Rambler Rijwielen Stoomkoekfabriek „BOLLAND", Leiden. MAP«IMS!! A.SCHNABEL, JOH. DEE ZOON, Eenig 125 dulden Contant. Agent: GES. 1. DEE, Brsestraat 28. Holland's Roem a SS Rs., Ontkijtknidkuk a 25 Gts., Prima Sucsilekoek a 25 Cts., Prima Oemberkoek a 30 Cis., kleine Gemberkoekjes a 12 Cts. 'linke Koekbakkers, Gekleurde Katoentjes Dames-Overhemden LEIDSCH DAGBLAD, ZATERDAG 21 JULI. DERDE BLAD. Burgerlijke Stand. Een belangrijke brief. Alle Winlieliers verk.oopen: en de bekende DUBBELTJES-ONTBIJTKOEK van de o JOHs. DEE éc ZOON Hooigracht 12-14. worden ZEER goedkoop opgeruimd „Oe Vierkantjes van v. d. W. 0.' F.oinkoiumerscbaafjcs, Komkomracniiesjes, 6203 id 8nijbooncamolens. SLECHTS VRAAGT PRIJSCOURANTEN. CAFÉ „DE POOL", WINTERTUIN, OUDE VEST 31 en 33. «noso No. 12394. Anno 1900. Finanoiéele Kroniek» Het verloop der Beara ia de afgeloopen week [ontegenzeglijk veel levendiger geweest dan in Gang liet geval was. Die levendigheid werd o. L (echter niet geheel en al veroorzaakt door gunstige I-invloeden. Voor een doel zullen de opruimingen jvan die houders van speculatieve of beleggings- 'fondsen, die den toestand in het Oosten met ongerustheid gadeslaan, er wel toe meegewerkt 'hebben. Daargelaten, dat het krijgsgeluk der ver bonden mogendheden nog te bezien staat en het zeer wel kan gebeuren, dat de verbonden troepen frnct de kous op den kop naar huis gejaagd worden (door de ontelbare, van antieke en moderne wapenen /voorziene horden Chineezen en Mandsjoe's, zoo [moet ten slotte toch de Beurs of zeker de geld- Juiarkt duchtig worden aangepakt door de credieten, Jwelke door al die verbonden mogendheden zullen [worden aangevraagd voor de te verrichten krijg8- (cperatiün in China, en men zal spoedig zien, dat 'deze moderne kruistocht, tegen China ondernomen, ■zoo niet meer, dan toch evenveel gold en menschen- Jlevens sal kosten las die van de middeleeuwen, ïïog is Engeland niet gereed met de middelen, iom de oorlogsuitgaven in Zuid-Afrika te dekken, Idf reeds moet de regeering aankondigen, dat jer een crediet zal worden aangevraagd tot dekking dor kosten, die de expeditie naar JChina met zich zal brongen. Zou het dan fcronder zijn, indien de geldmarkt zeer krap werd? Tv el is waar is de geldmarkt te Nieuw-York feeor ruim, en kan men daar, wanneer men de Ihnancieele bladen mag gelooven, gemakkelijk 50 anillioen aan goud missen, doch mon moet niet •uit het oog verliezen, dat Zuid-Afrika sinds lang ,geen govjt ter markt bracht en vooreerst niet zal 'brengen. Londen heeft het disconlo reeds verhoogd, «en voorbode van volgelingen op dit gebied. Ton onzent bleven èn disconto en prolongatie-rentoop hun vorig niveau, hetwelk echter, de zomer maandon en den komkommertijd in aanmerking ge nomen, hoog genoeg is. Wat onze Staatsfondsen belieft, hoewei er flink vraag was, voornamelijk voor de 3-pCts., zoo kan er toch niet op veel koersr- vooruitgang geboogd worden. Oostenrijkers bleven vrij standvastig op hun vroegere koersen evenals de Portugeezen. De Russische Staatsfondsen konden, hoewol ver scheidene soorten werden verhandeld, hun vorige koersen niet handhaven. Dit behoeft geen ver wondering te wekken en wel om deze redenen: i ln de eerste plaats schijnt de missie van don lieer Rotte3tein, om te Nieuw-York een groote JiussiscU-Amerikaanscbe leening af te