Stniyerszeep .{All's lel. Thee II SI Sr ijes. Sn de Roffiebaal flinke Dienstbode ZONDAGSRUST. BOVENHUIS AANBESTEDING. Burgerlijke Stand. ,,'tHuijs ts fflarmonf, onder WAKMOND, k Go., BS0ZE5ME8 13. VISCHMARKT. NICO SNEL. OPROEPING. Hotelomnibus aan het Station. H.H. üippenhouders. GEBRs. SNEL, oud adres: Warmoesstraat 34, AMSTERDAM. De Stad Maastricht, DaarlemmerstraatlSO, J. YAN DER STOK. JOHs. DEE ZOON. DE MERBRUB den geheelen Zomer geopend. Zijt Gij Doof?? zuivere Preanger-Koifie, VEUKOUW&STOKIIUYZLN, Tooneelöpelers. Zonder een woord te spreken, had de com ponist G. eon hevigen uitval togen tooneel- spelera tot de laatste syllabe aangehoord. Schijnbaar stond hy in gedachten, ruikend aan een witte anjelier, waarvan hy de scherpe lucht herhaaldelijk opsnoof. Ten slotte zweeg de spreker en men richtte rich algemeen tot den componist; hy had zooveel bijgewoond, hy had zooveel menschen- kennis, zooveel omgegaan met artisten, wat was zijn meening over hen? De toegesprokene maakte een ongeduldig gebaar on terwijl hij het voorhoofd licht fronste, begon hij mot zekere drift: Het zou onzinnig zyn te beweren, dat ik alle tooneol- menschen hoog schatte, en even onzinnig, dat ik ze allen verfoeide. Ja, wol heb ik me honderdmaal driftig gemaakt, gedacht, dat ik gek zou worden, als ik hun nooit eindigend kabaal weer aan den gang zag, als ik stuitte op hun onverschilligheid en hun ydelheid. Doch naast dit gewone komediantendom vindt men, juist bij het tooneel, een grootheid van karakter, een heldenmoed, een idee van kunst, die men in geen enkelen kring daarbuiten behoeft te zoeken. En vooral bij vrouwen. Hoe dikwijls hebben zij door hun fijn mee gevoel, door hun hartstochtelijke bezieling, door hun absolute toewijding en het indenken in het wezen, dat zij scheppen moesten, de zware taak overwonnen, die een schrijver hun toevertrouwde. En kent ge de vermoeie nissen, die zij te verdragen, den togenzin, dien z\j te bekampen hadden, de moeilijkhedon van hun leven, die zy moesten vergeten, om voor één avond stralend en triumfeerend voor het voetlicht te kunnen verschijnen? En omdat nu enkeion zich een geleende kunstenaars- pruik op het hoofd zetten, zich in een reclame mantel van klatergoud drapeeren, waaronder vandaan hun nietigheid en hun loutere geld zucht slechts des te meer voor don dag komen, omdat een groot deel der tooneelisten dom en verwaand is en er theaters zyn, die met kunst evenveel te maken hebben als een kmder-poppenkast, is dat een reden, onver biddelijk alles over één kam te scheren en allen tot den groeten hoop te tellen?" De componist zweeg even en ging daarna met iets bedaarder stem voort: „Eón in het bijzonder heeft mij do beteo- konis van wat heldenmoed was geleerd. Ik wil haar naam niet noemen. Zy leeft nog, maar heeft zich reeds lang van het tooneel teruggetrokken. Toen we voor het eerst kennis maakten, was ik nog zeer jong; zy kwam uit Zuid- Duitschland van een zeer klein provincie- theater met haar man en eon kind. Haar man ,was niet veel meer dan een ellendeling, by voerde niets uit en loefde op koston van zyn vrouw. Geen wonder, dat ze ongelukkig waren. Scheldwoorden waren hun gesprekken en niet zeidon sloegen ze elkaar, zy gaf hem niet 'genoeg geld naar zijn zin. Toen ik haar voor bet eerst zag, scheen ze my een tragische koningin, waarlijk in staat om de hoogste rollen te vervullen. Zonder aarzelen had zij de rol van „Eva" In mijn oratorium „Het verloren paradijs" op zich genomen. Te zamen hadden we ons aan den arbeid gezet