Elektrotechniek. Dr. Th. VAN WIJK WATERTOCHTJES D. W. BLOTE, Arts, Neemt Proef Betuw- sche ksrsen De Bmïne Oroeneveldt, Hotel „DU RUIN", i Hotel „OH RHIN", C.H, DE JONG, ADYERTENTIEH. lste Hypotheek Weggeioopen, LOOPKNECHT, GELD OF I1TPOTHEEK VERKRIJGBAAR Hypotheek. 2de-Hands-Boekhanuel van 1ST. DE KLER, A. I. PADBERG, van de Erven P. ERADES. TE KOOP: Katwijk a/Zee. Katwijk a/Zee. A. VOSifb centra zyn or door do Afrikaanders maat* echappüen opgericht met een 200,000 pd. at. kapitaal mot bet eenig doel om het boykotten der Engolsche koopwaren mogelijk te maken 1 De laatste door het Bngelsche ministerie van oorlog openbaar gemaakte cijfers der ver liezen van het Engelsche leger sedert het begin van don oorlog in Zuid-Afrika tot 7 Juli, bedragen zonder do zieken en gewonden, die nog in de hospitalen van Zuid-Afrika ver pleegd worden, maar met inbegrip van ver misten en gevangenen 30,698 man. Kapitein S. A. Brassey, de bevelhebber van een compagnie yeomen uit Sussex, is be noemd tot waarnemend burgerlijk commissaris van Pretoria. Een bericht uit Bethlehem meldt, dat De Wet zijn terugtocht-beweging naar het Oosten van den Oranje-Vrijstaat voortzet. Ten noordoosten van Pretoria duurt de Btrjjd voort. Het Engelsche kamp te Waterval is door de Boeren genomen. Het Engelsche garnizoen was gevlucht. In Ierland heeft zich een damescomité ge vormd onder presidium der hertogin van Aborcorn, terwijl do gemalin van den onder koning eero-voorzitster is, om aan lord Roberts een huldebetoon der Iersche vrouwen te bren gen. Bijdragen mogen niet kleiner dan een shilling en niet grootor dan een pond st. zijn. Lord Roberts is, naar men zich herinneren zal, uit Ierland geboortig. Roberts en Kitchener, Williams zegt heden in do Morning Leader", dat Roberts ernstig ziek is; hy lydt aan een ingevvandsaandoening. Dit verklaart ook de plotselinge reis van Lady Roberts naar Pretoria en do vertraging van den algemeenen opmarsch. Williams geeft ook to kennen, dat Roberts en Kitchener oneenigheid hebben en dat Kit chener alleen door Salisbury's invloed nog wordt gehsfndhaafd. De onlusten In Cliina. Vluchtelingen, die den 8sten uit Tientsin te Tsjifu zijn aangekomen, hebben de volgende bijzonderheden medegedeeld over den toestand daar: De Ohineozen hervatten verloden week Dinsdag de beschieting van de vreomdelingen- wyk. Niet-strydenden kregen dien dag bevel heen te gaan. Het bombardement was het ergste, dat men nog te verduren had gehad, maar onder de burgers vielen geen slacht offers, hoewol velen ternauwernood ontkwamen. Een strijdmacht van Eugelschen en Russen trachtte den Chineoschen kanonnen het zwijgen op te leggen, maar keerde onvorrichterzake terug. Twee kanonnon van de „Terrible" be dwongen Donderdag het Chineesche kanonvuur, maar Vrijdag bogon het schieten over en weer opnieuw. Donderdag en Vrijdag verlieten een twee honderdtal vluchtelingen, meest vrouwen en kinderen, Tientsin. De reis ging per waterweg en lichters door sleepbooten getrokken. Taku werd zonder ongeval bereikt. Onderweg kwam men voortdurend kleine troepen Russen cn Japanners tegen. Aan hun tegenwoordigheid had men do ongestoorde reis te danken. Verschillende afgebrande dorpen stonden langs de rivier, waarschijnlijk hot werk der Russen, die een fort bezet houden halfweg Tientsin en Taku, waar ook eon torpedoboot ligt. Het station en de spoorweg van Tongku was door een zevenhonderd Russen bezet. Do vluchte lingen werden na aankomst aan boord van verschillende oorlogsschepen opgenomen. De „Yorktown" nam 25 Amerikanen op, een Duitsch oorlogsschip zorgde voor de Duitschers, en aan boord van do „Haintsjin" on „Hailoeng" werden de Engelsche vluchtelingen genomen, waarvan het eerste schip naar Tsjifu vertrok en het tweede met 150 vluchtelingen naar Nagasaki. De „Times" is zeer pessimistisch gestemd tegenover de berichten dor laatste dagen, dat do vreemde gezanten te Peking nog in leven zijn. Het blad wantrouwt de berichten der Chineesche ambtenaren, die er belang by hebben te doen gelooven, dat de legaties zoo lang mogelyk beschermd zyn. Wanneer zy doelen op het gebrek aan levensmiddelen, is dat slechts om het publiek voor te bereiden op het bericht, dat in woorwil van de pogingen van prins Sjing de Europeanen van honger zyn gestorven, beweert de „Times". In het Engelsche Lagerhuis deelde de onderminister voor buitenlandsche zaken, St. John Brodrick, gisteren mede, dat er geen nieuwe berichten uit Peking ontvangen zyn, evenmin als een bevestiging van de door Inboorlingen aangebrachte geruchten. De com mandant der Engelsche marine seint uit Tsjifu van 7 Juli: „De Chineezen zetten de beschieting voort en bombardeeren nu en dan de kolonie. Zy hebben hun liniën verlengd langs het kanaal en vorschynen in grooter aantal ten westen van de stad. Gisteren beschoten wy de omniddeliyk in onze nabijheid gelegen voorsteden en konden daardoor het geschut vuur der Chineezen tot zwygen brengen. Heden hooft een soortgeiyk bombardement plaats. De Franscho nederzetting en het spoor wegstation staan het meest aan aanvallen bloot. Voortdurend krilgen wy nieuwe kanonnen. Thans zyn 10,000 man troepen hier, doch wy hebben er meer noodig. Russische en Japan8cho troopon worden verwacht." Te Beriyn is een brief openbaar gemaakt van luitenant Yon Loescli, attaché by de Duitsche legatie te Peking, gedagteekend 29 Mei, waaruit zou volgen, dat do ontoereikende bewaking van de legatiën aan Yon Ketteler, den vermoorden Dultschen gezant, te wyten zou zyn. De brief (welks echtheid nog wel bevestiging behoeft) zegt, dat, toen de eerste aanval van de Boxers op den Peking-Hankou- spoorweg had plaats gehad, de gezanten te Peking byeenkwamen om te beslissen of er aanvullingswachten naar Peking ontboden zouden worden. Von Ketteler bestreed dat plan ten sterkste, de Fransche gezant Pichon was or vóór, maar Von Ketteler kreeg zijn zin. Pichon was zóó terneergeslagen over dat besluit, dat hy weende. Een der beweegredenen voor de gezanten, om de zaak nog to laten rusten, zóu geweest zyn, dat het zenden van meer troepen hot diplomaten-korps beletten zou, zyn gewone vacantie te nemen. Eerst toen de beweging zich uitbreidde, werd op een tweede conferentie besloten, versterkingen aan te vragen. De „Norddeutsche Allgomeine Ztg." bevat een rondscliryven van don staatssecretaris voor buitenlandsche zaken, graaf Von Bülow, aan de Bondsregeeringen, waarin het standpunt van Duitsckland in de Chineesche quaestie wordt uiteengezet. De houding der Duitsche regeering werd Woensdag in de commissie voor buitenlandsche zaken uit den Bondsraad goedgekeurd. In hot rondscliryven wordt gezegd „Ons doel Is het herstellen van de veilig heid voor de onderdanen van het Duitsche Ryk, het verzokeren van geregelde toestanden onder een behoorlyke Chineesche regeering, het redden der vreemdelingen in Peking, en het wreken van de begane misdaden. „Wy wenschen geen vordeeling van China, en geen afzonderiyke voordeelon. Wy houden in do eerste plaats vast aan het voort bestaan van de overeenkomst tusschon