bisschop van Napels, kardinaal Prieco.Wilde God uw gebed verhooren en my zooveel kracht geven, als myn smart oneindig ia. Gy vondt den waren weg tot mijn hart. Geen toespraken, geen troost kan zulke smart verzachten, slechts die eene, hooge, goddelijke genade, de berusting. Margherita, povera donna." Aan Yerdi is verzocht een Requiem te componeeren; weigert hy, dan zal men het Mascagni verzoeken. Het vermoeden van de politie-autoriteit te Genève, dat de aanslagen, waarvan Gamot, 'Canovas, keizerin Elisabeth en nu koning Humbert het slachtoffer zyn geworden, het werk waren van een Italiaansche nationalis tische bende, die den dood gezworen heeft aan de staatshoofden, schynt juist te zijn. Volgens een bericht draagt het wapen van Bressi het opschrift „24 Juni 1894", dus den datum van den dag, waarop president Carnot het slachtoffer van Caserio werd. By een onderzoek, ingesteld in do woning der familie Bressi te Prato, zijn talrijke photographieön van buitenlandsche anarchisten en socialisten gevonden. Men ontdekte ook een brief uit Buenos-Ayres van 24 Juni, met onderschrift „Sofia". In dezen brief wordt aan Bressi gevraagd of alles in Italië gereed is en of hy hoopt Amerika terug te zien. In Bologna, waar Bressi eenigen tyd ver- y>efde, zijn talrijke arrestaties gedaan. Bressi oefende zich don laatsten tijd voortdurend in schieten. De bladen gelooven vast aan een romplot, waarin ook de vermoording van keizer Wilhelm opgenomen zou zyn. Men weet, dat zulke geruchten ook na de daad van Luchoni de ronde deden. Zoolang de moordenaar niet gesproken heeft, tast men in het duister en tot nog toe volhardt deze in z\jn koud stilzwijgen. De politie onderzocht ook dadelyk het huis te Paterson, maar er werd niets gevonden. Naar echter van andere zijde verzekerd wordt, heeft Bressi in zijn verhoor niet ont kend, den moord op koning Humbert in opdracht te hebben gepleegd en bekend te Parijs te zijn geweest, maar daar geen anarchisten to hebben gesproken. Inmiddels is ook te Bio-Marina, op het eiland Elba, gearresteerd zekere Salvator Quintavalli, die met Bressi uit Amerika is gekomen en naar Parijs is geweest. Ver scheidene brieven en portretten van anarchis ten moeten in zijn bezitten zyn gevonden. Verder worden te Ivrea aangehouden zekere Antonio Lannor, eveneens met Bressi uit Amerika teruggekeerd, en een vrouw. Luitenant Bressi, de broeder van den moordenaar, verklaart in langeu tijd niets van dezen te hebben gehoord en gedacht to hebben, dat hy nog in Amerika was. De Italiaansche politie heeft ook in hechtenis genomen een anarchist op de verdenking, dat hij eon aanslag op koningin Margheiica in den zin had. De houding van Bressi biyft intusschen nog onveranderd. Wanneer hem verweten wordt, dat hy een misdryf heeft begaan, schudt hy heftig het hoofd en verklaart, dat hy „een daad" heeft gedaan. Zyn broeder en z\jn zuster zijn te Pruto gevangengenomen onder verdenking van medeplichtigheid. De Italiaansche gezant te Washmgton heeft een aantal detectives aan hot werk gezet om na te sporen of soms in Amerika, meer in het byzonder te Paterson, een samonzwering bestond tegen het leven van koning Humbert. Echter zouden de deelnemers aan zulk een samenzwering krachtens de tractaten tusschen Italiö en de Vereenigde Staten niet uitgeleverd kunnen-worden. De vrouw van Bresei vluchtte uit Hoboken jia verbranding van al de papieren Yan haar man. Terwyl de bevolking van Monza eergister avond den koniog en de koningin by hun aankomst een hartelyke en