken. De Residentiebode zet nog eens demoeilyk- heid uiteen dor vraag, aan w i o schadeloos stelling zal worden vorleend. Niet allen, die vrygesproken worden, zyn onschuldig. Er zyn er, die door de mazen der wet zyn heenge- fcropen, maar van wier schuld de rechter en ieder overtuigd blyft. Aan hen schadever goeding te geven, zou het rechtsgevoel van het volk misschien nog meer kwetsen dan do huidige toestand. "Wanneer echter voor dergelyko gevallen de schadeloosstelling wordt uitgesloten, wie zal dan een schifting houden en hoe? Geeft men den rechter de bevoegdheid, om sommigen vrygesprokenen de vergoeding toe te kennen, dan drukt men het brandmerk „schuldig" op het hoofd van hen, die geen vergoeding krygon. Do Hieuw Rolterdamsche Courant wil blykens een barer jongste artikelen do be slissing laten aan den Minister. Het blad pleitie or n.l. voor, dat schadeloosstelling zou worden toegokend in enkele speciale gevallen, door van JEtogaeringswege daarvoor oen post op de begrooüug: to brengen. Dit stelsel schynt aan De Residentiebode het slechtst van alle. „Hot zal niet do Minister zyn, die trou wens ook niob do aangewezen persoon is om recht te spreken welke in'laatste ressort beslist, maar de Kamer. Zy zal, togen den zin van do Regeering, den begrootingspost kunnen verhoogen en den Minister aldus dwingen, een schadeloosstelling lo verleenen aan iemand, dien hy meonen zal, dat daarvoor niet in aan merking komt. Yoor zulk een taak is misschien geon enkel collego zoo weinig geschikt als de Tweede Kamer. Zy laat zich maar al te dikwyis leiden door gevoelsquaestiëu. Indien een beetje in- vloedryk Kamerlid, dikwyis om redenen van zeer persooniyken aard, zich het lot van een vrygesprokene, die in preventieve hechtenis heeft gezeten, aantrekt en wat medelydon weet te wekken, dan krygt hy al heel spoedig de Kamer mee. By pensioenquaesties hebben wy dit dikwyis genoog gezien De schadeloosstelling wordt op die wyz® een groot onrecht. Zy komt ten goede aan hen, die zich het meest roeren, en Iaat hem ongetroost, die misschien in dezelfde omstan digheden verkeerde, als hy, die schadeloos.' stelling kreeg, maar, bescheiden of verlegen van aard, zyn belangen minder goed by Kamer- leden weet voor te dragen. En dit is het niet alleen. Als men by de begrooting laat beslissen of iemand schadeloos stelling krygt ja dan neen, dan moet men {ook toelaten, dat over de schuld of onschuld wordt gedebatteerd en dat dus de Kamer zich in do plaats stalt van de rechtorlyke macht." Het blad vindt den besten weg, al levert ook deze zyn eigenaardige bezwaren op, dat i men de beslissing laat aan den rechter. Hy heeft do zaak in allo details gevolgd; hy alleen kan, zoo noodig, onderscheid maken. Hem wordt dit door het volk hot best toevertrouwd.' Hy zal dan wel eon nieuwe splitsing hebben te maken tusschen onschuldigen en schuldigen, die zyn vrygesproken, doch ieitclyk acht het blad dit kwaad mot overwegenu. AARLANDERVEE.N. Oveilodcu: J. Ouwcr* kork D. 27 j. ALIEN. Bevallen: A. Van der Leden gob. Dooruhein Z. Overleden: A. De Ridder D. 7 ni. Gehuwd; P. feueeuw jm. 25 j. en B. G. Van Wilgen, wed. van C. Vau Wassenaar 20 j. H. Winkel jm. 24 j. en E. (J. Van Oven ld. 21 i. BODEGRAVEN. Bevallen: Al. A. Oskam geb. Van Dam D. C. lloogendoorn geb. Van Maanen Z. Overleden: M. A. Groenen 3 m. M. Ham, gehuwd met A. Van Wijk, 65 j. li. Uogcndoorn, wed. van M. De Vries 84 j. Gehuwd: Van der Straaten jm. en M. Kok jd. B08K00P. Bevallen: E. Th. Paso gob. Torken Z. C. Verwoordt geb. Hoek D. Overleden: A. Rietveld 55 j. Gehuwd: M. Verkade 22 j. en T. Ploeger 23 j, BAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: J. Kauffman eu Jb. Franken. O. Leen eu J. De Bruyn. T. Van Ryswyk en E. Eilander. Gehuwd: D. Snijders en O. J. Bakker. N. Boer en A. M. Bakker. Bevallen: J. Baars geb. De Kijk D. A. E. Bloeiner geb. De