de mogendheden, als hoofdvoorwaarde voor het herstel Ion van de orde in China." I3UITENLAND. Frankrijk, Alvorens uiteen te gaan, heeft do Kamer van Algevaardigden het krediet van 14'/a millioen voor de expeditie naar China zonder beraadslaging aangenomen met 495 tegen 8 stemmen. De groote vloot-rovue te Cherbourg, waaraan de president der Fransche Republiek zal deelnemen, heeft plaats den 19den Juli. De rechtbank te Parys, uitspraak doende in de zaak der Assomptionnlsten tegen het blad „Le Radical", oordeelde do klacht der eerstgenoemdo gegrond en veroordeelde het blad tot een geldboete van 1000 fr. en schadevergoeding van 200 fr. De Boerenafgevaardigden bezochten gis teren, vergezeld door den heer Pierson, de tentoonstelling te Parys, allereerst de Trans- vaalsche afdeeling, daarna de overige. l>ult«chlaii<3. Staatssecretaris graaf Von Bülow heeft den Franschen minister van buitenlandsche zaken Dolca8só voor diens in de Kamer uitgesproken woorden van hulde aan de nagedachtenis van den Dultschen gezant te Peking baron Von Ketteler den diepgevoelden dank zyner regee ring laten uitspreken. Hy voegde daarby, dat deze betuiging van hulde en de wyze, waarop zy werd opgenomen door de vertegenwoor digers van het Fransche volk, een nieuw bewys vormt van het solidariteitsgevoel, dat in het huidige tydstip alle beschaafde volken bezielt. De nieuwbenoemde Duitsche gezant ln China, baron Uumm von Schwarzenstein, heeft byna 20 diplomatleko dienstjaren achter den rug en is, vóór hy tot gezant in Luxem burg aangesteld werd, langen tyd aan de ambassade te Washington en op het minis terie van buitenlandsche zaken werkzaam geweest. Gedurende een lange afwezigheid van den Duitschon gezant te Washington, werd hy weer van Luxemburg naar Washington ver plaatst om den gezant tydelyk te vervangen, Juist toen de Samoaansche quaestie aan de orde was. By de onderhandelingen over het Samoatractaat schynt by de Duitsche belaDgen naar genoegen van zyn ehefs behartigd te hebben. Baron Mumm is nog nooit in China geweest, maar men ziet daarin geen bezwaar, daar hy reeds vroeger getoond heeft, dat hy zich gemakkeiyk in vreemde toestanden weet in te werken. rsoierift. Volgens de „Gazette" heeft het openbaar ministerie een bevel tot gevangenneming tegen Sipido uitgevaardigd. De officier van justitie gelooft, dat Sipido België niet heeft verlaten. Te Antwerpen wordt bericht, datKrupp een zeer uitgestrekt terrein heeft aangokocht te Merxom, naby Antwerpen, met het voor nemen er een gietery te vestigen. Met de werkzaamheden zou spoedig worden aange vangen. Vereentgdo Staten» De Spanjaarden, verblyfhoudende op Cuba, hebben een aanslag gesmeed op het leven van Mao Kinley, doch door ontdekking van het komplot werd het plan verydeld. Aldus luidt een bericht aan de „World". Bevestigd is het geenszins. Lelden, 13 Juli. Ter markt werden heden aan gevoerd: Stieren 41 stuks 48 a ƒ215. Kalf- en Melkkoeien 131 stuks J100 a J '264. Varekoeieu 63 stuks ƒ85 a ƒ196. Vette Ossen en Koeien 162 stuks ƒ112 a ƒ246. Graskal veren 12 stuks ƒ21 a ƒ43. Kalveren (vette) 103 stuksƒ31 76.— Kalveren (magere) 32 stuks J 6.— a 21. Hamels (vette) stuks a Hamels (magere) stuks a Sohapen (vette) 293 stuks /18.— a ƒ31.—. Schapen (weide) 490 stuks /ll.— a ƒ21.Lammeren (magere) 665 stuks ƒ8.a ƒ12.Varkens (magere) 16G stuks ƒ14.