treffende demon stratie bracht, riepen twóe onbekende vreem delingen: „Leve de anarchie 1" De individuen werden gevangengenomen. De verbitterde menigte wilde hen lynchen. Daar de vooruitzichten van den graan oogst voor dit jaar ruim 3'/, millioen hecto liters minder zyn dan de opbrengst van verleden jaar, heeft de regeering, ter voor koming eener opvoering van de graanpryzon, die gewoonlyk tot ongeregeldheden leidt, het 'legerbestuur reeds aangeschreven, noodlydende cemeenten tegen matigen prys uit zyn voor- taad te voorzien, terwyl zy verder een ver laging der spoorwegvrachton en do weder invoering dor gemeenteiyke graanpakhuizen pverweegL België. Naar het „Handelsblad v. A." verneemt, fcomt 12 dezer ter gelegenheid der kermis een studentenclub der hoogeschool van Leiden te Antwerpen een mandolinenconcert geven ten voordeele der Boeren van Transvaal. Die studenten-mandolinistenclub zal 's avonds de ronde doen in de verschillende groote herberg- zalen der stad, waar zy eenigo stukken van hun repertorium zullen uitvoeren, en waar zy met bussen zullen rondgaan. Een comité uit afgevaardigden van de verschillende Vlaam- sche studentenkringen der koogoscholon van België zal de Noord-Nederlandsche Club een goed onthaal bereiden. De werkstaking in de glasblazeryen in het bekken van Charleroi is te Marchienne en Courcelles algemeen. Te Jumet zyn er 2500 stakers van de 5000 werklieden, te Lodelinsart 1700 van de 1900, te Dampremy 500 van de 1200 en te Gilly 70 van de 150. De fabrikanten hebben besloten geen werk lieden meer in dienst te nemen dan zy, die zich vry willig aanmelden. Op dit oogenblik is nog geen der stakers aan het werk gegaan. Oroot»Britoiuil(k Het wetsontwerp, houdende verbod tot uit voer van wapenen, is gisteren door het Lager huis by derde lezing aangenomen. Onze lezers zullen hun oogen niet ge looven, wanneer zy onder de telegrammen lezen, dat de Engelsche i egeering zicii bemoeid heeft met de Belgische justitie. Wy kunnen hun toch verzekeren, dat het telegram niet ■een Aprilgrap is. Wanneer zy trouwens bedenken, dat België een zwakke natie is en dat Engeland tegenover zwakke landen altyd een afzonderlyk wetboek van volkenrecht en van fatsoen in toepassing brengt, zullen zy beter kunnen begrypen, dat deze mededeeling niet een mop, maar droeve werkelijkheid is, Biuilnnd. Zes man van het bataljon faseliers in Czenstochow (Polen), dat bevel had gekregen om naar China te gaan, deserteerden vóór het vertrek. Allen werden gevat en doodge schoten. Volgens telegrammen uit Odessa hebben te Antipod ernstige onlusten plaatsgehad. Een woedende menigte heeft verscheiden Joden gedood en een groot aantal gewond. Veel eigendommen van Joden werden ver woest. De rust werd met behulp van de troepen hersteld, nadat honderden menschen in hechtenis waren genomen. SerylÖ. De Temps" vermeldt als reden voor het uitstellen van het huwelyk van koning Alexan der van Servië de omstandigheid, dat de Ser vische troon op de Parysche tentoonstelling is om meerderen luister aan het ryk by te zetten. Tot een der deputaties sprak Alexander dezer dagen de volgende fiere woorden„Men beweert, dat Servië het land van verrassingen is. Die van myn huwelyk zal de laatste zyn, dat bezweer iku, want het is tyd den knagenden worm te vernietigen, die reeds zoo lang myn huis van krachten berooft, tot schande van myn land en zyn naam in den vreemde." Na het huwelyk zal het koningspaar een reis door Servió maken. Koningin Nathalie moet uit puien schrik over het huwelyk