Een Vleeschhouv^ers- PENSION ADVERTENTIES. „Oprechts" Haarlemmer-is De ©nlnstcn in China, Na do korte bevestiging uit Chineesch- officieele bron van den moord van do Euro peanen te Peking, zyn in onderscheidene Londensche bladen als de „Daily Mail" en de „Daily Express" uitvoerige bijzonderheden omtrent de gruwelen in deze Cliinoesche hoofdstad opgenomen. "Wel komen deze bij zonderheden uit Shanghai en hebben berich ten uit deze plaats een niet ongewettigd •wantrouwen gewekt, doch op hot oogenblik dient men ook wel in aanmerking te nemen, dat Shanghai zoo wat do eenige plaats is, van waaruit berichten uit Peking ons kun nen bereiken. De volgende bijzonderheden worden vermeld. Intusschen zij opgemerkt, dat de berichtgevers het over den dag van den moord nog oneens zijn. De Daily-Mair'-correspondont te Shanghai blijft de droevige gebeurtenis stellen op den nacht van 6 op 7 Juli, terwijl de Peters- burgsche correspondent van hetzelfde blad pertinent verklaart, dat de moord den 2don Juli werd bedreven en reeds den 3don Juli van hot Britscho gezantschap, het laatste bolwerk der Europeanen, niet moer dan een puinhoop over was. Omtrent het feit zelf zyn alle correspondenten het eens. Het Britsche gezantschap bestaat uit een hoofdgebouw, waarachter op een ruim stuk grond een aantal bijgebouwen zijn gelegen. Het gebouw is omsloten door een stovigen muur. Na 25 Juni namen de Boxers en de Clii- neosche troepen steeds in aantal toe. Zij schoolden samen om de Britsche legatie, kampeorden op de straten en op door de Boxers verwoeste terreinen. Dagelijks deed het kleine troepje verdedigers uitvallen, waarby het den Chineezen gevoelige klappen toe bracht. Do uitvallen hadden meestal des nachts plaats. Het kleine troepje verdedigde zich met zooveel moed en geestkracht, dat de Chineezen langzamerhand werden genoodzaakt terug te trekken uit de onmiddellijke nabijheid van de legatie. De kleine tegenslagen werkten ont- moodigond op de aanvallers en velen onder hen deserteerden naar de troepen van prins Cbing, dio trachtte de belegerden ter hulp te komen. Toon besloot prins Toean tot een geregel- den nacktelyken aanval. Hij voorzag zich van oen voldoende hoeveelheid munitie voor zyn zwaar geschut, riep de Chineosche aan voerders bijeen en stelde met hen een plan van aanval vast. In drie machtige colonnes met sterke reserven rukten de Chineezen den 6den Juli op. Om zes uren des morgens open de hun geschut het vuur op do legatie. Twee uren lang werden de muren met bom men en granaten beschoten. Daarop trokken de Chineezen, goregeld vurende in dichte drommen, op de bressen aan, doch het vuur der verdedigers was zoo juist en krachtig, dat de aanvallers in wilde vlucht de wyk namen, met achterlating van een groote massa dooden en gekwetsten. Eerst buiten het bereik van het geweervuur uit do legatie konden de aanvoerders hen op nieuw vereenigon. Toen sprak prins Toean hen toe en slaagde er in hen te bewegen nogmaals aan te vallen. Heb geschutvuur werd hervat en tegen middernacht werd een tweede aanval beproefd. Op dit oogenblik kwamen do troepen van prins Ching en generaal Wang- Weng-Sjao tot ontzet opdagen. Beide Chinee- sche legers raakten slaags, doch van prins Ching's troepen liepen er velen naar de op roerlingen over. Prins Ching viel. Eorst meende men, dat by dood was, doch toen zyn lyk niet gevonden kon worden, begon men over te hellen tot de meening, dat hy slechts ge wond was en door zyn aanhangers was weg gevoerd. Generaal Wang-"Weng-Sjao, een zeven tigjarige grijsaard, voerde met lofwaardigen moed zyn tooepen aan, doch kon tegen de overwacht niet op. Hjjzelf sneuvelde, zjjn man nen werden op do vlucht gejaagd. Den geheelen nacht zetten de Chineezen hun aanvallen voort. Tegen vijf uren des morgens weifelden de aanvallers; zy begonnen reeds to