gezicht; de bruidegom, dit ziende, ontzag zich iniet om de moedor by borst en keel te grijpen, zoodat een vechtpartij ontstond. De politie trad als scheidsrechter op en om verdere onaangenaamheden te voorkomen, -werd de toegang aan de moeder geweigerd. Toen gisteren hot te Amsterdam van Australië en Java binnengekomen Duit- echo stoomschip „Elbing" aan de Handels kade zou worden gelost, weigerden de boot werkers te arbeiden, omdat de schippers van 'de vaartuigen, waarin de goederen gelost zouden worden, niet aangesloten zyn by den Nederlandschen Binnenschippersbond. In een gisteren te Amsterdam gehouden vergadering van de afdeeling Amster dam der Hollandsche Maatschappij van Land bouw is besloten in het voorjaar van 1901 een Tuinbouwtentoonstelling te houden waarby do Maatschappij voor Tuinbouw sieun zal ver- leenen. Ook ia oen zuiveltentoonstellmg in voorbereiding. Z a a k H o g e r h u i s. Eeltjo Rin gi a heelt 't volgende aan den minister van justitie geschreven Excellentie. Daar uw antwoord op myn brief my in 't geheel geen weg aanwyst in 'de Hogerhuis-zaak, en ik gehoord heb dat tegen mjj een aanklacht is ingediend wegens 'meineed, zoo wil ik er by u ten sterkste op •aandringen, dat de zaak doorgaat. Daar de Hooge Raad my tot een leugenaar maakt, gelgk ook de Leeuwarder justitie heeft gedaan, zoo wil ik, dat my do gelegenheid wordt gegeven, to laten gevoelen, dat ik waarheid spreek, als ik zeg, dat m\Jn vriend Alberda mij in ernst verklaard heeft, do inbraak by Baitsma te hebben gepleegd. Volk) Yolgens de „Nordd. Lloyd" zp van do scheepsramp te Nieuw-York tot dusver 115 ïykeu gevonden. Omtrent de vro eg-har in gvisscliery op Engolands westkust wordt gemeld, dat de vangst nog slechter is in dit seizoen dan in hot vorige jaar. bhetland alleen maakt een uitzondering, liet gevolg daarvan zal zyn, dat in den eersten tyd de hanngprys zeer hoog zal zyn. Yeel visschers keeren dan ook van de Westkust terug 0111 vroeger dan gevvoonlyk op de Oostkust hun geluk te beproeven. De eerste Nationale Tentoon- stelling van byenteelt, uitgeschreven door de onderafdeeling Bokstel en Omstreken van de Yereeniging tot Bevordering der Byenteelt in Nederland, zal gehouden worden op 27, 28, 29 on SO September a. s. Het programma bestaat uit de volgende afdooliDgen: A. Levende by en; B. Honig, honigdranken on was; C. Materiaal; D. lionig- gevende gewassen en E. Zaken van alge- meenen aard. In de gemeente Tienhovon dreigt een werkstaking van den raad to ontstaan. De verhouding tusschen den burgemeester en de vertegenwoordigers der gemeente, al einds lang to wenschen overlatende, is nu van dien aard geworden, dat een der raads leden (wethouder) in een raadsvergadering een motie instelde om te besluiten voortaan niet meer met den burgemeester te vergaderen. De voorzitter weigerdo deze motio in stemming te brengen en sloot do vergadering, doch hot schynt, dat de raad nu staken wil. In de in aanbouw zijnde kolen mijn Willem-Sopbia te SpOkholzerheide by Heerlen brak dezer dagen, torwyi do werk lieden tor diepte van cnca 80 meters aan het werk waren, een waterader door. Het water stroomde mot zulk een kracht de schacht in, dat de arbeiders moesten vluchten en in korten tyd het wator 12 meters hoog stond. Na vier dager» gepompt te bobben is hot water gedaald tot 4 meter. Gistermorgen is by de ouders te Waspik bericht ontvangen uit Mannheim, dat hun dochter en hun kleindochter, vrouw en kind van schipper van G., met een roeiboot zyn omgeslagen en verdronken. In ons Derde Blad wordtroeds •een en ander meegedeeld over de aankomst gisteren te Parys van het Boerendriomanschap, de heeren Fischer, Wolmarans en Wossels. Een onlzagiyke menigte was saamgestroomd aan het Gare St.