van haar zoon ziek go- warden zyn. Volgens nader bericht zal het huwelyk van den koning nu a. s. Zondag plaats hebben. Aanslag op den Schah van Ferziè. Omtrent den reeds in ons vorig nummer vermelden aanslag op den Schah van Perzië wordt nader uit Parys het volgende geseind Toen de Schah gisterochtend te negen uren uit het Paleis der Souvereinen kwam, poogde een persoon op de trede van zyn rytuig te stappen; deze had een revolver in de hand, die hy op den Schah richtte. Den groot-vizier gelukte het, hem hot wapen te ontrukken. Hy werd door politie-agenten gevat, die moeite hadden hem tegen de menigte te beschermen. Naar het commissariaat van politie gebracht en ondervraagd, antwoordde hy alleen: „ditis een zaak tusschen my en myn geweten." IIy betuigde er voorts zyn leedwezen over, dat zyn poging niet geslaagd was. De revolver was met vyf kogels geladen. Hy heeft het uiterlyk van een werkman en droeg een gordel met het nummer van hot 128ste regi ment infanterie. De Schah heeft, in weerwil van dit voor val, zyn voorgenomen tochtje naar Sèvres en Versailles per boot gedaan. President Loubet ging don Schah, toon deze teruggekeerd was, een bezoek brengen. Do oorlog tusschen Engeland on Transvaal. De gisteren door het Britsche ministerie van oorlog openbaar gemaakte lyst van ver liezen is gestegen tot 36,559 man, de zieken en gewonden, die in de hospitalen in Zuid- Afrika nog onder behandeling zyn, niet meegerekend. Roberts zegt in zyn telegram uit Pretoria van 1 dezer nog, dab generaal Hunter hoopt, dat het aantal Boeren, die zich hebben over gegeven, 4000 zal bedragen. Onder de com mandanten, die zich overgaven, noemt hy, behalve Roux, Fourie en Nel, nog Detloy. President Kruger moet thans gelast hebben, dat alle commando's zich te Lydenburg moeten samentrekken. Dr. Hendrik Muller, hoofdvertegenwoordiger van den Oranje-Vrystaat, hier te lande, heeft gisteren van den heer Fischer het volgende telegram uit Parys ontvangen: „Op initiatief van Wessels en medewerking van vrienden is het my aangenaam to melden, dat hot Interparlementaire Congres voor vrede en arbitrage alhier hedon eenparig het besluit heeft genomen zyn leedwezen uit te drukken, dat de oorlogtusschen Transvaal en Engeland niet door middel van arbitrage is vermeden." De „N. R. C." vermeldt nog, dat dereden, waarom het bestuur van het Congres beslist heeft dat de memorie van het republikeinsche driemanschap geen punt van debat kon uit maken, deze is, dat de zaak niet op den rooster van werkzaamheden voorkwam. Reuter'8 correspondent te Pretoria meldde den 31sten Juli dat de genie bezig was, een hulpbrug te leggen over de "Wilgerivier. Het was een zeer moeilyk werk, aangezien by iederen oever een helling van 1 op 30 go- maakt moest worden; maar de lyn kwam zoodoende open tusschen Pretoria en Mid delburg. De correspondent verhaalt van de ellende onder de vrouwen en kinderen der arme Boeren zy hadden niets meer te eten dan mieliespap, en de Engolschen werden (zegt de corres pondent) met vreugde ingehaald, daar men nu niet meer bang was voor hongersnood. Deze berichtgever meldt nog dat volgens het algemeen gevoelen president Kruger zyn menschen niet naar Lydenburg zal kunnen krygen, dat dagelyks Boeren zich komen onder werpen in de verschillende kampen langs den spoorweg, en dat generaal Hiidyard in de buurt van Volksrust bezig geweest is, daar door afdeelingen Boeren onder Christiaan Botha noodzakende, den omtrek van de lyn te verlaten. Over het spoorwegongeluk by Frederikstad