sluiten, mislukt te zijn, en tweedens zal do Chineesche ©orlog Rusland veol geld kosten en heeft Rusland, hoewel men mag aannemen, dat de legers yan den Tsaar ten slotte de overwinning zullen be freien, toch te verwachten, dat do nieuw aange legde spoorwegen in Mandsjoenje en het gebied van den Amoer zullen woiden vernield en aan Russische bezittingen groote schade zal worden toegebracht. Voor Spanjaarden was nogal animo tot hooger prijzen, hetwelk mag worden toegeschreven aan fret tot-stand-koinen van de overeenkomst tus- frclion do gedelegeerden der Spaansché regeering «n de vertegenwoordigers van houders van Spaan- fche buitenlandsche Staatsreute. Spanje zal voort gaan rnèt 4 pCt, te betalen op do buitenlandsche 'Schuld, met dien verstande echter, dat 31/- pCt. 'zal worden betaald aan de houders dier Schuld ,nls rente, terwijl het V«' 'wocent zal worden ge bezigd tot aflossing dier Schuld a pari. Op die ■wijze zou de Schuld in 60 jaren kunnen worden afgedaan. Oio nieuwe 3'/;-pCt. aflosbare Schuld zal vry sijn van alle tegenwoordige en toekomstige be lasting. Deze overeenkomst zal haar kracht ver liezen, wanneer binnen drie maanden na de teeke- Ding door minstens der houders van obligatiën der Buitenlandsche Schuld protest wordt aange- teekend of indien niet vóór 1 Januari 1901 een Vet wordt aangenomen, waarbij deze overeenkomst irordt bekrachtigd. De Chineesche leeningen, zoowel die in zilver •Is goud, moesten woder iets prjjsgeven. De roden Voor den achteruitgang dezer papieren ligt voor de hand. Mexicanen zoowel als Brazilianen konden gich op hun vorige koersen niet handhaven. De TabaksaaDdeelen toonen, met uitzondering van de AmsterdamSumatra, bijna alle weder lager koersen aan. Zoo ging bet ook de Petroleum- markt. Do Goudmijnwaarden echter waren, op een paar uitzonderingen na, beter. De berichten om trent de Ned.-lnd. Mjjnb -Mij. waren zeer gunstig, ■waarop de aandeden zich tot 80 procent konden ver heffen. Ook Noord-Celebes-aandeelen verbeterden. Onder do Russische Sporen trokken do Dieuwe ©andeelen Warschau-Weenen vooral de aandacht; «laarvoor bestond veel vraag, doch er is weinig materiaal ter markt. Russische Spoorweg-obligatiën waren prijshoudend. Wat de Zuid-Afrikaansche Spoorweg-aandeelen en obligatiën betreft, deze konden zich weder iets verbeteren. De Amerikaansohe Spoorwegmarkt verkeert nog steeds in een periode van onzekerheid; er zijn veel factoren, die een gunstige stemming zullen wettigen, doch evenzeer zijn er omstandig heden, die aanleiding gevon tot een bedachtzame houding. De netto-ontvangaten dor meeste lijnen blyven gunstig, hoewel duidelijk de invloed to merken is der enorme hooge prijzen van ijzer» staal en steenkolen. De dure metaalprijzen vooral waren oorzaak, dat, hoewel de bruto-ontvangsten op sommige systemen een meer of minder be langrijke toename aantoonden, de netto-ontvangsten ten achter bleven, een gevolg der hoogo prijzen voor materiëel en onderhond. Hoewel voor de metaalprijzen in den laatsten tijd een zeer ge voelige reactie is ingetreden en nog steeds een dalende beweging blijft aanhouden, hetgeen onge twijfeld voor de exploitatiekosten der spoorwegen van groote beteekenis zal zijn, blijven de steen kolen enorm hoog en laat een redactie hierin zich niet zoo spoedig voorzien, zoodat dit deel der