-Lazare, ten einde gotuige te eyn van hun aankomst. De Engelscho viag uit het hotel „Letze" in do rue d'Amsterdam deed het publiek een dreigende houding aan nemen, zoodat de eigenaar zich haastte ze in t© trekken. Yenters verkochten vierkleuren, die druk aftrek vindon. Binnen het station 'wan het ook vol geworden. Daar waren de bestuurders van bet Boerencomitó, senator Guénn, de afgevaatdigden Berry en Garf, ook anti semieten met korenbloempjes in liet knoopsgat en een vlag met „La France aux Francais". De trein had een half uur vertraging. By de aankomst waren er korto voorstellingen feu overreiking van bloemhulden. Er was een luid geschreeuw, losse bloemen werden ge worpen en gestrooid, terwyl Fischer naar alle kanten handen drukte. Yier landauers met twee paarden wachtten. Langs oen niet verwachten weg achter hot station om reden de rytuigen heen, steeds omgolfd door hon derden, die riepen: „leve de Boeren", ook „weg met de Engelschen" en „weg met Loubet". Het was onmogelyk do paarden in draf te krygen. Aan hotel „Scribe", waar vierkleuren en andere vlaggen uithangen, stonden duizen- Qon te wachten. Aan boord van een stoomschip, midden op den Atlantischen Oceaan, heeft onlangs een moeder op zeor treurige wyzo een kind verloren. Een dame was daar met haar kinderen alleen in een kajuit en dreigde schertsend het jongste kindje, dat maar niet ophield met schreeuwen: „als je zoo stout bent, zullen wy je door het kajuitraampje in zee zetten." Eenigo oogenbhkken later moest zy even de kajuit verlaten, en toen zy terugkwam, was liet jongste kind weg. „Waar is het kleintje?" vroeg zy ongerust. „„O maatje"", was het antwoord, „„zy was weer zoo stout en toon hebben wy haar door hot kajuitraampje in zee gezet."" Het schip stopte onmiddeliyk en voer terug om naar het kind te zoeken, maar natuurlyk bleef dat zoexen vruchteloos. (JV, v. d. D.) Thermometerstandgisteravond om 8 uren 18° C. 55.4° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 14° C. 57.2° F., 'smiddag3 om 12 uren 15° C. 59° F, 'a namiddags •m 4 uren 15° 0. 59° F, POLITIE. Gevonden voorwerpen. Een vierbladig Klaverblad in glas. Een Gouden Ring. Een Strik. Een bont Schort. Een Broche met rooden steen. Een papieren zakje mot eenig geld. Een bosje Sleutels. Twee cahiers en een cate- chisatieboek. Bovendien is aan komen vliegen een postduif. Inlichtingen zyn eiken werkdag tusschen 12 en 1 uur te bekomen aan het Bureel van Politie alhier. BUITENLAND. Fraukryk. In de Kamer vroeg gisteren de afgevaardigde Lazies, te mogen interpelleeren over de ver daging van het proces, door kapitoin Fritsch aanhangig gemaakt tegen de „Aurore". Minister-president Waldeck-Rousseau verzocht de Kamer, do agenda niet te onderbreken. De heer Lazies verweet aan de meerderheid der oppositie het woord te weigeren en noemde Waldeck-Rousseau een salon-Jacobyn. Hy werd verschillende malen tot de orde teruggeroepen. Op verzoek van president Deschanel werd Lazies het woord ontnomen; hy weigerde de tribune te verlaten. Deschanel zette zyn hoed op. De zitting werd geschorst. Lazies schold Waldeck- Rousseau uit. De Kamer bood een schandelyk schouwspel aanalle groepen waren dooreen- gemengd, men schreeuwde, het was een onbeschnjfiyke warboel. In de damestribuues werd geapplaudisseerd. In de tribunes beleedigde Papillaud van de „Libre Parole" de