op de lyn Krugersdorp Potchefstroom, wordt nog gemeld, dat generaal Smith-Dorrien een patrouille had uitgezonden, die langs den spoor weg moest ryden om te beletten, dat er treinen reden over zwaar beschadigde gedeelten. Er wordt nu onderzocht of dat bevel ten uitvoer gelegd is. Uit Slapkrans in den Oranje-Vrystaat wordt aan Reuier gemeld: Het Winburg-Senekal-commando, uit onge veer 600 man bestaande, geeft zich nu over. Generaal Roux en de commandant van heb commando uit Wepener zyn aangekomen. Met de geheele capitulatie zullen verscheiden dagefi heeqgaaflt Er gaal een pualgebroken.. stroom van wagens over den weg naar Salley. Onder de krygsgevangenen bevinden zich ver scheiden vreemde artilleristen. De correspondent van de „Daily News" te LorenQo-Marquez meldt nu weer, dat Cooper, de Engel8chman, die medeplichtig is aan het laten springen van de brug by Malelane en daarvoor tot den kogel was veroordeeld, be genadigd en tot vyf jaar gevangenisstraf ver oordeeld is. Hy zou te Barberton worden op gesloten, tot tyd en wyie de Engelschen hem er uit halen. Het vorige bericht stelde het voor alsof Cooper al doodgeschoten was. Spencer Wilkinson geeft in de „Morning Post" het volgende overzicht over de gebeurte nissen tusschen Bethlehem en Fouriesburg. De Boeren hielden een groot hoefyzer van hoogten, waarvan de kromming naar het noorden en de open zyde naar de Caledon- rivier toegekeerd waren, bezet. Aan de west- zyde van het hoefyzer, op do plaats van den op twee na laatsten nagel, ligt Fouriesburg, en Retiefs-nek ongeveer daar, waar de voorste rechternagel zit, aan den weg Ficksburg Bethlehem. Langs de opening van hot hoef yzer g3at de weg Fouriesburg Harrismith voorby, door de kleine Caledon, die door een lange weat-oostelyke bergketen van het bergland van Bethlehem gescheiden is. Noor delijk van deze bergketen ligt Nauwpoort en van het dal van de Caledon naar Nauw poort gaat de weg over den Nauwpoorts-nek, om dan langs de noordelyke helling te gaan. Maandag den 23ston Juli viel Hunter Retiefs- nek en andere posten aan de kromming van het hoefyzer aan. Hy vond levendigen tegen stand, nam echter op Dinsdag, den 24sten, Retiefsnek, en eemge van zyn brigades be vonden zich nu binnen het hoefyzer, terwyl de Hooglanderbrigade van de open z(jdo met de richting op Nauwpoort trachtte binnen te dringen. Midden in de wcok opereerde Hunter tegen Fouriesburg, dat de Boeren by zyn nade ring ontruimden. De Boeren hadden nu Basoo- toland in het zuiden, Rundie in het westen, en Hunter in het noorden. Zy bewogen zich oostwaarts naar Harrismith, in de hoop Nauwpoortsnek te kunnen passeeren en zoo den hoofdweg naar Harrismith te kunnen be reiken, die door Nauwpoort gaat. Maar Don derdag vonden zy Maedonald aan Nauwpoorts nek, en een gevecht, dat den geheelen dag duurde, overtuigde hen, dat zy dezen weg niet kiezen konden. Middelerwijl was Hunter achter hen. Zaterdag kreog by voeling met den post, dien z(j op twee passen opgesteld hadden, en nam na oen hevigen stryd een van de passen. In den nacht van Zaterdag op Zondag viel ook de andere pas in zyn handen, en Zondag verzocht Prinsloo eerst om een wapenstilstand, en toen hy dezen niet krygen kon, gaf hy zich onvoorwaardelijk over. Waarom hy het deed, is nog niet geheel duideiyk; de oostelyke terugtocht8-hnie was in elk geval nog niet ge heel versperd, dus de insluiting door de Engel schen nog niet volkomen. De Engelsche minister van financiën heeft in het Lagerhuis gezegd, dat do oorlog in Zuid-Afrika