exploitatie bij de spoorwegen eon ongunstigen factor op de verhouding van bruto- en netto ontvangsten blijft uitmaken. Do algemeene toe stand van de Voreenigde Staten op bandels- en industriëol gobied blijft zeer krachtig, en velen achten do reactie in de metaalprijzen van verderen guustigen invloed voor de welvaart van het land. Do gebeurtenissen in China worden ten goede en ten kwade uitgelegd, de handel zal door do nieuwo behoeften van China (zoodra do rust her steld is!) eon nieuw afzetgebied vinden,.... en het zal langen tijd en moeite kosten om opnieuw als vreemdeling vasten voot in de Chineesche handelswereld to verkrijgen. Hot is echter voor het oogenblik even ver van het een als van het ander, en de invloed, welke den tegenwoordige troebelen in het Hemelsche Rijk op handel en industrie in Amerika zullon uitoefenen, is natuur lijk nu nog niet te overzien. De goudvoorraad en do toestand der geldmarkt zijn twee punten van gewicht op den dagkalender van den Amorikaanschen bankier. Het gold is nog ruim, en de goudvoorraad in Amerika zou nog een belangrijke uitstrooming kunnen toelaten, zoodat van dio zijde nog niet de ergste schokken zijn te vreezen. Toch zal liet te voorzien beroep op de geldmarkt door Engeland, hetgeen niet weinig zal zijn, vermoedelijk niet zonder invloed blijven op de geldmarkt en het is wel te verklaren, dat de markt op dit punt eenigc licht-geraaktheid toont. Daartegenover staat alweer, dat de groote graan-uitvoeren, welke tegen het najaar to ver wachten zijn, goud-toevoer naar Amerika zullen ten gevolge hebben, doch do toekomst laat zich niet van te voren regelen. Een Dieuwe geest schijnt in sommige groote spoorwegbesturen gevaren te zijn. De enorme netto-overschotten, wolke na betaling van de ge bruikelijke dividenden, disponibel blijven en waaruit zonder groote lichtvaardigheid een lioogere divi- denduitkeerÏDg op do aandeelcn van sommige maatschappijen had kunnen geschieden, heeten nu eensklaps als buitengewone reserves bewaard te moeten blijveD, ook al uit overweging, dat niet al te spoedig dividend-verh'ooging moet plaats hebben, indien daaromtrent geen zekerheid vóór de toekomst bestaat. Dit argument moge van kracht zyn bij maatschap pijen, wier positie nog niet bepaald sterk genoemd kan worden, doch bij systemen zooals van de Illinois, Baltimore Ohio, en Union Pacific, zou een dergelijke spaarzaamheid moei lijk tegenover de aandeelhouders te rechtvaardigen zijn. lloe ook do uiterst krachtige positie van de Illinois en Union te danken is aan het zeer con servatieve beheer, een overmatige voorzorg bij zulk een enorm surplus als deze lynon hebben aan te wijzen, zou toch niet goed verdedigd kuDnen worden. Toch wordt do beslissiug der Union met betrekking tot het aanslaande divi dend, met eeuige nieuwsgierigheid afgewacht; vau de Baltimore Ohio verwacht men, dat de vergadering in Augustus tot een halfjaars- dividond van 2 pGt. zal besluiten, terwijl do Illinois Central tot een 3-pCts-dividend, voor hot laatste halfjaar, is overgegaan. Rijnlandtche Bank. Gemeenteraad Tan Voorhout* Tegenwoordig de lieer J. G. M. Yan Griet- huysen, burgemeester, en vijf Raadsleden. Afwezig do lieeren P. Yan Rijn on C. Westerbeek. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Do Voorzitter deelt o. a. mede, dat by de kas- opneining op 28 Juni 1900 de boeken in orde werden bevonden en by den ontvanger in kas was 1603.96. Op eon verzoek van D. Van der Tang, tuinder to Voorhout, om het Raadsbesluit in te trokken, volgens hetwelk de Ziekenbarak naby zyn woning zal gebouwd \£prden, wordt met algemeen© stemmen afwijzend beschikt. De Voorzitter deelt alsnog mode: lo. dat voor het bouwen van de ziekenbarak hot laag6t is ingeschreven door J. Zuilhoff, timmorman to Voorhout, voor de som van ƒ345; 2o. dat by de gehouden beproeving der brandspuiten deze m ordo zyn bevonden, behalve een kleine lekkage van een tweetal slangen, welke intusschen zyn nagezien; dat zyn aangesteld vier brandwekkers, alsmede! dat aan de woningon der brandmeesters, assistent-brandmeesters en brandwekkers bordjes zullen worden aangebracht; 3o. dat op 29 Augustus a. s. het telephoon- kantoor zal worden overgebracht naar de nieuwe woning van den telephoonliouder. Burgemeester en Wethouders leggen aan den Raad over een plan van rioleering van den Voorhouterweg, opgemaakt door den heer L. Den Hoed van Delft, raming 905, on waarbij hot riool zal uitloozen in de sloot naby het café Paardekoopor. Verder wordt medodoeling gedaan van de verschillende be zwarende voorwaarden, die door de eigenaars van do sloot gestold worden op het verleonen van uitloozing. Wegens het gebleken gemis aan mede werking van de belanghebbenden besluit de Raad van uitloozing op de sloot naby het café Paardekooper af to zien en in verband daarmede tevens van het leggen van riool buizen in don Voorhoutérwog. Aan beido zyden van dien weg zullen nu echter worden gelegd goten van waalklinkor- stukken, breed 50 centimeters, welke zullen uitloozen- op een bestaand riool. De gemeente-rekening over het dienstjaar 1899 wordt den Raad aangeboden en voor het nazien van deze een commissie benoemd, bestaande uit de heoron P. Van Ryn en G. Prins. Oninbaar wordt verklaard een bedrag van 4.58 aan hoofdelyken omslag en van/* 5.50 aan hondenbelasting, beide diénst 1899. Op de voordracht voor loden van het College van Zetters worden geplaatst de heeren C. Prins en P. Van Ryn, aftredende leden, en de hoeren C. Prins Pz. en P. Van Reisen. Vervolgens wordt een kleine verandering gebracht in de verordening op de heffing van vergunningsrecht en daarna do vergadering door don Voorzitter gesloten. Gemeenteraad Tan Oudshoorn* Voorzitter de Burgemeester. Afwezig do hoeren Van den Berg en Den Iïertog, do eerste met kennisgeving. Modedoeling goschiodt van het door den Commissaris der Koningin aan den Burge meester verleend verlof om zich van 7 Aug. tot on met 6 Sept. a. s. buiten de gomeonte te mogen ophouden. Aangeboden wordt het door B. en Ws. uitgebrachte schoolvorslag, over het jaar 1899, waarvan voorlezing geschiedt, Alsnu wordt aangoboden de gemeente- rekening over het dienstjaar 1899, bedragende in ontvangst 17,770.93 en in uitgaaf 16,947.625, sluitende alzoo met een batig slot van 823.305. Do Voorzitter stelt hierna de rekening in handen dor financieelo commissie, voor dit jaar bestaande uit de heeren Wernink, Van Wieringon en Van Vliet, ter fine van oüder- zoek en rapport. Niets meer aan de orde zynde en niemand het woord verlangende, schorst do voorzitter de vergadering. ALKEMADE. Geboren: Petronolla Hondrika, D. vau NV. Zoet en M. Turk. Gerdina, D. van