repubiikein- eche afgevaardigden, die heftig protesteerden de rechterzijde juichte toe. Lazies ging op de tribune voort te schreeuwen. Het onstuimig incident heeft echter geen andere gevolgen gehad dan schorsing van de vergadering en een paar uitdagingen. „Weg met den judas" huilde de linkerzyde, waarop Lazies, den heengaanden premier aanwyzendo, riep: „dat is do judas, die daar wegloopt." Te halfvyf werd de Kamerzitting hervat. Lazies bevond zich nog altyd op de tribune. De voorzitter noodigde hem uit, heen te gaan. Lazies criiiseerde de houding van Deschanel. Ten slotte was het incident gecindigd en werd de interpellatie van Lazies verdaagd. Op het „Congrès d'histoire comparóe", dat op 23 Juli to Parys gehouden wordt, en dat in onderscheiding van andere het patronaat der Fransche Regoering geniet, zal ook de Transvaalscho quaestio ter sprake komen. Vele regeeringeu hebben reeds haar déléguó benoemd en de Nederlandsche Regee ring werd uttgenoodigd dat voorbeeld te volgen. Duit^okland. Yan sociaal-democratische zyde te Berlyn was in de laatste dagen herhaalde!yk stekelig opgemerkt, dat prins Heinrich thans niet naar China ging, nu het werkoiyk ernst was de „gepantserde vuist" te laten voelen. Men maakt nu echter bekend, dat prins Heinrich zich dadeiyk hoeft aangeboden om dienst in China te deen, maar de keizer bedankte hem vnendelyk voor zijn aanbod. Waarschyniyk wilde hy or niet in tredon, om door de uit zending van een keizerlyken prins by de quaestio, wie het bevel over de internationale troepen zou moeten voeren, geen lastige ge schillen over otikette en voorrang uit to lokken en niet de meening te vestigen als wilde Duitschland zich door oe uitzending van eon prins op de eerste plaats dringen in hot bevel over do internationale troepen, Do khedive rs in Frankryk aangekomen, te Divonne, waar k|j oen kuur zai doen. Daarna zal hy incognito de tentoonstelling bezoeken. Xtall& Met 213 tegen 42 stemmen heeft de Kamer gisteren de handelsovereenkomst tusschen Itaiiö en de Yer. Staten goedgekeurd. Rvpajij-0. Yillaverde, de minister van financiën, heeft om gezondheidsredenen zfin ontslag genomen. Hy wordt vervangen door den heer San Lazar, burgemeester van Madrid. Tnrkjje, De militaire attachés van Duitschland, Oos- tenryk-Hongarye en Engeland zyn van hun studiereis in de Turksche gowesten, die Mace donië in Europeosch en Armenië inAziatisch- Turkye omvatte, teruggekeerd. Albanië echter hebben zy niet kunnen bezoeken, omdat de Arnauten als weinig betrouwbaar worden be schouwd, hoewel de attachés van Turksche escortes vergezeld waren. Yeroenlgde Staten» Do Democratische Conventie te Kansas City heeft den heer Stephenson candidaat gesteld voor het vice-presidentschap. Stephenson is reeds vice-president geweest tydens het tweede presidentschap van Cle veland. De benoeming van don heer "William Jen nings Bryan tot democratisch candidaat voor het presidentschap der Unie is met algemeone stemmen geschied. Er was geen andere can didaat op de conventie genoemd. Het eenige ernstige debat werd gevoerd over de bewoording van het munt-artikel in het program. De uitersten onder de voor standers van vrye zilveraanmunting drongen aan op een verklaring, waarin de oude ver houding van 16 tot 1 gehandhaafd werd. Zy wonnen het pleit, vooral door den invloed van Bryan zelf, zegt men, en het resultaat is dat „de tweede slag" geleverd zal worden door dezelfde personen om dezelfde beginselen. Het grootste opzien zal wellicht gewekt worden door de aankondiging dat Webster Davis