tot nu toe ongeveer 42,000,000 pd. et. (d. i. ODgeveer f 504,000,000) had gekost, de rente van do oorlogsleoningen niet meegerekend. Waar Ciiristiaan De Wet op het oogenblik zich precies bevindt, is niet uit te maken. Mis schien zal h(j de Vaal overgaan om de kameraden te helpen, die in hot westen van Transvaal het verblyf voor de Engelschen zeer onveilig maken en het bezette gedeelte van de republiek feitelyk bepalen tot eenige steden en een aantal kilometers spoorweg. Daar hy blykbaar zoo wat alle kanonnen uit den Vry staat by zich hooft en zyn stryd- macht voor een groot deel bestaat uit opstan delingen uit Kaapkolonie en Natal, m. a. w. menschen, die van Engeland meer te vreezen hebben dan de anderen en toch van alles beroofd zyn, is het te veronderstellen, dathy nog kwaad genoeg kan doen. Wanneer de troepen van Hunter, Rundie en Brabant ook al vrijkomen in het Westen van den Vrijstaat, wat vry zeker niet zoo is, vinden zy aanstonds weer werk in het Oosten van Transvaal, zoodat Botha niet in zyn berekeningen behoeft to worden gestoord door dit ongeluk. Wat Middelburg betreft, zoo seint men, dat de stad geheel in staat van beleg verkeert. Rondom krioelt het van Boeren en ieder oogen blik vreest men een aanval of hinderlaag. Uit Loren^o-Marquez verneemt do „Daily Telegraph", dat de Boeren duizenden vrouwen en kmderen naar Barberton hebben gezonden. Bovendien worden, naar vorscbillende be richten verzekeren, de meest uitgebroido maatregelen genomen om hot land verderop in staat van verdediging te brengen en daar de Boeren er een prachtig terrein zullen vinden voor hun taktiek, kunnen wy van hen groote dingen verwachten. Ook de Fransche attaché heeft te Loren^o-Marquez verklaard, dat hy verwachtte, dat de tegenstand der Boeren zou duren, totdat zy gebrek aan ammunitie krygen. Hot is te hopen, dat dit nog lang zal uitblijven, langer dan Engelands geduld of de omstandigheden veroorloven zullen den rooftocht door te zetten. De Engelsche bladen bevatten reeds sedert een paar dagen de plechtige verzekering, dat Christiaan De Wet geknipt is en zyn over gave elk oogenblik is te verwachten, maar merk waardiger wy ze blyft het bericht van die overgave, waarop we ons reeds zóó dikwijls hebben moeten voorbereiden, ook nu uit Volgens de „Standard" staat hy nog by de Vaal, ten Westen van Vredefort, niet wetende wat hy moet doen. Generaal Broad- wood snydt hem den weg naar het Zuiden af. De Wet zou zich hebben willen vereenigen met De la Rey, maar heeft dit plan opge geven „na de nederlaag van dezen laatste". Van een nederlaag van De la Rey, waarvan do „Standard"-correspondent spreekt, is echter niets bekend. Wèl berichtte onlangs de „Daily Mail", dat Koos De la Rey generaal-majoor Baden-Powell heeft ingesloten te Rustenburg. Dit bericht wordt nu bevestigd door den heer Charles Williams, die bovendien mededeelt, dat lord Kitchener van Pretoria naar Krugers dorp is gezonden om een ontzet-expeditie voor Rustenburg te organiseert Een andere correspondent van de „Daily Mail" te Loren^o-Marquez heeft van uitge weken Boeren vernomen, dat De la Rey zich met 2000 man sterk verschanst heeft ten westen van Pretoria en verleden Zaterdag een gevecht verwachtte met Baden-Powel, die 1500 man onder z(jn bevelen moet hebben. Louis Botha zou gezegd hebben, dathy tot het einde toe zal doorvochten, ook al geeft De Wet zich over. Volgens den correspondent van „Central News" is Botha met zyn staf te Macliadodorp aangekomen en leggen de Boeren verschan singen