P. Roeloffs en A. J. Dijkman. Nicolaas, Z. van C. Turk en M. Bouwmeester. Nicolaas, Z. van C. Van Hameren en A. De Zanger. Overleden: Maartje 2 d., D. van A. Van Egmond en A. Bezuyen (van Amsterdam). HAZERSWOUDE. Bevallen: J. Vlasveldgeb. Van der Werf Z. E. M. Mencken geb. Van Velzen D. P. Vissor geb. Poot Z. en D. S. Van Niorop geb. Van Leeuwen Z. Overleden: C. Nooteboom Z. 61 j. KATWIJK. Geboren: Wilhelmina, D. van M. Den Duik en A. Parlevliet. Jacobus, Z. van Y. Van Ryn en J. Van Rijn. Overleden: N. Verborg, D. van C. Verburg en N. Kruyt. Ondertrouwd: M. Mugge jm. 22 j. en P. Bavelaar jd. 28 j. LISSE. Geboren: Immetje, D. van P. Van der Putten en A. Van Kampen. Willom, Z. van A. Vrijburg en J. Leuven. Simon Petrus, Z. van G. r. Warmerdam en C. A. Langeveld. Johannes Jacobns, Z. van A. Duinhoven en S. M. Van den Akker. Joost, Z. van G. Oosthoek en H. In 't Veld. Ovorloden: J. Kaptijn, wed. C. Van Tonge- ron, 77 j. T. J. Jelierse, 3 w. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Geortruida Antonia Gerarda, D. van J. Tb. Soysener en A. Burgers. Alida Catharina, D. van J. v. d. Burg en E. v. d. Ploeg. RIJNSBURG. Geboren: Johanna Maria, D. van G. Van Egmond en A. Van der Haak. Jeroentje, D. van F. Van Delft en G. Heemskerk. Jacomina Emma, D. van C. Glasbergen en A. Bouwman. RECLAMES. 40 Cents per regel. De Heer W. C. F. Brouwer, te Papendrecht, deelt ons mode, dat hy het beste resultaat bekomen heeft met het voor eenigo jaren ingevoerde geneesmiddel en hetwelk op de lichaamsgestellen, ten govolge eener zware ziekte of door een verzwakking van het bloed, de merkwaardigste eerste werking teweeg gebracht had. Ik heb door do aanwending der Pink-Pillen van Dr. Williams de gunstigste resultaten be komen. Sedert 1893 leed ik aan koortsen en was daardoor zeer verzwakt. Nadat ik de Pink-Pillen een zekeren tyd lang genomen had, zag ik dio koortsen langzaam verdwynen en thans ben ik zeer welvarend. De Pink-Pillen oefenen op de herstelling der gezondheid een geweldige werking uit. Haar herstellende kracht op het bloed is zóó groot, dat veel ziekten, dio door een uitput ting of door bedorven bloed ontstaan, radicaal door haar genezen worden. Het nieuwe in de aderen stroomendo bloed bestrydt Bloed armoede, Bleekzucht, Neurasthenie, maag- en ingewandziekten, alsmode rheumatiek. Do Pink-Pillen! geven het lichaam nieuwe kracht, welke voor do toekomst een zekero waarborg is van gezondheid en een lang loven. Het bloed had zyn kracht verloren, de roode lichaampjes waren in zoo'n mate verminderd, dat het byna uitgeput was. Door de Pink- Pillen van Dr. Williams te gebruiken, die een krachtige hersteller van het bloed zyn, geeft men het zyn levenskracht, schoone kleur terug on do krachten komen spoedig weder. Allo ziekten, voortkomende uit de verzwakking van het bloed, zullen met goed go volg bestreden worden. Bleekzucht, algomeene verzwakking, bleeko kleuren, St.-Vitusdans, rheumatiek, enz. enz. Vorkrygbaar a 1.75 do doos, en ƒ9.— de 6 'doozén,' by J. H. I. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddopothouder voor Nederland, en allo Apotheken. Franco toezending togen postwissel. Ook echt verkrygbaar voor Leidon en Om streken bij Reyst Krak, Drogeryen, Bees tenmarkt Wyk 5 No. 41, en J. EL Dijkhuis, Drogoryon, Hoogstraat No. 5. 