— a ƒ32.Varkens (vette) stuks n per KG. Varkens (biggen) 263 stuks ƒ3.60 a ƒ18.Paarden stuks/a f Veulens stuk a Bokken of Geiten 8 stuks ƒ2.50 a ƒ6. Ter markt aangevoerd 399 runderen, 136 kal veren, 783 schapen, 665 lammeren, 166 varkens, 263 biggen, paarden, veulen, 3 bokken of geiten. Ter wekelyksche Kaösfnarkfc aangevoerd 98 partijen. Besteed werd voor Goudsche Kaas van 18.tot ƒ28.Dorby-Kaas van tot Leidsche Kaas de 160 KG. tot Edammer Kaas 2de qual. tot Aan de Stadswaag gewogen 98 partijen, 4364 stuks, wegende 29407 KG. Delft, 12 Juli. Aan de Stadswaag gewogen 705 achtsten en 60 zestienden vaten Boter, wegende le zamen 14 600 kilogrammen. Prijs 42 a ƒ66 het vierde, 1.05 a 1.37 Va h0t KG. Utrecht, 13 Juli. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 100 wagens, te zamen wegende 20000 K.G. Prijzen waren: 1ste qual. 25.—a 26.60, 2de qual. ƒ19.60 a ƒ23.50, zwaardere 27 a per 60 kilo. Handel vlug. Op de aardappelenmarkt waren aangevoerd365 manden nieuwe aardappelen, die verkooht werden voor ƒ0.90 a ƒ1.40 por mand. Op de kersenraarkt waren heden aangevoord: 13 wagons kersen, te zamen 1700 benneD, die ver kocht werden voor ƒ0.80 a ƒ1.10 per ben. Schiedam, 12 Juli. Moutwijn 10.Jenever ƒ14.id Anist, proef 16.60, por H.L. cont. zonder fust en zonder belasting. Tbermomoterstand: gisteravond om 8 uren 21.5° C. 70.7° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 19° C. =z= 66.23 F., 'e middags om 12 uren 26° 0, 78.8° F., 's namiddags om 4 uren 27° C. 80.6° F. Acndcmieniouwö. Lelden: Heden ls alhier bevorderd tot doctor in de scheikunde de heer G. M. Butten geboren te 's-Gravenhage, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld „Onder zoek omtrent de samenstelling der Bismuth- nitraten en de evenwichten In het stelsel Bismuthoxyde, Salpeterzuur en Water". Utrecht: Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heeren H. J. Nieboer geboren te Hengeloo (Overysel), op proef schrift, getiteld: „Slavery as an Industrial System Ethnological Researches", on B. 0. De Jonge, geboren te 's-Gravenhage, op proef schrift, getiteld: „De Ontwerpen betreffende het straffen en de strafrechtspleging van jeugdige personen". (Beiden met lof.) Tolegrammen, LONDEN, 13 Juli. (i?. O.) Lord Roberts seinde gisteren uit Pretoria: „Tot myn leed wezen moet Ik mededeelen, dat de Boeren het garnizoen van Nitralsnek, achttien myien van Pretoria, hebben overmeesterd on gevangen gemaakt. De Boeren maakten twee kanonnen buit en Damen byna een geheel eskadron van het Scots Greys-regimonfc en negentig man an het Lincolnshire-regiment gevangen. Het gevecht duurde den geheelen dag. Ik vrees, dat onze verliezen ernstig zyn. Ver sterking werd afgezonden, doch kwam te laat. Een geiyktydige aanval op Derdepoort werd afgeslagen. Generaal Smith Dorrien bracht den Boeren ernstige verliezen toe by Kruger8dorp. Generaal Bulier dreef de Boeren terug by Paardekraal". SIMLA, 12 Juli. RO.) Driehonderd ge vangen Boeren zullen binnen enkele dagen Kaapstad verlaten en naar Ceylon worden overgebracht. KAAPSTAD, 12 Juli. (R. O.) De proclamatie van lord Roberts, welke beperkende bepa lingen bevatte voor de exploitatie dor mynen te Johannesburg, werd ingetrokken. Waar de noodzakeiykheid daarvan is aangetoond, wor den verlofbewyzen verstrekt tot het opnieuw uitoefenen van het bodryf in de mijnen en mildere bepalingen gemaakt betreffende aan schaffing van kolen en werklieden. In de mynen is het werk weder aangevangen, dank zy den beteren waarborg. PRETORIA, 12 Juli. (R. O.) De nederlaag der Engelschen had plaats op Woensdag in den Magalesbergpas, waarheen Dinsdag vyf compagnieën der Lincolnshire en een escorte Scots Greys waren gezonden om hem te ver