wyken, toen generaal Tung-fu-Siang van Tientsin met versche troepen hen kwam versterken. De muren van de legatie waren tot puin geschoten, van de gebouwon was niet veel meer over en velen van de dappere verdedigers waren reeds gevallen. De rest trok zich binnen do puinhoopen terug, waar zy inderhaast borstweringen trachtten op te worpen. Doch hun lot was reeds beslist; er was geen munitie moer. Tegen zeven uren des morgens van don 7don Juli rukten wederom dichte drommen Chineezen tot den stormaanval op. Met den moed der wanhoop streed hot handjevol Euro peanen nog voort om het leven zoo duur mogoljjk te verkoopen, on althans niet levend in de handen der woestelingen te vallen. Na een kort gevecht van man tegen man zege vierde de overmacht alle Europeanen wer den over de kling gejaagd. De koerier die aan prins Sjeng, den gouver neur van Sjantung, het bericht over den moord heeft overgebracht, heeft nog verteld dat prins Toean de Europeanen levend in handen had willen hebben om hen te pijnigen. De rost van zyn verhaal luidt aldus: „Ton slotte werden de vreemdelingen krank zinnig en doodden zy hun vrouwen en kinderen in plaats van op de Boxers te schieten. De Boxers gedroegen zich als gekken en duivels en toen er geen vreemdelingen meer te vermoorden waren, verminkten zy do lijken. 'Zij snelden van eenige de hoofden af en droegen deze op hun geweren door de straten. „Daarop deden zy een aanval op de Chineescho Christenwijk, vermoordden allen die zich niet by hen wilden aansluiten, 6chonden vrouwen en sloegen de kinderen met geweerkolven de hersens in. In de straten van de Tartarenstad stroomde het bloed." Toen de koerier Poking verliet, waren de duivels nog aan het moorden. Prov. Staten van Zuid-Holland. In de heden gehouden vorgadering der Pro vinciale Staten van Zuid-Holland is tot buiten gewoon lid van Gedeputeerde Staten benoemd de heer H. De Bie mot 38 van de 73 stem men. De heer J. P. Havelaar had 32 stemmen. In antwoord op de interpellatie van den hoer Loder betreffende den Waleweg van Dordrecht naar zee, liet mr. Blussó, lid van Gedeputeerde Staten, den griffier voorlezing doen van een.schryven van GecL Staten van 24 April en het antwoord des Ministers, van 8 Juli, waaruit o. a. bleek, dat Gedep. Staten krachtig hebben aangedrongen op doortastende maatregelen tot verbetering van het Killegat, als eenig middel ook voor de verbetering van de gemeenschap met België en Zeeland en het oostelyk deel van Flakkee, terwyi Gede puteerden zich beslist verklaarden '/10 der op V/t millioen geraamde kosten als subsidie aan de Staten voor te stellen tot een maximum van f 150,000. De Minister antwoordde echter, dat hy op grond van financieele overwegingen genood zaakt zal zyn het vraagstuk van de verbete ring van don waterweg van Dordrecht naar zee vooralsnog te laten rusten. Nadere overwegingen van de Regeering zullen dus moeten worden afgewacht, meende de heer Blussó, en de interpollant meende daarin vooralsnog te moeten berusten. Daarna werd aangenomen het voorstel tot verhooging van het renteloos voorschot aan de Westlandsche Stoomtramwogmaatschappy, welk voorschot nu wordt voorgesteld tot een maximum van f 28,800. Qoedgelceurd werden het afwijzende voorstel van Qed. Stalen in zake het verzoek om ver beter big van den Trekvliet van de Necksluis tot de Wouterenbrug te Leidenen het voorstel tot verruiming der in- en uitvaart bij de Span- jaardsbrug bij Leiden. De commissie omtront wyzigïng en aan vulling der reglementen van Delfland "en Schieland werd, overeenkomstig haar voorstel, diligent verklaard tot de najaarsvergadering tot het uitbrengen van rapport, nadat de heer Van Velzen aangedrongen had op spoe dige publicatie en rondzending van het rapport. Goedgekeurd werd eveneens do wijziging van het reglement van politie op de Gouwe en van de