aan op de heuvels ten noorden en ten zuiden van het dorp. Reuter meldt uit Vlakfontein, dat generaal Cooper generaal Hart vervangen heeft te Heidelberg, terwyl generaal Clery zyn hoofd kwartier zal vestigen te Greylingstad. De Boeren moeten, zegt deze berichtgever, op versch vleesch teren, daar alle levensmid delen, die nog op de hoeven te vinden waren, op zyn. Lord Roberts seint uit Pretoria van Zondag avond aan het Londeneche ministerie van oorlog, dat, blykens by hem ingekomen be richt van Smith Dorrien uit Bankstation, twee officieren en 33 minderen, die door de Boeren werden krijgsgevangen gemaakt toen deze een trein naby dat station vernielden, den 3 0den weer in vryheid gesteld zyn. Zy waren goed behandeld en naar Krugersdorp gezonden. President Kruger en de leden van den Uitvoerenden Raad moeten op aanraden van commandant-generaal Botha naar Waterval zyn vertrokken. De onSustcu in China. Het schynt, dat or 6teeds wat moet zyn, waaromtrent do berichten uit China tegen- strydig luiden. Nn men, voorloopig althans, geregeld kan loz9n, dat de gezanten op een niet ver verwydorden dag nog gezond en wel waroD, beproeven de Chineescho berichtgevers hun kracht aan den te verwachten opmarsch naar Peking. Daaromtrent heeft men een officieel bericht ontvangen door den Belgischen minister van buitenlandsche zaken. Daarin slaat, dat de opmarsch alreeds is begonnen, en de molding uit Tientsin, dat de Japansche voorhoede van do ontzetcolonno den 29ston Juli met een verlies van 150 dooden en gekwetsten zou zyn teruggeslagen, mag als een bevestiging gelden. Echter wordt uit dezelfde bron geseind, dat de Britsche bevelhebber nog niet wil oprukken, en in een ander telegram, dat over Shanghai is verzonden, wordt gezegd, dat alles nog zoo weinig georganiseerd is, dat aan een opmarsch vooreerst niet valt te denken. Sleclrts de Japansche troepen zouden behoorlyk georganiseerd zyn. By de beraadslaging in hot Engelsche Lager huis over de begrooting van buitenlandsche zaken zeide gisteren de onder-minister St. John Brodrick, sprekende over den toestand in China: „Wy zyn verplicht voorwaarts te gaan en samen te werken met de andere mogend heden, tot be vry ding van de gezantschappen. De regeering had zich tegen de verdeeling van China verklaard en er was geen reden om te gelooven, dat er op dit punt verschil van meening bestaat by de andere mogend heden. Welke regeering ook aan het bewind zal komen, een eventueele regeering van China moet zfin een regeering voor Chineezen door Chineezen. Er moet een schadeloosstolling wezen, maar de vorm dezer schadeloosstelling maakt een punt van latere overwoging uit. Ofschoon wy nog niet precies weten wat er zal moeten gedaan worden, hoopt de regeering, dat de mogendheden een grondslag zullen vinden, waarop een Chineesch gouvernement kan opgebouwd worden, dat aan zyn onder danen niet geheel en al de weldaden van een beschaafd bestuur zal onthouden. Spr. voegde er by, dat er geen gebrek aan samenwerking was onder de commandanten van de ontzet-colonnes, en geen onnoodig uit stel in het aanvangen met der» opmarsch naar Peking. De begrooting werd aangenomen. De „Novoya Vremja" bepleit in een lang artikel de wenschelykheid van een verbond tusschen Rusland en Japan tot behoud van den vrede in het Oo3ton. Beide landen, zegt hot blad, worden het meest bedreigd door het gele gevaar en er is niets in China, wat deze landen verdoelt. Volgens een bericht uit Hongkong is do beweging tegen de vreemdelingen nu ook uitgebroken