uitgenoodigd was de candidatuur voor liet vice-presidentschap te aanvaarden. Davis maakte bekend dat hy uit de republikeinsche party getreden is omdat de regeering geweigerd heeft do zaak van de Boeren te ondersteunen, en hy hield vol dat er een geheim verbond gesloten was tusschen de republikeinsche regeering te Washington en de Engelsche regoering. Maar Bryan zelf steunde de candi datuur van den heer Towne, gewezen repu- blikeinsch afgevaardigde voor Duluth, sedert 1896 een zilverrepubiikein, en als diens voor- naamstete genstander werd Stevenson genoemd. In de commissie der conventie is het artikel over de vrye aanmunting van het zilver aan genomen met slechts een kleine meerderheid 26 tegen 22 stemmen. Ter wille van de con servatïeve democraten besloot men, do ver klaringen betreffende het imperialisme voor aan het program te zetten. Do onlusten ln China, Het Reuter-agentschap te LondeD verneemt, dat in antwoord op een telegraphisch gedane vraag, betreffende het lot der vreemdelingen in Peking, het volgende telegram uit offlcieele bron van Shanghai, gedagteekend 5 Juli 's morgens, ontvangen is: „Bereidt u voor, het ergste te vernemen". Tusschen Tientsin en Peking staan 200,000 goedgewapende Chineezen. In het gevecht, dat 29 Juni in of buiten Tientsin geleverd is, moet de Duitsche afdee ling zich zóó kranig gehouden hebben, dat generaal Stössel over Port-Arthur aan den Russischen minister van oorlog van hun moedig optreden heeft meenen te moeten seinen, hetgeen aan den Duitschen militairen attaché te St.-Peter6burg is meegedeeld, die zich op zyn beurt weer gehaast beeft zyn regeering er mee in kennis te stellen. De keerzyde van de medaille is, dat de Duitsche afdeeling dien dag zware verliezen leed. In Berlyn gaat het gerucht, dat de mogend heden het eens zyn geworden over do troepen zendingen naar China. Japan en Rusland zullen elk 100,000 man zenden om Poking te bezetten, terwyl Engeland, Frankryk en Duitschland elk 20,000 man leveren. De andere mogendheden, wier vertegen woordigers vermoord of mishandeld zyn door de Chineezen in Peking, zullen met kleiner contingenten aan do gemeenschappeiyke actie meedoen. Prins Toean heeft onderscheidingen ver leend aan de aanvoerders der Boxers en aan de officieren der keizer! yke troepen voor het terugslaan van Seymours expeditie. Hy heeft hun, ovenals aan alle soldaten, belangryke geldsommen ten geschenke aangeboden. Het gerucht uit Shanghai aan de „Daily Express" overgeseind, en reeds voor oen deel bekend gemaakt, betreffende den moord op de Europeanen te Peking, bevat allerlei byzon- derheden. Ook een dagteekening, maar vraag het drama zou op 30 Juni of 1 Juli afgespeeld zyn. Dat is in tegenspraak met een bericht, uit Peking te Tientsin ontvangen, volgens hetwelk de Europeanen het den lsten Juli nog uithielden. De „N. R. Ct." kan niet beslissen welk bericht meer vertrouwen verdient, maar zeker is heb dat de uitvoerige byzonderüedon over den moord op de Europeanen in het bericht van de „Daily Express" er precies uitzien of ze verzonnen waren. Hot „bereidt u op het ergste voor", dat pas uit Sjanghai geseind is, is een tamelyk overtollige waarschu wing, Uit de telegrammen zal men zien dat de Britsche ondersecretaris van bui- tenlandsche zaken in hot Lagerhuis ook gezegd heeft dat er geen nieuws was uit China: Brodrick achtte ho't blykbaar niet de moeite waard, melding to ma'.en van do geruchten die to Shanghai in omloop zyn. Droevig Is, dat verzinsels van dien aard als de gruwelyke byzonderlieden, door de „Daily Express" opgenomen, schijnen te zijn, maar al te veel kans hebben, door de feiten in liet golyk gesteld te worden. Tevens zy hier nog vermeld wat de Express" vernomen heeft over de gebeurtenissen ten paleize te Peking. Het zou dan den 24sten Juni zyn geweest dat prins Toean zich naar het paleis begaf, waarin de Keizerin-Regentes vroeger den Keizer had opgesloten en waar zy nu zelve ook gevangen gehouden werd op last van Toean. Hy gaf don Keizer en de Regentes do keus tusschen den dood door vergif of door het zwaard. De Keizer koos het vergif en stierf binnen hot uur. Ook de Regentes zeide door vergif te willen sterven, maar zy legdo ook by d8ze gelegenheid haar sluwheid aan den dag en wist het zoo aan te leggen dat zy 6lechts een gedeelte van de vloeistof inslikte. llazorswoudo. Het zesjarig zoontje van don heer S. Huisman vermaakte zich gisteren op een wagentje, dac aan den waterkant stond. De schommelende bewegingen van het kleine voertuig schenen byzonder in zijn smaak te vallen; doch. toen het op zyn mooist begon te gaan, kantelde eensklaps het miniatuur-vehikel en de kleine equilibrist viel er af en plompte in het water. Niemand was er, die redding kon bieden, en eenige kinderen, die in de nabybeid waren, zagen alleen nog de handjes krampachtig boven het water uitsteken. Dit gezicht bracht den jeug digen A. Verhoorn er toe, bevend van schrik, de straat op te snellen en met heesche stem om hulp te roepen. De kreet: „eon kind in 't water, eon kind in 't water I" trok do aan dacht van den opperman J. Pauw, die toe schoot en het genoegen smaakte, het kind te redden en aan zyn ouders weder te geven. Katwyk. Het bijna 12-jarig zoontje van R. O., to Katwyk-aan-Zee had gisternamiddag om haifoén de ouderiyko woning verlaten en was al spelende gekomen aan het Prins- Hendrik-Kanaal aldaar. Toen hy '6 avonds nog niet was teruggekeerd, werd een onderzoek iügesteld en op aanwyzing van een ouderen jongen, die aan don oever een klomp had zien liggen, werd met dreggen weldra hot ïyk opgehaald. Dr. Do Ruyter Zyiker kon slechts den dood constateeren. In de afgeloopen week brachten 8 bom men hun vangst in afslag met een besomming loopende van 60 tot f 140. Schar bracht op 6 tot 10, krit 2.50 tot 3.75 per mand, tong 0.25 tot 1.20, kabeljauw 0.60 tot 1.30, rog 0.30 tot 0.60, tarbot ƒ4 tot 8, griet ƒ0.60 tot ƒ1.60 per stuk. Yoor garnalen werd 0.50 tot 0.90 per mand bedongen. Oegstgoest, Tot na-inspectie te Leiden op Vrydag 20 Juli a. s. om 2 uren nam. is op geroepen de verlofganger dor gemeente Gerrit Jan Mechelso, lichting 1894. De heryk der maten en gowiebton zal in deze gemeente plaats hebben ton gemeente huize op Maandag 30 Juli a. e. voor de ykplichtigen uit de Leidsche Buurt van 10 tot 11 uren, uit de Kerkbuurt van 11 tot 12 uren, en uit de overige buurten van 12 tot 1 uur. Voor deelneming aan het voorbereidend militair onderricht voor jongelieden van 16 tot 24-jarigen leeftyd hebben zich in deze gemeente 2 personen aangemeld. Acade m i© nieuws. Leiden: Heden ia alhier bevorderd tot doctor in de Nederlandsche letteren, de heer D. C. Tinbergen, geboren te 's-Gravenhage, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „Des coninx summe." (Deze promotie geschiedde cum laude). Geslaagd zyn: voor het eerste natuurkundig examen, mejuffrouw C. J. J. Cohen Stuart; voor het candidaate examen in de rechtsweten schap de h6er J. H. Mulock Houwer. De heer C. G. N. De Yooys, geboren te Gouda, promoveerde gisteren cum laude lot doctor in de Nederlandsche letteren. Utrecht: Bevorderd tot semi-arts de heeren G. Van Gangelen en J. Denekamp; tot arts de heeren dr. Ed. Hustinx en Th. G. Yan Niokerk. Kerlrolijko Berichton, Bodograven. In deEvangelisch-Luther- sche Gemeente zal Zondagmorgen te tien uren optreden ds. Bergman, van Rotterdam. Hazerswoudo. Ned-Herv. Gemeente. Zondagmorgen te halftien ds. K. W. Velhake, van Leiden. Doopsbediening Avonds te halfzeven, ds. Do Sopper, van Hoogmade. Gerof. Kerk, voormiddag te halftien en 's avonds te halfzeven, ds. J. L. Schouten. Noord wykerhout. Zondagvoorm. te tien uren, ds. D. J. Van Aalst. Bediening H. Doop. Voorbereiding. Nam. te twee uren Zondagsschool. Woubrugge. Geref. Kerk. Zondagvoorm. te tien uren en 's avonds te halfzeven, de heer D. Hook, canditaat te Noordwyk-aan-Zee. T e 1 e g; r a m m e ii, LONDEN, 6 Juli. (ft. O.) Lord Roberts seint heden uit Pretoria: Generaal Paget heeft 3 dezer den Boeren slag geleverd by Kloiserfontein. Hjj slaagde er in, hen uit 09n sterke stelling te verdry ven over den Leeuwkop tot Broncrifontein, waar hy bivouakeerde. Hj vervolgde den vyand en in den namiddag van den 4don was by by Blauwkopje, 16 rnylen ten noordwesten van Bethlehem. Paget meldt, dat alle leden van de regee ring van president Steyn te BethJehem zyn, dat tot de nieuwe hoofdstad is geproclameerd, met uitzondering van den thesaurier-generaal, die naar Vrede is gegaan. Men beweert, dat president Steyn zelf in de bergen la gevlucht. oatT!ow4©ii in China, BERLIJN, 6 Juli. (R. O.) WoifTs Bureau vorneomc: Do Keizer teiegrapLieerde aan den commandant van het kruiser-eskader, aan den gouverneur van Kiau-Tsjau, aan don gouver- neur-geneiaal van Sjantoeng en aan de onder koningen van Nanking en Wuisjang, dat hy zich op zyn keizerlyk woord verbindt, om voor eiken thans in Peking ingesloten vreem deling, onverschillig van welke nationaliteit, dio levend aan een Duitsche of andore vreemde autoriteit wordt uitgeleverd, 1000 tael te be talen aan dengeen, die de uitlevering bewerkt. Ook neemt de Keizer alle kosten op zi<*h, welko met het overbrengen zyner belofte naar Peking gepaard gaan. LONDEN, 6 Juli. (ft. O.) De onder-minister Brodrick zeide in het Lagerhuis: De Japanscho regeering ontving de ver zekering van het Britsc.he gouvernement, dat een sdoIIö afzending van een g- on t japansche etrydmacht naar Taku ons zoer welkom zal zyn. Door geen enkele Eu cpec&cne mt-f oud heid zyn bezwaren gemankt tegen eim optreden van Japan. Meer kan ik er rtiel van zeggen, daar de onderhandelingen nog gamae zün. Do regeering beseft ^ol komen wat de ver- oischten van den toestand zyn. Do onder-minister voegde er by, dat er geen nadere berichten uit China waren. WASHINGTON, 6 Juli. (7?. O.) Het Japanscho gezantschap alhier ontving oen offlcieele depoche uit Tokio, meldende, dat Japan besloten heeft een gemengde divisie naar China te zenden om do Japanscho stryd- macht aldaar te versterken. Daardoor wordt het totaal der Japansche troepen in China gebracht op 22.000 man. BERLIJN, (i Juli. (ft. O.) Uit Tsjifu wordt aan Wolff's Bureau geseind: Zuidelyk Mandsjoerye verkeert in opstand. De kolenmynen by Moekden, de spoorweg naar Nioe-Tsjwang en de telegraaflijnen zyn vernield. Telegrammen van Port-Arthur gaan over Tsjifu. WASHINGTON, 6 Juli. (ft. O.) De consul der Vereenigde Staten te Shanghai telegra- pbeerde 5 dezer: De oproerige beweging breidt zich uit. Als de verbonden troepen in het Noordon neder lagen lyden, zullen de ongeregeldheden zich zeker naar Centraal- en Zuid-China uitbrei den. Do uitwyzing