Afbraak, Brandassurantie BelgischeSpeekblokhen fl. KIST, Arts, BDVEÜHIIIS. DE «RACIEÜSÊT lm. J8 M. P. J. C. DEE, KAMERS. ADVERTENTIE N. op Benrspolis. heeft de praktijk hervat. Spoedig gevraagd: B adLotel Bui tenm eis je, VE3SCHE GRASBOTER, Residentie-Zadels Solar-Lantaarns bij GERARD M. DEE, Brim a Brima W. F. v. d. REIJDEN, AFBRAAKVEILING Leidsche Mpbank. De moordenaar zal, daar in Italiö de dood straf afgeschaft is, voor zyn leven naar de galeien gezonden worden, nadat hy acht jaren eenzame opsluiting in de boeien heeft door gebracht als hy 't zoover brengt. Passanante (de dader van den eersten aanslag op den koning), die deze 6traf ook ondergaan heeft, is nu krankzinnig. Acciarito, de andere anar chist, die den koning trachtte te vermoorden, moet na twee jaren eenzame opsluiting al half gek zyn. Een telegram uit Nieuw-York meldt, dat de fabrieken te Paterson verschillende Itali- aansche arbeiders ontsloegen. De nieuwe Koning Victor Emanuel in is iemand, die als kroonprins weinig van zich heeft doen spreken en wellicht ook niet in de gelegenheid is geweest, te toonen uit wat voor hout hy gesneden was. Zyn vader en moeder hebben van zijn prilste jeugd met kracht aan zyn opvoeding gewerkt. Als kind reed by dikwyis met zyn moeder door de straten van Rome. Men juichte dan luide, doch gewooniyk was de geestdrift voor het meerendeol meer voor de mooie moeder dan voor het kroonprinsje bestemd. Het gelaat van den koning doet door den benedenkant, do zware onderlip cn mond, aan zyn vader en grootvader denken; de oogen en hot voorhoofd heeft hy van zyn moeder. Nog knaap viel beider gelykenis in hun kind sterk op, doch met de jaren verdween dit weer. De prins was als jongen niet sterk. Hy moet veel studeeren, doch had vaak gele genheid zyn liefde voor kunstzaken aan den dag te leggen. Hoewel hy een uitnemend ruiter is, heeft hy overigens nog met het be- wys geleverd, dat hy den krygsmanszin bezit, die de andere telgen van het huis van Savoye als in het bloed zat. Op 25-jarigen leeftyd werd hy tot goneraal benoemd en toon hy dus meer op den voor grond trad, won zyn karakter ook aan zelf standigheid. Hij legde zyn teruggetrokkenheid en schuwheid af en wist een binderlyke styf- heid, die hem tegenover iedereen bybleef, te overwinnen. Het portret van zyn gemalin is zeer aan trekkelijk. Zy moet zeer schoon zyn. Zy is lang, fraai ontwikkeld, ietwat donker van teint, doch met gezonde wangen. Haar oogen zyn groot en lichtend en haar ravenzwart haar dicht en glanzend. De stem is vol en prettig. Toen zy huwde, sprak zy reeds vloeiend Italiaan8ch; zy schryft en leest Fransch en Duit6ch en spreekt beide talon ook redelyk. Dan speelt zy piano en viool, rydt paard en beoefent den schietsport. J3el^ië. De staking onder de glasblazers te Charle roi brak, zooals verwacht werd, gisterochtend uit. Op negentien verspreide fabrieken in het bekken van Charleroi sloten gisterochtend elf. Verschillende ovens zullen nog binnenkort uitgedoofd worden. Het getal stakers wordt op 10,000 geraamd. De werklieden eischen het wegzenden van de niet tot het syndicaat toegetreden werklieden. ZwitKerloud. De politie te Genève heeft nog geen zeker heid kunnen verschaffen, dat de Bressi, die daar in 1898 vertoefd heeft, dezelfde is als de moor denaar van koning Humbert. Het eenige, wat de justitie stellig Weet, is, dat de naar Qenève uitgeweken Italiaansche anarchisten voort durend in betrekking staan met hun party- genooten te Patterson, waar hun bestuur schynt gevestigd te zyn. Naar in officieele kringen verzekerd wordt, zal by