te Poetsjeng-hsiën, op de noor delyke grens van de provincie Fo-kiön, en zyn er onrustbarende berichten gekomen uit het noorden van de provincie Kwang-toong. Aan de depeche van den correspondent van do Times" te Peking, wordt-, na het korte uittreksel dat Reuter seinde, nog ontleend dat men in het Britsche gezantschap voortdurend op zyn hoede biyft, daar mon de Chineezen ook na den „wapenstilstand" niet vertrouwt; dat men het aan gebrek aan ammunitie toe schrijft dat de Chineezen de legatie niet meer beschieten, en dat er voor do gewonde vreemdelingen in het hospitaal der legatie uitstekend gezorgd wordt. De verliezen, door de vreemdelingen geleden tot 21 Juli, waren als volgt verdeelddooden 6 Engelschen, 12 Franschen, 7 Italianen, 3 Russen, 10 Duitscbers, 4 Oostenrijkers, 7 Amerikanen en 8 Japanners. Noch onder dezen, noch onder de 138 gewonden, worden Nederlanders genoemd, zoodat men wel mag aannemen dat de heer Knobel en de heer v. Duysberg nog ongedeerd zyn. De Britsche gezant te Peking, Sir Claude Maedonald, die naar het scbynt als opper bevelhebber daar fungeert, meldt, dat hy de liniën der Europeanen heeft uitgebreid tot den Tartaarschen muur. Den 28sten werd den gezant een geleide aangeboden naar Tientsin, doch hij weigerde Peking te verlaten. Na den aanval op do Brit3che legatie door de Chineezen werd de Amerikaanscho kapitein Meyer gekwetst by ecu uitval, wauiuy hy een paar honderd geweren en een hoeveel heid munitie buit maakte. Dr. Sippot werd ernstig gewond by die gelegenheid. In een telegram van den attaché van het Japansche gezantschap te Peking, gedag- toekend van 22 Juli, staat te lezen, dat de Russische, Duitsche, Amerikaansche, Fran- scbe, Japansche en Britsche legaties nog werden verdedigd, hoewel van enkele de ge bouwen geheel waren verwoest. Van de ge zantschappen van Oostenryk, België, Italië en Nederland staat geen steen meer overeind. Er was destyds nog mondkost voor zes dagen, dus, zoo seinde de attaché, was spoedig ontzet zeer gowensebt. T<)leg;rammen. PRETORIA, 2 Augustus. RO.) Generaal Hamilton maakte gisteren een beweging in westolyke richting. Hy ontmoette zwakken tegenstand, dien hy uit den weg ruimde. Lord Kitchener is naar Rhenoster gegaan, om de operaties tegen den Boeren-generaal De Wet te leiden. KAAPSTAD, 3 Augustus. ROHet Liebebergsc-ommando viel Smith-Dorrien by Potchefstroom aan. Het werd met gemak teruggeslagen. Ian Hamilton is naar Rusten burg gegaan om Baden-Powells garnizoen te hulp te komen. Zevenhonderd Boeren hebben zich nog aan generaal Hunter overgegeven. LONDEN, 2 Augustus. (R. 0.) In het Lagerhuis constateerde Chamberlain, dat het tarief van de Oranjerivier-Kolonie (vroeger: Oranje-Vrystaat) hetzelfde is als dat van de Kaapkolonie en Natal. ROME, 2 Augustus (R. O.) Men is overtuigd, dat een kameraad van Bressi op oen andere plek koning Humbert opwachtte, zoodat deze niot had kunnen ontsnappen aan den aanslag en dat de op den grond gevonden revolver door dien kameraad van Bressi word achter gelaten. MONZA, 2 Augustus. (R. O.) De koning heeft de tegenwoordige ministers in huu functiën bevestigd. LONDEN, 2 Augustus. (R. O.) Minister Balfour heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat de Engelsche regeering de Belgische had doen weten, dat zy den uitslag van het proces tegen Sipido beschouwt als een ernstige en zeer te betreuren misslag van de justitie. Met leedwezen en verrassing had de Engelsche regeering vernomen, dat de Belgische rogeering geon gelegenheid zag