en het vermoorden van buitenlanders in het binnenland, zoomede de vernietiging van den handel, zal ten gevolge hebben, dat een sterke strydmacht noodig zal zyn om de onderkoningen in het Noorden in toom te houden en de onderkoningen in het Zuiden te ondersteunen. LONDEN, 7 Juli (ft. 0.) Do avondbladen bevatten het volgend telegram uit Shangai van 6 Juli: Het vermoorden der gezanten, vrouwen en kinderen en Europeescke bewakersmanschap pen na een wanhopigen tegenstand van 18 dagen, wordt bevestigd. Toen de ammunitie en levensmiddelen uitgeput waren, drongen de Chineezen de gezantscbapsgebouwen binnen, sabeldon do overgeblevenen neer en staken daarna de gebouwen in brand. BERLIJN, 7 Juli. WolffbureauDe Japan sche regeering wees er op, dat haars inziens de hoe langer hoe ernstiger wordende toe stand in China het zenden van grootoro troepenmachten vereischt. Zy sprak daarbij den wensch uit met de meening der mogend heden daaromtrent in kennis te worden ge- i steld. De Duitsche regeering antwoordde, dat zyi het zwaartepunt van den toestand felegen acht in de overeenstemming der mogendheden J en zal, zich op dat standpunt plaatsende, all® maatregelen goedkeuren, waarop van ander® zyde geen aanmerking wordt gemaakt. emengd IVieuws. Het onderzoek der politie in de diefstallen van tafelzilver aan den Rynsburg-, schen weg, heeft opgeleverd dat de dief of dieven zich hebben verwyderd in do richting naar Haarlem of Amsterdam, bl(jkimde die o. a. ook uit het vindon vaQ oen vorkje door oen postbeambte aan den wissel der stoom tram aan de Pen onder Oegstgoest en van een lepeltje tusschen don Tol en Poelbrug, door een verver, die te ruim halfvier dien ochtend dien weg passeerde, welke beide voorwerpen, aan het politie-bureel gedeponeerd, door één der bestolen dames als haar eigen dom zyn herkend. Verder is gebleken, dat de tusschen 2 en 4 uren, langs den Stationsweg en Rtjnsburg- scben weg surveilleerende agent van politie te kwartier voor drieën op 1U0 meter afstand van Poelbrug, onder Oegsigeest, een man heeft opgemerkt, die in bukkende houding l iets opraapte en in den linkerjaszak stak, waarop hy zich snel verwyderde. Genoemde agent, toen mets van den ge- pleegden diefstal wetende, had geen vermoeden tegen dien man en liet hem gaan, terwyl bij nadere beschouwing is aan te nemen, dat die man één der daders is geweest, daar een half uur later, ongeveer op dezelfde plaats, door den verver het lepeltje gevonden werd. Ook al ten gevolge van het onderzoek bleek verder, dat te voren te Bloemendaal was ingebroken, eveneens door het boren van gaten in de tuindeuren, onder dezelfde omstandigheden als hier, alwaar ook twee servetjes zyn mede genomen, vermoedeiyk om het geslolene in te bergen. Ook daar zoekt men de daders nog. Men vermoedt alzoo te doen te hebben met Amsterdamsche inbrekers. Gisteravond werd door de po litie aan den Nieuwen Ryn een persoon gear resteerd, die in beschonken toestand liedjes stond te zingen. 1 Ook waren twee personen, niet alhier te huis behoorende, gisteravond in de Mor6ch-4 straat onder het te koop aanbieden liedjes aan het zingen, hetgeen nogal brutaal ge- 8chiedde. Een der politieambtenaren waar schuwde een controleur, die met een agent, i ieder een afzonderiyken weg gaande, de beide zangers insloot, waarop zy konden worden aangehouden en overgebracht naar het post huis aan het Boerhavoploin. Men eoint ons hedenmiddag uit Rotterdam De staking breidt zich uit, nu ook onder de sleepers van Ryn- en binnenvaart. Rotter dam is Rotterdam niot