den Zwitserschen Bondsraad, zoodra die weer byeenkomt, een ontwerp worden inge diend om het land te zuiveren van alle uitge wekenen, die daar rustig hun misdadige plan nen komen uitbroeden. Oroot>Brfttonni8» Het wetsontwerp betreffende de suppletoirs oorlogsleening is gisteren in hot Lagerhuis voor de tweede maal gelezen. Lord Roberts heeft als zyn rechtskundig raadsman gekozen den heer John Douglas Forster. Nu vroeg gisteren in het Eogelsche Lagerhuis Sir W. B. Gurdon of dat niet de persoon was, die niet lang geleden onder den aangenomen naam Adolphus Ellis directeur van een komedietroep in Transvaal was, en hoe die man aan de rechtskundige kennis kwam, noodig voor zoo'n gewichtigen post. Minister "Wyndham kon er slechts op antwoor den, dat de benoeming van Forster maar tydeiyk was; er is nu een ander benoemd^ De onlnsten in China. Naar de Berlynsche correspondent van de „N. R. C." verneemt, is de oplossing van de vraag, wie het opperbevel zal voeren over de verbonden troepen, voorloopig aldus ontweken, dat de marsch naar Peking niet gebeurt onder één opperbevelhebber, maar dat de verschil lende legertjes afzonderiyk naast elkander oprukken, natuuriyk in gemeen overleg; het is mogelyk, dat byv. de Engelschen en de Amerikanen zich zullen vereenigen tot een groep onder één opperbevelhebber. De voor stellen omtrent het opperbevel van een Franschman of Duitscher hebben op het oogenblik nog geen feitelyken steun, daar het grootste deel van de Fransche en Duitsche troepen met de hooge officieren nog onderweg is naar China. Duitschland heeft voorshands in hot geheel maar driehonderd man in Tientsin, en de Duitsche versterkingen komen pas half Augustus aan, als wanneer, indien de fortuin gunstig is, Peking al door de vreemde troepen bevryd kan zyn. Bovendien wordt de opmerking gemaakt, dat, aangezien er nog eon aantal buitenland- 6che gezanten in leven zyn, enkele van de mogendheden geen wraaktocht meer zullen willen ondernemen, maar alleen een reddings tocht. De „Kreuz-Zeitung" geeft daarvoor de volgende redenen: „Daar blykons de laatste berichten de Chineesche regeering stellig van plan schynt te zyn, de in Peking bedreigden ter zy te staan en slechts door de zwakte van haar troepen verhinderd wordt de geheele gezantschappen flink te bevrydeu en onder veilig geleide naar de liniön van de verbon denen over te brengen, wordt de oorlog, die met China dreigde, in werkeiykheid beperkt tot een stryd met de oproerlingen, die geheel verantwoordelyk moeten worden gesteld voor de misdryven van hun aanhangers." Deze beperking van de beteekenis van den Chinee8chen veldtocht door Duitschlands voor naamste blad voor conservatieven en mili tairen verdient zeer de aandacht, en is ken schetsend, als men ze vergelykt mot de harts- tochteiyke woorden van den keizer over den wraaktocht. Do oorlog tusschcn Engeland on Transvaal. Het reeds vermelde telegram uit Fouries- burg van 30 Juli, rakende de overgave van Prinsloo, zegt nog, dat generaal Hunter eerst het schrifteiyk aanbod had ontvangen van de onvoorwaardeiyke overgave van alle Boeren in het dal der Caledon-rivier, maar dat Prinsloo daarna zelf is gekomen en voorwaarden heeft trachten te bedingen, waarop generaal Hunter toestond, dat elke Boer zyn rypaard mocht behouden. De Engelsche troepen hebben zich daarna in twee gelederen opgesteld op den heuvel, die het dal beheerscht, en de Boeren reden tusschen hen door, hun geweren weg werpend. Allen droegen pakken kleeren, dekens on kamp-benoodigdheden. Zy zagen er even verwilderd uit als de mannen van Cronjó