en zy leefde zich allengs in haar rol van Eva in. Ik bewonderde de fijngevoelig heid, waarmee zy do verschillende nuancen van deze rol wist uit te drukken. Wat meer was, zy wist haar geestdrift en energie ook op de andere spelers over to dragon. Eindeiyk was het werk ingestudeerd, het zou aan het einde der week opgevoerd worden, toen we plotseling vernamen, dat het kind der zangeres door een geheimzinnige ziekte was aangegrepen en dat de dokter weinig hoop had gegeven. Het hoestte, werd bleek en ver welkte als een van het licht beroofde bloem. Hot kind, dat tot dusver de rust en zachtheid zelf geweest was, werd knorrig en heftig; het jammerde en schreide, zoodra zyn moeder de hand van zyn hoofd wegtrok of ophield met liedjes te zingen om het te sussen. Als een gevangene, die op haar oordeel wacht, zoo was zy aan het bed van den kleine gekluisterd. Aan ons werk, aan oen dreigende in-elkaar-storting van al onze plannon scheen zy niet meer te denken. Doch alsof zy in my gelezen had, alsof zy met diepe erkentelijkheid het medeiyden ge raden had, dat zy my inboezemde, herhaalde zy my eiken dag: „Wees maar niet bezorgd, wees maar niet bezorgd, het zal wel beter gaan en ik zal ziDgen". Op den avond der eerste opvoering waszy op haai* post, maar zy zag er in haar zwart fluweelen kleed zoo bleek uit, dat men haar nauwelyka herkende. Haar geheel e leven lag zichtbaar in den starren blik van haar oogen en men zag, dat zy haar bleeke lippen sterk rood geschminkt had. „Gaat het beter met den kleine?" vroeg ik, haar koude handen drukkend. Zy beefde in het minst niet, toen ze me antwoordde; toch voolde ik hoe ze al baar geestkracht noodig had om haar stem gewoon te doen klinken: „Ja, ja, ik dank u, veel beter, voel beter". En toen begon zy wonderbaarlyk schoon te zingen, met een kreet van hartstocht, die allen als een messteek in het hart drong. Men voelde iets bovenaardsch, iets verrukkelyks en betooverends in haar zang, dio boven de tonen der violen en het geschetter der blaas instrumenten uitklonk. Het publiek zat ademloos en luisterde in spanningaan het slot riep men haar zesmaal onder daverende byvalsbetuigingen terug. Ik wachtte haar op aan de deur van haar kleedkamer, ik was dieper bewogen dan ik zeggen kon en was geneigd haar te omarmen en haar alles uit te loggen wat ik gevoelde. Zy zei my op een toon, die my door do gehuichelde-opgeruimdheid, die er in doorklonk, weemoedig aandeed: „Nu, bent u tevreden?" „Ik ben nooit zoo gelukkig geweest," ant woordde ik, „en zal nimmer vergoten, wat ik aan u te danken heb". Ik reikte haar beur pelsmantel toe. „Myn vigilante wacht ons, laten we ons haasten, dat u gauw weer by uw kind kunt zyn. Het zal den kleine lang gevallen zyn, nu u zoolang van hem weggeweest zytl" Ik zal niet spoedig het oogenblik vergoten, dat ik doorleefde, toen zy my antwoordde „Dat is niet noodig, myn zoon is vannacht gestorven. Maar ik had u beloofd to zingen en ik heb myn belofte gehouden." Na deze woorden zonk zy onmachtig In myn armen." De gevierde componist had zyn verhaal ge ëindigd en hy wischte met de hand twee groote tranen weg. „Deze ondervinding*, voegde hy er na eenigen tyd aan toe, „heeft my boter dan alle geschiedenissen van helden geleerd, wat eigenlyke heldenmoed is.En daarom, myn hoeren, zal ik de tooneolspelers blyven ver dedigen, wanneer men hen allen over één kam scheert en geen onderscheid weet te maken." INGEZONDEN. Manheer de Redacteur* Zaterdag LL liet de heer Weyenbergh, direc teur der Carsjens-booten, aan