verordening op do stoomvaart in de boezemwateren. Verschillende polderwyzigingen werden goed gekeurd, waarna behandeld werd het verzoek van het gemeentebestuur van Maassluis om subsidie voor het onderhoud der haven. Cp de afwyzende conclusie der commissie is een amendement voorgesteld door de keeren IJzermans en Schippers om by wijze van over gang aan Maassluis voor 1901 en 1902 een tegemoetkoming te geven in de jaariyksche kosten van uitbaggering der haven van hoogstens tot een som van f 1000, mits het Ryk ook zelf bydrage. De heer IJzormans, dit voorstel toelichtende, betoogde, dat de financiën van Maassluis inder daad een subsidie rechtvaardigen. Gemengd JNleuws* Van den heer W. P. Mulió is hot bericht ontvangen dat hy mot zyn nieuwe boot goed en wel te Havre is aangekomen. To Katwyk-aan-Zee is van ge meentewege op het strand een jol geplaatst, om, by mogeiyke ongevallen by Let baden, spoedig hulp te kunnen vorloenen. T y d e n s het onweder van gister- avond is hier en daar in ons land brand ontstaan. Hoewel op den kerktoren te Hazerswoudo vior a vyf min of meer zware branden te zien waren, bloef die gemeente zelve, welke nu en dan in vuur scheen te staan, voor zulke rampen bewaard. Alloen werd een zeer schoon paard van den heer O. Van O., in het Hazerswoudsche Rietveld, in de weide door den bliksem doodgeslagen. Op het Lucasbolwerk te Utrecht word een boom door den bliksem getroffen en werden ook nog eenige kleine ongevallen daardoor veroorzaakt. Te Rotterdam is de bliksem geslagen in pand No. 94 aan den Oppert, bewoond door den heer J. Van N. De bliksem sloeg in den schoorsteen en baande zich door hot dak een uitweg. Op het stoomschip „Grangemouth", liggende in de Boompjes aldaar, is de bliksem in don mast geslagen. Ongelukken werden niet ver oorzaakt. Te Schiedam is van een telephoonpaal aan de Hoogstraat (Overmaassche Steeg) de kop afgeslagen; in den Dief hoek is een paard ge dood, en aan den Noordvestsingel geraakten een paar hooimyten in brand. Te Sliedrecht sloeg de bliksem in een bouw- schuur. Een groote hoeveelheid hooi verbrandde en het woonhuis brandde mode uit. Het ge lukte de brandweer echter de belendende huizen te bewaren.' Te Haastrecht trof de bliksem een hooiberg van de wed. Markus, aan den IJseldyk, waar door in een minimum van tyd alles in de asch is gelegd. Ook sloeg de bliksem in de hoeven van de landbouwers Kuipers en Mosters, te Helmond weldra lagen beide hoeven met huizen on stallen in de asch. Niets is gered kunnen worden, alles is verzekerd. Te Breda sloeg de bliksem in het telephoon- kantoor en veroorzaakte daar brandde tele- phonische gemeenschap in genoemde stad was daardoor heden voor een groot deel gestoord. Tevens ontlastte zich boven Vlisaingen een hevig, langdurig onweer, gepaard met hevigen wind en regen, dat een treurig feit veroor zaakte, n.l.: een matroos by het Nedor- landsch loodswezen, J. H., die zich aanboord bevond van een in de sluis en voor vertrek naar zee gereed liggendon loodsschoener, werd door don bliksem getroffen, waardoor hy zyn gezicht kwyt raakte. Door twee zyner kameraads werd hy naar zyn woning in de stad gebracht. Of de ongelukkige voor altyd blind zal blyven of wel aan de gevolgen zal komen te overly den waarvoor wel vrees moet bestaan is voor het oogenblik nog onzeker. Verder werden eenige lantaarns op den Noorazee-boulevard beschadigd, enkele boomon door den bliksem gekraakt en een man, zonder letsel te bekomen, van een kermistent gerukt. Op den Loosduinschen weg onder Den Haag werd een molenaarsknecht door den bliksem getroffen en bleef op do plaats dood. Ook boven Kampen en omstreken ontlastte zich gisteravond een ontzettend onweder, ge paard met hevige regenbuien. Op het Kampereiland sloeg de bliksem in een schuur by de boerenplaats van H. Hoks- bergen. De brandweer