te Paardeberg. De generaals Prinsloo en Crowther werden door generaal Hunter in diens tent ontvangen en met onderscheiding behandeld. Een groot aantal Boeren heeft het dal ge durende den nacht verlaten. Verder is er nog eenig nader nieuws omtrent het gebeurde by Fouriesburg. Behalve de kleine duizend Boeren, waarvan in ons vorig nummer gesproken is, hebben zich nog 1200 Boeren mot commandant Rouse Fonter nel overgegeven. Bovendien hebben de com mandanten Potgieter en Joubert alsmede de Deensche luitenant Anderson er het byitje by neergelegd. Daarmede is het getal van 5000, het oorspron kelijk door lord Roberts opgegeven cyfer nog wel niet bereikt, maar toch is de tegenspoed door deze nieuwe tyding nog erger geworden dan hij reeds was. Hot is nu maar de vraag, hoe veel Boeren er ontkomen zyn. Roberts spreekt in zyn telegram van „een zeker getal Boeren" met vyf kanonnen onder commandant Olivier. Laten wy hopen, dat dit „zeker getal" al de overblyvenden van de bewuste 6000 omvat. Van kanonnen spreekt Roberts niet. Onder deze omstandigheden zal er niets anders voor Hunter overblyven, dan de vyandelykheden te hervatten, en daarvoor was een bevel van Roberts niet eerst noodig geweest. Het feit schynt zoowel voor Hunter als voor Roberts een bittere teleurstelling te zyn geweest en zy laten het Prinsloo ontgelden, alsof by hen beetgenomen had. In de eerste plaats schynen zy over het geringe aantal buitgemaakte kanonnen weinig gesticht, en willen Prinsloo persooniyk er voor verantwoordelyk stellen, dat zyn geheele artillerie uitgeleverd wordt. Of zy daarmede iets zullen bereiken valt te betwyfelen. Men zal zich herinneren, dat de gevangenneming van Cronjó aan de Engelschen een dergeiyke teleurstelling bereidde. Vermoedeiyk heeft ook Prinsloo er voor gezorgd, dat zyn kanonnen tydig onder de aarde of in het water verdwenen. De bekende handige commandant Olivier heeft or, gelyk gemeld, ook vyf voor zyn rekening genomen. Ook van andere punten van het oorlogs terrein is eenig, zy het ook weinig, nieuws gekomen. Volgens lord Roberts is op den spoorweg vai^ Krugersdorp naar Potcbefstroom een fourage-treïn gederailleerd, doordien de Boeren eenige rails hadden weggenomen. Er werden 13 man gedood en 39 man gewond. Datlykt ons wat veel toe voor een déraillement. Zou er niet wat anders gebeurd zyn? "Wy weten het niet. Alleen weten wy uit een telegram van Roberts van 30 Juli 's avonds, dat generaal Methuen op zyn marsch van dertig kilometer voortdurend lastig gevallen was door de Boeren, maar dat zyn verliezen gering waren. Methuen was voornemens, naar Potchefstroom op te rukken. Wy hooren weinig van wat er ten we3ten van Pretoria gebeurt. Hoe zou het te Rusten burg zyn, waar Baden-Powell heette te zyn ingesloten? Het laatste, wat wy van hem hooren, is een bericht, dat een van zyn wiel- ryders en een postwagen by Rustenburg in handen van de Boeren zyn gevallen. Volgens de „Birmingham Post" zyn to Loren^o-Marquez tusschen den Portugeeschen gouverneur-generaal kolonel Machado en ver schillende ambtenaren daar wegens het pas8eercn van contrabande naar Transvaal zulke ernstige onaangenaamheden voorge vallen, dat kolonel Machado aan de regeering te Lissabon zyn ontslag vroeg. Zyn ontslag aanvrage werd evenwel niet aangenomen en er werden hem vérstrekkende volmachten tegenover de ambtenaren beloofd. Machado was, zoo betoogt het blad, een groot be wonderaar van de Engelsche bestuursmethoden en zyn aftreden zou voor de Engelsch- Portugeesche betrekkingen in Zuid-Oost-Afrika een ernstige slag geweest zyn. Reuter