de scholen 2de kh alhier boekjes uitreiken, ik meen van 100 aan elke school. Deze boekjes, getiteld „"Watertochtjes" en uitgegeven by de firma C. Kooyker, te Leiden, waren voorzien van een stempel en iedere gelukkige bezitter ervan had het recht een tochtje te maken, zooals in het „Leidsch Dagblad" byna dagolyks wordt geannonceerd. Welnu, eergisteren, Donderdag, maakte ik in gezelschap van 22 kinderen zulk een gratis tochtje, wel te verstaan, gratis voor de kin deren; ik betaalde als geleider 60 Cts. voor myn kaartje. Maar werkolyk, al heeft men geen gratisbewys, zulk een tochtje is de moeite waard. Om halftwee stapten we aan de Haven op do boot. Kapitein Verhagen vroeg of allen wel een kaartje hadden, want op het boekje alleen g'ng het niet Nu, ieder had vóór het vertrek zyn boekje aan het kantoor van de Carsjensbooten laten zien. Daar werd er een stempel meer op gezet en oen kaartje er by gegeven. We stoomden, heeriyk gezeten onder de zonnetenten, den Ryn langs, een lekker koeltje streelde vele vroolyke gezichten en overal, waar wat moois te zien was, klonk eon opgewekt hoezeel In het boekje: „Zomer dienst", staat, dat men by 's Molenaars uit moet stappen om naar Alfen te wandelen of op 's Molenaars te wachten op een andere boot. Dat het daar lekker zitten is, geloof ik graag, het ziet er alles keurig uit. Toch stoomde ik met myn volkje door, wat dus ook kan, naar Woubrugge. De heer Guldemond, caféhouder aldaar, heeft er sl3g van, met jong volkje om te springen, het uurtje wachten zal er niemand vervelen. Na deze eerste pauze stapten we op de boot van kapitein Wytsma, die ons naar Oude-Wetering bracht. Dat heorlyke, groote Brasemermeer, wat wekte dat ver bazing en opgetogenheid. „Wat mooil wat groot I" hoorde men iederen keer. Het is dan ook verrukkelyk op zoo'n flinke boot by helderen zonneschyn dat meer over te steken. Naar veler zin waren we dan ook nog veel te gauw te Oude-Wetering. Maar Berepoot, hoe griezelig zfin naam ook is, kent zyn vak als kastelein en in plaats van vroes aan te jagen, weet hy do menschen to trokken. Ten derden male bestegen we oen nieuwe boot. En mooi dat deze wasl Kapitein Knyff mag er trotsch op zyn. Het breede dek, de fraaie kajuit stemt dadeiyk prettig. Dat bleek ook uit de stemming van alle passagiers. Myn volkje begon na het oversteken van het Kagermeer zich zóó op zyn gemak te gevoelen, dat het het eene wysje vóór, het andere na uitzong, en velo andere tochtgenooten, waar onder eenige heeren hengelaars, hiolpen zoo waar van harte mee. Dat deed het weer, de boot, het vriendeiyk gezicht van het personeel. Wie een lekker dagje uit wil, neme zyn kin deren moe naar de Carsjens en mot mij zult ge zeggen: „dat was geen verloren dag; we hebben genoten." Een eeresaluut aan den heer Weyenbergh en aan zyn personeel. Ook aan U, M. de R., myn dank voor de opneming dezer regelen in het belang van zoovele kin deren, die de frissche lucht zoo dikwyis moeten ontberen. Een Onderwijzer Tijdelijke hulp in huisgezinnen. Yoor eenigen tyd werd door een Holland- sche jongedame het voorstel gedaan tot oprichting eener Yereeniging voor tydelyke hulp in gezinnen. Zy schreef: Er zyn tal van gezinnen, waar door tydelyke ongesteldheid der moeder de huishouding in de war loopt. Is die onge steldheid van langdurigen aard en kan het bekostigd worden, dan komt er hulp; maar in gevallen van tydelyken aard wacht men af, en men kan ook zoo moeilyk meestal iemand voor een paar maanden krygen. Toch zyn er, dunkt me, genoeg meisjes, die