uit Kampen rukte dadeiyk uit, doch aan redden was geen denken. De boerenplaats en de bergen met hooi, met schuur syu geheel afgebrand; de inboedel kon voor een groot deel gered worden. Alles was togen brandschade verzekerd. Boven de gemeente Enschedee ontlastte zich een zwaar onweder, dat eenige uren aanhield en gepaard ging met zwaren regen, sterken rukwind en eenigen hagel. De wind knakte een boom op de markt en woei een tent omver en veroorzaakte tevens schade aan eeD huis in de Wilhelminastraat; terwyi de bliksem sloeg in een huis aan de Bleeker- straat en aan den Bothof, gelukkig zonder brand te veroorzaken, By Huizen werden op „de Meent" twee koeien door den bliksem gedood, terwyi op den Huizerweg een zestal telegraafpalen ver nield werden, waarvan de groote splinters meters verder met kracht in het zand drongen. Telegrammen. PRETORIA, 16 Juli. (R. O.) De (Engelsche) autoriteiten, er van onderricht, dat een aantal rondzwervende, ter kwader naam bekend staande vreemdelingen van Johannesburg, die tydens den oorlog hier kwamen, voornemens waren oproer te verwekken en zich te voegen by een commando, waarmede zy in betrekking stonden, namen 380 personen van Johannes burg gevangen. Zy stelden de verschillende consuls er van in kennis, dat die personen op vrye voeten zullen gesteld worden, indien de consuls instaan voor hun gedrag. Men heeft waargenomen, dat de Boeren hun liniën ten noorden van Pretoria versterken. Do onlusten ln Clifna. TSJIFU, 15 Juli. (R. O.) Het bericht wordt hier verspreid, dat de verbonden troepen onder Japansch opperbevel den 13den het fort en de Chineescho stad van Tientsin met groote verliezen genomen hebben. Blykbaar vochten ook troepen uit Shantung tegen de ver bondenen. LONDEN, 16 Juli. (R. O.) In hot Lagerhuis zeide do heer Brodrick, ondersecretaris van buitenlandsche zakenOfschoon ons geen stellig bericht over de vreoseiyke ramp te Peking bereikt heeft, durven wy nauwelijks meer hopen, dat de tydingen over de moorden ODjuist zyn. De Engelsche consul-generaal te Shanghai seinde den 15den, dat hy van wel ingelichte Chineesche zijde gehoord had, dat er, naar men geloofde, den 8sten met geschut op de gezantschappen gevuurd was, en dat de moord daarop volgde om daardoor een onherstelbare breuk met de vreemdelingen te maken. Admiraal Seymour seinde uit Taku, dd. 14 Juli, dat hy geloofde, dat de verbonden troepen te Tientsin allo forten bezetten op één na. De verbonden troepen te Tientsin en Taku telden den lOden te zamen 604 officieren en 20,700 minderen. De minister Balfour heeft in het Lagerhuis gezegd, d3t er een aanvullingsbegrooting zou wordon ingediend voor de finale afbetaling van de kosten van den oorlog in Zuid-Afrika en van de operaties in China. De kanselier van de schatkist zal het Huis moeten vragen hem de middelen te verschaffen voor de buiten gewone uitgaven, noodzakelyk gemaakt door die begrooting, welke een aanzienlijke som bedraagt. WASHINGTON, 16 Juli. (R. O.) Admiraal Remey seinde den 16den uit Tsjifu: Naar gemeld wordt, vielen de verbonden troepen de Chineescho stad van Tientsin 's morgens van den 13den aan, de Russen op den rechter vleugel en het 9de Amerikaansche infanterie en matrozen op den linkervleugel. De verliezen der verbondenen waren groot De Russen verloren honderd man, waarby een kolonel der artillerie, de Amerikanen ruim dertig, de Engelschen ruim veertig, de Japanneezen 58, waaronder een kolonel, de Franschen 25. Kolonel Liscum van heb 9de infanterie en kapitein Davis van het marinekorps zyn ge sneuveld, de luitenants Butler en Leonard zyn gewond, 's Avonds om 7 uren was de vor- eenigde aanval op de Chineescho stad met groot verlies afgeslagen. De opgaven zyn nog onvolledig. LONDEN, 16 Juli. (R. 0.) De „Daily Mail" deelt aan de avondbladen een telegram uit Shanghai van