6162 50 Hillcgom. Ter gemeente secretarie ligt tot en met 2 Aug. a. s. voor eon ieder ter inzage de herziene lyst, bevattende de namen dor inwoners, die voor het verleenen van inkwar tiering en onderhoud van krygsvolk in aan merking komen met de aanduiding van de mato, waarin ieder hunner naar gelang van do beschikbare ruimte 2ynor woning en van do gebouwen en getimmerten, voor stalling bruikbaar, geacht wordt daarin to kunnen voorzien. Noordwykcrhout. Wél mogen we zeggen mot den man, „die stil van zyn renten leeft", uit Laurillards „gedicht, dat als een nacht kaars uitgaat": Anders schijnt de zon zoo lieflijk. Doch thans kwelt derzelver gloed l Ja, het is warm, zeer warm en wy, die ander werk hebben, vragen angstvallig: Hoe houden do menschen het uit, die den ganschen langen dag aan de zeis staan of in het bran dend hoote zand bloembollen of aardappelen liggen rooien l Het hooi wordt prachtig gewonnen, maar' of het binnengehaalde nog niet te veel vocht bevat, zal de tyd leeren. Ik meen, dat het niet gewaagd is, nu reeds te voorspellen, dat menige berg zal moeten worden uitgehaald, menige schelf omgezet. Hier in het dorp was het reeds noodig. Misschien was het niet kwaad als de brandbluschmiddelen eens werden nagezien. Noordwykerhout is toch een bevoor rechte plaats. Is duin en bosch zoo bevolkt, dat het menig weidgerochte met verlangen doet uitzien naar den tyd, waarin hy het geweer kan opnemen om zyn weitasch l vullen; wordt de lucht soms vervuld met zoowel stroelende als minder aangename ge luiden der vogels van diverse pluimage, ook het water in onze omgeving eischt de aandacht door den rykdoin aan visch. Niet alleen dus, dat men de genoegens van het buitenleven kan smaken door een bezoek te brengen aan ons „hef'Jyk Noord'keihout", men kan zyn tyd tevens benutten en met oen flinko zoó hui3Y»'aart3 koeren. Do lieer v. d. Endo uit „Het Wapen van Noordwyker hout" is steeds gereod met boot, vischnet of hengel. De resultaten van do tuindery, hier een hoofdbron van bestaan, zyn tot dusverre mid delmatig. De doperwten zyn reeds on wel wat vroeg afgeloopen; met het plukken der raspers is men bezig en de capucyners zullen spoedig volgen. De boonen, dio in hot begin veel van koude hebben te Jyden gehad, hebben zich by het warme weer der laatsto wekon vry wel hersteld. Door ziekte zijn echter som mige partyen achteriyk geraakt en boewei de groote warm to hun zichtbaar goed doet, is nog moeilyk to bepalen of de opbrengst over het geheel schittorend zal zyn. Het ver langen naar een opfrisschertje wordt mot den dag sterker. Hebt u het wagentje van Dieges gekend? O, dat kende iedereen en reed indertijd of 't het nog doet, weet ik niet van Zeist naar Utrecht en omgekoerd. Nu, zoo'n dito rijdt er van Noord wyk op hot station Piet- gyzenbrug. Natuuriyk is er een commissie voor. Of het er een van beheer of van toe zicht is, of van beido to gelyk, mag ik niet zeggen; maar wie denkt, dat het lidmaat schap een sinecure is, houdt geen rekening met de zoo niet ingewikkelde dan Iccli moeilyk op to lossen vraagstukken, waarvoor men somwyien wordt geplaatst, govergdo uitspraken, waarbij die van Salomo's eerste recht maar een heel klein kattebelletje is. Daar heb je nu ln de afgeloopen week. liet ding, d. w. z. het wagentje alias omnibus zal afrydon. Daar bemerkt de