zich zoo'n paar maanden heel nuttig kon den maken, door te komen helpen in een dergoiyk gezin. Yooral voor meisjes, die niet altyd in betrekking willen zyn, of die wel eens een verandering noodig hebben in plaats van altyd thuis te zyn, zou zoo'n tydelyke werkkring heilzaam wezen. Yoor vermoeide moeders, die wol gaarne eens een paar weken zouden uit willen, maar voor dien korten tyd geen hulp kunnen kry gen, zou het in veel gevallen een zegen zyn. Ik heb zoo'n idee, schreef ze verder, dat wy, Holiandsche meisjes, op deze manier heelwat zouden kunnen bybrengon om in verschillende gezinnen orde te houden, en dus den vrede er te laten heerschen. En dan, hoeveel rust zal het dikwyis niet geven aan de arme zieke moeder, als ze weet, dat haar man en kinderen niet verwaarloosd zullen worden. Of, zoo de vader ziek is en do moeder verplicht by hem te wezen, de kinderen niet overgelaten zyn aan zichzelven, of wellicht aan onverstandige dienstboden. In hot kort: zy verzocht ons aller medewerking tot oprichting eener Yer eeniging voor tydelyke hulp in huisgezinnen. Thans heeft zich door eenige dames een dergeiyke Vereeniging gevormd, en biedt zich nu de gelegenheid voor huisvrouwen aan, om tydeiyk een beschaafde dame als hulp to kun nen aanvragen. We gelooven, dat er dringend behoefte bestaat aan een dergelijke Yereeniging. Yroeger had ieder nog wol eens eon onge trouwde zuster, nichtje of vriendin, die tydelyk hulp kon verleenon, maar tegenwoordig, nu veel jongedames zichzelven een werkkring scheppen, is het getal der jonge meisjes, die eens kunnen inspringen, beperkt. Toch zyn er wel, maar hoe ze te vinderr Daarom is er behoefte aan een contra bureau, waartoe men zich in geval van no** kan wenden, dat met de dames, die hulp' aanbieden, in betrekking staat, en van haar leeftyd, capaciteiten, enz. op de hoogte is. Huisgezinnen, waar dergelykohulp verlangd wordt, en dames, die lost en yver hebben hulp te verloenen en zich daartoe met deze Vereeni- ging in betrekking willen stellen, kunnen zich om nadere informatie wenden tot de beide secretaressen der Yereeniging Het Bestuur: Moj. G. H. HOEKSTRA, presidente, Arnhem^ Frombergstraat 5B. Mevr. B. P. PLANTENGA Wijsman, secre taresse, Arnhem, E mm astraat 67. Mej. Chr. LRANTS, vice-secretaresse, Leiden. Yreewyk 2. Mej. A. G. ALDRINGE WICHERS, penning. meesteresse, Arnhem, Stationsplein 4. Mej. H. W. TICHELMAN, vice-per.ningmees teresse, te Zetten. AARLANDERVEEN. Overleden: G. v. d. Graaf wed. van A. Broekhuizen 84 j. H. v. Leeuwen, wed. van F. G. A. J. Van Werkhoven ALFEN. Bevallen: G. Sprey geb. Yan Her- ningon D. M. Paling geb. De Bergb D. O. Bloos geb. Van Varik Z. D. Spruitenburg teb. Van der Bijl D. M. Tb. Van der Ploeg geb. Struive Z. Overleden: A. Stapper, wedn. van M. Ktct»- man, 76 j. M. Kieft, echtg. van K. Yan Byk, eerder wed. van P. Wittenberg, 54 j. Gehuwd: J. Touw jm. 28 j. en C. Yan der Louw jd. 25 j. BODEGRAVEN. Bevallen: M. J. Wigge- geb. Duraini Z. A. De Vlieger geb. Voeroan D. G. Veelenturf geb. Van den Oudenrijn Z. L. Yan Beek geb. Vermealen Z. M. tPfcüol geb. Boef Z. en D. NIEUWKOOP. Bevallen: M. Van dor haart geb. Vooraluia Z. N. Groenendijk geb. Van Leeuwea D. Overleden: C. Yan der Maat, ochtg. van C. De Rijk, 67 j. OUDSHOORN. Bevalloi J. Bontekoo geb Kempe, levenl. Z. REEUWIJK. Bevallen: P. v. d. Woenrel geb. Zandvoort D. A. v. d. Starre geb. Grwne^ schey D. Gehuwd: W. F. Pouw en H. A. Hei. SASSEN EIEIM. Geboren: Paulina Marit AntoDia, D. van L. B. Roozen ec S. J. v. Vols* Ondertrouwd: J. Kortekaas wedr. 32 j. es. L. v. Monster wed. 32 j. TER-A AR. Bevallen: M. Borst geb. Hooger- vorst Z. J. Ambachtsheer gob. Van Meyer D. Overleden: D. Knok, eebtg. van F. W. Brewe, 33 j. ZWAMMERDAM. Bevallen: E. J. W. Yan Muiswinkel geb. Bos D. H. Sluytergeb.Neder- pelt Lazarom D. Overleden: W. Hoogorvorst Z» lij. H, Van der Geest, wedn. van E. A. Yan Vliet, 81 j. ZOETERWOUDE. Geboren: Petrus, Z. van S. v. d. Werf en O. v. d. Pyl. Overleden: Pie ter Do Koning, wedr. van E. C. Van Erkel, 76 j. Lisse. Ter vervanging van den hoor A2 Rotteveel, aan wien eervol ontslag is verleend^ is tot lid van het College van Zetters in dovï. gomeente benoemd de heer J. C. Yan De Notaris J. F. S. FRIJLINCK, to Warmond, is voornemens op nader te bopalen dagen in de maand Sep tember 1900, te Warmond, publiek te veilen en te verkoopen: Het Oud-Adellijk Landgoed met daaraan verbonden heerlijke reelaten, omringd door prachtig opgaand Hout en alleraangenaamst gelegen aan de Hoflee, bestaande in Kasteel, Toiumaits- en Por tierswoning, Stal en Koetshuis mot Boomgaard, Weiland, Moestuin met Druiven- en Bloe menkast, Oranjerie, uitgestrekte Boscligronden, bezet met prachtig, zeer zwaar en hoog opgaand Ge boomte, Waterpartijen en visclirijke Vijvers, alles zeer gunstig aan elkander gelegen aan den Straatweg van Leiden nam- Haarlem, tusschen den Straatweg en de Hofleo, te Warmond, op een uur gaans van Leiden, 15 minuten van de Stoom tram van Haarlem naar Leiden, 10 minuten van het Station Warmond, alles te zamen groot ongeveer 20 hectaren. Te bezichtigen Dinsdags en Donder dags van 's namiddags één tot vyf uren, op vertoon van een toegangs kaart, af te geven door de Notarissen A. G. BODAAN, Mr. G. YAN ROSSEM, en P. C. L. EIKENDAL, te 's-Graven- hage, en genoemden Notaris te War- moDd tegen betaling van ƒ1.— voor de Algemeene Armen van War mond. 6097 47 door HH. J -p -p> TT"VT/"~YS TRICOT- en j jDrvUiMU' JAEGER-GOEDEREN. Katoeucn Dame.handschociicn per paar 00 cents. Katoenen Dameskousen (lederkleur en zwart) p. p. 75 cents, j Ook te verkrijgen by al onze Depothouders. 6356 24 BRCMNG A HICHREir, Amsterdam. Doctoren aanbevolen, voorkomt het voorover loo- pen en ronde ruggen by Kin- deren en Vol wassenen, versterkt de longen en ver ruimt do borst. 14 a 16 jaar. Damos. Hoeren. f3.50. 2086 21 13. Franco na ontv. van postw. Eonig oprichter van den Theehandel, voorheen GEBRs. SNEB, War- moesstraat 117/119, Amsterdam, bericht de geachte Cliëntoele, dat de zaak op denzelfden voet wordt voort gezet. Alleen do bewyzen van verbruikto Thee van GEBRs. SNEB, als die myner firma, kunnen ingewisseld wor den voor een prachtige Wand of Glas versiering. Als de zaakkenner van den in issa voor eigen rekening opge- richten Theehandol zal het my n streveD zyn, den verkoop trachten te doen uitbreiden, niet door meerder korting to geven, waardoor de qualiteit min der moet worden, ten gevolge de verhoogde pryzen der Thee door den oorlog van China, maar de verhooging to getroosten, die te besteden en daardoor de qualiteit der Thee te kunnen blyven leveren, waarmede de Firma GEBRs. SNEB zóó gunstige reputatie heeft mogen verwerven. 6032 40 Aanbevelend, Hoogachtend, Uw Ed. Dw. Dienaar, TeJephoon No. 3225. Gevraagd te Delft in een klein, net gezin: een als Meld-Alleen, boven de 26 jaar, P. G. Loon ƒ110, waschgeld f 20. Zonder uitstekende getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven aan het Bureel vau dit Biad No. 6348. 