den 16den mede. Daarin staat: De verbonden troepen hebben den 13den ge zamenlijk een aanval gedaan op de Chineesche stad van Tientsin. De aanval werd afgeslagen. De verbondenen moesten zich terugtrekken. Zy verloren meer dan honderd dooden. De Engelschen verloren 40 man aan dooden en gewonden, de Japanneezen 60; de Russen en Amerikanen hebben ook veel geleden. Onder de gesneuvelden zyn twee Amerikaansche kolonels en een Russische kolonel van de artillerie. De Chineezen vochten met groote hardnekkigheid. Hun schot was doodelyk juist. LONDEN, 16 Juli. (R. 0.) Een telegram van generaal Dorward, gedagteekend uit Tientsin 10 Juli en Tsjifu 13 Juli meldt: Gisteren om 8 uren 's morgens (dus 9 Juli) heeft een krygsmacht van duizend Japanneezen onder Fokosima, 550 man Engelsche soldaten en 400 man van de Engelsche vloot, 100 Ame rikanen en 400 Russen onder aanvoering van Dorward do stellingen van den vyand ten Z.-W. van de stad aangetast. De stellingen werden snel genomen. De verliozon van don vijand bedroegen 350 dooden. Vier kleine kanonnen worden buitgemaakt. Daarop viel de vereenigde macht het westelijke tuighuis aan. Na een kort bombardement word hot stormenderhand door de Amorikanon en Japan neezen genomen. De vyand had het land ton Westen van het tuighuis onder water gezet. Dit belette een verder oprukken dien kant uit. Hot hoofd doel van de onderneming, den vyand met zyn kanonnen ton Westen van de neder zettingen op te ruimen, word volkomen uit gevoerd. De oer van den dag viel den Japan neezen en Amerikanen toe. Gedurendo dit gevecht werden do Engelsche en Fransche nederzettingen hevig door de batteryen ton noordoosten beschoten. De Engelschen leden eenige weinige verliezen, de Russen en Amori- kanen geen. EERLIJN, 16 Juli. (R. O.) De comman dant van het Duitsche eskader te Taku meldt van 12 Juli: „De Russen houden het oostelyk arsenaal van Tientsin bezet op den linker oever van de Pei-lio; de andere nationalitei ten staan op don rechteroever der rivier, de Duitschers ia Let universiteitsgebouw, ge legen in de Duitsche kolonie. De hoofdtaak,* aan de Duitschors opgedragen, is het verkeer op de Poi-ho met Taku open te houden. Het verkeer heeft ongehinderd plaats. Dagolyks komen kanonnen aan." TIENTSIN, 13 Juli. (R. O.) Door de ver bondenen werd heden in vereeniging een aanval gedaan op de Chineezenstad. Meer dan veertig kanonnen beschoten de stellingen der Chineezen. Het gevecht had met de meeste hardnekkigheid plaats. De verbondenen leden zeer zware verliezen. Acht Chineesche kanon nen werden buitgemaakt. De vyand werd verjaagd uit het westeiyk arsenaal na een hevig bombardement. Het bleek echter onmo- gelyk te zyn de stad heden binnen te gaan. Een sterke gemengde strydkracht ligt nu dicht bjj de stadsmuren. Het is waarschyniyk, dat morgen een bestorming zal worden ondernomen. FUMSU, 17 Juli. (R. O.) Kumasi (aan de Goudkust) is ontzet door de colonne van kolonel Willcock. LONDEN, 17 Juli. (R. O.) Aan de „Daily Mail" wordt uit Shanghai van heden gemeld: De verbonden troepen Lernieuwden in den ochtend van 14 dezer den aanval op de ommuurde stad van Tientsin. Zy elaagdon or in oen bro3 in den muur te schieten en namen alle forten. De Chineezen werden volledig op do vlucht geslagen. De verbonden troepen namen bezit van den Chineezenstad en van do daarin gelegen ver sterkingen. De totale verliezen dor verbondenen in de gevechten van Donderdag, Vrydag en Zater dag, bodragen ongeveer 800. Onder de Russische en Japanneesche troepen zyn de gedooden en gewonden hot talrykst. LEIDExV, 17 Juli. Thormometorstandgisteravond om 8 uren 24° C. 75.2° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 19° C. 66.2° F., 's middags om 12 uren 22.5° C. 72.5° F., 's namiddags om 4 uren 21.5° C. 70.7° F. Hedenmiddag werd op do begraafplaats aan de Groonesteeg