dedigen. Drie compagnieën met twee kanonnen namen stelling in den pas, do andere ln de vlakte achterlatende. By het aanbreken van den dag op Woensdag verscheen een groote strydmacht der Boeren. Deze omsingelde do drie compagnieën, die den geheelen dag streden totdat haar ammunitie op was. De Boeren maakten twee kanonnen buit. Do Britsche verliepen waren zeer groot. De onlusten in Chuia. TSJIFU, 9 Juli. RO.) Vrouwen en kin deren uit Nioe-tsjang zyn hier aangekomen, die mededeelden, dat dagelyks Boxers te Nioe-tsjang aankomen en in de 6tad wor den geoefend. In de Russische kolonie, die drie mijlen boven do stad gelegen is, maakt men zich gereed weerstand te bieden, indien zy door de Boxers aangevallen wordt. Het gerucht loopt, dat prins Tooan krank zinnig geworden is. De Duitschers hebben enkele troepenafdéè- lingen van Taku naar Tsin-tau gezonden, in afwachting van de aankomst van verster kingen, daar het bericht ontvangen is, dat de opstandelingen in de richting van Tsin-tau oprukken. SHANGHAI, 12 Juli. (R. O.) Uit goede bron wordt vernomen, dat 30,000 man Rus sische troepen op Peking aanrukken van uit hot Noorden. Naar verzekerd wordt, heeft een Chineesche koopman een brief ontvangen uit Peking van 80 Juni, waarin gemeld wordt, dat de gezantschapshotels vernield en de vreemde lingen gedood zyn. 1» Juli. Het groot aantal leden van de Provincial Staten dezer provincie, die den 14den dezer$r per extra stoomboot van Gouda gaan langs* Waddingsveen, Boskoop en Gouwsluis naar Alfen en Leiden om de werken tor verbetering van do vaarwaters tusschen den IJsel en da Ringvaart van de Haarlemmermeer te be zichtigen, zullen zich na afloop van den boot tocht in het Hotel Verhaaff (Smulders) alhier aan een diner vereenigen. De Schuttersraad te Amsterdam sprak gis teren kapt. O. Maarschalk vry van het hom ten laste gelegde misbruik van gezag, doordat hy zyn onderhebbenden schutter J. Kalf langer dan twee uren zou hebben doen oefenen. In het vonnis wordt o. a. overwogen dat onder den tyd voor de oefeningen niet be grepen ia de tyd, gevorderd voor het aan treden en het appèl houden. De „N. R. C." heeft zich b(j enkele van de voornaamste firma's vervoegd, om haar te vragen naar haat' oordeel, haar plannen, enz. omtrent de Rotterdamscbe werkstaking. Zy constateert, dat by do reedors en carga doors van eenig verder toegeven geen sprake meer is. Zij zullen hun vryheid in het beheer hunner zaken tot het uiterste verdedigen en zich niet stellen ouder het bestuur van de federatie. Hoewel do Holland-Amerika-Li)n, evonzeer als de bovenbedoelden, medegewerkt heeft met reeders en cargadoors onder voorzitter schap van den heer Visser, en dus ook daar mee eendrachtig gehandeld heeft, neemt zy toch een eenigszins byzonder standpunt in het geschil ln, omdat de eischdo uitge- stooten bootwerkers wed9r in dienst nomen, speciaal tot haar gericht wordt, al is h\j ook op andere werkgevers eveneens van toepassing. Het stoomschip „Anchisos" (St.-My. „Nederland") arriveerde 13 Juli te Amsterdam de „Kronprinz" (uitreis) arriveerdo 11 Juli te Lissabon; de „Nereus" arriveerde 13 Juli van Gibraltar te Malaga; de „Merapi", van Java naar Rotterdam, vertrok 12 Juli van Port- Said; de „Rotterdam", van Rotterdam naar Nieuw-York, arriveerde 13 Juli to Boulogne- sur-Mor. Oudslioorn. Woensdag 18 Juli a. s., des namiddags tusschen 2 en 3 uren, zal do ge legenheid zijn opengesteld voor kostelooza inenting en herinenting van ingezetenen, die zich daartoe in het weeshuis aanmelden. Aan het