Jong. Z. N Biesheuvel geb. Noordam D. C. Warasteeker geb- De Jonge Z. P. G. Vreeken geb. Meyer D. A. JL'olenaars geb. Speelmans Z. O. Eikeion* boom geb. Deu Oude D. A. Jongejans geb. Schoone D. S. O. Vastenhout geb. De Blaey D. J. Van der Stelt geb. ^leeuwenhoek D. A. Bons geb. Van Nieuwkoop Z. B. Koolhaas 1 geb. Deu Hollander D. U voi leden: Barend 16 d., Z. van D. De Jong en T. Kielt. V. J. Koekhoven 3 in.L. Ito o kef 5 jaar. 111LLEGOM. Ondertrouwd: P. J. De Moojr en A. Groot. B o v a 1 1 o n D. J. Aiders geb. Mulder Z. II. Kitiyif geb. Eisingk Z. 11. B. E. Van de V/oreJd geb. Barielsmun D. li. M. E. YVeyerS geb. Los Z. A. Kres geb. Bloui D. P. Dedel gob. Iinanso Z. Overleden: J. De Vries 44 j. G. Smit 53 j. NOORD WIJK. Geboren: Johannes Petrus, Z. vau J. lleemskerk eu P. Verhoeven. Ondertrouwd: VV. De Ua.i3 j. eu K. Beyk 26 j. O. Kraayenbrink 27 j. en A. N:jiuan24j, NIEUWKOOP. Bevallen: P. Zuiver geb. Koole D. Overleden: C. IL Van Varik 1). 8 in. G. Yan Zanten Z. 5 m. ZWAMMERDAM. Bevallen: P Van der Waay geb. Van Oost erom Z, J. M. Van der Sluys geb. Griend Z. A. Van Gelder geb. Van der Sluis Z. P. Van Essen geb. Bali D. -- A. Boer geb. Van Dam Z. Noordwyk. Gisteren waren het de parochianen van Oegstgeest en Voorhout, dio ten getale van omstreeks 150 in processie optrokken ter vereering van het gebeente van den H. Jeroen. Onder leiding van hun eerwaarde herders kwamen zy te ongeveer negen uren aan, om na de gewone coremoniön en gebeden in do kerk en op het Martelveld tegen vior uren de terugreis te aanvaarden, telkens begeleid door de muziek van het fanfarekorps „St.-Jeroen." 13ericliten over Hijnland's boezem, gedurende de week van 29 Juli4 Aug. 1900. Slant van den boezem to LeldeD. Idom te Oudo-Wetering Werking der stoomgemalen Waterloozlng lange natuurlijken weg. Waterinlating Regenval in mM. 89 Juli. 80 Juli. 81 Juli. 1 Aug. 8 Aug. 8 Aug. 4 Aug. 68 51 60 60 65 67 61 om.—A.P. 53 57 66 66 66 64 58 om.—A.P. Bpaarndam m, Halfweg u., Gouda u., Katwjk o. Spaarndam u«, Halfweg u., GoucU lol/j u„ Katwgk 4l/s u. Door do elula te Gouda 149 u. 0.2, 18.3, 1.2, 1.0, 1.2, 6.7 82.4 KKEDÏET. Meubelen, Bedden, Matrassen, Ledikanten, I enz., worden op zéér gemakkelijke voor- j waarden geleverd, I onder de stiptste ge-1 heimlioudiug. Brieven Bureel van ait I Blad onder No. 8580. I KREDIET. Anisette 0.45 f 0.75 Persico 0.45 0.75 w Curagao 0.45 0.75 Frambozen „0.45 0.751 i Kwast „0.45 „0.75> p Nieuw Rood „0.60 „0.751 g Jenever 0.65J 0.75 Brandewijn 0.674 0.75 Cognac „0.85 „1.05 I Bordeaux 0.50 0 60 u Madera- Wijn „0.60 „0.80 Malaga-Wijn 0.80 1.— Port-Wijn .„0.80 1. 6C16 19 Ai.i.i;icn.s> vr i; 1.30 per Kilo. Wed. J. STEEN HAL EU Zn., Mandenmakerssteeg 4, by dc Waag. (Prima adres voor onver- valsclite Boter. Goudscho, Leidscho en celile Edammer Kaas). 6613 9 MAGAZIJN LEIDEN. RUIM GESORTEERD IN: ISrnine Jaeoba IiiuiaakpoKen. Blauwe Keiiisciie 6350 80 Iumaakpolleiu Ininaakfleasclicii. Snijbooneiimc.sften. ILomkommergckaafjes. Koelbakken met Flessclieu. Citroenpersen. Vliegenvangers. Kogelüescliopcaers. Oazeai Vleesckdckkcii. IJsseliaai (jes. Bierlnmblers. Kwastglazeu. Vruchtenlepels. Fmaitle Brink bussen, ltoodc Waterfilters. Beleefd aanbevelend, J. YAN DElt STOK. ,Tervolg der Advertentiën. ©n laat M. S. v. GEIDEREN, [Haarlemmerstraat 75 by de Yrouwostoeg en Horte Raam* steeg 07 by do Garonmarkt, ont bieden voor al Uw Opruimingen, als: Meubelen, Kleeren, Tapyten, Ledikanten, enz., enz., die daarvoor kolossaal veel geld geei't. 3873 10 van de élégante, solide en toch goedkoopo Crennabor. Rijwielen, uit de fabriek van de HH. RE1CHSTEIN, Brandenburg. Gratis leeren rijden op den Automatic-Cycle- Teacher voor hen, die zich een Rijwiel aanschaflen uit bovengenoemd Filiaal. Bondsrijv/ielherstellers, (1531 43 Dorpsstraat No. 330, Snssenliclm.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 5