een man ten grave ge dragen, die in menig opzicht voor onze gemeente van boteekenis is geweest, do hoer George Francois Alsche. Toen hy zich voor ongeveor 26 jaar alhier vestigde en zich daarna al spoedig uit zaken terugtrok, was dat allerminst om een rustig cn zorgeloos leven te gaan leiden. Dat strookte allerminst met zyn voortvarend karakter en zyn werk- zamen aard. Spoedig zag men hem dan ook plaats nemen in hot bestuur van allerlei instellingen van liefdadigheid o. a. van de Leidsche Maatschappy van Weldadigheid, van het H. G. Weeshuis, van het Oude Mannon en Vrouwenhuis en van verschillende inaus- triëele ondernemingen, do Leiascho Bouw- vereeniging, de Koninklyke Nederlandsche Grofsmedery, de Leidsche Broodfabriek. En in al die betrekkingen was zyn invloed merkbaar en werkte hy krachtig medo om het doel, dat men zich voorstelde to be vorderen. Maar naast en boven dat alles wyddo hy zyn krachten aan de Leidsche Spaarbank, waarvan hy byna 25 jaar secretaris-penning meester was. Van oen instelling van botrek- keiyk goringon omvang, die eenmaal 's weeks haar zittingen in een der zalen van het Nutsgebouw hield, is zy thans door zyn organiseerend talent en wys beleid een welge vestigde instelling van beteekonis geworden mot eigen gebouw, dagelyksche zittingen en een steeds toenemend getal inleggers. Groot was dan ook do belangstelling by zyn ter-aarde-bestelling. De instellingen, in welker bestuur hy zitting had, waren door afgevaardigden vertegenwoor digd en verder getuigden nog anderen van hun deelneming. Tien kransen en palmtakken, op twee van ia welker linten te lezen was: het Bestuur der Leidsche Spaarbank en het Hoofdbestuur der Leidsche Maatschappy van Weldadigheid dekten de lykkist, torwyi er aan de groeve nog bovendien een door een vereerster werd by gevoegd. Toen de kist in den grafkelder was neer gelaten, trad de heer A. P. M. Van Oordt naar voren, om als een der oudste commis sarissen der Leidsche Spaarbank een enkel' woord te spreken aan de laatste rustplaats van den man, wiens zyn en leven daaraan zoo nauw was verbonden, ja, men zou scaien zeggen was saamgeweven; van don man, dien hy gedurende meer dan vyf-en-twintig jaar heeft leeren kennen als iemand van zeldzame toowyding aan de belangen, die hem waren- toevertrouwd, van harteiyke toegenegenheid en warme trouwe vriendschap voor hen, die het voorrecht hadden gehad die te mogen verwerven. Spr. schelste den overledeno als iemand, waarop men rekenen kan en die in voile mate het woord in toepassing bracht: wat gij doet/ doet dat met alle macht. Dat hoeft hy gedaan' op velerlei gebied, dat heeft, hy ook gedaan voor de inrichting, die hem boven alle and«re( lief en dierbaar was, de Leïdscho Spaarbank.' Spr. achtte het hier noch tyd noch plaste,, om in het breede uiteen te zetten, wat Alache voor de Leidsche Spaarbank godaau heeft, daarin geiyk in zoo menig ander opzicht ten zegen. Maar dat aan zyn energie, aan zijn onver moeide workzaamheid, doortastend karakter en organiseerend talent de bloei on ontwik keling dier instelling in hoofdzaak te danken zyn, dat mocht hier worden herinnerd. Zyn aardscho loopbaan is geëindigd zoo vervolgde spr. ongeveor maar zoo het woord waar is en dat gelooven wy aiien dat wat de mensch zaait hy ook maaien zal, dan zal zyn werkzaam en toewyöend loven ook verder vruchten dragen. Dan zal de geest, die in hem leefde om te wookereu met de gaven en talenten hom geschonken tot hoil van anderen, voortlevon in zyn nagosiacht en dan zal hot „wees oen zegen" de zegen- spreuk zyn, die de grootvader nalaat aan zyn kleinkinderen en die hen zal maken tofc wat hy was. Het groote beginsel, in het spaarbankwezen nedergelegd, niet voor het heden alleen, maar ook voor de toekomst, niet voor onszelvon alleen, maar ook voor anderen, voor onze kinderen, voor