Rykstelephoonkantoor alhier zyn gedurende do maand Juni behandeld 203 telegrammen, als verzonden 106 en ont*' vangen 97. Tot nu toe werd door slechts twee, landbouwers aangifte gedaan, dat onder hun. vee het mond- en klauwzeer was uitgebroken Opgave van passagiers, van Batavia vertrokken per es. Prins Alexander," naar Genua on Am sterdam: kantoorohef 8de kl. P. en tcleg. F. C. Meulenboif, landmeter lste klasse kadaster J. F. C. Schram met echtg. en 3 kindereu, bouwkundig ambtenaar A. Ghijsels, ing. werktuigkundige O.' E. Koch met echtg. en kind, secretaris tl. D. A. Obertoi) met echtg. en 2 kinderen, ing. 2de kL B. O. W. R. Van den Broek d'Obrenan mot echtg. en 2 kinderen, off. van ndminish 2de kl. J. P.j Znr Mühlen, mevr. E. F. Pownall, kapt. inf. C. A. Meulomans met echtg. en 2 kinderen, de lste luit.-adj. inf. J. H. C. Van Dompseler met echtg.,' ing. 2de kl. B. O. W. G. L. Driessen met echtg. en 3 kinderen, mej. C. F. M. Era9, kapt.-kwartm. P. L. Van de Kasteele met echtg., gep. comm. boekhouder C. A. Stichting, kantoorchef lste kl. P. en teleg. W. M. M. Schreuel met echtg., zoon en 2 dochters, 2de luit.-kwartm. F. Kenninck met eohtg. en kind, 2de luit.-kwartm. J. G. Smit en kind, onderwijzeres lste kl. mej. M. L. Steinbucb, contr. B.-B. J. N. Engelenberg, contr. B.-B. C. J.i Feith met echtg. en 8 kinderen, secretaris Wees- en Boedelkamer A. F. Barthélemy, de heeren H. W. F. Tramburg. G. J. J. Verdam mot echtg. en kind, jongejuff. M. Désperoux, mej. N. M. Van Ewijk, mevr. J. M. G. Taytelbaum, ass.-res. A. J. Baron Quarles de Qnarles met eohtg., A. Doorn-, weerd met 8 kinderen, L. H. P. Outhui9 met echtg. en 2 kinderen, A. Th. Meijer, zendoling G. Storsbery met echtg. en kind, kindje Alt, jongeiuff. Ida Schneider, D. Reijken, H. Brouwer, Tb. J. Stoffels, F. W. Hoste, Hr. Ms. militairen en schepelingen; te Padang embarkeerenkapt. Rouveroy met, echtg., kapt.-luit-tor-zee Noorawijn, do beer J. Wildschut, contr. in- en uitvoorreohten en accijnzen Booye mot echtg. en dochter; Daar Padang 2 dames Friedraann, de heer J. A. Coldewey. Heden overleed, te 'e-Hage, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader de Heer W. B. STOOP, in den ouderdom van 81 jaren, in leven Kunstschilder en Gep. Looraar Rijks H. B.-School, Utrecht. J. A. C. GROENE VELD Stoop. M. Th. GROENEVELD. E. J. J. GROENEVELD. (Stationsweg 31.) E005 11 Algemeens kennisgeving. Voor de vele en hartelijke belang stelling, ons betoond bij de ziekte en liet overlyden van onzen geliefden Vader en Behuwdvader den Heer MARCELLIS PAARDEKOOPER, be tuigen w(j hiermede onzen harteiy- ken dank. 6998 11 Namens de Familie, C. J. L. VAN DER MEER, Executeur-Testamentair. Noordwijk, 14 Juli 1900. Diep getroffen door het groote bewijs van sympathie b(J hot jubiló van het Stafmuziekkorps van het 4de Regiment Infanterie, zegt onder- geteekende allen, die daartoe hebben bygedragen, zijn hartel(Jken dank. Mede namens familie, A. GRENTZIÜS, 6995 9 Gepena. Kapelmeester 5. PIANINO. ƒ05. ƒ2 O. PUNO. 20. Een kleine PIAVINO te koop aangeboden voor 05 en een PIANO voor ƒ20. Te zien: Nieuw- steeg 10, Lelden. 6010 0 is tot nadere aankondiging afwezig-. De H.H. Doctoren STIGTER. en DE JONG zjjn bereid de praktyk waar te nemen. 6010 8 Het gemeentebestuur van Noord- wijkerhout zoekt plaatsing op voor een kapitaal van ƒ5000.— Het onderpand moet bestaan ln lande- rijen. Aanbiedingen worden inge wacht door den Burgemeester der gemelde gemeente. 