meer. Overal ls6tillt>. Plaatsvervangers werden van morgen aango- 1 voerd, maai* de meeste keeren op uitnoodigir.g der stakers terug. Een sleeperspatroon reed heden zelf. Verschillende sleepers werden bemoeiiyk';. Een manifest verdedigt de houding derstakcis en wondt zich tot de burgery. Men wii de uitgeslotenen weer in het worn! laten nemen en vraagt behooriyke vergoeding voor nachtarbeid met al bakening vandeuron voor de dagtaak. Hier on daar hebben mishandelingen plaats. Troepen uit Den Haag zyn geconsigneerd. Ook hot tramverkeer loopt gevaar. Slechts de equipage en het kantoor-personeel ziet men op da booten wat werken. Marktbo richten. V*.n alle Goudsoho kaasmarkten kon verleden week weer een vlugge handel wordeu bericht; van enkele, met name Utrecht, Allen en Uouda, boogere Loteeriogen. Dat aan do huizen dikwijlu pnjzen worden besteed, die nog bovou de hoogste marktnoteeriogen gaan, werd reods in ons vorige bericht opgemerkt. De handel in Edammer op do Noord-Hollandscho markt was de laatste weken minder vlug; de prijzen van deze soort gingen verleden week echter' eon weinig omhoog en bereikten weer den slan-L. van veertien dagen geleden. Alkmaar noteeiUo* verleden week voor kleine J 27, commissie/25.5U,» middelbare /26. De hooge prijzen van Delftsclie en Friescho bleven met kleine schommelingen standhouden., Te Delft en Maassluis hepen de noleeriDgen tot /'81, te Sneek, voor Friescho, tot 35. De verwachtingen omtreut Leidsche graskaas zijn zeer gunstig. Er wordt elk jaar minder Leidsche kaas gemaakt en de prijzen varr hooi kaas liepen dit voorjaar zelfs tot 60. .<p Te Londen blijft goede vraag naar beste soortcqjd de vrij groote aanvoeren van verleden week gingen' tamelijk vlug van de hand. In do Alblassorwaard werd de vorige week vn i f 2028 besteed; in do Lopiker- en iuiuipener waard liepen de prijzen van 1ste sooit Goudse S van 2628.zware 20 en 31,2de s. 20—/ Z'L* Derby lste soort 27.25; 2de soort f 22.50; Edammer 1st© soort ƒ26.—/—.—, 2do soort1' 20—122.50. (U. D.) I Lelden, 7 Juli. Granen voortdurend in vaste stemming. Witte Tarwe weid niet ruim aange boden, zoodat benoodigden zelfde pryzen moesten* betalen. Rogge goed prijshoudend, overige artiko len weinig verhandeld. Witte Tarwe J 6.26 a ƒ7.40, Roode /"G.25 a f 6.75, Walla-Walla a f per 80 KG. Rogge 4.75 a 6.10 per 74 KG. Zoruergerst fa Winter-a/— Ghevalier- fó.a ƒ0.50 per ilL. Haver 3.40 a 3.75 per 50 KG. Groene Erwten ƒ6.80 a 7.20 per HL. Paardenboouen f 6.00 a 6.10 per IJL. Duivenboonen ƒ7.10 a ƒ7.30 per HL. Koolzaad fa Jper HL. Kanariezaad ƒ6.a f 7.50 per HL. Hennepzaad ƒ6.50 a 7.per HL. Boter. Aanvoer 8310 kilogr., lste qnal. per V*. vat 46.— a 50.—2de qnal. per vat f 40.— a ƒ44.lste qual. per kilogr. ƒ1.15 a 1.2£y) '2de qual. per kilogr. ƒ1.— a ƒ1.10. Lauge zwarte turf. 1,080,000 stuks, ƒ2.76aƒ3.-r per duizend. Utrecht, 7 Juli. Op de weekmarkt waren bedel., 300 stuks vee aangebracht. Do prijzen Avaren voori stieren 70 a 18u, voor vaarzen 60 a 160, voor pinken ƒ50 a f 100, voor melkkoeien 100 a 200, voor kallKoeien 110 a 2*20, voor vaarskoeien ƒ80 a i.70, voor vette koeien ƒ140 a 250, voor nuchtere kalveren 7 a 14, voor magere kalv. fa voor magere varkens ƒ15 a ƒ50, voor- biggen ƒ4.a/'10,— Up de aardappelenmarkt waren aangevoerd80®; uiaDdon nieuwe aardappeleu, die verkocht werdea voor 1.a ƒ1.60 per mand. Up de kersenmarkt waren heden aangevoerd» 16 wagens kersen, te zamen 1900 bennen, die ver* kocht werden voor ƒ1.a 1.35 per ben,

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3