het nageslacht, zal dan niet alloen in materieelen, maar ook in geestolyken zin door hen worden toegepast en dat zal de schoonste vrucht zyn van zyn werkzaam aan anderen gewyd leven. Boste, trouwe vriend, rust zacht t Vervolgons was mr. J. H. Goudsmit de tolk namens de My. van Weldadigheid en zoido ongeveer hot volgende: Aan het zoo voortreffeiyk oud-bestuurslid, maar meer nog aan den voortreffeiyken penningmeester, den diep betreurden doodo en in dit korte woord ligt onze groote waar- doering en onze groote bewondering voov den overledene opgesloten breügt het Hoofd bestuur der Leidscho My. van Weldadigheid in don op het graf neergolegdon krans een kleine, nederige, doch dankbare hulde, tevens oen laatsten groet. Nadat daarna de heer St&dtler, een der schoonzoons van den overledene, namens de weduwe en verdere familie, had dank gezegd voor de gesprokep woorden en de betoonde belangstelling, waaraan hy nog eenige woor den van waardeering voor don overledene toe voegde, werden bloemen in het graf gestrooid en keerde do doodonakker tol z/m rust terug, Be 2de lult H. Zeoraaii, van bot 4de reg. inf. te Goada, heeft aangevraagd om op non activiteit gesteld to worden, zonder bozwaar van don lande. Geboren WILLEM, Zoon van6064 6 A. P. SPIJKER en M. A. SPIJKER Verkoren. Amsterdam, 15 Juli 1900. Bevallen van oen Dochter BETSY REN IERS Stalunoa Nijmegen, 16 Juli. 6074 3 Voorspoedig bevallen van een flinke Dochter 6077 4 J. BRITTIJN - SELIER. Dordt, 17 Juli 1900. Tot groote droefheid van my, myne Kinderen, Behuwd- en Klein kinderen overleed heden myn har- toiyk geliefde Echtgenoot GEORGE FRANQ01S ALSCHE, in den ouder dom van 68 jaar. Uit aller naam, Wed. G. F. ALSCHE, W. A. LA LAU. Leiden, 14 Juli 1900. (Stationsweg No. 39.) 6069 11 Heden overleed de Heer ABRAHAM VERBRUGGE, in don ouderdom van 79 jaren. 6069 7 Namens de Familie: C. A. FRANCH1MON. Leiden, 16 Juli 1900. (Apothekersdijk 6.) Voor de vole bewyzon van deel neming, ondervonden gedurende de ziekte en by het overiyden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader don Heer P. VAN RIJN, betuigen wy onzen hartolyken dank. 6073 9 Uit aller naam: Wed. P. VAN RUN. Oegstgeest, 17 Juli 1900. Ondorgeteekonde betuigt langs dezen weg haar byzonderon dank aan de geburen van Haarlemmerstraat, Apothekorsdyk, Paardensteeg en Kort- Rapenburg, voor dep financieelon steun, door tussckenkomst van de Families v. DORP en DONNEll, Haarlemmer straat, dezer dagon ondervonden. Wed. J. DE KLERK Van Es. Firma A. J. Weijland. 6076 10 By vonnis der Arrondisaementa- Rechtbrnk te Rotterdam, d.d. 23 April 1900, ie het tusschen GERDIAA JACOItA VAN IJDEN, zonde/ beroep, maende te Rotterdam en BERN ARDUS EYEBARDIIS KUELLNG, particulier, mode wonende te Rotterdam, bestaande huwelyk, door Echtscheiding ontbonden verklaard. 4281 12 Do Procureur van Eischores, Mr. A. C. VAN BLOMMESTEIN. WAARSCHUWING. Do kennisgeving van de Firma LEWENSTEIN, in het „Leidscli Dagblad" geplaatst, betreffende ondor geteekonde, waarboven het dubbel zinnige woord waarschuwing go- plaatst ls, leidt ondorgeteekonde er toe, om zyn geachte Cliëntoele medo te deelen, dat hy bereid is ioder be langstellende in te lichten over d© nette wijze, wa«trop de Firma ondcrgeteckende heeft behandeld. 6070 17 Hoogachtend, Zich aanbevelend, J. VA?J DER HOEVEN, Oude Rijn 42. teveus Spekslagcrskncclit, zoo- medo een Eecrling in dit vak, worden, liofst voor dadelyk, gevraagd. Franco brievon s. v. p., aan ZEERMAN's Boekhandel, 6078 9 te Sckevenir.gon. Er wordt gevraagd te Leiden, liofst aan een dor Singels of in do onmiddellyke nabyheid der stad: mot huiselijk verkeer voor eon Dame. Brioven Bur. v. d. Blad No. 6070. 8 JJE 5145 7 alloen verkrijgbaar bij C. DE KON ING TILLY, 13 Aclilcrdraal 13, Uaurlem.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3