om Sipido gevangen te houden hangende do beslissing, welke gedrags- lyn zou worden aangenomen ten opzichte van de uitspraak der jury. [Gelyk men zich zal herinneren, is Sipido de jongeling, die onlangs te Brussel den aanslag op den prins van Wales ploegde.] SIMLA, 2 Augustus. (R. 0.) Een derdo brigade van vier regimenten inlanders heeft bevel ontvangen naar China te vertrekken. LEIDEN, 3 Augustus. Tbermomoterstandgisteravond om 8 uren 16° C. 60.8° Fahr.hoit, hedenmorgen om 8 uren 15.5° C. 59.9° F., 's middags om 12 uren 20° C. 68° F., 's namiddags om 4 uren 21.5' C. 70.7° F. Het stoomschip „Koningin-Regentes", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 2 Aug. van Genua; de „Admiral" (thuisreis) arnv. 1 Aug. te Lissabon, de „Anchises" vertrok, 3 Aug. van Amsterdam naar Liverpool en Batavia; de „Bundesrath" (uitreis) arriveerdé 1 Aug. to Napels; de „General" (thuisreis) arriveerde 1 Aug. te Napels; de „Prins Wil lem IV" vertrok 2 Aug. van Nieuw-York naar West-Indiö; do „Solo" vertrok 3 Aug. van Rotterdam naar Batavia; de „Staten dam", van Rotterdam naar Nieuw-York, ver trok 2 Aug. van Boulogne s/M. ZVJL ti rhtberich co Leiden, 3 Aug. Ter markt werden heden aan gevoerd: Stieren 57 stuks 54 a f280. Kalf- en Melkkoeien 153 stuks /108 a ƒ245. Varekoeien 6ü stuks ƒ83 a ƒ203. Vette Ossen en Koeien 15G stuks ƒ117 a 248. Graakalveren stuks a Kalveren (vette) 75stuks/ 32 a/06. Kalveren (magere) 34 stuks 8.— a J 22. Hamels (vette; stuks a Hamels (magere) 6tuks afSchapen (vette) 407 stuks /'16.a ƒ29.Schapen (weide; 804 stuks 10.— a 21.—. Lammeren (magere) 755 stuks ƒ8.a ƒ13.50. Varkens (magere; 32(J etuks 14.a ƒ30.Varkens (votte) stuk» a fper KG. Varkens (biggen) 207 stuks 3.75 a/13.Paarden 3 stuks ƒ70 a 140. Veulens stuk a fBokken of Geiten G stuks /2.50 a 5.— Ter markt aangevoerd 425 runderen, 109 kal veren, 1211 schapen, 755 lammeren, 326 varkens, 207 biggen, 3 paarden, veuleo, G bokken of geiten. Ter wekelijksche Kaasmarkt aangevoerd 130 partijen. Besteed werd voor Goudsche Kaas van ƒ18.tot 27.—, Derby-Kaas van tot Leidscbe Kaas de 160 KG. tot Edammer Kaas 2de qual. tot .-v. Aan de Stadswaag gewogen 115 partijen, 4302 stuks, wegende 33374 KG. Hoofddorp, (Haarlemmermeer) 2 Aug. Jarige Tarwe 6.26 a ƒ6.50, Wintergerst 4.10 a ƒ4.60, Karweizaad ƒ16.25 a ƒ16.60. Londen, 2 Aug. Ter Veemarkt zijn aange voerd: RundorenSchapen en Lammeron GOUO, Kalveren 110, Varkens 60. Prijzen beste Runderen -/- a Schapen en Lammeren 3/- a 6/-, Kalveron 3/2 a 5/4, Varkens 2/9 a 4y4. Delft, 2 Aug. Aan do Stadswaag gewogen 564 achtsten en 62 zestienden vatoa Boter, wegende te zamen 11900 kilogrammen. Prijs/42 a 54 het vierde, f 1.a ƒ1.35 het K.G. Schiedam, 2 Aug. Noteering van de Beurs- commissie. Moutwijn ƒ9.25 per HL. Zonder fu9t en zonder belasting. Spoeling 0.60. Noteering van de Makelaars. Moutwijn ƒ9.75. Jenever 13.75, idem Araatord. proef ƒ15.26. Noteering van do Distelateursbond. Moutwyn ƒ9.76, JoDever f 13.75, AmsL Proef 16.25. Te Bologna werd een klokke- luider door een groote klok getroffen en uit het galmgat geslingerd, kwam in zittende houding op het kerkdak vyftig voet lager neer en kon, na van den schok bekomen te zyn, ongedeerd afklimmen, door een terstond te hoop gcloopen menigte met het geroep: „Een wonder, een wonder 1" begroet. Do Engelse h e bladen berichten met veel deftigheid, dat het thans zeventig jaar geleden is sedert het front)-/' door oen zuinigen Schot werd uitgevonden^

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3