heeft den 28sten uit Middelburg geseind: Sedert generaal French hier aankwam, is de krygswet in hot dorp afgekondigd; gene raal Dickson is tot militair gouverneur be noemd. De Boeren zyn tot op eenigen afstand in het oosten teruggetrokken, maar men weel, dat er nog een groot aantal in het veld zyn, en eik oogenblik kunnen onze liniön aange vallen worden. Zoowel de spoorweg als de telegraaf van hier naar Brugspruit zyn onge schonden. De Boeren hadden alle toebereidselen gemaakt om de brug over de Ohfantsrivier in de lucht te laten vliegen, maar zy hadden te voel haast om hun plan uit te voeren, hoewel de gaten al geboord waren en hot dynamiet gereed lag. De gaten zyn vandaag weer op gevuld. De Engelschman Cooper, die ter dood ver oordeeld werd wegens het laten springen van de brug by Magdalena in den Delagoa-spoor- weg, moet den 26ston Juli te Machadodorp gefusilleerd zyn, na geweigerd te hebben zyn medeplichtigen te noemen, tenzy de Boeren beloofden hun leven te sparen, wat zy niet wilden doen. Marktbo riciiton. Delft, 2 Augustus. Granen met weinig handel, prijzen ietfl lager. Witte Tarwe ƒ6.50 a /7-W- Roode 6.50 a J 6.80. Rogge a Zomergerst a ChevaJier ƒ6.26 a ƒ6.80. Haver ƒ3.40 a 3.80. Groene Erwten a Broino lioonen 7 7.60 a 8.75. Paardenboonen a Duivenboonen ƒ7.10 a ƒ7.40. Koolzaad a Kanariezaad ƒ6.60 a ƒ7.75. Hennepzaad ƒ6.76 a 7.26 per HL. oerüen, 1 Augustus. Op de Kaasmarkt waren heden 305 partijen aangevoerd. Men besteedde Yoor Goudscne kaas lste soort ƒ25.a 28. id. id. 2de soort ƒ22.a ƒ24.per 50 KG' Handel vlug. Telegrammen, LONDEN, 1 Augustus. (R. O.) Lord Roberts seint heden uit Pretoria: Nog twaalfhonderd Boeren hebben zich gisteren aan goneraal Hunter overgegeven, waaronder de comman danten Roux, Fourie en Nel. De comman danten Potgieter en Joubert hebben zich aan generaals Bruce en Hamilton overgegevenook luitenant Anderson, een Deen, officier by de staatsartillerie, heeft; zich overgegeven. Com mandant Olivier is met vyf kanonnen en een aantal burgers doorgebroken naar het district Harrismith. Een trein met mondvoorraad, begeleid door een afdeeling infanterie, is by Frederikstad, aan den spoorweg tusschen Krugersdorp en Potchefstroom, ontspoord, doordat de Boeren eenige rails hadden opgebroken. Dertien man kwamen om en negen en dortig kregen kwetsuren. Er is een onderzoek ingesteld. LORENQO-MARQUEZ, 1 Augustus. (R. O.) De Boeren hebben Machadodorp ontruimd en een telegraphische verbinding tot stand ge bracht tusschen Lydenburg en Nelspruit LONDEN, 2 Aug. (R. O.) Aan de „Daily Telegraph" wordt uit Kaapstad, dato 28 Juli, gemeld, dat belangryke stukken, uit Engeland afkomstig, te Pretoria zijn gevonden. Daardoor worden zekere loden van het Parlement en andere mannen, die zich op staatkundig gebied bewegen en Boerenvrienden ztfn, gecompro mitteerd. De onlusten In China. BRUSSEL, 1 Augustus. RO.) De minister van buitenlandsche zaken hoeft van den heer De Cartier, den Belgischen gezantschaps secretaris, het volgende telegram ontvangen, gedagteekend Shanghai 1 Augustus: De ver bondenen rukken op Peking aan. Zy zyn nu 18 myien van Tientsin en moeten over acht dagen te Peking zyn. Allo Europeanen zyn in de binnenste keizerstad gevlucht. NIEUW-YORK, 2 Aug. (R. O.) De „Herald" bevat een telegram uit Tientsin, waarin gemeld wordt, dat de Japanneezen zyn terug geslagen. Zy telden 150 dooden en gewonden. Er wordt bericht, dat de Russen de forten namen, welke gelegen zyn op tien mylen afstands van Tientsin, in de richting van Peking. 