6997 9 Vrydagavond 6 Juli: een Smous- baard, teef, met zwarten ronden halsband aan, luisterende naar den naam Floortjc. Tegen goede be looning terug te bezorgen by VAN ROIJEN, te Ryswyk. 5994 8 met de CARSJMSBOOTEK langs de Zijl, Kagermeer, Ilra- semeraieer, AVoukrngge cu den Bjjn. Een Ringkaart kost 00 Cents, Kinderen 00 Cents. Zie laatste pagina van de Dienst regeling. 0018 10 Een beknopte reisbeschrijving van de verschillende tochtjes, welke men met de Carsjonsbooten kan maken (uitgave J. C. KOOYKER), ia in den Boekhandel verkrijgbaar a 10 Cents. is van 14 Juli tot nader aan kondiging niet te consul- teeren. Do Doctoren RÜMKE en TIMMER- MANS zyn bereid praktyk waar te nemen. 6004 9 In het Gesticht „Endegeest" kan worden GEPXAA'JTST: een op een bezoldiging van f 120 f 150 'sjaars, met kost, enz. Aanbiedingen in persoon 's middags tusschon 2 en 4 uren aan het Gesticht. 5999 8 Zaterdag 14 Juli 1900, te halfacht, ln het Notarishuis aan den Burg te Leiden, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, afslag van eenige HUIZEN te Leiden, in bod gebracht, als: 1. Het HUIS, Pieterskerkhof 12, opf 2225.— 2. Twee met elkander ver heelde HUIZEN aan de Korte Angenietenstraat 4 en aan de Lange Ange nietenstraat 8, op 2325.— 3. Het HUIS, Korte Ange nietenstraat 6, op 700.— 4. Het HUIS, Lange Ange nietenstraat 6, op 600.— Verhoogd met 25.— 5. Het HUIS, alsvoren 7, op 650. Ten kantore van voornoemden No- toris worden tot en met Zaterdag a. s., van 10—2 ureD, verhoogingen aan genomen, tegen genot van één vijfde der verhoogsom. 6014 25 ZWEMINRICHTING FtHlTJSTZIGT. 15 Juli begint de tweede helft van het seizoen. Dagelyks gelegen heid tot het nemen van abonne menten tegen verminderd tarief. Maandabonnement ƒ».- 6979 9 tegen billijke rente. Franco brieven, onder No. 815, aan het Annonce-Bureau ARNOLD DE VITA, Warmoesstraat 72, Amsterdam. 6949 7 Steeds gelden aanwezig voor solide geldnemers in kleine en groote gemeenten, ln kleine en groote be dragen. Brieven onder No. 8248 aan het Bureel van dit Blad. 7 Haarlemmerstraat 19 Ba. In- en verkoop van Xeer- boeken, volgens Programma's, voor Jongens en Meisjes, voor de Hoogere Borgcrscholen en Gymna siums en andere Inrichtingen van Onder wy 8 (voor Leiden en Omstreken), tevens goedkoop adres voor het inbiudeu van Schoolboeken. Inkoop van Boeken op elk terrein. 's Zaterdags standplaats op de Vlschmarkt, teuenover de Fontein. «>u w Ondergeteekende bericht, dat zyn Winkel van Religieuze Artikelen, Kantoor-, School- en Schrijfbehoeften hedenavond wederom heropend is. Minzaam aanbevelend, Ketelbocterasteeg 7, 6013 10 hoek Langobrug. met de zoo gunstig bekende Iiunaak- Brandewijn 6017 9 Ook met Vnnielje verkrijgbaar. Bvn-arsteear OlO. I- 6020 6 Arts, is wederom te consulteeren. a f 1 .05 per mand van 5 K.G., br°. fr°. verzendt J. GERRITSEN, te Andelst, Hofleverancier van H. M. de Koningin. 5529 18 Witte Spaansche Kersen a 1.89. een mooi Notenhouten Ameuble ment, bekleed met rood trijp, bestaande uit 12 Stoelen, 2 Canapes, 2 Tafela en 1 Buffet, uitstekend onderhouden en geschikt voor twoo Studentenkamers. Te bevragen by P. van DREEL Bzn., Behanger en Stoffeerder, Nieuwe Ryn 43. 5758 10 Voor direct gevraagd tegen hoog loon: een flinke Keukenwerk mei<1. Voor direct gevraagd: een flinke Hui8kncoht.6022 7 jgp r- LINNEN SCHOENEN E.i l wit, bruin, zwart, voor Hetrtn, as en Kinderen. «na u Donkerstee!! O. A. W. S1JTH9F»', ta Leiden, heeft uitgegeven: Gids voer den Machinist-Elektricien 280 pagin met '251 figuren Geb. ƒ2.90. Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3