ondernemer, tevens stalhouder, dat twee personen móér hebben plaats genomen dan hy volgens art. zooveel van het reglement behoeft te vervoeren. De stalhouder komt uit de mouw, wiyft zich de handen, denkt: ziezoo, dat is een buitenkansje, een vrachtje apart, en ver zoekt een paar reizigers uit to stappen. Maar dxrarin had niemand lust, niemand had het laatst plaats genomen. Wat deed nu do onder nemer? Deze riep zyn stalknecht en zei toen heel laconisch: „Uitspannen, Willem 1" En aldus geschiedde. Ik had geen tyd om to wachten, of er ook nog moer gebeurde, maar onderweg stelde ik mo voor als commissielid zoo'n troepje reizigers te ontmoeten. Brrrt Lisso. Aan de rekening van het alhier be staande fonds tot uitreiking van verstorkonde middelen aan zieke werklieden un hun gezin nen alhier ontleenon wy het volgende: Op 1 Nov. 1899 was in kas 35.30. Ontvangen sedert 1 Nov. '99opbrengst uitvoering vereeniging „Nut en Genoegen" op 14 Nov. 163.95; aan gifton van ver schillende personen ƒ86.18; aan rente van belegde kasgelden ƒ4.54; totaal ƒ289.97. Uitgaven sedert dien tyd: Aan 3219 eieren ƒ149.185; aan rundvleesch, enz. 61.09; aan 549 liter molk ƒ35.07; aan 12'/v liter room 7.35; diversen ƒ18.39, te zamen ƒ271.085. Het saldo in kas bedraagt dus 18.885. Ter-Aar* Door den Raad dezer gemeente is een gratificatie toegekend aan het hoofd der openbare school alhier, aan mejuffrouwen Van Lingon en Dykhuizen, onderwyzeressen aan dio school, respectievelyk van 25 en ƒ15, wegens meerdere werkzaamheden, welke van hen, met het oog op do uitbreiding van het getal schoolkinderen in verband met de dienstjaren van het hulponderwyzend perso neel, gevorderd worden. 6206 GO Ondergeteekendo geeft kennis, dat J. VAN REU HOEVEN niet meer by hem in betrekking is, alzoo geen Naaimachines voor hem ver koopt, noch op zyn naam mag ver- koopen. A. LEWENSTE1N, 6180 11 Haarlemmerstraat 147. Naar aanleiding der waarschuwing van de Firma A. LEWENSTEIN, wensch ik myn geachte Cliönteele alleen to wyzen op het lage der uitdrukking „Waarschuwing", daar myn ontslag NIETS met oneerlijkheid te maken heeft* Alleen voor slechte menschen waar schuwt men .Inlichtingen geeft gaarne 6184 13 Uw dw. Dienaar, Oude Ryn. J. v. d. HOEVEN, Worden gevraagd aan de Stoom- kookfabriek 't ANKER: 6191 6 Haarlemmerstraat 214. Hooigracht 12-14. Telcphoonu. US. XJEIDEJST- BADEN EIV BADKACHELS ln ruime keuze voorradig. 6204 10 Allen, die iets to vor deren hebben van Familie OIIREEN, H* Rijndijk 11, worden verzocht hunne rekeningen in te zenden vóór 25 dezer. 6197 6 6187 13 en is de boste 2-C'ts.-Sigaar, evenals hot merk „MAURICIO", de beste 2j-Cis.-Sigaar, en zjjn deze beide merken voor Leiden uitsluitend ver krijgbaar gesteld by den Heer J. H. THEL,, Koordeinde 31. 6139 8 I-Iooigraclit IS14. TELEPHOONNUMMER 367. 6183 45 Cf. P. VAN TOL bericht aan zyn geachte Begunstigers, dat hy met zyn net ingerichte Pof fertjes- en Wafelenkraam is geplaatst op de Bloemmarkt, de 2de kraam van af de Vrouwensteeg, be lovende een nette en prompte bedie ning. Bestellingen worden op tyd aan huis bezorgd. Zich minzaam aanbe velend; G* P. v. TO Ij* 6196 10 Gedurende de Kermis elke avond IPiano-lVIuziek:. Consumptie gewone prijzen* Aanbevelend, J. W. PUIJKERS. I r-.k-diKaiak:

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 9