10,000 Chineezen, de bezetting der forten, vluchtten. SHANGHAI, 1 Augustus. (R. O.) Admiraal Seymour vertrok heden met hot Engelsche oorlogsschip „Alacrity" om een onderhoud te hebben, met den onderkoning Liu te Nanking. Er wordt gemeld, dat 60 zendelingen te Shansi vermoord zyn. TIENTSIN, 27 Juli. (R. O.) Generaal Gaselee is hier aangekomen en heeft het bevel over de Engelsche troepen overgenomen. LONDEN, 2 Aug. (R. O.) Aan de „Times" wordt uit Peking geseind van 21 Juli: „Do vyandelykheden werden den 18den Juli ge staakt, doch de Chineesche troepen gaan voort de barricades te versterken en batteryen op te richten op de stadsmuren. Het grootste deel dor Cliineesche troepen is uitgerukt, om de ontzettings-colonno uit Tientsin te bestrydon. Er komen thans levensmiddelen, en onze toe stand wordt boter. Een aantal edicten zyn uitgevaardigd, waarin de handelingen der Boxers worden toegejuicht, doch de overwin ning dor goallieerden by Tientsin bad het besluit van 18 Juli ten gevolge, dat een ge- heelen ommekeer toonde in de houding der regeering. „Vyf Engelsche en 61 andere vreemdelingen zyn gedood, 138 gewond. De algemeen© ge zondheidstoestand is uitstekend. Wy wachten gerust de komst der ontzettingscolonne af." ROME, 1 Augustus. (R. O.) Men zegt, dat Bressi niet ontkend heeft, dat hem was opge dragen den koning te vermoorden. Er zyn nog drie personen ln hechtenis genomen. MONZA, 1 Augustus. (R. O.) Koning Victor Emanuel III en de Koningin zyn hedenavond te 6 u. 40 min.hier aangekomen. ROME, 1 Augnstu8. (R. O.) Hedenavond zal de minister-president- Saracco met de overige ministers naar Monza vertrekken. PARIJS, 2 Augustus (R. O.) Op het oogen blik dat de Schah van Perziö hedenochtend om 9 uren uit het Paviljoen der schilderyen kwam, snelde een man op het rytuig toe en nchtlo een revolver mot vyf kogels geladen, op den Schah. De man werd door een politie-agent ge grepen voordat hy zyn aanslag volvoeren kon. LEIDEX, 2 Augustus. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 167 C. 60.8° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 17° C. 62.6° F., 's middags om 12 uren 19° C. 66.2° F., 's namiddags om 4 uren 20° C. =r 68° F. Gedurende do parade alhier is vanmiddag oen artillerist van het paard gevallen en daarna per brancard naar het militair hospitaal vervoerd. Ook een cavalerist viel op de brug vóór hot Schuttersveld, doordat het paard waar- scbynlyk schrikte voor een blinkend yzeren plaatje, hetgeen zich op die brug bevond. De ruiter bezeerde zich echtor niet en zat onmiddeliyk weer te paard. Baron Michiels van Yorduynen, commis saris-generaal voor Nederland ter Parysche tentoonstelling, die voor korten tyd te 's-Gra- venhage was teruggekeerd, is hedenochtend weder naar Parys vertrokken. Aan het Rotterdamsch Toonoelgezelschap is verbonden mejuffrouw Wilna Broese van Groenou, dit jaar geslaagd met einddiploma ToonoelschooL Naar de „Zutf. Ct." verneemt, heeft het Hoog Militair Gerechtshof de klacht van den luitenant der administratie M. A. Teune in zake de bekende kegelclub-quaestie volkomen gegrond verklaard. De boeren en buitenlión, die op nationale feestdagen met opgewekte gezichten met Staats- en Hollandsche spoor binnon de residentie komen, als het zonnetje flink schynt, keken van ochtend wel wat bedrukt, toen zy, onder een fiksche slagbui, aankwamen. De pessimisten keken bedenkelyk naar de lucht en bromden al zoo wat van een „regentje voor den gehcolen dag," maar de minder melancholiek gestemden spraken de moening uit „dat 't wel gaan zou," wantvroeg regen laat mooi weerl Mogen laatstbedoelden gelyk krygon, want