10 met vier flinke Kamers, Keuken, Zolder, Gas- en Waterleiding, voor f275 'sjaars te hnur aangeboden. Te bevragenLangebrug 87. aasa 6 aan Schilfers gesneden cn dit met warm water in een overdekten pot tot een pap opgelost, is niet alleen beter, doch ook veel goedkooper dan elke andere zachte Zeep. Zachte Zcep,^ zoo gemaakt, kost ijl slechts 4 a 5 Cents per pond. De uitslag der Cde Premieverdeeling wordt r' binnen eenige weken 1 aan iederen deelhebber toegezonden. Sociótó Anonyme. Cognac u diverse prijz Uitsluitend vork; rijgbaar by: Al wat men koopt op Zon dag, terwijl het even goed een dag vroeger of later gekocht kon worden, koopt men veel te duur! Het wordt namelijk gekocht ten koste van de Zondags rust der winkeliers en hun bedienden. Een ieder, die iets te vorderen hoeft vanverscbnld igd is aan of be scheiden onder zyn berusting heeft, behoorende tot de nalatenschap van den Weledelen Heero ABRAHAM VERBRUGGE, laatst gewoond heb bende te Leiden aan den Apothekers- dyk No. 6 en aldaar overleden 16 Juli 1900,wordt verzocht daarvan opgave, betaling of afgifte te doen uiter- lyk op 6 Augustus a. s. ten kantore van den Notaris J. J. TER LAAG Cz., Stoonschuur 11, te Leiden. 6161 16 Eördefiagersfrasse 7 i (centrum der stad.) Yanouds bekend Hotel eerste rang, naar de nieuwste eischen des tyds ingericht. 5303 15 Biliyke Prijzen. DE DIRECTIE. Het OCHTENDVOEDER, door I>. v. d. BRINK, Hardorwyk, in den handel gebracht, is onovertref baar en wordt door verschillende Kipponhoudors als het best bestaande aanbevolen. Grootste Eieren-prod actie. Eiwitgehalte 780. Vetgehalte 20.70 Proefbaaltjes inh. 10 KG. ƒ1.40 verkrygbaar by don Agent voor Lelden en Omstreken H. KEIJ, In KoB Waren, 98, Haarlemmer straat 08. Yraagt prys by 50 en 100 K.G. Neemt proef. 6238 20 VAN 6660 19 VOORHEEN MAGAZIJN LEIDEN. RUIM GESORTEERD IN: Brain e Jacoba In maakpol ten. Blauwe Keulsche 6350 80 Inmaakpotten. Inmaakilesschen. Snijboonenmessen. Komkoinmerschaafjes. Koelbakken met Flessehen. Citroenpersen. Vliegenvangers. Kogel II esck op ene rs. Gazen Yleeselidekkeii* IJsschaultjes. Bicrtumblers. Kwastglazen. Vruch tenlepels. Emaille Drinkbussen. Roode Waterfiiters. Belöefd aanbevelend, Hooigracht 12 14. 6366 10 De Korkeraad van de Gereformeerde Kerk te Leiden (A) is voornemens op Dinsdag den 7den Augustus 1900, des voorm. te 11 aren, in de Kerkeraadskamer der Gereformeerde Kerk aan de Hooigracht te Leiden AAN TE BE8TEDEN: Het bouwen van een Hofje, op het terrein aan de Kalvermarkt Nos. 7, 8, 9 en 10 te Leiden. Aanwyzing op het terrein op Woens dag den laten Augustus 1900, dos voorm. te 10 uren. Bestok en teekening liggen tor inzage ter plaatse der besteding van af 30 Juli 1900 op eiken werk dag, de besteding voorafgaande, van '8 morgens 9 tot 's nam. 1 uur, en zyn aldaar verkrygbaar tegen betaling van 1.50 per stol. Inlichtingen worden verstrekt door den Architect B. B. SPIJKER Azn., Oude Vest 39 te Leiden. 6356 28 6358 6 DE 5145 7 „OPRECHTE" Haarlemmer-Olie alleen verkrygbaar by O. DE KONING TIBET, 13 Achterstraat 15, Haarlem. Alle gevallen van DOOFHEID of HARDUOORIGHEID zUn nu Geneesbaar door onze nletrwa uitvinding, behalve degenon, welke doof geboron zyn. Gegons lu «le ooren houdt direct op. Be- 8chryft Uw goval; onderzoeking en raad vry; men kan zich met weinig onkosten te huis genozon. 6164 14 Dr. Dallaas Aural insIMe, 530 La Salle Ave. CHICACQ ILL brandt men dagelijks op Duitsclie wijze 389 12 ■itmuntende door geur en smaak. Prijs per 5 ons 57£ Cent. SIEllVE BIJX 47.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 7