anders loopt het vuurwerk ter eere van Koningin-Moeder Emma's jaardag leelyk mis. Wegens de ongunstige weersgesteldheid ging de parade in het Malieveld reeds niet door. De stad had overigens haar gebruikelyk feesteiyk aanzien. Van alle openbare gebouwen, uit zeer vele particuliere woningen en ook van de gebouwen der vreemdo gezantschap pen wapperden de nationale of internationale vlaggen. De kermispret in het Voorhout begon al te 9 uren. De fontein op hot Binnenhof kletterde voor die gelegenheid onder de tonen van het carillon van den toren der Groote Kerk in de nabyheid. En hedenavond zullen vóór de Departemen ten van Algemeen Bestuur, het Gouverne mentsgebouw, het Raadhuis, enz. illuminaties ontstoken worden, zal het vuurwerk donderen en knetteren, altydindien heer Pluvius tegen den avond een beetje met verlof gaat. In den afgeloopen nacht om kwart over drieën is het stoomschip „Arundle Castle", met de ambtenaren der Zuid-Afr. Sp.-iiy., op de reede van Vlissingen aangekomen. De noodige maatregelen van orde waren getroffen, dat de passagiers, 720 in getal, heden hun bestemming zouden kunnen volgen. De heeren Van de Wall Bake, directeur, en Middelberg, van de „Ned.-Zuid-Afrikaansche Spoorweg maatschappij", bevinden zich te Vlissingen. Het stoomschip „Itzehoe", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 31 Juli van Port- Sald; de „Kaiser" (thuisreis) vertrok 31 Juli van Zanzibar; de „König" (thuisreis) vertrok 31 Juli van Delagoabaai; de „Oengaran", van Rotterdam naar Java, vertrok 2 Aug. van Suez; de „Reichstag" (uitreis) vertrok 31 Juli van Zanzibar; de „Salak", van Batavia naaL Rotterdam, passeerde 1 Aug. Gibraltar; de „Spaarndam" arriveerde 2 Aug. van Nieuw York te Rotterdam; do „Statendam" vertrok 2 Aug. van Rotterdam naar Nieuw-York. Voorhout, In den nacht van 31 Juli op 1 Augustus zyn in den Berg-en-Daai-polder onder deze gemeente ten nadeele van den heer P. v. D., bloemist te Sassenheim, ontvreemd ongeveer 150 Narcissen-bloembollen, genaamd Bicolor Victoria, een waarde van zt: ƒ150 vertegenwoordigende. De bloembollen waren uitgerooid en lagen nu zoogenaamd gekuild op het land. De daders zyn tot nu toe onbekend. Vereenlgde Staten, Binnenkort is de „onafhankelykhoidsvorw klaring" van Cuba door de regeering der Ver Staten te gemoot te zien. Men scliryft de» Amerikaansche regeering het voordragon van het volgende vyftal punten toe, volgens welke Cuba zyn „vryheid" herwint. lo. Het eiland Cuba zal geen relaties moge» onderhouden met vreemde mogendheden da» door tU88chenkomst der Ver. Staten. 2o. Het eiland Cuba zal niet het recht heb> ben oorlog te verklaren zonder toestemming der Ver. Staten. 8o. De Ver. Staten zullen het recht va* veto hebben op elke wet, welke de Cubaansche 6chuld zou kunnen verzwaren boven de limiteq welke door de Cubaansche grondwet zyn vast) gesteld. 4o. De Ver. Staten zullen een nauwkeuri/ omschreven recht van contróle behouden oj de Cubaansche financiën. 6o. De Ver. Staten zullen gedurende eenigf jaren, zoo niet voorgoed, garnizoenen i| Havanna en op andere belangryke punten vai hot eiland handhaven. William D. Daly, de leider der zilverde^ mocraten in den staat Nieuw-York, lid van he Amerikaansche Huis van Afgevaardigden, ii overleden. Noord-Zoid-ilollaadaeiie Stoomtram weg- Maatschappij Haarlem—Leideu. Opbrougat iu Jali. 1893. lJOO. Yt»r3:hü( Reizigers9643.1- S.'iö.Si5 - 927.32 Goederen141 .93» iSLó.Ojl* 96.39 Diversen 633.03 456.11 77.89 To Kamen 11637. .8* 10486.93 —ƒ1101.101 Vorige mnd. 5.82'.43 61207.07 +.8379.24 Totaio opbrt, 62415.ils 645J3 05 ƒ2278. tol Por dag-bilom. 10.51 1- .49 f v.aè Ondertrouwd H. P. 1L KOSTERS, Leeraar H. B. S. en Gymn. te Kampen, EK 6479 7 CATHARISA B. MUIJZERT. leiden*' 2 au6ustus 1900- Gehuwd: N. C. F. VAN GINKEL EN 6470 9 JACOB A H. FRANCHIMON, die, mede namens wedorzydsche Fa milie, hunnen bartel yken dank betui gen voor de vele blyken van belang stelling, by hun huwelyk ondervonden. Leiden, 2 Augustus 1900. Heden overleed, na een smarteiyk en geduldig lyden, nog onverwachts, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, Broeder en Behuwdbroeder ANDRIES ERADUS, in den ouderdom van 67 jaren. Mede namens de familie. Wed. A. ERADUS, Van de Rrijdkn. A. ERADUS. L. ERADUS Jonoeneel. H. ERADUS. M. ERADUS Rozknbeek. Iödkn, 1 Augustus 1900. tfd» flavattÉKflt €4W l* Hartelyk dank voor de vele be- wyzen van deelneming, betoond ge durende de ziekte en na het overlyden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader den Hoer CORNELLS POELJEJOE; inzonderheid aan de Firma ZAALBERG ZOON voor den steun, welken de overledene zoovele jaren genoten heeft. Tevens ook onzen hartelyken dank aan de Zusters van het Diakonessen- huis alhier, voor de liefderyke ver pleging, in het by zonder aan de besturende Zuster. 6469 17 Uit aller naam, Wed. P. BRITTIJN—Poelisjoe. Leiden, 2 Augustus 1900. noogewoerd 03, boven. 5815 8 te luoj) bjj t GEERVLIET, 6475 U/JSeSt. 6471 6 een bekwame Dienstbode, P. G., tegen flink loon, goed kunnende werken en koken. Gunstige getuigen verei8cht. Spreekuur nè 7 uren '8 avonds, Breestraat 15a. 6474 7 KATWIJK a/ZEE. Voor het Badseizoen kan een flink oppassend Restaorant-Kellner geplaatst worden. Zich persooniyk to vervoegen met getuigschriften aan bovengenoemd Hotel. 6480 8 Ter overneming aangeboden de baar van een flink BOVEYHUIS op de Heerengracht, voorzien van vele gemakken. Direct te aanvaarden. Brieven franco onder letter A by GEBR. f. HOEK, Boekhandel, Leiden 6476 10 Gevraagd: een dat goed kan werken en met kin deren kan omgaan. Een goede be handeling wordt verzekerd. Brieven Bureel van dit Blad No. 6477. 7 ALLE RFIJN STE fU&O per Kilo. Wed. J. STEENHAUER Z»., Mandenmaker8steeg 4, by de Waag. (Prima adres voor oiiver- valschte Boter. Goudsche, Leidsche en echte Edammer Kaas). 5605 9 ZN 5813 8 lïreewtraat 28. Net gemeubileerde Kamers van verschillenden prys met degelyk Pension terstond beschikbaar. 1578 0 Papenstraat 4» ONTBIJTKOEK per stuk 25 Cents. SUKADEKOEK per stuk 30 Cents, ea GEMBERKOEK 25 Gents. 10-Cents-Ontbijtkoekjes. N. Rijn 53. 6478 13 Aanzienlijke op Yrijdag 3 Angnstas 1000, des voormiddags te 10 uren, aan de Boommarkt te Leiden, ten overstaan van den Deurwaarder J. F. TEUNIS, van een aanzieniyke party 6378 21 waarbyeen party Amerik. Gre nen (nieuw), voortsVloer- en Steigerdelen, Binten, Kolders, Planken, Kozijnen met Ra men en Beuren, Brandhout en hetgeen meer ten verkoop zal wor den aangeboden. Vóór den verkoop te zien. Aan belanghebbenden wordt kennis gegeven, dat de zittingen voortaan worden gehouden dos Vrijdagsavonds van 8 tot O uren. 6467 7 ÜET BESTUUR. Geïllustreerde Aglaja, is het beste on meest yractischo Damos-Mode-Tydsehrii't. Prijs per 3 maanden (6 nummers) 1.37J. Elk nummer van 12 pagina's druks met tal van gravuren bevat een groot Supplement met een groot aantal duide lijke knippatronen. Tweema al per Jaar wordt aan allo abonnées gratis aangeboden! een prachtig geïllustreerd KINDEKNUaOLER met Sup plement. By alle solide Boeklia» delaars worden bestellingen aangenomen* Leiden. A. W. SUTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3